VAN MEENEN, tekens. BroimersSeperia, Beiini. Rijwielen: Gazelle, Raleigh, Burco, Gruno, Magneet JACOBS-vanDixhoom, Breskens U slaagt zeker De SÜPERMAID Schoonmaak klaarll! Koopt nu BLEU's VKB VLAGGEN Versprille': Kleding Bedrijf Firma SMOOR DE HULSIER Haa'iu-etyo.'iyLtiq, V. v. Houle Zn., Breskens Philips radio en televisie Firma Schippers Nauia REI ADRES voor ruime sortering MEISJES- en JONGENSKLEDiNG Kleuierspelen, o.a. De beste materialen nu tegen de laagste prijzen AttentieAttentie kledingmagazijn Robson Poplin HERENPYAMA's Kostuums J. SCHRIER, Breskens A. Bondewel Horlogerie J. Hovesiadt hun midden, wie was het Wie bracht de vijand op de hoogte? Span ning, romantiek en sensatie. In prachti ge kleuren. Emmabloem-collecte. Zaterdagmiddag zal in Breskens en omstre ken gecollecteerd worden ten bate der t.b.c.- bestrijding. Hengelclub opgericht. Woensdagavond had in café „Du Commerce" te Breskens een vergadering plaats om te komen tot oprichting van een hengelsportvereniging. Hoewel de opkomst niet zo groot was, kon toch tot oprichting worden overge gaan. Er werd een voorlopig bestuur gekozen, bestaande uit de heren C. Vis senberg, L. Riemens en M. Monjé. De vereniging werd de naam toebe dacht van hengelclub „De Zeekrab". De contributie werd bepaald op f 2,50 per lid per jaar; jeugdleden t.e.m. 15 jaar f 1,-. Leden kunnen zich opgeven bij een der bovengenoemde bestuursleden. Oroede Ouderavond O.L.S. Op 8 April werd een ouderavond ge geven van de O.L.S. te Groede. De voorzitter opende de vergadering en heette iedereen hartelijk welkom Burgemeester en Wethouders en de In specteur konden helaas niet aanwezig zijn. De heer de Bruyne uit Middelburg gaf een inleiding over beroepskeuze, waarna vragen konden worden gesteld. De voor zitter bedankte de spreker en bood hem een boekenbon aan. Hierna werd reke ning en verantwoording gedaan en de notulen voorgelezen; beiden goedge keurd. Tijdens de thee ging men over tot be stuursverkiezing. Mevr. Risseeuw-Cat- seman werd bij acclamatie herkozen. Na drie ronden werd inplaats van de voorzitter, de heer de Smit. die niet meer herkiesbaar was, de heer Pladdet-de Ligny gekozen. Hierna mededelingen door het hoofd der school, die ook een woord van dank richtte tot dhr. de Smit voor het vele werk, dat hij in de 14 jaar als lid en voorzitter van de Oudercommissie ge daan heeft ten behoeve van de school. De secretaresse van de O.C. dankte de heer de Smit daarna namens de Ouder commissie en bood hem als aandenken een shawl aan. Hierna dankte de voorzitter de onder wijzers, de oudercommissie en ook het Gemeentebestuur voor de prettige sa menwerking. De Oudercommissie be noemde de heer Hennekeij als voorzit ter. Hierna konden de ouders het werk der leerlingen gaan bezichtigen. Het verjaringsfonds. Het verjaringsfonds ten bate van het verenigingsgebouw (de Franse Kerk) te Groede heeft het le jaar het prachtige bedrag van f 867,81 opgebracht. Een ere-saluut aan de dames van het co mité. Retranchement Botersmokkel. De douane in Retranchement boekt de laatste tijd nog al eens succes in het op sporen van botersmokkelaars. Weer moesten enkele mannen het Dinsdag avond in de Willem-Leopoldpolder op een lopen zetten, toen zij kommiezen zagen verschijnen. De rollen werden toen omgekeerd. De grensambtenaren namen de weggeworpen boter- in totaal 360 kg. - óver en brachten ze in veilig heid, terwijl de smokkelaars als hazen een veilig heenkomen zochten. Ingezonden 30 APRIL Deze datum is voor ons allen een be grip. Op deze dag immers viert H. M. Koningin Juliana haar verjaardag en gaan de gedachten van elk van haar on derdanen uit naar ons vorstenhuis en onze geëerbiedigde Koningin in het bij zonder. De verjaardag van onze Konin gin is dan ook voor allen een dag van blijdschap. Wellicht denken velen op die dag ook terug aan de donkere jaren in het verleden, toen uiting van deze ge dachten en het tonen van enige vreugde onmogelijk was. Wij misten hiervoor de vrijheid en wij mfeten ook de aanwe zigheid van het Oranjehuis in ons mid den, hoewel wij wisten, dat dit elders over en met ons waakte en wachtte op de dag van terugkeer in Nederland. Thans mogen wij, temidden van veel onderdrukking en ellende elders in de wereld, in vrijheid de verjaardag van onze Landsvrouwe vieren en dit moet ons toch stemmen tot grote dankbaar heid. De openlijke viering van deze dag is het symbool van onze vrijheid De 30e April is voor ons dus een reden tot gro te vreugde en dankbaarheid en daarom willen wij deze dag als volk, gezamenlijk feest vieren. Dit jaar geldt dit nog in versterkte mate, omdat onze Koningin haar vijftigste verjaardag hoopt te vie ren. Wij willen daarom iedereen opwek ken om aan de gezamenlijke viering van dit feest mee te werken, natuurlijk in de eerste plaats door het uithangen van de vlag. Zoals u uit het programma zult zien zullen er ook dit jaar weer volksspelen worden gehouden. Het aantal deelne mers aan deze spelen kan nooit groot genoeg zijn en wij vragen daarom aan iedereen speciaal hieraan zijn of haar medewerking te geven. Een andere manier om aan de viering van dit feest mee te werken is het ver lenen van steun aan de Oranjevereni ging. Niet alleen geeft u dan uw mede werking aan de viering van het feest van dit jaar, maar, wanneer u lid wordt van deze vereniging, tevens aan de Oranjefeesten, die wij, naar wij hopen, in de toekomst nog zullen mogen vieren. Hierboven schreven wij, dat wij als volk, gezamenlijk dit feest willen vieren. Ondanks alle verscheidenheid in ons volk wordt toch op deze dag de klem toon gelegd op de eenheid die er ook is. De eenheid, die door de eeuwen tot stand kwam en die zijn bekroning vindt in de aanhankelijkheid aan het Oranje huis. Die aanhankelijkheid treedt bij uitstek aan het licht op de verjaardag van onze geliefde Koningin. Het is de Oranjevereniging die op die dag een gezamenlijke, gepaste feestvie ring tracht te organiseren. Door tegen een contributie van slechts één gulden per jaar lid van deze vereniging te wor den, werkt u hieraan mee. U kunt zich voor het lidmaatschap aanmelden bii Mevr. Keijmel-Suwijn, W 78. I. de Hulster, Dorpsstraat 10. Jac. Verduijn, Dorpsstraat 126. M. de Boer, Scheldekade 14. Anth. Leenhouts, Boulevard 11. A. de Kramer, Emmastraat. A. Visser, Dorpsstraat 92a. Allen te Breskens. Breskens, April 1959. Zondagsdienst doktoren. Zondag 19 April BreskensGroedeSchoondijke Dr. Volmer, Schoondijke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. $45 PRROIK8HURTKW Zondag 19 April Aardenfeurg, 10,30 uur Ds. Bongenaar, Groningen dt. Kruis, 9 uur, Ds. Bongenaar, Groningen Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Dr. van Beusekom Collecte noodl. kerken en personen 6,30 uur, Wika Wasterval, jeugddienst in „De uitkomst" Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groef'e, 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds Brezet H. Doop Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdag 7 uur, avondgebed. Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Doopdienst met medewerking koor Sehoendijke, 9,30 uur, Ds. ran Evert Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Blom Collecte voor „Silo", België St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds.Blom Collecte voor „Silo" Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zuidzande, 7 uur, Ds. ten Cate Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur: Ds. Pontier, Vlissingen Vrij Evang. Gemeente Breakers, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadiand, 6,30 uur, Ds. Praas Deopsgez. Gem. Aardeahurg 10,15 uur> Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 19 April 3e Zondag na Pasen. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half drie: Lof. In de week H. Mis om half acht. ZaterdagH. Marcus. Om 7 uur Processie waarna H. Mis voor de vruchten der aarde. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Kleur-, prenten- en cartonboeken Plastica Mozaïk Wolborduren Punniken Legpuzzle in hout en carton tot 800 stukjes Dietel bouwdozen Dorpsstraat 10 BRESKENS Wassen Watergolven Permanenten Kleurspcellngen, enzenz. NATUURLIJK NAAR „De kappers naast de kerk" Telefoon 873 Bij ons de laagste prijs compleet gemonteerd. BRESKENS - Telefoon 617 OOSTBURG - Telefoon 58 $ie atifrt g,\.ate cai.te.ctte Lti de nieuwste madetien Swaggers Mantelcostuums Klassiek en sportief Japonnen met jasje Zomerjurken Suède jasjes Zomerrokken In ZOMERHOEDEN brengen wij een uitgebreide coliectie Modehuis Zij, die loten hebben van de VRIJ EV. VR.VERENIGING te Breskens, voor Sprei en Tafellaken, kunnen deze omruilen op 22 April a.s., des nam. van half 3 tot 7 uur in „De Uit komst". De verkochte loten zijn n.l. ongeldig verklaard door B. en W. VERKOOPMIDDAG van zelf gemaakte goederen. Des avonds vele attracties, o.a. VERKOOP door PIET VERDUIJN, Grossier, op 22 April a.s. in ,,De Uitkomst". Spuiplein, Breskens heeft zojuist ontvangen Effen f 14.95 Gestreept f 17,95 Satijn streep f 19,75 maten 48 tot 56 wat pasvorm en kleur betreft met moderne coupe, prachtige dessins en onovertroffen kwaliteit hangen voor U klaar Voor al Uw herenkleding naar Kleermakerij en Herenconfectie Kon. Emmastraat 2 Telefoon 432 Alle veranderingen gratis is verkrijgbaar bij Mercuriusstr. 35/37 BRESKENS. Tel. 605 30 AprilKoninginnefeest in verschillende maten, ook voor straatversiering. Breskens Telefoon 768 Groede Telefoon 410 HON AFSPRAAK IS NU GEMAAKT, OAT2.U HUN RINGEN KOPEN. BIJ Mercuriussiraat Breskens

De Schakel | 1959 | | pagina 3