Succes-agenda 1960 kiest een „Las Waarschu GESCHENKEN Firma SCHIPPERS NAUTA St. Nicolaas-ge Gebr. ROOKUS BURGERS, Breskens speelgoed Zie onze éialage 1 Fa. Smoor de Hulster, Breskens nuii: aan de bewoners va St. Nicolaas neemt Horlogerie J. HOVESTA Koop voor hel a.s. Si. Nic GESCHENKEN in „Ma A. J. VAN DE VIJVER-E Brabantia: D. R. U. Sola massief: vuurvast glasdekschalen, pas Edy Amerikaanse kt wijs werden vastgesteld op f 36,97 per leerling en voor het kleuteronderwijs op f 12,per leerling en f 780,per lokaal. Uit de exploitatieopbrengst van het kampeerterrein, groot f 648,25, werd een bedrag van f325,toegekend aan de schoonhoudster van het terrein en de gebouwen. Wethouder Gevaert had de voorzitter schriftelijk verzocht een 15e punt aan de agenda toe te voegen, n.i. de plaatsing van een benzinestation op het Walplein. Van de heer Aernoudts was n.l. een aanbod ingekomen om voor de vergunning tot plaatsing een bedrag van f 20.000,te storten in de gemeen tekas, en tevens een wachtlokaal voor de buspassagiers ter plaatse te laten bouwen. Over de formulering van het schrijven ontstond een verschil van me ning onder de raasdleden. Is dit nu een voorstel, ja of nee, zo vroeg de voorz. na een verwarrende discussie ten einde raad aan de raadsleden. Een stemming wees uit, dat 5 van de 7 raadsleden het voorstel inderdaad als een voorstel za gen. De heer Gevaert lichtte hierop zijn omstreden voorstel nader toe. Als een particulier wel commercieel mag zijn ingesteld, waarom dan het gemeen tebestuur niet, zo luidde zijn vraag. In Sluis wordt al net zo hard gevochten om olie en benzine als door de grote mo gendheden. Sluis geniet de twijfelach tige eer al een groot aantal benzine stations, meer dan dertig, te hebben. De heer Gevaert vroeg de raad in prin cipe de bouw van een benzinestation op het Walplein toe te wijzen, nadat ter zake overleg met deskundigen op ver keerstechnisch gebied zou zijn gepleegd. Breskens WINKELSLUITING TE BRESKENS i.v.m. ST. NICOLAAS. Geen sluitingsuur is bepaald voor alle winkels gedurende het tijdvak van 21 November t.e.m. 27 November en op 5 December. Van 29 November t.e.m. 4 December mogen alle winkels geopend zijn tot 21.00 uur. Intocht Sint Nicolaas. Morgen, Zaterdag 28 Nov., zal met de boot van 2.40 uur St. Nicolaas met zijn gevolg in onze gemeente arriveren. Hij zal aan de haven opgewacht worden door de plaatselijke muziekvereniging, om vervolgens een kleine rondgang door de gemeente te maken. Op het Oranje plein zal hij versnaperingen aan de kin deren uitdelen. Donderdagmiddag 3 Dec. zal de goede Sint een bezoek brengen aan de Openb. kleuterschool, terwijl hij Vrijdagmorgen 4 Dec. de Openb. en Chr. lagere school zal bezoeken. Diezelfde middag de R.K. lagere en -kleuterschool. Zaterdag 5 Dec., de grote dag, zal de Sint om 5 uur des namiddags, begeleid door de muziekvereniging, een rondgang door de gemeente maken. Vertrek van af het Gem. verenigingsgebouw. Vergadering Algem. Bond v. Ouden van Dagenafd. Breskens. De afd. Breskens van de Bond voor Ouden v. Dagen hield vorige week een algemene vergadering in zaal „Casino". De voorzitter, dhr. J. Besemer, heette allen hartelijk welkom, waarbij hij de hoop uitsprak dat een volgende verga dering de opkomst groter zou mogen zijn, aangezien op een ledenvergadering toch zaken worden behandeld, welke van belang zijn voor ieder lid. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, alsmede het jaarverslag door de secretaris, waar na ook de penningmeester verslag uit bracht. De voorzitter bracht hierop dank aan de secretaris en penning meester, evenals aan de controle-com missie voor het nazien der kas, waarin nog een batig saldo aanwezig bleek te zijn. Bijdrage van K. v. K. voor exploitatie Bad Breskens". De Z.-Vlaamse Kamer van Koophan del en Fabrieken heeft Dinsdagmorgen tijdens de algem. vergadering in hotp] „Rotterdam" te Terneuzen besloten deel te nemen in het maatschappelijk kapi taal van de n.v. Exploitatie Mij. „Zeebad Breskens'' tot een bedrag van f 5000,-. Schoondljke Uitvoering. Zaterdag j.l. gaf de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" te Schoondijke een uitvoering voor haar leden in de to neelzaal van dhr. G. Wijffels. Opgevoerd werd het mooie spel in 3 bedrijven „Grote Kinderen" door Rosita Peeters. De voorzitter, de heer A. P. de Roo, sprak een openingswoord en heette al len hartelijk welkom, in het bijzonder de heer D. Dekker, voorzitter van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Nieuwvliet, voor welke vereniging op 12 Dec. a.s. zal worden opgetreden. Het verheugde spreker dat de opkomst zo goed was en dat de leden zich zo goed verdeeld hadden over twee avonden. doorzettingsvermogen en hij had daar om de jongen zoveel mogelijk vooruit geholpen. Het moeilijkste, het meest in gewikkelde zetwerk was voor Hugo Kas telein en in het kantoor te Achterkerk hingen verscheidene proeven van typo grafische bekwaamheid, ontwerpen, wel ke allen vervaardigd waren door de jon geman. Daarbij kwam nog, dat Hugo bij het andere personeel over het algemeen gezien was; hij was bevriend met jong en oud en dit was dan ook de reden dat de chef, die wegens de pensioengerech tigde leeftijd ontslag had aangevraagd. Kasteltin als zijn opvolger had aanbe volen. (Wordt vervolgd). Een woord van beterschap met zijn ziekte richtte de voorzitter aan het adres van wethouder P. W. Toesseint, die momenteel in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen is opgenomen en altijd op de uitvoering aanwezig is. „Grote kinderen" werd op vlotte en keurige wijze voor het voetlicht ge bracht en een hartelijk applaus was de bekroning voor het gebodene. Op Zaterdag 28 Nov. a.s. wordt dit stuk nogmaals opgevoerd. Groede Bejaardensociëteil. De bejaarden van Groede hopen Vrij dagmiddag 4 Dec. a.s. omstreeks 2 uur een gezellig St. Nicolaasfeest te vieren waarbij tevens het gemeentebestuur is uitgenodigd. Het bestuur van de bejaar densociëteit heeft een speciaal pro gramma voor deze middag samenge steld. Nieuwvliet Aanbesteding verbouw oude O.L. school. Vrijdagmiddag werd in het gemeente huis van Nieuwvliet onderhands aan besteed de verbouwing van het oude schoolgebouw tot gymnastieklokaal, ver gaderzaal en bergplaats voor het Groe ne Kruis. Ingeschreven werd als volgt; J. J. de Keuninck, Nieuwvliet f 22.126,- J. J. de Reu, Groede f 21.872,- Het werk is aan de laagste inschrij ver, dhr. J. J. de Reu, gegund. Geslaagd. Mej. S. M. Verplanke te Nieuwvliet slaagde te Goes voor het examen vak bekwaamheid kruideniersbedrijf. Jaarfeest van de Chr. kleine Jeugdverenigingen. Vorige week Vrijdag hielden de Chr. kleine Meisjes- en Knapenverenigingen te Nieuwvliet hun jaarfeest in het kerk gebouw van de Vrije Evangelische Ge meente. Door afwezigheid van de leider, de heer C. Cappon, berustte de leiding bij de heer A. Bentschap Knook, die de vele aanwezigen hartelijk welkom heet te, waarna door de gemeente lied 205 uit de bundel van Joh. de Heer gezon gen werd. De avond werd vervolgens doorge bracht met het voorlezen van jaarver slagen, alsmede schetsjes, voordrachten en zang. Ds. v. d. Molen uit Cadzand en Ds. J. Brezet uit Nieuwvliet hielden een toespraak. Oostburg Muziekavond. Dinsdagavond werd door de firma Schippers Nauta te Oostburg-Bres- kens een muziekavond aangeboden aan haar grammofoonplaten-cliënten in het Ledeltheater. Hier traden artisten op die reeds ook via de grammofoonplaat te beluisteren zijn, zoals Willy Alberti, de Limburgse zusjes, het accordeon-duo Sckriebl en Rupperts, de zangeres zon der naam, alsmede nog de sneltekenaar Wim Burger en de bekende goochelaars The Stefani's, omlijst door het kwartet Harry de Groot. Zonder onderscheid te maken voor de prestaties van de selecte groep artisten, vermelden wij toch gaarne in het bij zonder Willy Alberti, die op 8 Dec. naar Amerika vertrekt voor een tournée, als mede het accordeon-duo Sckriebl en Rupperts. Het geheel was een zeer geslaagde avond, waarbij tevens ook enkele oudere mannen een onvergetelijke avond be leefden met het optreden van de Lim burgse zusjes, welke hun een vroege St. Nicolaas-surprise bezorgden. Retranchement Uitvoering. Het muziekgezelschap „Ons Genoe gen" gaf in de school een muziek- en toneeluitvoering. Voorzitter C. J. Almekinders-Masclee heette de talrijke aanwezigen welkom, waarna o.l.v. de heer J. v. d. Bussche Sr, een aantal muzieknummers werd ten gehore gebracht. Daarna was het de beurt aan de to neelvereniging, die op verdienstelijke wijze „De Vreemdeling" van Ant. Coo- len opvoerde. De heer J. Hakker had de regie. Zuidzande Raadsvergadering De gemeenteraad kwam Zaterdag j.l. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn. De begroting 1960 werd aan geboden. B. en W. lichtte een en ander nader toe. Zo bleek, dat de post voor onvoorzien f 467,20 bedraagt, nadat de ontwerp-begroting sluitend is gekregen door een overboeking van een post van f 10.000,van de saldi-reserve naar de gewone dienst. Dat een dergelijke boe king noodzakelijk was komt, door de bijzonder hoge kosten voor verpleging van geesteszieken, welke ten laste van de gemeente komen. Voorts is er een last van jaarlijks f 3000,als gevolg van de uitvoering van het 100 pCt.-plan van de Waterleiding-Mij. Al met al is het een somber beeld. Temeer, daar na de overboeking de saldi-reserve is uit geput. Niettemin mag men de toekomst hoopvol tegemoet gaan, omdat naar aanleiding van hetgeen reeds over de binnenkort te verwachten wijziging van de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten bekend is een be langrijk hogere bijdrage van het Rijk te verwachten is, namelijk f 16.000, Aan de heer C. Bekooij zal een perceel grond worden verkocht, gelegen in de Dorpsstraat ter grootte van 166 m2 tegen een prijs van f 4,per m2. De voorz. zei zeer verheugd te zijn, dat het laatste open gedeelte, nog een won de uit de oorlogstijd thans volgebouwd zal worden. Een aantal subsidieaanvragen kwa men aan de orde. Goedgunstig werd be schikt op de subsidieaanvrage van de Dienst Geestelijke Volksgezondheid. Zo zal voor elke katholieke inwoner 10 ct. worden beschikbaar gesteld. Voor de af deling kraamzorg van het Wit Gele Kruis zal f 1,per interne verzorgings dag worden gesubsidieerd. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert U Zaterdag 28 Nov. de nieuwste ontdekking van de Duitse filmwereld Heidi Bruhl en de populaire Peter Kraus in het boeiende filmwerk „Als ouders slapen". („Die Fruhreifen"). Het pro bleem van de hedendaagse jeugd wordt in deze film op eerlijke en aangrijpende wijze behandeld en de vertolking van Heidi Bruhl als het meisje Inge, zal U diep ontroeren. Zondag 29 Nov., aanvang 4 en 8 uur, brengen wij U de populaire Duitse zan geres en danseres Caterina Valente in de grote amusementsfilm in kleuren „Und abends in die Scala," met Ger hard Riedmann en met medewerking van Duitslands beste dansorkest van Kurt Edelhagen en de Londense Tiller Girls. Een vrolijke film, waarin het veelomvattend talent van Caterine Va- lente van alle kanten wordt belicht. Woensdag 2 Dec. Estella Blain in de realistische film „Wilde Vruchten". Het prachtige verhaal van jonge mensen, opgegroeid in de sloppen van Lyon. Voetbal ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL le klas A. Programma voor Zondag a.s.: VogelwaardeSchoondljke; Robur DomburgNoormannenWalcheren SluiskilAardenburgGroede—Patrijzen Groede, dat de Patrijzen op bezoek krijgt, zal de winst wel aan de gasten moeten laten, gezien de uitslag der laatste wedstrijd tegen Vogelwaarde. Ook Robur zal het tegen Domburg niet kunnen bolwerken. Vogelwaarde zal tegen Schoondijke de winst wel thuis weten te houder., evenals de Noormannen, die Walcheren op bezoek krijgen. SluiskilAardenburg kan spannend worden, waarbij Aardenburg, hoewel hoger op de ranglijst, nog niet gewon nen is. Wij houden het op een gelijk spel. 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s.: OostburgRia W.'s-H. Arendskerke BreskensLuetorClingeLewed. Boys Steen; IersekeKoewacht. Oostburg, dat Ria op bezoek krijgt, zal de winst wel thuis houden. 's-H. Arendskerke daarentegen zal de winst aan de gasten, in dit geval Bres kens, moeten laten. Lewed. Boys, dat Steen op bezoek krijgt, zal beter moeten spelen dan Zon dag j.l. willen zij de winst binnenhalen. Ierseke zal op eigen terrein Koewacht wel met lege handen naar huis sturen. Om 12.30 uur; Breskens IIIJong Ambon II. Om 2.30 uur: Breskens II Zeeland Sport in. Abe. Vismijn - Breskens Week van 15 t.e.m. 21 November 1959 1191 kg. bot 56 kg. kommeraal 380 kg. sardljn 25 kg. schar 419 kg. schol 9 kg. ham 30 kg. tong 140 kg. rog 8197 kg. kabeljauw 13510 kg. wijting 19 kg. tarbot 4973 kg. makreel 206 kg. poon 27 kg. haai 4 kg. zalm 1680450 kg. haring 14962 kg. onverkochte haring 18462 kg. export garnalen 643 kg. onverkochte wijting Zondagsdienst doktoren. (Van 's Zaterdagsmiddags 12 uur t.e.m. 's Maandagsmorgens 8 uur). BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 466 OostburgAardenburgEede Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 466. CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendijke Dr. Lievens, IJzendijke, telef. 266 Dorpsstraat 79 Telefoon 479 Wij bieden U een pracht collectie ook in het betere genre, zoals Dinky Toy, complete electrische treinen vanaf f 43,50, transformator f 22, ook in losse onderdelen. Dietel bouw stenen, Meccano en Mobaco bouw dozen, Homas en Jumbo gezelschaps spelen. Te veel om op te noemen. Voor naar BRESKENS Ontvangen de Wij zo zoals en Woll hebben hemden, T elefoor Denk o Men wordt dringend verzocht zich duinen te begeven, daar dit levensgevaar] Vooral ouders worden verzocht hun houden. Aannemersbe //j een combinatie van kwaliteit en sierlijkheid horloges met voorlichtingsboekje en f; Exclusieve modellen gouden dames- en h Verlovingsringen Zilveren e Alle soorten horlogebanden Klokken, wekkers en luxe Mercuriusstraat 12 Pracht sortering handschoenen, s kragen, enz. Zakdoeken, w.o. dames Swan, gi f 1.80 en rood f 2.25. Heren Sw rood f 3.75, alles verpakt èi 3 stuk: verpakking. Ontbijtlakens met en zonder vin Baddoeken met passende washa Grote sortering jumpers, vesti Astor jumper reeds vanaf f 4,95. Nylons, crêpe mouse kousen heren- en kindersokken. Hollandla ondergoederen voor kinderen, w.o. de nieuwste pettic< Zie onze sortering handwerke materiaal. Wat U niet ziet in de etalag Dorpsstraat 89 broodtrommels, pedaalemmers, i bakjes, enz. Confettie tafelei van het fornuis tafelcouverts, s kaasschaven, f Pyrex likeurlepeltjes, Ruime sortering Tornado- en plastic-; Voor al deze huishoudelijke geschi gebied van gereedschappen vindt U DORPSSTRAAT

De Schakel | 1959 | | pagina 2