de Schakel £sso BOBBE alg. nieuws blad alg. nieuws voor west zeeuws-vlaanderen P e u 111 e t o n Het geheim van 't Hooge PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel - Breskens Ook BOBBE doet mee met de prijzenslag 1959 20 pCt. korting 14e Jaar zang Nr. 6gj Vrijdag 9 jan. 1959 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F" SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL., Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand November 1958. GEBOREN: 5. Monica Lucia Maria, d. van C. L. de Smit en van L. E. Sutin, 4, Froukje Johanna, d. van H. A. van Bottenburg en van J. F. Drenth; 8, Su- zanna Johanna, d. van J. de Paepe en van T. M. van Kouwenberg; 8, Wilfried Willem Jan, zn. van F. de Graaf en van M. L. Swartelé. HUWELIJKEN: 13, A. Koster, 28 j. en C. M. Steurrijs, 26 j. OVERLEDEN: 7, te Oostburg, M. L. de Regt, 64 j. INGEKOMEN: 12, A. Koster, van Axe! naar De Biltstraat 4; 19, J. C. Moggré- Verlinde, van Zaamslag naar Willems- weg 4; 24, K. Mast en gezin, van Rotter dam naar Dorpsstraat 51; 29. P. J. Len sen, van 's-Gravenhage naar W 28. VERTROKKEN: 5, C. E. Boerjan en ge zin, van Pr. Irenestraat 11 naar Oost burg; 17, J. J. Isaacs, van Willemsweg 14 naar Terneuzen; 17, G. M. Offerman en gezin, van W 84 naar Oostburg; 17, J. J. G. Bak en echtgenote, van Losser- straat 6 naar Utrecht. GEMEENTE WATERLANDKERKJE over de maand November 1958. GEBOORTEN: 19, Marjoleintje Marcel- la, d. van Th. Scherbeijn en van M. Th de Poorter; 26, Erwin Petrus Johannes, zn. van J. A. Neve en van U. M. S. Tour- né. OVERLEDEN: 20, Elizabeth van dei- Stel, 91 j., weduwe van C. de Nood; 25, Cornelis Jansen, 83 j., echtgenoot van Janna Verplanke. INGEKOMEN: 15, Janna J. de Rooij,van Oostburg naar Marijkestraat 3. VERTROKKEN: 7, Geertje J. Dieieman. van Molenstraat C 3 naar Valburg 19, Marinus Dees, van Molenstraat C 2 naa?- Oostburg; 27, Elizabeth A. Meulendijk, van D 27 naar Oostburg; 27, Julie Len- se(n, van B 7 naar Wolphaartsdijk. HUWELIJKEN: 27, Jannis Pieter Goos- sen, 23 j., wonende te Schoondijke en Elizabeth Anna Meulendijk, 21 j., wo nende te Waterlandkerkje; 27, Cornelis Johannis Smallegange, 23 j., wonende te Wolphaartsdijk en Julie Lensen, 20 j.. wonende te Waterlandkerkje. GEMEENTE GROEDE over de maand November 1958. GEBOREN: 3, Jozelf Franciscus, zn. van P. J. van 't Westeinde en van L. van Gessel, geb. te Oostburg; 30, Elisabeth Lucie, d. van A. H. M. van den Hoek en van L. H. G. Maclaine Pont. GEHUWD: 27, Dignus Vermue, 30 j.. wonende te IJzendijke en Annie Irma Marie Buijsse, 23 j., wonende te Groede. OVERLEDEN14, Levina M. Diering: 64 j., d. van D. Dierings en van M. van Luijk. INGEKOMEN: 7, W. S. Dieleman-Aki- mowa, van St. Jansteen naar W 159: 11, Helena M. S. Boelij e, van Vlissingen naar W 32; 18, Neeltje J. Frelier, van Veere naar A 218 VERTROKKEN: 6, C. Smith, van A 183 door HENK VAN HEESWIJK. 14 „O, Ineke, als je me zo aankijkt met die fonkelende ogen, dan ben je om te aanbidden. Ik kan er niets aan doen. Ik riskeer het Vooruit - hij strekte z'n armen wijduit - kom bij me en geel mij ook een kus Ze keek hem met wijdopengesperde ogen aan. Toen schoof ze een eindje te rug, keek naar de tafel en pakte een der lege thermosflessen, die ze in de hoogte hief: „Als je me aanraakt, sla ik je je hersens in!" siste ze. Tonnie's mond viel wijd open van ver bazing. Langzaam kwam hij overeind en deed een paar stappen terug. Het meisje zat nog altijd in de hoek van de kajuit en hield het wapen omhoog. „Goeie genade," prevelde hij, meer tot zichzelf dan tot het meisje. „Ik ge loof werkelijk, dat je het gedaan zou hebben". „Vast en zeker. En zet nu die motor aan en vaar terug. Ik wil naar huis". Ze keek hem nog steeds met vlammen de blik aan. Tonnie slaakte een diepe zucht. Toen De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 506 naar IJzendijke; 6, K. Hendrikse, van O 107 naar St. Laurens; 11, J. van Spar rentak en gezin, van Rijksweg (salon wagen) naar Serooskerkei12, A. P. Sa- lomé. van O 22 naar Sorigny, Frankrijk: 24, J. de Feijter en gezin, van W 62 naar Vlissingen; 27, M. de Caluwé, van O 59a naar Oostburg; 27, I. E. de Caluwé, van O 59a naar Oostburg; 28, C. van del Meule en gezin, van Rijksweg (salonwa gen) naar Goes; 27, A. I. M. Vermue- Buijsse, van O 137 naar IJzendijke. GEMEENTE BRESKENS over de maand November 1958. GEBOREN: 1, Eddy, zn. van Hendrik Bastiaan Mulder en van Catharina Sen- tina Melis; 4, Marinus Marius, zn. van Nicolaas Pieter Beije en van Jacoba van 't Hoff; 7, Johannes Adriaan, zn. van Jacob Abraham van den Broecke en van Francina Maria de Ruijsscher; 11, Pie ter Johannes, zn. van Jozias Johannes Cornelis Verhage en van Maria Jan netje Elizabeth Hendriks; 27, Adriaan Johannes Pieter, zn. van Adriaan Pie ter Trihou en van Johanna Jozina De- seijn. HUWELIJKEN: Geen. OVERLEDEN. 7, Cornelis de Kruijter, 82 j., wonende te Breskens; 13, Machiel Faas, 72 j., wonende te Breskens overl. te Oostburg)16, Cornelis van Houdt, 60 j.. wonende te Breskens; 15, Sara Maria Leenhouts, 78 j., wonende te Bres kens. INGEKOMEN: 5, Winfriede J. Woittiez, van Keulen (Dl.) naar de Hullustraat 24; 17, Wilhelmina H. C. Jansen-Boo- gerd en dochtertje, van Dordrecht naar Narcisstraat 11; 27, Nicolette Jongman, v. Terneuzen naar de Hulludwarsstr. 22. VERTROKKEN: 1, Katharina J. van den Heuvel, van Visserijstraat 28 naar Lei den; 3, Elizabeth J. Willemsen, van Oranjeplein 10 naar Biervliet; 4, Gerar- dus P. Rommers, van Scheepvaartstraat 23 naar Hilversum; 15, Johanna A. J. van de Velde, van Havenstraat 8 naar Zierikzee; 17, Pieter Jansen en gezin, van de Hullustraat 5 naar Vlissingen; 20, Dingena I. de Visser-van Rosevelt, van Langeweg 8 naar Vlissingen; 20, Winfriede J. Woittiez, van de Hullustr. 24 naar Sluis; 21, Pieter J. Bril, van Dorpsstraat 1 naar Utrecht; 24, Sara A. Fenijn, van Pr. Julianastraat 8 naar Koudekerke Z.; 24, Lijsbertus A. Bouter- se, van Vogelenzang 26 naar Den Helder. Plaatselijk Nieuws Breskens Eervol ontslag. Aan de employé le kl., mej. S. J. Ris- seeuw, werkzaam op het P. en T. kan toor te Breskens, werd op haar verzoek met ingang van 1 Januari 1959 eervol draaide hij zich zonder meer om en liep naar het stuurrad. Hij startte de motor, draaide de boot en gaf met grimmig ge zicht vol gas, terwijl hij onafgebroken in de schemering tuurde. Een klein half uur later legde h.i aan, geholpen door een knecht. Ineke was al die tijd niet meer uit de kajuit gekomen. Maar toen de boot stil lag. kwam ze naar buiten, de picnic-mand met de flessen in de hand. Zonder een woord te zeggen stapte ze aan wal, zijn hand negerende en zonder naar hem te kijken zette ze de mand neer en liep naar de auto. Tonnie rekende in het restaurant af en even later ging hij achteir het stuur zitten en reed weg Gedurende de rit werd er geen woord meer gesproken, doch even voor ze 't Hooge bereikte(n, voelde Tonnie eens klaps een hand op z'n arm. „Tonnie, stop eens even". „Waarom? We zijn er zo," antwoordde hij kort. „Tonnie, ik moet je nog wat zeggen Toe, stop nu even". „Nou, goed". Hij stuurde de wagen naar de kant van de weg en remde af. Toen wendde hij zich tot het meisje, dat gedurende de hele rit bij het portier had gezeten. „En?" „O, Tonnie, wat moet je wel van me denken? Ik ik schaam me zo „O, als het anders niet is „Ja, Tonnie, je bent de hele middag ontslag verleend, nadat zij ruim 40 jaar bij het Staatsbedrijf der P. T. T. in dienst is geweest. Adjudant Joziasse onderscheiden. In tegenwoordigheid van de comman dant van de le divisie der Kon. Mare chaussee, Overste F M. Thijssen te Breda, met gedeeltelijk personeel uit Z. Vlaanderen en Brabant, werd Dinsdag morgen de brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Breskens, adju dant J. H. Joziasse, onderscheiden met de gouden medaille voor 36-jarige trou we dienst bij dit wapen. Onder de vele genodigden waren o.m. burgemeester F. A. van Rosevelt uit Schoondijke, de garnizoenscommandant Middelburg, Overste Meeter, de adju dant der Rijkspolitie, J. van de Woes- tijne te Breskens, de dienstgeleider der Inv. en Accijnzen, G. A. Goldschmeding te Breskens, de heer P. Zegers, wethou der der gemeente Breskens en de heer F. M. Goethals, namens de Prov. Stoom- bootdienst. Nadat de officieren, onderofficieren en manschappen aangetreden stonden voor het jeugdgebouw „De uitkomst", las de toegevoegde officier het Konin klijk besluit voor, waarna Overste Thijs sen de medaille op de borst van adju dant Joziasse spelde. Vervolgens werd de gedecoreerde in hartelijke bewoordin gen toegesproken door Overste Thijssen, die o.m. zei verheugd te zijn naar Zee land te mogen komen om één van de oude getrouwen te decoreren. Nadat al len adjudant Joziasse hadden gefelici teerd, begaf het gezelschap zich in „De uitkomst", waar plaats genomen werd aan keurig met bloemen versierde ta feltjes. Het was Overste Thijssen, die hier al len hartelijk welkom heette. Hij wees er in zijn toespraak op, dat er een prettige samenwerking bestaat tussen de briga decommandanten en het burgerlijk be stuursapparaat. Zich tot adjudant Jozi asse richtend, roemde hij diens aanpas singsvermogen. Dit is weer duidelijk aan de dag getreden bij zijn overplaatsing van een grote naar een kleinetre brigade. Ook mevr. Joziasse betrok hij in de hul de. Tot slot bood hij adjudant Joziasse de draagmedaille aan. Hierna verkreeg wethouder Zegers het woord, die namens het gemeentebe stuur woorden van dank sprak voor de ontvangen uitnodiging deze plechtig heid bij te wonen. Hij deelde mee, dat burgemeester Eekhout wegens familie omstandigheden verhinderd was aanwe zig tei zijn. Spr. wenste de heer Joziasse, mede namens het gemeentebestuur, van harte geluk met de hem toegekende on derscheiding. Burgemeester van Rosevelt zei, even als de vorige spr., vereerd te zijn met de ontvangen uitnodiging tot bijwoning van deze plechtigheid. Hij bracht het zo lief geweest. Eerst al in Groningen, overal geduldig op me gewacht. En toen op het water je ik o, ik vind het verschrikkelijk wat ik gedaan heb Ga zo niet weg Tonnie, ik ik heib er spijt van". Hij draaide zich half naar hem om en zag haar als een ri^lig hoopje in elkaar zitten. „Nou, goed dan, we praten er niet meer over. Zoveel had het ook niet te betekenen". Hij wilde weer starten, maar opnieuw legde ze haar hand opz'n arm. „Toe nou, Tonnie, je bent ineens heel anders. Laat het weer goed tussen ons worden. Ik Hij streek over haar hand en pakte die zacht vast. „Oké, Ineke. Ik was mis schien een beetje te onbesuisd, hè?" Ze schoof een eindje naar hem toe. „Ik Ja, ik was geschrokken. Je je gelooft het misschien niet, maar ik ben nog nooit gekust door een andere man dan m'n vader". „Het is een beetje gevaarlijk om jou te zoenen, denk ik". Er kwam een flau we glimlach om zijn mond, maar in het donker kon ze dat niet zien. Tonnie, mag ik je belonen voor deze middag? Laten we dan dat ene in de ka juit van die boot trachten te vergeten. Toen we zo samen op dat bankje ach ter het stuur zaten Hij legde zijn arm om haar heen en trok haar naar zich toe. „Waarmee wil Drastische prijsverlaging van al onze Mantel* Japonnen Costuums Rokken Regenmantels Enz., enz. Speciale attractie Wij geven op alle mantel* en japonnen welke buiten deze speciale verkoop vallen. Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN persoonlijk contact met de Koninklijke Marechaussee en de herinneringen daaraan verbonden, naar voren. Spr. zei adjudant Joziasse reeds vele jaren te kennen en dat deze een graag geziene figuur was op het gemeentehuis te Schoondijke. Hij feliciteerde in hartelij ke bewoordingen adjudant Joziasse, als mede zijn familie, met de ontvangen on derscheiding. De districts-commandant, kapitein Spronk, memoreerde in het kort de mili taire loopbaan van adjudant Joziasse en wees daarbij op het zeer vele en goede werk, dat deze heeft verricht in het be lang van het wapen. Ook roemde spr. daarbij zijn sportprestaties. Spr. richtte ook speciale gelukwensen tot mevrouw Joziasse. Verder werd nog het woord gevoerd je me belonen, Ineke?" Ze hief een bevende mond naar hem op en wachtte. Maar toen hij alleen maar naar haar keek, zei ze: „Tonnie, je hebt nog wat tegoed voor dat helpen toen, die eerste dag met m'n autotje Tonnie, moet je je loon nu niet in ontvangst nemen? Tonnie o je mag ook de rente in rekening brengen." „Ineke Toen bedekte hij haar gezicht met kussen en nadat ze de stroom over zich heen had laten gaan, trok ze nog eens zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange, brandende kus op zijn lippen. Lange tijd zaten ze naast elkaar,de armeln om elkaar heen. „Is het nu weer helemaal goed tussen ons, Tonnie?" „Ja, Ineke, dat andere vergeten we dan, hé?" „O, Tonnie, lieve, lieve Tonnie „Ineke van me Een half uur later reed de blauwe sportauto de oorijl aan op en Tonnie zette het wagentje even door het hek stil. Hij drukte nog even een kus op de lip pen van het meisje en zei „Tot ziens, Ineke." „Dag, Tonnie. Ik zie je morgen weer hé?" „Waar, Ineke?" „Op dat plekje, waar je aan het lezen was. Goed?" Hij krabde zich achter het oor. „Als

De Schakel | 1959 | | pagina 1