VAN MEENEN, Bresta. la v7°:* Vulpen ZöZ is zijn prijs les volle waard, „Gazelle" Schippers I Hants Fin SMOOR x DE VAI7 Bra Akrpap B L E U 's kledingmagazijn Kerko - Cojo - Robson - Rexalco 3 Overhemden in sanfor - no iron, tot maat 45 Sporthem den in streepjes ruiten, tot maat 44 Wij hebben juist dat wat U zoekt Wij repareren snel en goedkoop Stempelsen Deurplaatjes GROENE KRUIS geen consultatiebureau Pinksterfeest Haast U Haast U! 'De Kappers naast de Kerk' V. van Houie Zn rijden zonder rijbewijs f 15,subs. 3 dagen. De uitspraak was f 30,subs. 6 dagen en f 10,subs. 2 dagen. P. S. M., 42 jaar, oud-caféhouder te IJzendijke en C. J. B., eveneens café houder te IJzendijke, hadden aan de 15- jarige Van de V. in hun café drank ver kocht. Dit is in strijd met de drankwet, terwijl de plaatselijke verordening voor schrijft dat kinderen beneden de 16 jaar niet in café's toegelaten mogen worden. Van de V. was er slecht aan toe geweest, waardoor de zaak aan het rol len kwam. Beide caféhouders gaven vlet toe, dat de jongen bier had gedronken in het café. De knaap werkt echter al erg lang, waardoor beiden dachten da" de jongen al lang 16 was. De officier van justitie noemde dit een zeer ernsti ge zaak. De drankwet moet worden nage leefd, daar de gestelde leeftijd van 16 jaar het uiterste minimum is. Beide ca féhouders hoorden dan ook f 60,subs. 12 dagen tegen zich eisen en f 15,subs. 3 dagen. Hét eerste voor de overtreding- van de drankwret en het tweede voor de overtreding van de gemeentelijke ver ordening. Beiden vonden het een erg zware straf. De kantonrechter deed er een tientje af en maakte er f 50,subs. 10 dagen en f 10,subs. 2 dagen van. Het waren toch wel erg dure flesjes bier die geschonken waren. P. C. G. D., landbouwer te St. Kruis, heeft wat raar gedaan met zijn jachtge weer. Hij mocht dit geweer wel in zijn bezit hebben, doch hij gaf het mee met de 51-jarge C. de K., landarbeider, Deze zou het geweer, dat kapot was, wel eens even laten maken. Hij nam het mee naar België. Dit mag allemaal zo maar niet. Het is een vuurwapen, dat niet van de een naar de ander mag gaan Als het geweer kapot is, moet het in een erkende wapenhandel gerepareerd wor den. De heer de K. ontkende ter zitting- echter, dat hij het wapen naar België zou hebben gebracht. Hij had het naar een café gebracht, waar iemand uit Brugge het geweer ophaalde. De K. had het geweer echter wel in huis gehad en het weggebracht zonder vergunning, terwijl de heer D. het niet zonder meer uit handen had mogen geven. Ondertussen blijkt het gehele geweer zonder meer weg te zijn. Niemand, ook de heer De K. niet, weet waar het is ge bleven. Het is uit België teruggekomen. De heer D. vond de prijs voor de repa ratie te duur, en accepteerde het ge weer niet. Later was het .nergens" meer Hij protesteerde hiler fel tegen, doch deze kwestie was thans voor de groene tafel niet aan de orde. Beide heren hoorden voor het onver an twoordeflijki handelen met het geweer een boete van f 40,eisen. Ook de kantonrechter vond dit een overtreding met een zeer ernstig karakter en vonniste conform de eis. M. V., kelner te Breskens, had in de kom der gemeente Sc.hoondijke veel te hard gereden. Ruim 65 km. per uur zei de politie. Wel wat minder vond dhr. V. Over enkele km. meer of minder werd niet getwist, daar vast stond, dat V. veel te hard had gereden. Eis en uitspraak f 10,subs. 2 dagen. Breskens Koninklijke onderscheiding. In Januari 1959 werd in ons blad melding gemaakt van de uitreiking van de gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst aan de Adjudant Joziasse. Wederom is deze Adjudant, comman dant van de brigade Koninklijke Mare chaussee te Breskens, gedecoreerd. Op 29 April j.l. werd hem voor het front van het personeel van de le Di visie Kon. Marechaussee, door de com mandant van deze devisie de medaille verbonden aan de orde van Oran.je- Nassau in het goud met de zwaarden op de borst gespeld. Bedrijfsvoetbal. Zaterdagmiddag j.l. vond een voet balwedstrijd plaats tussen een elftal van de machinefabriek van Gebr. Van de Sande en een elftal, samengesteld uit personeel van Gebr. Maas. Ofschoon de wind afbreuk deed aan het spel, wer den aan weerszijden aardige aanvallen opgebouwd, uit één waarvan rechts binnen Koster de machineiruensen de leiding gaf. In de tweede helft demonstreerde het „Maas"-elftal zijn grote liefde voor het hout, door herhaaldelijk de beide goal- palen op hun sterkte te beproeven. Men kon er evenwel niet in slagen de bal tussen de palen door te werken en aan gezien ook de motoren aan de andere kant steeds minder toeren maakten naarmate de wedstrijd zijn einde na derde, bleef de stand verder ongewijzigd Viering Koninginnedag In vele plaatsen in West Z.-Vlaande ren, waar ondanks het gure weer, geen regen viel, heeft men op geestdriftige wijze feest gevierd ter gelegenheid van de 50e jaardag van H.M. toe Koningin. Zo ook in Breskens, waar de dag be gon met klokgelui en muziek vanaf de torentrans der Ned. Herv. Kerk door een aantal leden der plaatselijke muziek vereniging. In deze zelfde kerk had ver volgens een samenkomst plaats voor alle gezindten, waarbij de kerk geheel gevuld was met belangstellendenAls sprekers traden op Ds. Praas, Vrij Evang. predikant, burgemeester J. A. Eekhout, Dr. J. H. van Beusëkom, Ned. Herv. predikant en Pastoor J. A. A. v. Meche- len. Verder verleenden medewerking het zangkoor „God is mijn lied", de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" en de organist D. van Wijck. Na deze bijeenkomst begonnen kin derspelen op het Oranjeplein, o.l.v. de leerkrachten der diverse scholen, als mede een oriëntatierit voor de leerlin gen der hoogste klassen en een film voorstelling in „Casino" voor de kleu ters en leerlingen der le en 2e klassen. Dit alles trok veel publiek naar het Oranjeplein en had een vlot verloop. De middag werd ingezet met een da mesvoetbalwedstrijd, welke na een sportieve en gezellige strijd eindigde in een gelijk spel, n.l. 77. Vervolgens werden diverse volksspelen gehouden, waaraan spontaan door jong en oud werd deelgenomen, zodat er een echt gezellige sfeer heerste en het enthou siasme bij tijden hoog oplaaide. Bij de prijsuitreiking mocht de reeds bejaarde heer C. van Zeele een bijzon dere bloemenhulde i!n ontvangst ne men, daar hij ondanks zijn hoge leef tijd met de wedstrijd op kinderfietsjes, eerste van zijn serie werd. Des avonds concerteerden de muziek- en zangvereniging op het Spuiplein, waarna een lampionoptocht met muziek en drumband volgde. Hierbij werd een serenade gebracht aan de heer L. Lijk en mej. van Noppen, die beiden een Koninklijke onderscheiding hebben ont vangen. De dag werd besloten na een levende stoelendans, waarbij ook weer de stem ming er goed in zat, met nog een kleine rondgang door de muziek. De organiserende Oranjevereniging kan, dank zij de spontane medewerking der bevolking, op een zeer geslaagde dag- terugzien. Retranchement Koninklijke onderscheiding. De ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd verleend aan de heer P. Goossen, pen ningmeester van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Retranchement. Biervliet Koninklijke onderscheiding. Burgemeester A. P. Kostense werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In ons eerstvolgend nummer hopen we hierop uitvoerig terug te komen. Hoofdplaat Koninklijke onderscheiding. Aan de heer V. de Ruijsscher, bestuurs lid van de varkensverzekering „Helpt Elkander" werd de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau verleend. Zuidzande Koninklijke onderscheiding. Aan de heer J. Aalbregtse, gewezen landarbeider op het landbouwbedrijf van J. A. van Dijke, werd de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend. Sluis Koninklijke onderscheiding. De heer P. F. van Hootegem, burge meester van Sluis, werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. PRSOiKBËURT&ti Ned. Herv. Kerk Zondag 3 Mei Breskens, 10 uur, Dr. van Beusekom Biervliet, 10 uur Eerw. heer Verduijn Cirosde, 10 uur, Ds. de Jong 9,30 uur, Ds Brinkman Zaterdag 7 uur, avondgebed Nienwvliet, ro uur. Ds Brezet Sluis, 1 uur, bevestiging en intrede Cand. Balk Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur: Ds. van Mechelen, Oostburg 10 uur openb. geloofsbelijdenis en H. doop Vrij Evang. Gemeente £re*k«&s, 1® uur, Ds. Praas 6 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 1® uur, Ds. v d. Molen Retraaeheaneett, 1,3® uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas D®«pig®s. Gom. Aardetiburg 10,15 uur> ^s- Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, ïo uur, Ds. Happee R.K. Parochi# H. Barbara t« Breskens Zondag 3 Mei 5e Zondag na Pasen. Feestdag van de kruisvinding H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. Om 8,30 uur Eerste H. Communie van de kinderen Na de Hoogmis Plechtig Te De am vanwege de verjaardag van H.M. de Koningin 's Middags om half drie Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag kruisdagen 's Morgens om 7 uur Processie, waarna H. Mis voor de vruchten der aarde Donderdag: Feestdag van 's Heren hemelvaart H.H. Missen om 7 uur, 8,30 en 10,30 uur 's Middags om half drie Lof Zaterdagavond om 7 uur Lof Wilt U slagen voor een OVERHEMD dat aan de moderne eisen voldoet, maak dan Uw keus uit een §4 J5 "cS 55 V V V v Spuiplein Breskens Wanneer Uw radio- of televisietoestel, grammofoon of bandrecorder het niet meer „doet", bel dan nr. 617 in Breskens. zorgt er dan voor dat de noodzakelijke reparatie snel, degelijk en tegen billijke prijs wordt uitgevoerd. In onze werkplaats werken gediplomeerde technici met de modernste apparaten. Dat betekent een garantie voor goed werk Vertrouw daarom Uw repa raties gerust toe aan SCHIPPERS NAUTA, die zal er voor zor gen, dat U weer snel tevreden bent Verkrijgbaar bij BRESKENS Schetsenbundel van L. BOOTSGEZEL Prijs f 3,90 Franco per post f 4,20 na ontvangst van post wissel of storting op giro nr. 358296. Zondagsdienst doktoren. Zondag 3 Met BreskensGroedeSchoonclijke Dr. Jansen, Groede, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. CadzandRetranchementSluis— Zuidzande Dr. Beck, Zuidzande, tel. 508 BisrvHetIJzendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 366. Voetbal 4e klas H. SluiskilRia W. 30; Lewed. Boys Hansw. Boys 21; BiervlietSteen 2 2; LuctorClinge 02; Breskens's-H. Arendskerke 83. Programma voor Zondag a.s.: 's-H. ArendskerkeLewed. Boys; Ria W.BiervlietSluiskilLuctorBres kensSteen. Om 12.30 u. Breskens IISteen II. Programma voor Hemelvaartsdag: Lewed. BoysSteen, Hansw. Boys ClingeOostburgBreskens. Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens TE BRESKENS WOENSDAG 6 MEI a.s. Wij hebben nog enige uren voor Uw HA AR VERZORGING vrij. BRESKENS Telef. 873 Smoor de Hulster, Breskens

De Schakel | 1959 | | pagina 3