HUB Rijwielhandel VAN MEENEN, freshens. Rijwielen: Cazelle, Onion, enz. - Biorielsen - Ledeikleding - Rolschaatsen Zie nog onze speciale aanbiedingen De nieuwste Philips T elevisie-apparaten lVLJÉ# bL/illJ Land- en Tuinbouw Gebruikt eiken meubilair, matrassen, bedden, enz., Horlogerie Hovesiadi winterjassen herenvesten en shawls J. SCHRIER, Breskens Stempels en Deurplaatjes mÊ 1959 vanaf f 792,- tot f 1875,- 1 jaar fabrieksgarantie 100 pCt. service Vier normen systeem Plaatsing mei buiten- of binnen-aritenne Vier C/^TJTl stations f f TVT 71 T TT' BRESKENS ri rr. noociNAU in. OOSTBURG Telefoon 617 Telefoon 58 Zuidzande Zang concours. In de jaarvergadering van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" werd Za terdag besloten het concours in 1959 te Zuidzande te houden. Zo mogelijk wordt het een open zangfeest, waaraan dus ook koren van andere Zeeuwse bonden kunnen deelnemen. Collecte. De Zeeuwse collecte bracht f 234,75 op. Heropening bejaardensociëteit Het Oranje-comité, dat tevens de be langen van de bejaardenzorg behartigt, heeft in een bestuursvergadering beslo ten om Dinsdag a.s. te beginnen met de ontspanningsmiddagen voor de bejaar den. Deze middagen hoopt men eens in de veertien dagen te houden. De eerste middag zullen de jeugdclubs o.a. een op voering geven van een jeugdspel, terwijl er ook weer gelegenheid zal bestaan voor het houden van de gebruikelijke gezel schapsspelen. Breskens Vergadering Winkeliersvereniging. Gisteravond hield de Winkeliersvereniging „Ons Belang" te Breskens een algemene ver gadering in het café van dhr. Bril. De op komst was slecht te noemen. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Gemeentebestuur behelzende het houden van een eventuele maandmarkt te Breskens. Hierbij was een bijgevoegd schrijven van het bestuur der marktkooplie den, waaruit bleek dat zij, gezien de opge dane ervaringen te Sluis, niet zo heel erg enthousiast zijn. Mocht men evenwel toch besluiten tot het instellen van een maand markt, bevelen zij aan deze op Maandag te houden. De vergadering bleek van mening te zijn het instellen van een maandmarkt te moeten stimuleren, doch hiertoe pas over te gaan met het voorjaar. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer het St. Nicolaasfeest worden georganiseerd, tijdens hetwelk men een bescheiden winkel actie op touw zal zetten ten bate van de Vogelvereniging „De Vink," die in verband met de geplaatste dorpsvolière om subsidie gevraagd had aan de winkeliersvereniging. Hierna kwam het voornaamste punt der agenda aan de orde, n.l. deelneming in de opgerichte N.V. Exploitatie-Mij. „Zeebad" Breskens. Na een uitvoerige uiteenzetting door de voorzitter, dhr. van Laarhoven, omtrent het doel en streven van deze Mij., werd met algem. stemmen besloten 10 aandelen te ne men van f 100,-. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt tot het stellen van vragen, sloot de voorztiter deze zeer geanimeerde vergadering. De heer J. A. Eekhout I2V2 jaar burgemeester Gisteren was het 12V2 jaar geleden dat burgemeester J. A. Eekhout als hoofd van de gemeente Breskens werd geïnstalleerd. In intieme kring werd dit feit des avonds gevierd op het gemeentehuis, waar behalve burgemeester Eekhout en echtgenote ook aanwezig waren de voltallige raad, het ge- meentepersoneel en de oud-wethouders. Een meer uitgebreid verslag kunt u vinden in het volgend nummer. Zaaizaadontsmetting in nieuwe banen. Zaaizaadontsmetting is wel een van de oudste methoden ter bestrijding van plantenziekten. Men deed dit in vroeger tijden met zeer primitieve middelen. Hierin is veel verandering gekomen en nog steeds zoekt de chemische industrie naar nog nieuwere en betere middelen; vooral wordt veel aandacht geschonken aan de behandeling van het zaad tegen bodem schimmels en bacteriën, alsmede tegen dierlijke parasieten. Tot voor kort werd b.v. voor de zaad ontsmetting alleen maar een kwikhou dend middel gebruikt, maar ook hier is gebleken, dat men kiemschimmels even goed bestrijden kan met TMTD bevat tende producten. Bovendien beschermt TMTD de jonge kiemplant in de bodem tegen allerlei schimmels en bacteriën, maar ook (larven van insecten) kun nen het zaad en het kiemplant je be lagen. Daarom verdient bij de izaadontsmet- ting de voorkeur te worden gegeven aan die producten, welke naast TMTD, ook aldrin bevatten, omdat men dan met één behandeling kan volstaan. Vele insectenlarven kunnen een gewas gedurende de late herfst en de winter beschadigen. Is deze vreterij ernstig, dan zullen vele kiemplantjes wegvallen en komt het gewas in het voorjaar slecht te staan. Larven van de fritvlieg, de smalle graanvlieg, de graanaardvlo, ritnaalden, emelten of andere insectenlarven, ver oorzaken deze wegval. Door het zaad te behandelen met 3 gram van bovenge noemd middel per kg. kan deze aantas ting worden tegengegaan. Óok bij de bescherming van bonen, alsmede ter bestrijding van de bonen- vlieg zijn zeer gunstige resultaten mei Aatidrin bereikt. Het is dan ook begrij pelijk, dat voor de bescherming van ionge plantjes door middel van deze nieuwe wijze van zaadbehandeling grote belangstelling bestaat. Een dergelijke methode, is zeer een voudig, gemakkelijk en weinig kostbaar. Ingezonden (buiten verantwoordelijkh. der redactie) Onder het motto: „WIE, WAT, WAAROM" komt op Vrijdag 24 October a.s. in „De Uitkomst" te Breskens de VOGELBE- SCHERMINGSWACHT W. Z.-VLA AN DEREN U een filmavond aanbieden met een programma dat ook in de grootste steden van ons land boven de Moerdijk grote belangstelling heet getrokken. Moeten wij ons minder gevoelen dan de bewoners boven de Moerdijk? Wij geloven het niet. Om ook uit dit culturele isolement ge haald te worden is het de Vogelbescher- mingswacht gelukt als spreker naar ons gewest te laten komen de bekende me dewerker van het Algemeen Dagblad, Ko Zweeres, secretaris-penningmeester van de Nederlandse Vereniging tot be scherming van Vogels te Amsterdam, een vereniging, die reeds meer dan 50 jaar het vogelbeschermingswerk in Ne derland propageert met groot succes. Door zijn functie ligt in zijn handen het grootste gedeelte van het vogelbe schermingswerk in ons land en weet door zijn uitgebreide kennis zijn ge hoor van het begin tot het einde te boeien. U zult zich geen ogenblik verve len! Wat U aangeboden krijgt is van de bovenste plank. De kleurendia's voor de pauze aan U getoond zijn stuk voor stuk juweeltjes, opgenomen door knappe fo tografen. De film na de pauze, kleuren film van drie kwartier, is opgenomen door verschillende befaamde Engelse filmoperateurs ten behoeve van het vo gelbeschermingswerk en de vogelstudie in Engeland en heeft aldaar duizenden bezoekers getrokken. Waarom nodigen wij U uit deze avond te bezoeken? Omdat wij van mening zijn dat ook de vogelbescherming U ter har te gaat. Omdat wij van mening zijn dat U dit werk ook reeds steunt al is het dan ook vaak onbewust. Omdat wij hierdoor verschillende misverstanden uit de weg kunnen ruimen. Omdat wij van oordeel zijn dat wij zeker niet on der behoeven te doen, ook al ten op zichte van culturele avonden, voor de Hollanders. Wij, Zeeuws-Vlamingen, kunnen het net zo goed als zij. Daarom hebben wij dan ook gemeend de toegang geheel gratis te stellen op dat iedereen deze avond kan bezoeken. Vandaar dat de avond dan ook op Vrij dag gesteld is na overleg met de heren hoofden der scholen opdat ook de leer lingen deze avond kunnen bijwonen. De onderwijskrachten zitten dan niet de volgende dag met slapende kinderen op school. Ter dekking van de hoge onkosten van deze avond wordt echter wel een collecte gehouden, waardoor ieder naar draagkracht en eigen inzicht dit werk kan steunen. Waarom komt U naar deze filmavond? Opdat U ook izult kunnen zeggen: VOGELWACHT SPAART VOGEL- PRACHT Voetbal 4e klasse H Programma voor Zondag a.s.: Ria W.'s-H. Arendskerke; Sluiskil Kansw. Boys; Lewedorpse BoysOost burg; BiervlietClinge; LuctorBres kens. Ria, dat Zondag 's-H. Arendskerke op bezoek krijgt, zal alles in het werk stel len om de winst thuis te houden. Sluiskil heeft Zondag kans zijn eerste winst te behalen tegen Hansw. Boys. Lewedorpse Boys zal Oostburg weinig kans geven om te scoren. Ook Biervliet zal de winst aan Clinge moeten laten. Luctor is steeds een lastige tegenstan der geweest voor Breskens en de Bres- siaanders zullen dan ook alle zeilen moeten bijzetten willen ze tot winst ko men. Abe. M.s. „KONINGIN WILHELMINA" VOOR DE MIJ. „ZEELAND". De Stoomvaart Maatschappij „Zee land" heeft van Koningin Juliana de goedkeuring verkregen haar nieuwe schip de naam te geven van „Koningin Wilhelmina". Reeds eerder heeft deze rederij een schip van deze naam gehad en wel in de periode van 1395 tot 1916. In de lange naamlijst van schepen, die sinds de op richting van de „Zeeland" in 1875 tot de vloot van deze Mij. hebben behoord, ko men tal van namen voor die verbonden zijn met het Huis van Oranje. Het nieuwe motorschip „Koningin Wilhelmina", dat bij de scheepswerf „De Merwede" te Neder-Hardinxveld in aanbouw is, zal omstreeks Mei 1959 van stapel lopen. KERST- EN NIEUWJAARSCORRESPONDENTIE. Zeepostcorrespondentie voor de hierna genoemde Buiten-Eutopese bestemmin gen, waarvan het gewenst is, dat zij do geadresseerden vóór 25 December 1958 cq. vóór 1 Jan. 1959 bereikt, moet - on voorziene omstandigheden voorbehou den - uiterlijk op de hierna achter de landen vermelde data worden ter post bezorgd. Algerije (Algiers) 14 Dec.; Argentinië 'Buenos Aires) 17 Nov.; Australische Statenbond (Fremantle, Melbourne, FILMNIEUWS Casino Bioscoop te Breskens brengt Zaterdag 18 October as. om 4 en 8 uur, dus speciaal voor de jeugd een middag voorstelling, Stan Laurel en Oliver Har dy als de twee koningen der lach, in. „Laurel en Hardy bij de luchtbescher ming". Zij knappen het weer eens op, op hun kolderachtige manier, nu als 2 van de B.B., nadat land-, zee- en lucht macht hun diensten geweigerd hebben en worden de redders van hun vader land, onder gelach, gegier nee, gebrul. Zondag 19 Oct om 4 en 8 uur, Hans Moser, Gunther Philipp, Susi Nicoletti en vele andere, o.a. de grote Weense ijs- revue, in „Symphonie in goud". Een vrolijke comedie, vol kleur en charme in een vlot verhaal vol muziek, dans en schoonheid. Woensdag 22 Oct. om 8 uur, Jean Ga- bin, Andree Debar en Henri Vidal in „Haven der begeerte". Een opwindend verhaal uit Marseille, waar de smokkel in de havens dezelfde hartstochten ont ketent als de vrouwen in de nachtclubs. te koop tegen elk aannemelijk bod Voor alle doeleinden geschikt. Te bevragen tot uiterlijk 25 October Mercurlusstraat 3 Breskens. Mercuriusstraat BRESKENS F'RED! KfêaURTE& Ned. Herv. Kerk Zondag 19 Oct. Aarlen bur 2, geen opgave St. Kruis, geen opgave Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Groade, 10 uur, Ds. de Jong en Ds. Happee Gezinsdienst Collecte jeugdgebouw Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte P. I. T. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Huge van Dalen H. Avondmaal 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Retranchement, 10 uur, Ds. Tijmstra Schoondijka, 10 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Gezinsdienst Collecte gezinszorg St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Gezinsdienst Collecte „Rozenoord" Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert 4 uur, Ds. de Jong Streekjeugddienst Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Gezinsdienst Vrij Evang. Gemeonu- Breskesis, 10 uur, Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 1,30 uur, Ds. Praas Cadsand, 6,30 uur, Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Grashoff, Aardenburg Deeptgez. Gem. Aardeahnrg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 19 Oct. Geen opgave. Zondagsdienst doktoren. Zondag 19 Oct. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Jansen, Groede, tel. 368. OostburgAaraenburgEede Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Beck, Zuidzande, tel. 508 BiervlietIJzendijke Dr. Lievens, IJzendijke, tel. 266. Sydney) 3 Nov.; Belgische Kongo (Leo- poldstad) 26 November; Brits-Guyana 'Georgetown) 19 Nov.; Canada (Mon treal) 27 Nov. Egypte (Cairo, Alexan- drië, Port Said) 1 Dec.: Israël (Haifa, Tel Aviv-Yafe) 2 Dee.; Nederlandse An tillen (Willemstad, Oranjestad) 24 Nov.; Nederlands-Nieuw-Guinea (Sorong) 16 Oct.; Nieuw-Zeeland (Wellington) 2 Nov.; Suriname (Paramaribo) 26 Nov.; Unie van Zuid-Afrika (Kaapstad) 23 Nov.; Verenigde Staten van Amerika (New York) 27 Nov.; Pakistan (Karachi) 2 Nov. Zoekt U een nieuwe shawl of hoofddoek Wij hebben ze voor U in vele kleuren. „Delana" wollen catnisoIeB in alle maten. Wollen jaeger sokjes en sportkousen „Danlon" kousen vanaf f 2,95. Ruime sortering wol, flanel, flanellen lakens, enz. Zojuist ontvangen flanellen damespyama's en nachthemden van Jansen Tilanus". En altijd waardebonnen I 't MODEHUIS LE BLEU Dorpsstraat 21 - BRESKENS TELEFOON 468 De koude dagen staan voor de deur. U behoeft echter geen kou te hebben Wij brengen U heerlijk warme modem van snit en dessin. Zeer mooie collectie Probeert onze kleding, zowel maat als confectie, alles munt uit door kwaliteit en pasvorm. HERENKLEDING Kon. Emmaslraat 2 Telefoon 432 Fa. SMOOR DE HULSTER, Brezkens Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367.

De Schakel | 1958 | | pagina 3