ter en de bedrijfsleider der beschuttende werkplaats werd op verzoek van de mi nister van Binnenlandse zaken aange past aan de Rijksnormen. Tot leden van de commissie tot wering van school verzuim werden benoemd de heren H, de Lozanne, L. Uildriks, A. Lauret, J Fondse, J. Pieterse en M. Verbraak. Alle leraren van de gymnasiale afde ling van het Kon. Wilhelmina Lyceum werden opnieuw in tijdelijke dienst be noemd voor de tijd van een jaar. In de commissie woonruimtewet werden alle leden herbenoemd, terwijl de heer De Coene als nieuw lid zijn intrede zal doen Met warme dank aan de heer Ph. de Vuijst en de Justitie werd het indertijd genomen raadsbesluit om resp. hotel ,,De Eenhoorn" en het Kantongerecht als huis der gemeente te verklaren, in getrokken. De gemeenterekening 1956 werd aangeboden en voorlopig vastge steld. De heer J. Leenhouts betreurde de samenstelling van de commissie voor het nazien der rekening en vond het uitgebrachte verslag zeer summier. Hij wilde zijn stem niet aan de ingediende rekening verbinden. De overige raads leden gingen met de indiening accoord Besloten werd een geldlening aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten groot f 7000,tegen een rente van 4,75 pCt. De onvoldoende straatverlichting buiten de hoofdstraten is een grote doom geweest in het oog van de raad In de winter ging er geen vergadering voorbij of de straatverlichting werd wel door een der leden aan de orde gesteld. Eindelijk was men zover, dat een geheel plan tot verbetering kon worden inge diend. Met vreugde begroette de raad dan ook Woensdagavond dit plan. Men sprak de hartgrondige wens uit, dat het nu werkelijk spoedig voor elkaar zou komen. Het plan is nog niet volledig, doch is zo opgezet, dat de lichtpunten welke thans geplaatst worden, zo zijn gerangschikt, dat er later palen tussen gezet kunnen worden. Daar waar de oude lichtmasten verdwijnen, worden deze in diverse straten, welke wat ach teraf liggen, verdeeld. Zo zal Oostburg hopelijk nog voor het einde van dit jaar uit de duisternis verlost zijn. Een nieuwe Destructieverordening werd vastgesteld. Besloten werd deel te nemen aan dc Stichting beschuttende werkplaats te Oostburg. Nadat de heren J. Leenhouts en E. Dekker enkele inlichtingen hadden ontvangen, ging de raad accoord met het ontwerp statuten. In het Stichtings bestuur werden benoemd burgemeester plaatsvervanger. Van de Diaconie der Hoekzema en wethouder D. Geuze ais Herv. Gemeente werden verschillende perceeltjes grond aangekocht. In de Langestraat-Hoekzak werden enkele percelen grond verkocht aan de vereni ging „Charitas" te Rozendaal. Een voor stel tot aankoop van grond nabij het perceel grond waarop de firma Christl- aansen haar opslagterreinen heeft, ont moette enkele bezwaren. Het betrof een reeds eerder in principe toegewezen stukje grond van de heer Cauwels, die, hoewel de overdracht nog niet was ge regeld, in goed vertrouwen hierop enkele opstallen heeft geplaatst. De voorzitter aegde toe, dat met betrokkene een rege ling zal worden getroffen om hem scha deloos te stellen. Het is echter een ge meentebelang, dat de firma Christiaan- sen ter plaatse de beschikking krijgt over een groot opslagterrein, waarop een ruime loods gebouwd kan worden. Aan de Zandstraat werd een woning aangekocht van de heer Iz. van Aalst, terwij] de raad een financiële regeling trof voor de verpleging van mevr. de wed. van Aalst in „Rozenoord". Met de aankoop was een bedrag gemoeid van f 2100,Het is niet de bedoeling de woning direct te saneren, doch voor be perkte tijd zal de gemeente deze woning verhuren. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer J. Leenhouts waarom de gehele rijbaan van de Noordwal moest worden afgezet voor de bouw van de te lefooncentrale van de P.T.T. Er is, aldus de heer Leenhouts in Oostburg al erg veel gebouwd, doch nog nooit werden dc straten hiervoor volledig afgezet. De burgemeester betoogde, dat hier geen opslagterrein aanwezig is, en de bouw ondernemer toch ook ergens met zijn materiaal moet blijven. Nadat het be- tonstorten gebeurd is, zal echter wat meer ruimte beschikbaar komen. De St. Bavogang zal van sintels etc. worden staaflampen - nieuwigheden voor Wil- schoten - wierpen 's avonds een zee van licht op het plein en de dorpelingen waren het er unaniem over eens, dat Rijneveld een prachtige zaak gekregen had. Doch dat was al heel wat jaren ge leden en sedertdien had de ouderwetse takkenbossen-oven plaats gemaakt voor een moderne oven met een veel grotere capaciteit. Voeg hierbij nog de verbou wing van het woongedeelte en dan was er van de oude bakkerij Rijneveld niet veel meer over Maar ja. wat wil je? An dere tijden, andere zeden en al had rock en roll in Wilschoten nog geen na volgers gevonden, men kan niet zeggen, dat Wilschoten niet met z'n tijd mee ging, want zelfs televisie-antennes zag je tegenwoordig al op verschillende da ken in het rustige dorp. De boetpredi katie van de oude dominee Romein ten spijt. De jeugd lachte er heel oneerbie dig om en de ouderen dachten: ..Dat zeg je nu wel, dominee, maar vijf en twintig jaar geleden is boer Visser on der censuur geplaatst, omdat hij tijdens hevige regen met de auto naar de kerk was gereden en kijk nu Zondags eens op het kerkeplein? Nee man, de helft van ie ouderlingen komt Zondags per auto en dan zou jij televisie een duivels- voorzien, terwijl het college van B. en W in haar eerstvolgende vergadering zal bekijken wat er moet gebeuren met de witte paddestoelen, bedoeld als marke ring van de weg nabij de R.K. kerk. Dat ze verdwijnen is echter wel zeker. De kwestie BertouKroonwijk werd be sproken. De gemeente wil met de heer Bertou gaarne een regeling treffen, doch de heer Bertou laat bij uitnodi gingen tot besprekingen steeds verstek gaan. Vervolgens vroeg de heer De Vuijst aandacht voor de z.gn. „zwarte lijst". Juridisch schijnt deze verordening niet al te best in elkaar te zitten en op vele onderdelen aanvechtbaar te zijn. Iemand die zijn straf gehad heeft, mag men op deze wijze niet nog eens straf fen. Erger oordeelde de heer De Vuijst het te geringe politietoezicht op de Woensdagmarkt. Terwijl de politie er op stond te kijken en extra er op attent gemaakt werd, reed een stomdronken chauffeur, die zich aan de muur moest vasthouden om recht te blijven, weg met zijn auto. Dit laakte de heer De Vuijst in vrij scherpe bewoordingen. De heer De Coene maakte de voorzitter er op attent, dat de heer Oosterbaan zijn indertijd gedane belofte om het voorm. Ledelthe- ater in bezit te krijgen, niet nakomt. In de Van Houtestraat wordt n.l. steeds stro geladen en gelost. Een dezer dagen vloog daar een tractor in brand. De om wonenden beleefden toen enkele hache lijke ogenblikken, omdat men vreesde, dat ook het stro in vlammen op zou gaan. Ook is de toegangsweg nog steeds niet bestraat. Voorts werd gewezen op het grote brandgevaar, nu de loods erg vol stro zit. Aan een en ander zal in de komende tijd aandacht worden besteed. Opening tentoonstelling. Door burgemeester Hoekzema werd de tentoonstelling geopend, welke onder het motto „De meester en zijn leerlin gen" in de burgerzaal van het gemeen tehuis is georganiseerd door de „Oost- burgse gemeenschap", een plaatselijke vereniging, die zich mede ten doel stelt de culturele belangen van Oostburg te bevorderen. In zijn openingswoord zei burgemeester Hoekzema verheugd te zijn in de „Oostburgse gemeenschap" een vereniging te hebben, die tracht de culturele mogelijkheden tot ontwikke ling te brengen. Het raadhuis wilde spr. niet in de eerste plaats zien als het ge bouw voor de ambtenaren^ waar men heea gaat voor het aangeven van ge boorten, enz. Men moet het gemeente huis zien als het echte huis van de ge meenschap voor de gemeenschap. Daar om was spr. blij in de burgerzaal een lo- caliteit te bezitten, waar dergelijke ten toonstellingen gehouden kunnen worden en waar men voor bijeenkomsten te recht kan. Oostburg mag zich gelukkig prijzen aan de o. 1. school de heer H. Kocger als onderwijzer verbonden te hebben. Bij diens sollicitatie zei de heer Kocger veel liefhebberijen te hebben, waarvan tekenen en schilderen er enke le waren. De heer Kooger bleek de grote kunst te bezitten, zijn capaciteiten over te dragen aan anderen en van deze kunst zien wij nu de resultaten. Uit het feit. dat een der leerlingen een prijs be haalde op een internationale tekenwed strijd is bij de „Oostburgse gemeen schap" de gedachte gegroeid tot het houden van een tentoonstelling van kin dertekeningen en -schilderijen, omdat bleek, dat het werk van de kinderen, onder de kundige leiding van de heer Kocger door de aparte sfeer en kleur een bijzondere snaar weet te treffen, waardoor het werk iets te vertellen heeft. Spr. dankte de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk voor de medewerking door het beschik baar stellen der schotten, waarop de tentoongestelde tekeningen enz. zijn aangebracht. Voorts bracht hij dank aan de ambtenaren der gemeente, die aan de inrichting der tentoonstelling hadden gewerkt. Bij voorbaat dankte spr. de heer L. Heijmans voor de inlei ding, die hij zou houden. Als men het motto ziet, waaronder de tentoonstel ling wordt gehouden: „De meester en zijn leerlingen," zou men onwillekeurig denken aan een oude meester uit de gouden eeuw. De heer Heijmans, oud-tekenleraar aan de Rijkskweekschool te Middelburg, hield hierop zijn inleiding. Hij zei te willen trachten de aanwezigen het uitvinding willen noemen?" De dorpelingen waren nogal gemak kelijk en namen het de oude dominee niet kwalijk. Over een jaartje was hij toch aan z'n emeritaat toe en dan kon den ze een nieuwe, jongeman beroepen. Misschien nam die zelf wel een televi sietoestel mee Zo was de toestand, zomer 1956 in het verre Wilschoten, op drie kwartier spo- rens afstand van de provinciale hoofd stad en op twintig minuten rijden van. het. havenstadje. Zelfs de rijksweg naar de haven ging nog een heel eind buiten Wilschoten om en eigenlijk was verder op niets meer. Want als je het dorp in westelijke richting uitreed, dan ver nauwde de grindweg zich geleidelijk aan tot een landweg met een fietspaad- je er naast om ergens, in een nog verder afgelegen buurtschap, dat de weidse naam van „Groene Stop" droeg. Ging je nog verder, dan stuitte je op weilan den en heel in de verte zag je uiteinde lijk de zeedijk. Ja, Wilschoten lag niet naast de deur en als je tien Nederlanders vroeg, waar het dorp te vinden was, kon je er van op aan, dat negen er nooit van gehoord hadden. (Wordt vervolgd). „zien" te vergemakkelijken door de schijnwerper op het werk van Henk Kooger en diens leerlingen te zetten. Allereerst wees dhr. Heijmans op de die nende taak die de Oostburgse gemeen schap heeft en op het feit, dat de bur gerzaal in het nieuwie gemeentehuis bijzonder past voor het houden van dei- gelijke tentoonstellingen. Spr. was ver heugd dat van de enkele oasen, die er in ons land zijn, zich één bevindt in W. Z.-Vlaanderen. Iets scheppen is een van de rijkste dingen die wij van God heb ben meegekregen. Wij moeten de kinde ren iets geven wat hen imponeert, het leren zien is een van de grootste dingen; zien is beleven, deel hebben aan de creatie. Bij ons sluimert deze schep pingsdrang. Henk Kooger is er in ge slaagd deze drang bij de kinderen wak ker te roepen en verstaat ook de kunst deze drang te leiden en zijn kennis en inzichten door te geven. Henk Kooger „uit je werk ,zie ik, dat je het moeilijk hebt gehad; troost je met de weten schap dat ik het nog moeilijker heb dan jij, immers hoe ouder men wordt, hoe moeilijker men het krijgt omdat men critischer wordt". „Je hebt opmerkelijke successen gehad; ik weet, dat ze je niets doen". Spr. wenste Henk Kooger en diens leerlingen succes met deze ten toonstelling. Burgemeester Hoekzema dankte de heer Heijmans voor zijn inlei ding en wees er op, dat hij het geweest is, die zijn kennis aan Kooger heeft doorgegeven, die het op zijn beurt weer aan zijn leerlingen heeft doorgegeven. Mijnheer Heijmans, ik dank u er harte lijk voor, dat u dit mogelijk hebt ge maakt. Na het gebruik van een verversing be zichtigde het grote gezelschap, waar onder vele onderwijzers en onderwijze ressen uit de diverse West Z.-Vl. ge meenten, met grote belangstelling de werken van de heer Kooger en diens kleine kunstenaars. Het is zeer zeker de moeite waard in de komende dagen de tentoonstelling eens te bezoeken. Cadzand Prov. Zeeuwse B.B -wedstrijden. De vierde Provinciale B.B.-dag, waar op de nu reeds traditioneel geworden B. B.-wedstrijden gehouden worden, vond Zaterdag j.l. te Cadzand plaats. Een 500-tal deelnemers, voor het merendeel noodwachters van de 10 ploegen, n.l. 6 uit de diverse B.B.-kringen in Zeeland en de ploegen van de A-gemeente|n Vltssingen en Temeuzen, alsmede de ploegen van Goes en Middelburg, na men aan deze B.B.-manifestatie deel. Om kwart voor elf vond in het gemeen tehuis van Cadzand door burgemeester Leenhouts, als gastheer, een officiële ontvangst plaats, tijdens welke hij alle genodigden een hartelijk welkom toe riep. Spr. zei zeer verheugd te zijn, dat de Kringraad, bestaande uit alle bur gemeesters van West Z.-Vl., met alge mene stemmen de badplaats Cadzand hiertoe had uitgekozen. Spr. wees in het kort op het grote belang en de mooie taak, die de B.B. ook in West Z.-Vl. heeft. Voorts spraken nog burgemeester F. A. van Rosevelt van Schoondijke als voorzitter van de Kringraad, Mr. L. A. Kakebeeke, provinciaal commandant der B.B., die beiden het gesproken woord door burgemeester Leenhouts nog onderstreepten. De sprekers hoopten allen, dat het een geslaagde wedstrijd zou mogen worden, die in niet onbe langrijke mate bij zou mogen dragen tot de paraatheid en bedrevenheid der B.B.-ploegen. Na verversingen te heb ben gebruikt en een sigaatje te hebben gerookt, kon de wedstrijd om 12 uur een aanvang nemen. De B.B.-vlaggen die lustig wapperden in het zonovergoten Cadzand, wezen de ploegen, die vooraf in het opvangcen trum waren geïnstrueerd, waar de ob jecten gelegen waren. Al spoedig wa ren de wedstrijden in volle gang. In Cadzand zelf was het de boerderij van de Wed. van Iwaarden waar de blok- ploegen een door een bominslag ver oorzaakte brand hadden aan te pakken en tegelijk de gewonden hadden te red den en te verzorgen. Bij dit object was 1 gewonde met een dijbeenbreuk, die van het platte dak gehaald moest wor den. Voorts was er een man die een shock had, terwijl nog een gewonde van de zolder der schuur, die z.gn. op in storten stond, gehaald diende te wor den. Alles werd nauwlettend door de veeltallige jury gadegeslagen. Ook aan de vml. haven had hotel „De Wielingen" een voltreffer opgelo pen, maar hier was geen brand uitge broken; wel een 2-tal gewonden en een shockpatiënt. Dit was het object van de reddingsploegen. De mobiele geneeskun dige teams opereerden op het grasveld voor de openb. school en op het plateau van de Ned. Herv. Kerk. De wonden die verzorgd moesten worden, waren heel „echt". Ondertussen voerde de ver bindingsdienst eveneens de haar gege ven opdrachten uit, middels de walkies talkies. De plaatselijke dienst Sociale Verzor ging te Cadzand, o.l.v. mevr. Leenhouts, de echtgenote van de burgemeester, kwam in actie. Deze dienst zorgde voor het koffiezetten en maakte de broodjes gereed, die door de van Rotterdam ge leende cantinewagen aan de diverse objecten werden verstrekt. De leiding van de proviandering berustte bij de heer Venneulen, hoofd der o.l. school te Cadzand. Na afloop der wedstrijden verzamelde men zich in de grote tent, welke als op vangcentrum dienst had gedaan. Bur gemeester F. A. van Rosevelt, voorz. van de Kringraad, hield hier een inleiding waarin hij een ieder, die aan het wel slagen van deze B.B.-dag te Cadzand had meegewerkt, dank bracht. Ook ver zocht spr. aan de Commissaris der Koningin in de Prov. Zeeland die in middels gearriveerd was, de uitslag be kend te willen maken en de prijzen uit te reiken, waaraan de Commlssari: gaa.rne voldeed. Alvorens hiertoe over te gaan hield de Commissaris nog een opgewekte speech. Hij zei verheugd te zijn mee te kunnen delen, dat de wed strijden buitengewoon goed geslaagd zijnhiertoe had de bevolking van Cad zand in niet geringe mate bijgedragen. Men is er te Cadzand in geslaagd de wedstrijden stijlvol, sfeervol en plesant te doen verlopen. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot bracht hiervoor de burge meester van Cadzand, de heer J. A. Leenhouts, hartelijk dank. De Commis saris wees op het grote belang die in het houden van deze B.B.-dagen gele gen is. Allereerst geven ze een zekere binding, terwijl het peil en de presta ties hierdoor stijgen. Hoe realistischer hoe beter. Deze wedstrijd is een groot succes geworden en naar ik meen, al dus spr., zijn wij de enige provincie die dergelijke wedstrijden organiseert. Ik hoop dat de volgende B.B.-dag en wel de vijfde, evenzo zal mogen slagen als de deze. Hierna maakte de Commissaris de uitslagen bekend en reikte de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: Blokploegen: 1. lerseke 108 punten; 2. Vlissingen 102 p.; 3. Goes 99 p.; 4. St. Annaland 97 p.; 5. Serooskerke 82 p.; 6. Middelburg 82 p.; 7. IJzendijke|Groede 58 p.; 8. Sir Jansland 54 p.; 9. St. Jan- steen 53 p.; 10. Terneuzen 52 p. Reddingsploegen: 1. Goes 113 1|3 p.; 2. Vlissingen 1042|3 p.; 3. Walcheren 100 2 3 p.; 4. West Z.-Vlaanderen 99 p.; 5. Terneuzen 93 p.; 6. Noord en Zuid- Beveland 90 p.; 7. Oost Z.-Vlaanderen 82 p.; 8. Tholen 73 2|3 p.; 9. Schouwen- Duiveland 60 p. Geneeskundige teams: 1. Oostburg 94 p.; 2. Schouwen (Zierikzee) 91 p.; 3. Temeuzen II, Axel en Tholen elk 88 p. 4. Vlissingen I, Vlissingen II, elk 81 p.; 5. Middelburg 80 p.6. Temeuzen I 67 p. Verbindingsdienst: 1. Schouwen en Duiveland 248 p.; 2. Oost Z.-Vlaande ren 245 p.; 3. Vlissingen 241 p.; 4. Wal cheren 236 p.; 5. Terneuzen 235 p.; 6. Tholen 234 p.; 7. Noord|Zuid Beveland 227 p. Voor deze B.B.-wedstrijden bestond bijzonder grote belangstelling. Zomerk ten wij o.m. op mr. A. D. Fokker van Crayestein van Rengerskerke, pl.v. pro vinciaal Cdt. B.B. Zeeland; Kolonel Age- link van Renterghem Marinecomman dant te Vlissingen; Overste Kornet, Garnizoenscommandant Middelburg; de heer P. de Kam, vertegenwoordiger Stichting B.B., P. Bollen, vertegenwoor diger van het Min. van Binnenlandse Zaken; Hektor Rombaut, vertegenwoor diger van het Belgische Ministerie van Binnenlandse Zaken, afd. Bescherming Bevolking; alle burgemeesters der W. Z.-Vlaamse gemeenten; I. A. Catsman, oud-commandant van de Kring W. Z. Vlaanderen Kapitein Stoorvogel, oud commandant der Rijkspolitie in Z. Vlaanderen en vele anderen. De B.B. Zeeland kan met genoegen terugzien op de B.B.-dag te Cadzand, die in alle opzichten bijzonder geslaagd genoemd mag worden. Retrenchement Smakelijk, eten. De commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland heeft getracht in Retranchement een kookcursus te organiseren. Het is een succes geworden. Twee en twintig da mes hebben zich in deze kleine gemeen te aangemeld. De lessen zijn reeds be gonnen. Brug in aanleg. De firma Cambier uit Breskens is be gonnen met de voorbereidende werk zaamheden voor de aanleg van een brug over het afwateringskanaal tus sen Retranchement-dorp en het Sluisse Veer. De vorige brug, de zogenaamde „Driekoker" werd in 1944 door de Duit sers opgeblazen. Wegverbetering. Het waterschap is begonnen met de verbetering en verbreding van een ge deelte van de asfaltweg tussen Retran- chement-Tol en Cadzandhaven. Kun je nog lopen, loop dan mee! Enkele personen in Retranchement hebben het initiatief genomen in de toe komst wandeltochten te organiseren. Zaterdagmiddag om half 3 wordt de eerste tocht gehouden: 10 km. voor de jeugd en 20 km. voor oudere personen. Er zijn insignes voor hen, die de tocht tot een goed einde brengen. Bloemententoonstelling. De tentoonstelling van planten snij bloemen en sierstukjes in de o.l. school had een goed verloop. Een en ander was van een goede kwaliteit. De stand van de Vogelbescherming trok mede de aan dacht. Goed afgelopen. Toen het leek, of de landbouwer P. R. met zijn tractor in een brede sloot zou terechtkomen, greep de cultivator, die hij voorttrok, zich zodanig in de grond vast, dat de tractor aan de slootkant bleef hangen. R. kwam er met een nat pak af. Schoondijke Toneel. De Rederijkerskamer „Nut en Genoe gen" alhier heeft in studie genomen het blijspel in 3 bedrijven: „Pa wikt maar ma beschikt". Zij hoopt dit op te voeren in de eerste helft van November. Groedfrvllet 12V Bw Op 1 Octolde heer J. C Everaars I21/z Groede en Nie in stilte hoop! meester van ioewel hij dit ontkwam de burgemeester (dat de be vol king van Nie Sept. huldigde svolking van Groede op 1 e dagen wer den zodoende, ter als voor zij: maar plezierig x overgrote belai i warme hul de, die zij zow Groede genote In Nieuwvlit rvliet als in burgemeester en mevr. Eveilet voltallige gemeentebestui aarvoor spe ciaal versiercjvillem Friso- school ontvam houder Brakni ■jubileum C. Everaars. reeds op 30 e burgemees- twee drukke gezien de ird door wet- toespraak tot de burgemeestejiet gemeente bestuur hem bloemenmand aangeboden. I reniging „Nut en Genoegen' een serenade v. d. Glas, ten itter, de heer D. Dekker, de prees voor zijn enigingsleven. r in zijn rede ïg in het ver- nuziekvereni- ging bood hij ster een mooi gevulde fruitn Everaars een ontving. Tij der] receptie bo den vele verei aardige en f rallen aan. Ook de bevolking t jelangstelling. In Groede v jemeester ge huldigd in de bloemstukken het gemeente] meester en zi raadsleden met gen, was het e der C. Cijsouw toesprak en da te voor het vele werk het; voor de gemee ieder kan dit een wandelinjroede Hierna richttf Everaars, die gehad in veler] het belang van de gemeente, op de naai- en gemeentehuis Na de wetho Vermeulen als slid. Hij over handigde burg Sveraars na mens de raad ej happelijke at las van Nederl i het 10-jarig dochtertje van Marliesje, mevr burgemeester 'eestmars van ,erwijl mevr. met bonbons burgemeester een 50-tal ladszaal van de burge- ote door de was ontvan- aan wetho u- burgemeester leze 12V2 jaar heeft. Een wanneer hij maakt, tot mevr. andeel heeft nd wees spr. sen die in het de heer J. J. v. Damme, rs een prach tig bouquet blo ood. Na deze bloe iwam de mu ziekvereniging naar het ge meentehuis om Nieuwvliet, de burgemeestf chtgenote een serenade te bs rbij de voor zitter, dhr. P. 3 burgemeester toesprak namei :k- en toneel vereniging en voren hoe de b volking een wa Na deze toesi zaal de receptie alleen vanwege bracht naar r voor de be- eworden is. in de raads- waarvoor niet ing grote be langstelling be ,ar ook vele functionarissen aanwezig weren digers der dn Groede, waarbi zoals boeken, aangeboden we Z.-Vlaanderen vertegenwoor- migingen uit ie geschenken ij en bloemen Zeer h( Op Maandag half 8, zal in plaats vinden door diverse verenigingen, keliersverenigin en Visserij -Con men van de on van Breskens en door enkele lent voor de M rie van Econon Korstanje, zal Het is vanze dustriëlen, neri den én middel moeten zijn oi en beraad dez: gestalte te gev e vergadering des avonds in vergadering georganiseerd imenwerkende I.N.M.B., Win- omité, V.V.V. de proble en toekomst besproken .a. de Consu- v.h. Ministe en, de Heer igelicht. dat alle in- oelanghebben- hier aanwezig' xjnenlijk overleg mogelijkheden laliseren. len Vrijdag j.l. h Uitkomst" een zr wijs-jubileum. plaats, waar t\ ichten van de Chr. School te te weten mcj. J. van Noppen, ar en de heer A. P. de Bree, aan het Chr. onderwijs verbc en, gehuldigd werden. De avond wer door de voor zitter van het s ur, dhr. J. van Haneghem. Nad nwezigen wel kom waren gel ie jubilarissen waren gef elicit! het kort de jare en in Breskens inzelfsprekend humoristische spraak steeds Hierna was Koning, bestuu de jubilarissen Het schoolbe.fri juffr. van Nopp< en sierkleedje Bree een hyper lamp in ontvan. de Bree en een Noppen werden licht die versci gebouw „De bijeenkomst oreerde hij in hadden doorge met zo nu en noot. De „oud i en doen het nog best Dit i eze korte toe- aan dhr. J. de de school, di; vervolgens achtig kussen jl meester de staande salon- nemen. Mevr n juffr. vai: aangeboden, Vervolgens kv van der Lugt met een groepje voor het voet- edjes ten ge-

De Schakel | 1958 | | pagina 2