TELEVISIE en RADIO Rijwielhandel VAN MEENEN, feestens. Fietsjes, driewielers, steps, rolschaatsen, zaklampen, handschoenen, wanten VISITEKAARTJES Openbaar kunstbezit Voor SCHIPPERS NAUTA werkster Fa.SMOOR&DE HULSTER Breskens Kon. Nederlandse Setiouwburg le Sent kwam vorige y ïbare verga dering bijeen, van burgemeesl eraars. Tijdens deze groting voor 1! boden. Hoe B. ei est ook heeft gedaan, is zij er groting sluitend gebeuren door e van de saldi rest jwone dienst. Verwacht wordt lorte termijn wijziging komt i ;iële verhou ding Rijk-Gem ie wijziging voor de gemeen i een gunsti ger perspectief ien openen. Alsdan kan het dat de ge raamde inbreng - niet plaats zal behoeven te e gew. dienst sluit aan inkom n bedrag van f 156.164,20, de groot f 727,80. st sluit met een tekort van op deze dienst Het rapport o ipname van het 3e en 4e ky uitgebracht door het Verific van de Ver. v. Ned. Gemeen omdat alles in orde werd bs or kennisge ving aangenome: s werd voor kennisgeving aa het verzoek van het Verboni g Verkeer te irzitterschap werd de be raad aangc- laagd de be- Dit kon eerst van f 7.800, jnvoorzien is De uitgaven 231.507,23. Utrecht om ru ven aan het ve gere scholen, aa iking te ge- rijs op de la- gemeente het verkeersondervij reel als in haar vermogen ert. Het Chr. Jong herbond, afd. Nieuwvliet, vroeg bibliotheek een 1959. De heren ;ve van haar n f 30,- voor aai en P. de Groote verklaard jen het voor stel van B. en W toe te kennen gen voor hun steun ontvangen, wanneer andere subsidiëring vooi len zij eveneens doen. Met 5 stem m 2 stemmen tegen (Roosenda ïroote) werd de subsidie-aanv jekeurd. In de plaatse ipeerverorde- ning werd een opgenomen krachtens welke en is te kam peren op kleine s ld. welke uit sluitend gekocht iet kamperen buiten de aange impeerterrei- nen mogelijk te m het Wit- Gele Kruis, afd. iverd een sub sidie toegekend per Nieuw- vlietse inwoner, an die afd. Besloten werd emen aan Stichting Beschu erkplaats in W. Z.-Vlaanderei ;d te Oost burg. Dit besluit omen omdat B. en W. van ooi ;n, dat thans de bepalingen vai tingsacte zeer acceptabel zijn ii illing tot het reeds vroeger be! intwerp. Op het desbeo Rijkspolitie were wachtverbod ui! jen voor het oostelijke gedee en dan alleen vi Besloten werd Bank voor Ned en een vaste geld Dorpsstraat rdkant. nbod van de in te gaan f 5000,- te gen een rente va :t. 's jaars te aanvaarden vooi van ca. l21/2 jaar. Dhr. Roosei d het rente type vrij hoog; b( ichtte hij het ongewenste situa eds geld te lenen zonder dat bestemming hiervoor heeft. Df si, dat het de bedoeling is deze ig te gebrui ken bij de realisf de verbouw van de oude o.l. gymnastiek lokaal. Ook dit winterftl een kolen- toeslag-regeling v in minvermo genden gelden, al aide de raad. Per week zal 4,85 worden vei it 13 weken. Mocht strenge winter er nog altijd gele duur te verlenge ring welke bij de lingen loopt en oj weer voor 3 jaar De raad wees genwoordigers aajrse lichamen en instellingen ei en alle raads leden, niet-wethoi le adviescom missie woonruimi |47 Tot afgevaardigd van de Waterleidi man en tot dien ervanger welh. Provoost. Ook Centraal Bouw- in het bestuur Werkplaats werd tot vertegenwoori ger benoemd werd vertegenwd an Nieuwvliet in de vergadering fonds en weth. ervanger. Retrai nt In het gemeeni kookcursus gestai wederom 21 dam Het St. Nicolaa Dec. gevierd w een wandeling do bij de Sint weer 's Avonds wordf jes aan huis bezo Het muziek! terugzien op een O.l.v. dhr. J. v. -tal muzieknum Ds. Tij mstra Misdaad wordt Voorzitter Alm muzikanten en t< agde subsidie re verenigin- ook geen meende, dat jen prijs op iotheek stel- age kunnen idvies van de alleen een itoeslag van gedurende uitermate worden, zo is le uitkerings- aude-verzeke- Risico-Onder- afloopt, werd itelijke ver te - benoemd, vergadering reth. A. Brak- stuur van het ngtoezicht en Beschuttende heren resp. plaatsvervan- ster Everaars Borgstellings- diens plaats- Cursus. een tweede iervoor tonen elangstelling. St. Nicolaas. op Zaterdag de school, na neente, waar- zal zitten, verzoek, pak- Uitvoering. kan weer uitvoering, he werd een gevoerd. toneelsplei aid". bedankte alle rs. Schoondljke Brand. Op de hofstede van de heer V. aan de Steenhoven te Schoondijke brak brand uit in een klamp hout. De gealarmeerde brandweer was zeer spoedig ter plaatse. Een gedeelte van de klamp hout kon worden gered. Door dit snelle optreden werd ook het gevaar voor de nabijgele gen gebouwen bezworen. Geslipt. Op de Provinciale weg te Schoondijke is een zware truck met oplegger geslipt en tegen een klamp stenen opgereden. Door de botsing kwam de oplegger na genoeg dwars op de rijbaan te staan, waardoor het verkeer in ernstige mate \derd gehinderd. Met behulp van een takelwagen is de truck met oplegger' weer in de juiste stand op de rijbaan ge bracht. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De truck werd aanzienlijk beschadigd. Duivententoonstelling De uitslag van de gehouden duiven- tentoonstelling te Schoondijke is als volgt: Oude doffers: 1. S. Huigh; 2. G. Dob- belaere; 3. M. Goethals; 4. Th. deSmidt; 5. E. van Opdorp. Jarige doffers: 1. Iz. Vermeulen; 2. J Weijnsberge; 3. J. de Jonge; 4. E. Min- naart; 5. A. de Wever. Jonge doffers: 1. J. de Jonge; 2. Th. de Smidt; 3. Ras-v.d. Bossche; 4. J. Weijnsberge; 5. J. Klaassen. Late doffers: 1. C. Boogaart; 2. P. Cornelis. Oude duivinnen: 1. Iz. Vermeulen; 2. P. de Hullu; 3. G. Dobbelaere; 4. P. de PIullu; 5. G. Dobbelaere. Jarige duivinnen: 1. J. Weijnsberge, 2. Ras-v. d. Bossche; 3. Joh. Dhondt; 4. G. Dusarduijn; 5. C. de Graaf. Jonge duivinnen: 1. W. de Zwart, 2. M. Goethals; 3. C. de Jonge; 4. Iz. Ver meulen; 5. P. Cornelis. Late duivinnen: 1. P. de Hullu; 2. F. de Blok. Bij de gehouden verloting vielen prijzen op de nrs: 81, 597, 413, 1097, 816, 386, 635, 131, 1039, 983, 830, 295. IJzendijke R aadsverg adering De Raad der gemeente IJzendijke kwam vorige week in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de. loco-burgemeester A. J. Termote. Aan de heer A. C. Brouwer te Cad- zand werd, op diens verzoek, eervol ont slag verleend als gemeente-arts. Dr. A. E. Lievens werd in zijn plaats, ingaande 1 Jan. 1959, tot gemeente-arts benoemd, dit tegen een jaarwedde van f 400,- per jaar. Naar aanleiding van het schrijven van G.S. inzake tegemoetkoming aan de bur gemeester voor het gebruik van een eigen auto voor dienstzaken, werd be sloten voor de burgemeester een vaste vergoeding van f 720,- vast te stellen voor dienstreizen binnen het rayon Z. Vlaanderen en Walcheren, tot Middei- burg en voor dienstreizen buiten het rayon zal een kilometer-vergoeding van 20 ct. gelden. De heer Tazelaar infor meerde er naar of er op dit laatste con trole kon worden uitgeoefend, waarop de voorz. bevestigend antwoordde. Tot lid van het bestuur der Stichting Bejaardencentrum werd gekozen de loco-burgemeester A. J. Termote, terwijl de tweede plaats welke de gemeente kan bezetten werd open gehouden voor de nieuw te benoemen burgemeester. Aan de Stichting „Rozenoord" te Sluis werd een subsidie van f 100,- toegekend voor 1959, terwijl de Stichting Zeeuws Studiefonds een subsidie van 5 ct. per inwoner kreeg. De neutrale kleuterschool is in moei lijkheden komen te verkeren doordat het leerlingental beneden het door het Rijk bepaalde minimum is gedaald en waardoor in de vervolge geen aanspraak meer gemaakt kan worden op een rijks bijdrage in de kosten van het kleuter onderwijs. In dit verband stelden B. en W. voornaar aanleiding van het desbe treffende verzoek van het schoolbestuur voor het jaar 1959 een subsidie uit de gemeentekas te verstrekken van f 500,-. Dhr. Tazelaar prees de lofwaardige hou ding van B. en W. de raad het voorstel te hebben willen doen om zodoende de belangen van een kleine groep gemeen- naren te steunen. Het bedrag per leer ling p. jaar, dat tijdens de vorige verga dering te laag werd geacht, werd thans bepaald op f 35,-. Ter verbreding van de Kazernestraat zal van J. Versprille en de Wed. E. Boer- jan een strook grond ter breedte van 1,60 m. worden aangekocht voor de prijs van f 2,50 p. m2. Tijdens deze vergadering bleken B. en W. hun zienswijze over de aanschaffing van 12 schoolbanken voor de o.l. school te hebben herzien. Werd eerst voorge steld op het verzoek voorlopig niet in te gaan, thans stelden B. en W. voor een bedrag van f 700,- voor deze aanschaf ter beschikking te stellen, waaraan de raad voldeed en bovendien een bedrag van f 150,- voor de aanschaf van wand versiering. Hierna kwam de behandeling van de begroting. Hoofdstuksgewijs werd deze behandeld. Dhr. Geernaert pleitte voor handhaving der subsidie voor de kan kerbestrijding, welk voorstel werd aan genomen. Het bedrag der subsidie werd bepaald op f 30,-. Voor het jeugdwerk werd een bedrag van f 375,- uitgetrok ken. Dhr. .Geernaert kon zich niet ver enigen met de door B. en W. voorgestel de verdeling van dit bedrag. Hij was van mening dat ht bedrag verdeeld diende te worden aan de hand van het aantal leden dezer jeugdverenigingen. De voorz. zei, dat B. en W. de door haar voorge stelde verdeling de beste basis vond. Dhr. Geernaert bleef bij zijn mening en stemde dan ook tegen het voorstel van B. en W., dat aangenomen werd. De ge hele begroting werd uiteindelijk aange nomen. De gewone dienst sluit aan in komsten en uitgaven met een bedrag van f 237.818,45, terwijl de post voor on voorzien f 1882,64 bedraagt. De kapitaal- dienst sluit met een nadelig slot van f 398.238,09. P1LMNIEUWS ,,Casino"-bioscoop te Breskens presen teert Zaterdag 6 December om 8 uur: Doris Day in haar nieuwste succes, een musical, vol tempo, vrolijkheid en ro mantiek „De pyama parade". In al haar zo typerende frisheid amuseert Doris Day u anderhalf uur lang in een koste lijk verhaal vol vrolijke situatie's. Een waarlijk met vaart gebrachte musical, vol aardige songs en prima shownum mers. In kleuren. Zondag 7 Dec. om 4 en 8 uur: De on gekende sensatie op filmgebied. De nieuwste Tarzan-film, in cinemascope en fascinerende kleuren: „Tarzan en de verloren Saffarie". Over de gehele leng te van het brede doek ziet u Tarzan door het oerwoud slingeren, in zijn strijd tegen gewetenloze indringers, die bézit willen nemen van het rijk der wilde dieren,, waarover Tarzan de heerschap pij voert. Woensdag 10 Dec. om 8 uur: Martine Carol (bekend uit „Nana"), in „Sex- appeal". 18 jaar. Vismijn Breskens Week van 23 t.e.m. 29 Nov. 1958. 695 kg. bot 1453 kg. schar 3339 kg. makreel 719 kg. schol 18 kg. tong 2 kg. zalm 739 kg. poon 3 kg. tarbot 14100 kg. kabeljauw 136 kg. rog 93 kg. haai 17837 kg. wijting 922080 kg. haring 2328 kg. onverkochte haring 13523 kg. export garnalen 230 kg. handels garnalen 2328 kg. onverkochte horsmakreel. 182 kg. onverkochte wijting Voetbal 4e klas H. SteenOostburg 20; ClingeHansw. Boys 13; BreskensRia W. 21Luc- tor Sluiskil 41Biervliet Lewed. Boys 20. De stand is nu: Lewed. Boys 9 7 1 1 15 2811 Breskens 7 5 1 1 11 21— 7 Biervliet 8 5 1 2 U 27—18 Clinge 9 5 1 3 11 19—14 Oostburg 9 4 3 2 11 22—18 Steen 8 4 0 4 8 16—16 Hansw. Boys 8 3 1 4 7 2823 's-H. A.'kerke 8 3 0 5 6 21—30 Luctor 8 2 1 5 5 1429 Ria W. 8 2 0 6 4 8—21 Sluiskil 8 0 17 1 13—30 Programma voor Zondag as.: 's-H. ArendskerkeSteenOostburg Clinge; Hansw. BoysBreskens; Ria W. —Luctor; SluiskilBiervliet. 's-H. Arendskerke zal alles in het werk stellen om van Steen te winnen, het geen o.i. echter niet zal lukken. OostburgClinge kan een spannende wedstrijd worden, waarbij Oostburg kan profiteren van het terreinvoordeel. Breskens zal het niet gemakkelijk krijgen tegen Hansw. Boys, maar moet met een beetje aanpakken kunnen win nen. Ria zal tegen Luctor wel met de winst gaan strijken. Sluiskil is niet opgewassen tegen Bier vliet. Om 2.30 u. speelt Breskens II thuis tegen Temeuzen II. Abe. Via radio of krant heeft ieder wel eens kennis gemaakt met de naam Openbaar Kunstbezit. Wat er achter deze woorden schuilgaat zal niet iedereen duidelijk zijn. Het is de naam van een Stichting voor aesthetische vorming, door middel van radio, in woord en beeld. Het klinkt erg gewichtig, in wezen is het zeer sim pel. Het doel is het publiek de waarde van ons kunstbezit te leren beseffen en een beter gevoel voor kunst aan te kwe ken. Men werkt hierbij als volgt. De cursist krijgt een goede kleurenrepro ductie van het te behandelen kunstwerk toegezonden. In een radio-causerie wordt het werk op boeiende wijze toege licht. Aan de hand van de reproductie is de lezing gemakkelijk te volgen. Ze i: gesteld in voor iedereen begrijpelijke taal. Totaal worden 40 lezingen gehouden, die elk één kunstvoorwerp behandelen. Theorie wordt heel weinig behandeld. De cursus richt zich op datgene, wat met OOSTBURG BRESKENS PRIJSVERLAGING Radio B 5X82 A van f328,—: NU f298- liet oog waargenomen kan worden. Er wordt wat verteld over de indeling van het schilderij (de compositie), over de kleurenkeuze en de wijze waarop het werk tot leven is gebracht. Vaak wordt ook de voorstelling in zijn geheel toege licht. Men vergeet daarbij niet dat de luisteraar nog een volkomen leek kan j?ijn, en ook niet altijd op de hoogte is van de omstandigheden waaronder de kunstenaar leefde. Er worden zowel oude als moderne kunstwerken besproken. Dat de kwaliteit van het besproken werk goed is, spreekt vanzelf. De grote populariteit van de cursus moet men zoeken in de zeer goede uit voering, grote eenvoud en de lage prijs (f 9,75). Om de cursisten, die de radio lezingen niet hebben gehoord, van dienst te zijn, wordt maandelijks een gedrukte tekst van de causerieën bijgevoegd. Jammer is dat de cursus er op het platteland niet erg ingaat. Waarschijn lijk omdat de plattelandsbevolking nog geen kennis met dit werk heeft gemaakt. Jammer! Hier ligt voor het platteland een kans om mee te profiteren van de rijkdom, die de kunst in ons leven kan brengen. De cursus leert ons een museum bezoeken. Wat meer is, ze leert ons het dagelijks leven met andere ogen zien. Kunst brengt rust en harmonie in het leven. Ze leert ons critisch denken en opent ons oog voor de schoonheid om ons heen. Wanneer straks in de pro grammabladen van de omroepvereni gingen onze aandacht voor deze mooie en inhoudsvolle cursus wordt gevraagd, talm dan niet. Geef u op als abonnee. U zult dan uw leven verrijken door de schoonheid van de kunstwereld te ont dekken. Oroede Film. Woensdagavond half acht zal in de Franse kerk de film vertoond worden: „Mens durft te leven," uitgaande van de Ned. Herv. Kerk. PRES! KBHURTEW Zondag 7 Dec. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis H. Doop Breskens, 10 uur, Dr. van Beusekom Collecte Oecum. Raad 6,30 uur, Dr. van Beusekom Adventszangdienst Cadaand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte A.C.D. Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendasl Collecte Oecum. Raad Nieuwvliet, 10 uur, Ds v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 's Woensdags om 7 u., avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra H. Avondmaal Schoondijke, 10 uur, Ds. Brinkman H Avondmaal 4 uur, Ds. van Evert Streekjeugddienst Zaterdagavondgebed om 7,15 u. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muidon, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Extra collecte Kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman H. Avondmaal Vrij Evang. Gemeente Breakwu, 10 uur, Ds. Praas 6 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Gerei. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Bolkmeijer, Souburg Doopsge*. Gom. Aardorihurg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Lutb. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 Dec. 2e Zondag van de Advent, ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Adventsoefening. In de week H. Mis om half acht. Maandag: O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen Zaterdagavond om 7 uur Lof. Gevonden voorwerpen Een paar wollen wanten, een paar da mes glacé handschoenen, een wollen das. Inl. Gemeentehuis te Schoondijke. Voor direct gevraagd Loon en werktijden nader overeen te komen. ANTON ROEST, hotel „Scheldezicht", Breskens. Witte moltondekens in 5 maten, Gekleurde moltondekens in 2 maten. Dames-, heren-enkinderondergoed in vele soorten, maten en modellen. Nieuwe A. W. R. schortjes. Badhanddoeken in verschillende prijzen. Danlon kousen vanaf f 2,95. Mouse vanaf f 4,95. „Scheepjes"-wol in vele soorten en kleuren. „Elias" lakens en -slopen, ijzersterk. Flanellen lakens, wit en gekleurd. En altijd waardebonnen ■t MODEHUIS LE BLEU Dorpsstraat 21 - BRESKENS TELEFOON 468 Voor alle storingen en reparaties aan Electromotor en voor alle doeleinden. Dynamo's voor de Kustvaart, Auto dynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groene - woud 80, Vlissingen. Telef. K 1184-803. U belt en onze reparatiewagen komt. U kunt ook bellen: SCHIPPERS NAUTA, Breskens, telef. 617. in groie sortering BESTEL SPOEDIG Zondagsdienst doktoren. Zondag 7 Dec. BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 586 OostburgAardenburgEede Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 466. CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 366. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. Zondag 7 en Donderdag 11 Dec. 1958 Zondag 14 en Donderdag 18 Dec. 1958 SLECHTE TIJD VOOR SERGEANTEN Blijspel van Ira Levin Regie: Maurits Balfoort VERWACHT: DE VRUCHT VAN HET HUWELIJK Comedie van Staf Knop Regie: Luc Philips Zondags te 15 en 19.30 u. Donderdags te 19.30 u.

De Schakel | 1958 | | pagina 3