V.K.B. Een Expoherinnering de woning van dhr. Goossen, feliciteer de voorzitter Almekinders de onderschei dene en diens familie met het toegeken de ereteken, waarop dhr. Goossen zijn dank uitsprak voor de muzikale hulde. Na nog enkele marsen gespeeld te heb ben, werden de muzikanten, de bestuurs leden en hun dames ten huize van de jubilaris ontvangen, waar zij nog enige tijd gezellig doorbrachten. Ook burge meester Leenhouts en beide wethouders waren hierbij aanwezig. De heer Goossen is sinds de oprichting van het muziekgezelschap lid, dit is 40 jaar. Festival. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" vierde Zaterdag j.l. zijn 40-jarig bestaan met een festival, waaraan het dameskoor „Juliana" uit Zuidzande en de muziek verenigingen uit Cadzand, Sluis, Zuid zande en Schoondijke neelnamen. In de Gemeentezaal had een receptie plaats, waar de deelnemende verenigin gen hun gelukwensen aanboden. Burgemeester Leenhouts en de voorzit ter van de jubilerende vereniging, dhr. Almekinders, gaven een overzicht van het wel en wee van het corps in het ver leden. Na een défilé door de gemeente, gaf elke vereniging op de Markt een concert. Des avonds verzorgde „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondijke op keu rige wijze het slotconcert. Het was een zeer geslaagde dag, waar voor grote belangstelling bestond, mede tengevolge van het fraaie weer. Wij brengen op 't gebied vanCostuums, Pantalons, Sportcolberts enz., steeds het nieuwste, terwijl de kwaliteit ver boven de prijs ligt. - Met het Zomer weer is een Blousson of Sporthemd de ideale kleding. Wij hebben ruime keus. Versprille's Kledingbedrijf Breskens Groede Tel. 768 Tel. 410 Groede Rectificatie In het raadsverslag der gemeente Groede in ons vorig nummer, staat ver meld dat de Chr. School momenteel 38 leerlingen heeft. Dit moet zijn 48. Een belangrijk sportgebeuren tiveede Pinksterdag op De Voetbalvereniging „Vlissingen" heeft de afgelopen maanden heel wat met pech te kampen gehad, met als ge volg, dat haar eerste elftal zal degrade ren van de eerste naar de tweede klas se.. Maar het bestuur en de technische commissie van deze vereniging laten de moed niet zakken. Met man en macht wordt er aan gewerkt spoedig weer te promoveren. Zo zal het eerste elftal van „Vlissin- gen" op aanstaande Pinkster-maandag de strijd aanbinden tegen het zoveel sterkere eerste elftal van de Engelse amateurclub „Hitchintown". Deze Engelse club geniet in Engeland een grote populariteit, niet alleen van wege haar goede prestaties, maar ook vanwege het feit, dat verscheidene van haar spelers zijn opgenomen in het En gelse elftal. Zo maken de middenvoor P. Hammond en de spil B. Spacin deel uit van het Engelse elftal voor amateur voetbal. Als rechtsback van „Hitchin town" fungeert de oud-internationaal van het Engelse beroepsvoetbal, de heer L. Scott. Ook deze zal in de wedstrijd tegen „Vlissingen" van de partij zijn. De wedstrijd vangt aan des middags om half d"ie en wordt gespeeld op het gemeentelijk sportvel van Groede. Bur gemeester Everaars heeft zich bereid verklaard de aftrap te verrichten en de prijzen uit te reiken. Tijdens de rust zullen enige dames en heren van de Vlissingse Turnvereniging een demonstratie geven van grondgym- nastiek. Aanrijding Woensdagmiddag te pl.m. kwart voor één werd het 7-jarig zoontje van de fa milie C., wonende aan de Kruisdijk, bij het oversteken van de rijbaan aangere den door een Volkswagen. Het ventje werd enkele meters door de lucht geslingerd en kwam vervolgens op de rijweg terecht, waar het met een bloe dende hoofdwond bleef liggen. Beide artsen uit Breskens waren spoe dig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. Het slachtoffertje werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Groede en Nieuwvliet. Gouden bruiloften. Het echtpaar Jac. de Vos-de Winne te Groede vierde op Woensdag j.l. zijn gou den bruiloft. Het echtpaar C. Sijnesael-Clarissen te Nieuwvliet vierde eveneens Woensdag j.l. zijn gouden bruiloft. Bij de beide jubile rende echtparen was de belangstelling zeer groot. Vooral het bezoek van de burgemeester van Groede en Nieuwvliet, J. C. Everaars en echtgenote, was bij de beide echtparen een aangename en wel kome getuigenis var het medeleven van de burgervader met de ingezetenen zij ner gemeente. Zelfs bij het spelen aan het strand Is ANCRE tegen zand bestand Een uitgebreide collectie horloges, gouden- en zilveren sieraden vindt U steeds bij horlogerie J. HOVESTADT, Breskens Telefoon 845 ren, die zich in de boerderij bevindt. En wilt u mij terstond oproepen als u na dere bijzonderheden hebt? Over". „Hallo, wagen twaalf, hallo, inspec teur, wij hebben het begrepen. Wagen tien krijgt terstond opdracht inval te doen in boerderij. Wij sluiten nu en roe pen u straks weer op". „Dat is dat," zei de inspecteur tegen de chauffeur en stak een sigaret op. „Laten we heel hard hopen, beste jon gen, dat wagen tien nog een beetje op tijd is". De chauffteur knikte schaapachtig. Hij begreep er niet veel van. Op dit moment kwam er een ogent aanrennen van de kant va het haventje. Meteen sprong de inspecteur uit de wa gen en stuitte de man in zijn vaart. „Inspecteur, er nadert een boot, die lichtsignalen geeft. Wat nu?" „Wat hebben jullie gedaan?" vroeg Stellinga. „Wel, men gaf twee korte signalen achtereen en Prins heeft met zijn zak lamp dezelfde signalen gegeven Ze liepen snel in de richting van het haventje. „Laten we hopen, dat het antwoord het juiste was. Staan de lam pen op z'n plaats?" „Zoals u opgegeven hebt, inspecteur. De witte links en de rode rechts". Beide mannen naderden de haven en zagen dat de andere politiemannen keken naar een naderende motorboot, er angstvallend voor zorgdragend, dat ze zelf buiten de lichtkring bleven. Stel linga stelde zich met de anderen verdekt op. Toen de boot de haven naderde, fluisterde hij„Geert, jij kruipt naai de linkerzijde van het uiterste punt van het haventje. Houdt je revolver ge reed. Vooruit". Zelf liep hij naar een andere agent en gaf hem eveneens een opdracht. En tot de rest zei hij zacht: „Zaklampen en revolvers gereed, jongens. Zodra ik het sein geef, enteren we de boot". Treiterend langzaam kwam de boet de haven binnen. Geen politieman was er meer te zien. De enige man, die men van boord zou kunnen onderscheiden was de inspecteur, die het dichtst bij de aanlegsteiger stond. En toen de boot zover binnen was, dat de beide agenten op de uiterst linker- en rechter land tong aan boord konden springen, gaf Stellinga kort en duidelijk zijn bevelen. „Enteren, jongens!" Vrijwel gelijktij dig sprongen vier agenten aan boord. En onmiddellijk daarna flitsten vijf zak lampen aan. terwijl Stellinga beval: „Iedereen aan boord handen omhoog! Geen verdachte bewegingen of er wordt geschoten!" (Wordt vervolgd). Een heel pak mensen; boeren, burgers en buitenlui. Voorts een Griekse Pope met de afhangende wangen van een Makarios, twee Chinezen, een neger, nog een Chinees; Japanners. En over al deze mensen schaterde het grote Hollandse orgel. In dit internationaal gezelschap paste zijn naam „Turk". Zijn collega „De Arabier" liep in Groningen. Anders ware gindse beroemde orgel waarschijn lijk naar de Expo gezonden als een hul de aan de werkers der tentoonstelling. In het inwendige van de door electri- sche stroom gedreven „Turk" sloegen muziekbladen geduMig om. De forse mu ziek scheen de menigte volkomen in zijn ban te hebben. Want deze stond als vastgenageld. Wie passeren wilde, moest er zich doorheen wringen. De vele jaren trouwe dienst waren de Turk enigszins aan te zien. En het hou ten kapelmeestertje voorop was telkens een fractie van een seconde te laat met het aangeven van de maat. Ter linker zijde van hem „beheerde" een fraai uit gedoste maagd het slagwerk, zonder dat de tikken van haar hamertje echter tot de schel toekwamen, zodat deze stom bleef. Rechts bracht een mooi gegallon- eerd heerschap er nog minder van te recht, hebbende noch schel noch ha mertje. Hij bewoog voortdurend zijn vuistje, alsof hij een robbertje wilde boksen. Doch een kniesoor die daarop lette. Het was de verpletterende muziek die hogelijk werd gewaardeerd, al lag deze nu en dan overhoop met het klok kenspel of een verwijderde fanfare. Een mannetje was voortdurend doen de verre boeken in te leggen. Ik vroeg hem of hij bij wijze van afwisseling ook eens een ouverture ten beste kon geven. „Een ouverture meneer, wat is dat?" „Kom vriend, jij die met een heel or kest rondreist, zult geen ouverture ken nen zoals Dichter en Boer of Lichte Cavalerie?" „Grut meneer, ik weet er niks van. Ik ken geen noot zo groot als het Hollandse paviljoen daar. Ik ben chauffeur en ik heb met mijn kar het ding hij wees achter zich met de duim naar de Turk hier gebracht." „Maar wie gaat de zaak hier dan wel aan?" „Ja, ziet u, de twee men~en die er over gaan, wilden de Expo ook wel eens zien. Ze zeiden mij „kijk je doet maar zo en zo, dan draait de zaak wel." En toen gingen ze de tentoonstelling op." Intussen kon de brave kerel niet we ten, wat hem boven het hoofd hing. Toen wij een uurtje later weer langs kwamen, was hij nog onverdroten bezig dikke boeken van een grote stapel te nemen en de afgewerkte op een nieuwe stapel te leggen. Toen opeens brak de hel los. Een orgie van tonen waaraan alle melodie vreemd was, stortte zich over de aanwezigen. Onze eerste gedachte was te doen te hebben met een compositie van een ze kere Nederlandse componist, maar moesten deze gedachte spoedig laten varen. Het was al te bar! Het valse ge weld sprak toch ook tot de orgelman. Hij rukte een boek weg en smeet een andere op het mecaniek. Doch hetzelfde tumult brak los. Over het publiek viel de ontzetting. De neger gaapte van verbazing. Zijn- mond deed bijna denken aan de gaper boven de apotheek. Van de Griekse Pope schenen de wangen zich omlaag te strekken onder twee verschrikte ogen. Op het gelaat van de Japanners lag eveneens ontsteltenis. Maar die ene Chinees klapte in de handen, zonder dat hij een spier van zijn gelaat vertrok. En hij riep zo iets als: „tsjow-lah, tsjow- lah!" Het leek meer op aanmoediging dan op afkeuring. In radeloos beweeg zocht de chauf feur in het mecaniek, rukte weer een boek weg en wierp een derde in de plaats. Nogmaals tevergeefs. Het valse ig^dondeir herhaalde zach. Eindelijk scheen de arme drommel het geval te snappen. Met een sprong was hij opeens bij een stapel muziekboeken, draaide dene een halve slag om, slingerde een exemplaar in het binnenste van het or gel en toen klonk als een uitredding plotseling een heuse en fikse mars! Het was of de Turk gnuifde, nu hij weer kon tonen, dat hij er zijn mocht. De menigte herademde. De lippen van de neger zonken tot normaal. De Chi nees stond nog met de handen omhoog doch zonder te klappen. Toen zonken ze. Ook Makarios bekwam. De chauffeur ging even ritten en droogde zich het voorhoofd. De arme kerel had de boeken verkeerd ingelegd, zodat de muziekstukken werden afge draaid van achter naar voren. L. B. Breskens Aanbesteding. Gisteren werd door de Centrale Dienst ..W. Z.-Vlaanderen" namens B. en W. van Breskens, ten gemeentehuize aanbesteed het maken van enige bestratingswerken in de Th. F. Blankenstraat te Breskens. Ingeschreven werd door: Fa. Wed. P. R. Toussaint Zn., Cadzand f 5180, P. Mollet, Hoofdplaat f 5080, H. A. den Extcr, Groede f 4980, K. Lucasse, Walsoorden f 4926, Fa. C. D. de Ruijsscher Zn., Biervliet f 4795, P. J. van de Sande, Breskens f 4730, J. de Oude, Biervliet f 4544, Attractieve brandput. Nabij de „Wilhelmina"-kleuterscrool te Bre.kens ligt een tamelijk grote gemeen telijke brandput. Nu zijn de fa. J. Wil- iemsen en M. Frelier op het illumineuze idee gekomen, om het nuttige met het aangename te combineren. Zij hebben daar n.l. 1 zwaan, 2 ganzen, 2 bergeend- jes en verschillende andere eenden met kleintjes gebracht, die zich in de mi niatuurvijver best kunnen vermaken. Ook worden nachtverblijven voor de die ren aangebracht. Zeer zeker een leuke attractie. Een en ander trekt veel bekijks. Filmmiddag in de Bejaarden-sociëteit. Woensdagmiddag j.l. waren de heer en mevrouw Geluk, die hun vacantie van uit Amerika te Breskens doorbrengen, de gasten in de overvol bezette bejaar den-sociëteit. De heer Geluk draaide eerst enige prachtige natuurfilms en daarna zeer mooie opnamen over berglandschappen en de dierenwereld. Bovendien konden we nog een kijkje nemen in de huiselijke kring in Amerika van de familie Geluk. Alle aanwezigen hebben bijzonder geno ten van het gebodene. Namens de bejaarden dankte mevr. PoLsonnier de heer Geluk voor deze bij zondere middag en sprak de hoop uit, e.kaar over 5 jaar nogmaals te mogen ontmoeten en dan, als het kan, in een grotere sociëteit, waarbij nog meer be jaarden van de prachtige films zullen kunnen genieten. Ook mevr. Geluk werd vriendelijk dank gezegd, terwijl haar een wapenlepeltje van Breskens als herinne ring werd aangeboden. Met veel goede wensen aan hen voor de reis en de toe komst in Amerika, werd deze middag be sloten. Examen E.H.B.O. Op Maandagavond j.l. werd te Bres kens door Dr. de Jong uit Oostburg het examen afgenomen voor het Eenheids- diploma Eerste Hulp bij Ongelukken. Hiervoor slaagden de dames: mevr. Aalbregtse-Bril, mevr. du Bois-Claeijs, mevr. van Haneghem-v. d. Velde, mej M. Keijmel, mevr. Moorlag-Verhage, mevr. Plasschaert-v. d. Broeck, mevr. Vermeulen-Jacquloot, De heren: Th. de Coninck, P. Hensen, J. Hovestadt, J. Huigh, H. Huizing, J. Keijmel, W. de Koster, J. de Rijke, J. Sonnevijlle, D. Verplanke. Afgewezen geen. Turnu i tv oer i ?ig. Gisteren gaf de turnvereniging ,.D.I.O." te Breskens een uitvoering in zaal „Casino". De voorzitter, dhr. C. v. d. Kreeke, sprak een kort openingswoord, waarna begonnen werd met de afwerking van het programma, o.l.v. dhr. Blind uit Vlissingen. Voor de pauze traden voornamelijk de jeugdige leden voor het voetlicht met vrije oefeningen, paardspringen, knotsoefeningen, enz. Na de pauze was het de beurt aan de oudere leden met vrije oefeningen, evenwichts- balk, brug, paardspringen, knotsoefeningen, enz. Dit alles viel zeer in de smaak van de aanwezigen. In de pauze had een geslaagde verloting plaats. Hedenavond wordt het programma voort gezet, Biervliet Festiviteiten op Hemelvaartsdag. Op Hemelvaartsdag werd te Biervliet door de hengelsportvereniging „De Braakman" nabij Hoofdplaat een zee- hengelwedstrijd gehouden, waarvoor enorm veel belangstelling was. Ruim 450 hengelaars wierpen, be gunstigd door zeer mooi weer, de nylon- noertjes uit om 21/2 uur hun vissersge- luk te beproeven. De hengelaars kwa men uit België, Brabant, enz., kortom men had er heel wat voor over gehad om in de Schelde te kunnen vissen. De organisatie van de gehele wed strijd was prima geregeld. Toen het eindsignaal weerklonk waren er velen die visjes, voorname.ijk bot, verschalkt hadden. Terwijl de hengelaars zich in Biervliet bij de voetbalwedstrijden en de drumband vermaakten, rekende de re- ge lihgscommissie ijlings de einduitslag van de wedstrijd uit. In café v. d. Sande werd de uitslag be kend gemaakt door de voorzitter van de hengelvereniging, dhr. W. Gruben. Burgemeester A. P. Kostense sprak een kort begroetingswoord, waarin hij alle vissers een hartelijk welkom toeriep. Vanwege de zeer hoge temperatuur, wel ke in de zaal heerste, werd direct tot de prijsuitreiking overgegaan. De eerste prijs, alsmede de eerste ex tra-prijs ging naar de heer G. Wante, ver. Oostkustvissers te Zeebrugge, 820 p. 2. L. van Helsland, Sas van Gent, 646 p., 2e extra-prijs; 3. Ed. de Cort, S. v. G., 555 p., 3e extra-pr.; 4. P. de Ruijter, Mid delburg, 535 p.; 5. H. Schooff, Terneuzen, 5i0 p.; 6. O. Rapenbussche, Eekloo, 505 p.; 7. F. van Twist, St. Maartensdijk, 500 p.; 8. S. Suijkerbuijck, Halsteren, 470 p.; 9. F. v.d. Berge, Terneuzen, 465 p.; 10. Pol Verdeghem, Biervliet, 455 p., met extra-prijs voor de le Biervliete- naar; 11. R. Pieters, Heist, 450 p.; 12. K. Donze, Temeuzen, 435 p.; 13. P. v.d. San de, IJzendijke, 425p.; 14. J. de Roo, Vlis singen, 420 p.; 15. U. de Rijcke, Weotdor- pe, 415 p.; 16. A. Rottier, Westdorpe, 400 p.; 17. A. de Douw, Zelzaete, 400 p.; 18. J. Jurgens, Bergen op Zoom, 390 p.; 19. A. de Ciercq, Eekloo, 385 p.; 20. M. de Vlaminck, Heist, 385 p.; 21. G. van Acker, Hoofdplaat, 385 p.; 22. C. Zwa- gemaekers, St. Maartensdijk, 380 p.; 23. L. Boone, Terneuzen, 370 p.; 24. A. de Pauw, Eekloo, 370 p.; 25. H. van Seijen, IJzendijke, 370 p. Rest ons nog te vermelden, dat de

De Schakel | 1959 | | pagina 2