IIM-llfiDIOBODE Kantongerecht te Oostburg was als volgt: G. van Sehoote f 8150, C. Brevet f 8000,Gebr. Maas f7970, Anth. Leenhouts f 7893,J, van Rose- velt f 7535,—. De begroting was f 8155, Rode Kruis-collecte. De gehouden Rode Kruis-collecte te Breskens bracht ruim f 1000,- op. Uitstapje Vrouwenvereniging Dinsdag maakte de Herv. Vrouwen vereniging „Woord en Dienst" te Bres kens een uitstapje met een bus naar Namen en de tuinen van Annevoye, ter wijl ook de bekende zandtapijten van Hekelgem met een bezoek werden ver eerd. Op de terugreis werd nog een rond rit door Brussel gemaakt en na nog even In Gent te zijn uitgestapt, was men om pl.m. 10 uur weer in Breskens. Autobotsing. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur had een botsing plaats tussen twee personen auto's, bestuurd door de heer D. uit 's- Heer Arendskerke en de heer N. uit Lewe- dorp. Een vrachtauto, bestuurd door de heer V. uit Ovezande, verliet bij het afrijden van de veerboot de file op het moment dat D. hem wilde inhalen. D. remde en hierdoor botste de achter hem rijdende N. tegen hem op. Er ontstond lichte materiële schade. Beroep aangenomen. Door dr. J. H. van Beusekom, Herv. predikant alhier, is het beroep naar Am sterdam (Willem de Zwijgerkerk gem. A) aangenomen. Schoolreis. Vandaag maakt de le en 2e klas van de Openbare lagere school te Breskens, o.l.v. het onderwijzend personeel en le den van de oudercommissie, een school reis naar de Wouwse Plantage. De terugreis geschiedt over Perkpolder met het doel, een beoek te brengen aan de speeltuin te Kloosterzande. De aardwolf geschoten. De reeds verscheidene dagen in de buurt van de Nieuwe Sluis, gemeente Breskens rondzwervende aardwolf, die zeer waarschijnlijk ontsnapt was uit een dierenpark te Lookeren (B.), is gister middag omstreeks 4 uur doodgeschoten op een perceel bouwland achter de hof stede van de landbouwer Van Hootegem. Reeds enige avonden was de Rijkspoli tie op jacht, doch kon het dier niet on der schot krijgen daar het telkens ver dween in de hoog opstaande gewassen. In de nacht van Maandag op Dinsdag had het dier nog een schaap verscheurd van de landbouwer A. C. Door een drijfjacht, georganiseerd door de Commandant der Rijkspolitie met de jagers uit de omgeving, is het dus gelukt het dier onschadelijk te maken. Nog gisteravond is de aardwolf ter identificatie naar de de eigenaar te Loo keren overgebracht, in tegenwoordigheid van de Burgemeester en Groepscomman dant uit Breskens. Aardenburg Notariële standplaats vervalt. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de opengevallen notariële standplaats van de heer P. G. J. van der Schrieck, niet meer zal worden vervuld. Oud-burgemeester begraven. Op de R.K. begraafplaats te Zeist is Zaterdag j.l. het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer Th. M. Overmaat, in leven directeur van de Zeeuws-Vlaamse Gas-Maatschappij en oud-burgemeester van Aardenburg. De begrafenis werd voorafgegaan door een plechtige requiemmis, gecelebreerd door een broer van de overledene, pastoor E. F. Overmaat te Zeist. Onder de aanwezi gen waren o.m. de heer A. F. J. Aer- noudts, commissaris van de Zeeuws-Vl Gas-Maatschappij en oud-burgemeester van Sluis en de heren J. M. A. C. van Dongen en J. M. Paridaen, resp. burge meester en gemeentesecretaris van Aar denburg. Uitstapje bejaarden. De Commissie Rijtoer Bejaarden te „Nog bijzonderheden, zuster?" „Polsslag is vrij regelmatig. De patiënt slaapt onrustig. De nachtzuster heeft hem een uur geleden nog een injectie gegeven". De arts kwam bij het bed en pakte de slappe pols, luisterde en knikte. „Dat gaat. Laat maar slapen. Ik blijf hier. Als hij wakker wordt, moet u me waarschu wen". „Jawel, dokter". In zijn kamer gekomen, ging meteen de telefoon. Het was de portier. „Een dame voor bezoek, dokter. Het is voor patiënt Koenders. Kan dat?" „Bezoek? Op dit uur? Nee, natuurlijk niet. Dat kan beslist niet," antwoordde hij resoluut. „Wie is die dame? Verloof de? Zuster?" De portier keek op het briefje. „Juf frouw Rijneveld. De patiënt is bij haar met vacantie". „Ik kom wel even. Is ze in de wacht kamer? Juist". De wachtkamerdeur werd geopend en Joke sprong overeind. Dokter Voortman kwam glimlachend op haar toe. „Juf frouw Rijneveld? Juist, gaat u weer zit ten. U kwam voor onze patiënt Koen ders?" „Ja, men dokter. Ik Tonnie Hij is bij ons thuis met vacantie wat is er gebeurd? Hoe gaat het met hem?" (Wordt vervolgd). Aardenburg heeft besloten dit jaar op Dinsdag 30 Juni as. een tocht te organi seren via Brugge naar Oostende en van daar langs de Belgische kust naar Knok- ke. Collecte. De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft te Aardenburg f 327,13 opgebracht. Vrijz. Prot. Landdag in Zeeland uit gesteld. De Vrijzinnig Protestantse Landdag, die dit jaax te Aardenburg zal worden gehouden en waar de Vrijzinnige Her vormden, de Remonstranten en Doops gezinden van Zeeland en Brabant sa menkomen, is om organisatorische rede nen een week uitgesteld. De landdag wordt nu op Zondag 12 Juli a.s. gehouden. Aanrijding. Op de Rijksweg OostburgAardenburg, bij het kruispunt SluisDraaibrug, ont stond een aanrijding. Een personenauto uit Nederland ver leende n.l. geen voorrang aan een vracht auto van de aardappelhandelaar B. uit Adegem (B.), zodat een botsing ontstond. De personenauto werd aan de voorzijde nog al beschadigd, doch kon echter nog op eigen kracht zijn weg vervolgen. Cadzand Gastenweken op „Hedenesse". Op het vormingscentrum „Hedenesse" bij Cadzand zal ook dit zomerseizoen weer een aantal gastenweken voor ge zinnen en alleenstaande volwassenen worden georganiseerd en wel 2 weken in Juli en 4 in Augustus. Voor de kinderen zal een afzonderlijk programma worden opgesteld. Eede Aansluiting onrendabele var celen. Ged. Staten van Zeeland stellen de Prov Staten voor om een bijdrage te verlenen van 10 pCt. in de aansluitings- kosten op het electriciteitsnet van de onrendabele percelen in het ruilverka- velingsgebied Eede. De totale kosten worden door de P.Z.E.M. geraamd op f 14.100. Oostburg Nieuw bestuur M.A.C.O. In de gehouden vergadering in café „Buiterüust'' van de motor- en autoclub Oostburg (M.A.C.O.) is tot voorzitter ge kozen de heer A. C. Beerman, tot nu toe secretaris van de vereniging, terwijl de heer Leij dekkers nu het secretariaat zal waarnemen. De heer J. Th. Kemperman is penningmeester gebleven. De heer P. Moll, die vanaf de oprichting voorzitter was, is niet in het bestuur teruggekeerd. 22 diploma's uitgereikt vakbekwaam heid spuiten. Als sluitstuk van de in de winters '57 en '58 gehouden cursussen te Oostburg werden vorige week. de diploma's vakbe kwaamheid spuiten in de landbouw uit gereikt door ir. Scholten van de Rijks Landbouwvoorlichtingsdienst te Axel. Bij zijn felicitaties aan de geslaagden (slechts 1 candidaat werd afgewezen) wees hij op het belang van deze cursus sen. De heer Weststrate, voorzitter van de groep sproeiers van de Bond van Agrari sche Loonbedrijven in Zeeland, bood me de namens de coördinatiecommissie vak onderwijs in Zeeland, zijn felicitaties aan. In het behaalde succes betrok hij tevens beide docenten aan deze cursus, wier kennis en moeite daartoe in belang rijke mate hebben bijgedragen. De heer De Bruijckere, docent in plan tenziekten en bestrijdingsmiddelen, wees er op, dat de afstand tussen de goede en de slechte spuiter steeds groter wordt.. De heer Scheele, docent spuittechniek, riep het ontstaan en de groei van het cursuswerk in de herinnering, waarbij hij constateerde, dat hiermede een belang rijke stap in de goede richting is gedaan. De geslaagden zijn: A. M. G. de Badts, Breskens; A. A. H. de Badts, Sluis; E. G. Buijsse, Groede; G. C. Buijsse, IJzendij- ke; G. E. Buijsse, Groede; E. L. A. Calon, Hoofdplaat; A. A. van Deursen en A. J. v. Deursen, Sluis-HeilleM. C. Dierikx, Schoondijke; H. J. Hamelijnck, IJzendij- ke; W. L. den Hamer, Schoondijke; F. J. Hermans, Sluis; A. de Hullu, Groede; A. Klaeijsen, Biervliet; J. J. Kools, Cad zand; J. Koster, Oostburg; A. J. Luteijn, Groede; P. J. Remijn en W. J. Remijn, Sluis; C. Scheele, Sluis; V. Spriet, West- kapelle (B.)J. C. M. v.d. Vijver, Sluis. Retranchement Vrouwenverenigingen op reis. De Herv. vrouwenverenigingen van Retranchement en Cadzand gingen met een bus van de S.B.M. een dagje op stap nadat zij aan de mannen de nodige in structies voor de schotel van de dag ge geven hadden. Het is een bijzonder ge slaagde reis geworden, ook al omdat het weer zo medewerkte. Het was nog geen acht uur, toen zij reeds aan de koffie zaten in Breda. In de omgeving van Nijmegen werd een rondrit gemaakt door de mooie natuur. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de Postbank op de Veluwe. Nadat het park Rozendaal was bezichtigd en de „Bedriegertjes" voor de nodige hilariteit hadden gezorgd, werd nog geruime tijd vertoefd in het Openluchtmuseum te Arnhem. Op de te rugreis werd de tocht bij Tilburg nog even onderbroken voor een verversing. „Het Groene Kruis". „Het Groene Kruis" te Retranchement ziet zich gesteld voor een moeilijke be slissing. Het magazijngebouw in de Noordstraat bevindt zich momenteel in een zodanige staat, dat herstel en ver bouwing noodzakelijk zijn. De geldmid delen van de afdeling zijn evenwel geenszins toereikend. Het bestuur heeft voor Vrijdag een algemene vergadering uitgeschreven, waarop de moeilijkheden zullen worden besproken en een plan van het bestuur aan het oordeel van de vergadering zal worden onderworpen. Grenskantoor weer open. Het grenskantoor te Retranchement is van nu af tot en met 30 September as. weer dagelijks opengesteld voor toe ristisch verkeer van 8 tot 20 uur. Omveer. Vorige week Vrijdag viel er te Re tranchement tijdens een onweersbui op sommige plaatsen 37 mm. regen, waarbij enige woningen en landerijen blank kwamen te staan. Bij de landbouwer J. Vercauteren sloeg de bliksem in de schoorsteen van zijn woning. Er viel wel veel stof en roet, doch er ontstond geen brand. Detachering. De grenskommies T. Stolte uit Aarden- burg wordt per 15 Juni a.s. gedetacheerd naar Retranchement. Schoondijke „Sport steunt Zonneveld Evenals vorige jaren zullen de voetbal verenigingen Schoondijke en R.C.S. uit Souburg wederom een wedstrijd spelen voor het werk van Sport Steunt Zonne veld. Op het Gemeentelijk sportterrein zul len beide ploegen Zaterdagavond weder om de traditionele voetbalwedstrijd spe len. De wedstrijd vangt aan te 19.00 uur. De plaatselijke muziekvereniging O.K.K. verleent ook ditmaal wederom haar me dewerking. Waterlandkerkje Officiële ingebruikstelling. Op Dinsdag 16 Juni a.s. te 7 uur 's- avonds zal de officiële ingebruikstelling van de zuiveringsinstallatie en nieuw aangelegde riolering plaats vinden. Dit werk is deze week door de Fa. E.L.K. te Schoondijke voltooid. Deze firma heeft ook de Dijkstraat van een nieuw wegdek voorzien, wat zeker geen overbodige luxe was. Het werk dat als D.A.C.W.-object werd uitgevoerd, stond onder directie van het Ingenieursbureau v.h. J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen. IJzendijke Boter in beslag genomen. In de buurtschap Statendijk, gemeente IJzendijke, ontdekten Zaterdagavond 2 grenscommiezen een Belgische personen auto, waarin twee mannen boter ver stopten in een ledige benzinetank. In het gezelschap waren ook twee da mes, die in de omgeving veldbloemen plukten De auto - met 30 kg. boter - werd in beslag genomen. De smokkelaars werden na verhoor in vrijheid gesteld. Geslaagd. Voor het examen kleuterleidster slaagde te Etten mej. M. L. van de Wijnc- kel uit IJzendijke. Buitengewone vergadering. De muziekvereniging „Geduld Over wint" te IJzendijke hield een buitenge wone vergadering om te voorzien in de vacature van een nieuw bestuurslid, we gens bedanken van dhr. Th. Verdegem. Met algemene stemmen werd gekozen dhr. Fr. Groosman. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: Fr. Groosman, voorzitter; W. Veenstra, secretaris; Fr. Wieme, penningmeester O. Verbeke, A. Goossens en A. Dellaert, leden. DUIVENSPORT Dutvenver. „De Reisduif," Breskens Uitslag prijsvlucht uit Niederlahnstein op Maandag 1 Juni j.l. Los 7 u. Aank. le duif 11 u. 53 min. 28 sec., snelh. 1052 m. per min. 1, 4, 1 2Jac. Janssen, Br. 2 W. Carels, Br. 3 Sj. Janssen, Br. 5 A. Versprille, Br. 6, 10 A. Verduijn, Br. 7 A. v.d. Velde, Gr. 8 L. Basting, Gr. 9, 13 L. Risseeuw, Ob. 11 A. van Strien, Gr. le overd. A. Risseeuw, Ob. Uitslag prijsvluchit uit Treisdorff. op Zaterdag j.l. Los 10 u. 45 min. Aank. le duif 14 u. 57 min. 41 sec., snelh. 1027 m. per min. 1, 2, 8 Sj. Janssen, Br. 3, 9 A. v.d. Velde, Gr. 4, 6 A. Risseeuw, Ob. 5 J. Janssen, Br. 7, 11 L. Hisseeuw, Ob. 10 en le overd. A. Verduijn, Br. Dutvenver. „Strijd in Vrede Groede. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen, op Zondag j.l., jonge duiven. Los 8.05 u. Aank. le duif 8 u. 59 min. 57 sec., snelh. 1386 m. per min. 1, 4, 9, 36, 38, 39 Lev. v.d. Wege. 2 Hendr.-Robijn. 3, 33 Iz. Vermeulen. 5, 7, 14, 23, 30, 34 W. Ekkebus. 6, 31, 40 J. v. Haneghem. 8, 10, 16 H. Elfrink. 11 D. Morel. 12, 13, 17, 21, 28 J. Risseeuw. 15, 18, 27 F. Ras. 19, 32 en le overd. J. v.d. Wege O 1. 20 Joh. v.d. Wege. 22, 29 M. Robijn. 24, 25j C. Ekkebus. 26 Ras-Bos sche. 35 Schautt.-de Roo. 37 J. d. Roeck. Idem oude duiven. 1, 16, 23 L. Wolberts. 2, 15, 20 Joh. v.d. Wege. 3, 24, 28, 29 J. Risseeuw. 4 J. Dhont 5, 9, 14, 17 J. v. Driel. 6 H. Elfrink. 7, 19, 21, 30 G.Dusarduijn. 8, 13 F. Ras. 10, 11, 18 J. Becu. 12, 27 en le overd. A. v. Gijs. 22, 26 Iz. Vermeulen. 25 A. Bouwens. 31 J. de Vlieger. Uitslag prijsvlucht uit Orleans op Zondag jl.. 1, 2, 4, 9, 20 G. Dusarduijn. 3, 7, 21. 22 J. Becu. 5, 6, 16, 25 Joh. v.d. Wege. 8, 13 A. v. Gijs. 10, 11, 12, 15, 17 C. Brak man. 14, 23 J. v. Driel. 18 J. van Hoeve. 19, 24 Iz. Vermeulen, le overd. W. Ekke bus. Dutvenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l., jonge duiven. Los 8 u. 5 min. Aank. le duif 8 u. 58 min. 53 sec., snelh. 1420 m. per min. 1, 94, 111 Jac. Buize. 2, 102 Iz. Ritico 3, 20, 54 Iz. de Jonge. 4, 61 Ko. Quaars. 5, 48 C. Hertog. 6, 28, 69 L. Verstraaten. 7, 12, 16, 56, 67, 89 A. Bondewel. 8, 47, 108 J. v.d. Broecke. 9 M. de Reu. 10, 25, 31. 71, 75 J. Wisse. 11 J. Adam. 13, 57, 58, 74, 100 P. Blaakman. 14, 15, 45 P. Pleijte. 17, 18 Versprille-K. 19, 21, 22, 30 I. Quaars. 23, 46, 55 J. Carels. 24. 91 A. Boekhout 26, 41, 49, 64, 107 en le overd. W. Ver- strate. 27, 32 W. Bruijnooge. 29, 87, 95 Quaars-L. 33, 53 W. Fenijn Zn. 34, 52 Jac. Jacobs. 35 Jac. Faas. 36, 77, 80, 86, 92, 112 Jn. v. Gijs. 37, 38 Jn. Faas. 39, 68 C. Visser. 40, 44 P. Verduin. 42, 51, 70, 99 A. Vermeulen. 43, 50, 103 Th. d. Buck. 59, 65 P. Buize. 60 C. v. Opdurp. 62, 63, 97 Quaars-V. 66, 114 A. Hamelijnck. 72 Sj. Klaaijsen. 73, 81 W. Klaaijsen. 76,93 J. de Meester. 78 A. de Hulster. 79, 82 J. de Krijger. 83 M. Faas. 84 Versprille-H. 85 E. Rijckaert. 88, 90, 105 J. Maas. 96, 106 J. Pijcke. 98 J. v.d. Velde. 101, 109, 113 A. v.d. Voorde. 104, 110 J. Donze. Idem oude duiven. 1 Jn. v. Gijs. 2, 3, 6 J. Adam. 4, 5 P. vd.. Walle. 7 Quaars-L. 8 C. Hertog. 9 J. Bui ze. 10, 11 I. Ritico. 12 A. Ekkebus. le overd. W. Bruijnooge. Uitslag prijsvlucht uit Orleans op Zondag j.l. Los 6 u. 35 min. Aank. le duif 12 u. 21 min. 20 s., snelh. 1173 m. p. min 1, 4, 42 A. Vermeulen. 2, 12, 16, 22, 31, 32 Joh. Carels. 3 C. J. v. Opdurp. 5, 6 W. Fenijn Zn. 7, 17 A. Bondewel. 8, 18, 29. 30 J. Woittiez. 9, 20 Sj. Klaaijsen. 10, 21, 26 en le overd. J. Risseeuw. 11, 23 P. Buize. 13 Jac. Faas. 14, 28 A. J. v. Gijs. 15 E. Rijckaert. 19 W. Bruijnooge. 25 J de Meester. 27 C. Hertog. 33 J. de Krij ger. De kantonrechter te Oostburg, mr. H. v. d. Belt, deelde vorige week tijdens de openbare strafzitting van het kantonge recht zware straffen uit aan vracht autochauffeurs, die er op waren betrapt, dat hun vrachtwagen te zwaar geladen was. De eerste zaak die voor de groene tafel kwam ,was die tegen de Oostburgse han delaar M. G. P., die op de Rijksweg te Groede was aangehouden omdat hij 2000 kg. boven het laadvermogen was gela den. Het laadvermogen van de vracht auto bedroeg 5000 kg., zodat de lading met maar liefst 40 pCt. was overschreden. Met scherpe bewoordingen laakte de officier van justitie, mr. T. Lebret, de uitlating van verdachte, dat het niet meer de moeite was om voor deze 2000 kg. een extra-rit te maken. Deze manier van doen is hoogst onverantwoordelijk voor een weggebruiker. Voor wagen en de wegen is dit funest. De gevolgen van het te zwaar geladen zijn blijven dan ook niet uit. De eis luidde f 80,- s. 18 d. De uitspraak was f 60,- s. 15 d. De heer M. van B., vrachtrijder te Aardenburg, moest voor hetzelfde feit terecht staan. Hij had met mest het laadvermogen van zijn auto maar met liefst 3125 kg. overschreden, meer dan 50 pCt. dus. Van B. voerde aan, dat mest erg zwaar is en het 's nachts zwaar ge regend had, waardoor de lading nog be langrijk zwaarder was geworden. Hiermede moet men, aldus de kanton rechter, steeds rekening houden. Het is van het grootste belang dat de assen van vrachtauto's niet zwaarder worden be last dan het draagvermogen is. Ook de wegen zijn tegen deze overbelasting niet bestand. De eis luidde f 150,- s. 30 d. De uit spraak f 90.- s. 20 d. Te Hoofdplaat was er op 8 Maart een feestje geweest, waar het erg gezellig was. Een 4-tal vrienden, L. M. van A., J. J. de P., A. H. V. en de S. hadden het nogal „bruin gebakken" na afloop van het feest. Een paal met een gemeentelijk bord, waarop de naam Hoofdplaat stond vermeld, moest het in hun jeugdige over moed ontgelden. J. J. de P. zeide, dat het bord door twee andere jongelieden afge broken was. doch dat hij zich niet ge roepen voelde iemand te verraden. In middels hadden twee van de vier de schade aan het gemeente-eigendom reeds vergoed. De twee anderen, J. J. de P. en A. H. V., die in de rechtszaal veel van hun jeugdige ovennoed kwijt waren, beloofden ook te betalen. Burgemeester Temmerman, welke ter ritting aanwezig was, trok hierop de ci viele gemeentelijke vordering, groot f70,- in. De jongelui die er op werden gewezen dat dit soort ergerlijke baldadigheid op hun leeftijd niet van pas komt, moeten f 8,- s. 2 d. betalen. De P. vroeg nog, of dan het bord van de gemeente voor hen is als ze een nieuw voor de gemeente kopen. Dat moeten ze maar met het gemeentebestuur uitma ken, merkte de kantonrechter op. Fa. SMOOR DE HULSTER

De Schakel | 1959 | | pagina 2