CORSETTEN Ir BOBBE ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN DRUKKERS-UITGEVERS F* SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT ,10 - BRESKENS - TEL*®» - GIRO 358296 Aan, atipe. Adu-Citeeidcii, verband met de bevrijdingsdag TJnnrl^rr] o er c A/Tai' n c TiiAr/) en men in dit verband beslist niet moet denken aan zomerhuisjes. De heer Goet- hals schatte de grondkosten op f 10.000,- per bungalow en zei van deskundigen te hebben vernomen, dat een bungalow boven f 30.000,- onverkoopbaar is. De voorzitter zei, dat een der gegadigden bungalows wil bouwen van door de f 25.000,- zonder de grond. Het plan werd door de raad voor accoord. ver klaard. Voorts vroegen B. en W. mach tiging aan de raad om tot optieverlening van gronden in het bungalowpark ge legen over te gaan aan een zestal ge gadigden, die zich hebben aangemeld, indien de resultaten der besprekingen dit zouden rechtvaardigen. De heren Goethals en Carels verzetten zich fel tegen het verlenen van deze machtiging. De heer Carels meende dat de raad in Februari duidelijk genoeg geweest was om het in optie verlenen door de raad te laten verrichten en nu na een tweetal vergaderingen komen B. en W. met dit voorstel. De heer Zegers zei, dat er be paalde gegadigden zijn en dat om der wille van spoed deze machtiging wordt gevraagd, waarop de heer Carels repli ceerde, dat dit ook het geval is geweest met de E.A.T.H., die ook op korte termijn wilde beginnen en van welke zaak ook niets is gekomen. De voorzitter ant woordde de heer De Boer dat B. en W. wel degelijk de overtuiging hebben, dat er voor het bungalowpark grote moge lijkheden liggen, anders zou het college zeker het voorstel niet hebben gedaan. Binnen twee jaar is het gehele park volgebouwd, aldus was de mening van de voorzitter. Zonder hoofdelijke stem ming verkreeg B. en W. de gevraagde machtiging. B. en W. deelde de raad mee, dat de op 9 April j.l. gehouden aanbesteding voor het maken van bestratingswerken aan de Oostzijde van het Oranjeplein en een gedeelte van de Koningin Emmastraat 5 inschrijvers opleverde. De laagste in schrijver was P. J. v. d. Sande te Bres- kens voor f 1934,—. De hoogste inschrij ver was fa. wed. P. R. Toussaint te Cad- zand voor f 2272,De begroting was f 2600,De laagste inschrijver bij de aanbesteding van het opruimen van een bunker van gewapend beton aan de Lange weg was D. Hardenberg te Wemel- dinge voor f 12.500,De hoogste in schrijver was de aannemerscombinatie fa. Lievense en Huibregtse en fa. Snel len en Slootmans te Midde'burg voor f 23.800,De begroting was f 21.000, De koers van de geldlening van f 300.000,aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten blijkt 971/2 pCt. te zijn inplaats van de aanvankelijk opge geven 97 pCt. De aanbesteding van de 6 door de ge meente te bouwen woningwetwoningen ral plaats hebben op 28 April a.s. De twee resterende woningwetwoningen van de laatste toewijzing zullen door de Katholieke Zeeuws-Vl. Woningbouwver eniging te Kloosterzande aan de West zijde van de Dr. Broodmanstraat wor den gerealiseerd. De heer A. J. de Baare heeft bedankt als raadslid. Het centraal stembureau heeft de heer Anth. Leenhouts in zijn plaats benoemd. Een commissie uit de raad verklaarde de geloofsbrieven van de heer Leenhouts in orde te hebben be vonden, waarop de raad besloot de heer Leenhouts tot de raad toe te laten. Naar MEDISCHE rif* Burchtstraat 13 o OSTBURG aanleiding van de terzake met G.S. ge voerde correspondentie en de brief van G.S. aan de Hoofd Ingenieur-Directeur van Rijks Waterstaat, verklaarde de heer Carels zich tegen de toewijzing van het grote duinplateau voor de bouw van hotelruimte aan één gegadigde. Zijns inziens zijn er in de gemeente nog meer gedupeerden, die ter plaatse een hotel willen oprichten. De heer Zegers zei, dat er slechts één gegadigde is en op de vraag van de heer Carels of toewijzing aan deze persoon tegelijk betekent, dat de raad afziet in de toekomst aan een andere gegadigde een plaats te geven op bedoeld plateau, moest de heer Zegers bevestigend antwoorden. Immers, aldus de heer Zegers, gaat betrokkene de plaats die ingeruimd was aanvankelijk voor twee hotels, geheel volbouwen. De heer Goethals vond toewijzing aan die ene gegadigde niet zo bezwaarlijk, deze immers neemt het volledige risico op zich. Als het goed blijkt te gaan zullen anderen, die nu de kat uit de boom kijken, ook willen profiteren. De heer Carels meende, dat toewijzing aan één persoon, deze een monopolie-positie ver krijgt, met alle consequenties van dien. Mevr. Niermans wilde op de door de heer Goethals genoemde katten inhaken. De heer De Milliano heeft gedurende 14 lange jaren niets anders gedaan dan katten uit bomen kijken door zijn her- bouwplicht niet te realiseren, nu eens wilde hij hier, dan eens daar bouwen. Ook zij verklaarde zich vierkant tegen toe wij ring van het gehele grote plateau aan de heer De Milliano, maar wilde ook andere gedupeerden een kans geven. De correspondentie, waarover de discus sie was ontstaan, werd voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van het bij de raads stukken liggende en de raadsleden reeds eerder toegezonden rapport inzake „De ontwikkeling van de visserij te Breskens" stelde de heer Carels, dat het wenselijk zou zijn, dat dit rapport tijdens een in formele bijeenkomst door het E.T.I. aan de raadsleden nader wordt toegelicht en besproken. Deze suggestie, w.iar B. en W. niet afwijzend tegenover bleken te staan, zal door B. en W. nader worden uitgewerkt. Op het bezwaarschrift van de heer P. A. de Poorter om ontheffing van zijr aanslag in de straatbelasting ter grootte van f 7,16 werd afwijzend beschikt. Uit een voordracht van twee werd mej. S. Lako te Groede, ingaande 1 Mei a.s., benoemd tot kleuterleidster aan de openbare kleuterschool. Teneinde de verkoop van garnalen vlugger te doen verlopen stelden B. en W. voor zeswielige lorries en kistjes aan te schaffen, n.l. 40 lorries en 150 kistjes. Het benodigde bedrag ad f 5000,werd door de raad gevoteerd. De heer Carels; zag graag dat in de toekomst, wanneer de Visserij vereniging meent dat er ma terialen aangevraagd dienen te worden, rij eerst een heel nauwkeurig onderzoek instelt naar wat benodigd is. Het had In onze adverteerders beleefd ver zocht hun advertentie's een dag vroeger als gewoonlijk op te geven. Dus tot uiterlijk Woens dagmiddag 4 Mei. De UITGEVER Plaatselijk Nieuws Breskens Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering van Maandagavond j.l. werd z.h.st. besloten, een aanvang te maken met de aanleg van de Strandboulevard op het kunst duin. De polder Oud en Jong Breskens zal over enige maanden beginnen met het slopen van een aantal bunkers nabij het z.g. Halve Maantje. Het afkomende puin is uitennate geschikt voor het ma ken van de fundering van de Strand boulevard, terwijl bovendien voor de ge meente er een voordeeltje bij is, omdat de. polder het puin toch moet afvoeren. Voor de aanleg van het cunet, de riole ring van de parkeerplateaux naar de afwateringssloot aan het einde van de zuidzijde van de Boulevard, wordt ge raamd f 30.000.-, welk bedrag door de raad werd gevoteerd. Op de vraag van de heer De Nooijer, wanneer met het slopen van de bunkers wordt aangevangen, deelde wethouder Zegers mee, dat dit in Juli zou plaats vinden. De heer De Boer vroeg, wat B. en W. bedoelde met haar mededeling, dat het nog wel enige tijd zou duren voor het besluit tot uitvoering van de bestratingswerken zal worden genomen. De voorzitter zei, dat dit werk in D.A.C. W.-verband uitgevoerd zou worden. De lijst van in 1960 uit te voeren werken is nog niet gereed. Wethouder Zegers voegde er aan toe, dat dit werk tot de z.gn. dure werken behoort, met veel materiaalkosten en betrekkelijk weinig arbeidsuren. De totale kosten van de be stratingswerken zijn geraamd op rond f 300.000,waarvan de gemeente, be rekend naar een subsidie van 80 pCt., zelf f 60.000,zal dienen bij te dragen naar men verwacht. Het door het Stedebouwkundig Ad viesbureau Schut opgemaakte ontwerp van het bungalowpark werd de raad voorgelegd. De heer Vergouwe meende, als men zo met ontwerpen door gaat er steeds minder bungalows in het park zullen komen. Nu rijn het er 32 stuk:, welke bij het plan worden voorzien. De heer Th. Cambier zei, dat men meer bungalows kon plaatsen indien per bungalow minder grond wordt uitge geven, hij vond de c.a. 1000m2 per bun galow wel wat overdadig. Wethouder Zegers liet in zijn toelichting duidelijk uitkomen, dat het plan berekend is op de bouw van bungalows van enig allure Feuilleton „Liefde ziet peen Licnaamsaelireh." door Maart je Zeldenrijk. 2 Het was geen gekke vraag, want in tegenstelling tot de andere jongens in de buurt, droeg Berend nooit iets op zijn hoofd. Annie Bongert was op haar ma nier modern. Dus zocht Trijntje de pet onder het he^sie op zijn rug. „Da's echt," weerlegde Berend. En et trots op laten volgend: „Dat hew jij lekker niet, maid". „Nou," was Trijntje's repliek, „jij lie ver dan ik, hoor". Geleidelijk aan echter begreep Be rend, dat die bult op zijn rug iets was, dat nu niet bepaald plezierig aandeed. Van tijd tot tijd schold men hem uit en het minst kwetsende scheldwoord was dan nog het bekende „bochel". De jaren vóór Berend naar school ging, liep het nogal los. Een enkele keer kwam hij huilende thuis en troostte moeder Annie hem met een hart vol liefde. En als Wimmie Tromp, die trei ter, het te bont had gemaakt, stevende vrouw Bongert de wurfop en had een twistgesprek met zijn moeder. Maar dat had weinig zin, want Wimmie was de enige en moeder's oogappel. Die kon weinig kwaad doen. Zodat moeder Bon gert op haar beurt 's avonds haar hart luchtte aan Jaap, die schouderophalend het sermoen aanhoorde. En dan door gaans reageerde met een: ,,'t Zal 'mnog es vergaan, dat kleine hufter," maar verder niets deed. Jaap hield van vrede en zou de laatste zijn om trammelant te gaan maken met z'n buren. Na z'n zesde verjaardag ging Berend naar de grote school. Aan de hand van moeder An. Natuurlijk hadden Arie en Douwe hun broertje kunnen meenemen. Arie zat immers al in de zesde klas en was best in staat om op z'n broertje té passen. Maar moeder bracht ditmaal zelf haar kereltje naar de school en trok zich niets aan van de nieuwsgierige blikken der schooljeugd. Juffrouw de Bondt nam de kleine Be rend meteen bij de hand en zei: „Jij hebt zeker wel heel goede ogen, niet? Juist, dan heb ik voor jou een moo1' plaatsje bij het raam, op de achterste bank. Kun je de hele klas overzien". Moeder An was niet zo dom, of ze be greep terstond de fijne tact van de juf. Wanneer ze de kleine Berend vooraan of in het midden van de klos plaatste, dan zouden een aantal kinderen zijn hoge rug kunnen zien. Maar achter de achterste bank was niets meer dan de muur. En ze knikte de juf een dankbare blik toe. Evenwel, die achterste bank gaf niet veel. De eerste dag reeds hadden de andere klassekinderen gezien, dat Be rend Bongert een bult had. En in het speelkwartier zaggn de anderen het ook: „Kijk dat jog van Bongert eens, die het een bult achter z'n nek Het „jog van Bongert" hoorde het en staakte zijn spel. Met grote ogen keek hij naar de grotere kinderen en wendde zich pas af, toen Arie broederlijk de kleine jongen meetroonde naar een hoek van de speelplaats. „Laat de jongens maar kletsen hoor, als ze je schelden Dat doet geen zeer. En als ze je wik en slaan, kom je maar naar mij. Dan zal ik ze wel mores Ieren". En zo wist Berend Bongerd reeds op de eerste schooldag, dat zijn grote broer hem zou beschermen tegen de ande ren. Want Arie was het evenbeeld van zijn moeder en zou voor het misvormde broertje door het vuur zijn gegaan. Ter wijl Douwe daarentegen precies was als zijn vader: stil en teruggetrokken, vre delievend en bescheiden. Alle goede wil van Arie ten spijt on dervond Berend al na enige dagen school, dat de jeugd harder is dan de grote mensen. Berend Bongert werd al spoedig Berend Bochel. En hoewel de meester en de beide juffrouwen kwistig straf uitdeelden aan ieder, die de kleine jongen uitschold of op een andere ma nier kwetste of plaagde, het resultaat was averechts, want nu heette het: „Dat is jouw schuld, lamme bochel, dat ik gisteren schoolblijven most En een andere keer: „Wacht maar, kleine kriek, f-\ 15e Jaargang - Nr. 762 Vrijdag 29 April i960 Verschijnt iedere vrijdag A bomiementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f1,25 Prijs der advertenties 10 ct. per m.m.bij abonn. korting Advertenties m. brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 w Uaa'i U YïleuJio-uw- %o.'n, afia'it mankMaiiuwn Het zal voor U eenvoudig zijn een keuze te doen uit onze grote en gevarieerde collectie kostuums O Alle kostuums zijn van pri ma kwaliteit en hebben een goede pasvorm en prachtige afwerking. [Bl Wij leveren U zo'n beter kostuum in de aantrekke lijke prijzen 77,50 89,50 tot maat 48 98,50 Voor Uw betere damesconfectie Uw Modehuis in VlissingenI de gemeente geld gekost, wanneer de aanvankelijk gevraagde heftruckwagen tjes -waren aangeschaft. Een kinderbij slagverordening werd vastgesteld, alsmede werden een aantal salarismaatrege'en ten behoeve van het gemeentepersoneei genomen. De grondprijzen voor het uitbreidings plan werden overeenkomstig het advies van het Ingenieursbureau Van Hasselt De Koning vastgesteld. Voor de kavels 57 en 62 volgde de raad op voorstel van B. en W. dit advies evenwel niet en stel de de prijs op gemiddeld f 11,50 per m2 B. en W. deelde in haar toelichting mee. dat voor kavel 57 reeds herhaalde malen particulieren belangstelling hebben ge toond voor de bouw van een motel. Over het laatste agendapunt, het voorstel van B. en W. om epn z gn. over- legverordenihg vast te stellen, bleken de inzichten nog al verschillend te liggen. De heer De Boer meende dat voor Bres kens een dergelijke commissie niet nodig is, er is immers rechtstreeks contact mo gelijk. Door de instelling van bedoelde commissie meende de heer De Boer dat ik krijg je nog wel eens De weg naar school en naar huis ging doorgaans in gezelschap van de twee oudere broers. Doch op een dag stond 'n clubje van vijftien jongens het drietal op te wachten, net over de Beemster- brug en hoewel ,"ne als een wilde vocht en zelfs de evenwichtige Douwe ditmaal uit de band sprong, vermochten de twee niet hun broertje afdoende te be schermen, zodat de kleine Berend er danig van langs kreeg. Na de strafoefe ning moesten Arie en Douwe hun broertje naar huis dragen, waar moe der An de schrik van haar leven kreeg- Het gezin Bongerd was niet gewend spoedig een dokter te waarschuwen, doch ditmaal stuurde Annie haar oud ste zoon, ondanks het feit dat hij zelf gehavend was, op vaders fiets naar de dokter, die binnen een uur arriveerde. Van Douwe had de hevig verontruste en verontwaardigde moeder het verloop van het drama vernomen. En ze besliste, dat Douwe vader van de tuin moest ha len. Dat was te gek en of Breebaart al volop in de aardbeienpluk zat, dat kon haar niet schelen: vader moest van de tuin komen. Zodat dokter Vink het ge zin compleet aantrof met als middel punt het slachtoffer in bed. Hij onder zocht het ventje en verbond opnieuw de wonden, die de lieve schoolmakkertjes hadden veroorzaakt, onderwijl luiste rend naar het verhaal, dat moeder An naar voren bracht. „En," zo besloot zij

De Schakel | 1960 | | pagina 1