Firma SMOOR l DE HULSTER Op de Westerschelde mei de ot ielliaiÉ! VSN MFFNFN Mm BROMFIETSEN Mobylette, Berini, Superia, Thyphoon iCIIIdliUtl Villi IVlLniNDlN, DfESWnS. RIJWIELEN: Gazelle, Union, Magneet, Gruno -Recreatiegebied in de Braakmanpolder in opkomst T.e.mZaterdag 30 Juli 10 pCi. korting J. SCHRIER, Breskens SERVETTEN TAARTRANDEN COKTAILPRIKKERS DRINKRIETJES Kantoorboekhandel Oostburg Afscheid. J. H. van Kampen. Vrijdag j.l. nam men in een gecombi neerde bijeenkomst van kerkeraad, kerk voogdij en notabelen, afscheid van de heer J. H. van Kampen. De heer Van Kampen is ruim 34 jaar als kerkvoogd, de laatste 20 jaar als president-kerk voogd, een bijna onmisbare figuur ge worden in het Oostburgs kerkelijk leven- Hoezeer ook de verantwoordelijkheid van de kerkvoogdij is gegroeid, werd uit gedrukt in enkele begrotingscijfers. In 1927, de eerste begroting waaraan de heer Van Kampen meewerkte, bedroegen de uitgaven f 5700,In 1960, de laatste begroting, was dit f 24.000,In de tijd dat de heer Van Kampen president kerkvoogd was, kwam de Hervormde gemeente voor een volslagen vernieling door oorlogsgeweld te staan van al haar gebouwen. Eerst werd met behulp van internationale instanties de Zwitserse noodkerk geplaatst. Kosten f 13.000, waarbij inbegrepen het afbreken van de bouwvallen van het verwoeste kerkge bouw. Daarna werden de plannen opge maakt voor de herbouw van de kerk. Voor de bouw, aankoop gronden en in richting werd een bedrag van f 309.000, gevoteerd. De herbouw van de pastorie kostte f 36.000,van het jeugdcentrum f 73.000,Tenslotte werd de toren voor f 48.000,gebouwd. Totaal werd onge veer voor f 490.000,in een korte tijd van 12 jaar gebouwd. Op al deze gebou wen rust een schuld van slechts f 65.000,Uit adopties verkreeg de ge meente voor f 54.000,uit de gemeenten Naarden, Schiedam en uit Curagao. De gemeente offerde f 34.000,Hierbij is de opbrengst van twee bazars. Nog is de kerkvoogdij niet aan het einde van haar herbouwwerk. De kerk heeft geen vol doende verwarming. Kort geleden werd een verwarmingsfonds ingesteld, waarin een bedrag van f 1000,werd gestort uit de kas van de kerkvoogdij. Dit alles, aldus bleek Vrijdagavond overduidelijk, is in grote mate mede te danken aan de stimulerende arbeid van de heer Van Kampen, die met nimmer aflatende ijver steeds werkte voor de herbouw van de Herv. Gemeente. De scheidende voor zitter werd hartelijk toegesproken door de oudste in jaren der kerkvoogden, de 80-jarige heer P. Daansen. Deze bracht in eenvoudige bewoordingen dank aan de heer Van Kampen en bood hem een ereplaats aan in de rij der notabelen en een boekwerk over de kerkbouw in Ne derland na 1945. De heer D. Luteijn was de volgende spreker namens het college van notabelen. Ook hij liet zijn dank woorden vergezeld gaan van een fraai boekwerk. Namens de kerkeraad sprak Ds. Hugo van Dalen.' In deze tijd, waar in ook de kerk steeds meer tracht de jongeren in haar bestuurlijk werk te be trekken, sddus de predikant, is het goed eens te bedenken, dat in de eerste chris telijke gemeenten het de oudsten waren, die de leiding van het kerkewerk had den. Wij zijn u ontzettend dankbaar, dat u de stimulerende kracht bent geweest, om de Oostburgse Herv. gemeente uit het puin te halen. Mede door de genade Gods is alles weer opgebouwd. Het komt niet vaak voor, dat mensen 34 jaar lang kerkvoogd zijn en hun beste gaven in dienst stellen van de kerk van Christus. Spr. eindigde zijn toespraak met de wens uit te spreken dat de heer Van Kampen nog lang een goede raadgever voor de Herv. gemeente zou mogen zijn. Namens de kerkeraad werd een prachtig boek werk en een bloemstuk aangeboden. De heer I. Brakman, secretaris-ontvanger van de kerkvoogdij, meende, dat het werk van de heer Van Kampen geen ploegen op rotsen was geweest, zoals hij dat zelf vaak in tijd van tegenspoed pleegde te noemen, doch een ploegen in de vruchtbare Zeeuwse klei. Voor uw opvolger, aldus de heer Brakman, ligt dan ook een rijke oogst te wachten. De heer Van Kampen sprak een kort slot woord, waarna de aanwezigen nog ge ruime tijd bijeen bleven. Geslaagd. Voor het mulo-diploma-B slaagden te Goes: Nellie Schilleman (m). Voor het B-diploma slaagden: Willy Ekkebus, Annelies Bossand, Adrie Verberkmoes (m), Corrie Rosseel (m), Ike Risseeuw .m), Anneke Meulendijk (m), Joop le Grand, Paula Hensen (m), Henk Dekker (m), Jaap van 't Westeinde (m), Ina Risseeuw (m), Riet van der Hooft, Saar Versprille (m), Ria Rinkhoud (m), Jan Risseeuw (m), Jozien van Grol (m), Magda v. d. Heuvel, Annie Aerts (m). De (m) betekent dat deze candidaten tevens het middenstandsdiploma be haalden. Biervliet Herv. Kerk beschadigd. Zondagavond kwam de vrachtauto van de gebr. B. uit Waterlandkerkje tij dens het wegrijden in aanraking met de luifel boven de ingang van de Herv. Kerk. De gebroeders, die een kermis- schieting te Biervliet bezocht hadden, hebben de politie maar niet afgewacht en zijn vlug met hun vrachtwagen ver trokken. Wielerkoers. Maandag j.l. werd de traditionele wie lerkoers gehouden over 75 km. voor nieuwelingen. Het ijverige wielercomité van Biervliet had zich voor deze ronde bijzonder beijverd. Er waren veel pre mies voor de renners, hetgeen de span ning aanmerkelijk verhoogde. Ook had men het parcours verlegd, zodat men nu in de gemeente op meerdere plaatsen de renners kon zien passeren. Dit bracht wel met zich mee, dat de renners enkele gevaarlijke bochten moesten nemen. Maar daarnaast bood dit voor de ren ners op het lange rechte gedeelte van de Beukelsz.straat en de Gentsestraat veel gelegenheid tot ontsnappingen. Bijna gedurende de gehele koers bleven de renners bijeen. Na een tiental ronden namen A. Russens en A. Ruijs, resp. af komstig uit 's-Hertogenbosch en Haar lem de kop en liepen enkele tientallen meters uit het peloton weg. In het pelo ton werd hard gejaagd om de weglopers in te halen, maar dat lukte aanvankelijk niet. Na nog een zevental ronden slaag de P. Snoys uit Breda, die ook al ver schillende premies in de wacht gesleept had, er in bij het kopgroep je te komen en te passeren. Dit was voor A. Ruijs de genadeslag. Hij moest in het peloton terug vallen en kon slechts met de grootste moeite mee rond komen. Rus sens slaagde er in zijn tweede plaats, zij het na hard zwoegen tegen een in zinking, te behouden. In het peloton werd in de laatste ronde hard gevochten voor een goede plaats in de eindklasse ring. De sprint werd gewonnen door K. Plieger uit Lexmond, die derde werd. De uitslag was als volgt: 1. P. Snoys, Breda, 1 u. 49 min. 15 sec.; 2. A. Russens, 's Hertogenbosch, 1 u. 49 min. 35 sec.; 3. K. Plieger, Lexmond; 4. G. de Koning, Breda; 5. H. Peters, Heemstede; 6. J. van Geloof, Made; 7. D. Kosten, Kapelle; 8. G. de Schepper, Sluiskil; 9. P. de Haan, IJsselmonde; 10. A. Bastiaansen, Kruisland. K ermisschieting Zondag werd een kermisschieting ge houden bij de heer H. v. d. Hemel. De hoogvogel en eerste zij vogel werden ver schalkt door de heer P. van Vooren te Biervliet. De beker werd door de heer A. Provoost gewonnen voor het grootste aantal kleine vogels. Totaal namen 57 schutters aan de schieting deel. Vismijn - Breskens Week van 17 t.e.m. 23 Juli 1960 1044 kg. bot 195 kg. schar 458 kg. schol 4346 kg. tong 7 kg. tarbot 48 kg. poon 4164 kg. export garnalen 10 kg. binnenl. garnalen 1151 kg. onverkochte bot Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand Juni 1960 GEBOORTEN: 2, Petrus Bernardus, zn. van G. de Reu en van E. E. M. Debaere. wonende te Oostburg; 3, Daniël Guil- laume, zn. van C. Balk en van C. Weij- mans, wonende te Sluis; 7, Monique Maria Albertina, d. van A. J. van de Plasse en van A. M. de Wispelaere, wo nende te Sluis; 17, Peter Philip, zn. van A. G. J. Vaes en van A. F. M. Thomaes, wonende te Sluis; 19, Margaretha Alida Avila Maria, d. van H. J. P. Mussehe en van Y. M. de Taeye, wonende te IJzen- dijke; 20, Jean Pierre, zn. van M. M. de Vries en van M. M. de Schot, wonende te Oostburg; 26, Marleen Lucien Marie, d. van C. J. Nobus en van E. L. de Windt, wonende te Aardenburg; 29, Lina Clo- tilde Edmonda, d. van A. B. Corijn en van O. F. Martens, wonende te Oost burg. HUWELIJKEN: 2, Willy Seraphine Li- vina Jeannette Van de Walle, 22 j., wo nende te Maldegem (B.) en Anita Maatje Simpelaar, 17 j., wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 2, Maria Angelina Cuele- naere, 70 j., echtgenote van H. F. Reij- niers, wonende te Oostburg; 7, Tan- neke Bakker, 97 j., wed. van J. Jansen, wonende te Oostburg; 7, Cornells Boeck- hout, 55 j., wonende te Schoondijke; 8, Adriaan Luteijn, 86 j., wonende te Zuidzande; 14, Adriana de Back, 73 j., echtgenote van P. J. van Hee, wonende te Cadzand; 23, Elisabeth Sara Risseeuw, 84 j., wonende te Schoondijke; 23, Ni- colaas Alexander van Wijnsberghe, 60 j., wonende te Oostburg; 25, Herman Josep Marie Calus, 1 j., zn. van A. C. Calus en van M. M. G. Secelle, wonende te Sluis; 30, Florence de Bouver, 79 j., echtgen. van P. Oderij, wonende te Oostburg. Diegenen, die de ontwikkeling van de recreatie in de Braakmanpolder van na bij hebben kunnen volgen, kwamen al spoedig tot de overtuiging, dat het re creatiegebied in een grote behoefte voor zag. Tot voor kort werd een „wilde re creatie" gepleegd, ook al trachtten de in het beheerschap samenwerkende g'~ meenten, zij het dan op provisorische wijze enige accomodatie te scheppen en de veiligheid van de baders te verze keren. Doordat het beheerschap nog niet de beschikking had over de gronden en de wateren, welke voor recreatieve doel einden bestemd waren, kon niets defini tiefs tot stand komen. Vorig jaar kwam er wat meer tekening in de positie van het Beheerschap, toen de Dienst der Domeinen de gronden en wateren in erf pacht aan het Beheerschap overdroeg. Met spoed begon men de bereids voor bereide plannen uit te voeren. Als eer ste kwam het beplantingsplan aan de beurt. Afgelopen winterseizoen werden in D.A.C.W.-verband werken uitgevoerd aan de wateren, ten behoeve van de wa tersport en het baden, terwijl men bo vendien begon met de aanleg van de weg door het recreatiegebied naar de noord punt van het schiereiland. De fundering- van deze weg is bijna gereed en men heeft goede hoop, dat men zeer binnen kort de slijtlaag zal kunnen aanbren gen. Voor de baders en voornamelijk voor de kleintjes werd een groot ondiep bassin met planken afgebakend. Kort geleden werd het bouwen van kleed gelegenheden en toiletten aanbesteed. Ook met dit werk is men begonnen. Voor wat betreft de beide laatste voor zieningen volgt men met groot onge duld de geringe vorderingen, zodat men zich afvraagt of ze dit seizoen nog wel in gebruik genomen zullen kunnen wor den. Een andere zaak waar men tot voor kort niets van hoorde, was het caié- restaurant, hetwelk in de plannen een plaats was toebedacht bij het zwem bad dat t.z.t. zal worden aangelegd. Met dat al was er geen gelegenheid zich te laven en wachten tot een gegadigde be reid zou zijn belangrijke bedragen in een definitief, representatief café restaurantbedrijf te investeren, zou ze ker niet stimulerend op de ontwikkeling van de Braakman werken. Enige weken geleden verschenen plotseling vracht auto's in de Braakman, beladen met alle mogelijke materialen bestemd voor een noodcafé-restaurant en een 2-tal dagen later, Zaterdag 25 Juni, stond het nood gebouw overeind, aantrekkelijk inge richt en kon meteen met enig officieel vertoon in gebruik worden gesteld. Te gelijk kon de in de afgelopen winter ge graven jachthaven met het nordelijke deel van het Braakman-schiereiland in gebruik overgedragen worden aan de Royal Belgian Sailingclub uit Gent, die thans reeds 28 zeilboten in de Braak man heeft gestationneerd, een mooi be gin voor een watersportcentrum in wor ding. Ook de recreatie zoekende mensen komen in steeds grotere getale naar de Braakman toe. Men kan er zonnebaden, zwemmen, op een veilige manier wan neer men zich aan de aanwijzingen houdt. Ook de kleintjes kunnen in het afgeperkte bassin zonder gevaar naar hartelust plonsen. Dit alles kan men rustig gadeslaan, zittende op de kant of op het terrasje van het nood-restau rant. Op de achtergrond ziet men de zeilboten en kano's varen. Dit is het beeld, waar de Braakman zich reeds mee vereenzelvigd heeft. Er is een grote toekomst voor het recreatiegebied weg gelegd, waar ook de natuurliefhebber nu reeds kan genieten van de zich snel ontwikkelde bosaanplantingen. De uitverkoop loopt ten einde geven wij nog op de nog aanwezige goederen. Herenkleding Kon. Emmastraat 2 Telefoon 432 Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Folmer, Schoondijke, tel. 366. Breskens Geslaagd. Te Goes slaagde voor het praktijk diploma boekhouden de heer L. Sigmond te Breskens. Bij de Breskense V.V.V. bestaan ver gevorderde plannen om een showboot te laten varen op de Westerschelde. Men heeft dit plan opgevat om de vele toe risten en inwoners van West Zeeuws- Vlaanderen ook van 'zo'n prachtige tocht te laten genieten. Deze vaart zal gemaakt worden met een van de grote veerboten van deProv. Stoombootdienst en wel begin Augustus. Bij voldoende deelname zal een twee de tocht gemaakt worden in de tweede helft van Augustus. in wit en gekleurd cake-vorm in hout en plastic. in glashelder en gekleurd Verkrijgbaar bij Dorpsstraat 10 BRESKENS

De Schakel | 1960 | | pagina 3