JACOBS-van Dixhoom, Breskens Rijwielhandel VAN MEENEN, Mens. „Sopcria" mei SachsmotorRijwielen: Gazelle, Raleigh - Ledeikltding, enz. U&iput-nPioLu- 1958 JACOBS-van Dixhoom, Breskens stoffen JACOBS-van Dixhoom, Breskens BLEU's kledii Koninklijke Opera te Gent „CASINO"-Bioscoop - Breskens Actie in de Stille Zuidzee De pelsjagers van de Berenrivier Chantage Grote collectie najaars- en winterhoeden Gemeente Breskens vuilnisauto een extra dienst pullovers en vesten trainingsbroeken Wollen skibroeken „Delana" damesjaponnen Meisjes- en jongens- pullovers Wol loden mohair jassen poplin regencoats donkergrijze fietsjekkers 'er- der in- be- uit ver te ed- igd ad en, de int de A. in le- ïer DOt al- lie Ik vel ris en Oroed vvllet 12vtsjubileum Bu\ Op 1 Octolde heer J. C Everaars 12V2 Groede en Niejhoewel hij dit in stilte hoopt burgemeester king van Nie ontkwam de dat de bevol- reeds op 30 Sept. huldigdaevolking- van Groede op 1 den zodoende, ter als voor zij] maar plezierig, overgrote bela i warme hul de, die zij 'zow Groede genote In Nieuwvlk en mevr. Eveifcet voltallige gemeentebestui aarvoor spe ciaal versierc Willem Friso school ontvans houder Brakm de burgemeeste iet gemeente bestuur hem aangeboden. Qfreniging „Nut en Genoegen" burgemeester een serenade eestmars van v. d. Glas, ten itter, de heer D. Dekker, de r in zijn rede C. Everaars. meester van e dagen wer ie burgemees- twee drukke gezien de vliet als in burgemeester rd door wet- toespraak tot bloemenmand prees voor zijn enigingsleven. ging bood hij gevulde fruitn Everaars een in het ver- nuziekvereni- ster een mooi ,erwijl mevr. met bonbons de I ontving. Tij der receptie bo den vele verei aardige en fra de bevolking t jelangstelling. In Groede vpemeester ge huldigd in de bloemstukken het gemeentel meester en raadsleden met gen, was het der C. Cijsouw toesprak en da te voor het I vele werk hetg voor de gemet ieder kan dit een wandeling 'oede Hierna richttf Everaars, die c ,andeel heeft gehad in velerl iet belang van de gemeente. I nd wees spr, op de naai- en sen die in het gemeentehuis Na de wetho de heer J. Vermeulen als i slid. Hij over handigde burg üveraars na mens de raad ejhappelijke at las van Nederli dochtertje van Marliesje, mevi tig bouquet blo ood. Na deze bloe ziekvereniging meentehuis om h burgemeester :en aan. Ook een 50-tal adszaal van de burge- ote door de was ontvan- aan wetho u- burgemeester leze 12Va jaar heeft. Een wanneer hij tot maakt, mevr. het 10-jarig J. v. Damme, ,rs een prach. :wam de mu- naar het ge- Nieuwvliet, de burgemeeste chtgenote een serenade te baarbij de voor zitter, dhr. P. 1\ toesprak namei ek- en toneel vereniging en voren hoe de volking een wa Na deze toesj zaal de receptie alleen vanwege langstelling be ar ook vele functionarissen aanwezig weren burgemeester bracht naar voor de be- ;eworden is. in de raads- waarvoor niet fng grote be digers der dn inigingen uit Groede, waarbij I zoals boeken, aangeboden we Zeer Op Maandag - half 8, zal in h< :n vergadering plaats vinden door diverse verenigingen, keliersverenigin en Visserij-Con men van de van Breskens en door enkele lent voor de 3Vld v.h. Ministe rie van Econon Korstanje, zal Het is vanze dustriëlen, neri belanghebben den én middel hier aanwezig moeten zijn on lenlijk overleg en beraad dez mogelijkheden gestalte te gev saliseren. lerwijs-jubileum. Z.-Vlaanderen vertegenwoor ie geschenken ij en bloemen vergadering. .s., des avonds georganiseerd imenwerkende .N.M.B., Win- omité, V.V.V. ar de proble- en toekomst len besproken o.a. de Consu- de Heer gelicht, dat alle Vrijdag j.l. h Uitkomst" een plaats, waar hechten van de Chr. School te J. van Noppen, A. P. de Bree, te weten mej ar en de heer aan het Chr. onderwijs verbcjen, gehuldigd werden. De avond wer zitter van het s Haneghem. Nad nwezigen wel kom waren gei ie jubilarissen waren gefelicit het kort de jare en in Breskens hadden doorge met zo nu en noot. De „ouc, B en doen het nog best Dit spraak steeds fl Hierna was Koning, bestuui de jubilarissen Het schoolbeJbd I juffr. van Nopp ach tig kussen en sierkleedje jl meester de Bree een hyper- I lamp in ontvan! de Bree en een Noppen werden Vervolgens k\' met een groepje licht die verscl gebouw „De bijeenkomst door de voor- ur, dhr. J. van oreerde hij in anzelfsprekend humoristische eze korte toe- aan dhr. J. de de school, die- vervolgens staande salon- nemen. Mevr. Mi juffr. van aangeboden, van der Lugt voor hetvoet- edjes ten ge- hore brachten en de jubilarissen toe zongen. Ook kregen deze avond de oud-leer lingen een beurt. Zij brachten een prachtig in elkaar gepast en vrolijk A.B.C.-spel. Zeer leuk was dat de 26 per sonen met hun letters zich alphabetisch op het toneel opstelden en dat na de letter Z. allen hun letters omdraaiden en de aanwezigen konden lezen: „Hulde aan onze jubilarissen". Hierna werden de cadeaux van deze oud-leerlingen overhandigd. Mej. de Bliek bood met een toespraak in dicht vorm aan mej. van Noppen een 3-tal bijzettafeltjes aan, terwijl haar zuster een bouquet prachtige rozen kreeg. De heer P. Vergouwe bood, als oud leerling van meester de Bree, onder een humoristische toespraak, een prachtige platenwisselaar aan. Zichtbaar ontroerd dankten beide ju bilarissen voor de schitterende cadeaux. Hierna kwamen de leerlingen der school aan de beurt. Elke klas was ver tegenwoordigd door één leerling. Van deze mocht juffr. van Noppen een reis tas, wereldbol met muziek en bloemen in ontvangst nemen, terwijl meester de Bree enkele speelplaten voor zijn platen- wisselaar aangeboden werden. Beiden dankten de leerlingen voor hun prach tige cadeaux. Na al deze aanbiedingen volgde de pauze, waarin de aanwezigen een ver versing aangeboden werd. De pauze werd opgevrolijkt doordat meester de Bree enkele platen op zijn apparaat liet draaien. Na de paujze werden enkele liedjes door een 5-tal kinderen ten gehore ge bracht. O.a. had een canon groot succes en het stukje „de muzikanten". Voorts werd nog een pantomine opgevoerd „de kapsalon". Ds. Praas besloot deze bijeenkomst. Bromfiets ontvreemd. Toen de heer B. uit Nieuwvl:'et Woens dagavond j.l. te Breskens een bezoek bracht aan kapper C. Janssen in de Mercuriusstraat en zijn zo goed als nieuwe Sparta-bromfiets voor het huis plaatste, kwam hij bij het weer naar buiten komen tot de ontstellende ont dekking, dat zijn bromfiets verdwenen was. B. stelde zich in verbinding met de politie, die een onderzoek instelt. Nleuwvliet Busjes „Kinderzorg" De busjes voor „Kinderzorg" van Corrie Luteijn en Marietje Simpelaar bevatten f 57,47. Groede Collecten. De opbrengst van de collecte voor het Wilhelmina-fonds bracht f 530,34 op. Voor het Nationale Reclasseringsfonds werd f214,opgehaald. Het busje voor „Kinderzorg" van M. de Jong, T. de Jong en M. Cijsouw be vatte f 31,97; van M. Jansen en A. Jan sen f 42,34 en van Willy van Ooijen en Elly van Ooijen f 26,36. Toneel. De toneelvereniging „Groede" is be gonnen met het instuderen van het to neelstuk „Een noodlottig oponthoud", hetwelk men op 2e en 3e kerstdag hoopt op te voeren. De regie berust bij de heer J. Schippers en de raamregie bij de heer J. Lemaire uit Middelburg. Schoondfjke Toelating Rijks Middelbare Landbouwschool. Toegelaten tot de le klasse: A. de Badts, Breskens; C. van Belois, Biervliet; A. Boussen, IJzendijke; M. Dees, IJzendijke; W. Dekker, Schoon- dijke; J. Dieleman, Hoek; M. Dieleman, Biervliet; A. Doens, IJzendijke; A. de Feijter, Axel; F. de Feijter, Hoofdplaat, A. van Hootegem, Breskens; Jac. de Jonge, Biervliet; J. de Kraker, Axel; I. Moens, Biervliet; C. de Regt, Biervliet; H. Roelse, Hoofdplaat; J. Scheele, Groe de; J. Simonse, IJzendijke; A. Verhage, Schoondijke; G. van Vooren, Biervliet; A. de Zwart, Oostburg. Afgewezen geen. Toegelaten tot de 2e klasse. P. de Kunder, Groede; J. Verpoorte, Zaamslag. Voetbal Programma voor Zondag a.s.: Sluiskil's-H. ArendskerkeLewed. BoysRia W.Biervliet—Oostburg; Luc- torSteen; BreskensClinge. Sluiskil zal Zondag de winst wel thuis houden, evenals we Lewedorpse Boys de meeste kans geven. Biervliet moet als oud 3e klasser van Oostburg kunnen winnen. Daar Steen nog geen opvallende prestaties heeft verricht, voorspellen we tegen Luctor een gelijk spel. Gezien de laatste uitslagen geven we Breskens een kans om te wannen van Clinge. Om 12.30 uur speelt Breskens II tegen Clinge II. Abe. Gevonden voorwerpen Portemonnaie met inhoud, damesjas, bril, gereedschap, kinderportemonnaie zonder inhoud. Inl. bureau Rijkspolitie te Breskens. Zondag 5 October 14.30 u. „Een Walsdroom" 19.30 u. „De Vlasgaard" PRr» KflÜRTlN Ned. Herv. Kerk Zondag 5 Oct. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom H. Avondmaal St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom H. Avondmaal Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Kerk en Israël Cadaand, 10 uur, Ds. ten Cate Grreede, 10 uur, Ds. de Jong Collecte kerkeraadsfonds Hooidpiaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Extra collecte Nieuwviiet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Metting van Rijn Retranchement, 10 uur, Ds. de Ru, Rotterdam Sehoomdijke» 10 uur, Ds. Brinkman Israël-Zondag Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Eerw. Heer Van Kranenburg Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Collecte studiefonds Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Molen Nleuwvliet, 10 uur, Ds. Penninga Retranchement, 2,30 uur, Ds. Penninga Cadsand, 6,30 uur, Ds. v, d. Molen Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Wierda, Haarlem Ev. Lutk. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee Doepsgct. Gem. Aardenkurg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbara te Breikem Zondag 5 Oct. 19e Zondag na Pinksteren H H. Missen om 7 uur, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half drie, Lof. In de weekH. Mis om half acht. Dinsdag: feestdag van O. L. Vrouw van de H. Rozenkrans Zaterdagavond om 7 uur Lof. Ingezonden (buiten verantwoordelijkh. der redactie) AAN DE JEUGD VAN BRESKENS EN OMGEVING! Beste Jongens en Meisjes, Ik heb een brief ontvangen van ver moedelijk een meisje dat de lagere school heeft verlaten en toch nog geen 14 jaar is. Zij is zeer teleurgesteld dat ze slechts één avond toegang verkreeg tot de instuif en de volgende dag gewei gerd werd. Dit is verdrietig, doch de kwestie is als volgt: In „DE SCHAKEL" werd be kend gemaakt dat de toegang openge steld werd voor hen, die de lagere schooi verlaten hadden, uitgaande van de ge dachte dat men dan, gezien de leer plichtwet, ongeveer 14 jaar is. Daarbij is over het hoofd gezien dat er verschei dene leerlingen reeds op hun 12e jaar, soms zelfs nog vroeger de lagere school kunnen verlaten en naar vervolgonder wijs overgaan op een andere school. Dit bleek echter op de eerste avond van de Instuif. Wij hebben nu wel een veel ruimer gebouw verkregen, doch de toeloop werd hierdoor dermate groot, dat wij paal en perk moesten stellen en dus fluks de leeftijd op 14 jaar hebben gesteld. Het is wel jammer, maar het kan niet anders. In het oude gebouw was dit 16 jaar, dus voor jullie al een hele vooruitgang. De teleurgestelden moeten wel bedenken dat niet alleen de ruimte een rol speelt, doch ook de spel- middelen. De briefschrijfster haar grootste grief is echter dat, hoewel zij met een 15-tal anderen geweigerd werd, er blijkbaar toch nog een 5-tal binnen waren bene den de 14 jaar. Voorop zij gesteld dat wij geen lieve kindertjes hebben, doch wij kunnen aan de neus niet zien, hoe oud zo'n jongen of meisje wel is en hen even in de bek kijken zoals bij een paard helpt ook al niet. Wij kunnen ook moei lijk een persoonsbewijs verlangen of een kaartsysteem aan gaan leggen. Daarom doen we een beroep op allen en verzoeken hen, die nog geen 14 jaar zijn geworden, de Instuif niet te bedoe ken. Ook de ouders willen hier wel aan medewerken, menen wij. Verder vragen wij, ais U iets op het hart hebt, kom het gerust vragen of zeggen en als je dit niet goed durft schrijf dan maar een briefje, doch zet er je naam onder. Bovenbedoelde brief was niet onder tekend en bij uitzondering hebben wij hierop gereageerd. Namens de Instuif-Commissie, K. MAAS. Zondagsdienst doktoren. Zondag 5 Oct. 1958. BreskensGroedeSchoondijke Dr. Volmer, Schoondijke, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. de Bruljckere, Oostburg, tel. 60 CadzandRetranchementSluts Zuidzande Dr. Bom, Cadzand, tel. 266 BiervlietI JzendlJ ke Dr. Rozemeljer, IJzendijke, tel. 3SS. Zaterdag 4 October om 8 uurJohn Wayne en Patricia Neal in de actievolle bravourfilm Vasthoudend als terriers, fel als haaien, bestookten zij in hun onderzee boot de vijand bij dag en nacht. 14 jaar. Zondag 5 October om 4 en 8 uurde geschiedenis van een knappe waaghals en het meisje dat zo gaarne met hem wilde trouwen in Een verhaal uit de tijd der eerste kolonisten in Noord-Afrika. Een film van actie en romantiek. In prachtige kleuren. Woensdag 8 October om 8 uurRaymond Pellegrin en Magali Noëi in hun allerbeste film Een super film voor de „kenners". 18 jaar. Plaatsbespreken iedere dag aan de zaal of telefoon 661 Heden tonen wij onze nieuwste creatie's van binnen- en buitenland in geklede en sportieve Swaggers Mantelcostuums met en zonder bont Sportjassen Japonnen in wol, Jersey, fluweel, Jacquard, enz. Terlenka rokken, blouses Modehuis Op Maandag 6 October a.e. zal met de worden verzorgd voor het ophalen van huisvuil, tuinafval, e.d. Afval dat niet in de emmers kan, moet op de een of andere wijze worden samen gebundeld en mag dus niet als los vuil worden voorgezet. Zie onze collectie buitenlandse voor dames, heren, jongens en meisjes. MODEHUIS DUIVENSPORT Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag cadeauvlucht uit Moescroen op Zondag j.l. Los 8.30 u. Aank. le duif 9 u. 28 min. 3 sec., snelh. 1318 m. p. min. 1, 31 R. v. Quekelberghe. 2 W. Fenijn Zn. 3, 15, 70 Jn. Jansen. 4, 30, 54 P. Verduin. 5 Jn. Woittiez. 6, 45 J Datthijn. 7, 28, 35, 57, 91 P. v.d. Walle. 8, 61 Iz. Ritico. 9, 11 E. Rijckaart. 10, 34, 58 M. Faas. 12, 43 Iz. de Jonge. 13, 17, 63 Jac. Jacobs. 14, 33, 81 M. de Visser. 16, 65, 80, 85, 92 Joh. Carols. 18 J. de Meester. 19 E. v. Opdurp. 20, 26, 74 J. Faas-de R. 21, 70 Quaars-L. 22 C. v. Opdurp. 23, 38, 76 A. Poppe. 24, 36 A. Hameljnck. 25, 39, 52 P. Blaakman. 27 J. Vermeulen. 29, 86 A. J. Vermeulen. 32, 53, 82 Jn. Faas. 37, 47, 79, 90 Jn. v. Gijs. 40, 49 A. Ekkebus. 41 A. Bondewel. 42 M. de Reu. 44 E. v. Zeele. 46, 88 Jac. Risseeuw. 48, 60, 67. 73 Jac. Wisse. 50 A. v.d. Voorde. 51. 87 Versprille-v. H. 55, 78 A. de Hulster. 56, 59, 69 Ko Quaars. 64 Jac. Adam. 66 A. de Krijger. 68 P. Pleijte. 71, 83 E. Pieters. 72 M. v.d. Broecke. 75 W. Klaaijsen Zn. 77 A. Boekhout. 84 W. Verstraete. 89 W. Bruijnooge. le overd. J. Klaassen. Duivenver. Strijd in Vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l. Los 8.30 u. Aank. le duif 9 u. 25 min. 50 sec., snelh. 1340 m. p. min. 1, 16, 36 Hendr.-Robijn. 2, 41, 43 J. v. Haneghem. 3, 9, 25, 46 Joz. v.d. Wege. 4, 14, 26 J. Risseeuw. 5 J. de Rceck. 6, 11 en le overd. H. Elfrink. 7, 22 L. v.d. Wege 8 13, 31, 38 Joh. v.d. Wege. 10, 33, 34 C. de Poorter. 12, 32 C. Brakman. 15, 23, 40 D. Morel. 17, 18, 21, 27 M. Robijn. 19, 29, 42 W. Ekkebus. 20, 37 J. Merk. 24 J. Wolberts. 28, 30 C. Ekkebus. 35 C. 'v. d. Wege. 39 Schautt.-de Roo. 44, 45 A. Bouwens. Donkerblauwe gemoltonneerde 50 t.e.m. 75 cm. lang. klein ruitje. steeds in grote keuze voorradig. En altijd waardebonnen 't MODEHUIS LE BLEU Dorpsstraat 21 - BRESKENS TELEFOON 468 Ontvangen zeer moderne voor japonnen, rokken, blouses, enz. met bijpassende garnering. MODEHUIS Spuiplein Breskens heeft ontvangen in de nieuwste modellen Prachtige bijpassende SHAWLS vanaf f 3,75 100 pCt Merino's Lana-lux wollen vesten Ondanks verbouwing gaat onze ver koop gewoon door. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zr. de Jong, Cadzand. tel. 367.

De Schakel | 1958 | | pagina 3