De Zeeuwse Reisgids VKB ielhaÉ! VAN MEENEN, Mens. BromfietsenGazelle, Berini, Hylette, Soperia en alle toebehoren IJ S Verspiille's Kleding Bedrijf ZAG U Hervormde Gemeente Ie Breskens J. BRIQUEI, Crocusstr. 19, Breskens Onmisbaar voor iedereen Fa. Smoor de Hulster, Breskens Mis geen voetbalwedstrijd! Koo-pJt nu teteu-tiLe Firma Schippers Nauia Seizoen-programma badplaats Breskens Firma SMOOR OE J. Hooftman, SS Er siaai U een verrassing te wachten een pot Brylcreem tube Bio Dop A. Bondewel, Breskens Uw adres ning, de gelegenheid om de hyena te be zichtigen laten voorbijgaan. Foto's, krantenberichten enz. maken het geheel tot een sprookje. Tevens bestaat voor de liefhebbers de mogelijkheid nader kennis te maken met enige door onze plaatselijke kunstschil der Nicolai vervaardigde schilderijen, etsen en aquarellen. Al met al kan, zon der enige overdrijving, worden gezegd, dat men voor de luttele prijs van 25 cent in velerlei opzichten kan genieten. Zoals reeds werd medegedeeld komt de netto-opbrengst geheel ten bate van de plaatselijke muziekvereniging en de plaatselijke zangvereniging, zodat wij een ieder mogen opwekken hierheen te gaan. 3-daagse schoolreis hoogste klassen School met de Bijbel. Vorige week hebben de 6e en 7e klas een 3-daags bezoek gebracht aan de jeugdherberg „Klavervelden" te Bergen op Zoom. Samen met het hoofd der school en een der moeders van de kinde ren hebben ze gezellige dagen gehad met veel plezier. De eerste dag werd er gefietst naar het vliegveld Woensdrecht, waar ze juist enkele straaljagers zagen landen en stij gen. Daarna hebben ze enige tijd doorge bracht in de duintjes aan de Ooster- schelde. De tweede dag stond de Wouwse Plan tage op het programma, maar de regen dwong hen al weer vroeg terug te keren naar de jeugdherberg. De verdere dag werd doorgebracht met wandelingen en ontspanning op de speelvelden van de jeugdherberg. De laatste dag werd een bezoek ge bracht aan de speeltuin Rosenoord en de stad Bergen op Zoom. Om precies half vier waren ze weer in de jeugdher berg terug, waar de auto's, die hen te rug zouden brengen naar huis, reeds stonden te wachten. Het verblijf in de jeugdherberg stond onder de goede leiding van J. H.-ouders, die de kinderen ook 's avonds gezellig bezig konden houden Cadzand Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering van vo rige week deelde burgemeester J. J. Leenhouts aan de raad mede, de begro ting van het dienstjaar 1959 te willen wijzigen, mede in verband met de aan schaffing van redstokken en het plaat sen van waarschuwingsborden aan het strand ten behoeve van de baders. De laatste 14 dagen heeft zich, zoals ieder van U nog vers in het geheugen ligt, een ernstig ongeval voorgedaan met drie baders. De deernis van de bevolking van Cadzand met de nabestaanden is groot. Het is niet bedoeld als rechtvaardiging wanneer ik U meedeel, dat het gemeen tebestuur zich reeds in Maart van dit jaar in verbinding heeft gesteld met de Ned, Bond tot redding van Drenkelingen voor de beschikbaarstelling van een mo- torvlet tot reddin gvan badgasten, welke in moeilijkheden zijn geraakt. 17 Juni j.l. is er een bespreking geweest met de ver- tegenwoqrdiger van de V.V.V., de plaat selijke arts Dr. Bom, het gemeentebe stuur en het hoofd van het district Zee land van de Ned. Bond tot redding van drenkelingen. B. en W. hebben buiten de raad om gehandeld, omdat het niet anders kon, om waarschuwingskaarten te laten ver vaardigen, welke in de hotels en pensions als wenken voor zwemmers en baders zullen worden opgehangen en dit in 4 talen. Niet genoeg kan men de badgas ten wijzen op de gevaren van de zee. B. en W. hebben een schrijven gericht tot de N.V. Badstrand Cadzand om ook 10 redstokken aan te schaffen en waar schuwingsborden te plaatsen, n.l. 4 stuks. De V.V.V. heeft de gemeente verzocht de redmiddelen in beheer over te nemen Voor de V.V.V. blijft echter een grote voorlichtende taak weggelegd. B. en W. spreken de hoop uit, dat door de maat regelen die sinds lang genomen zijn en de maatregelen die er bovendien nog bij gekomen zijn of zullen komen, de -vei ligheid van het strand geperfectioneerd wordt. Boven de raming van benodigde gel den voor beveiligingsmiddelen, welke elk jaar op de begroting staan, hebben B. en W. geraamd nog een bedrag van f 1140,- nodig te hebben. De voorz. vroeg, nadat hij had uiteengezet dat de gemeente veel steun en hulp van de Ned. Bond tot red ding van drenkelingen heeft gehad on met name van de heer I. van Bel, deze instelling te willen subsidiëren met een sympathie-bedrag van f 25.-, met welk voorstel de raad zich ten volle kon ver enigen. Tot slot deelde de voorz. mee, dat aan de B B, een motorvlet in bruikleen zal worden afgestaan door de Ned. Ver. tot redding van drenkelingen in Haar lem, welke vlet de B.B. weer in bruikleen aan de gemeente Cadzand door geeft. Bij de aanvang van de vergadering- deelde de voorz. mee, dat Cadrand in 1960 aan de beurt gal komen bij het be volkingsonderzoek op t.b.c. Aansluitend op het reeds eerder door de raad genomen besluit inzake het op halen van huisvuil, zal een proef van 6 maanden worden genomen met de dich te vuilnisauto van dhr. Poissonnier te Breskens. De proef zal 3 Juli aanvangen. De subsidieaanvrage van de zijde van de Centrale van Kath. militaire tehui zen, werd op voorstel van B. en W. afge wezen. Overeenkomstig de kleuteronder- PRIJS 60 CENT wijswet besloot de raad medewerking te verlenen bij de aanschaffingen en in richting van de nieuwe neutrale kleuter school, waarvan de bouw bijna voltooid is, tot f 5068,81. Aan A. H. Riemens werd ontheffing verleend voor de helft van zijn aanslag hondenbelasting 1959. De destructieverordening werd aange past aan de nieuwe destructiewet. Ook werd de verordening op de keuring van vee en vlees, keuringskring Oostburg, ge wijzigd voor wat betreft de tarieven. Op voorstel van B. en W. werd aan de Commissie tot organisatie samenwerking kustgemeenten, voor 1959 een bijdrage verleend van f 50,-. Deze commissie stelt zich ten doel de belangen der kustge- meenten te bevorderen, in het bijzonder voor wat betreft de recreatie. De com missie streeft o.a. naar een financiële verhouding tussen rijk en gemeenten, waarbij rekening wordt' gehouden met de extra kosten, welke het toerisme voor de gemeente meebrengt. Ook propageert de commissie het aanleggen van een be hoorlijke vreemdelingenstatistiek. Voor het in druk laten verschijnen van het door het E.T.I. over de ontwikkeling van W. Z.-Vlaanderen opgestelde rap port, verleende de raad aan de Ontwik- kelingscommissie W. Z.-Vl. een subsidie van 5 ct. p. inwoner. Ook kreeg deze commissie voor de in Nov. te Breskens te organiseren tentoonstelling „Dit maakt Z.-Vlaanderen" een bijdrage van 5 ct. p. inwoner. Op voorstel van B. en W. ver klaarde de raad zich accoord met de ge deeltelijke uitvoering van het z.gn. 100 pCt.-plan, hetwelk voor de gemeente Cadzand door de Waterleiding Mij. Z. Vlaanderen werd opgesteld. De gedeel telijke uitvoering omvat de aansluiting van percelen en boerderijen op het wa terleidingnet van de z.gn. buurtschap de Hoogte, van het Koolswegje en een ge deelte van de Vierhonderd polder, als mede van de Tienhonderd middenweg, kosten ca. f 1000,- gedurende 30 jaar. Op voorstel van B. en W. ging de raad er toe over de uitvoering van de riole ringswerken in de Badhuisweg aan de laagste inschrijver P. Moll et, te gunnen voor een bedrag van f 15.710,-. Besloten werd het onderhoud en beheer van een gedeelte van de Badhuisweg, vanaf I. de Voogdt tot aan de garage van W. de Smidt, om niet van het Waterschap Het Vrije van Sluis over te nemen. Besloten werd voor de symbolische som van f 1,- 1235 m2 grond over te nemen van J. Kools-de Winter, dit ten behoeve van openbare werken. Voorts werd be sloten aan J. Kools-de Winter medewer king te verlenen overeenkomstig de „ex ploitatievoorschriften bouwterreinen" tot het in exploitatie brengen van bouw grond, gelegen in het uitbreidingsplan Cadzand-dorp, mits per m2 te verkopen grond een bedrag van f 5,50 in de ge meentekas zal worden gestort. De kampeerverordening werd gewijzigd zodat nu de weide van dhr. F. Dees, gele gen ten zuiden van diens schuur, aange wezen is als caravan-terrein, op voor waarde evenwel, dat betrokkene een be hoorlijke accomodatie schept, zoals clo set- en wasgelegenheid. B. en W. werden door de raad bevoedg om aan de bewo ners van de percelen O 59 tot en met O 88 vergunning te verlenen tot het plaatsen van één caravan op een nader door B. en W. te bepalen plaats nabij hun woning. De begroting 1958 werd gewijzigd, mede in verband met de aanschaf van diverse voorzieningen ter bescherming der bad gasten. Om de begroting weer sluitend te maken zal een bedrag van f 3776,- van de reserves geboekt worden op de gewone dienst. Amsterdam - Real Madrid BRESKENS - Telefoon 617 OOSTBURG - Telefoon 58 Ingezonden Het seizoenprogramma, samengesteld door de afgevaardigden der diverse ver enigingen te Breskens, ziet er als volgt uit: 2, 3, 4 en 5 Juli: Kermis. 4 Juli: Scheldebekerwedstrijd. 11 Juli: Optreden accordeonclub uit Vlis- singen. 15 Juli: Draaiorgelconcert op het Spui- plein. 18 en 19 Juli: Muziekfestival (60-jarig bestaan muziekvereniging). 22 Juli: Turnuitvoering en optreden van Koperen Ko uit Middelburg. 25 Juli: Schieting op de liggende wip op het haventerrein vóór de Vissers haven. (Inschrijving Hotel A. Roest). 29 Juli: Vliegerwedstrijd voor kinderen op het strand en gecostumeerd voet bal op het Oranjeplein. 1 Aug.: Ballonwedstrijd op het haven terrein en Korf bal wedstrijd op het Oranjeplein. 5 Aug.: Rondgang met drumband. Lam pionoptocht. 9 Aug.: Zeehengelwedstrijd, georgani seerd door de hengel vereniging van Breskens, met medewerking van de muziekvereniging. 14, 15 en 16 Aug.: Visserijfeesten. 22 Aug.: Boilers wedstrijd. Haven wed strijd. 19 Sept.: Muziekconcert. Elke Woensdagavond dansgelegenheid in „Casino" op het Oranjeplein. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 5 Juli Aatdenburg, 10,30 uur Ds. Blom Si. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Dr. van Beusekom H. Doop Collecte Zuiderzeefonds Cadiand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Grocde, 10 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, geen opgave. Nicu-wvliet, 10 uur, Ds Brezet Oostburg, 10 uur, Eerw. Heer v. Kranenburg Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 9,30 uur, Wika de Haan Sluis, 9,30 uur, Ds. Oude Wolberg, St. Idusbald (B.) St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Oude Wolbers Waterlandkerkje10 uur, Ds. Bergsma H. Doop Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Blom Vrij Evang. Gemeani* Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen 7 uur, Ds Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadxand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Doopsgez. Gom. Aardonkurg 10,15 uur» Ds. Vis Ev. Luth, Gemeente Groede, geen opgave Geref. Kerk, Breskens. 10 en 2,30 uur, Ds. v. d. Kerk, Gorkum R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 5 Juli 7e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half drie Lof. In de week H. Mis om half acht. Donderdag: H.H. Martelaren van Gorkum. Zaterdagavond om 7 uur Lof Voor de overstelpende blijken van deelneming en medeleven ons betoond bij het overlijden van onze zoon en broer PIET betuigen wij onze hartelijke dank. Familie v. d. LIJKE. Breskens, Juli 1959. Nijverheidsstraat 5 Morgen, Zaterdag 4 Juli, van 3-5 uur, ZITTING voor het innen van de kerkelijke hoofdelijke omslag 1959, in de consistoriekamer. Namens de kerkvoogdij der Herv. Gemeente te Breskens Choco-ljs, Expo-IJs, Ijstaarten en IJsbombes alle dagen verkrijg baar bij Voor Uw Vacantie - Werk - School Sport - enz. een Locomotief, Batavus, Empo, Phoenix, Burgers E. N. R.- RIJWIEL in vele uitvoe ringen en prijzen. Uit voorraad. JEUGDRIJWIELEN en alle toebehoren. BRESKENS indien U bij ons of een koopt I Mercuriusstraat 35-37 ParfumerieënSolr de Paris, Pivèr en Boldoot. voor kwaliteitskleding tegen de prima pasvorm laagste prima afwerking Pr'j» Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 Zondagsdienst doktoren. Zondag 5 Juli BreskensGroedeSchoondijke Dr. Folmer, Schoondijke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. de BruJjckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, tel. 366 BiervlietIJzencUJke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tol. 366.

De Schakel | 1959 | | pagina 3