standigheden niet aanwezig kon zijn, had het college van B. en W. schriftelijk verzocht paal enp erk te stellen aan het op straat voetballen van de jeugd. In een schrijven noemde hij dit voor de kinderen levensgevaarlijk. Hij vroeg B. en W. het sportterrein, o.l.v. de voetbal lende jeugd, open te stellen. De voorzitter vond ook, dat het voet ballen in de straten de perken te buiten gaat, zonder dat men direct van balda digheid van de jeugd kan spreken. Het sportterrein voor de jeugd beschikbaar te stellen is echter onmogelijk, daar dan de prachtige grasmat snel geruïneerd zal zijn. De enige oplossing voor dit pro bleem is ergens vlak bij de kom van het dorp een speelweide te creëren voor de jeugd. Ook zag de voorzitter hier een taak voor de verenigingen. Hij vroeg de raadsleden, indien zij een geschikte ruimte weten welke de gemeente zou kunnen aankopen, dit in de volgende raadsvergadering ter kennis van B. en W. te brengen. De jeugd moet zich, al dus de voorzitter, nu eenmaal ergens kunnen uitleven. Breskens Raadsvergadering Direct na de opening van de raads vergadering te Breskens werd het nieuwe raadslid, de heer A. Leenhouts, beëdigd. De heer Leenhouts neemt de plaats in van de heer A. de Baare, die wegens drukke werkzaamheden als raadslid bedankte. De notulen werden na een verande ring aangebracht, op verzoek van de heer Th. Cambier, gewijzigd. Door G.S. werd de gemeenterekening over 1957 en de rekening van het vis- mijnbedrijf eveneens over 1957, vast gesteld. Naar aanleiding van het goedgekeur de raadsbesluit inzake de aankoo van een woning van de heer A. J. Cambier, welke de gemeente in ruil had aange boden aan de heer M. W. Verschelling voor de uitbreiding van het gemeente huis, informeerde de heer Cambier hoe lang het nog zal duren eer men met de verbouwing van het raadhuis be ginnen kan. Wij, aldus burgemeester J. A. Eekhout, willen ook zo snel mogelijk verder werken. Eveneens goedgekeurd werd het raadsbesluit inzake een garandering van een geldlening bij de Amsterdam- sche Bank, ten behoeve van de firma Luteijn te Breskens voor de uitbreiding van de bestaande bedrijfsgebouwen. Van de P.Z.E.M. was desgevraagd de mededeling binnengekomen dat de boerderij van de heer C. J. van der Slikke voorlopig nog niet op het elec- trisch net kan worden aangesloten. Aansluiting zal noodgedwongen moeten wachten totdat het aangrenzende ge bied van de gemeente Groede op het electrisch net aangesloten zal zijn. In de vorige raadsvergadering staak ten de stemmen over een voorstel van B. en W. om ook te Breskens een over legorgaan voor het gemeentepersoneel in het leven te roepen. De heer J. Ver gouwe pleitte voor de invoering van dit orgaan, dat hij ook voor Breskens van groot belang achtte. De bezwaren van de heer De Boer, aldus de heer Vergou we, zijn door het schrijven van de ge zamenlijke bonden van werknemers wel weggenomen. De commissie voor geor ganiseerd overleg heeft slechts een ad viserende taak. Het beleid blijft in han den van de raad. De heer De Boer meende, dat een commissie voor geor ganiseerd overleg kan ontaarden in een klachtenbureau. Wethouder Van der Hooft merkte nog op, dat overleg tussen gemeente-ambtenaren steeds ge wenst is. Vooral nu binnenkort de spaarregeling van toepassing wordt ver klaard voor het gemeentepersoneel, voor vacantie en b.v. het vraagstuk der werktijdverkorting zou het overlegor gaan de gemeente goede diensten kun nen bewijzen. Toen het voorstel van B. en W. (een meerderheidsvoorstel) in stemming werd gebracht, bleek dat de heren F. Goethals, J. Carels, P. Zegers, M. de Boer, A. Leenhouts en T. Cambier tegen het voorstel waren. Er komt dus geen commissie voor georganiseerd met wat voor handel zijn zoon zich be zighoudt, is er niemand in de buurt die er enig idee van heeft. Alleen Berend Bongert wordt op de hoogte gesteld. Door Tinus persoonlijk. En Tinus be werkt de gebochelde jongen op een slim me manier. „Je lijke wel gekker dan ik, om elke dag maar weer in die toin te zitte wroete. Terwijl je op zo'n gemak kelijke manier geld kunt verdienen. Hier, joj, heb jij ook een briefie van vijf en twintig. Laat die Breebaart toch stikke met z'n toin. Ga Dinsdag maar eens met mij mee naar de markt Het laat Berend niet los. Op zijn blote lijf heeft hij in een zakje het briefje van 25 gulden en draagt het dag en nacht bij zich. En op de tuin prakki- zeert hij. Als Annie weer eens een paar dagen last van rheuma heeft en Berend nood gedwongen thuis blijft, is zijn besluit genomen. Naar de tuin gaat hij niet meer. Als moe beter is, zal hij wel zien. Hij zal maar eens op een Dinsdagmor gen mee gaan naar de markt. En dan ziet hij wel weer. De eerste de beste Dinsdag vindt moe der Annie, die weer zo'n beetje tussen stoel en tafel heen en weer hobbelt, het goed dat hij gaat markten. Per slot van rekening heeft dat kereltje ook niet zoveel aan zijn leven, denkt ze. En om zeven uur staat Berend al voor de deur van Waaijboer. Tinus is overgelukkig, dat hij zijn vriend zover gekregen heeft. (Wordt vervolad». overleg. In navolging van de spaarrege ling Rijksambtenaren stelden B. en W. voor deze spaarregeling ook voor het gemeentepersoneel van toepassing te verklaren. De heer Vergouwe vond dat het verschil tussen de hoger en lager bezoldigden te gering is, daar de hoger bezoldigden gemakkelijker zullen sparen dan de lager bezoldigden. Hij stelde daarom voor vast te stellen, dat een vast premiebedrag van f 75,zal wor den verstrekt, indien de ambtenaren het volle bedrag, 5 pCt. van hun inko men, sparen. Het voorstel kreeg niet voldoende steun, zodat het voorstel van B. en W. werd aanvaard. Nu de Visserijschool te Vlissingen is opgericht, blijkt de instandhouding van de binnenvaartschool te Breskens, waar slechts een enkele avondcursus kon worden gegeven, van geen belang meer, zodat besloten werd deze school op te heffen. De heer Cambier vroeg of er voor de oudere vissers nu nog wel ge legenheid tot scholing bestaat. De vis serijschool te Vlissingen zal in de ko mende winter beginnen met cursussen voor ouderen op Zaterdagmiddag, aldus de burgemeester. Wethouder Van der Hooft merkte nog op, dat de belang stelling vanuit Breskens voor de visse rijschool miniem is. Slechts 4 leerlingen uit Breskens gaven zich op voor de nieuwe cursus. Willen wij naar een ver betering voor de visserij, dan zal men zelf de mogelijkheden voor het onder richt voor de jonge vissers moeten be nutten. Het comité visserij dagen te Breskens vroeg voor de visserijfeesten een sub sidie van f 2000,Ook vroeg het co mité de raad de geraamde inkomsten uit de entréegelden ad f 6500,voor een derde te garanderen. Gezien de grote belangrijkheid van deze visserij- dagen stelden B. en W. voor de gevraag de subsidie te verlenen. De heer De Boer vond het onjuist, dat de begroting van het vismijnbedrijf met dit bedrag- werd belast. Ook informeerde hij of het visserijfeest weer op Zondag gehouden zal worden. Tevens vroeg hij B. en W. of er tijdens de visserij dagen optochten gehouden mogen worden als de kerk diensten nog aan de gang zijn. De bur gemeester antwoordde dat de kerk diensten ongestoord moeten kunnen doorgaan. Ten allen tijde wordt met de kerken overleg gepleegd. Wethouder Van der Hooft meende, dat toch ook de vissers zeer actief deelnemen aan de organisatie van het visserijfeest. De tochten met de vissersvloot, het uitde len van garnalen aan de toeschouwers etc. Om technische redenen was het beter, aldus wethouder Van der Hooft, dat het visserijfeest ten laste kwam van de begroting van het vismijnbedrijf. Mensen die juist die dagen in Breskens moeten zijn voor zaken zullen geen en- trée behoeven te betalen. Wethouder Zegers stemde tegen het voorstel i.v.m. de Zondag, welke bij het feest betrok ken is. De ontwikkelingscommissie Z.-Vl. vroeg en verkreeg een subsidie van 10 cent per inwoner. De heer J. Vergouwe vroeg naar de commissie samenwer kende kustgemeenten. Hoe zit dat nu, gaat deze commissie nog iets doen? Mevr. Niermans informeerde wat er reeds door de commissie gedaan is, evenals de heer Cambier. Wethouder Zegers beantwoordde de vragenstellers. De gevraagde bijdrage werd verleend. De begroting 1960 werd gewijzigd. Met „Charitas" te Rozendaal, welke het R-K. ziekenhuis te Oostburg onder haar be heer heeft, werd een nieuwe regeling aangegaan inzake de verpleging van besmettelijke zieken. 3-daagse schoolreis. De 6e klas van de school met de bij be1 heeft zich drie dagen volop kunnen ontspannen in en om de jeugdherberg „Klavervelden" te Bergen op Zoom. Op enkele uurtjes regen na, heeft de zon geen dag ontbroken, zodat alle jongens en meisjes gebruind naar huis terug keerden. Met behulp van het wagen park van de fa. J. Roest vertrokken de kinderen, met het hoofd der school, de heer A. Sluimer en echtgenote, Maan dag naar Bergen op Zoom. De eerste dag maakten ze een fietstocht om het vliegveld „Woensdrecht". Op verschil lende plaatsen konden ze van dichtbij de straaljagers zien opstijgen en lan den, vooral omdat er die dag veel ge vlogen werd. Na de fietstocht werd een bezoek gebracht aan de speeltuin ,.Ro- zenoord". Omdat het nog vroeg in het seizoen was, hadden de kinderen vrij spel en konden ze hun hart ophalen, vooral aan het kabelbaantje. De tweede dag werd er te voet een bezoek gebracht aan de stad Bergen op Zoom, waarna iedereen met souveniers herbergwaarts trok. De laatste dag hebben ze kunnen genieten van bos, zand en water in een prachtig bos. 's Avonds werd er gewan deld onder leiding van de jeugdherberg- vader. Na de thee werd er wat gezongen en deden ze met elkaar spelletjes, waar na iedereen graag zijn strozak opzocht. Al met al, zelfs het aardappelpitten en ander corvee, doet de kinderen te rugzien op drie fijne dagen. Zonder on gelukken en voldaan keerden allen des Woensdagsavonds terug. 40 jaar bij P.T.T De besteller le klasse, de heer I. P. Sonnevijlle, werkzaam op het P. en T.- kantoor ahrier, zal op Dinsdag 7 Juni a.s. de dag herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij het Staatsbe drijf der P.T.T. 25 jaar bij de Prov. Stoombootdienst. Woensdag was het 25 jaar geleden dat de heer A. Willems te Breskens in dienst trad bij de Prov. Stoombootdienst. In 1931 kwam de heer Willems als loopjongen te Terneuzen, om in 1935 naar Breskens te komen, waar hij te gelijkertijd in vaste dienst kwam. Tn 1940 is hij aflosser voor zieken en ver lofgangers geworden en zwierf op de Ooster en Wester-Schelde. Namens de directie kwam de wnd. dir., de heer G. Vierhout, hem geluk wensen en overhandigde hem de ge bruikelijke enveloppe. Ook van de zijde van het personeel heeft het hem niet aan belangstelling ontbroken. Bouw wijkgebouw Wit-Gele Kruis. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft het bouwen van een wijkgebouw aan de Dorpsstraat opgedragen aan de heer G. van Schoote, timmer- en met selwerk. Lood- en zinkwerk de heer P. Zegers; electrisch fa. Schippers Nauta; schilderwerk de heer I. van den Broecke. Zuidzande Raadsvergadering De Raad der gemeente Zuidzande kwam Dinsdagavond in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn. Het in de vacature van Houte be noemde raadslid, de heer C. B. de Neve, legde in handen van de voorzitter de ambtseed en de zuiveringseed af, waar na de voorzitter de heer de Neve felici teerde en de hoop uitsprak, dat hij in eendrachtige samenwerking met de raad de belangen der gemeente Zuid zande zou mogen dienen. Hierop volgde de wethoudersverkie zing. De heer A. P. de Veij werd met 7 stemmen tot wethouder verkozen. Staande de vergadering deelde dhr. de Veij mee, dat hij zijn benoeming aan nam en dankte de raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen. Ingekomen was een rapport van het Verificatie-bureau van de Ver. v. Neder landse Gemeenten betreffende de kas opname en kascontrole van de gemeen te-ontvanger over het eerste kwartaal 1960. Na de raadsvergadering nam de heer J. W. Robijn, gemeentewerkman der gemeente Zuidzande, in do raadszaal in aanwezigheid van de voltallige raad en vele genodigden, afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Robijn vierde 31 Dec. 1958 zijn 40-jarig jubileum, ter gele genheid waarvan hem de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranie-Nassau werd uitgereikt. Thans stond de heer en ook mevrouw Robijn weer eens in het middelpunt van de belangstelling, nogmaals traden ze voor het voetlicht, nu om de ruim 42- iarige dienst af te sluiten. Burgemeester Everwijn sprak de schei dende namens het gemeentebestuur op de meest hartelijke wijze toe. U hebt op voortreffelijke wijze gediend, aldus burgemeester Èverwijn. Spr. roemde de grote hulpvaardigheid, waarmee dhr. Robijn ieder benaderde waarmee hij te maken kreeg. U hebt ook een bijzondere liefde getoond voor de beplanting in de gemeente, waardoor het aanzien de1- gemeente zeer werd verfraaid. Meneer Robijn, U mag trots zijn op de wijze, waarop U gemeend heeft Uw taak te moeten vervullen. Namens de gemeente bood spr. het echtpaar Robijn een 2- tal rotanfauteuils aan en aan mevr. Robijn een bouquet anjers. Namens het gemeente-personeel, w.o. begrepen de brandweer e.d., sprak het hoofd der o.l. school, de heer B. v. d Reepe, hartelijke woorden tot de schei dende. Hij bracht dank voor de prettige samenwerking. Als stoffelijk blijk van de grote waardering die het gemeente personeel voor dhr. Robijn heeft, werd hem door dhr. v. d. Reepe een pendule en een plant aangeboden. Nog enige tijd bleef het gezelschap gezellig bijeen, waarna velen persoon lijk van het echtpaar Robijn afscheid namen. Nieuwvliet Viering 35-jarig bestaan muziek- vereniging. Zaterdag j.l. hield de muziekvereni ging „Nut en Genoegen" te Nieuwvliet in de „Stadsherberg" een herdenkings bijeenkomst in verband met het feit, dat de vereniging 35 jaar geleden, op 27 Mei, werd opgericht. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig de burgemeester, de beide wethouders en de raadsleden. De voorzitter, de heer D. Dekker, gaf een overzicht van het wel en wee de1- vereniging gedurende de afgelopen 35 jaar en gaf de verzekering, dat het be stuur al het mogelijke zal doen om het tekort aan werkende leden op te hef fen. Burgemeester Everaars bracht het ju bilerende corps namens de gemeente een bloemenhulde. De heer P. A. Ocké, voorzitter van de Bond van Z.-Vl. muziekverenigingen, bracht namens deze de felicitaties over. De heer I. van Nieuwenhuijzen, een der oprichters en de eerste dirigent der vereniging, de heer P. Brakman, woon den eveneens de bijeenkomst bij. Na de receptie werd er des avonds nog een gezellige bijeenkomst voor de wer kende leden met hun echtgenote ge houden. Grote deelname voor wielerwedstrijd. Morgen, Zaterdag 4 Juni, zal ter ge legenheid van de kermis, te Nieuwvliet weer de jaarlijkse wielerwedstrijd voor nieuwelingen worden gehouden. Aan vang 14.30 uur. De afstand bedraagt 70 km. over 40 ronden. Het gaat een spannende wedstrijd worden, want de deelname is dit jaar bijzonder groot. Er hebben 52 renners ingeschreven, w.o. de beste van Neder land. Ook de Zeeuwen zijn flink verte genwoordigd, o.a. J. Tolhoek uit Yerseke, die zich verleden jaar als 6e klasseerde en F. Boonman uit 's-Heerenhoek, die 12e werd. Sluis Nieuwe asfaltlaag. Vanuit Sluis kan men sinds korte tijd onbezorgd en geriefelijk langs de vaart naar België fietsen. Het aarden jaag pad kreeg op Belgisch grondgebied een nieuwe asfaltlaag en het Nederlandse deel werd door bestrooiïng aanmerke lijk verbeterd. Oostburg Geslaagd. De heer P. J. de Kam, wachtmeester le klas der Rijkspolitie te Oostburg, slaagde dezer dagen voor het politie- diploma B. Biervliet Voetbal. Op Hemelvaartsdag speelden de elf tallen van Middelburg en Hulst een wedstrijd in Biervliet. De uitslag was 3—3. FILMNIEUWS Casino Bioscoop Breskens. Wij presen teren U ook weer dit jaar een prachtig Pinksterprogramma. Zaterdag 4 Juni, aanvang 8 uur, het onvergankelijke meesterwerk van Fritz Lang: „M, een stad zoekt zijn moorde naar," met Peter Lorre, de sinistere acteur als de kindermoordenaar. De lu gubere jacht met alle macht en alle middelen op een kindermoordenaar, op beklemmende wijze verfilmd. Want deze man op vrije voeten in een wereldstad betekent een constante dreiging voor iedereen. Het onderwerp is ook nu nog erg actueel. Kan een maniak eigenlijk wel aansprakelijk worden gesteld voor zijn daden? Is hij een koelbloedige moor denaar of een patiënt? De politie houdt razzia's in de onderwereld avond na avond. Een verbijsterende en tevens adembenemende film. Zondag 5 Juni, aanvang 4 en 8 uur, de populaire acteur Rock Hudson in een waar verhaal, gebaseerd op een dag boek van een veroordeelde: „Met de dood op de hielen". Hij leefde met zijn rug tegen de muur, achtervolgd door zeven staten van Amerika. Wes Hardin, de man, die vele malen doodde maar nooit het eerste schot loste. Het begon op een hete middag in Abilene, toen 3 mannen in een lege stoffige straat hem opwachtten. Hij wist als overwinnaar uit de strijd te komen, want hij was de gevaarlijkste schutter van het Westen. Tweede Pinksterdag, aanvang 8 uur, Danielle Darrieux, Jean Marais in de grote avonturenfilm in kleuren: „Ty phoon over Nagasaki". Het verhaal van de Franse ingenieur die in Japan een romance beleeft met een mooie Japanse, terwijl de razende natuur hun zuivere liefde aan flarden beukt. De vreselijkste typhoon aller tijden, verfilmd op fan tastische wijze. Voetbal NEDERLAAG-TOURNOOI Uitslag van de derde ronde op Zon dag j.l.: Groede IOostburg I 21. Junioren GroedeJun. Oostburg 53. Programma voor Zondag a.s. Groede IBreskens I. Groede heeft het er Zondag goed af gebracht door van Oostburg te winnen, maar we kunnen moeilijk aannemen dat dit a.s. Zondag weer lukken zal. DUIVENSPORT Duivenver. Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op 26 Mei j.l. Los 8.10 uur. Aank. le duif 9 u. 34 min. 47 sec., snelh. 1299 m. p. min. 1, 25, 32 A. J. Vermeulen. 2, 5 C. Her tog. 3, 17 Jac. Jacobs. 4, 18, 20 M. de Reu. 6, 8, 44 P. v.d. Walle 9. 16, 21, 24, 41 Jn. van Gijs. 10, 11, 15 P. Buize. 12 Jac. Faas. 13 en le overd. Jac. Wisse. 14 J. de Meester. 19, 27 Ko Quaars. 22 J. Pijcke. 23 E. Pieters. 26, 29 Jn. Faas. 28, 36 M. Leurgans. 30 W. Bruijnooge. 31, 39 A. Hameüjnck. 33 Jn. Datthijn. 34 I. Schippers. 35, 40 A. v.d. Voorde. 37 Quaars-V. 38 J. Carels. 42 A. Boek hout. 43 G. van Grol. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l. Los 8 u. Aank. le duif 9 u. 23 min. 20 sec., snelh. 924 m. per min. 1 Jn. van Gijs. 2, 12, 16, 27 Jac. Jacobs. 3, 4 A. Vermeulen. 5, 24, 39 Jn. Pleijte. 6, 8 Jac. Faas. 7, 21, 42 Jac. Wisse. 9, 19, 29 Ko Quaars. 10, 17 P. v.d. Walle. 11, 26 C. Hertog. 13 en le overd. A. Bon- dewel. 14 J. Pijcke. 15 L. de Meester. 18, 22 W. Verstraete. 20, 33 P. Verduin. 23 Joh. Carels. 25, 31, 37 A. de Jonge. 28, 38 P. Buize. 30 P. Blaakman. 32 C. v. Opdurp. 34 J. de Meester. 35, 36 E. Pie ters. 40 M. Faas. 41 Jn. Datthijn. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Zondag j.l. Los 11 u. Aank. le duif 4 u. 38 min. 5 sec., snelh. 998 m. per min. 1, 2, 20 A. de Hulster. 3, 5, 12, 17, 37 J. Risseeuw. 4, 30 Jn. Faas. 6, 7, 8, 16, 24, 41 G. Dusarduijn. 9, 13 Jn. Datthijn. 10, 38 Joh. Pijcke. 11 Iz. Klaaijsen. 14, 18 A. Bondewel. 15, 35 L. de Meester. 19 Joh. Carels. 21, 22, 39 C. van Opdurp. 23, 25 I. Ritico. 26 W. Bruijnooge. 27 A. v.d. Heuvel. 28, 29 Jn. van Gijs. 31 P. Verduin. 32 A. Vermeulen. 33 M. de Vis ser. 34 en le overd. J. Woittiez. 36 Th. de Buck. 40 W. Verstraete.

De Schakel | 1960 | | pagina 2