Kerst-en Nieuwjaarskaarten Effen dobbysioffen VKB RijmfliaÉI VAN MEENEN, Breskens. Fietsjes, driewielers, steps, rolschaatsen, zaklampen, handschoenen, wanten ZITDAG BRESKENS Fin SMOOR l OF HULSIER, Dorpsstraat 10, Breskens Van Haneghem's woningtextiel VISITEKAHRTJES Versprille's Kleding Bedrijf Land- en Tuinbouw van de Ned. Middenstandsbank N.V. Voor Uw (ook met Engelse tekst) Zak-agenda's Succes-agenda's Dag- en maandkalenders naar Handelsdrukkerij Fa. SMOOR DE HULSTER Breskens Voor een heldere en reine was wasserij„De Kru ijter" Manchesier broeken kamgaren- en Perion broeken spel viel zeer in de smaak bij de aan wezigen, terwijl na afloop nog een ge zellig bal volgde. Nleuwvliet Beroep aangenomen. Ds. J. van de Graaff, Herv. Predikant te Nieuwvliet, heeft het beroep als Pre dikant-Directeur bij de Herv. Stichting voor Maatschappelijk Werk in Noord- Holland te Heiloo, aangenomen. Collecte. Te Nieuwvliet bedroeg de opbrengst der Oogstcolleete van de Ned. Herv. Kerk f 198.-, naast het vele gratis ver strekte fruit als teken van dankbaar heid. Retranchement Bevorderd. De heer L. J. Jasperse, tijdelijk hulp- commies te Retranchement, werd be vorderd tot grenscommies. Diamanten huwelijk. Maandag vierde het echtpaar P. G-oossenv. d. Linde zijn diamanten huwelijksfeest. Het was voor de oudjes, die beiden nog een goede gezondheid genieten, een mooie, maar drukke dag. Bejaarden-sociëteit. Te Retranchement is een bejaarden sociëteit opgericht. De eerste samen komst vindt plaats op Vrijdag 19 Dec. a.s. in de gemeentezaal. Presidente is mevr. H. Tijmstra-de Waal. Ouderavond. Voor de ouderavond van de o.l. school bestond veel belangstelling. Ook het voltallige college van B. en W. was te genwoordig. Het was de toneelavond, verzorgd door de leerlingen. Het bonte program ma viel zeer in de smaak. Over het al gemeen brachten de jeugdige spelers het er zeer goed af, hetgeen voor weth. Almekinders aanleiding wa^ aan het slot van de avond in een toespraakje woorden van waardering te richten aan het adres van de scholieren, het onder wijzend personeel en de oudercommis sie. Ook dhr. Den Hamer uit Roosen daal, die in zijn woonplaats voor de Retranchementse schoolreis steeds voor een leerzame attractie zorgt, stak zijn waardering voor het gebodene niet on der stoelen of banken. Betere busverbinding. De S.B.M. heeft zich per circulaire tot de bewoners van Retranchement gericht met de mededeling, dat met in gang van Maandag 15 Dec. a.s. de ver binding in de morgenuren met Sluis verbeterd zal worden. Het betreft hier het inlassen van een bus, op werkdagen, die dan om 8.35 uit Retranchement naar Sluis zal vertrekken en aldaar aanslui ting geeft op de bus naar Oostburg. In derdaad een welkome verbetering. Groade Balavond. In de zaal van dhr. Boerdam werd Zaterdagavond j.l. een balavond gege ven ten bate van de kas der ijs vereni ging te Groede. Ingezonden (buiten verantwoordetykh. der redactie) JEUGDHUIS „DE UITKOMST" Ondanks herhaalde publicaties blij ken er steeds weer verschillende jongens en meisjes beneden 14 jaar de Instuif te bezoeken. Deze zijn tussen zo'n 60 a80 bezoekers niet altijd te onderkennen. Toch geeft dit aanleiding tot vragen van „Waarom die wel, en ik niet". Om dit te ondervangen worden met ingang van Zaterdag 13 December a.s. bezoe- kerskaarten afgegeven op naam, uit sluitend aan 14-jarigen en ouder. Ouders, wier kinderen de 14-jarige leef tijd nog niet hebben bereikt, weten dus, dat hun kinderen, ondanks hun eigen beweringen, niet meer in de Instuif vertoeven, doch elders verblijven. KR. MAAS. Voetbal 4e klas H. 's-H. ArendskerkeSteen 02Oost - burgClinge 1- -2; Hansw. Boys- Bres- kens 22; Ria w.- -Luctor 2—6; Sluis- kilBiervliet 0- -2. De stand is nu: Lewed. Boys 9 7 1 1 15 28—11 Biervliet 9 6 1 2 13 29—18 Clinge 10 6 1 3 13 21—15 Breskens 8 5 2 1 12 23— 9 Oostburg 10 4 3 3 11 23—20 Steen 9 5 0 4 10 18—16 Hansw. Boys 9 3 2 4 8 30—25 Luctor 9 3 1 5 7 20—31 's-H. Arendsk. 9 3 0 6 6 21- 32 Ria W. 9 2 0 7 4 10—27 Sluiskil 9 0 1 8 1 13—32 Programma voor Zondag a.s.: 's-H. ArendskerkeLewed. Boys; Ria W.Biervliet; Hansw. BoysLuctor; SteenClingeOostburgBreskens. 's-H. Arendskerke, dat Zondag Lewed. Boys op bezoek krijgt, zal de winst aan de gasten moeten laten. Ook Ria W. zal de winst aan Biervliet moeten afstaan. Hansw. Boys kan op eigen terrein van Luctor winnen. SteenClinge kan een spannende wedstrijd worden, waarbij we toch voorspellen, dat Clinge met de winst gaat strijken. Breskens, dat Zondag op bezoek gaat bij Oostburg, dient met de winst naar huis te komen. Abe. Klaver in grasland. Het doel van grasland is het produ ceren van veevoeder, hetzij gras (wei de-, kuil- of gedroogd gras), hetzij hooi. Wanneer dit voeder van de hoogste kwaliteit zal zijn, dan moet de zode van het grasland bestaan uit verschillende grassen, klavers en kruiden van goede hoedanigheid. Voor een zo hoog mogelijke opbrengst en kwaliteit van.het van grasland ge wonnen veevoeder, zijn verschillende' cultuurmaatregelen noodzakelijk, zoals het gebruik van een goed gras- en kla verzaadmengsel, een rationele bemes ting, een gunstige waterhuishouding en een doelmatige oogstwinning. Vooral de bemesting speelt hierbij een zeer be langrijke rol. Stikstof bevordert de ont wikkeling van de goede grassen. Fosfor- zuur, kali en kalk doen dit eveneens, maar stimuleren daarnaast in sterke mate de groei van de klavers. Na de oorlog is de productie van gras land enorm gestegen door toepassing van hoge stikstofgiften. Het gevolg hiervan is echter geweest dat de klaver in de meeste Nederlandse graslanden sterk op de achtergrond is getreden. Door gebrek aan klaver in het gras en hooi, is het rantsoen eigenlijk te eenzij dig van samenstelling geworden. Het gevolg is dat er zich op vele bedrijven storingen voordoen in de stofwisseling van het vee, die o.a. kopziekte veroor zaken. Deze storingen worden veroor zaakt door een relatief te laag gehalte van het gras en hooi aan kalk en mag nesium. Klaver bevat een hoog gehalte aan kalk en magnesium. Het is derhalve zaak de ontwikkeling van de klaver in grasland te bevorderen. Dit is mogelijk door enerzijds de stikstofgiften niet te hoog op te voeren, anderzijds door de bemesting met kali, fosfor zuur en kalk te bevorderen. Een doelmatige toepas sing van kalizout en slakkenmeel (be vat .fosforzuur en kalk) op grasland be vordert de ontwikkeling van de klaver. Beide meststoffen kunnen heel goed met elkaar worden gemengd, waardoor op arbeidskosten kan worden bespaard. Vismijn - Breskens Week van 1 t.e.m. 7 Dec. 1958. 396 kg. bot 913 kg. schar 16 kg. makreel 742 kg. schol 8 kg. zalm 148 kg. poon 39 kg. tarbot 148 kg. rog 12685 kg. kabeljauw 16813 kg. wijting 12 kg. tong 634646 kg. haring 374 kg. onverkochte haring 5300 kg. onverkochte horsmakreel 9161 kg. export garnalen 165 kg. binnenland garnalen 372 kg. sardijn PREDIKBEURTEN Zondag 14 Dec. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Dr. van Beusekom H. Doop Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Collecte noodl. kerken en personen Groeide, 10 uur, Ds. de Jong Collecte kerkeraadsfonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal H. Avondmaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff H Avondmaal Oostburg, 10 uur, Ds. Hug® van Dalen 7 uur, Liturgische Lofzang 's Woensdags om 7 u., avondgebed Retranehemcnt, geen opgave. 10 uur, Ds. Brinkman Zaterdagav. 7,15 u. avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzend^ke, 10 uur, Ds. van Evert H. Doop Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Gemeen»* Breikou, 10 uur, Ds. J. Servaas Nieuwvliet, ie uur, Ds. Praas Retranehemeut, 2,30 uur, Ds. Praas Cadsand, 6,30 uur, Ds. J. Servaas Geref. Kerk Breaker? 10 en 3 uur, Ds. Ytsma, Middelburg Deopsges. Geon. Aardenhttrg 10,15 uur> Ds- Vis Ev. Lutb. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breikens Zondag 14 Dec. 3e Zondag van de Advent. (Gaudete) ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Adventsoefening. In de week H. Mis om half acht. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quatertem perdagen. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Wij zijn thans ook op onze zitdag in café PLEIJTE telefonisch te bereiken onder nr. 407. Onze zitdag op Vrijdag 19 December a.s. zal i.v.m. een op die datum te houden tentoonstelling in voornoemd café, gehouden worden op Donderdag 18 December a.s. van 1,30 tot 3,30 uur. te leveren in 40 verschillende kleuren. Voorradig blauw, grijs, rood, tomaten rood, geel, reebruin, naturel, groen. Prijs f 3,95 en f 4,95 per meter. Andere kleuren leverbaar binnen 24 uur Dorpsstraat 3 Telefoon 879 BRESKENS Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 60-jarig huwelijk ondervonden, betuigen wij bij deze onze hartelijke dank. J. v. d. PLASSCHE T. J. v. d. PLASSCHE-Houdersteijn. Breskens, December 1958. Ph. van Kleefstraat 58 in grote sortering BESTEL SPOEDIG Zondagsdienst doktoren. Zondag 14 Dec. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Jansen, Groede, tel. 366. OostburgAardenborgEede: Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, telef. 368 BiervlietIJzendljke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, telef. 367 FÏLMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens vertoont Zaterdag 13 Dec. a.s. g e e-n filmvoor stelling wegens bezetting der zaal voor andere doeleinden. Zondag 14 Dec. om 4 en 8 uur het ro mantische verhaal vol spanning en ac tie „Storm over Perzië" met Cornel Wilde en Michael Rennie. De geneugten van het avontuur, de pracht en praal van een barbaarse tijd, die nog harems kende, dat alles biedt U dit actievolle verhaal, dat zich afspeelt in exotisch Perzië. In vistavision en fascinerende kleuren. Na het grote succes van „De witte Non," presenteert Casino-bioscoop op Woensdag 17 Dec. a.s. het verhaal, dat aan „De witte Non" vooraf ging, „De Zoon van niemand". De tragedie van een kind, dat zijn ouders niet mag ken nen en dat zijn leven van hunkering eindigt in een groot moment van 'zelf opofferende moed, als de band des bloeds zich laat gelden Gevonden voorwerpen Een handschoen, twee broches, rood wollen kinderwantje, regenkapje in étui. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. Heden overleed, na een kort stondig, geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder en zuster, mevrouw MARIA J. S. CRINCE, geb. DE SMIT, in de leeftijd van ruim 75 jaar. Uit aller naam D. A. CRINCE. Breskens, 11 December 1958. Philips van Kleefstraat 31 De teraardebestelling ral plaats hebben op Maandag 15 December a.s., vertrek te 3 uur vanaf het woonhui». De was wordt na afspraak door ons afgehaald en bezorgd. Ook overhemden kunnen apart worden afgegeven. Inlichtingen 2e Zandstraat 15 rrccizcnc Mercuriusstraat 27 f^tbKtNï» Kwaliteit zowel voor groot als klein, hebben wij in verschillende kleuren. Ook in hebben wij alle maten voorradig. Breskens Groede Telefoon 768 Telefoon 410 Voor alle storingen en reparaties aan Electromotor en voor alle doeleinden, Dynamo's voor de Kustvaart, Auto- dynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groene- woud 80, Vlissingen. Telef. K 1184-803. U belt en onze reparatiewagen komt. U kunt ook bellen: SCHIPPERS NAUTA, Breskens, telef. 617.

De Schakel | 1958 | | pagina 3