TYPHOON ÏO GIULIETTA moederdag ll VAN MEENEN, Brcskcns. Nu de ideale spori-brommer Versprille's Kledingbedrijf Voor moeder KifoorliiiiËaÉI Firma SMOOR i DE HULSTER, Breskens bij A. J. van de Vij ver-Donze De Vis wordi zuur gestraft. net meisje Met de zomer in 'inieuw?! Voor moederdag: geschenken van blijvende waarde! Horlogerie J. HQVESTADT, Breskens Geef iets „Maison Moderne" chtkoelinp 3-versnelIinsrsmotor Semncrtaal i in Geforceerde luchtkoeling 3-versnellingsmotor Rempedaal Bobine-ontsieking (z.gn. „Outboard-ontstéking"). Kleuren in blauw-goud en zwart-goud Uitlaat geruisloos Prijs f778,-- compleet bollen huis aan huis verkocht. De prachtige handwerkstand verkocht veel fraaie handwerken, terwijl het rad van avontuur lustig draaide, vaardig be diend door Piet Pladdet, zonder wie geen bazar een succes kan worden in Bier vliet. De gehele Koninginnedag heerste in de loods een gezellige drukte. Maan dagavond werd de bazar gesloten. Jaarvergadering Vrouwenbond N.V.V. Vorige week werd in het jeugdgebouw te Biervliet de jaarvergadering gehou den van de afd. Biervliet van de Vrou wenbond N.V.V. Voor deze bijeenkomst bestond veel belangstelling. De afdeling Hoek was met het gehele bestuur ter vergadering aanwezig en werd op 'aller hartelijkste wijze begroet door de voor zitster, mevr. M. S. Dijk-Langstraat. Uitvoerig werd gesproken over het ge wijzigde landdagplan. Inplaats van een landdag te Nijmegen, wordt nu een grote georganiseerde excursie te Am- steram gehouden, met aan het eind een samenkomst in het Amsterdamse Bos, waar de Politiekapel zal optreden en een programma zal worden aangeboden. Het jaarverslag, waaruit bleek dat de afd. een gezonde activiteit ontplooit, werd door de vergadering goedgekeurd, evenals het financieel verslag. Bij acclamatie werden de dames A. den Decker-Engels en J. Klaeijsen-Wol- faert als bestuurslid herkozen. Na de pauze, waarin koffie met cake werd aangeboden, hield de heer J. de Vries uit Terneuzen zijn bekende lezing over het Land van Axel. Op zeer amusante wijze vertelde hij de aanwezigen over de streek rond Axel en Hulst en vertoonde prachtige kleurendia's. Koninklijke onderscheiding. Mej. M. A. Keukelaar, leidster van de Herv. zondagsschool alhier, ontving de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Oroede Nederlaag-voeïbaltournooi. In het door de voetbalvereniging te Groede georganiseerde nederlaagtour- nooi, hetwelk op Zondag 8 Mei a.s. een aanvang zal nemen, en waaraan door een viertal elftallen zal worden deelge nomen, t.w. Groede, Zeeland Sport II, Oostburg I, Breskens I en Vlissingen II, wordt dus Zondag de eerste ronde ge speeld door Groede IZeeland Sport II. Wat zal dit worden voor Groede, een 1. 2 of3? Wij verwachten een 3. Maar Groede, laat nu eens zien dat zelfs de experts het eens mis voor hebben. Hoofdplaat Koninklijke onderscheiding. De heer B. J. Maertens, lid van de muziekvereniging ,Oef ening baart kunst' alhier, ontving de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Cadzand Koninklijke onderscheiding. De heer P. den Dekker, landarbeider op het landbouwbedrijf „Berghoeve", ontving de eremedaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Aardenburg Koninklijke onderscheiding De heer H. Lampo, landarbeider op het landbouwbedrijf van A. J. Buijsse, ontving de eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Nleuwvliet Optocht met praalwagens. Ook in Nieuwvliet werd het bevrij dingsfeest op grootse wijze gevierd. Èr werd een optocht gehouden met 15 praalwagens, waarvoor grote publieke belangstelling was. Vooral de mooie wagen 4 maal Z.N. bleek een groot suc ces. Zaterdagmiddag zal de optocht nogmaals worden gehouden van 4-6 uur. FILMNÏEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens pre senteert Zondag' 8 Mei om 4 en 8 uur' Glenn Ford in zijn nieuwste film in cinemascope „De imitatie-generaal". Het boeiende en spannende verhaal van een sergeant, die zichzelf tot generaal promoveerde en in deee functie een tank-aanval tegen de Duitse troepen tot een grote overwinning bracht. Een prachtige, actievolle film, die boeit van begin tot einde. Voetbal BEKERCOMPETITIE. Uitslag van Zaterdag j.l.: Breskens IR.C.S. I 11. Programma voor Zondag a.s. Middelburg IBreskens I; R.C.S. I Luctor I. KERKDIENSTEN Zondag 8 Mei Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Dg. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis 16 uur, Ds Spaans, jeugddienst Breskens, 9,30 uur, Ds. Spaans Cadzand, ïo uur, Ds. ten Cate H. Doop Collecte A.C.D. Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, 10 uur, Eerw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds Brezet Oostburg, 11 uur, Ds. Tijmstra Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 9 30 uur, Ds. Brinkman Zaterdagavond 7 u., Avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muidan, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, geen opgave IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zutdzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal H. Doop Collecte comm. v.h. Zuiden Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van der Molen Cadzand, 6,30 uur, Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Ev. Luth. Gemeente Groede, 11 uur, Ds. Brezet, Nieuwvliet Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> ^s" Vis Geref. Kerk, Breskens. iOj.uur, Ds. van Mechelen, Oostburg 5 uur, Ds. Grafe, Epe, intrede R.K. Parochi* H. Barbara te Bresken 1 Zondag 8 Mei Geen opgave Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 388. Ingezonden Comité 9 „VISSERIJ DAGEN BRESKENS Namens het Comité „Visserij dagen Breskens" kan het bestuur mededelen, dat de Visserij dagen te Breskens defini tief doorgang kunnen vinden. Het bestuur doet hiermede een beroep op de bevolking van Breskens om de steun en de medewerking, zoals dit ieder jaar gebruikelijk is geweest, om dit feest te doen slagen. Speciaal wordt hierbij een beroep ge daan op de buurtverenigingen, de café houders en de middenstand van Bres kens, die zeer binnenkort een uitnodi ging zullen ontvangen om nader con tact op te nemen met het bestuur. Namens het voorn, bestuur: C. Vissenberg, Voorz. J. Jacobs, Secr. Jacques Gans schrijft in „De Tele graaf" van Maandag j.l. o.m.: Hoezeer de tirannie van de Publiek rechtelijke Bedrijf s Organisatie, met haar guillotine-netwerk van Bedrijf - en Productschappen, de spuigaten be gint uit te lopen, is opnieuw in Yerseke gebleken. In opdracht van de voorzitter van het Productschap voor Vis- en Visserijpro ducten, de doctorandus D. J. v. Dijk, is daar door de deurwaarder Loeve uit Goes beslag gelegd op het oester- en mosselbedrijf van de Fa. Verwijs-Janse. Wat heeft de Fa. Verwijs-Janse mis dreven? De Fa. Verwijs-Janse heeft initiatief getoond en ondernemingslust Zij heeft een kostbare mosseischonerii in bedrijf gesteld, waardoor zij een bij zonder goed behandeld en verpakt pro duct op de markt kon brengen. Dat in België dusdanig gewaardeerd werd, dat de Fa. Verwijs-Janse de export nauwe lijks afkon. i De naam van Nederland als visprodu- cent hooghouden, dat is volgens het Pro ductschap Vis echter een misdaad, die streng gestraft moet worden! En wie woeden beloond? De luie en niet-ondernemende Pro ductschapracketeers, die in hun kartel vorming op het betrekkelijk jonge be drijf Verwijs-Janse een verkapte vesti gingswet toepasten en een verordening van hun productschap eveneens on rechtmatig interpreteerden. Want terwijl de verordening van het Productschap slechts strafmaatregelen toestaat, wanneer het exportquantum door onderbieding wordt vergroot, voor ziet deze verordening geenszins in de mogelijkheid, die door het voortreffe lijke beleid van de Fa. Verwijs-Janse is verwezenlijkt, het vergroten van haar export door een duurder, maar beter product. Uit niets anders dan uit naakte con currentiestrijd wordt thans de P.B.O. gehanteerd als een instrument om een energieke visproducent de hals af te snijden. En grondig, met executie door de deurwaarder. Zoverz ijn wij in Nederland gekomen. Steeds meer wordt de bekwame produ cerende enkeling, het particulier eigen dom - naar hartelust te kneden en te ringeloren - van sombere parasitaire staatsambtenaren die niet rusten voor iedereen zijn werk doet volgens dezelfde droefgeestige futloosheid, als zijzelf. Zij die heulen met deze dictatuur van de administratieve P.B.O.-parasieten, mogen voorlopig nog wat meeprofite ren, op voorwaarde, dat zij zich vooral niet inspannen en alleen maar gehoor zaam zijn. Tot de onderwereldfiguren van dit door de staat gesanctioneerde racketeersbedrijf de zaken geheel in handen hebben. Dat dit op den duur moet leiden tot een vermindering van kwaliteit, tot ver mindering van de export en uiteindelijk tot vermindering van werkgelegenheid en tot achteruitgang van onze naam in het buitenland, dat kan deze kortzich tige bureaucraten in het geheel niets schelen. Zolang deze dorre lummels het voor het zeggen hebben en door hun collega dorre lummels in de S.E.R. en in de Tweede Kamer gedekt worden, zal deze afbraak van mogelijkheden en van energie ten koste van de salarissen van de overtollige bureaü-parasieten steeds onheilspellender vormen aannemen. Een troost is daarbijwanneer de za ken door deze tot de macht verheven prutsers in de soep zijn gereden, dan zullen 't toch weer de bekwame indi viduen zijn, die de chaos, veroorzaakt door over het paard getilde domoren en doctorandussen, mogen beredderen. Het is een schrale troost maar hij blijft. In Rusland begint men daar a! een beetje achter te komen. Onze na tionale vakbondezels zijn nog niet zo ver. Zij moeten zich ten detrimente van 'n geheel land eerst nog aan de Rus sische steen stoten. Wanneer wordt Ne derland nu eens eindelijk gedestalini- seerd? Gevraagd voor de wasserij, niet beneden 16 jaar. Wasserij DE KRUIJTER, Breskens. Neem dan eerst eens een kijkje bij ons. Wij hebben voor U costuums, pantalons overhemden, dassen, bretels sokken, enz. Breskens, telefoon 768 Groede, telefoon 410 Mercurlusstraat 12 Telefoon 845 hebben wij vele nuttige geschenken, een „Ballograf" Piccolo balpen een doos luxe post een foto-album enz., enz. Truitjes Er zijn Sjaals Z-O-V-E-E-L Handschoenen leuke geschenken Nylons voor Zakdoekjes Tafellakens waar ze echt blij mee is. Kleine en grote Baddoeken Tafelkleedjes Leuke verpakkingen uit de rijke collectie van modieuze stoffen Dorpsstraat BRESKENS Telefoon 889

De Schakel | 1960 | | pagina 3