VAN MEENEN, Breskens. RilWIELEH: Gazelle, Union, Maptel, Ginno, Sena, Raleigh, enz. JACOBS-vanDixhoorn, Breskens Week-reclame JACOBS-vanDixhoorn, Breskens STOFFEN Byouterieën J. BOORSMA „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE Zn. J. HOOFTMAN, Tel. 616 BRESKENS UW ADRES te leren, daarna volgt de tijd om het ge leerde toe te passen De heer Ir. Neazer van de R.K.L.S. te Goes, sprak hierop woorden van felici tatie. Van deze gelegenheid maakte hij gebruik de door de jongens van Schoon- dijke bij de sportontmoeting tussenbei de scholen in Goes verdiende medailles uit te reiken. De heer R. Calon kreeg een medaille als eerste bij de veldloop en een medaille als derde in het alge meen klassement. J. Scheele werd de medaille overhandigd voor de tweede prijs in de veldloop. Jan Dieleman sprak namens de gedi plomeerden, waarbij hij de heer Roest een enveloppe met inhoud overhandig de. Mej. Trix de Badts, die steeds trouw voor de koffie zorgde, kreeg een doos bonbons en de congierge, de heer K. de Bruijne, een doos sigaren. Officiële overdracht. De loco--burgemeestcr feliciteerde op zijn beurt de jongens namens de, ge meente Schoondijke in de eerste plaats met hun diploma en in de tweede plaats dat zij wegens de ingebruikname van de uitbreiding voor het mechanisatie- onderwijs, uitbreiding lerarenkamer, keuken, enz. en de bouw van de school- zaal, de dans van de openbare eindles zijn ontsprongen. Deze uitbreidingen heeft de gemeente zo'n f 160.000 naar de f 170.000,- gekost. In verband met de ziekte van de burgemeester heeft het gemeentebestuur gemeend de ingebruik name op bescheiden wijze te moeten la ten passeren. Spr. droeg onder een ste vige handdruk met de heer Veenstra de uibreiding vand de R.M.L.S. aan de Di rectie van het Rijks-Landbouwonderwijs over. De heer Veenstra zei namens de directie van het Rijks-Landbouwon- derwijs de uitbreiding gaarne te willen aanvaarden van de gemeente en dat ze als een goed pachter een waardig ge bruik van de gebouwen zou maken. Spr. feliciteerde de directeur met de nieuwe uitbreiding. Voor wat betreft de kwestie van de leraren-woningen, zei de heer Veenstra in beginsel bereid te zijn mee te helpen en de wensen ten deze aan het Ministerie van Landbouw over te brengen en nader toe te lichten. De heer M. J. Verbrugge dankte, mede namens de Commissie van Toezicht, de gemeente dat rij de gebouwen heeft kunnen en willen stichten en dat het Ministerie bereid is gevonden deze ge bouwen te pachten. Ir. Roest ging nog even in op de oor zaken, die geleid hebben tot de uitbrei ding van de school, terwijl hij tevens het doel van de school nog nader toe lichtte. Dank bracht de directeur nog aan het architectenbureau Rothuizen en diens medewerkers en de aannemer fa. I. de Bliek. Tot slot dankte spr. de jonge Zeeuwse kunstenaar Hans Heeren, die in de hal een prachtig gebrandschil derd raam heeft aangebracht, voorstel lende als centrale figuur de boer, de oudste mens ter wereld, links een trac tor, rechts een aantal schapen en links onder een korenschoof. In de zaal van dhr. Wijffels verzamel de het grote gezelschap zich voor het maal, waarna de leerlingen van de school een feetavond verzorgden. Biervliet Vriendschappelijke voetbalwedstrijd. Zaterdagmiddag speelde het le elftal van Biervliet een vriendschappelijke wedstrijd te Biervliet tegen Hoofdplaat. Hoofdplaat bleek niet tegen Biervliet te zijn opgewassen en ging met 52 glansrijk ten onder. Waterlandkerkje Collecte Simavi. De in de gemeente Waterlandkerkje gehouden collecte voor de Simavi heeft een totaal bedrag van f 23,40 opge bracht. Prov. wedstrijd E.H.3.O. In het Dorpshuis te Waterlandkerkje werd de Provinciale wedstrijd van de Kon. Ned. E.H.B.O. gehouden. Hieraan werd deelgenomen door de vier ploegen, t.w. 's-Gravenpolder, Vlissingen, Kort- gene en Waterlandkerkje, die op de districtswedstrijden als eerste waren geëindigd. De Vlissingse E.H.B.O.-groep, bestaan de uit de dames P. van Ham-v. d. Broecke, W. Bracke-de Lege en mej. W. Elich, behaalde het kampioenschap van Zeeland. Op 28 Mei a.s. zal deze groep dus mogen deelnemen aan de landelijke wedstrijd, die te Haarlem wordt gehou den. De voorzitter van de plaatselijke ver eniging, de heer J. M. P. Muller, sprak een kort welkomstwoord. Aan wezig wa ren het college van B. en W. en veie E.H.B.O.'ers uit de streek. Het hoofd bestuur van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. was vertegenwoordigd door dokter F. J. Bom uit Oostkapelle. Van het district Zeeland waren als afgevaardigden aan wezig de voorzitter, de heer J. A. Aale- wijnse uit Oostkapelle en de secretaris, de heer M. J. C. Huissoon uit Vlissingen. De jury bestond uit de artsen H. P. de Jong uit Oostburg, P. J. Bom uit Oostkapelle, A. E. Lievens uit IJzendij- ke, J. Geldof uit Middelburg en J. W. Beek uit Zuidzande. De opdracht be stond uit het verzorgen van twee wan delaars, die door een vrachtauto waren aangereden. Na afloop maakte dokter P. J. Bom de uitslag bekend: 1. Vlissingen, 279 pnt., leider 96 pnt.; 2. Kortgene, 219 pnt., leider 92 pnt.; 3. 's-Gravenpolder, 185 pnt., leider 82 pnt.; 4. Waterlandkerkje, 153 pnt., leider 65 pnt. Nadat aan de heren juryleden een aandenken was aangeboden, besloot de heer Aalewijnse deze goed geslaagde wedstrij dmiddag. Nieuwvliet Collecte „Kinderzorg" Leentje Salomé en Adrie Bouwens haalden met de busjes voor „Kinder - zorg" f 29,52 op. Breskens Mei-feest. Maandag 2 Mei as. zal te Breskens het Meifeest gevierd worden. In het avondprogramma treden de Spelbrekers op met de bekende radio-zanger Wim Scholte. Spreker is de heer K. van Driel uit Rotterdam. 's Middags is er voor de kinderen een filmvoorstelling. Vertoond wordt de leuke kleurenfilm: „De Chinese Lan taarn". Geslaagd. Aan de cursus voor electrisch lassen van de Technische School te Oostburg slaagde dhr. Th. de Greve te Breskens. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens pre senteert Zaterdag 30 April cm 8 uur, inplaats van de film „Begeerte," zoa's op de raambiljetten is aangekondigd, de prachtige kleurenfilm met Linda Darnell: „Boete voor liefde". Bevan gen door jaloezie verraadde zij haar eigen zuster, om de man die zij liefhad terug te winnen. Toegang 18 jaar. Zondag 1 Mei brengen wij de popu laire Tarzan-vertolker Gordon Scott in zijn nieuwe avontuur „Tarzan en de Ivoordieven". Het spannende verhaal van Tarzan, de koning der wildernis in zijn strijd tegen gewetenloze ivoor ja gers, die het rijk van Tarzan onveilig maken. Een film voor de liefhebbers van romantiek en avontuur. Vismijn - Breskens Week van 17 t.e.m. 23 April 2623 kg. bot 286 kg. schar 5 kg. schol 4329 kg. tong 42 kg. rog 919 kg. kabeljauw 345 kg. wijting 20 kg. griet 2277 kg. export garnalen 4888 kg. onverkochte bot Gevonden voorwerpen Een bril-montuur, een sjaal, een por- temonnaie. Inl. ter gemeente-secretarie, Schoon dijke. Voetbal BEKERCOMPETITIE Uitslag van Zondag j.l. Middelburg ILuctor I 32. Programma voor Zaterdag 30 April Breskens I—R.C.S. I. Aanvang 18.00 u. Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand Maart 1960 GEBOREN: 11, Johannes Jacob, zn. van Johannes Jacobus Jacobs en van Mag- dalena Anthonnetta Risseeuw: 15, Ge rard Christiaan, zn. van Arie Streef kerk en van Gerda Cornelia Kieffer; 22, Abraham Cornells, zn. van Abraham Izaak de Maillie en van Maria Vergouwe. HUWELIJKEN: 18, Cornelis Delzenne, j., wonende te Rotterdam en Josewie- na Johanna Pieternella Versprille, 24 j., wonende te Breskens; 24, Marinus Ver sprille, 28 j. en Janna Adriana Ooster ling, 25 j., beiden wonende te Breskens; 31, Abraham Izaak Kareis, 28 j. en Ma ria Sara Verplanke, 22 j., beiden wonen de te Breskens. OVERLEDEN: 10, Leonie van Gimst, 68 j., wonende te Breskens, echtgenote van Petrus Josephus de Klerk; 15, Elizabeth Sara Oosterling, 83 j„ wonende te Bres kens, weduwe van Jacobus Wisse; 31, Abraham Jannis Vermeulen, 52 j., wo nende te Breskens. INGEKOMEN: 2, Jacob Bakker en ge zin, van Middelburg naar Dorpsstraat 30; 10. Abraham F. de Witte, van Am sterdam naar Grote Kade 3; 15, SaraM. Arends-van Meenen, van Amsterdam naar Boulevard 68; 21, Adriaan P. Haart- sen en echtgenote, van Schoondijke naar Dorpsstraat 91; 24, Johannes Bak ker, van Middelburg naar Dorpsstraat 30; 25, Jan van Adrichem en gezin, van Vlissingen naar Dokter Broodmanstr. 25; 29, Louis A. Verheije en gezin, van Sluis naar Dokter Broodmanstraat 21. VERTROKKEN: 7, Jannis J. Erasmus en echtgenote, van Hyacintstraat 1 naar Groede; 14, Maria S. Jacobs, van Dorps straat 73b naar Castricum; 14, Hanny Rekers-de Meijer, van Scheldekade 3 naar Velsen; 18, Josewiena J. P. Delzen- ne-Versprille, van Meidoornstraat 1 naar Rotterdam; 23, Abraham J. Eras mus, van Orchideestraat 4 naar Nige ria; 26, Jan Briquet, van Crocusstraat 19 naar 's-Gravenhage- 28, Huibregt Ruissen en gezin, van Langeweg 3a naar Terneucen. Heden brengen wij een UITGEBREIDE SORTERING als: Prince de Galles, Pied de Poules, B B-ruiten, Franse gebloemde zijde, Menko stoffen met bijpassende festons, tresband, kragen, knopen, ceintuurs MODEHUIS KERKDIENSTEN Zondag i Mei Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis H. Doop Breskens, 9,30 uur, Ds. Spaans 6,30 uur, Ds. Spaans jeugddienst Cadzand, 9 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 2,30 uur, bevestiging en intrede Eeiw. Heer Begeer Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10,30 uur, Ds. ten Cate H. Doop Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Collecte gezinszorg Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, ro uur, Ds. Bergsma Bevestiging diakenen Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, 10 uur, adzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ev. Luth. Gemeente Geen opgave Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Geref. Kerk, Breskens. 10 en 2,30 uur, Ds. Verschoor, Vlissingen R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 1 Mei Geen opgave Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondij ke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 400 DUIVENSPORT Duivenver. Nog SnellerBreskens. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zondag j.l. Los 8.25 u. Aank. le duif 9 u. 56 min. 16 sec., snelh. 1203 m. p. min. 1 Jn. Faas. 2, 8, 16, 38, 57 P. Buize. 3. 7, 18, 22, 24, 32 A. Bondewel. 4 en le overd. P. Verduin. 5, 21, 25, 35 C. Hertog. 6, 9, 41 A. v.d. Voorde. 10, 27 Jac. Jacobs. 11 Versp.-Verstr. 12, 61 Jac. Wisse. 13, 20 Quaars-L. 14 J. Vermeulen. 15 M. de Reu. 17 Ko Quaars. 19, 53 Iz. Ritico. 23, 59 I. de Jonge. 26 Joh. Pijcke. 28, 39, 45 L. de Meester. 29 J. Klaaijsen. 30 M. de Visser. 31, 44, 49 W. Bruijnooge. 33, 67 J. Donze. 34, 36, 40 A. Vermeulen. 37, 50, 53 Joh. Carels. 42, 66 J. Woittiez. 43 Jac. Jansen. 46 Jn. Pleijte. 47 J. Ris- seeuw. 48, 60 W. Verstraete. 51 Ver- sprille-v. H. 52, 55 J. v. Gijs. 54, 56 C. v. Opdurp. 62 P. Cornelis. 63 E. v. Opdurp. 64 J. Datthijn. 65 G. v. Grol. Duivenver. „Strijd in Vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zondag j.l. Los 8.25 u. Aank. le duif 9 u. 59 min. 15 sec., snelh. 1154 m. p. min. Heden is nog onverwachts van ons heengegaan, onze lieve Vader. Behuwdvader, Broer, Be- huwdbroer en Oom, ABRAHAM JACOBUS POISSONNIER, Weduwnaar van ELISABETH BRUIJNOOGE, in de ouderdom van 87 jaar. Breskens J. POISSONNIER M. F. F. POISSONNIER— de Doelder. Harderwijk M. POISSONNIER M. POISSONNIER— de Smidt. Breskens, 28 april 1960 Spuiplein 17 De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 2 mei a s. om 15.15 uur. 250 gram jonge kaas 65 cent 150 gram boterhamworst (blik) 39 cent 150 gram gebraden gehakt 42 cent 150 gram snijworst 56 cent 1 bl. soepballetjes 55 cent Oranjeplein, Breskens Telefoon 808 colliers armbanden broches sierspelden barrettes luxe kammetjes douche mutsen toilettassen kam - borstel - spiegel garnituur badtassen babyartikelen, enzenz. BRESKENS Telefoon 873 1, 4 J. de Roeck. 2, 5 M. Robijn. 3, 9 J. Stokkerman. 6, 8 C. de Poorter. 7 C. Ekkebus. 10 en le overd. L. v.d. Wege. Schoondijkse Cone— en Verz. Bond. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain cp Zondag j.l. Los 8.25 u. Aank. le duif 9 u. 44 min. 5 sec., snelh. 1292 m. p. min. 1 Gebr. de Puy, Bvl. 2, 3, 4, 5 J. v. Ee. Bvl. 6, 7 P. v.d. Broeke, IJz. 8, 23, A. Spuiplein 1A Batavus, Locomotief, Empo, Burgers E.N.R., Phoenix in de nieuwste en vele uitvoeringen. .Jongens- en Meisjes- Fietsen en alle toebehoren voor ruime keuze in onze geheel nieuwe collectie aparte Swaggers, Mantelcostuums, Japonnen, Suède jasjes, Blazers, Rokken, Blouses, Voorjaarshoeden, enz. MODEHUIS

De Schakel | 1960 | | pagina 3