GOLD Volkstuinders 1 Sellotape plakband tor VAN MEENEN, teiess. RIJWIELEN in kieur en zwart, een grote sortering Ph. A. Keijmel firma SMOOR &DE VAT] AMSTEL Kon. Nederlandse Sotiouwburg Ie Gent Draag öök maatkleding J. SCHRIER, Sterfgevallen Coöp. Aankoopvereniging te Breskens Kanonhof langs de weg Oostburg-Wa- terlandkerkje. Ditmaal was het dhr. E. uit Oostburg. Komende op zijn motor uit de lichting Oostburg verloor hij in genoemde bocht de macht over zijn stuur, waardoor hij kwam te vallen. Hij klaagde over inwendige pijnen. Nadat dr. Rozemeijer uit IJzendijke eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar huis vervoerd. Ooatburg Schietwedstrijd. Vorige week Donderdag bracht de Breskense luchtbuksvereniging een be zoek aan de vereniging „Willem Ttell" te Oostburg voor een vrienschappelijke wedstrijd. De wedstrijd ging over twee kaarten met een maximum aantal te behalen punten van 216 p. schutter. De vijf hoogste schutters per vereniging werden geklasseerd voor de einduitslag. Ondanks het feit dat de Breskense club zwaar gehavend was door griep, wist zij toch de winst en de beker mee naar huis te nemen, door de schutters van „Willem Teil" met 1024 tegen 1014 punten te verslaan. De gedetailleerde uitslag was als volgt: „Breskens"', O. de Witte 211, P. Versprille 206, A. v. Mui ken 203, C. v. Zeele 202 en J. v. d. Sande 202 punten. „Willem Tell", A. Pielaat 208, J. v. Gaelen 203, S. Taillie 203, B. Jansen 201 en J. Herweijer 199 punten. Breskens Feestavond Volksondenvijs. Gisteravond hield de afd. Breskens der Ver. voor Volksonderwijs een feest avond voor haar leden inzaai „Casino". Ondanks de heersende griep in de ge meente, was de belangstelling goed te noemen. De voorzitter der afdeling Breskens, de heer J. Robijn, heette alle aanwezi gen hartelijk welkom, terwijl hij vervol gens een propagandistisch woord voor Volksonderwijs sprak. Hierna volgde het optreden der to neelvereniging „Thalia" met het blij spel in 3 bedrijven: „Grote Schoon maak". Dat de aanwezigen genoten van de goede en vlotte vertolking van dit stuk, bleek wel uit het feit, dat de zaal bij tijden daverde van de lach. De heer Robijn sprak dan ook bij het einde hartelijke woorden van dank tot de leden van „Thalia". In de pauze had weer traditiegetrouw een prachtige verloting plaats. Nieuwvliet Ouderavond O.L. School. Vrijdagavond hield de o.l. school te Nieuwvliet haar jaarlijkse ouderavond met toneeluitvoeringen, verzorgd door de leerlingen der school, in de „Stads herberg". Voor deze feestavond bestond een zeer goede belangstelling. Bij de opening van deze avond door de voorzitter van de oudercommissie, dhr. P. Riemens, verheugde het hem dat hij naast de vele ouders, de burge meester m,et zijn echtgenote en de beide wethouders der gemeente hier welkom mocht heten. Hij hoopte dat alle aan wezigen van het door de kinderen gebo- dene zouden kunnen genieten. Door de leerlingen van de drie laag ste klassen werd o.l.v. de onderwijzeres, mej. J. Rijckborst, het programma tot aan de pauze verzorgd met zang en rij - dansjes met pianobegeleiding. In de pauze werd aan ieder een verversing aangeboden. Door de leerlingen van de drie hoogste klassen werd, o.l.v. de hoofdonderwijzer, de h,eer J. Rijckborst, een 5-tal toneelstukjes opgevoerd, waar bij alle meespelende kinderen hun beste beentje voorzetten. De voorzitter sloot de avond met een hartelijk woord van dank aan het on derwijzend personeel voor het vele werk dat aan zo'n toneelavond voorafgaat en de kinderen voor hun goede spel. Burgemeester Everaars sprak nog een woord van lof over het hoge peil waar op deze school staat aangeschreven, hetgeen vooral te danken is aan het onderwijzend personeel en de medewer king Van de oudercommissie. Muziekuitvoering De muziekvereniging „Nut en Genoe gen" te Nieuwvliet hield haar jaarlijkse feestavond in de overvolle zaal van de „Stadsherberg". Medewerking aan dit programma werd naast de muziekver eniging verleend door de toneelvereni ging uit Aardenburg en „The Sarino's" uit Breskens. Na opening door de voorzitter werd het programma ingezet door „Nut en Genoegen", die een 9-tal muzieknum mers ten gehore brachten. Na de pauze wist de toneelgroep uit Aardenburg de aanwezigen kostelijk te amuseren met de opvoering van het blijspel „De nieuwe typiste". Na de verloting was er nog ge legenheid voor een dansje op de muziek van „The Sarino's". Groede Toneeluitvoering De onderlinge besturenbond van het N.V.V. gaf een uitvoering in de zaal van dhr. W. Ekkebus te Groede. De besturen bond hield deze avond speciaal voor de diverse organisaties die bij het N.V.V. zijn aangesloten. Medewerking werd ver leend door „De Flamingo's" uit Bres kens, die met leuke schetsjes en zang het hoogtepunt van de avond vormden. Aan het slot van de avond zorgden „De Flamingo's" nog voor een gezellig bal. Opening benedenzaal in de Franse Kerk. Zaterdag werd, in tegenoordigheid van talrijke genodigden, door de echtge note van burgemeester Everaars, mevr. L. S. Everaars-Kampman, de beneden zaal van de Franse kerk officieel ge opend. Hierdoor is de jeugd van Groede in het bezit gekomen van een zeer aan trekkelijk jeugdhonk. Schoondijke Burgerlijke Stand over de maand Januari 1960. GEBOORTEN: 28, Ronald Bernhard Lia Maria, zn. van P. J. Gernaert en van I. M. Duijsserinck. HUWELIJKEN: 22, M. F. Quaak, 27 j. en J. N. Janse, 21 j.; 28, W. L. Hamelink, 24 j. en A. Verherbrugge, 23 j. OVERLEDEN: 30, C. de Kraker, 85 j.; 31, te Oostburg, A. Verhage, 80 j. INGEKOMEN: 14, A. Nieuwenhuijze en gezin, van Amsterdam naar Dorpsplein 29; 25, M. K. de Jonge, van Terneuzen naar Willemsweg 60; 20, J. L. J. van 't Westeinde, van Groede naar W34b; 20, A. van 't Westeinde-Verdonk, van 's-H. Arendskerke naar W 34b. VERTROKKEN: 7, J. Riemens, van Pr. Beatrixstraat 14 naar Manhasset (U.S.A.)14, A. V. M. Scherbeijn en ge zin, van Losserstraat 5 naar Hoofd plaat; 13, A. E. de Vulder en echtgenote van D. A. Lammestraat 6 naar Hoofd plaat; 25, C. A. de Kraker, van Ooststr. 5 naar Terneuzen. W aterlandkerkj e over de maand Februari 1960 GEBOREN: 16, te Oostburg, Lucas Jacques Agnes Maria, zn. van G. Tas en van A. Loeys te Waterlandkerkje. OVERLEDEN: Geen. HUWELIJKEN: Geen. INGEKOMEN: Geen. VERTROKKEN: Geen. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondij ke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 566 KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 6 Maart Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Gebedsdienst voor het gewas Breskens, 10 uur, Ds. Spaans Voorb. H. Avondmaal Zendingscollecte Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 11 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. de Jong Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., Avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H. Doop Zendingscollecte Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk Zendingscollecte St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Zendingsdienst Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, Cadzand, 6,30 uur, Ds. v d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ev. Luth. Gemeente Groede, geen opgave Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Geref, Kerk, Breskens. o en 2,30 uur, Ds. Pontier, Vlissingen R.K. Parochie H. Barkara te Breskens Zondag 6 Maart Eerste Zondag van de Vasten Eerste H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. '5 Middags om half 2 Lof met ie Lijdens meditatie door de WelEerw, Heer M. Adriaansen, kapelaan te Oostburg. In de week H. Mis om half acht. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, Quatertemperdagen Vrijdag, geboden vasten- en onthoudingsdag Zaterdagavond om 7 uur, oefening van de H. Kruisweg Zondag 6 en Donderdag 10 Maart IVAN EN DE VERSCHRIKKELIJKE Comedie door Akim Leonov. Regie: Dom de Gruyter Vismijn - Breskens Week van 21 t.e.m. 27 Febr. 1960 51 kg. bot 95 kg. schar 785 kg. kabeljauw 33 kg. wijting FILMNIEUWS Wij presenteren U Zondag 6 Maart, aanvang 4 en 8 uur John Wayne en Su san Hayward in de machtige schepping van Cecil de Mille: „De misdaad van Kapitein Stuart". Ranke schoeners lij den schipbreuk op de riffen van de woeste zee en niets-ontziende para sieten spelen hun gemeen spel. Gevech ten onder water tegen de monsters van een woeste oceaan. Emotierijk avontuur aan Amerika's kusten. Voetbal Vierde klasse H. OostburgLuctor 20Ierseke's- Heer Arendskerke 21. Programma voor Zondag a.s.: OostburgIersekeSteenBiervliet. We voorspellen winst voor Oostburg op eigen terrein tegen Ierseke. Steen zal alles in het werk stellen om de winst thuis te houden. Om 2.30 uur Breskens IIISchoon dijke II. Abe. ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A. Uitslagen van Zondag j.l.: DomburgAardenburg 39; Groede Noormannen 21VogelwaardePa trijzen 11; RoburSluiskil 71. Programma voor Zondag a.s.: RoburAardenburgWalcherenDom burg; SchoondijkePatrijzen; Noorman nenVogelwaarde. jeestelijk bier Boulevard 8 - Breskens - telj526 Kleermakers van naam ontwier pen 'n systeem dat u in staat stelt maatkleding te dragen voor een zeer redelijke prijs. Zij noemen zich Het upper ten tailor-systeem combineert coupeurs-precisie en machine-snelheid. Zo werd het mogelijk met minder kosten een kostuum te maken van perfekte coupe en afwerking een MAATKOSTUUM Vraag üw upper ten tailor Herenkleding Tel. 432. BRESKENS kunt U ook melden bij de heer Sonnevijlle Julianastr. 27, BRESKENS. Tel. 631 Wij leveren U le klas rollend mate riaal en uniek gekleed personeel. Erkend bedienaar J, M. LAMEIJN, Vlissingen Clijverstraat 58, Tel. 01184-3343 Billijke tarieven Op woensdag 9 maart, vrijdag 11 maart en dinsdag 15 maart, steeds van 57 uur 's avonds, zal de gemengde meststoffen pootaardappelen en gazonmengsel verkopen. N.B. Omdat wij ons op deze detail verkoop speciaal instellen, kan op andere dagen of uren niet worden verkocht. Verkrijgbaar bij Firma SMOOR DE HULSTER Verkrijgbaar bij BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,90 Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296.

De Schakel | 1960 | | pagina 3