TELEVIÜ en RAD Vogeltentoonstelling t< iskens V. van Houie Zn GEBR. ROOKUS - BRESKENS I )vers esien 10BS-va s, tel. BT3 JACOBS-vai i, Breskens BLEU bij V K B bij VKB bij V K B op 5, 6 en 7 Hber a.s. Voor St. Nicolaas parfumerieën van zeer beker byouterieën Voor SCHIPPERS N 5 December n J. DE MEESTER-Mookhoek, bij V K B bi Olll en weer 1 GOED Breskens [B mooie en nulti laas-geschenken Uw gesel worden in Sint Nicol er verpakt! breskens strijd in 6 leeftijdsgroepen ingedeeld, waarbij de winnaars van iedere groep moesten meedingen om de hoofdprijzen. In de laatste ronde werden inderdaad zulke mooie prestaties van lichaamsbe- heersing geleverd, waarbij twee meisjes t.w. Greetje Faas, oud 7 jaar en Mar- lieske van Damme, oud 11 jaar, elkan der zo weinig toegaven en dusdanige mooie kunstjes vertoonden, dat de jury besloot aan beide meisjes de hoofdprijs, elk een sierbekertje met de initialen hoela hoepla, als eerste prijs toe te ken nen. Aan de andere deelnemers, die hiervoor in aanmerking kwamen, wer den zeer aardige prijzen uitgereikt. De uitsalg luidde als volgt: 1. Marlieske van Damme, 11 j. en Greetje Faas, 7 j., die beiden uit han den van de burgemeester de bekertjes mochten ontvangen. 2. Eddy Salomé, 12 j-3. Addie van Roo, 8 j.; 4. Annie Jan sen, 12 j.; 5. Theo de Poorter, 11 j.; 6. Willy Scheerens, 8 j.; 7. Ineke Wolfert, 7 j. Door het prachtige en zachte najaars weer bestond er voor deze eerste en leu ke wedstrijd een zeer grote publieke be langstelling. Feestavond Afd. Groede van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. In de voor deze gelegenheid speciaal smaakvol versierde bovenzaal van de Franse kerk te Groede, vierde Dinsdag avond j.l. de afd. Groede van de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen op een feestelijke wijze haar 1-jarig bestaan. Hierbij waren uitgenodigd alle leden met hun echtgenoot, het volledig bestuur van de Zeeuwse Landbouw Mij., afd. Groede, de afd. Groede van de Landbouw Jonge ren Gemeenschap en het bestuur van de Zeeuwse Plattelands Meisjes te Groede. De presidente, mevr. van Dijke-Blok, opende deze samenkomst met een woord van welkom tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot de aanwezige heren, waarbij zij tevens nog een kleine terug blik wierp op het afgelopen jaar, in de hoop dat het komende jaar even leer zaam en evenveel voldoening mag ge ven. Na het bondslied was de taak van de secretaresse om het jaarverslag voor te lezen, waarbij als verrassing het gehele bestuur in dichtvorm telkens een face uit het jaarverslag voordroeg, in de hoop dat dit verslag eens niet te saai f.ou uit vallen. Na deze voordracht bood de voor zitter van de Z.L.M., afd. Groede, als blijk van waardering aan de zusterver eniging een groen tafelkleed aan voor de bestuurstafel, waarna dokter Jansen als deel van het bestuursservies een zelfgemaakte voorzittershamer aanbood. Vervolgens werden door mevr. N. van Driel-v. d. Weele een 2-tal gedichten in Zeeuws dialect voorgedragen, n.l. „Jane op de bromfiets" en „Het zoute eten". Deze beide humoristische gedichten, welke smaakvol werden vertolkt, vielen zeer in de smaak. Door de band van de Landbouw Jon geren Gemeenschap werden tot twee maal toe als bijdrage aan deze avond enkele vrolijke en mooie nummertjes ten gehore gebracht. Hierna verkreeg de presidente der vereniging het woord, die op zeer spannende wijze de aanwe zigen, met vertoning van zeer mooie en interessante kleurendia's, vertelde cn meevoerde op haar reis door Spanje, waarbij naast het bezoek aan de grote steden vooral aandacht besteed werd aan de wel bijzondere geschiedenis van Spanje en de eigenaardige levensge woonten der Spanjaarden. Na de verloting werd de wel zeer leer zame en genotvolle avond met een woord van dank door de presidente aan alle aanwezigen gesloten. Nleuwvllet Kinderpostzegelactie. De verkoopaetie van de kinderpost zegels door de jeugd van de Openb. la gere school te Nieuwvliet bracht het be drag van f 260,- op. Voor St. Nicolaas wol-en Nappahandschoenen „Vader heeft een beetje gesnuffeld in de historie van ons huis. En het blijkt, dat de hoogte vroeger een terp genoemd werd en tijdens overstromingen was de ze terp een soort vluchtheuvel voor de omwonenden. De terp zelf bleef altijd droog." „Ja, dat kan best zo zijn. Maar de vrees van de dorpelingen voor u en uw ouders zal wel voortspruiten uit stands verschil. Dat schijnt in deze contreien nog een woordje mee te spreken." ..Dat heb ik ook al gedacht. En we zijn toch helemaal niet van adel. Soms vind ik het wel leuk. Ieder mens heeft natuurlijk zijn trots, ik ook. Maar dik wijls stoort het me." „Nou, ik kan me misschien daarom wat meer vrijheden veroorloven. In de eerste plaats, omdat ik niet uit deze streek kom. De stedelingen zijn door gaans wat democratischer, hé?" „Ja, gaat u door. En in de tweede plaats?" Hij lachte en boog zich enigszins naar haar toe. „Dat heb ik al gezegd, niet waar? Omdat ik juffrouw Rosmalen 'n aardige jongedame vind, alleen een beetje te ongenaakbaar." Ze knikte enkele malen en ging toen rustig, met haar armen gekruist, tegen een boom leunen. „Dus meneer Berlage had werkelijk gedacht, dat heel Wil- schoten op z'n achterste benen was gaan staan, toen de kersverste architect zijn Buscollecte De Macht van het Kleine Ten bate van de Kerstfeestviering van de patiënten die aan epilepsie lijden en in de ziekenhuizen van Meer en Bosch te Haarlem en Heemstede verpleegd worden, werd te Nieuwvliet met een buscollecte f 30,52 ingezameld. Ooatburg Filmavond. Dinsdag 2 December a.s. geeft de Ned, Reisvereniging in hotel „De Eenhoorn" een filmavond voor leden en niet-leden in West Z.-Vl. Onder het motto „Hellas en Rome in verleden en heden" wordt een aantal films vertoond, waarvan we o.m. noemen „Naar het hart van Hellas" en „De marmeren archipel", beiden van Reinier Muller. Voorts zal de nieuwe N, R. V.-film „Rome" worden gedraaid, welke onder regie van C. H. Groen door E. van Ellinckhuijsen is opgenomen. Voor St. Nicolaas luxe dozen herenzakdoeken Breskena Kolendampvergiftiging Vorige week Vrijdag, Zaterdag en Zon dag hebben zich in deze gemeente een vijftal gevallen van kolendampvergifti ging voorgedaan. Enkele personen bemerkten dit bij tijds, zodat erger kon worden voorko men. In één geval was dit helaas niet zo. Het betrof hier de alleenwonende mej. S. L. in de T. F. Blankenstraat. Deze had blijkbaar teveel kooloxyde bin nengekregen en werd Zondag dood voor haar kachel aangetroffen. Bovenstaande gevallen zijn zeer waar schijnlijk te wijten aan de zeer dikke mist, die er tijdens die dagen boven Breskens hing. Het St. Nicolaas feest. Zoals in ons vorig nummer reeds ver meld, zal Sint Nicolaas Zaterdag a.s. met de boot van 2.40 uur arriveren aan de nieuwe veerhaven en niet, zoals volgens sommige geruchten, aan de oude veer haven. Intussen kunnen wij mededelen, dat er voor de Geluksvogelactie, die duurt van 22 Nov. t|m 5 Dec. en georganiseerd wordt door de plaatselijke Winkeliers vereniging, prachtige prijzen beschik baar zijn, o.a. een radio-toestel, com pleet dames- of herenrijwiel, pick-up, foto-toestel, kinderfietsje en vele an dere waardevolle prijzen. Vaardigheidsproeven gymnastiek. Door de turnvereniging „D.I.O." te Breskens werden Woensdag j.l. de vaai- digheidsproeven voor gymnastiek afge nomen, onder toezicht van 4 jury-leden van het K.N.G.V. Bij de dames Sr. slaag den voor het diploma 3e klasse A: Mevr. J. v.d. Kreeke, 43,7 pt.mevr. J. Sluiter, 43,3 pt.mevr. M. de Smit, 42,8 pt.; mevr. E. Schrier, 41,8 pt.mevr. M. van Melle, 40,9 pt.mevr. A. Polderman, 40,7 pt.mevr. M. Woittiez, 40,4 pt.; mevr. M. Vergouwe, 40,3 pt.mevr. I. v. Haneghem, 39 pt. Afgewezen geen. Bij de jongere dames slaagden voor het diploma 3e klasse B: R. v. Houte, 44,7 pt.; S. Oosterling, 43,3 pt.; R. Stokkerman, Groede, 42,4 pt.; B Everaars, 42,4 pt.J. Haartsen, 42,2 pt.; A. Vermeulen, 40,6 pt.A. Schrier, 40,2 pt.S. de Rooy, 40,1 pt. Afgewezen geen. Bij de adspirant-meisjes slaagden: M. v.d. Lijke, 45,8 pt.; J. v.d. Wege 44,9 pt.; M. Provoost, 44,1 pt.R. v.d. Vis, Texel, 43,9 pt.; S. Vergouwe, 43,6 pt.; E. Hamelijnck, 43,1 pt.; B. Karreman, 42,7 pt.; A. Jacobs, 42,6 pt.; P. Hensen. 42,5 pt.R. de Coninck, 42,4 pt.W.-Albregt- se, 42,3 pt.T. v.d. Heuvel, 42,1 pt.; S. Morel, 41,9 pt.J. de Reu, 41,9 pt.; B. Klaassen, 41,6 pt.; F. de Boer, 41,4 pt.: E. de Pon. 41,4 pt.: S. Behage, 41,3 pt.. B. de Zeeuw, 41,3 pt.; J. Verstraten, 41 pt.; I. Faas, 40,6 pt.; L. Verduijn, 40,6 pt.R. van Houte, 40,5 pt.M. Verduijn, 40,5 pt.; H. de Hulster, 40 pt.; C. Ver gouwe, 40 pt.; S. Verduijn, 39,9 pt.R. Doppegieter, 39,4 pt.; J. Fenijn, 39,1 pt. blijde incomste deed? Dat overal de vlaggen waren uitgestoken en alle aar dige en mooie meisjes hem om de hals gevlogen waren? Kortom: dat iedereen gedacht zou hebben: Daar heb je Ton- nie Dinges - sorry, ik ben uw achter naam alweer vergeten, maar dat doet er niet toe. Daar is dus Tonnie, uit Utrecht en op hem hebben we al die jaren zitten wachten. Is dat niet een beetje ij del, meneer Berlage?" „Heel Wilschoten ik heb het he lemaal niet over Wilschoten, doch al leen maar over juffrouw Rosmalen." „Zeer verplicht voor de attentie. En ik mag u wel, anders zou ik me niet met u bemoeien. U bent weer eens iets an ders. ziet u? En u hebt op de dag. dat u hier arriveerde, me uit de moeilijkheden geholpen. Zoiets stel ik altijd op prijs." Daar heb ik anders nog niet veel van gemerkt," meesmuilde de jongeman. Ze zuchtte. „O, jullie mannen Ik geloof werkelijk, dat jullie allemaal het zelfde zijn. Dat zogenaamde honorarium zit u nog steeds dwars, niet? Weten jul lie nu nooit iets anders te bedenken, dan te flirten en te zoenen?" „O. ja, een eindje gezellig samen fiet sen bijvoorbeeld. Of met de wagen toe ren. Of samen ergens wat drinken. Of zwemmen in zee. Mogelijkheden ge noeg." „Kunt u rijden?" (Wordt vervolgd). Voor St. Nicolaas sokken in wol en mouse Afgewezen 5 meisjes. Bij de adspirant-jongens slaagden: A. v. Haneghem, 51,2 pt.; H. Leen- houts, 48,75 pt.; Sj. Faas, 46,9 pt. Afge wezen 6 jongens. Namens het K.N.G.V. zai aan alle ge slaagden een diploma, terwijl door de vereniging diverse fraaie prijzen wer den uitgereikt aan degenen die de hoog ste punten behaalden. FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens presen teert Zaterdag 22 Nov. a.s. om 8 uur George Montgomery in „Het schot in de rug". Het spannende en actie-volie verhaal van een sheriff, die zijn besie vriend als misdadiger ontmaskerd zag, na eerst zelf van moord verdacht ge weest te zijn Een slungel van een jongen, die een eerste klas scherpschufc ter blijkt te zijn en een vrouw, die zich door het leven bedrogen voelt, vormen samen een spannend, meeslepend ver haal, dat tot een verrassende climax voert. Zondag 23 Nov. om 4 en 8 uur, het grootste succes van Mario Lanza in „Be cause you'rie mine". De film die werd uitgekozen voor Koningin Elizabeth van Engeland haar eerste koninklijke film voorstelling. Een gamdioze musical met 17 songs, in fascinerende kleuren. Woensdag 26 Nov. om 8 uur Dany Carrel en Michel Roux in „Verborgen moederschap". De meest realistische film van het jaar, die overal met geest drift wordt ontvangen. Het verhaal van een bende jonge boefjes verwikkeld in een zeldzaam avontuur en een meisje, dat onder de meest primitieve omstan digheden haar kindje ter wereld bracht. 's Middags om 4 uur een grote kinder voorstelling met de film „Vlaskop Smi ley". „Vlaskop" Smiley is een kind van arme ouders en het hele dorp is verzot op het leuke ventje met zijn sproeten- kop, dat zijn zinnen gezet heeft op een fiets. Smiley raakt betrokken in een smokkelcomplot en krijgt natuurlijk na tal van avonturen toch zijn fiets. In cinemascope en technicolor. Zondagsdienst doktoren. BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 466 OostburgAardenburgEede Dr. Hage, Aardenburg, telef. 366 CadzandRetranchementSluis Zuldzande Dr. de Meijer, Sluis, telef. 366 BiervlietIJzendlJke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 346 ZondagBdlenBt Centrnm Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. PRSOIKSEURTKN Zondag 23 Nov. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom 3t. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Eerw. Heer Verduijn 6,30 uur, Ds. Brinkman Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Dankdienst oogst Groede, 10 uur, geen opgave Heefdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Huge van Dalen Herdenking doden. Gezinsdienst Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Herdenking doden Seheondijke, 10 uur, Ds. Brinkman Dankdienst voor de oogst Collecte jeugdwerk Zaterdagavondgebed om 7,15 u. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Dankdienst oogst St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Dankdienst oogst Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Najaarszendingscollecte Vrij Evang. Gemeesiit Breskeas, 10 uur, Ds. Servaas, Gent Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Molen Cadzand, 6,30 uur, Ds. Servaas, Gent Geref, Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vlissingen Deepsges. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Ptrochi® H. Barbara te Breskens Zondag 23 Nov. 26e en laatste Zondag na Pinksteren, ie H. Mis om 8 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Kruiswegoefening. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof. In de adv. van „Ca- sino"-Bioscoopa'te* Bres kens staat vermeld dat er op Woensdagmiddag 26 Nov. a.s. om 3 uur een grote kindervoorstel ling is. Dit moet zijn om 4 uur. in het Gemeentelijk Openingsuren 5 Dec. 6 Dec. 7 Dec. Entrée 50 cent. gsgebouw :ot 22,30 uur. ;ot 23 uur. :ot 20 uur. [eren 25 cent. vindt U bij ons een ruime sor De nieuwste Zeer mooie feestverpakkingen „DE KAPPERS NAAST DE KERK" Dorpsstraat 67 - Breskens - Tel Erkende Philips service Wij hebben voor U een n w.o. Dinky Toy, poppenwa Verder vele luxe-en hul te veel om op te noemen VOOR AL UW Brabantia bloemgieters strijktafels mouwplankjes keukenkrukjes trapkrukjes (iets moois) voorraadbussen broodtrommels, enz. Sola-massief artikelen couverts taartvorkjes theelepeltjes salade couverts kinderbekertjes, bordjes plus couvert (Tom Poes en Bruintje Beer) Plastic-artikelen emmers en afwasbakjes bloemgieters voorraadbussen roomkloppers eierdopjes enz., enz. Confettie tafel-emaille Nova expresso (koffiefilter) Speculaasplankjes Borstplaatvormen Dorpsstraat 16-18 Telefoon 529 Voor St. Nicolaas in herensjaals iets aparts Loop niet met pijnlijke voeten! Vergroten I 1,-. Verbreden, knobbels in zetten f 0,75. Hakken klaar terwijl U wacht! Schoenreparaties klaar in één dag. L. DE PAGTER, Walstr. 105, Vlissingen Vo< pracht son Grote son tuitenlandse VOOR EEN UW MODE PEAUX in ring :ck, enz., enz. ke cadeaux ETALAGE I jolaas ropdassen voor DAMES .KINDEREN. MODEHUIS Ruime sorti Kanten s 9S Ontbijtlak Dames lerhand- schoenen nten Shawls e loeken Danlon-k Badhandi Doosjes i in Flanellen Dames-, en kinder- pyama's Band- en ichorten Meisjes-1 instruien. 't MODEHUIS Dorpsstraa TEl 68

De Schakel | 1958 | | pagina 2