BALANS OPRUIMIN GSFEEST BUBOBBE BOBBE ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ER IS GROOT IN VLISSINGEN Zeldzame koopjes in alle afdelingen Maakt dat U er ook bij komt Het is Balans-opruimingsfeest Feuilleton Het Meisje uit de Molenpolder 15e Jaargang - Nr. 748 Vrijdag 15 Januari '60 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1.25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 V. DRUKKERS-UITGEVERS: F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG over de maand Dec. GEBOREN: 1 ,Gerda Augusta Adri- ana, d. van H. A. Dhaenens en R. M. F. Blondeel te Aardenburg, Eede, Nieuwstr. 31; 2, Johanna Hendrika, d. van J. B. Cauwels en M. H. Risseeuw te Oostburg, Ledelplein 13; 3, Hennie Christina, d. van A. A. Souisaij en J. Pattiradjawane te Groede, woonoord „De haven"; 7, Jacobus, z. van J. Dieleman en C. C. Verpoorte te IJzendijke, Landpoortstr. 2,3; 14, Rose Marie, d. van A. V. M. Scherbeijn te Schoondijke, Losserstr. 5: 19, Anita Julia Maria, d. van G. A. M. Buijck en J. C. M. van Gassen te Aar denburg, Dorpsstr. 21, 18, Jacques Ri- chardus, z. van P. H. Debaere en J. J. Verplanke te Schoondijke, Montfoortstr. 5; 20, Margot Catharina, d. van J. A. ie Clercq en E. J. van Iwaarden te Oost burg, Nieuwstr. 48; 23, Janneke Maria, d. van J. den Dekker en L. J. Verduijn te Oostburg, Finlandstr. 8; 29, Didier René Margriet, z. van A. de Causmae- cker en I. E. M. Doens te Waterland- Oudeman (B.), Rovershoek 6. GETROUWD: 17, Leendert van Liere, 23 j., fruittelersknecht te Sluis en Wille- mina den Arend, 21 j., zonder beroep te Oostburg; 24, Wilfriea Margariet van den Bunder, 20 j., landarbeider te Sluis en Janneke Janna de Maillie, 21 zonder beroep te Oostburg. OVERLEDEN: 1, Victor de Ruijsscher, 69 j., zonder beroep te Hoofdplaat; 3, Suzanna van Male, 88 j., zonder beroep, echtg'. van J. A. Risseeuw te Oostburg; 4, Flavie Aimé Maria, IJsebaert, 79 j., zonder beroep, wed. van C. H. E. Bonte te Oostburg; 4, Pi-eter Jacobus Pelis, 70 j., zonder beroep te Aardenburg; 6, Bernardus Johannes Franciscus van Caeseele, 84 j., zonder beroep te Hoofd plaat; 10, Johannes Jacobus Nieskens, 83 j., zonder beroep te Aardenburg; 25, Anna den Beer, 80 j., echtg. van P. de Feijter te Groede; 24, Jacobus Abraham Risseeuw, 89 j., te Oostburg; 29, Jannis Anthonie Hoste, 82 j„ te Oostburg; 30, Jacobus Jan Schilleman, 80 j., te Wa terlandkerkje. GEMEENTE WATERLANDKERKJE over de maand Dec. GEBOREN: 8, Jeannette Maria, d. van W. E. van den Bossche en M. T. Pielaat; 10, Cornelia, d. van C. de Nood en E. Riemens; 31, Jolanda Louisa, d. van P. Neve en A. Ocké. OVERLIJDEN: 30, Jacobus Jan Schil leman, 80 j., echtg. van J. C. Sturm. HUWELIJKSAANGIFTEN: 31, Gerar- dus Marcellus Eduardus van Limmen, 22 j., fruitkwekersknecht te Philippine en Erna Irma Maria Verheije, 20 j., win kelbediende te Waterlandkerkje. HUWELIJKEN: 17, Jacobus Keijmel, 23 j., zakkenhandelaar te Breskens en Maria de Feijter, 24 j. te Waterland kerkje. INGEKOMEN: 2, Gino Girolami cn gezin van Oostburg naar Marijkestraat 12; 4, Marinus A. de Meijer en gezin van Schoondijke naar Kerkstraat 86; 30, Abraham Babijn en echtg. van Oost burg naar Bakkersstraat A 16 VERTROKKEN: 9, Arie J. Lensen en echtg. van B 7 naar Schoondijke; 17, Maria Keijmel-de Feijter van Weststr. 46 naar Breskens. Plaatselijk Nieuws Oostburg Jubileumuitvoering. De West Z.-Vl. afdelingen van het Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Groede, Aarden burg en Sluis, hebben met een uitvoe ring in het Ledeltheater, die verzorgd werd door de Chinese danseres Cilli Wang, het 175-jarig bestaan van de Maatschappij gevierd. De voorzitter van het Departement Groede, notaris A. H. M. van den Hoek, sprak een kort openingswoord, waarin hij er nog eens op wees, dat het lidmaatschap open staat voor alle leeftijden, hetgeen hij duidelijk maakte door als voorbeeld te stellen de 80-jarige heer J. Verhage uit Groede, die nog steeds lid is van het Departement Groede. Ds. Blom, voor zitter van het Departement Aarden burg-Sluis, memoreerde de oprichting van de Maatschappij, waarin de vroe gere Doopsgezinde predikant Ds. J. van Nieuwenhuijze te Aardenburg, een be langrijk aandeel had .Ds. Blom herin nerde er nog aan, dat het Departement Aardenburg-Sluis in 1820 te Sluis werd gesticht en het Departement Groede in 1841, zodat hij hier ook jubilea in het vrschiet zag. Cilli Wang voerde in een vlot tempo enkele voor het publiek min der bekende dansen uit, waarbij zij werd begeleid door de pianist Wim de Vries. Deze laatste lichtte tevens het programma toe. De voorstelling, die namens het hoofdbestuur werd bijge woond door de heer J. Baggelaar uit Amsterdam, was goed bezocht. P aardenkeuring Vrijdag 22 Januari a.s. worden alhier weer de jaarlijkse premiekeuringen van de Koninklijke Vereniging „Het Ned. Trekpaard" gehouden. Ongelukkige val. De metselaar A. J. R. alhier had het ongeluk bij het leggen van een zolder in een douche-cel van een hoogte van 1,80 meter te vallen. Met twee gebroken pol sen en een hersenschudding moest hij in het St. Antoniusziekenhuis worden opgenomen. Retranchement Raadsvergadering De gemeenteraad besloot de weg van de baileybrug tot aan het Zwin, als mede een deel van de Noordstraat, in beheer en onderhoud van het water schap over.te nemen. B. en W. werden gemachtigd daaromtrent nader con tact op te nemen met het Vrije van Sluis. De bedoeling is, dat deze wegen eerst geasfalteerd worden. De gemeente nam het besluit om samen met Cadzand en het waterschap aan de Ned. Heide- Maatschappij op te dragen een recre BIJ uw Modehuis in Vlissingen atieplan te ontwerpen, dat voorziet in de aanleg van wandelpaden en duin overgangen. Een premie-verzoek voor woningverbetering werd goedgekeurd. De begroting 1960 werd goedgekeurd. Hierop komt een post voor van f 3000, als jaarlijkse bijdrage van de gemeente in het z.gn. 100 pCt.-plan van de wa terleiding. Diverse subsidie-verzoeken van instanties buiten de gemeente konden in de ogen van de raad geen genade vinden. De raad besloot bij de Bank voor Ned. Gemeenten een reke ning-courantovereenkomst aan te gaan tot een bedrag van f 50.000,Besloten werd medewerking te verlenen aan de instelling van een commissie van sa menwerking voor de behartiging van de gemeenschappelijke belangen der kust- gemeenten. Na een uitvoerige discussie nam de raad de beslissing lid te blijven van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. Bij de rondvraag wees de heer Lauret op de slechte vervoers- gelegenheid voor de werknemers van de werkplaats voor minder-validen te Oostburg. Ten overvloede wees de heer Pattist op de zeer gevaarlijke toestand, waarin de baïley-brug over het afwaterings- kanaal zich bevindt. VOOR AL UW FAMILIEDRUKWERK Fa. Smoor de Hulster, Breskens Groede Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente Groede nam in het afgelopen jaar af met 31. Op 31 Dec. 1958 bedroeg het aantal in gezetenen 2115 (1084 mannen en 1031 vrouwen)Dit aantal vermeerderde door geboorte met 34 (20 mannen en 14 vrouwen) en door vestiging met 82 (35 mannen en 47 vrouwen). Het vermin derde door overlijden met 25 (9 mannen en 16 vrouwen) en door vertrek met 122 (63 mannen en 59 vrouwen). Op 31 Dec. 1959 bedroeg het inwonertal 2084 (1067 mannen en 1017 vrouwen). Er werden 18 huwelijken voltrokken en er werd 1 echtscheiding ingeschreven. Toneeluitvoering De toneelvereniging „Groede" gaf in Hotel „De drie koningen" een uitvoe ring voor de competitie van het Ama teur Landjuweel 1960. Opgevoerd werd het blijspel van Rosemary Carsey „Vrouwen op het oorlogspad", hetwelk bij het publiek zeer goed in de smaak viel. Na afloop werd het bal op zeer prettige wijze verzorgd door „The Sa- rino's" uit Breskens. Breskens Kampioenschap schieten. Maandag j.l. werd in hotel „Casino" aan de heer O. de Witte te Breskens, door HENK VAN HEES WIJK. 34 Deze knikte toestemmend, terwijl ze het meisje hielp met haar mantel. „Ik houd zoveel van hem," bekende Heleen blozend, „al zo lang en hij is al tijd zo lief en goed voor me „En blijf jij maar, zoals je bent, kind, dan zal Huug ook altijd van je houden," zei de oude vrouw. „Dat beloof ik u moeder," ant woordde Heleen zacht, terwijl ze haar hand in de rimpelige hand van mevrouw Kastelein legde. „Huug blijft lang weg," meende Nel; hij had in die tijd al tien keer je fiets buiten kunnen zetten en de zijne er bij." „Er staan enkele kisten in de steeg," zei moeder Kastelein, „en 't is donker." Even luisterden ze, de straat lag stil maar toen hoorden ze een auto aanko men. Men hoorde het gezoem van een motor. „Hij blijft warempel hier voor de deur staan, wat zou dat zijn?" De drie vrou wen keken elkaar vragend aan. Eindelijk hoorden ze Hugo door het gangetje scharrelen, de keuken inko mend en met zijn voeten stampend op 't matje. Toen hij in de kamer kwam, zag zijn colbertje wit. „Sneeuwt het?" vroeg Heleen. „Brrr, dat is wat lekkers, en nog tegen wind." „Juist," zei Hugo, „daar dacht ik ook aan en daarom heb ik even een wagen gehaald bij Rademaker." „Maar Huug," schrok Heleen, „dat kost toch geld?" „Nu", lachte hij, „voor mij maar al leen de benzine. Rijden doe ik zelf, en wat goed, niet Nel?" „Nou," meende Nel glunderend, „dat hebben we vorige zomer gezien. Je kunt jezelf en het stuur best aan hem toever trouwen, prinsesje, hij rijdt als een taxi chauffeur. Jammer, dat jullie zich net vanavond verloofd hebben, anders ging ik vast mee." Heleen keek nog altijd verbaasd, ter wijl Hugo zijn overjas aantrok. Hij zag het en ging naar haar toe, legde zijn brede handen op haar schouders en zei: „Dacht je, prinsesje, dat ik je met zulk weer op de fiets de Molenpolder in stuur? Jou, mijn aanstaand vrouwtje? Geen denken aanschat „Maar morgen, dan moet ik toch ook weer de hele dag „Dat is wel zo," bekende hij, „hoewel ik je wel dadelijk daarvandaan zou wil len halen. Maar nu kan ik er nog wel wat aan doen en daarom brengik je fijn met de wagen thuis. En morgenochtend kom ik wel even je fiets aanbrengen." Toen ze de winkeldeur open deden, stond een kleine auto op hen te wach ten. Een dichte jachtsneeuw viel neer. „Gaan jullie maar gauw naar binnen," zei hij tegen zijn moeder en zuster. Je zoudt het net te pakken krijgen in die deuropening, onverstandige mensen." Nel schaterde. „Gelukkig maar, dat ik zo'n verstandige broer heb. Dag! Rijdt niet in de sloot!" Maar het tweetal hoorde het al niet meer. De deur sloot, even nog een ge- wuif en de wagen zette zich in beweging met een zee van licht voor zich uit. die het wit van de sneeuw nog blanker deed schijnen. Heleen zat behaaglijk tegen Huug aangedrukt. De zorgzame jongeman had een deken meegenomen en deze ove de voeten van het meisje gelegd. „Anders geeft de motor wel warmte genoeg voor je voeten, maar hij was steenkoud, toen ik hem aansloeg." Heleen knikte en dankte met een blik. „Heb je wrel meer in een auto gezeten, Ik bedoel: in eenluxe wagen?" Even kwam er een bittere trek om haar mond door de herinnering aan haar zorgeloze jeugd. „Ja, vader had er een. Ik heb 't altijd fijn gevonden." „Nu, misschien kunnen we, als we zuinig doen, er na zekere tijd zelf wel een kopen en dan zal ik je leren rijden. „O, Huug, wat een luchtkastelen bouw jijLuid klonk haar lach boven het lawaai van de motor uit. „Niets geen luchtkastelen," protes teerde Huug. „Zo duur is tegenwoordig een kleine wagen niet meer." Hij keek haar even van terzijde aan en zag haar ogen glinsteren. „Wat zou dat fijn zijn, Huug." Nu reden ze met een flinke gang de stad uit, de Molenpolder in. Het sneeuwde onophoudelijk en de ruiten wisser veegde bij iedere halve cirkel een laagje vlokken weg. „Ik moet er niet aan denken, prinses je, dat jij morgen in dat akelige weer buiten moet werken, terwijl ik, die er veel beter tegen kan, bij de warme ka chel sta. Doch 't is om enkele weken te doen, lieveling, dan ben je eigen baas, hoor!" Even had de jongeman al zijn aan dacht nodig voor de overweg. Hij liet de wagen even stoppen en keek en luisterde links en rechts, maar er schee ngeen trein in aantocht te zijn en weldra reed het wagentje verder over de smalle Mo lenweg. „Zeg, prinses, ze izullen toch niet al op bed liggen? Je bent nog nooit zo laat geweest, wed ik. Het is al over half elf." „O, dat zou zo erg niet zijn. Ik kan er evenwel inkomen. Geertje Trader komt haast nooit vóór elf uur thuis en die gooit de deur op de ketting. Maar ik zie

De Schakel | 1960 | | pagina 1