Esso X BOBBE ALG. NIEUWS BLAD ALG. NIEUWS VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws PETROLEUM van WIM FENIJN houdt Uw olieslook rein en lijn Breskens - Boulevard - Tel. 506 Programma Oranjefeesten te Breskens KOSTUUMS Kostuums met los jasje Feuilleton Het geheim van 't Hooge de ichakel 141 Jaar - Nr. yog Vrijdag 17 april 1959 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F' SMOOR DE HULSTER DORPSSTRAAT 10 -BRESKENS - TEL,-*» - GIRO 368296 Schoondijke. over de maand Maart 1959. GEBOORTEN: 4, Margaretha Louise, d. van D. Folmer en van B. L. A. de Rijke: 8, Jozef Theodoras Joannes Maria, zn. van M. L. Ruytenburg en van W. J. M. van Dort; 11, Anna Adriana. d. van L. Deij en van A. Verhelst; 23, Jacobus Ja cob, zn. van A. Koster en van C. M. Steurrijs. GEHUWD: 19, C. A. Moens, 24 j. en J. Herrebout, 23 j. OVERLEDEN: 19, S. A. Riemens-Leen- houts, 90 j. INGEKOMEN: 2, E. F. Huigh-Ysebaert, van IJzendijke naar Montfoortstraat 8; 18, P. de Poorter en echtgenote, van Retranchement naar De Biltstraat 4; 18, D. J. Vermeulen-van Laere. van Saint Denis (Fr.) naar De Biltstraat 10: 27, D. R. Rademaker, van Eindhoven naar Koningin Julianastraat 28. VERTROKKEN: 5, P. C. de Ridder en gezin, v. Montfoortstraat 5 naar Zaam- slag; 23, A. P. van de Walle, van Tragel West 32 naar Oostburg; 27, C. van Voo- ren en echtgenote, van Montfoortstraat 4 naar Oostburg; 27, C. P. de Letter en echtgenote, van Losserstraat 4 naar Terneuzen. Schoondijke Spoedeisende raadsvergadering De gemeenteraad kwam in spoed eisende vergadering bijeen. Burgemees ter Van Rosevelt zette uiteen, waarom deze bijeenkomst nodig was. B. en W. waren erg teleurgesteld over het feit, dat Schoondijke voor de herbouw van het raadhuis een afwikkeling krfeeg voorgesteld van f 57,per m3 over een inhoud van 1100 m3. Daar de herbouw veel meer gekost heeft en aan het nieu we raadhuis iedere vorm van luxe ont breekt, stelden B. en W. voor tegen dit besluit in beroep te gaan. De burge meester motiveerde dit voorstel o.m. door de verklaring, dat men elders in Zeeland voor de herbouw van gemeen tehuizen een veel hogere herbouwprijs gekregen had. Op deze wijze komt de herbouw van het raadhuis veel te duur uit. De schadevergoeding was vastge steld op f 51.456,79, terwijl de herstel- kosten f 231.314,71 bedroegen. Daar ook de raad vond dat de gemeente bij dit beroep niéts te verliepen heeft, doch al les kan winnen, werd besloten in be roep te gaan. Aan de heer P. Huigh werd grond ver kocht aan de Prins Bernhardstraat ter grootte van 216 m2 voor de prijs van f 502,80. De voorzitter deelde mee, dat G.S. geen bezwaren hebben tegen de aan koop van een brandspuit en de uitgaven voor de verbetering van de Willemsweg en de aansluiting Rijksweg Breskens Prov. weg IJzendijke. G. S. hebben de N.V. Bank van Ned. Gemeenten verzocht Schoondijke voor de financiering van deze projecten le ningen te verstrekken. Voorts deed de voorzitter de teleur stellende mededeling, dat de directie Was- en strijkvaardig6 vrouwen van Breskens Heeft U wat voor de was in de winkel vergeten, Daar behoeft U niet over te zweten. Houdt WIM FENIJN in de gaten, Want die vent in alle straten. 29 April 'snamiddags: uitreiking van bekers door de leerkrachten op de lagere scholen en kleuterscholen. 30 April 's morgens: 8.00 uur: Klokluiden. 8.20 uur: Koraalmuziek door de mu ziekvereniging van de torentrans. 9.00 uur: Kerkdienst. 10.20 uur: Einde kerkdienst. 10.30 uur: Film in het „Casino" voor kleuters en kinderen van de le en 2e klassen der lagere scholen. ORANJEPLEIN 10.30 uur: Gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, begeleid door de mu ziekvereniging. 10.40 uur: Aanvang kinderspelen. 12.00 uur: Einde kinderspelen. ORANJEPLEIN 2.00 uur: Aanvang grote damesvoet balwedstrijd. 3.00 uur: hardrijden voor mannen bo ven de dertig jaar op kinderfietsen. 3.30 uur: kruiwagen wedstrijd voor pa ren. 4.00 uur: hindernisloop voor jongens tot 15 jaar, die niet in Breskens op school gaan. 4.30 uur: f ietswedstrijd met hinder nissen voor meisjes tot 15 jaar, die niet in Breskens op school gaan. 5.00 uur: mastklimmen om grote prij zen. 7.15 uur: concert op het Spuiplein door de muziekvereniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Breskens. 7.50 uur: zanguitvoering. 8.25 uur: Accordeonclub „De Flamin go's. 9.00 uur: lampionoptocht met muziek door het dorp naar het strand, waar een groot vreugdevuur zal worden ontstoken. 10.00 uur: levende stoelendans op het Spuiplein. 10.45 uur: sluiting met het gezamenlijk izingen van het Wilhelmus. voor Volkshuisvesting in Zeeland be richt zond, dat de aannemingssom voor de 5 te bouwen woningwetwoningen f 5359,te hoog ligt. Op de woningen zou dus circa f 1000,per stuk bezui nigd dienen te worden, echter zonder dat hierdoor de afwerking in gevaar gebracht wordt. Met andere woorden, er kan op de -woningen niet bezuinigd worden. Naar aanleiding van dit alles vroeg men izich af, of het nu de bedoe ling is van Volkshuisvesting dat Schoon dijke wel of niet deze woningen gaat bouwen. Mag Schoondijke er een 30-tal bouwen, en kunnen deze gelijktijdig aanbesteed worden, dan zal de aan- neemsom zeker omlaag kunnen. Thans is het echter niet mogelijk. Medegedeeld werd dat de burgemeester contact op gaat nemen met Volkshuisvesting om te trachten tot een vergelijk te komen. Van de rondvraag maakte de heer R. E. A. de Badts gebruik door er op te wij zen, dat Donderdags voor Pasen altijd 's avonds kerkdienst wordt gehouden in de R.K. kerk. Hij vroeg B. en W. drin gend de raadsvergadering op een zoda nige wijze vast te stellen, dat alle raads leden deze bijeenkomsten kunnen bij wonen, zonder hun kerkelijke plichten te verzuimen. Gevonden voorwerpen 2 wollen dassen, dames glacé, zakmes, sleutel, postzegels, portemonnaie met inhoud. Inl. ter gemeente-secretarie te Schoon dijke. Waterlandkerkje Viering Koninginnedag. In verband met de viering van de 50e verjaardag van H.M. de Koningin werd een comité gevormd dat voor de samen stelling en uitvoering van een feestpro gramma zal zorgdragen. Dit comité be staat uit de volgende heren: M. J. Ver- brugge, A. Buijck, J. C. v. d. Walle, M. Poissonnier, J. E. V. de Milliano, C. H. Jansen, J. J. de Bruijne, A. Verwulst, Th. Pijcke, F. de Jong, J. Schilleman en J. Heinsdijk. De samenstelling der commissie is zo danig dat daarin zijn vertegenwoordigd het gemeentebestuur, de oudercommis sie der O. L. School, Bestuur der kleu terschool, de inwoners van de kom der gemeente, die van de wijk Turkeije, Klein Brabant, de Schans en de Bak kersstraat. Voorlopig werd reeds het volgende programma vastgesteld: voor de kinderen van de lagere school en kleuterschool 's morgens optocht met versierde fietsen, autopeds e.d. Hierna verschillende kinderspelen, waarna om 3 uur de goochelaar Prof. Roberti uit Antwerpen een pdogramma zal afwer ken, hetwelk 's avonds zal worden her haald. Prof. Roberti is een internatio naal bekend goochelaar en telepaath. Hij treedt herhaaldelijk op voor de Bel gische T. V. Bevolkingsonderzoek op t. b. c. Zoals reeds eerder gemeld, zal dit jaar een bevolkingsonderzoek op t. b. c. worden gehouden. Dit onderzoek zal Creatie Kwaliteit Service De wens van iedere vrouw: Een elegant Kostuum met een bijzondere coupe Wij tonen U met de geaccentueerde taille-lijn in zuiver wol len kamgaren 98,50, 115,—, 135,- in de nieuwste zuiver wollen stoffen 89,50, 97,50, 117,50 Voor Uw betere damesconfectie Uw modehuis in Vlissingen plaats vinden op 27 Mei, 's middags en 's avonds in het Dorpshuls. Tevoren zullen enkele huisbezoekers rond gaan om dit zo belangrijk onderzoek te pro pageren. Cadzand Collecte. De collecte voor het Leger des Heils te Cadzand heeft f 55.35 opgebracht. Zuidzande Geslaagd. Bij het onlangs te Utrecht gehouden examen voor het diploma vakbekwaam heid in het Schildersbedrijf, slaagde de heer J. A. Risseeuw te Zuidzande. door HENK VAN HEES WIJK. 28 „Denken jullie om de honden?" „Reken maar," antwoordde de inspec teur grimmig. „We hebben alle moge lijke voorzorgsmaatregelen genomen. Dank zij hun eigen vinding, dat gaas om het terrein, kunnen ze geen kant uit". „Denk er ook om, dat er ergens aan de oostkant een hek moet zijn". „Ook daarmede houden we rekening. Vanaf de Groene Stop gaat eveneens een patrouille het weiland in en het zul len flinke jongens zijn, als ze ons ont snappen". Tonnie dacht na. „Jammer, dat ik er niet bij kan zijn". „Hindert niet. Nu moet je eens luiste ren. Als je weer huiswaarts rijdt, zal het wel na twaalven zijn. Rijd vanaf Gro ningen de hoofdweg naar Klokveen. Je wordt even buiten de stad, bij de splitsing naar Assen, aangehouden en met auto en juffrouw Rosmalen opge bracht naar het politiebureau in Gro ningen. Daar zal - als alles verloopt volgens ons plan, de hele bende dan ook zijn. Je begrijpt, dat we die juf ook moeten hebben. Ze is op zijn minst me deplichtige". „Dan kom ik wel een beetje scheef te zitten". „Dat komt in Groningen wel in orde. De mannen, die de wagen aanhouden, weten van niets. Dus ook jou verdenken ze. Op het politiebureau worden jullie gescheiden en laat ik je wel met een wa gen naar Wilschoten brengen. Ge snapt?" „Oké, inspecteur. En veel succes". Ze waren aangekomen bij het station Blaarum. Tonnie drukte de ander ste vig de hand en verliet de wagen. Terwijl hij op het station op en neer liep, in afwachting van de trein, dacht hij„Zo-zo, Ineke, jij bent dus het lok aas om Tonnie Koenders buiten schot te houden. Nou, je zult je zin hebben. Maar je zult voor morgen stom verwon derd zijn". HOOFDSTUK XVI. Tonnie heeft een zwak ogenblik. Tegen zeven uur had Tonnie Koen ders post gevat bij de ingang van 't Hooge. Het hek stond wagenwijd open en er heerste een weldadige rust. Hij stak een sigaret op en liep een beetje heen en weer. Niet te geloven, dacht hij, dat hier vannacht de beslissende veld slag geleverd zou worden. En dan te be denken, dat de bevolking van Wilscho ten zo hoog opzag tegen de lui van 't Hooge. Om precies zeven uur kwam de blau we auto naar het hek toegereden. Ineke was gekleed ih een lange, rose japon, waaroverheen ze een kort jasje had. Ze stopte en schoof opzij, hem beduidende, dat hij achter het stuur zou kunnen plaats nemen. Hij gooide de sigaret weg, die half opgerookt was en stapte naast haar in. Even later reed de wagen in de richting van de stad. Hij keek haar even van terzijde aan en zei: „Je ziet er betoverend uit, kleme meid. Tot mijn spijt heb ik geen smo king". „Hindert niet, Tonnie. Maar ik ben blij, dat je tevreden over me bent". „Waar is de reis heen?" „Ik weet een aardige tent in Assen. Ik ben er in m'n eentje ook wel eens ge weest. Gezellig, een leuke band en een pracht van een dansvloer". „Ik ben geen expert in dansen, hoor". „Ik evenmin. Dus dan behoeven we elkaar niets te verwijten. Langzaam voerde hij de snelheid op en even voor Groningen sloegen ze linksaf naar de straatweg, die naar As sen voerde. De hele rit duurde nauwe lijks een uur en in Assen wees Ineke hem de weg. Ongeveer aan de buitenkant van de stad was inderdaad een gezellige zaak. Hoewel het nauwelijks acht uur was, bleek er al heel wat publiek te zijn. Tonnie parkeerde de wagen naast het café en samen gingen ze naar binnen. Er bleken nog enkele tafeltjes vrij te zijn en Tonnie koos een tafeltje vlak bij het raam. Het bandje installeerde zich juist en even later nodigden vrolijke tonen de paren uit ten dans. Tonnie stond op, boog voor Ineke en aan zijn arm ging ze naar de dansvloer. Het ging aanvankelijk wat onwennig, maar spoedig waren ze op elkaar inge steld. Tonnie realiseerde zich, dat hij het meisje nu voor de tweede maal in zijn armen had. Een leuk ding, die Ine ke. Jammer, dat ze bij die vervelende affaire betrokken was „Waar zijn je gedachten, Tonnie?" Hij lachte. „O, ik dacht er aan, dat we elkaar nog maar zo kort kennen en dat we nu samen een leuke avond voor de boeg hebben". „Dus je vindt het wel prettig om met me te dansen?" „Varen, autorijden, dansen, een beetje ruziën met jou is alles prettig". „Dank je, Tonnie. Enfin, je ziet nu wel, dat ik je ook wel mag". „Dat weet ik. kleine meid". „Ach nee, noem me geen kleine meid. Dat klinkt zo kinderachtig". „Ineke vind je niet aardig klinken, kleine meid niet Als ik je dan eens lieveling noem?" Ze bloosde enig^ns. „Goed^ maar dan alleen voor vanavond".

De Schakel | 1959 | | pagina 1