Versprille's Kleding Bedrijf RijmWel VAN MEENEN, Breskens. rolschaatsen met nylon- en stalen wielen Philips bandrecorder aanbieding Firma Schippers Nauia BLEU's Markt-reclame 11 VKB van f 398,- voor f 298,- Gemeente Breskens aanbesteden A. Bondewel, Breskens „Schuttersveld" manchester-costuum of -pantalon". voorzieningen moeten worden getroffen, die duizenden guldens zullen gaan kos ten. Deze hoek van het Waterschap, al dus dhr. Becu, baart vele zorgen. Het toerisme in de hoek Cadzand Retranchement breidt zich steeds uit. De duinen zullen het volgend badsei zoen aan de buitenkant geheel worden afgesloten, ter bescherming van de be groeiing. Wanneer de gemeenten daar toe het initiatief nemen, is het Water schap bereid mee te werken aan de aan leg van wandelpaden en duinovergan gen, teneinde het badleven zo min mo gelijk te belemmeren. Ook in de buurt van de boerderij van dhr. Barendse te Retranchement is en plan tot vorming van een badcentrum. Indien dit tot stand komt, zal dit gebied een betere ontsluiting nodig hebben dan nu het geval is. Ook hier hoopt het Waterschap in samenwerking met de betrokken ge meenten te overleggen om de ontslui ting gezamenlijk tot stand te kunnen brengen. Gedacht wordt o.a. aan de ver betering van de bestaande wegen en herstel van de brug over het afwate ringskanaal. Krachtig ,zal het dichtploegen van bermsloten in de toekomst worden te gengegaan. Waar dit gebeurd is zal in het komende delfplan voorzien worden, zodat dit euvel t.z.t. gesaneerd kan wor den. Door het uitzonderlijk droge jaar is de droogtegevoeligheid van verschil lende polders sterk naar voren gekomen. De dijkgraaf betreurde het, dat de pol der ook in de toekomst niet over vol doende zoetwater kan beschikken. Daar waar er stuwtjes waren, hebben deze hun nut wel bewezen. Men wil dan ook krachtig voortgaan met dit systeem. Vervolgens werd de 35 punten tellen de agenda aan de orde gesteld. Deze bevatte een groot aantal aankopen van grond voor de verbetering van wegen, o.a. aan de Lange Strinkweg te Cad zand en langs de gehele linie. Te Bier vliet werd grond gekocht langs de Prov. weg, terwijl voor de verbetering van de Appelstraat en Bakkersdam eveneens grond werd aangekocht. In verband met de aanleg van rijwiel paden langs de Prov. weg IJzendijke Schoondijke werd grond aangekocht van de Provincie. Voorts werden nog een aantal kleinere percelen grond aange kocht en verkocht. De gedempte Molenweg te Hoofd plaat werd overgedragen aan de ge meente, evenals de onderhoudsplicht van een gedeelte van de Mariaweg te Cadzand aan de gemeente Cadzand. De weg SluisHeille werd aan de gem. Sluis overgedragen, die plannen heeft om deze weg te verbeteren. Te Biervliet werd aan dhr. K. Bos grond verkocht voor de aanleg van een benzine-pomp- station. Uitvoerig werd vervolgens ge sproken over de verbetering van wegen, waaraan de dijkgraaf reeds in zijn ope ningswoord aandacht besteedde. In '55 besloot de algem. vergadering tot ver hoging van het dijkgeschot i.v.m. de er barmelijke toestand, waarin toen vele polderwegen verkeerden. Men besloot toen asfaltwegen aan te brengen op de bestaande onderlagen. Hoewel deze ver betering zich aanvankelijk goed 3iet aanzien, bleek de geringe fundering welke verschillende polderwegen heb ben, funest te zijn en werd bij aanhou den de vorst grote schade aangebracht. In samenwerking met de Cultuur Tech nische dienst is gebleken, dat het Rijk een bijdrage wil verlenen in de verdere verbetering der wegen, mits deze dan worden voorzien van een goede funde ring. Deze fundering zal afgedekt wor den met een 4 cm. dikke laag asfaltbe ton. De bijdrage bedraagt 50 pCt. Op deze wijze wil men in de komende 7 a. 10 jaar 150 km. wegdek verbeteren. Om deze rijksbijdrage te verkrijgen is het nodig een meerjarenplan op te stellen. Van jaar tot jaar zal hieruit gekozen worden om 15 a 20 km. wegdek te ver beteren. Over dit plan ontstond nogal wat discussie, omdat de heer Almekin- ders graag de wegen bij Retranchement bij de boerderij van de heer Barendse verbeterd zou zien. Gezien echter de ge dachte van het bestuur, dat in verband met het groeiend toerisme het water schap aldaar niet alleen voor kan op draaien, voelde de vergadering er niets voor om incidenteel nu reeds stukken weg daar te verbeteren. Het voorstel werd dan ook afgewezen. De salarissen van het personeel van het waterschap werden aangepast aan de Rijksnormen, o.a. de 6 pCt. en de huurcompensatie werden in de vaststel ling der salarissen betrokken, evenals de duurtetoeslag. Een schrijven van G.S. inzake de bezoldiging van Dijkgraaf en Gezworenen ontlokte heel wat discussie. Gezien het besluit van de algemene vergadering, genomen in 1954, wilde het bestuur zelf niet met voorstellen komen. De vergadering meende echter, dat de vergoeding in overeenstemming moet zijn met het vele werk dat gedaan moet worden en besloot de salarissen der Ge zworenen op f 1200,te brengen en dat van de Dijkgraaf op f 8000, Tijdens de rondvraag informeerde de heer Th. van Overloop naar een stukje weg te Eede. Hij zette uiteen, dat de koers te Eede, die ieder jaar een groot evenement is, in de toekomst staat en valt met de verbetering van dit stukje weg. Bij de laatste koers waren er zeker 60 lekke banden op dat beruch te stukje gereden en valpartijen waren er vele. De Dijkgraaf zeide het niet op zijn geweten te willen hebben dat de koers te Eede niet meer door zou kun nen gaan en beloofde het stukje vóór de volgende koers te zullen verbeteren. Met dank voor de prettige bespreking sloot de Dijkgraaf de vergadering, waar na allen zich aan een palingmaaltijd verenigden. Na afloop der maaltijd werd een excursie gemaakt naar de verschil lende werken, welke het waterschap thans onderhanden heeft. Breskens De „Beatrix" weer in de vaart. Maandagmorgen om 6.35 uur zal de nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" weer in de vaart komen. Ook het nieuwe kantoor, kaartver koopgelegenheid, alsmede wachtkamer en restauratie zullen Maandag a.s. in gebruik genomen worden. Ingezonden H.H. vissers en belangstellenden! Langs deze weg willen wij een kort woord richten, namens het bestuur, tot alle leden van de visserijvereniging „Ons Belang" en allen die meeleven met de visserij. Hedenavond geeft de Inspectie der Nederlandse visserijen een film- en voorlichtingsavond voor de vissers in zaal „Casino". Dit is niet iets nieuws, ieder jaar gebeurt dit twee keer. Maar het moet ons van het hart, dat wij wel eens teleurgesteld worden in de belang stelling, die de vissers voor deze avonden tonen. Wij bekennen het grif, wij heb ben wel eens een spreker gehad, die een onderwerp behandelde dat ons niet in teresseerde. Maar dit kan van de laat ste avonden niet gezegd worden. Wij herinneren hier slechts aan sprekers als Dr. Reuter van het proefstation in Utrecht en Dr. Korringa, bioloog-direc- teur van het laboratorium in IJmuiden. Zij, die niet op deze avonden zijn ge weest, hebben veel gemist. Ook hedenavond komt er een bekwa me spreker, namelijk de heer Van Aken, van de Lipsschroevenfabriek, die zal spreken over de scheepsschroeven. Ver der worden er altijd leerzame visserij- films vertoond. Wij horen dikwijls de opmerking: men doet niets voor de visserij". Wij moeten u hier tegenspre ken. Wel gaan wij direct accoord dat er lang niet genoeg gedaan wordt voor de visserij. Wat wij zelf hier aan kunnen doen? Om te beginnen als één man op de voorlichtingsavonden aanwezig te zijn en daardoor blijk te geven, dat wij onze kennis willen vergroten. Vissers, wij rekenen op uw belangstelling en die van alle belangstellenden Mijnheer de redacteur, hartelijk dank voor de geboden plaatsruimte. Zevibel-nieuws 1. Voor de Garnalen Advies Commissie van het Productschap voor Vis en Vis producten, werden de volgende Zevibel- leden benoemd: als leden C. Kosten (Breskens) en M. Siereveld (Arnemui- den)als plaatsvervangende leden: J. de Winde (Breskens) en L. Theune (Arne- muiden). 2. In verband met de restitutie welke leden van Zevibel over 1958 zullen ont vangen op de heffing van het Visserij- schap, werd besloten de nodige gege vens te verzamelen. 3. De C.A.O. zal een onderwerp van bespreking gaan uitmaken i.d. plaatse lijke verenigingen, waarna het bestuur van Zevibel dit punt nader in behande ling zal nemen. 4. Teneinde te bereiken dat in Bruinis- se een cursus voor de Binnenvaart zal kunnen gegeven worden, werd nader contact opgenomen met het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 5. Met grote vreugde werd er kennis van genomen, dat dank zij voortdurend aandringen van de zijde van Zevibel, een bioloog werd te werk gesteld op het laboratorium voor Visserij-onderzoek te IJmuiden voor garnalen. Besloten werd deze nieuwe functionaris, de heer R. Boddeke, voor nadere kennismaking naar Zeeland uit te nodigen. 6. Coöperatieve gedachten in de Vis serij. In de bestuursvergadering van Ze vibel werd door de heer Drs. Hildebrandt een zeer leerzame uiteenzetting over dit onderwerp gegeven, n.l. van zijn afvaar diging door het Visserij schap naar het congres te Napels. In de Nederl. visserij dient de coöperatieve gedachte veelmeer veld te winnen en moge de houding van de Overheid op dit punt meer positief worden. 7. Mutaties. Wegens het bedanken van de heer H. K. Michaëlis, als gevolg van zijn benoeming tot burgemeester van Goes, werden o.a, de volgende door hem als Zevibel-bestuurslid beklede fimcties overgedragenplaatsvervangend lid van het Bestuur van het Productschap voor Vis en Visproducten, de heer C. Kosten te Breskens. Plaatsvervangend lid van het Bestuur van het Visserijschap, de heer B. W. Schot te Zierikzee. Lid van het Bestuur van de Stichting voor de Nederl. Visserij, de heer A. J. A. Bolsius te Terneuzen. Qevonden voorwerpen Portemonnaie met inhoud; gabardine regenjas; bolero; huissleutel; rozen krans; izwarte boerinnendoekBelgisch geld; portemonnaie inh. rozenkrans; bankbiljet; gouden ring; duimstok; pak met schone kleren. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. EEN UNIEKE (het bekende type EL 3527) (overjarig) Geheel compleet met band en microfoon. Gloednieuwe apparaten met het officiële Philips garantiebewijs en met onze vakkundige service. Technische gegevens bandsnelheid 9.5 cm/sec. Frequentiegebied 50-10.000 Hz, speelduur 2 x 30 min, met normaalband en 2 x 45 min. met langspeelband, aansluiting voor radio-grammofoon. Extra luid spreker-microfoon en versterker, mengmogelijkheid. BRESKENS, telefoon 617 OOSTBURG, telefoon 58 Voetbal 4e klasse H. Lewed. BoysBiervliet 32; Koe wachtLuctor 11; 's-H. Arendskerke —Steen 1—4; Ria W.—Clinge 1—2; Oost burgBreskens 11. De stand is nu: Lewed. Boys 3 3 0 0 6 105 Clinge 2 2 0 0 4 7—2 Steen 3 2 0 1 4 10— 4 Breskens 2 1 1 0 3 91 Oostburg 2 1 1 0 3 32 Ierseke 1 1 0 0 2 72 Koewacht 2 0 111 34 Luctor 3 0 12 1 3—10 Biervliet 2 0 0 2 0 4—10 's-H. Arendskerke 2 0 0 2 0 29 Ria W. 2 0 0 2 0 1—10 Programma voor Zondag a.s.: IersekeOostburgBiervlietLuctor Koewacht's-H. ArendskerkeSteen Ria W.; ClingeBreskens. Oostburg, dat Zondag in Ierseke moet spelen, zal het niet gemakkelijk hebben en zal wel met lege handen naar huis komen. Biervliet kan tegen Luctor de winst thuis houden. Koewacht kan het wellicht tegen 's-H. Arendskerke tot een gelijk spel brengen. Steen zal tegen Ria W. ook de winst thuis houden. Breskens gaat naar Clinge op bezoek en zal de winst wel aan de gastheren moeten laten. Om 2.30 uur Breskens IIIGroede II. Abe. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 27 Sept. Aaraenburg, 10,30 uur Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis H. Avondmaal Breskens, 9,30 uur, Ds. Brezet Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong H. Doop. Collecte Belgisch Zendingswerk „Silo" Hcefdpiaat, 10 uur, Ds Eijgendaal Collecte Ned. Bijbelgenootschap Nieuwviiet, 11 uur, Ds. Brezet Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdag 7 uur, avondgebed. Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman H. Doop Zaterdag 7 uur avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Balk St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Wika de Haan Vrij Evang. Gemeen»* Bresken», 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwviiet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadsand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Deepsges. G®m. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag Geref. Kerk, Breskens. 10 en 2,30 uur, Ds. v. Bottenburg, Schoond. H. Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 27 Sept. 19e Zondag na Pinksteren. Universiteits-Zondag Eerste H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Lof. Vrijdag: H.H. Engelbewaarders, ie Vrijdag. Zaterdag: H. Teresia van Lisieux. Zaterdagavond om 7 uur Lof Zondagsdienst doktoren. BreskensGroedeSchoondijke Dr. Folmer, Schoondijke, tel. 366. OostburgAarden burgEede Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, tel. 366 BiervlietIJzendijke Dr. Roeemeljer, IJzendijke, tel. 366, v De Heer en Mevrouw VAN DER MAASvan Nieuwen- jC* huyzen geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon ABRAHAM ARY Breskens, 25 september 1959. Burgemeester en wethouders zullen op donderdag 8 oktober 1959 om 10,30 uur v.m. het maken van enige bestra- tingswerken nabij de West- landstraat. Bestek en tekening a f 1,50 ter ge meente-secretarie verkrijgbaar. Spulplein - BRESKENS heeft voorradig Blauw gestreepte jongens spijkerbroeken (winterkwaliteit) Flanellen en wollen Aa Be jongensoverhemden Prima kwaliteit jongens mouse sokken Jongens overalls, enz. ZIE ETALAGE (55)i9g)(^)(5G)(95)(9G)(95)^g)(5C)(Qg)(5g)(5C)(9G)(55) Moderne cretonne gordijnstof f 2,25 p. meter. Plastic f 0,65 en f 1,p. meter. Gordijn plastic f 1,68 en f 1,98 p. meter. Lakens, Jorzo, geborduurd, 220 x 150 f 5,75. Gebloemde tafel kleedjes (wasecht) f 1,39. Coupons export Balatum f 1,70 p. meter. Witte Van Hecks dweilen, 60 x 60, f 0,79. Stofdoeken, geruit flanel,40x40, f0,35. Stofdoeken, geruit, extra groot, f 0,45. Plastic emmers, 5 1. f 1,29, 8 1. f 2.25. 4 stukken Castella zeep met washandje samen f 1,10. 1 spons met nylon en opneemdoekje samen f 0,79. Mercuriusstraat 35-37 Telef. 605 Mijn klanten komen terug en zeggen „maak voor de koude dagen beginnen een Wij raden U aan tijdig te bestellen, dat voorkomt dat U zou moeten wachten. Breskens Telefoon 768

De Schakel | 1959 | | pagina 3