TELEVISIE VAN MEENEN, rolschaatsen net nylon- en stalen wielen Verzoek BraAkrnau Gebr. Rookus „Maison Moderne", A. I. VAN DE VIIVER-Donze, Dorpsslr., Breskens Fin SMOOR &0E Firma Schippers Nauia Wij' maken LIMN in ALLE maten! ROTH, Boulevard,Breskens smidsknecht, leerling of halfwas „De kappers naast de kerk" V. VAN HOUTE Zn. D. R. U. poierie D. R. U. confeliie Pyrex Tornado snelmixer - Wij o-ntumyen leedó een gAate. caitectie STOFFEN voor najaar en winter Jumpers en vesten, PHILIPS Model 1960 de darmen worden verstoord. Men heeft nu echter geconstateerd, dat het voor een juist inzicht in deze problemen noodzakelijk is een scherp onderscheid te maken in de aard van het antibioticum en in de dosering van het antibioticum. Van de vele bekende antibiotica immers zijn er slechts en kele, die een duidelijk groei-effect bij slachtkuikens en varkens geven, terwijl deze groeibevorderende antibiotica veel al een geheel verschillende werking ver tonen t.o.v. de diverse micro-organis men in de darm. Bij nauwkeurig onder' zoek is gebleken, dat penicilline in lage dosering t.o.v. de voornaamste darmbe woners geen groei-remmende maar juist een groeibevorderende werking ver toont. In dit verband is van een versto ring van het microbiologisch evenwicht in de darm geen sprake en past het woord pro-bioticum beter. Ook de an dere genoemde bezwaren gelden niet voor de toepassing van penicilline in lage doseringen. Nu, na vele jaren is in verschillende landen het gebruik van antibiotica zeer algemeen geworden. Ook voor ons land is thans het gebruik toe gestaan en het kon wel eens blijken dat dit voor de boer van groot belang kan worden. Voetbal Vierde klasse H. BiervlietYerseke 2-7; Koewacht - Lewed. Boys 2-3; SteenLuctor 5-1; Clinge's Heer Arendskerke 5-1; Bres- kensRia 8-0. Programma voor Zondag: Lewed. BoysBiervliet; KoewachtLuc tor; 's Heer ArendskerkeSteen; Ria W.ClingeOostburgBreskens. Lewed. Boys zal alle zeilen bijzetten om tegen Biervliet de winst thuis te houden, wat hen, gezien het terrein- voordeel, wel zal lukken. Koewacht kan eveneens Zondag tegen Luctor twee punten winst boeken. 's Heer Arendskerke zal het tegen Steen niet gemakkelijk hebben en het zou een mooie prestatie zijn als ze een gelijk spel konden bewerkstelligen. Ria zal het tegen Clinge moeten afleg gen. Breskens moet Zondag naar Oostburg en we zijn benieuwd naar de uitslag. We voorspellen echter een kleine winst voor Breskens. Om half drie spelen te Breskens, Bres kens IIIHoofdplaat II. ABE. FILMNIEUWS „Casino"-biosooop te Breskens brengt Zaterdag 19 Sept. Robert Ivers in de emotionele thriller „De wreker". Men betaalde hem om te doden en hij voerde zijn opdracht zonder genade uit. Hij had zenuwen, noch een hart slechts een revolver, die nimmer miste Zondag 20 Sept. om 4 en 8 uur, Heinz Ruhmann en de kleineOliver Grimm in de prachtige kleurenfilm „Artistenbloed" Een film met vele komische en ontroe rende momenten. Het verhaal van een man die vecht om het behoud van een aangenomen kind, hetwelk door de moe der terugverlangd wordt. Toegang alle leeftijden. Woensdag 23 Sept. de ontdekking van de Italiaanse film Elsa Martinelli en Folco Lulli in het prachtige filmwerk „Het rijstmeisje". Met het planten van de rijst wordt het zaad van liefde en haat gelegd. Een imponerend filmwerk in cinemascope en prachtige kleuren. Toegang 18 jaar. Vismijn - Breskens Week van 6 t.e.m. 12 Sept. 1959. 23901 kg. export garnalen 743 kg. binnenl. garnalen 319 kg. bot 500 kg. tong 9 kg. rog 101 kg. kabeljauw 2 kg. tarbot NIEUWE TRANSATLANTISCHE TELEFOONKABEL Op 22 September a.s. zal een nieuwe transatlantische telefoonkabel tussen Frankrijk en de Verenigde Staten van Noord-Amerika in dienst worden ge steld. Van de 36 circuits die over deze kabel worden gevormd, zijn er 13 be stemd voor het verkeer van Frankrijk met Amerika en 13 voor het verkeer van Duitsland met Amerika. Van de overige 10 circuits, die voor de andere Europese landen beschikbaar zijn, zal er één in gebruik worden genomen voor het tele foonverkeer van Nederland met Amerika Aan de bestaande routes voor de af wikkeling van gesprekken tussen Ne derland en Amerika, n.l. de radioweg en de transatlantische kabel via" Engeland, die sedert September 1956 in dienst is, wordt derhalve een derde route toege voegd. Jeugdtoneel. Het Nederlandse Jeugdtoneel onder leiding van Rob Geraerds geeft op 14 en 15 October a.s. voor de scholieren in West Z.-Vl. te Oostburg weer een reeks voor stellingen. Opgevoerd wordt „De won derlamp", een stuk in 3 bedrijven naar het sprookje „Aladdin en de wonder lamp", bewerkt door Rie Beijer. Boekbespreking Nieuwe uitgaven. De na de 2e wereldoorlog in verheu gende mate toegenomen belangstelling voor muziek, heeft de Baarnse uitgeverij „Het Wereldvenster" er toe gebracht een origineel met bijna 300 foto's ver lucht werk uit te geven onder de titel: „Muzikanten van nabij". Ingeleid door P. Beishuizen, heeft Willem O. Duys bij de vele vaak open hartige foto's, dikwijls even openhartige anecdotes over de muzikant-mens, de musicus-mens verteld uit de eerste hand. Zo geeft dit, ook met een gramofoon- plaat verkrijgbare werk, een wel heel menselijk beeld van vele bekende „mu zikanten," zoals wijlen Eduard van Beinum alle musicerenden gaarne sa menvatte. Sint Kruis Granaten gevonden. In het weiland van de landbouwer C. U. werden een paar granaten ge vonden. De Rijkspolitie werd gewaar schuwd. Breskens Uitreiking prijzen ballonwedstrijd. Als afsluiting van de evenementen, welke deze zomer te Breskens plaats hadden, is er Zaterdag a.s. nog een mu- ziekconcert op het Spuiplein. Tijdens dit concert zullen de prijzen van de ballonwedstrijd worden uitge reikt. Hoofdplaat Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Schelde" te Hoofdplaat zal Zaterdag a.s. zijn 3e compe titie-wedstrijd houden. De wedstrijd begint om 14.30 uur en eindigt om 17.30 uur. Het is de laatste competitie-wedstijd in dit sei zoen. Aan deze wedstrijd zijn weer de normale dagprijzen verbonden. Tevens wordt er een beker en nog verschillende waardevolle prij zen beschikbaar gesteld voor degenen, die in deze competitie het hoogste aantal punten behalen. Eede Schieting. In café „De oude Barière" hield de handboogmaatschappij een prijsschie- ting waaraan 29 schutters deelnamen. De hoofdvogel werd geschoten door A. van Poucke en de le zijvogel door M. Coppejans, beiden uit Middelburg (B.). De 2e zijvogel door G. Stan- daert te Eede. Aardenburg Collecte. De gehouden collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht bracht te Aardenburg f 51,02 op. Gevonden voorwerpen Een damespolshorloge. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 20 Sept. Aardenburg, 10,30 uur Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis 17 uur, Ds. Evenhuis, jeugddienst Breskens, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal H. Doop. Collecte Classicaal Studiefonds Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Eerw Heer Verduijn Nieuwvliet, 10 uur, Wika de Haan Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Avondmaal Woensdag 7 uur, avondgebed. T Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Gezinsdienst m.m. v. koor en trompet Sehoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Collecte Prov. Kerkewerk 7,30 uur, H. Avondmaal Zaterdag 7 uur avondgebed Sluis, 9,30 uur, Eerw. Heer Van Kranenburg St. Anna ter Muidan, 11 uur, Ds. Balk Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Classicaal studiefonds IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Balk H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Bre&keas, 10 uur, Ds. Praas Nieawvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadsand, 6,30 uur, Ds. Praas Doopsges. Gem. Aardenbwrg 10,15 uur> Ds- Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Eerw. Heer Allewijnse, Goes Geref. Kerk, Breskens. 10 en 2,30 uur, Ds. Ylsma, Middelburg Voorb. H. Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breakens Zondag 20 Sept. 18e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7. 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half drie, Lof. In de week H. Mis om half acht. Maandag: H. Mattheus, Apostel en Evangelist Zaterdagavond om 7 uur Lof Zondagsdienst doktoren. BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 466 OostburgAardenburgEede Dr. Hage, Aardenburg, telef. 366 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendijke Dr. Lievens, IJzendijke, telef. 266 Voor de vele bewijzen van medeleven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JACOMINA VERDUIJN, Weduwe van A. DE RUIJTER, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam F. DE RUIJTER. Breskens, September 1959. GEVRAAGD: Smederij A. P. LEENHOUTS, Dorps straat 84, Breskens. Telefoon 528. aan onze dames- en heren- clientèle om nog enige weken geduld, dan is PIET VAN HOUTE weer in ons bedrijf aanwezig. BRESKENS Telefoon 873 Zo van het fornuis op tafel tafelemaille. vuurvast glas Ook de nieuwe combinatie koffiemolen f 37,50. Voorradig bij BRESKENS Dorpsstraat Telefoon 529 met passende garnering w.o. leuke Italiaanse modellen. ZIE ETALAGE I Telefoon 889 Verkrijgbaar bij BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,90 Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296. Kleine kast 110° beeldbuis 4 systemen Prijs f 1065, BRESKENS, telefoon 617 OOSTBURG, telefoon 58

De Schakel | 1959 | | pagina 3