€sso bobbe's Bobbe COUTURE ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN J Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel Breskens Feuilleton Het geheim van 't Hooge 14e Jaar%an% - Nr. 707 Vrijdag 3 april 1959 Verschijnt iedere vrijdag A bonnementsprij s f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKEiiS-UI I (j'EVERS: F.» SMOOR DE HULSTER DORFSSTRAA" RDPSKFNS - TEL 1» - GiRO 358296 Groede Uitslag bïljartAprijskamp. De uitslag van de 14-daagse biljart prijskamp met 4 ballen, die gehouden werd bij dhr. B. Mookhoek, was als volgt: 1. W. Vermeulen 280 pnt. 2. J. van Haneghem 280 pnt. 3. W. van Quekelberghe 265 pnt. 4. J. Cruson 260 pnt. 5. Iz. Verplanke 255 pnt. 6. B. Brand 255 pnt. 7. A. Hoogstad 245 pnt. 8. P. Erasmus 245 pnt. 9. Joz. Vermeulen 235 pnt. 10. C. J. Erasmus 230 pnt. Er werden 1513 kaarten verspeeld. over de maand Februari 1959. GEBOREN: 2, Coenraad, zn. van D. Pa- salbessy en J. S. Anakotta, te Oostburg; 14, Cornelis Pieter, zn. van J. Baas en van E. M. Baarendse; 22, Wilhelmina A., d. van T. Mahulette en van M. P. Leka- tampessy, te Oostburg. OVERLEDEN: 3, te Oostburg, Jozina J. Albregts, 82 j., echtgenote van deHondt; 14, te Oostburg, Leonie L. Buijck, 85 j., weduwe van Geeraert; 21, Alphonse Ed- mond Verstrijnge, 82 j., weduwnaar van R. M. van Acker; 27, te Oostburg, Jozias J. Dees, 69 j., echtgenoot van A. Haak. GEHUWD: 4, Arsène Carolus Roegiest, 29 j., wonende te Biervliet en Germaine Augusto Alice Dossche, 33 j., wonende te Groede INGEKOMEN: 16, Reinder J. Jaarsmaen echtgenote, van Amsterdam naar W 132 25, Adriaan Schijve, van Nieuwvliet naar W 58. VERTROKKEN: 4, G. A. A. Roegiest- Dossche, van O 19 naar Oostburg; 12, Willem J. Blaakman, van A 3 naar Zie- rikzee. Schoondijke over de maand Februari 1959. GEBOORTEN: Geen. HUWELIJKEN: Geen. OVERLEDEN: 10, M. L. Hamelink, 77 j.; 24, H. de le Lijs-van de Velde, 83 j. INGEKOMEN: 2, G. M. van Acker-Co- rijn, van IJzendijke naar Prinses Irene - straat 9; 2, C. P. Corijn, van IJzendijke naar Pr. Irenestr. 9; 2, C. A. Corijn, van IJzendijke naar Pr. Irenestr. 9; 5, C. S. v. d. Hoofd, van Vlissingen naar Kon. Julianastraat 16. VERTROKKEN: 3, S. M. Seen, van Lan ge Heerenstraat 37 naar Rotterdam; 10. J. C. Dieleman en gezin, van D. A. Lam- mestraat 5 naar Terneuzen. Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering der ge meente Schoondijke vroeg weth. Toes- seint, naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering, waarin de bur gemeester een lans had gebroken om tot samenwerking te komen in W. Z.-Vlaan deren om aan de werkloosheid een einde te maken door industrialisatie, wat men nu met deze uitspraken, die trouwens in meerdere gemeenten zijn gedaan, moet De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 5 06 doen. Moet niet ergens het initiatief ge nomen worden om b.v. de gezamenlijke gemeenteraden eens bijeen te brengen en samen te bespreken wat er voor Wes telijk Z.-Vlaanderen gedaan moet wor den. Dat er iets gedaan moet worden, al dus de wethouder, daarover zijn we het hardgrondig eens. Burgemeester van Rose velt zeide, dat hij veel zou voelen voor een gesprek met alle raden, doch wat moet de basis zijn voor dit gesprek. Voorts deelde de burge meester mee, dat een commissie uit de Vereniging van B. S. en O., onder voor zitterschap van burgemeester van Don gen een rapport aan het opstellen is, dat als een wapenschouw gezien moet wor den. Dit rapport zal de werkloosheids cijfers van Westelijk Z.-Vlaanderen ana- liseren en tevens stellen op welke wijze deze werkloosheid het doelmatigst be streden kan worden. Dit basisprogramma zal aan de ge meentebesturen worden voorgelegd. Deze gehele gang van zaken is echter nog in een pril stadium van voorbereiding, zo dat thans het gesprek hierover nog niet op gang kan worden- gebracht. Wel is het zaak de belangen van W. Z.-Vl. steeds daar waar mogelijk en wenselijk is, on der de aandacht van de autoriteiten te brengen. De agenda: De voorz. deelde mede, dat mej. Kan- se, onderwijzeres aan de o.l. school, ziek is en haar genezing geruime tijd zal du ren. Mevr de Bruijne uit Waterland- kerkje is tot tijdelijke leerkracht be noemd. Voor de B.B. zal de gemeente een be drag van f 0,26 p. inwoner bijdragen. In de nieuwe lokalen bij de Rijksland- bouwwinterschool gebouwd, zullen kam- bala strokenvloeren gelegd worden. Centrum Kraamzorg kampt met grote tekorten. Daarom werd de vergoeding- per kraamverzorging gebracht van f 5,- op f 10,-. Dhr. D. Haak, die 1 April precies 30 jaar in gemeentedienst is als keurings- veearts, kreeg op zijn verzoek eervol ont slag wegens het bereiken der pensioen gerechtigde leeftijd. In tijdelijke dienst is thans als keuringsveearts benoemd de heer I. P. Risseeuw uit Groede. Wed. C. Herrebout zal de woningwet woning waarin zij thans woont, niet van de gemeente kunnen aankopen. De gemeente mag de woning voor f 10.345,- verkopen. Een nieuwe woning bouwen kost de gemeente thans echter veel duur der. Waarom men dan ook van de ver koop afzag. Aan dhr. I. de Bliek werd grond ver kocht voor het bouwen van een premie woning aan de Pr. Irenestraat. Dhr. A. Rookus zal de gemeentegrond, waarop in de (verre) toekomst een speeltuin moet komen, kunnen gebruiken - als tuin grond. Op voorstel van B. en W. zullen de ba rakken, voorheen dienend als gemeente huis, worden afgebroken. De raad be sloot deze barakken niet meer in gebruik te geven daar het eindelijk eens tijd wordt dat de rommel ter plaatse vat wordt opgeruimd. B. en W. stelden de raad vervolgens voor, om een woning te bouwen, bestemd voor de wachtmeester der politie, in de Kon. Julianastraat. De bouw werd gegund aan de laagste in schrijver, waarbij echter nog een over eenkomst moet worden gemaakt, daar enkele bezuinigingen moeten worden aangebracht. De Gebr. Vergouwe uit Breskens waren de laagste inschrijvers voor f 15.333,-. Voorts zullen 5 woning wetwoningen aan de Nijverheidsstraat gebouwd worden. De laagste inschrijver was dhr. V. Verstraete uit Hoofdplaat met een bedrag van f 62.890.-. De hoog ste inschrijver was de fa. Bossand te Oostburg met f 74.916,-. Er waren 10 inschrijvers. Aan de laagste inschrijver werd het werk gegund. Met de heer Poisonnier uit Breskens werd een overeenkomst aangegaan tot het ophalen van het huisvuil met een gesloten vuilnisauto. Hiervoor zullen ge sloten vuilnisemmers worden uitgereikt, terwijl de raad tevens besloot nu ook te Sasput en op de Tol het huisvuil te la ten ophalen. Voor al deze service wordt h,et tarief der reinigingsrechten opge voerd van 2,- tot f 5,- per jaar, waar voor de mensen dan gratis een gloed nieuwe vuilnisemmer krijgen aangebo den. Aan dhr. J. de Jonge werd grond aan geboden achter de R.K. Pastorie nabij zijn garage. De raad sprak de hoop uit, dat er dan eindelijk aan een onhoudbare toestand een einde komt. Aan de aldaar eerder geprojecteerde weg bleek de raad geen behoefte te hebben. De begroting werd gewijzigd, terwijl deze maal van de rondvraag geen ge bruik werd gemaakt. Breskens Prijskamp biljarten In ,,'t Vissershuis" bij dhr. de Buck te Breskens werd een prijskamp gehouden op de biljart met 4 ballen over een tijd vak van 14 dagen. De totale uitslag van deze kamp was als volgt: 1. Iz. Verplanke, Oostburg 260 pnt. 2. W. Vermeulen, Breskens 255 pnt. 3. Iz. Verhage, Nieuwvliet 250 pnt. 4. L. Steijaert, Breskens 250 pnt. 5. W. v. Quekelberghe, Bresk. 245 pnt. 6. J. v. Haneghem, Groede 245 pnt. 7. B. Brand, Breskens 245 pnt. 8. H. de Munck, Breskens 230 pnt. 9. C. Erasmus, Breskens 225 pnt. 10. L. Driessen, Breskens 225 pnt. Het aantal verspeelde kaarten was 2200. brengt U NIEUWE KLEUREN NIEUWE STOFFEN NIEUWE MODELLEN COSTUUMS MANTELS JAPONNEN Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUISÜIN VLISSINGEN IN EN Nieuwvliet Raadsv erg ad-er in g De Raad der gemeente Nieuwvliet kwam vorige week Donderdag in open bare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester Everaars. De voorzitter betuigde zijn leedwezen, dat dhr. P. I. de Groote wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Verheugd was de voorz. dat de gemeente-secretaris, dhr. Dekker weer hersteld is. De gemeente verleende indertijd aan de C.J.M.V. een verhoogde subsidie voor de door haar geëxploiteerde bibliotheek. Dhr. Rijkborst, beheerder van de Reizen de Bibliotheek, zond de raad een dank betuiging voor de verleende verhoging. Het Oranje-Comité „Nieuwvliet" wil de 50e verjaardag van H.M. de Koningin, meer in 't bijzonder met het oog op de kinderen, op buitengewoon luisterrijke wijze vieren. B. en W. zijn verheugd, dat het Oranje-Comité in deze actie is en reeds een alleszins verantwoord pro gramma heeft opgesteld. Olm tegemoet te komen in de hoge kosten, die een der gelijk feest nu eenmaal met zich mee- door HENK VAN HEESWIJK. 26 Tonnie was verrast. „Ik maak u mijn compliment. Als ik het dus goed be grepen heb, werkt u nauw samen met Amsterdam". Glimlachend knikte de inspecteur. „In zulke gevallen werkt de politie in het hele land nauw samen. Wij hebben trouwens reeds enige maanden het ver moeden, dat in het noorden van het land dat spul ons land wordt binnenge smokkeld. Het is ook bekend - en met ons bedoel ik natuurlijk eveneens de po litie in de hoofdstad - dat op gezette tijden het vervoer per auto naar Am sterdam plaats vindt. Inspecteur Busse laar kende u en wist, dat u met vacantie ging naar het noorden des lands. Apro pos, hoe kent u hem?" Wij zijn vroeger on dezelfde scholen geweest. Tot het tijdstip, dat ik voor architect giner studeren en hij bij de po litie kwam. Overigens hebben we elkan der later nog dikwiils ontmoet". „Dank zij zijn bijzondere nrestaties - hij is een expert in smokkel-affanes - is hij zo snel in rang opgeklommen Maar, om op m'n verhaal terug te ko men hij vroeg u eens bijzonder uit te kijken, nietwaar?" Tonnie knikte. „Inderdaad. Ik be schouwde het aanvankelijk als een bij komstig amusement, een tijdverdrijf, nooit vermoedende, dat ik als het ware met mijn neus in de boter zou vallen". „Juist. We konden met zekerheid vast stellen, dat de smokkelwaar niet in Fol- kezijl van boord ging. Daarvoor zijn de mazen van onze netten te klein. Maar aan de hand van de gegevens die ons nu bekend zijn, lijkt het ons het beste, dat we trachten de smokkelboot te enteren op het ogenblik, dat de smokkelwaar aan boord wordt gebracht. En nu is er één moeilijkheid". „En welke?" „Het is mogelijk, en zelfs zeer waar schijnlijk, dat de smokkelwaar vanaf een Duitse motorboot of in Duitse wa teren, of buiten de driemij lszöne op de boot van Rosmalen wordt gebracht. In dat geval kunnen wij natuurlijk niets doen". „En de Duitse politie?" „Die werkt natuurlijk mee. Overigens, onze collega's aan de overkant loeren eveneens al maanden op de bende. Maar u begrijpt, we willen ditmaal een zo goed mogelijke slag slaan. Als het kan: in één keer de hele bende in hun kraag- grijpen. Het is helemaal geen kunst eens een bootje aan te houden en te doorzoeken en de opvarenden op te ber gen als we wat vinden. Maar daarmede hebben we de heren niet, die achter de schermen aan de touwtjes trekken. Het zou evenmin veel moeite geweest zijn om vandaag dat blauwe autotje aan te houden en uit te kammen. Dan zou de juffrouw achter slot en grendel gezet zijn en we hadden waarschijnlijk enkele pakjes van het bewuste spul in handen gehad. Maar we moeten meer te weten komen en pogen een zo groot mogelijk aantal lieden, dat er bij betrokken is, te arresteren. De politie in Amsterdam beschikt nu over een aantal adressen, waar de bestuurster van de blauwe auto op gezette tijden komt. Onze bedoeling is nu dat we op een bepaald moment overal tegelijk ingrijpen, zowel hier als in Amsterdam. En nu is uw taak pogen te ontdekken, wanneer de motorboot van meneer Rosmalen uitvaart. Volgens uw inlichtingen, welke wij van collega Busselaar hebben doorgekregen, nemen wij aan, dat hij de hoofdschakel is". Tonnie knikte begrijpend. „En wat meent u dan, dat ik verder moet doen?" „Ik wil mij persoonlijk vanavond en desnoods vannacht op de hoogte stellen van de situatie rond dat eh huis van die Rosmalen". „Landgoed 't Hooge". „Juist. Waar kan ik u treffen?" „Hoe komt u?" „Met de wagen. In burger natuurlijk. Onze mannetjes hebben opdracht op het water alles te bekijken, zonder dat ze ingrijpen. We kennen die boot wel, het is de „Corrie," een vrij snelle boot met een krachtige motor. Maar onze boten zijn altijd nog een tikkie sneller. Overi gens, in de komende nacht zal er niets kunnen gebeuren, want dan is het tij dens donker eb. En zijn de banken voor de kust veel te verraderlijk". „Wel, laten we afspreken dat u om negen uur in Klokveen bent, bij het sta tion. We rijden dan, als het donker ge worden is, naar Wilschoten en kan ik u als gids dienen. En later op de avond kunnen we dan aan de zeedijk een kijkje nemen". „Dat is in orde. Om negen uur ben ik vanavond bij het station in Klokveen". Tegen vijven was Tonnie weer in Wil schoten. Joke zat buiten te genieten van het mooie weer en keek lachend op, toen hij zijn fiets in de schuur zette. „Plezier gehad?" vroeg ze. „Ja, hoor. Ik ben de wijde omgeving eens per fiets wezen verkennen. Het is wel de moeite waard". Ze knikte. „Heb je vanavond nog plan nen? Ik voel wel wat voor een uurtje fietsen". Tonnie keek bedenkelijk. Dat kwam natuurlijk slecht uit. Hij had vanavond immers een afspraak met die inspecteur uit Folkezijl? „Een andere avond. Ik wil vannacht nog een keertje vissen en daarom wilde ik nu een paar uurtjes rusten". Ze keek teleurgesteld, maar liet het niet in haar stem horen. „O, best hoor.

De Schakel | 1959 | | pagina 1