€sso BOBBE Feuilleton Het geheim van 't Hooge PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel Breskens Kwaliteit Creatie Service ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 13e Jaar %an% - Nr. 686 Vrijdag 24 okt. 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 et. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS; F* SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. - GiRO 35.8296 Burgerlijke Stand GEMEENTE OOSTBURG Over de maand September. GEBOORTEN: 3, Johannes Willem Henri, z. van W. F. de Koning en J. E. P. Wage te Oostburg; 3, Leendert, z. van J. Koster en C. Louwerse te Oostburg; 3, Emma Maria, d. van T. W. de Groot en E. A. de Wever te Schoondijke, Sasput; 3, Albert Alphonse Maurice Maria, z. van A. J. van de Plasse en A. M. de Wis- pelaere te Sluis; 4, Johannes Jacobus, z. van C. M. Quist en D. Dieleman te IJ- zendijke; 7, Eric Armand, z. van A. B. van den Bulke en I. van Daele te St. Margriete (B.); 9, Ingrid Elza Andrea, d. van G. M. de Saer en A. J. Veraart te Watervliet (B.)10, Herman Joseph Marie, z. van A. C. Calus en M. M. G. Secelle te Sluis; 13, Adriana Sara Eliza beth, d. van A. J. Buize en A. E. Ras te Oostburg; 17, Alfred Gerard Susanne, z. van J. F. de Krijger en M. B. van den Broeke te Groede; 19, Judith Agnes, d. van H. J. A. Verhoeven en H. R. M. ten Berge te Oostburg; 21, Cornelis Boude- wijn, z. van J. J. Jansen van Rosendaal en J. C. van de Reepe te Oostburg; 22, Margaretha Monica, d. van M. M. Meijer en A. D. de Bliek te Oostburg; 22, Diana Margaretha Ida, d. van J. Wijn en A. M. Boersen te Oostburg; 23, Jannis Willem, zn. van G. Meesen en van S. A. Mar tij n te Oostburg; 24, Marianne Denise Her man, d. van G. T. Reyniers en van G. M. De Loof te Aardenburg, Eede; 25, Marion Irma Emma, d. van W. H. van de Voer de en van O. M. Bokelaar te Oostburg; 26, Hendrika Anthonetta, d. van F. J. Luk en van H. A. Heemskerk te Oost burg; 29, Abraham, zn. van A. Vreeke en van M. J. Haak te Oostburg 30, Jo- hannis Jacobus, zn. van P. J. Rieteco en van C. A. Verherbrugge te Oostburg 30, Jolanda Clara, d. van P. J. Rieteco en van C. A. Verherbrugge te Oostburg; 30, Sara Maria, d. van A. A. Fenijn en van J. Pleijte te Breskens. HUWELIJKEN: 27, Herman Joseph Blondeel, 41 j., wonende te Sluis en Ani ta Clara Maria Dhooge, 28 j., wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 4, Leonardus Johannis Franciscus van Hee, 69 j., wonende te Aardenburg; 4, Catharina Leintje Schee- le, 71 j., e.v. Willem Dekker, wonende te Oostburg; 5, Maria Adriana Merrelaar, 60 j., gehuwd geweest met Samuel Bar- telson, wonende te IJzendijke; 6, Albert Alphonse Maurice Maria van de Plasse, 3 dagen, zn. van A. J. van de Plasse en van A. M. de Wispelaere, wonende te Sluis; 30, Erna Maria Modde, 68 j., geh. met R. J. de Milliano, wonende te Oost burg. Plaatselijk Nieuws Aardenburg Jubileum. Het echtpaar Rijckaert-Bonamie vier de zijn 25-jarig huwelijksfeest. Ook bur gemeester Van Dongen en wethouder door HENK VAN HEESWIJK. 5. Dus dat klopte, dat je hier een lange strook laag water had. Trouwens, je kon zowat de bodem zien. Hè, het water was heerlijk. Nu maar eens wat verder, want anders kon hij niet zwemmen. Hij liep nog een poosje door, tot hij borsthoogte in het water stond en sloeg toen zijn armen uit. Jonge, wat een ge not; een kwartiertje fietsen en een mi nuut of tien lopen, dan was hij in zee. Zonder dat het één cent kostte. Zolang het mooi weer was zou hij hier naar hartelust kunnen zwemmen. Met rustige slagen zwom hij nog een eindje uit de kant en draaide toen om. Daar lag zijn bundeltje kleren, ver zwaard met een steen, die los lag. Voor het geval de wind een speelse bui mocht krijgen. Zo, dan kon hij ook niet ver dwalen. Die groene pullover stak goed af op de donkergrijze stenen. En dat witte ondergoed eveneens. Zo en nu maar eens een eindje langs de kust op verkenning uit. Heerlijk licht was je in het water, het leek wel alsof De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 506 Catsman gaven van hun belangstelling blijk. Daar de heer Rijckaert tevens ook 25 jaar gemeenteraadslid was, mocht hij uit handen van de burgemeester de zil veren erepenning der gemeente Aarden burg in ontvangst nemen. Vreemdelingenverkeer. In het afgelopen seizoen heeft de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer te Aardenburg meer aanvragen om inlich tingen en logeergelegenheden geboekt dan in het vorige seizoen. Vooral de trek naar het Aardenburgse zwembad en de speeltuin is groot. Vele scholen en ver enigingen bezochten dit recreatiecen trum. Biervliet Garagebrand. Woensdagmorgen te pl.m. 8 uur werd de gemeente opgeschrikt door de sirene die in werking was gesteld om de leden van de Biervlietse vrijwillige brand weer te alarmeren. In garage Leon de Zeeuw aan de Hoogstraat was op dit vroege uur brand uitgebroken. De 21-jarige chauffeur A. de Reu uit Biervliet, in dienst bij het aannemings bedrijf C. de Ruijsscher Zn, eveneens te Biervliet, startte het D.K.W.-busje waarmee zoals gebruikelijk arbeiders naar de diverse werken worden vervoerd. Op een gegeven moment raakte het busje, vermoedelijk als gevolg van kort sluiting, in brand. Met haast duwde men het busje de garage uit. Het portier naast de chauffeur, dat open was blij ven staan door de consternatie, kwam tegen een verplaatsbaar meng- en pomp- apparaat voor bromfietsbenzine, waar door dit omver viel. De uitstromende benzine vatte onmiddellijk vlam. Ook het mengapparaat stond in lichte laaie. Het brandende busje, dat inmiddels naar buiten was gewerkt, kon zonder veel moeite worden geblust. Met behulp van natte zakken werd het mengappa raat op straat gesleept, waar het volle dig uitbrandde, gadegeslagen door een talrijk publiek dat zich wijselijk op een flinke afstand hield, bevreesd voor een mogelijke explosie. In de garage waar de buitendeuren aan het branden waren geraakt, ging men met blussen door. Ook hier had men de brand spoedig on der de knie. De te hulp geroepen brand weerauto van Hoofdplaat behoefde na aankomst niet meer in actie te komen. Men zal zich afvragen, waarom werd Hoofdplaat te hulp geroepen; heeft de gemeente Biervliet dan geen brandspuit0 Het antwoord is bevestigend. Biervliet heeft een brandspuit, maar omdat die reeds een aantal maanden kapot is was deze niet te gebruiken. Enige tijd geleden kwam het onder werp „brandspuit" in de raad aan de or de. De voorzitter beschikte over een rapport van de Rijks-brandweerinspec- je zweefde. In zeewater zwom je altijd veel plezieriger dan in een bad of rivier. Het proefde een beetje zout, maar dat was ook alles. Hij had een kwartiertje gezwommen en besloot toen naar de kant te gaan om even uit te rusten. Hij draaide zich om op zijn rug en zwom zo naar de dijk. Onbewust van het feit, dat hij al enige tijd door iemand op de dijk werd be spied. Toen Tonnie grond voelde, draaide hij zich weer om en kwam overeind. Hier begon het ondiepe weer. Hij richtte zich geheel op en keek naar de dijk. Op het zelfde ogenblik wist hij een kreet van verbazing te weerhouden. Want op de steenglooiïng zat een jongedame in bad pak, met een handdoek om zich heen. En deze jongedame, die hem min of meer spottend aankeek, was niemand anders dan de gestrande automobiliste van die morgen. „Ha, ha," begroette Tonnie, terwijl hij een paar stappen omhoog kwam en zo bleef staan. „Daar hebben we onze auto- girl weer eens. En, zonder pech thuis gekomen?" „Hoe komt u hier verzeild?" vroeg ze koeltjes. „Wel, uit Wilschoten vandaan," zei hij lachend. „U bevindt zich op verboden terrein, weet u dat?" „Het is mogelijk. Maar ik heb iemand tie en als men dat rapport volledig wil geloven, is er letterlijk niets meer aan de brandspuit dat deugt. Afschrijven en een nieuwe aanschaffen, luidde het ad vies van de brandweerinspectie. Maai de inspectie gaat niet betalen, dat moet de gemeente doen en daar gaat het nu juist om. Diep in de zak tasten en een nieuwe brandspuit aanschaffen of de oude brandspuit, die een 10-tal jaren in bedrijf is, volledig laten reviseren, wat aanmerkelijk minder zal kosten. In ieder geval heeft dit brandje, dat catastrophale gevolgen had kunnen hebben, de vroede vaderen van Biervliet er op geattendeerd dat zij nu eindelijk eens een besluit zullen moeten nemen. De voorstanders van een nieuwe brand spuit zullen nu juichen „zie je wel"; de revisionisten zullen er bij blijven, dat zo'n gereviseerde spuit nog vele jaren dienst kan doen en dat het veel minder zal kosten. Breskens Agenda raadsvergadering De Raad van Breskens komt Maandag avond 27 October in openbare zitting bijeen. De agenda telt 11 punten. Inzake de grenswijziging Groede Breskens delen B. en W. de raad mede, dat G.S. op 7 November een z.g. bezwa- renzitting zal houden, waarop de be trokken raden in de gelegenheid zullen worden gesteld hun gevoelens met be trekking tot genoemde grenswijziging kenbaar te maken. B. en W. stellen de raad voor het College van B. en W. als gemachtigden aan te wijzen voor de gemeente Breskens. B. en W. stellen de raad voor als ver tegenwoordiger van Breskens in het al gemeen Bestuur van de op te richten Stichting Beschuttende Werkplaats W. Z.-Vlaanderen de burgemeester der ge meente, de heer J. A. Eekhout, aan te wijzen. Enige weken geleden hebben de sa menwerkende Breskense middenstands organisaties besloten tot oprichting van de N.V. Zeebad-Breskens over te gaan. De ontwerp-statuten, welke door het plaatselijk Comité werden ontworpen in samenwerking met het Ministerie van Economische Zaken, werden de raadsle den toegezonden. B. en W. komen ter zake met een tweeledig voorstel: le. om mede te werken aan de oprichting dei- genoemde N.V. en 2e. in de vorm van een aandelenkapitaal in de N.V. Zeebad- Breskens deel te nemen tot een totaal bedrag, waarmee door de Breskense middenstand, bedrijven, verenigingen, andere inwoners enz. in de N.V. geza menlijk zal worden geparticipeerd, even wel tot een maximumbedrag van f 15.000,-. Ook komt het achterpad met brand gang achter de Boulevardwoningen, waarover de vorige vergadering zo veel om toestemming gevraagd en die ver kregen. Ik mag hier elke dag komen zwemmen". „O ja? Maar hier toch niet". En ze legde de klemtoon op „hier". Hij keek haar met grote ogen aan, terwijl hij zich langzaam neervleide op de kant. „Waarom hier niet?" „Omdat dit tot ons gebied behoort. Hierachter is ons huis". „O, woont u hier in de buurt? Leuk, dan moet ik eens kijken". En de daad bij het woord voegende, kwam hij overeind, liep naar boven en keek op de zeedijk landwaarts. Toen knikte hij opnieuw en wees ergens heen. „Is dat daar, in de verte, uw tehuis?" Ze had zich half naar hem omgedraaid en knikte. „Ja en al deze grond is ook van ons. Wel eens van ,,'t Hooge" ge hoord?" Langzaam kwam hij weer omlaag en ging zonder verdere complimenten naast het meisje zitten, hetgeen een nieuwe wenkbrauwfrons bij haar ver oorzaakte. „Nou en of. Meteen vandaag, toen ik gearriveerd was. Ik heb min of meer een revolutie ontketend in deze contreien, toen ik me verstoutte om u een zoen te vragen als honorarium voor de verleen de hulp". „Zo, dus dat hebben ze u toch aan het verstand kunnen brengen?" „En of. Het is dus een slecht begin Elegante modellen brengen wij U in onze najaars- en wintercollectie in uitslui tend goede kwaliteiten. Mantels, met en zonder bontgarnering van f 89,50 tot f 275,-. Wlntercostuum (in tweed of glacé), rijk gegarneerd met persianer, van f 132,50 tot f 225,—. Wij ontvingen zojuist een geheel nieuwe collectie suède jasjes in de nieuwe kleuren en modellen, uitsluitend le soort suède van f 149,- tot f 195,— Voor Uw betere damesconiectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stoptvoor onzezaak te doen geweest is, weer aan de orde. Oogstdankdienst. Zondag 26 October wordt in de Neder landse Hervormde Kerk alhier weer de jaarlijkse oogstdankdienst gehouden. Na afloop van de kerkdienst worden fruit en bloemen als groet van de gemeente naar zieken en eenzamen gebracht. Wij hopen, dat velen Zaterdagmiddag tussen half drie en vijf uur van de gelegenheid gebruik zullen maken, fruit, bloemen of eventueel geld te brengen in de consis toriekamer. De kerkdeuren staan er wijd voor open! In de kerkdienst van Zon dagmorgen wordt dan tevens de jaar lijkse oogstcollecte gehouden. Vrije veren. De vergadering van het actie-comité geweest van me, niet? M'n inkomste in Wilschoten". „Ik ben blij dat u dit inziet. We zul len het incident maar als gesloten be schouwen. En het feit, dat u zich op verboden grond bevindt zullen we even eens maar toeschrijven aan de omstan digheid, dat u hier een vreemdeling bent. En we zijn een tikkie voorkomend tegenover de zomergasten, ziet u?" Hij boog, ietwat spottend. „Hetgeen ik zeer op prijs stel. Apropos - hij wees naar de zee - is het water tegenover uw gebied soms ook van u?" Ze haalde haar welgevormde schou ders op. „Op dergelijke onzin zal ik maar geen antwoord geven. Bent u soms een radio- of televisie-komiek?" Hij schoot in een lach. „Nee, ik heb een veel nuchterder stiel: ik ben zo juist afgestudeerd en geslaagd voor ar chitect". „Nou, dan kunt u hier wel aan de slag gaan. In Wilschoten en wijde om geving hebben ze huizen tekort". „Werkelijk? Dus emplooi is er hier al. Dat is heel prettig voor me. Juist, om dat het hier is". Ze keek hem verwonderd aan. „Waar om?" „Wel, in dat geval zal ik misschien vaker van uw charmant gezelschap kun nen genieten". Ze keek hem onderzoekend aan in

De Schakel | 1958 | | pagina 1