Eei nu KIP iinltaiel VAN MEENEN, Breskeiis. RIJWIELEN: Gazel! e=E r o nllginBornMagneet O.R.O.-RflDIOBODE AUTORIJSCHOOL „SüCCES" Autobox te huur Uati „LASITA"-Horloges zijn er Horlogerie J. HOVESTADT REPARATIES KUNSTGEBITTEN J. WILLEMSEN BEURTDIENST „CADZANDRIA" Kleuterjasjes BLEUS kledingmagazijn de Oogarts naaA HELDER'S OPTIEK (/-ooA lua hüi Mooi resultaat. Onze dorpsgenoot, de heer Ch. Mol let, die met zijn Belgische haaskonijnen al verschillende malen mooie prijzen behaalde, heeft de laatste maanden weer mooie successen geboekt. Op de provinciale tentoonstelling te Goes be haalden de Belgische hazen éénmaal het predicaat Z.Z.G., viermaal Z.G. en tweemaal G.G. en nog twee ereprijzen. Op de kringtentoonstelling te Zaamslag behaalde hij driemaal het predicaat Z.G. en twee ereprijzen. Tenslotte be haalden de dieren op de nationale ten toonstelling te 's-Hertogenbosch twee maal het predicaat Z.Z.G. en tweemaal Z.G. Toneeluitvoering ,,D.E.S". In zaal Martens gaf de plaatselijke toneelvereniging „D.E.S.", onder regie van de heer Ach. de Bruijcker, Zaterdag en Zondag j.l. een toneeluitvoering. Voor een goed bezette zaal werd ge speeld een spel van Wim Dunant in 3 bedrijven „Geef mij uw hand". In de pauze werd beide avonden een geslaag de verloting gehouden. Aanbesteding Namens het gemeentebestuur werd op het gemeentehuis in het openbaar aanbesteed het maken van een gedeelte nieuwe straat met riolering en bijbeho rende werken in het uitbreidingsplan. Ingeschreven was als volgt: L. Martens Zn., Hoofdplaat f 27.573, P. van de Sande, Breskens f 23.280, M. P. Hol, Hulst f 21.950 Th. Cambier, Breskens f 21.950, J. en K. de Oude, Biervliet f 21.925, Gebr. Lucasse, Kloosterzande f 21.430, N.V. „E.L.K.", Schoondijke f 20.900, F. Verstelle, Philippine f 20.795, G. Sponselee, Kloosterzande f 20.630, C. de Ruijsscher, Biervliet f 19.825, P. Mollet, Hoofdplaat f 18.450, Het werk was begroot op f 20.430, De gunning is aangehouden. Retranchement Kerkbouwactie. De kerkbouwactie voor de Ned. Herv. Kerken bracht een bedrag op van f 751,- girostortingen niet inbegrepen. Collecte. Een buscollecte voor de gedupeerden van -Tuindorp-Oostzaan bracht f 142,50 op. Oostburg Vergadering oud-leerlingen. De vereniging van oud-leerlingen der Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke vergaderden onder leiding van voorzitter A. de Feijter in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. De heer De Feijter sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst ter vergadering. Het is voor het bestuur van groot belang te weten, dat de leden achter haar staan. Uit het jaarverslag bleek, dat zowel het bestuur als de leden een flinke ac tiviteit hadden ontwikkeld. Op 5 Sept. vond het ploegkampioenschap te Schoondijke plaats, waar de heer M. Quaak winnaar werd. In het algemeen mag men over 1959 zeer tevreden zijn. Het ledental schommelt rond de 150. Een belangrijk evenement, waaraan tot nu toe nog te weinig leden deelne men, is de ploegwedstrijd, waarbij de geploegde wintervoor op de bedrijven der deelnemers in aanmerking voor de beoordeling komt. Het is zaak, aldus secretaris M. van Iwaarden in zijn jaar verslag, er voor te zorgen, dat de ver eniging in 1960 nog sterker wordt. De penningmeester bracht verslag uit. Per 31 Dec. j.l. was er f 232,84 in kas. Hier na kwam het punt mededelingen aan de orde. De voorz. zei, dat de vereniging mag terugzien op een zeer geslaagde manifestatie, namelijk de ploegwed strijd. Alles is vlot verlopen en er wer den goede prestaties geleverd, hoewel de grond vanwege de droogte afgelopen zomer moeilijk te ploegen was. Vooral de zware gronden leverden moeilijk heden op. Wij hopen dat we dit jaar ook weer de zaaiwedstrijd en de ploegwed strijd zullen kunnen houden, maar dan is grotere deelname dan verleden jaar wel zeer wenselijk. Na een korte pauze, waarin verversingen werden aangebo den, werd de uitslag van de ploegwed strijd bekend gemaakt. In totaal waren er 180 punten te behalen. De uitslag was: 1. Frits van Damme, IJzendijke, 137 punten (winnaar van de wisselbe ker). Deze wisselbeker wordt eigendom wanneer dezelfde hem 3 maal achter een of 5 maal in totaal wint. 2. Frits Thomaes, Hoofdplaat, 135,5 p.; 3. J. Smit, Groede, 132,5 p.; 4. J. de Hullu, Nieuwvliet, 128 p.; 5. Eug. Ferket, Aar denburg, 125,5 p.; 6. D. Jansen, Hoek, 118,5 p.; 7. P. Luteijn, Zuidzande, 114,5 p.; 8. D. v. d. Kerkhove, Groede, 114 p.; 9. A. de Zwart, Oostburg, 111,5 p.; 10. P. Cammaert, Schoondijke, 110,5 p. Na een pauze hield de heer C.Kanters, hoofd van de Technische Recherche der Rijkspolitie te Den Haag, een lezing over de onderzoekingen naar brandstichting, moorden en andere misdrijven, een on derwerp, dat wel de belangstelling van de jeugdige toehoorders gevangen hield. De heer Kanters lichtte zrfh lezing met lichtbeelden op aantrekkelijke wijze toe. Groede Jaarvergadering Strijd in vrede". De duivenvereniging „Strijd in vrede" hield haar jaarvergadering in het café van de heer J. van Haneghem. Bij de opening sprak de voorzitter, de heer J. Vermeulen, zijn dank uit voor de goede opkomst der leden. Tevens merkte hij op, dat 1959 een goed jaar was voor de vereniging. Na de notulen werd het jaarverslag door de secretaris-penning meester, de heer J. van Haneghem, voorgelezen en de kas door de kascon trolecommissie in orde bevonden. Na de behandeling van de bestuursvoorstellen werden wegens het periodiek aftreden van de bestuursleden C. de Poorter en Hz. Vermeulen, die niet meer herkies baar waren, gekozen de heren A. Bou- wens en J. de Krijger. In de kascontrole commissie werden gekozen de heren P. de Roo en J. van Driel. In de pauze was er gelegenheid tot betaling van contri butie. Hierop volgde de verloting van de constateurs en de bespreking van het concept vluchtprogramma voor 1960. Nieuwvliet Vergadering V.V.V. De V.V.V. hield in de Stadsherberg haar jaarvergadering. Na opening door de voorzitter, de heer A. Brakman, wer den de notulen gelezen en goed gekeurd. Bij de mededelingen vroeg de voorzitter de medewerking der pensionhouders en verhuurders, om tijdens het seizoen ge regeld opgave te doen aan de secreta resse van de nog beschikbare plaatsen. Ook de gewone leden die slaapruimte beschikbaar stellen, kunnen dit opgeven Voor het komende seizoen staan weer een strandfeest en een lampionoptocht op het programma, eventueel meerdere evenementen. De rekening en verant woording werd goedgekeurd. Het batig saldo bedroeg f 243,46. De begroting voor 1960, waarin de contributie voor de sympathiserende leden op f 2,bleef gesteld, doch voor belanghebbende le den met f 2,50 werd verhoogd, dus op f 7,50 werd gebracht, evenals de plaat singskosten op de pensionlijst en de strandrechten, werden goedgekeurd. Voor het administratieve werk zal een vergoeding gegeven worden. De aftre dende leden, de heer A. Brakman en mevr. Tienstra, werden met algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werd o.m. op de noodzakelijkheid ge wezen er bij de S.B.M. op aan te dringen Nieuwvliet als halteplaats in de dienst regeling op te nemen. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens pre senteert Zondag 7 Febr. om 4 en 8 uur de populaire zangeres en danseres, Ca- terina Valente in haar nieuwste amuse mentsfilm in schitterende kleuren, „Hier bin Ich, hier bleib Ich". Een charmante comedie, waarin Caterina .Valente haai4 temperament volledig uitbuit en als een wervelwind de film opvrolijkt met haar bekende schlagers „Mal seh'n Kapitan", „Immer wieder neu", „Ein bischen pompadour" en „Viva Rock 'n Roll". Het bekende dans- orkest van Kurt Edelhagen en de Rock 'n rol-koning Bill Haley en zijn Cornets .Vetrlenen hun :medewletk;ing. Kortom een film als een feest, waarbij u zich kostelijk zult amuseren. Woensdag 10 Febr. om 8 uur. een nieuwe griezelsensatie „In de macht van de Vampier". Een verhaal, geboren uit 1000 nachtmerries. De hel van Dr. Calistratus, waar niemand levend uit kwam. Een griezelsensatie, alleen ge schikt voor volwassenen met een sterk hart en stalen zenuwen. Vismijn - Breskens Week van 24 t.e.m. 30 Jan. 418 kg', bot 166 kg. schar 5 kg. kabeljauw 144 kg. wijting 1667 kg. export garnalen 38976 kg. haring Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klasse A. Uitslagen van Zondag 24 Jan.: Groede-Walcheren 14; Sluiskil-Noor mannen 41. Programma voor Zondag a.s.: Aardenburg-GroedePatrijzen-Dom burg; Vogelwaarde-RoburWalcheren- Noormannen. Groede, maar drie wedstrijden meer te spelen, dus als jullie niet willen de graderen, doe dan net als Sluiskil tegen de Noormannen, die zorgden ook voor een volkomen verrassing, en win dus deze keer tegen Aardenburg, je weet, de wonderen zijn de wereld niet uit, dus het kan. Voor Robur ziet het er ook zo best niet uit, want Vogelwaarde is heel wat mans op eigen terrein. Al spelen de Noormannen de laatste tijd vrij goed, tegen Walcheren geven wij ze toch niet veel kans. Patrijzen zal natuurlijk tegen het zoveel zwakkere Domburg wel weer een paar gemakkelijke winstpuntjes in de wacht kunnen slepen. Om 2,30 uur: Groede II Hoofdplaat II. De NIEUWE MODELLEN „JUNGHANS" Wekkers, -Wekkertjes en -Klokken Uitgebreide sortering gouden Ringen. Mercuriusstraat 12, BRESKENS. Tel. 845 P.S. Nog enkele bijzondere koopjes. Vierde klasse H. Uitslagen van Zondag 24 Jan.: 4e klas H: Ria-Yerseke 03; Clinge- Biervliet 01; Steen-Koewacht 30. Programma voor Zondag a.s.: Luctor-'s-Heer ArendskerkeLewed. Boys-Ria W.Yerseke-Breskens; Bier- vliet-SteenKoewacht-Oostburg. Luctor heeft tegen 's-Heer Arends kerke de sterkste troeven in handen, dus zullen ze die wel in winst weten om te zetten. Ook voor Lewed. Boys ligt een over winning voor de hand, het verschil op de ranglijst spreekt hier duidelijke taal. Yerseke zal alles proberen om thuis van Breskens te winnen, maar toch houden we een gelijk spel niet uitgeslo ten. Biervliet zal alles in het werk stellen Steen niet zo maar met de puntjes weg te laten lopen, ook hier is een gelijk spel mogelijk. In de wedstrijd Koewacht Oostburg geven we Oostburg de meeste kans. Te Breskens spelen om 2,30 uur Breskens 2 - Zeelandia 2. Abe. Gevonden voorwerpen Bruine kinderwantengebreide beige kinderhandschoen: rood geblokte das; portemonnaie, inh. 3 sleutels; grijze kinderwant; kinderportemonnaie. Inlichtingen Rijkspolitie te Breskens. Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 586 KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag y Febr. Collecte-Zondag Internationale hulpverlening Aardenburg, 10,30 uur, D*. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Bevestiging ambtsdragers Breskens, 9,30 uur, Ds. Brinkman H. Doop Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Bergsma Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 u., Avondgebed Retranchement, 10 uur, Di. Tijmstra Schoondijke, 11 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk 4 uur, Ds. de Jonge, Knokke Jeugddienst St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Eerw.HeerHeijboer Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Eijgendaal Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. van der Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Cadsand, 6,30 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas H. Avondmaal Ev. Luth. Gemeente 10 uur, Wika Dales Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Geref. Kerk, Breskens. 10 en 2,30 uur, Ds. Graitfe, Epe 10 uur, bevestiging ambtsdragers R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 Febr. 5e Zondag na Driekoningen. Eerste H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Lof. In de weekH. Mis om half acht. Donderdag: O. L. Vrouw van Lourdes Zaterdagavond om 7 uur Lof Sneller, beter en goedkoper LUCIEER, Philips van Kleefstraat 20, BRESKENS Fa. Smoor de Hulster, Breskens f 4,— per kg. 100 gram HAM 100 gram HAMWORST Samen voor 89 cent Slager Oranjeplein Breskens VERZENDT UWE GOEDEREN PER BRESKENS - Telefoon 846 Tweemaal wekelijkse diensl Breskens - Dordrecht - Rotterdam Afvaart BreskensWoensdag- en Zaterdagmiddag 12 uur Afvaart RotterdamWoensdag- en Vrijdagmiddag 12 uur Afvaart Dordrecht: Woensdag- en Vrijdagmiddag 5 uur Eigen AUTO-AFHAAL- BESTELDIENST Speciale aanbieding in HAZEWIND Sportcolberts Gabardine ZIE ETALAGE Spuiplein Breskens BELLAMYPARK 38 VLISSINGEN geeft les door geheel West Z.-Vlaanderen. Nijverheidsstr. 5 - Telef. 819 Breskens staande aan de Langeweg, Breskens. Te bevragen bij L. v. d. Hooft, Dorpsstraat 58, Breskens Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doeleinden, Dynamo's voor de Kustvaart, Auto dynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groene- woud 80, werkplaats Spuistraat 29, Vlls- singen. Telef. 01184-3803 (b.g.g. 4265). U belt en onze reparatiewagen komt!

De Schakel | 1960 | | pagina 3