De visserijfeesten. De festiviteiten ter gelegenheid van de visserijfeesten bieden weer voor elk wat wils. Zaterdagmiddag zal de ope ning plaats vinden door de Hoogedelge strenge Heer Commissaris der Konin gin, Jhr. Mr. de Casembroot. Een stoet van 11 praalwagens zal door de straten trekken, terwijl er voorts de vlootshow is, Cycloball-demonstraties .en -wed- strijden en concerten. Zondag trekken weer de praalwagens uit, zijn er verschillende concerten, een openluchtcabaret met diverse promi nente artiesten en een taptoe door „De Unie" uit Breda. Een extra boot ver trekt om 24 uur uit Breskens. Maandag is er weer de traditionele jaarmarkt, een drumbandshow, concer ten, taptoe en tot besluit een groots vuurwerk. Het staat dus wel vast, dat weer duizenden bezoekers naar Breskens zullen komen om dit „evenement", want dat zijn de visserijfeesten toch gewor den, dank zij de medewerking van vele ingezetenen, mee te maken. Benoeming. Benoemd tot hoofdleidster aan de R.K. kleuterschool alhier, mej. Van Strien uit Vlissingen. Midzomerbootvaart. In aansluiting op ons vorig bericht van 29 Juli j.l., betreffende een mid zomerbootvaart op de Westerschelde, te organiseren door de V.V.V. te Breskens in samenwerking met de V.V.V.'s in W. Zeeuws-Vlaanderen, kunnen wij thans berichten, dat deze vaart doorgang zal vinden en wel op Dinsdag 16 Aug. a.s. De tocht wordt gemaakt met de luxe veerboot „Prinses Irene" vanuit Bres kens langs de kust tot voor Knokke, waar overgestoken wordt voor een vaart langs de Walcherse kust, waarna het weer op Breskens aangaat. Er is ook gezorgd voor muziek aan boord. Wij twijfelen niet of voor deze boot tocht zal grote belangstelling bestaan, niet alleen van de zijde der badgasten, maar ook van de streekbewoners. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie voorkomende in dit num mer. Oostburg Benoeming. Tot lerares in de naaldvakken aan de R.K. huishoudschool „St. Anna" te Dordrecht is benoemd mej. M. Th. E. Govaert, alhier. Vergadering scooterclub. In hotel-café „Victory" vergaderde Zaterdag j.l. de scooterclub „Oostburg". De voorzitter, de heer C. Slot, sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de be langstelling niet groter was. Uit het verslag van de penningmeester, de heer J. Snoep uit Groede, bleek dat de finan ciële positie van de club goed was. Men besloot Zondag 14 Aug. a.s. in clubver band een uitstapje per scooter te maken langs de Belgische kust en naar de Kemmelberg. Zaterdag 3 Sept. a.s. zal een vergadering gehouden worden om te trachten in clubverband een bezoek te brengen aan het bloemencorso te Zundert. Voorts wil men op Zaterdag 2'2 October een technische avond hou den en op Zaterdag 17 Dec. een feest avond organiseren. Brandweerwedstrijden. De volgende maand zullen de wed strijden voor de West Z.-Vl. brandweer corpsen alhier worden gehouden. Het wedstrijdcomité bestaat uit de volgende brandweercommandanten, Ph. A. de Vuijst te Oostburg, P. J. de Kramer te Zuidzande en A. Huijgen te Schoon- dijke. Sluis Zwemwedstrijd. De jaarlijkse lange-afstand-zwem- Buiten sloeg de toren drie uur. Be rend knipte het licht aan en ging overeind zitten. Ik heb de laatste da gen teveel geslapen, was zijn oordeel. Ik heb geen slaap meer. Hij dronk van het sinaasappelsap, dat Gootje als iedere avond voor hem neergezet had en pakte een studieboek. Maar hij kon z'n gedachten niet bij z'n studie houden. Steeds moest hij weer denken aan de woorden van het meis je: „We zijn toch zeker in de wereld om elkaar te helpen?" HOOFDSTUK XIII. Berend was al spoedig weer de oude. Dank zij de goede zorgen van Gootje Bos. Op aandringen van het meisje deed hij het voorlopig nog rustig aan. Meestal hielp hij tijdens het middag uur, als het druk was, een poosje in de keuken en trok zich daarna terug in zijn kamer, waar hij zich weer over zijn studieboeken boog. Alleen gedurende de avonduren was hij dan weer beneden en zorgde samen met de kok dat iedere bestelling zo snel mogelijk werd uitge voerd en keek dan voldaan door het kijkglas als hij constateerde, dat alle stoelen bezet waren en er een gezellige drukte heerste. Gootje scheen onvermoeibaar. Viel de bedrijfsleider, die plichtsgetrouw mee hielp de klanten te bedienen, wel eens op een stoel neer om een sigaret te ro ken, Gootje was altijd in de weer. Was het rustig in de cafetaria, dan was ze in de keuken met de afwas bezig. Of ze nam een emmer warm water en een wedstrijd van Damme naar Sluis zal gehouden worden op a.s. Zondag 14 Aug. Sluisse auto- en motorclub. In de strijd om het clubkampioen schap van de Sluisse auto- en motor club is nog geen beslissing gevallen. De onlangs gehouden schorrebljoemrit in Cadzand zou bepalend zijn voor ge noemd kampioenschap. Evenwel eindig den zuster G. de Jonge uit Cadzand en met mevr. de Groot uit Zuidzande ge lijk met de equipe W. A. de Kramer en J. Casteleijn uit Zuidzande. Hierdoor is een beslissing pas mogelijk na klasse ring in de vijfde Belfortrally, die te Sluis gehouden zal worden op 13 Sept. IJzendtyke BakJcers-vacantie. Ook in IJzendijke zijn de bakkers overeengekomen om jaarlijks een week vacantie te nemen. Zij zullen dit om beurten doen, terwijl de klanten dan door een collega zullen worden bediend. Nieuwvllet Benoeming. Met ingang van 8 Aug. j.l. is be noemd tot typiste ter secretarie, mej. S. Brevet uit Breskens. Blikseminslag. Omstreeks half elf Dinsdagmorgen brak boven Nieuwvliet een hevige on weersbui los, vergzeld door een hevige regenbui. De badgasten moesten dan ook een goed heenkomen zoeken in ten ten, badhokjes en geparkeerde auto's. Op het strand sloeg de bliksem in een rechtopstaande stalen buis van een strandtentje, die hierna in tweeën brak. De beide inzittenden bekwamen geen letsel. Op het land van de heer J. Schippers, achter het strand, werden een twaalftal re^chtjoplstaande koren schoven door de bliksem getroffen en gingen in vlammen op. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 13 Aug., aanvang 8 uur, Hardy Kruger en Nadja Tiller in de adembenemende film „In de riolen van een wereldstad". De verfilming van de opzienbarendste bankroof aller tij den. Radeloos speurde de politie naar de plaats van de misdaad. Een keihar de gangsterfilm die U van begin tot eind in spanning zal houden. Zondag 14 Aug., aanvang 4 en 8 uur, de Engelse Elvis Presley, het gitaarfe nomeen Tommy Steele in zijn nieuwste film „De zingende Hertog". Het idool van de hedendaagse jeugd in een on derhoudende komische film met veel bekende songs en dolkomische verwik kelingen. Vismijn - Breskens Week van 31 Juli t.e.m. 6 Aug. 1960 662 kg. bot 156 kg. schar 1041 kg. schol 6279 kg. tong 15 kg. rog 7 kg. wijting 23 kg. tarbot 14 kg. poon 6785 kg. export garnalen DUIVENSPORT Duivenver. Nog SnellerBreskens. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l., jonge duiven. Los 8 u. Aank. Ie duif 9 u. 9 sec., snelh. 1271 m. p. min. 1, 9 C. de Visser. 2, 24, 33, 35 Jac. Faas. 3 A. Bondewel. 4, 17, 30 I. de Jonge. 5, 19, 21 A. Vermeulen. 6, 25 I. Ritico. 7 G. van Grol. 8, 22 J. Jacobs. 10, 18 A. de Jonge. 11, 13, 16, 36 J. v.d. Broecke. 12 W. Verstraete. 14, 2'6 Quaars-L. 15, 27 Quaars-V. 20 P. Blaak man. 23, 37, 38 J. Carels. 28 P. Ver duin. 29 Jn. Jansen. 31, 39 Jac. Buize. doekje en sopte de tafels af. De cafe taria blonk altijd van netheid en stond in de stad goed aangeschreven. Na de vechtpartij met de kermis patrouilleer de de politie nog wel eens tegen slui tingstijd op de Kippemarkt, maar toen men constateerde, dat de deur nooit later dan vijf minuten na elf gesloten was, waren ze tevreden en geloofden het wel. Na enige weken besloot Berend de taak van Gootje te vergemakkelijken. Op een avond na sluitingstijd, toen ze boven de inkomsten van de dag telden en controleerden, kwam hij met zijn plan op de proppen. „Gootje, heb je wel eens uitgere kend, hoeveel uren je per dag maakt?" Het meisje keek lachend op van haar werk en antwoordde: „Het staat op de arbeidslijst in de keuken, meen ik?" „Klets," antwoordde Berend. „Dat is, geloof ik, vier en vijftig uur. Maar in werkelijkheid. Reken eens uit: vijf da gen van negen 's morgens tot twaalf 's avonds en één van zeven 's morgens tot twaalf 's avonds. Dat is twee en negentig uur per week. Ik ben een idioot geweest, want dat houdt geen mens op de duur vol. Ik moet ook om jou gezondheid denken. Morgen ga ik een advertentie opgeven: Bongert's ca fetaria heeft plaats voor een tweede dienster. Bovendien zal ik er iemand bij zien te krijgen voor het spoel werk in de keuken". Gootje had naar haar baas geluis terd en ze legde haar handen in de schoot. Hoewel er een trek van teleur- 32 Jac. Wisse. 34 M. Faas. Idem oude duiven. 1 Quaars-V. 2, 6, 22 Jn. Faas. 3, 4, 9, 15 I. de Jonge. 5 J. Carels. 7 W. Ver straete. 8 Jn. Pleijte. 10, 11, 19 C. van Opdurp. 12, 21 A. Vermeulen. 13 Jac. Jacobs. 14, 24 P. v.d. Walle. 16, 23 I. Ritico. 17, 18 M. Faas. 20 M. de Visser. 25 W. Klaaijsen. Uitslag, prijsvlucht uit Dour dan, jonge duiven. Los 6.15 u. Aank. Ie duif 11 u. 19 min. 27 sec., snelh. 1101 m. per min. 1, 9, 12, 13, 22, 29, 31, 49, 53, 56, 62 G. Dusarduijn. 2, 35, 38, 46 A. Hamelij nek. 3, 17 A. Bondewel. 4, 14 A. Vermeulen. 5, 7, 15, 16, 43 I. Ritico. 6, 40, 55, 65 Jac. Jacobs. 8 Quaars-L. 10, 23, 33, 36, 41 Jn. Faas. 11 A. v.d. Heuvel. 18, 24, 26, 32, 47 A. de Meester. 19, 66 J. Klaaijsen. 20, 34 Th. de Buck. 21, 57 I. de Jonge. 25 P. v.d. Walle. 27 W. Bruijnooge. 28, 37, 61, 64 Jn. van Gijs. 30, 59 Jac. Wisse. 39 C. van Opdurp. 42 G. van Grol. 44, 67 A. Ekkebus. 45 W. Klaaijsen. 48 C. Hertog. 50 E. Pieters. 51, 60 Jn. Pleijte. 52 C. de Visser. 54 J. Maas. 58 J. Donze. 63 J. Woittiez. Ie overd. E. Rijckaart. Kring W. Z.-Vl. Gez. Bonden. Uitslag prijsvlucht uit Dax op 29, 30, 31 Juli en 1 Aug. 1, 5, 22 A. J. v. Gijs, Gr. 2 M. van de Bussche, SI. 3, 7 J. Risseeuw, Br. 4 A. de Putter, Cz. 6, 12, 24, 28 G. Dusar duijn, Gr. 8 Jac. Kools, Zz. 9 W. Daan- sen, Ob. 10 C. Brakman, Gr. 11, 15, 29 Jn. de Jonge, Sch. 13 A. Mabelis, Cz. 14 B. v.d. Slikke, Dw. 16 R. Jansen, Ob. 17 J. van Driel, Gr. 18 E. Rijckaart, Br. 19 P. Martens, IJz. 20 W. v.d. Slikke, IJz. 21 Gebr. Risseeuw, Ob. 23 A. de Vos, Sk. 25 Ch. de Looze, Br. 26 M. De- venijs, IJz. 27, 30, 32 G. Dobbelaere, Sch. 31 A. de Coninck, Sch. 33 A. Ris seeuw Jz., Ob. 34 J. de Krijger, Gr. 35 Pr. Sturm, Hpl. 36 Jn. v. Gijs, Br. 37 A. Baas, Ob. Duivenver. „Strijd tn Vrede Groede. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l., oude duiven. Los 8 u. Aank. Ie duif 8 u. 57 min. 40 sec., snelh. 1283 m. per min. 1 J. van Haneghem. 2 O. de Zutter. 3, 5, 6, 12 L. v.d. Wege. 4 Ch. van de Bossche. 7, 13 en le overd. F. Ras. 8 J. Risseeuw. 9 M. Robijn. 10, 16 J. Ver sprille. 11 Joiz. v.d. Wege. 14, 15 J. Wol- berts. Idem jonge duiven. 1, 2, 12 en le overd. J. van Driel. 3, 4, 8 C. de Poorter. 5, 18 D. Ekkebus. 6 H. Elfrink. 7 J. Risseeuw. 9, 10, 17, 19 M. Robijn. 11, 13, 14 L. v.d. Wege. 15, 16 Schautt.-de Roo. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan, jonge duiven. Los 6.15 u. Aank. le duif 11 u. 34 min. 32 sec., snelh. 1042 m. per min. 1, 2, 4, 6, 11, 13 J. van Driel. 3, 19 J. Wolberts. 5, 10, 21 W. Ekkebus. 7, 8, 9, 12, 16, 20, 22 en le overd. G. Dusar duijn. 14 C. Brakman. 15, 17, 18 L. v.d. Wege. Idem oude duiven. 1 Ch. de Visser. 2 C. v.d. Wege. le overd. J. Risseeuw. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand Juli 1960. GEBOORTEN: 2, André Cyriel, zn. van P. J. Vercruijsse en van S. J. Deunink; 23, Aleijda Catharina, d. van O. A. de Lijser en van S. C. van de Wege. HUWELIJKEN: 26, P. W. de Jonge, 24 j. en C. D. Hennekeij, 21 j. OVERLIJDEN: Geen. INGEKOMEN: Geen. VERTROKKEN: 1, M. J. Oosterling, van Van der Slikkestraat 13 naar Vlissin gen; 4, J. A. Hubregtse, van Veldstraat 22 naar Koudekerke; 4, A. van Espen, van Willemsweg 57 naar Koudekerke stelling Op haar gezicht verscheen, knikte ze begrijpend. „Tja, u bent de baas, dus „Juist, meisje, omdat ik de baas ben en ik niet wil, dat jij je lichaam ver knoeit met te hard werken, zal ik er voor zorgen, dat je er een hulp bij krijgt. Die advertentie is aan de andere kant ook een mooie reclame, want dan zullen ze in de stad zeggen: Nou, het gaat niet slecht bij Bongert, hij moet er al een tweede meisje bij ne men. En het belangrijkste is voor mij, dat jij dan wat meer vrijheid krijgt. Als er meisjes op de advertentie komen, dan zoek jij de beste er maar uit. Je moet zelf maar bepalen, wat ze kunnen verdienen. Apropos, dat is waar ook: met ingang van deze week krijg je een tientje meer. Dat is niet meer dan bil lijk voor een eerste dienster. Als je ge slaagd bent met het tweede meisje, kan ze wat mij betret Maandag begin nen. Je mag een dienstrooster naar eigen verkiezing opstellen. Doe het zo, dat je haar op de drukste avonden bij de hand hebt. En om de beurt een vrije Zondag. Afgesproken?" Berend had gezien, hoe haar gezicht bij zijn woorden steeds meer opgewek ter werd. En toen hij haar vragend aankeek, knikte ze begrijpend. „Ja, me neer, u hebt toch eigenlijk wel gelijk. Op de duur zou het niet meer vol te houden zijn. De zaak wordt steeds drukker". Het nieuwe meisje, een lange slanke blondine, deed Maandag daarop haar intrede. Vanuit de keuken zag Berend, 18, C. M. T. Houtepen en dochter, van De Biltstraat 5 naar Middelburg; 14, M. E. Steijaert, van O 27a naar Hoofd plaat; 25, J. J. Boekhout en gezin, van Nieuwe Havenweg 17 naar Rotter dam. GEMEENTE OOSTBURG over de maand Juli 1960. GEBOORTEN: 1, Hadelinde Myranda, d. van J. P. Brugge en van C. M. van Iwaarden, wonende te Oostburg; 6, Anita Clementina Eliza, d. van T. A. M. Dusarduijn en van M. D. F. die Nijs, wonende te Biervliet; 10, Guido Wilhel mus Petrus Maria, zn. van A. J. Theu- nis en van C. M. van Groesen, wonende te Oostburg; 10, Adriaan Reinier, zn. van A. W. van Dale en van D. A. den Dekker, wonende te Oostburg; 11, Lucy Harriette, d. van G. B. Cheng Cho Van en van L. H. van Driel, wonende te Biervliet; 12, Stephania Charlotte, d. van E. J. Simpelaar en van A. L, van Witsen, wonende te Oostburg; 19, Jo hannes Pieter, zn. van K. Hoekzema en van M. E. de Herder, wonende te Oost burg; 20, Christianus Antonius Maria, zn. van Q. J. P. van Bijsterveldt en van C. J. Snijders, wonende te Oostburg; 22, Ronald Alphons Marie, zn. van M. J. Scheppers en van J. Chaves Daguilor, wonende te Aardenburg, St. Kruis; 25, Johannes, zn. van C. J. Koole en van K. H. van der Vliet, wonende te Oost burg; 25, Jan Philip Anne, zn. van H. F. M. J. Oosterbaan en van E. T. Bril, wonende te Oostburg; 28, Brigitta Ma ria Louisa Camille, d. van W. F. E. Ma- besoone en van J. G. C. Verschueren, wonende te Aardenburg; 29, Willem, zn. van M. H. van Prooijen en van K. J, R. Höhle, wonende te Oostburg. HUWELIJKEN: 19, David Pileter Lu- teijn, 26 j„ wonende te Zuidzande en Jacoba Neeltje de Bue, 21 j., wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 15, André Matthijs, 58 j., wonende te Zuidzande; 15, Maria Janna Wolfaart, 75 j., wed. van Johannes Ja cob van den Broecke, wonende te Biervliet; 21, Josephus Franciscus van Morrelghem, 80 j., wonende te Sluis. TOPDRUKTE AAN DE W. ZEEUWS- VLAAMSE STRANDEN. Zondag j.l. heerste er een topdrukte aan de West Z.-Vlaamse stranden. Door het stralende zomerweer waren duizenden mensen naar de stranden getogen en mede door de aanwezigheid van vele vacantiegangers in ons landje heerste er dan ook van Cadzand tot Breskens een gezellige drukte langs de kust. EEN ONGEVAARLIJKE AUTORALLY. Er is de laatste tijd nogal eens ge ageerd tegen de grote rally's zoals de tulpenrally en de rally de Monte Carlo, die voor de weggebruikers een extra gevaar zouden betekenen. Van berijders en hun wagens wordt het uiterste ge vergd en niet zelden zijn slachtoffers te betreuren. Dat het ook anders kan bewijst de Spaarkas- en Levensverzekeringsmaat schappij „Pharus van 1919" te Tilburg. Nu de vacanties in volle gang zijn heeft deze maatschappij een rally georgani seerd waaraan elke automobilist, mo torrijder en scooterberijder kan deelne men. Op talrijke drukke punten, zoals de overgangen aan de grote rivieren, op grote parkeerplaatsen, worden en veloppen uitgereikt, waarin zich een vignet bevindt alsmede een handlei ding wat men moet doen om voor een prijs in aanmerking te komen. Deze drukke punten zijn tevens controle posten De vignet waarop de naam van de maatschappij voorkomt kan op de voorruit worden geplakt en elk voer tuig dat deze transfer voert ontvangt bij elke volgende vaste of rijdende controlepost een verzilverd lepeltje. Er rijden tal van contrólewagens door het land die speuren naar de vignets om ze té belonen! Heeft men drie lepeltjes dat Gootje haar rustig en zakelijk in structies gaf. Binnen een paar dagen had Berend geconstateerd, dat Gootje een goede keus had gedaan. Aagje Wes- terveld was handig en beleefd. En de routine zou ze op de duur ook wel krij- gen. Een vroegere buurvrouw van Berend kwam twee keer op een dag uit de Beemster een paar uur de borden en glazen wassen. Dat betekende, dat Gootje en Aagje hun handen geheel vrij kregen voor de cafetaria. En in deze dagen kwam Berend tot de ont dekking, dat Jager, de bedrijfsleider, er in de regel de kantjes afliep als hij er de kans toe kreeg. Gootje hield zoveel mogelijk met hem rekening, als het on belangrijke beslissingen betrof, maar in alle andere gevallen pleegde ze recht streeks overleg met Berend. In de voorzomer was Berend weer voor honderd procent de oude. In Juni moest hij zijn schriftelijk examen doen en daarom zat hij vrijwel iedere dag, als hij uit de keuken gemist kon wor den, te studeren. Gootje, die op ge zette tijden boven kwam en er ook op toezag, dat haar baas op tijd z'n eten en drinken kreeg, zei eens op een mid dag: „Het is heel mooi dat u studeert, meneer, maar u moet het toch niet te gek maken. Ik heb vroeger ook veel ge leerd, maar op z'n tijd brak ik er tus sen uit en liet m'n boeken m'n boeken. Dat moet u ook doen. Waarom gaat u niet eens een dagje uit?" (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1960 | | pagina 2