RpiiaÉI VAN MEENEN, Bresta. BrommersSiperia, Beriai, N.S.U. RijwielenGazelle, Gruno, Raleigli. Woningruil Nieuwe prijzen N D. ROELSE, Vlissingen VISITEKflARTJES BLEU's Ui bode Philips radio en televisie 572 Gemeente Breskens koopt nu Uw radio of televisie gCHIPPERS 'er vice en AUTA azorg J. Klaassen, beurtschipper Ion. Nederlandse Schouwburg le Cent Fa. SMOOR DE Breskens Rotterdam; 13. A. Jongejan, Rotterdam; 14. A. Straver, Haarlem; 15. P. Muijl- wijk, Rotterdam; 16. Th. Sijthoff IJssel- monde; 17. J. Linders, Roosendaal; 18. B. Malipaard, Willemstad; 19. Keepers, Roosendaal; 20. A. Roks, Bosschenhoofd. Hoofdplaat Afscheid Gemeente-secretaris Stuy In een buitengewone vergadering van de gemeenteraad van Hoofdplaat, heeft het gemeentebestuur afscheid genomen van de secretaris-ontvanger, de heer J. I. Stuy, die met ingang van 1 April be noemd is tot burgemeester-secretaris van de Brabantse gemeente Putte. Voor deze vergadering waren tevens uitgeno digd alle ambtenaren in dienst van de gemeente, alsmede de ZeerEerwaarde Heer Pastoor H. Deenen en de WelEer- waarde Heer Ds. J. Eijgendaal. Het eerste agenda-punt vermeldde de ontslagaanvrage van de heer Stuy als secretaris-ontvanger, ambtenaar van de burgerlijke stand, secretaris-penning meester van de instelling voor maat schappelijke zorg en de Commissie tot wering van schoolverzuim. Nadat op de officiële wijze de ontslag aanvrage was behandeld en aan de heer Stuy op de meest eervolle wijze ontslag- was verleend, hield burgemeester Tem merman een afscheidstoespraak. Hij re leveerde dat de heer Stuy bij zijn komst in Hoofdplaat een gemeente aantrof, die qua ontwikkeling bij andere gemeenten was achtergeraakt en bovendien zwaar door de oorlog was getroffen. Bij zijn vertrek, aldus de burgemeester, kan hij met voldoening terugzien op een zeer werkzaam aandeel in alles wat de ge meente thans op een zeer behoorlijk peil heeft gebracht, zoals aanleg water leiding en riolering, een volledige nieu we bestrating en straatverlichting, bouw woningwetwoningen, aanleg sport terrein en vele andere werken. Ook her innerde de burgemeester aan de belang rijke plaats die de heer Stuy in het maatschappelijk leven innam als lid en stuwende kracht in diverse verenigin gen, terwijl hij voorts met zijn gezin steeds klaar stond om hulp te bieden waar dit nodig was, zoals o.m. bij de wa tersnoodramp. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester de scheidende secretaris een gouden horloge aan. Als persoonlijk geschenk van de raadsleden en de bur gemeester mocht dhr. Stuy een vulpen set in ontvangst nemen. De heer M. G. J. Wijffels, le ambtenaar ter secretarie, sprak namens al de dienst zijnde gemeente-ambtenaren. Hij schetste dhr. Stuy als een accuraat en goed secretaris, een volledig en bekwaam ambtenaar, waarmee het prettig was samen te werken. Ook mevr. Stuy werd in de dank betrokken. Namens de amb tenaren bood dhr. Wijffels aan de heer en mevrouw Stuy een Engelse tafelklok aan. Hierna voerde Pastoor Deenen het woord namens de katholieken der meente, maar vooral in zijn functie als voorzitter van het schoolbestuur. Hij fe liciteerde burgemeester Temmerman met de benoeming van dhr. Stuy, om dat, naar hij zei, men van hogerhand had gezien, dat in deze persoon meer mogelijkheden zaten dan alleen secreta ris van Hoofdplaat. Dominee Eijgendaal sprak woorden van dank namens de protestanten van Hoofdplaat en memoreerde, dat hij dhr. Stuy slechts in één opzicht als tegen stander tegenover zich vond. n.l. in het volleybalspel. Tot slot sprak de gepensionneerde ge meentewerkman P. Blaakman een per soonlijk woord. Dhr. Stuy dankte daarna allen voor de prettige samenwerking. Naar zijn me ning werd hem teveel lof toegezwaaid, omdat hij niet meer had gedaan dan zijn plicht. Hij zei steeds met plezier in Hoofdplaat te hebben gewerkt. Hij be trok in zijn dank vooral ook zijn vrouw en kinderen voor de wijze waarop ze niet de inwoners van Hoofdplaat hadden om gegaan. Hij zei, erg blij te zijn met de prachtige cadeaux, omdat hij hierin een bewijs zag dat hij vele vrienden achterlaat, welke gedachte een grote steun voor hem betekent bij het vertrek uit Hoofdplaat en het begin in een nieu we gemeente en welke steun hij hard nodig meent te zullen hebben. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat het Hoofdplaat in de toekomst goed zal gaan en dat er vooral meer werkgelegenheid mag ko men. Met ongeveer dezelfde bewoordingen dankte dhr. Stuy na de afscheidsbijeen komst in de zaal Martens op de 2e Paas dag. In deze bijeenkomst namen de in woners van Hoofdplaat officieel afscheid van dhr. Stuy. Namens de gehele gemeente sprak ae ZeerEerwaarde Heer Pastoor H. Deenen woorden van dank en waardering tot de scheidende secretaris, waarbij hij tot uitdrukking bracht, dat dhr. Stuy in zijn functie méér dan zijn plicht had gedaan en zijn werk op voorbeeldige en zeer te waarderen wijze had verricht. Hij prees dhr. Stuy vooral voor de wij ze, waarop hij, ondanks zijn drukke werkzaamheden altijd de mensen te woord stond. Hij vond het redelijk om deze secretaris in het publiek oprecht dank te zeggen voor het vele werk, in het belang van Hoofdplaat verricht. Dhr. C. de Smit, voorzitter van de K.A.B., afd. Hoofdplaat, voerde daarna nog het woord namens K.A.B. vak- en standsorganisaties en de heer A. de Bruijckere namens de toneelverenigini D.E.S. en de voetbalvereniging. Namens alle Hoofdplaatse verenigin gen werd aan de familie Stuy een waar devol schilderij aangeboden, voorstel lend een havengezicht, van de hand van de Bergense schilder W. van Dort. Een geschenk dat tevens een symbolische herinnering betekende aan de werktijd in het dorp aan de Schelde. Aan het einde van deze avond maak ten velen van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van de heer en mevrouw Stuy. Biervliet 50 jaar getrouwd. Het echtpaar Moggré-Brevet te Bier vliet vierde Woensdag hun gouden hu welijksfeest. De heer Moggré, die een vooraanstaande plaats inneemt in Pron. kerkelijke kring in de gemeente, geniet 'n bijzondere populariteit. Als kerkvoogd en President-Kerkvoogd heeft de heer Moggré reeds een lange staat van dienst. Is het wonder, dat vele ingeze tenen, vrienden en bekenden het gou den echtpaar kwamen felicijteren tij dens de receptie, welke in het N.H. Jeugdgebouw werd gehouden. Burge meester A. P. Kostense, alsmede Ds. Evenhuis, beiden met echtgenote, kwa men eveneens hun gelukwensen aan bieden. 's Avonds bracht de Kon. Harmonie met de drumband de feestelingen een grootse serenade. De belangstelling v. d zijde der bevolking was bijzonder groot. De Kerkstraat was te klein allen te kun nen bergen. De voorzitter der Harmonie dhr. H, A. M. v. d. Vijver, sprak het bruidspaar toe. Hij wees op de vele ac tiviteiten, die dhr. Moggré heeft ont wikkeld, ook voor de muziekvereniging Een bijzonderheid van dit feest was, dat ook op deze dag de zoon van de fam Moggré zijn 25-jarige bruiloft vierde Beide echtparen kregen namens de Harmonie een verrassing in ontvangst te nemen. De 16-jarige zoon van dhr. M. Moggré dankte de muziek en drum band voor de muzikale hulde. Van Kerkvoogdij en Kerkeraad kreeg het gouden echtpaar een schilderij van het kerkgebouw der N.H. Gemeente aangeboden. Ingezonden (buiten verantwoordelijkh. der redactie) Aan de vogelliefhebbers te Breskens Aangezien er enkele niet-herkozen be stuursleden van de vogelvereniging „de Vink" kost wat kost trachten deze ver eniging kapot te maken, is het bestuur genoodzaakt een en ander onder Uw aan aacht te brengen. De eerste opzet van deze heren is mis lukt. Toen er n.l. reeds een nieuw be stuur gekozen was, heeft één van de niet herkozen bestuursleden de euvele moed gehad een mutatielijst naar het hoofdbestuur van de Ned. bond van vo gelliefhebbers te zenden waarbij hij 33 leden afvoerde. M.a.w. zij beweerden „de Vink" te zijn en probeerden zo de gelden en eigendommen van de vereniging tot zich te trekken. Deze opzet is mislukt door ingrijpen van voornoemd hoofd bestuur. Daarna probeerden zij lid te worden van de vogelvereniging van Oostburg, maar daar waren zij niet op hun lidmaatschap gesteld. Thans proberen zij een niieuwe ver eniging te Breskens op te richten en tweedracht te zaaien in de gelederen van „de Vink". Met onwaarheden en verdraaiingen proberen zij leden voor hun vereniging te winnen. Waarom dit alles, gaat het nu te goed met „de Vink?" Nu worden er geen be slissingen genomen zonder goedkeuring van de leden. Is dit voorheen ook altijd O geweest? Een ieder die bezoek ontvangt van één van deze drie heren, raden wij ten sterkste aan zich in verbinding te stellen met het huidige bestuur van „de Vink," alwaar zij alle inJftchtingien kunnen krijgen over het bestuursbeleid van deze heren toen zij nog lid van „de Vink" wa ren. Mijnheer de Redacteur, met dank voor de plaatsruimte. Plet bestuur van „de Vink," Breskens. „A P P E L - 3" (Wees er als de kippen bij). In het tijdvak van 1 tot en met 29 April 1959 zal een nationale actie ten behoeve van de Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers en nagelaten be trekkingen worden gehouden. Loten in 5 verschillende kleuren a f 1,- per stuk zullen door middel van meer dan 15000 verkoopadressen in om loop worden gebracht. f 225.000.- aan belastingvrije prijzen waaronder wéér 5 woonhuizen a f 25.000 per stuk (of goederen in vrije keur-'e) zullen ter beschikking worden gesteld. In alle plaatsen van ons land, zelfs in de allerkleinste gehuchten, zijn verkoop adressen. kenbaar aan affiches, beves tigd. Ook dit keer zullen de hoofdnrij- zen door notaris mr M. J. Meiier (Am sterdam) voor de microfoon (298 m.) op 29 Anril bekend worden gemaakt. Bij de vorige „Appèl" (1 en 21 acties moeiten vele mensen teleurgesteM wor den daar de loten binnen enkele dagen bleken te zijn verkocht. De „Appèl"-3 actie begint 1 April en wanneer men „Appèl"-loten wenst te bezitten dan zal men goed doen niet al te lang te wachten met het kopen van loten. Uit de opbrengst van beide vorige „Ap- pèl"-acties ontstond het bungalow-dorp in Doorn. De opbrengst van de 3e „Ap~ pèl"-actie, die ook ditmaal geleid zal worden door de heer A. M. Bergers, Rot terdam, zal worden aangewend voor de exploitatie van het Moederhuis en 7 dubbele bungalows, voor de revalidatie van Nederlandse militaire oorlogsslacht offers en de zorg voor nagelaten betrek kingen. Spuiplein BRESKENS heeft zojuist ontvangen Robson herenpyama's, effen f 14,95 gestreept f 17,95 satijn streep f 19,75 maten 48 tot 56 Al degenen, die iets te vorderen heb ben van, of verschuldigd zijn aan de Heer ABRAHAM C. CIJSOUW-Risseeuw, Nieuwstraat 32 te OOSTBURG, gelieven hiervan opgave te doen ten kantore van Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede. Gevraagd wordt een op arbeidsovereenkomst. Salaris voor 24-jarigen en ouder f 302,64 per maand exclusief 2 pCt. huurcompensatie, 4 pCt. vakantie-uitkering en emolumen ten. Brieven aan de burgemeester vóór 15 april a.s. Gezin uit Amersfoort wenst woningruil voor de maand Augustus Aanbiedingen: Grote Kade 27, Breskens. BRESKENS - Telef. 617 OOSTBURG - Telef. 58 ii( Telefonisch aangesloten onder nummer Julianastraat 9 BRESKENS Zondagsdienst doktoren. Zondag 5 April Breskens—Groede—Schoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 366. Geref. Kerk, Breskens. 10 en 3 uur: Ds. Pontier, Vlissingen. Vrij Lvang. Gjatesnu Breaker, 10 uur, Ds. Praas Belijdenis des geloofs Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Doopages. G«m. Airdenfe-urg 10,15 uur> Ds- Vis Ev. Luïb. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Geen opgave PREDi KbtURTEN Zaterdag 4 April Schoondijke, 7 uur, Avondgebed. Zondag 5 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom. Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis. Breskens, 10 uur, Dr. van Reusekom. Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate. Groede, 10 uur, Ds. Becht, van Zaamslag. (Bediening H. Doop). Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Altena, van Apel doorn. (Bevestiging van Candidaat Joh. Rrezet; Extra collecte Kerkvoog dij); 2,30 uur, Ds. Brezet. Intrede. (Extra collecte Rozenoord). Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. (Viering en Bed. van de H. Doop). Retranchement, 9 uurDs. Tijmstra. (Bidstond voor het Gewas). Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman. (M.m.v. het Herv. Kerkkoor van Cad zand) Sluis, 9,30 u., Ds. ten Cate, v. Cadzand. St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. ten Cate, van Cadzand. St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom. Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma. IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert. Zuidzande, 10,30 uur, Ds. Blom, van Aardenburg. Woensdag 8 April Oostburg, 7 uur, Liturgisch Avondgebed. Zondag 5 en Donderdag 9 April Ingevolge het bijzonder grote succes: 2e reeks: PROCES OM JEZUS Toneelspel van Diego Fabbri Regie: Ben Royaards Alleenverkoop Scheldestraat 44 Telefoon 3714 in groie sortering

De Schakel | 1959 | | pagina 3