£sso BOBBE CORSETTEN bij BOBBE Weer nieuwe koopjes ALG. NIEUWS BLAD ALG. NIEUWS VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Het geheim van 't Hooge PETROLEUM fan WIM FENIJN tiornli llw olieslook rein en fijn Breskens - Boulevard - Tel. 506 de (chakel DRUKKERS-UITGEVERS, F" SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS 14e Jaar%ait% - Nr. 6g8 Vrijdag 30 jan. 1959 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. postf 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 Plaatselijk NieuwB Breskens Tewaterlating van het m.s. „Laura". Zaterdag j.l. was een hoogtijdag voor de Zeeuwse Rederij te Breskens, daar die dag het op de werf van de N.V. Terneu- zensche Scheepsbouw Mij. te Terneuzen gebouwde motorschip „Laura" te water gelaten werd. Tal van genodigden en belangstellen den waren aanwezig, toen het schip door mevr. Vroon-Maarleveld gedoopt werd. Deze zeide zeer verheugd te zijn het schip te mogen noemen naar haar kleindochtertje „Laura" en hoopte dat het schip gedurende jaren deze naam in een voorspoedige vaart over de we reldzeeën zou mogen dragen. Nadat het schip met een fles cham pagne gedoopt was, verliep de tewater lating zeer vlot en werd de directeuir van de werf, dhr. de Klerk, alsmede de ingenieur, dhr. Pannevis, door velen met het goede resultaat gelukgewenst. In een samenkomst daarna, in Hotel Rotterdam, werd nog het woord gevoerd door dhr. de Klerk, de directeur van cle werf en door dhr. Luyendijk uit Middel burg, als voorzitter van de Rederij, die aan mevr. Vroon de gebruikelijke ge schenken aanboden, waarvoor deze hen in een kort en geestig speechje be dankte. Opgemerkt zij nog dat het schip is uit gerust met een 1050 PK MWM-motor en dat het speciaal is ingericht voor de fruitvaart. Voorts is door dezelfde Re derij nog een zusterschip van dit schip bij dezelfde werf in bestelling gegeven. Vergadering Varkensverzekering „E.M.M.". Vorige week hield de Varkensverzeke ring „E.M.M." te Breskens haar alge mene ledenvergadering in het café van dhr. J. v. d. Velde-Keijmel. De voorzitter, dhr. A. Hamelijnck, heette de aanwezigen hartelijk welkom en wenste allen nog een voorspoedig '59. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Hierna las de secretaris, dhr. C. Her- togh, het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat 1958 een gunstig jaar voor de ver eniging is geweest. Er stierf n.l. maar 1 varken, terwijl 84 varkens werden aan gegeven. De rekening sloot met een batig saldo. De uitkering bij het verlies van varkens werd, evenals vorig jaar, bepaald oo f 1,50 p. kg. De contributie werd verlaagd van f 7,- op f 6,-. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden, de heren C. Hertogh, J. Koole en P. Morel bij accla matie herkozen. De opkomst der leden was niet groot. Feestavond. Vorige week Vrijdag was er in „De Uitkomst" een feestavond van de Chr. zangvereniging „God is mijn lied" en „Vejo" Breskens. De zaal was geheel be zet. De voorzitter van de „Vejo" opende de avond met gebed en korte inleiding. Hierna trad het koor op met vier zang- Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK. 17 „Zal wel, maar ik heb geen haast. Ik had een vriendin Toen ze achttien was kreeg ze kennis aan een jongen uit Folkezijl, een matroos van de binnen vaart. Een half jaar later trouwden ze. Ik ben er laatst eens een middag ge weest; ze heeft al twee kinderen en ze is nog jonger dan ik". Ze naderden de stad en op een gege ven moment vroeg Joke: „Zeg, waar gaan we eigenlijk heen?" „Eerst naar de stad," besliste hij. „Daar drinken we thee en maken we ons middagprogramma wel op. Dan mag jij beslissen". „O, ik vind alles goed hoor". „Nu ja, dat zien we wel". In de stad parkeerde hij de wagen bij een lunchroom en weldra zaten ze aan een tafeltje bij het raam te kijken naar het drukke verkeer. „Ik zou hier nooit durven fietsen," zei ze. Hij lachte. „Wat moet ik dan wel in het nog veel drukkere Utrecht?" „Is het daar nog drukker?" Was- en strijkvaardige vrouwen van Breskens Heeft U wat voor de was in de winkel vergeten, Daar behoeft U niet over te zweten. Houdt WIM FENIJN in de gaten, Want die vent in alle straten. nummers. De meisjesclub voerde een korte schets op getiteld „Die nare som men". Mevr. Reinhoudt-Basting zong enkele solo's, op de piano begeleid door mevr. Goldschmeding, hetgeen erg mooi was. Een Nocturne van Chopin, op de piano gespeeld door mevr. Goldschme ding, viel zo zeer in de smaak, dat zij op verzoek nog enkele nummers ten beste gaf. Ds. Praas las Psalm 103. Daarna trad het koor andermaal op met een wat lichter genre. Ook de pauze met verloting slaagde, goed. Er waren vele en mooie prijzen. Na de pauze werd een blijspel opge voerd door de „Vejo" en enkele leden van de zangvereniging, „Honderd meisjes op hol", dat de zaal deed daveren van de lach. Dit stukje viel zeer in de smaak en de spelers hebben er alle eer mee inge legd. De voorzitter van het zangkoor sloot de avond met enkele woorden van dank en wekte o.a. de mannen op om de ge lederen in het koor te komen versterken. Al met al was het zeker een geslaagde avond. Ds. van der Molen sloot met ge bed. Mooz resultaat. In een door de afd. Breskens van de Partij van de Arbeid gehouden werkers vergadering kon de voorzitter meedelen, dat het ledental de laatste weken ge stegen is van 68 tot 103. Vergadering Winkeliersvereniging Maandag j.l. hield de Winkeliersvereni ging „Ons Belang" te Breskens haar al gemene jaarvergadering in hotel „Casi no". De voorzitter, dhr. T. van Laarho ven, heette de aanwezigen hartelijk wel kom en wenste hen nog een in alle op zichten voorspoedig 1959 toe. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Uit het zeer mooie en uitvoerige jaarverslag van de secretaris, dhr. P. Vergouwe, bleek, dat de gehouden actie ten bate van de Vogelvereniging „De Vink" goed geslaagd is, alsook het ge organiseerde St. Nicolaasfeest. In verband met ziekte van de pen ningmeester, dhr. W. Rookus, gaf de voorzitter een beknopt overzicht van het financiële gedeelte. Hij was vol lof over het bijhouden der boeken door de pen ning-meester en wenste hem een spoedig herstel toe. Besloten werd hem namens de vereniging een fruitmand of iets der gelijks aan te bieden. De kas gaf een batig saldo te zien. Op voorstel van het bestuur werd be sloten tot het stichten van een reserve fonds, waarbij 10 pCt. der contributie naar dit fonds zal worden overgeheveld. Na de pauze kwam de beslissing over het instellen van een veertiendaagse- of maandmarkt aan de orde. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie. Besloten werd aan de gemeente in over „Moet je eens komen als er Jaarbeurs is en dan tegen een uur of vijf, half zes. Dan staan ze met een stuk of zes ver keersagenten op elk druk kruispunt en nog loopt alles in de soep". „Nou, dan zou ik niet in Utrecht wil len wonen. Ik zou bang worden met al dat verkeer. En het gaat allemaal zo verschrikkelijk snel". Ze dronken hun thee en toen haalde Tonnie een kaart uit zijn zak en spreid de die op de tafel uit. „Kijk," zei hij en wees naar een grote, zwarte stip. „Hier zijn we op het ogenblik. Heb je bepaalde verlangens'^ Dan gaan we er heen. Je verbeeldt ie nu maar dat je de Koningin bent en ik je chauffeur en dat je te bevelen hebt. waarheen we deze middag zullen gaan. Wat zal het zijn, majesteit?" Ze keek naar de kaart en ging toen lachend achterover zitten. „Och, Ton nie, ik heb geen verstand van zulke kaarten. Zeg jij het maar. Ik vind auto rijden heerlijk en een bepaald doel scheelt me niet. Ik ik vind het pret tig, zo met jou". Hij boog, maar verstond haar eerlijke naïviteit duidelijk en het verwarmd'- hem. Gek, Joke was zo heel anders dan Ineke. Meer spontaan. „Goed, meisje," zei hij, de kaart weer opvouwend, „dan zal ik afrekenen eo dan gaan we zo maar een eindje toeren. Ken je Friesland?" MEDISCHE Burchtstraat 13 OOSTBURG weging te geven tot het houden van een markt om de 14 dagen en wel op de Maandag, te beginnen half April, met als plaats de ventweg aan het Spuiplein. Bij het punt bespreking actie en ver dere plannen, werd een 3-tal leden aan gewezen, die in overleg met vertegen woordigers der andere plaatselijke ver enigingen, zullen nagaan welke attrac ties kunnen worden georganiseerd tij dens de zomermaanden. Met de verschillende buurtverenigin gen zal overleg gepleegd worden tot het stimuleren meer versiering en verlich ting aan te brengen in de diverse stra ten rond het Kerstfeest. Het Spuiplein gaf hierin reeds een mooi voorbeeld. Tot slot werd uitvoerig gsproken over het feit, dat de winkeliers tegenwoordig te vaak lastig worden gevallen voor een gratis prijsje voor de verloting tijdens een uitvoering door de diverse plaatse lijke verenigingen. Het bestuur zal deze kwestie nader bezien om hierin veran dering te brengen. Retrenchement Met -pensioen. Aan de besteller bij de P.T.T., dhr. H. A. den Hamer, wordt met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend, zulks wegens het bereiken van de 63-jarige leeftijd. Loop der "bevolking over 1958. De bevolking van de gemeente Re- tranchement nam in het afgelopen jaar af met 10. Op 31 Dec. 1957 bedroeg het aantal inwoners 553 (295 mannen en 258 vrouwen). Het vermeerderde door geboorte met 7 (6 m. en 1 vr.) en door vestiging met 20 (9 m. en 11 vr.). Het verminderde door overlijden met 12 (7 m. en 5 vr.) en door vertrek met 25 (14 m. en 11 vr.). Het aantal inwoners bedroeg dus op 31 Dec. 1958 543 (289 m. en 254 vr.). Oroede Vergadering Oranje-comité. Het Oranje-comité te Groede verga derde in het café-restaurant van de heer G. Boerdam. De voorzitter, notaris Van den Hoek, opende de vergadering en sprak er zijn spijt over uit, dat voor deze vergadering zo weinig belangstelling be stond. In verband met het aftreden van het huidige bestuur, werd besloten een nieuwe buitengewone algemene vergade ring te beleggen op 13 Febr. a.s., met als voornaamste agenda-punten o.a.: ver- Ze schudde haar hoofd. „Ik ben nog bijna nergens geweest. Och, dat zijn dingen, waaraan wij nooit dachten. Het is prettig wonen in Wilschoten, zie je en dan verlang je nergens anders naar". Een poosje later reden ze over de bochtige straatweg in de richting van de Friese hoofdstad en Joke zat met haar handen gevouwen in de schoot te kijken. Tonnie reed met een matige gang, voornamelijk omdat er nogal veel verkeer was en de straatweg niet bijster breed. „Als ik je nu eens ontvoerde, schone jonkvrouw, zoals de ridders dat in de Middeleeuwen deden? Verdraaid, Joke, ik zou wel zin hebben om je naar een oud kasteel te brengen en je daar vast te houden," zei hij lachend, in een ro mantische bui. Maar het meisje was veel nuchterder. „Onzin, Tonnie, wat zou je daaraan heb ben? En vader en moeder dan? En Kees? Ze zouden verschrikkelijk ongerust worden". Tonnie hief een ogenblik kwasi-wan- hopig zijn beide armen omhoog, waar van Joke schrok en met een gilletje zei ze: „Tonnie, pas op je stuur Hij keek haar lachend aan. „Ik ben in een uitgelaten bui, Joke, omdat ik met jou een middag uit ben. Wat is het toch heerlijk om vacantie te hebben, vind je niet?" „Natuurlijk, als je zo hard gestudeerd DE LAATSTE WEEK in mantels japonnen costuums ook kamgaren blouses en rokken Voor uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN kiezing nieuw bestuur en viering van de a.s. 50e verjaardag van H.M. de Konin gin. De rekening van de penningmeester, G. Boerdam, werd nagezien door de he ren G. Behage en W. v. d. Broecke. Er was een batig slot van f 15,76. Vergadering duivenvereniging De postduivenvereniging „Strijd in vrede" te Groede hield haar jaarverga dering in het café van de heer J. van Haneghem. Na opening door de voor zitter, de heer J. Vermeulen, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Uit het verslag van de secretaris-penningmees- ter bleek dat de vereniging 73 leden telt en er een nadelig kassaldo was van f 119,Na de ingekomen stukken, o.a. het concept-vluchtprogramma voor 1959, werden de bestuursvoorstellen afgehan deld en de aftredende bestuursleden, de hebt als jij Op dit .moment passeerde hen een blauwe sportwagen en in een onderdeel van een seconde zag Tonnie een jonge vrouw in een wit truitje achter het stuur zitten en naast haar een grote neger. Die jonge vrouw in het witte truitje was Ineke Rosmalen. Er was geen twijel mogelijk, want nu de blauwe wagen voor hem steeds kleiner werd, herkende hij ook het nummer op haar wagen. Een ogenblik was Tonnie stomver baasd, toen trapte hij de gaspedaal in en met een schok sprong de wagen eensklaps vooruit, min of meer tot woede van een trailer-chauffeur, die juist pogingen ging doen om de kleine auto in te halen. De wijzer van de snel heidsmeter beschreef een halve cirkel en binnen een halve minuut draaide Ton nie's wagen negentig kilometer. De blauwe sportwagen was een heel eind voor, maar Tonnie hield hem in het oog, voor zover dat met al die boch ten mogelijk was. „Wat rijd je ineens hard, Tonnie Doe wat voorzichtiger, het is zo druk op de weg Zonder haar aan te kijken, vroeg hij „Heb je gezien, wie er in die blauwe wa gen zat die ons een paar minuten ge leden passeerde?" Het meisje keek hem even van terzijde aan en toen Tonnie weer op een recht gedeelte was gekomen, wees hij naar de

De Schakel | 1959 | | pagina 1