tatie. 14 uur, oplating van postduiven. Gecostumeerd voetbal. Volksspelen van algemene aard. 17 tot 19 uur, muziek en zang. Zo mogelijk wordt dit nog aan gevuld met enige attracties. Rondgang door de gemeente met muziek en lam pions. Getracht zal worden de mede werking te krijgen van de buurtvereni gingen voor het ophangen van de feest verlichting. Een en ander zal nog nader worden uitgewerkt en tijdig worden bekend ge maakt. Vergadering hengelsportvereniging Vrijdag j.l. hield de hengelsportver- eniging „De werphengel" haar eerste algemene vergadering in café „De for tuin". De voorzitter, de heer P. de Jonge, heette alle aanwezigen welkom en wierp een terugblik op het afgelopen jaar, waarin de vereniging werd opgericht en nodigde dan ook nog eens alle aanwe zigen uit tot het zoveel mogelijk aan werven van nieuwe leden. Uit het ver slag van de secretaris, de heer W. Ekke- bus, bleek dat de eerste georganiseerde zeehengelwedstrijd op 23 Aug. 1959 met 70 deelnemers zeer goed slaagde en er een 12-tal prijzen konden worden uit gereikt. Verder werd de deelname in verenigingsverband aan de te houden Internationale zeehengelwedstrijd op 24 April a.s. te IJzendijke besproken en tevens werd voor Groede de eerstvol gende ledenvergadering vastgesteld te gen half Mei en voorgesteld om op deze vergadering het houden van een grote Internationale zeehengelwedstrijd te bespreken tegen 24 Aug. a.s. Nutsavond. De afdeling Groede van het Departe ment der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gaf een filmavond in hotel „De drie Koningen". Nadat de voorzit ter, notaris Van den Hoek, alle leden welkom had geheten, werd er vóór de pauze een paar klankfilms over Zuid- Afrika en Zweden vertoond, gevolgd door een humoristische propagandafilm. Na de pauze werd nog een klankfilm over Zuid-Afrika vertoond, gevolgd door dje Nederlandse film „Bloemenavon- tuur", waarin de bloembollenkwekerijen en -cultuur rondom de streek van Aals meer vertoond werd. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter alle aan wezigen voor de goede opkomst. Aardenburg Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering der ge meente Aardenburg, heeft de heer J. J. Rosseel de raad het middel aan de hand gedaan om uit de financiële zorgen te geraken. Dhr. Rosseel, vorser naar en kenner van de geschiedenis van het oude Aardenburg, heeft n.l. ontdekt, dat de gemeente Aardenburg eertijds het recht heeft verkregen zelf munten te slaan. Voor zover hij heeft kunnen nagaan, werd dit recht nimmer inge trokken. De raad was bijzonder enthou siast over deze mededeling en er gin gen stemmen op de benodigde zilver lingen maar zelf weer aan te maken. De voorzitter, die het idee op zichzelf zo heel gek nog niet vond, zei, dat hij als Kamerlid aan een dergelijke actie eigenlijk niet mee zou knnen werken. Bovendien heeft men te maken met de muntwet, op grond waarvan, zo het recht tot munten slaan voor Aarden- burg niet vroeger is ingetrokken, de ge meente haar muntrecht niet kan doen gelden. Na dit overigens als grapje be doelde intermezzo, besloot de raad maar met Nederl. munt verder te werken. De notulen der vorige vergadering werden z.h.st. vastgesteld. De voorz. deelde mede, dat een wijzi ging van het herbouwplan in voorbe reiding is. In deze wijziging zullen gron den aan de z.g. Wandeldreef opgeno men worden, waardoor de gemeente de mogelykheid zal krijgen, zo een aan koop in der minne niet mogelijk zal blijken, tot onteigening over te gaan. Van de dienst der P.T.T. is bericht ingekomen, dat besloten is voor de wijk St. Kruis een eigen netnummer voor de telefoon te geven, dit om economische redenen. De voorz. zei, dat B. en W. dit besluit ten zeerste betreuren, omdat de zo noodzakelijke eenheid in de gemeen te hierdoor wordt verstoord. De raad dood," fluisterde hij; „ik heb hem ge dood". Na enkele ogenblikken liep Hel een op haar man toe en legde haar armen om hem heen. Ze snikte: „Huug, jon gen, wat heb je nu toch gedaan? Haal gauw een dokter, misschien is hij nog niet dood. Misschien Hugo schudde langzaam het hoofd. „Hier baat geen hulp meer," zei hij langzaam. „Hij is dood, Heieen, hij zal je niet meer lastig vallen, nooit meer. Maar ik heb mijn geluk ook doodgesla gen. Ik heb een mens gedood en dat be tekent voor mij het einde van mijn car rière, dat betekent voor mij de gevange nis. Heieen, vrouwtje, waarom heb je hem binnengelaten Hij maakte langzaam haar handen, die nog steeds om zijn lichaam lagen, los en wilde de kamer verlaten. Onmid dellijk was ze weer bij hem en greep hem bij z'n jas vast. „Wat ga je doen?" vroeg ze, hem met verwilderde ogen aankijkend: „waar wil je heen?" Kalm keek hij haar aan en dacht na. Toen pakte hij haar beet bij de schou ders, zo heftig, dat ze bijna een gil van pijn gaf. „Luiter eens, Heieen", fluis terde hij gejaagd, „jij moet me redden uit deze verschrikkelijke situatie. Ja, jij kunt het en je moet het doen. Mijn po sitie hier staat op het spel. Als het uit komt, dat ik hem doodgeslagen heb, onderschreef met klem deze mening van B. en W. en op voorstel van de heer Lansu besloot de raad haar misnoegen over het besluit aan de dienst van P.T.T. kenbaar te maken. Besloten werd het werk voor Schooi en Beroepskeuze te subsidiëren met f 15,- per geval uit de gemeente. Boven dien werd bepaald, dat deze beslissing- geldt tot nadere opzegging, zodat B. en W. thans de subsidie per geval kunnen regelen en hiervoor niet meer de goed- keurig van de raad noodzakelijk is. Op het verzoek van het St. Alfonsius- Semenarie „Nebo" te Nijmegen, werd een subsidie van f 50,- toegekend voo? iedere uit Aardenburg afkomstige leer ling, in dier voege, dat B. en W. op deze subsidie-aanvragen kunnen beslissen naar maatstaven, welke voor de R.K. H.B.S. te Oostburg gelden. Besloten werd de 9 houten noodwo ningen, welke gelegen zijn aan de Boo gaardstraat, voor afbraak te verkopen aan dhr. L. de Witte te Westkapelle. De heer Lansu wilde deze kwestie nog even aanhouden. Spr. meende, dat de ingezetenen in de gelegenheid moesten worden gesteld genoemde woningen aan te kopen. De voorzitter wees er op, dat er een openbare aanbesteding werd ge houden, waarbij ook de ingezetenen konden inschrijven. Na enige discussie werd besloten bij toekomstige verkopen wat meer bekendheid in de gemeente te geven en de mogelijkheid te openen er drie tegelijk te kopen inplaats van een groter aantal. Besloten werd de spaarregeling voor ambtenaren ook van toepassing te verklaren voor de ge meente-ambtenaren van Aardenburg. Een "'perceel weiland werd toegewezen aan de kinderen Quataert te Aarden burg. Bij de aanvang der vergadering had de voorzitter nog meegedeeld, dat aan de gemeente Aardenburg een 4-tal woningwetwoningen werden toegewezen Om bepaalde redenen zouden B. en W. deze in de kom van Aardenburg willen bouwen. Tijdens de rondvraag merkte de heer Rijckaert op, dat hij vond, dac de over de raadsvergaderingen van Aar denburg gepubliceerde persverslagen niet deugen. Er is geen kop en geen staart aan. De notulen, waarmee de vergaderingen beginnen, ontbreken veelal, terwijl de volgorde der agenda niet wordt aangehouden. De voorzitter wees op de persvrijheid en adviseerde zich hieromtrent met de pers te ver staan. Cadzand Uitvoering Jong Hervormden. In het verenigingsgebouw „Het zwin" gaven de Jong Hervormden een ont spanningsavond. Na opening door de voorzitter, de heer P. J. Verhage, werd de klucht opgevoerd „Meneer Pumps heeft een koe gewonnen", waarna mevr. A. Cijsouw-Stolk een voordracht in het Cadzands dialect hield. Na de pauze werd het toneelspel „Aanklacht tegen het onbekende" ten tonele gebracht. Wika Dales leidde het spel in. Ds. Brezet uit Nieuwvliet, jeugdwerk leider voor West Z.-Vl., sprak een slot woord. Biervliet Handboogschieting. De handboogschutters-Mij. „Prins Hendrik" hield een schieting op de lig gende wip in café „Het wapen van Biervliet" bij de heer P. Doens. De heer P. Duchelne te Biervliet velde de hoogvogel. De heren P. Doens en A. Boeije, eveneens uit Biervliet, schoten resp. de eerste en tweede zijvogel. De kleine zij vogels werden geschoten door de heren Ed. Duysserinck, J. Ver- mue, Cam. de Boevere en H. van den Hemel, allen te Biervliet, L. de Vilder en F. Claeijs te IJzendijke en B. de Paauw te Hoofdplaat. Breskens Schietioeds trijd. Maandag j.l. werd in zaal „Casino" een schietwedstrijd gehouden tussen de verenigingen „Willem Teil" uit Oost burg en „Breskens". De uitslag was als volgt: Breskens: 1. P. Versprille, 171 pt.; 2. O. de Witte, 170 pt.; 3. J. Steenbergen, dan ga ik misschien voor vele jaren de gevangenis in en dan ben ik geschand vlekt. Het mag niet uitkomen dat ik het gedaan heb". Verschrikt keek de vrouw hem aan. Wat wilde hij? „Hij heeft jou meer dan eens lastig gevallen. Dat weet iedereen in de Mo lenpolder en ik kan immers getuigen, dat ik jou eens uit zijn handen heb ge red. Hij is hier vanavond gekomen met de wetenschap, dat ik niet thuis was. Het is zijn en ons ongeluk geworden, dat ik vanavond onderweg pech kreeg met mijn fiets. En daarvan moeten we nu profiteren. Hij heeft jou vanavond lastig gevallen „Hij heeft mij lastig gevallen?" vroeg Heieen verwonderd. „Hij heeft me niet eens aangeraakt „Laat me uitspreken. We doen voor komen, alsof hij je vanavond toen ik weg was, heeft lastig gevallen. Jij hebt toen, om jerelf te verdedigen Met uitpuilende ogen zag Heieen haar man aan. Toen hij de laatste woorden sprak, deed ze een paar passen terug en strekte haar handen, als wilde ze zich verweren, van zich af. „Nee!" riep ze uit, „nee, dat kan ik niet Dat zul je toch niet van me willen?" Hugo kwam weer naar haar toe. „Luister toch," fluisterde hij hees, „je moet me redden. Jij alleen kunt het. 169 pt.; 4. W. de Schipper, 165 pt.; 5. A. van Muiken, 164 pt. Totaal 839 punten. „Willem Teil": 1. J. van Gaelen, 166 pt.; 2. J. Herweijer, 163 pt.; 3. Dierkx, 162 pt.; 4. A. Pielaat, 162 pt.; 5. J. Adri- aansen, 152 pt. Totaal 805 punten. Voor de winnende club, dus „Bres kens", was een beker beschikbaar, ter wijl aan de schutters van beide vereni gingen met het hoogste aantal punten, een medaille werd uitgereikt. Geslaagd. Aan het Instituut voor modevak- en kunstnijverheidsonderwijs Ensaid slaag de te Utrecht voor lerares-coupeuse mej. A. de Groot te Eede, leerlinge van mevr. J. Jansen te Breskens. Schoondyke Toneelavond. Voor de plaatselijke afdeling van „Volksonderwijs" gaf de toneelgroep van de Nederlandse Onderwijzers Ver eniging in West Z.-Vl. een opvoering van het blijspel „Blijf zitten waar je zit" van Aug. van Zuijlen. De afdelings voorzitter, de heer A. J. de Klerck, sprak een openingswoord. Filmavond Ned. Bijbelgenootschap. Heden Vrijdagavond 18 Maart wordt er in het Geref. jeugdgebouw een film avond vanwege de afd. Schoondijke van het Ned. Bijbelgenootschap gehouden. De avond, die om 8 uur begint, staat in het teken van het leven en werken in de nieuwe staat Israël. Vertoond worden de volgende drie Israëlische films: „Zo was het", een documentaire over de ge beurtenissen in Israël gedurende de ja ren 1948-1951; „Dagen om nooit te ver geten", een kleurenfilm, die iets van het oude woestijnland en zijn bewoners en veel van het moderne Israël laat zien en „En zij ontmoetten elkaar in Galilea" een kleurenfilm, die ons aan de hand van een verhaaltje een toer doet maken door de Galil, de vruchtbare ontgonnen Noordelijke streek van Israël. De entree is f 0,75 per persoon; voor de jeugd t. em. 15 jaar f 0,25. Kaarten zijn te ver krijgen aan de Geref. en Herv. Pasto rieën en aan de zaal. Oottburg Verkeersexamen. Aan het schriftelijk gedeelte van het jeugdverkeersexamen, gehouden door de plaatselijke commissie van verkeers- onderwijs, werd door 208 leerlingen deelgenomen, t.w. 40 van de o.l. school, 35 van de R.K. school en 33 van de chr. school. Afgewezen werden 7 leerlingen van de o.l. school, 8 van de R.K. school en 13 van de chr. school. Aan het practische gedeelte zullen nog 30 leerlingen kunnen deelnemen. Zuidzande Actie ,J)oe open". Voor bovengenoemde actie is een co mité opgericht bestaande uit: mevr. S. Corthals—du Burck; mej. Th. Bril; de heren J.P. Verhage; J. Cappon; A.Faas; J. van Houte en J. Everwijn. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand Februari 1960 GEBOORTEN: 9, Lidwina Maria, d. van A. A. de Poorter en van M. L. P. M. van Opdurp; 9, te Oostburg, Suzanna Jo hanna, d. van J. de Feijter en van C. S. van der Hooft; 10, Elizabeth Maria, d. van W. de Reu en van M. A. Jansen. HUWELIJKEN: Geen. OVERLEDEN, 26, Abraham Quist, 90 j., weduwnaar van A. M. Leenhouts. INGEKOMEN: 5, E. M. Leenhouts, van Middelburg naar Dorpsplein 31; 2, H. A. Scherpenzeel en gezin, van Arcenca naar Prinses Beatrixstraat 1. VERTROKKEN: 1, J. M. ten Cate, van Dorpsstraat 66 naar Katwijk; 4, M. P. Verstraten, van Nieuwe Havenweg 3 naar Terneuzen; 4, A. A. Verstraaten, van Nieuwe Havenweg 3 naar Terneu zen; 4, M. Verstraaten en echtgenote, van Nieuwe Havenweg 3 naar Terneu zen; 15, A. Hamelink-Verherbrugge, van O 15 naar Goes; 22, A. A. Masseilje, van Prinses Beatrixstraat 41 naar Terneu- Je hebt me geheen in je macht. Wan neer jij zegt, dat je hem uit zelfverde diging hebt neergeslagen, dan zul je niet gestraft worden, of misschien heel licht, en dan zal spoedig alles vergeten zijn. Ik kan mijn werk houden en nie mand zal mij er lelijk om aankijken. Over een jaar zal alles vergeten zijn en dan kunnen we opnieuw proberen iets van ons leven te maken. Maar als ik moet bekennen, dat ik hem doodgeslagen heb, dan zal ik zeker voor vele jaren de gevangenis in moeten en wat moet er dan van jou terecht ko men? Daarom moet je me redden, He- leen. Denk aan ons geluk, dat zo mooi was. Dat kan weer terug komen. Als deze geschiedenis achter de rug is, dan zetten we een streep onder het verleden en dan kunnen we opnieuw weer ge lukkig worden. Toe, Heieen, zeg dat je me redden wilt. Je moogt het niet wei geren. Je hebt me toch lief? Zeg dat je me lief hebt en dat je het zult doen. Jou zullen ze niet in de gevangenis Verschrikt had Heieen naar zijn woordenvloed geluisterd en nu pas drong geheel tot haar door, wat hij van haar wilde Zij moest de schuld op zich nemen. Zij moest zeggen, dat zij de jonge Vermeulen had gedood, opdat haar man uit de gevangenis zou kun nen blijven. (Wordt vervolgd). zen; 27, S. Deij, van W 38a naar Ter- neuzen. GEMEENTE OOSTBURG over de maand Febr. GEBOREN: 2, Frans Georgette Maria, z. van J. M. Quataert en O. M. Ver- straete te Aardenburg, Eede, Brievers weg W 69; 4, Pieternella Matty, d. van J. Oosterom en J. G. van de Velde te Oostburg, Kotkastraat 5; 6, Suzanna Jo hanna, d. van J. de Feijter en C. S. van der Hooft te Schoondijke, W 74; 12, Rita, d. van J. Temmerman en Ch. I. E. Pie- laet te Oostburg, Scherpbier 10; 11, Adriana Janneke Geertruida, d. van A. J. de Smit en G. J. de Visser te Waarde, Breeweg 6; 15, Jacoba Catharina Su zanna, d. van J. de Wolff en K. J. van Overbeeke te Oostburg, Burg. I. van Houtestraat 31; 16, Lucas Jacques Ag nes Maria, z. van G. J. C. Tas en A. T. Looys te Waterlandkerkje, B 27; 18, Jan Machiel, z. van M. I. Bertou en H. Oos- terbaan te Oostburg, Frederik Hendrik straat 2; 22, Ingrid Maria Omèr Hor tensia, d. van O. C. de Badts en F. M. de Witte te Oostburg, Brouwerijstraat 3; 26, Patrick Leonardus, z. van G. M. De Saer en A. J. Veraart te Watervliet (B.), Plein 27. GETROUWD: 25, Julien van Steen- berghe, 38 jaar,, polderarbeider te Aar denburg en Maria Elvira van de Velde, 34 jaar, zonder beroep te Oostburg; 25, Joseph Petrus de Koek, 23 jaar, land bouwersknecht te Aardenburg en Maria Elisabeth van den Neste, 23 jaar, dienst bode te Oostburg; 25, Cornelis West- strate, 24 jaar, ijzerwerker te Terneuzen en Johanna Fieret, 26 jaar, zonder be roep te Oostburg. OVERLEDEN: 1, Leonia Maria Aerts, 78 jaar te Oostburg, wed. van A. A. Cappendijck; 4, Emiel De Keijster, 84 jaar te Oostburg; 4, Roealia Amelia Francisca Pielaet, 82 jaar, wed. van F. van Hulle te Oostburg; 4, Janna Jaco- mina Faas, 80 jaar, te Oostburg; 5, Seraphina Mathilda van den Berghe, 84 jaar, wed. van P. de Dobbelaere te Oost burg; 6, Phelemina Maria de Smet, 92 jaar, wed. van E. F. Janssens te Oost burg; 14, Anna de Puijt, 81 jaar, echtg. van I. de Back te Oostburg; 14, Marius Johannes Nelisse, 80 jaar, te Groede; 14, Jozias Risseeuw, 74 jaar ,te Oostburg; 17, Adriana Cornelia Buijcks, 55 jaar, kloosterzuster te Oostburg; 21, Elizabeth Goossen, 81 jaar, echtg. van J. I. Misilje te Cadzand; 22, Maria Schijve, 92 jaar, wed. van C. M. de Smidt te Oostburg; 22, Levina Sara Heemshuizen, 77 jaar, wed. van D. A. de Kramer te Sluis; 22, Elodie Emma de Jaeger, 64 jaar, echtg. van P. F. Gilles te IJzendijke; 23, Jo hannes Baptiste Clyncke, 92 jaar, echtg. van P. Derboer te Sluis; 24, Johannes Rookus, 92 jaar, te Oostburg; 23, Leo nardus Verheijen, 58 jaar, te Oostburg; 26, Jannis Izaak de Visser, 54 jaar, te Oostburg; 27, Eduardus Zegers, 85 jaar, te Aardenburg. JAARLIJKSE SCHILDERSPRIJSVRAAG Onder auspiciën van de studieclub schilders „Van d'Ee tot Hontenisse", werden Zaterdag j.l. de werkstukken, ingezonden voor de jaarlijkse prijsvraag, tentoongesteld in de technische school te Terneuzen. Het jurylid, de heer F. de Jonge uit Goes, gaf hierbij toelichting. Hij kon mededelen, dat de kwaliteit der werkstukken op een behoorlijk peil lag. De opgave in groep A (beginners) was een motief op een eindstuk van een kin derledikant. Aantal inzendingen 15. Ie prijs H. Simons, Hoofdplaat. In de B-groep (gevorderden) was de opgave een gestileerd vogelmotief. Er waren 23 inzendingen. 3e prijs J. Pro voost te Breskens. KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 Maart 1960 bedroeg het aantal aangegeven televisietoestellen 630.800 tegen 609.856 op 1 Februari 1960 (t.e.m. 14 Maart: 639.816). In hetzelfde tijdvak steeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestellen van 2.611.800 tot 2.620.714. Op 1 Maart waren er 488.666 aange slotenen op het draadoroepnet tegen 489.737 op 1 Februari. Vismijn - Breskens Week van 6 t.e.m. 12 Maart 146 kg. bot 216 kg. schar 26 kg. schol 20 kg. tong 549 kg. kabeljauw 1940 kg. export garnalen FiLMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 19 Maart om 8 uur de bekende artisten Lana Turner en Ed mund Purdom in het grootse filmwerk, in schitterende kleuren, „Tempel der verleiding". Het meest fantastische schouwspel aller tijden op boeiende wijze verfilmd. Zondag 20 Maart om 4 en 8 uur de populaire acteur John Wayne en Dan Dailey en Maureen O'H&ra in de span nende marinefilm: „De vleugels van de vloot". De levensgeschiedenis van een roekeloze kerel, die met z'n gedurfde ideeën geschiedenis maakte voor de ma rine-luchtvaart der Verenigde Staten. Hij beschouwde het gehele leven als een uitdaging. John Wayne in een rol die speciaal voor hem geschreven lijkt te zijn. Een film, vervaardigd in prachtige kleuren.

De Schakel | 1960 | | pagina 2