VAN MEENEN, goede vulpen Muziekuitvoering te Breskens Voor televisie het beste beeld Plastic ontbijtset Gebr. ROOKUS Uw haar Rijwielen compleet mei lomp in kleit, vanaf 1147,50 Fa. Schippers Nauia Firma GEBR. CRUSON E i Zn., BLEU's naar Firma SMOOR X DE HULSTER Kon. Nederlandse Schouwburg le Gent op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Febr. 1959, J. HOOFTMAN, Spuiplein - Telefoon 616 met Waar Kunt U een prima fiets kopen voor f 99,— Dat kan alleen bij Dorpsstraat 53 Breskens lezingen Nieuw Voorjaar Lente „De kappers naast de kerk" li. In één woord fantastisch mooi Robson jongens Bloussons en jongensoverhemden waarvoor een drietal muziekverenigin gen zijn uitgenodigd, met een slotcon- cert bij gunstig weer op de markt door de plaatselijke muziekvereniging. De traditionele verloting is ook weer niet vergeten. De loten zijn verkrijgbaar bij de comitéleden en verdere adressen ad 25 cent. Als le prijs is beschikbaar een draagbare radio, 2e prijs een electri- sche klok en verder vele waardevolle prijzen. De inschrijving kan mondeling of schriftelijk geschieden in het café van de heer J. de Does aan de Koninginne straat en bedraagt f 2,50 of 35 B.frs. De betaling kan geschieden aan vermeld adres, of per postwissel of girostorting t.n.v. J. de Does, giro 663716, tel. 01176 - 314. In afwijking van vorige jaren krijgen de inschrijvers direct na ontvangst van hun inschrijfgeld een bewijs van in schrijving toegezonden. Inschrijving kan geschieden tot 2 April. Op 5 April kun nen de deelnemerskaarten worden afge haald van des morgens tot 11 uur v.m. bij dhr. de Does. Het belooft, na de lange winterpe riode, te IJzendijke weer een echt inter nationaal hengelsportgebeuren te wor den, waar vele honderden hengelsport- liefhebbers in eerlijke kamp elkaar de erepalm zullen komen betwisten. Zelfs nu reeds bestaat er belangstelling, vooral van de kant van onze zuiderburen die ieder jaar in toenemend aantal aan dit concours deelnemen. Aardenburg Prijsschieüng. In het gemeentelijk sportpaviljoen te Aardenburg werd een prijssehieting ge houden voor de leden van de luchtbuks- schuttersclub „De Missers". Na een spannende strijd wist de heer K. de Koeijer beslag te leggen op de le prijs. De 2e en 3e prijs waren voor de heren J. de Cocq en A. Ballegeer. Cadzand Bejaardensociëteit bijeen. De bejaardensociëteit te Cadzand her dacht tijdens een bijeenkomst in „Het Zwin" het feit, dat de sociëteit een jaar geleden werd opgericht. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. Adriaansen-de Neef, was door de heer A. Cappon op rijm gezet en werd door hem voorgedragen. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was. De middag werd besloten met het ver tonen van enige films over gezinsverzor ging door mej. Maas. Waterlandkerkje Toneeluitvoering. De toneelvereniging „Concordia" te Waterlandkerkje gaf Zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering, waarvoor een zeer behoorlijke belangstelling bestond. Medewerking aan deze uitvoering werd verleend door de muziekvereniging uit Schoondijke. Na de pauze werd het toneelstuk „De verkochte bruid" opgevoerd. Zaterdag wordt deze uitvoering herhaald. EERSTE FABRIEKSTREILER WORDT IN ROTTERDAM VERBOUWD. In Juli van dit jaar zal door de IJmui- dense Visserij-Maatschappij D. J. Krij ger de eerste Nederlandse zelfvissende fabriekstreiler in de vaart worden ge bracht. Daarmee zal Nederland zich na Engeland, Rusland, Duisland en Polen voegen bij de visserij landen, die fabrieks- schepen ter visserij op de verre visgron den bij Groenland, IJsland en Labrador sturen. Deze schepen vangen de vis en verwerken ze zelf tot diepvriesvis, vis meel en visolie. De eerste fabriekstreiler van Neder land zal de naam „Rotterdam" krijgen. Het is geen nieuw schip. De rederij D. J. Krijger heeft n.l. in Duitsland de zestig meter lange treiler „Van Ronselen", de B X 618, uit Bremerhaven gekocht. Dit schip, dat in 1941 werd gebouwd en dat toebehoorde aan de Hanseatische Hoch- see Fischerei, meet 572 ton en is inmid dels in Rotterdam aangekomen om ver bouwd te worden. Het fabrieksschip zal worden uitgerust met een diepvriesin stallatie en machines voor de fabricage van vismeel en visolie. De „Rotterdam" zal 5000 kisten vis kunnen aanvoeren, waarvan 980 kisten in het diepvriesruim en 4020 kisten in het koelruim. Voorts kan het schip 56 ton visolie en 60 ton vismeel aanvoeren. De capaciteit van de vismeelinstallatie is 20 ton per dag. De „Rotterdam" zal een motor ingebouwd krijgen van 1200 p.k., die het schip een snelheid zal geven van 14 mijl. De bemanning zal worden gehuisvest in 1- en 2-persoonshutten. De fabrieks treiler, die 35 dagen op zee kan blijven, zal niet alleen aan de verre visserij deel nemen, maar ook op de haring-, ma kreel- en zandspiering-visserij in de Noordzee gaan. De zandspiering, die tot nu toe uitsluitend door kleine kotters werd gevangen voor de vismeelfabriek te IJmuiden, zal dan aan boord van de „Rotterdam" tot vismeel en olie ver werkt kunnen worden. Zondag 22 en Donderdag 26 Febr. Zondag 1 en Donderdag 5 Maart 1959 KAT OP EEN HEET ZINKEN DAK Zondag te 15 en 19.30 uur Donderdag te 19.30 uur Burgerlijke Stand GEMEENTE GROEDE over de maand Januari 1959 GEBOREN: 9, Neeltje Maatje, d. van J. van Kerkvoort en van E. J. Risseeuw, Maatje Neeltje. d. van J. van Kerkvoort en van E. J. Risseeuw; 13, Izaak Jozias Jannis, zn. van J. I. Dierkx en van C. S. de Meester; 21, Eric Ernest Camilus, zn. van V. A. M. van den Hemel en van A. G. Buijsse; 23, Wilhelmina Suzanna Ma rie, d. van J. C. de Meester en van M. de Hulster. GEHUWD: 15, Jacques Misilje, 30 j., wo nende te Cadzand en Pieternella van Lare, 25 j., wonende te Groede. OVERLEDEN: 10, te Oostburg, Pieter de Lijzer, 77 j., weduwnaar van P. Ribbe; 10, te Rotterdam, Maria Chr. Orlebeke, 71 j., echtgenote van J. J. Scheerens; 15, Jacobus Versprille, 79 j., echtgenoot van J. van de Meere; 22, te Oostburg, Anna Maria Becu, 76 j., d. van A. A. Becu en van J. Risseeuw; 22, te Oostburg, Suzan na M. Baas, 65 j., weduwe van W. du Rie; 25, Johanna van Aalst, 83 j., wedu we van A. van Haneghem, eerder van J. de Meijer. INGEKOMEN: 3, Willem J. Verschelling en gezin, van Breskens naar O 107; 15, Gabrielle W. Zeegers, van Biervliet naar A 302; 19, Dina J. Tack, van Valburg- naar A 51; 20, Adriaan A. I. van der Lijcke, van Axel naar A 108; 27, Gerard Verschelling, van Breskens naar O 107; 29, Louisa W. Ras-van Grol, van Re- tranchement naar O 172. VERTROKKEN: 13, Julius N. Tupanwaël van O 124c naar O. en W. Souburg; 13, Alexander Hetharie, van O 124c naar O. en W. Souburg; 14, Johny Sopacua, van 124c naar O. en W. Souburg; 14, Julius Tipawaël, van 124c naar O. en W. Sou burg; 14, Johannis Alfons, van O 124c naar O. en W. Souburg; 23, Izaak L. Be cu, van W 159 naar Doorn; 23, Izaak A. Risseeuw, van A 31 naar Dordrecht. VERPLICHTE VOORJAARSSTIEREN- KEURINGEN 1959. Maandag 23 Febr.: Breskens, 9 u., Café de Milliano; Hoofd plaat, 10 u., Gemeentehuis; Biervliet, 11 u., Markt; IJzendijke, 13 u., Markt; Wa terlandkerkje, 13.45 u., Dorp; Schoon dijke, 14.45 u., C. Wijffels; Nieuwvliet, 15.30 u., „Stadsherberg"; Groede, 16.30 u., Gemeentehuis. Dinsdag 24 Febr.: Cadzand, 9.15 u., Wed. van Iwaarden; Retranchement, 10 u., Muziektent; Sluis. 11 u., Beestenmarkt; Zuidzande, 13 u., Muziektent; Eede, 13.30 u., Wed. Blon- deel; St. Kruis, 14.30 u., Ed. Blondeel; Aardenburg, 15.30 u., Café Ceulenaere, Oostburg, 16.30 u., Ledelplein. PRSDIKSffURTSN Zondag 22 Febr. Ned. Herv. Kerk Aarucnburg, geen opgave St. Kruis, geen opgave Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Dr. van Beusekom Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Grced#, 10 uur, Ds. de Jong Collecte A. C. D. Hoofdplaat, n uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 9,30 uur, Ds Eijgendaal Zendingscollecte Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 'sWoensdags om 7 u., avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Zendingscollecte Zaterdagav. 7,15 u. avondgebed Sluis, 9,30 uur, Vicaris Balk, 2e Exloërmond St. Anna ter Malden, uuur, Vicaris Balk Waterlfindkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma 'Tzendljke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Collecte Intern, hulpverlening Geref. Kerk Bresken* 10 en 3 uur, Ds. van Bottenburg, Schoondijke Vrij Evang. Gemeen Breskans, ro uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Retranchemeni, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Doopsgez. Gsïr. Aardanbarg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeen t* Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Psrochit H. Barbara te Breskens 22 Februari. 2e Zondag van de vasten, ie H Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Lof met 2e Lijdens meditatie. In de week H. Mis om half acht. Vrijdagvasten- en onthoudingsdag. Zaterdagavond om 7 uurKruisweg. Voor de levering van een te geven door de muziekvereniging „Uit het Volk-Voor het Volk" met medewerking van de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" uit Schoondijke in zaal „Casino" Vrijdag uitsluitend toegankelijk voor donateurs op vertoon van het ontvangen programma. Des avonds is er aan de zaal nog gelegenheid zich als donateur op te geven. Aanvang 7,30 uur (stipt). Zaal open 7 uur. Zaterdagavond entrée f 1,25. Na afloop gezellig dansje. Plaatsbespreken op Donderdag 26 Februari van 7-8 uur nam. aan de zaal. (Niet meer dan voor 6 personen tegelijk). Namens het bestuur I. DE HULSTER, voorzitter. R. VERGOUWE, secretaris. Lederen jassen, jacks, vesten, handschoenen, caps en wanten met wol, peau de peche en vacht gevoerd. Brillen, gezichtschermen, valhelmen, regenkleding, enz. Breskens, telef. 617 Oostburg, telef. 58 „RECORD" Tourrijwielen f 99, „RECORD" Sportrijwielen f 114, Kom eens kijken en maak 'n keus uit onze grote voorraad Woensdag en Donderdag 25 en 26 Februari a.s. hoopt de heer H. MOLL uit Dord recht te houden. Onderwerp „De gevolgen van het werk van Christus voor deze tijd en voor de toekomst". Vergaderlokaal, Langeweg, Breskens. Aanvang 7,30 uur. U komt toch ook Onbreekbaar Bestaande uit 6 ontbijtbordjes 6 koppen en schotels 1 broodschaal 1 botervloot 2 vleesschaaltjes Plastic gieters, met de hand geschilderd. Dorpsstraat BRESKENS Nog niet, maar als U bij ons laat behandelen zult U bijna denken dat de winter voorbij is. Soepel Prettig Modern Telefoon 873 is onze nieuwe collectie maten 25 tot 37 boord. De nieuwste kleuren en dessins. ZIE ETALAGE Spuiplein BRESKENS

De Schakel | 1959 | | pagina 3