MEISJES gevraagd Solex FLANDRIA" Firma GEBR. CRDSON - Dorpsstraat S3 - BRESKENS J.ROOFACK,Rijksweg 0108,Breskens iedereen V de bromfiets voor |T| onvermoeibare krachtbron (49 cc.) [4] voordeliger in gebruik Kon. Nederlandse Schouwburg le Gent Koninklijke Opera te Gent J. Hoofiman, Spuiplein 1 Ijzen dijke Raadsvergadering De eerste zitting, die door de raad werd gehouden, werd voorgezeten door de heer A. J. Termote, die sinds het ver trek van burgemeester Von Bönning hausen als loco-burgemeester is opge treden. Dit heeft weliswaar enige moei lijkheden opgeleverd, die evenwel wer den opgelost. Op het moment, dat de nieuwe raad haar zittingsperiode aan ving, hield de heer Termote op wethou der te zijn en tegelijkertijd was hij dus ook „loco" af. Om toch over een raads voorzitter te beschikken van de aanvang der vergadering af, totdat de beide wet houders zouden zijn aangewezen en er dus ook weer een loco-burgemeester zou zijn, was de heer Termote door de Com missaris der Koningin tijdelijk met ge noemde functie belast. Hierna werden de raadsleden beëdigd, waarna de wet houdersverkiezing plaats vond. Bij de eerste stemming werd de heer A. J. Ter mote met 6 stemmen en 1 blanco tot wethouder gekozen. Bij de tweede stem ming was het de heer P. W. W. K. van Rijen, die met 7 stemmen als wethouder werd benoemd. De notulen der vorige vergadering werden zonder hoofdelijke stemming onveranderd vastgesteld. In gekomen waren de goedkeuring van G.S op de raadsbesluiten van 13 Juni j.l. be treffende de bezoldiging van de vak onderwijzeres nuttige handwerken en tot onderhandse verhuur van grond aan de heer G. Goossens, alsmede het raads besluit tot uitgifte van grond in erf pacht aan dhr. C. N. Dellaert e.a. Ge noemde goedkeuringen werden voor kennisgeving aangenomen. Eveneens werd voor kennisgeving aan genomen het rapport betreffende de kascontrole en de controle der boeken van de gemeente-ontvanger over het 2e kwartaal 1958. Nadat in een der voorafgaande verga deringen de heer F. Tazelaar met. klem had aangedrongen dat de gemeente aan zou sluiten bij de Stichting Zeeuwse Muziekschool en de voorzitter had toe gezegd een en ander in het college van B. en W. nader te zullen bekijken, kwa men B. en W. thans met het voorstel tot de Stichting toe te treden, wat met al gemene stemmen werd aangenomen. De financiële consequenties zijn nog niet te overzien, omdat deze afhankelijk zijn van de leerlingen uit IJzendijke die de muzieklessen zullen volgen. Besloten werd aan dhr. J. I. de Bruij ne op diens verzoek een strookje grond te verkopen, gelegen in de z.g. Barak - kenstraat, welk strookje verzoeker zal gaan gebruiken als uitweg. Het betreft hier een oppervlakte van 4 ca., waarbij de verkoopprijs werd bepaald op f5,- per ca. Op het desbetreffende verzoek van de wed. A. de Bei-Lippens werd besloten van een gedeelte van het perceel sectie D. 1061, in gebruik als openbaar voetpad, de erfpacht terug te nemen en derhalve verzoekster uit de erfpacht te ontslaan. Z.h.st. werd besloten een vaste geld lening aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten, ter grootte van f5000,- looptijd 30 jaar, tegen een rente van 4.3 4 pCt. 's jaars. Groede Eerste steenlegging Openbare kleuterschool. Dinsdagmiddag om half vijf werd te Groede in een besloten kring van ge meentebestuur, architecten, aannemers met uitvoerders de officiële eerste steen gelegd voor de in aanbouw zijnde nieu we twee-klasse school voor gewoon open baar kleuteronderwijs door de echtge note van de burgemeester van Groede. mevr. L. Ever aars. Nadat de genodigden zich naar de in aanbouw zijnde kleuterschool begeven hadden, werden zij aldaar namens het gemeentebestuur toegesproken door de burgemeester, die een woord van dank bracht aan het gemeentebestuur en de raadsleden en aan allen die het moge lijk gemaakt hebben om deze school te kunnen bouwen. Hij uitte zijn erkente lijkheid voor de voortvarendheid van de architect, de aannemer en de onder aannemers, voor de wijze van samen werking. waardoor de bouw bespoedigd wordt. Het was voor het gemeentebe stuur een moeilijk probleem om voor de eerste-steenlegging van de school ie mand aan te wijzen, omdat deze meer betekent dan een formaliteit, maar meer een huldeblijk is aan de gemeenschap en de ingezetenen, vooral ook aan de dames die in de eerste plaats geroepen worden om voor alles te zorgen, terwijl zij torfi al zo weinie- blijken van hulde ontvan gen. Daarom hadden B. enW. dan ook besloten deze eerste-steenlegging op te dragen aan mevr. Everaars. Hoewel zij meende van metselen niets af te weten, werd, nadat de architect, dhr. L. W. Ro- senkranz. haar de eerste beginselen van het metselen had uitgelegd en de steen met de initialen L. E.-K. en de troffel overhandigd had, deze eerste officiële steen op vaardige wijze in de muur van de nieuwe school aangebracht. Met een hartelijk woord van dank voor deze eerste steenlegging werd door dhr. Rosenkranz namens alle belanghebben den, haar het boek „De Werf" van Hans Martin als herinnering aan deze steenlegging overhandigd. Baas boven baas. Terwijl het gewicht van de tot nu toe grootste aardappel, een bintje, die dit seizoen geoogst werd, 830 gram bedroeg, werd deze week op het aardappelland van de heer Iz. de Hullu-Comelis te Groede een aardappel, eveneens een bintje, van maar liefst 952 gram geoogst. Aardenburg Clubkampioenschappen tennis. Op de tennisbanen op het gemeente lijk sportterrein speelde de tennisclub „S.J.E.F." te Aardenburg de wedstrijden om het jaarlijks clubkampioenschap. Bij de heren enkelspel won in de halve finale J. Paridaen van R. Wyllemanmet 6-1, 6-0 en W. Trapman van G. Gallaert met 6-2, 6-3. In de finale on W. Trap man van J. Paridaen met 6-2. 6-4. Bij de dames enkelspel won in de fi nale mej. Ingrid Trapman met 6-2, 6 -1 van mej. Joan Trapman. Bij het ge mengd dubbel wonnen in de finale Joan Trapman en F. van Dongen met 6-1, 6-4 van Rita Jonckheere en G. Gallaert. In de finale heren dubbel wonnen J. Trapman en W. Trapman met 7-5, 6-4 van J. Paridaen en R. Wylleman. Waterlandkerkje Raadsvergadering Na de opening gaat de voorzitter over tot afneming van de bij de wet voorge schreven eden van de raadsleden. Hij feliciteert hen met hun nieuw raadslid maatschap en hoopt, dat hij met hen samen veel goeds voor de gemeente zal kunnen tot stand brengen. De heren A. A. Buijck en J. C. v. d Walle worden als wethouder gekozen Ook met hen, zo hoopt de voorzitter, is een vruchtbare zittingsperiode te voor- izien, zoals dat in het verleden het geval was. De raad besloot tot aankoop van 1200 m2 grond, gelegen langs de Molenweg van de eigenaar F. Tazelaar te IJzen dijke, voor het er op stichten van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Ook wordt besloten tot aanbesteding met de fa. Hubert te Sneek van de me chanische en electrische installatie van deze zuiveringsinstallatie voor de som van f 9.200,-. Er wordt besloten een vaste lening aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten ad f 5.000,- en een kasgeld lening aan te gaan voor een bedrag van f 100.000,- zo mogelijk voor de tijd van 6 maanden. Bij het agendapunt mededelingen komt de toestand van de weg OostburgWa terlandkerkjeIJzendijke ter sprake. De voorz. zegt dat er reeds meer dan een bespreking heeft plaats gehad over de slechte toestand van die weg wat de klinkerbestrating betreft en het euvel van het ontbreken van een fietspad met de bevoegde instanties. Tot op he den zijn bij de gemeente geen definitieve plannen bekend tot verbetering van de situatie. De heer J. C. v. d. Walle wijst op de onoverzichtelijke bocht in die weg nabij de hofstede van de landbouwer Die- rickx. Wanneer de verbetering van ge noemde weg plaats vindt zou daaraan ook de nodige aandacht moeten worden besteed. Naar aanleiding van een en an der besluit de raad om aan Ged. Staten hun bezorgdheid kenbaar te maken over de toestand van een gedeelte van de weg OostburgWaterlandkerkje en over het euvel van het ontbreken van een rijwiel pad langs die weg. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Beerens aandacht voor de toestand van de Nieuveltweg. Door te ver ploegen van naastgelegen bouwland is die weg smal en gevaarlijk geworden. De voorz. ant woordt dat de gemeente reeds lange tijd bezig is om in die toestand verbetering te brengen, zonder resultaat echter. Be sloten wordt om die instanties die het beheer en het eigendom over die weg hebben, hierop te wijzen. FILMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens brengt U Zaterdag 13 Sept. a.s. Hans Albers en Annemarie Duringer in: „Voor Zonson dergang" Fen bnjlante film met smaak, tederheid en gevoel gemaakt over een liefde, die door de mensen veroordeeld werd. Een nieuwe ereschiedenis van „be loof, hoop en liefde". Als ooit een film U een onvergetelijke ervaring kan ge ven, is het deve. Zondag 14 Sept. om 4 en 8 uur: Ray Milland en Helena Carter in: „De Dui- velsbrigade". Een verhaal in kleuren over de strijd tegen de wilde horden der Sioux-Indianen in de zongeblakerde prairiëen van het wilde westen. Woensdag 17 .Sept. om 8 uur de Franse film over het schandaal der „Call-girls" met Dominique Wilms en Maria Mau- ban in: „Meisjes zonder beroep". Een film waarheidsgetrouw op het witte doek gebracht naar de roman „Le<- Clandestines" van Raymond Caillava. Voetbal 4e klasse H Programma voor Zondag a.s.: Biervliet—Ria W.LuctorHansw. BoysBreskensOostburgClinge Steen. Biervliet zal Zondag Ria W. op bezoek krijgen en we verwachten een overwin ning voor de thuisclub. Hansw. Boys dat Zondag op bezoeK gaat bij Luctor zal wel in staat zijn, de punten mee naar huis te nemen. Breskens moet in staat zijn uit haar eerste wedstrijd de volle winst te beha len. ClingeSteen zal een spannende strijd worden, waarbij wij Clinge de winst ge ven vanwege het terreinvoordeel. Abe. Gevonden voorwerpen In de maanden Juli en Augustus wer den de volgende gevonden voorwerpen STANDAARD MODEL MODEL DE LUXE geheel compleet f 298, f 350 [2] 2 ^2 liter tank [3] zeer elegant (doch eenvoudig) Komt NU zien en overtuigt U Afdeling rijwielen Telefoon 801 bij LUTEIJN's Suikerwerkfabriek Breskens Aanmelden Spuiplein 15 bij de Rijkspolitie te Nieuwvliet afgege ven: Een étui, inhoudende een rozenkrans; een contactsleuteltje; een wit plastic re genkapje; een horlogeketting; een wol len grijze herensjaal; een rood jasje Bigben plastic met ceintuur; een bruine huishoudportemonnaie'n zwarte haar kam; een huissleutel; een rose sjaaltje; een speldje (kruisje avondvierdaagse) een wollen kindermeisjesmuts; een zon nebril; een paar heren glacéhandschoe nen. Inl. omtrent deze gevonden voorwer pen kunnen verkregen worden bij de wachtmeester le kl. der Rijkspolitie te Nieuwvliet. Een herenkiel. Inl. ter gemeente-secretarie, Schoon- dijke. Portemonnaie met inhoud, damesjas, bril, ringsleutel, schuimrubber zadeldek. Inl. bureau Rijkspolitie, Breskens. Burgerlijke Stand GEMEENTE GROEDE GEBOREN: 10, Johannes Izaak, zn. van P. I. de Hullu en van T. E. van Hou te. OVERLEDEN: 24, Johannes Cornelis, weduwnaar van J. E. Becu, 83 j.; 28, Jo hanna S. Jansen, echtgenote van J. Neele, 72 j., overl. te Oostburg; 28, Leo- nardus E. de Martelaere, zn. van E. de Martelaere en S. R. van de Wege, 82 j. GEHUWD: 21, Omer Augustinus Heete- sonne, 26 j. en Jacqueline Brakke, 30 j., beiden wonende te Groede; 28, Gerar- dus Ferket, 24 j., wonende te Groede en Martha Theodora Derksen, 27 j., wo nende te Vlissingen; 28, Philemon Jo seph de Kreijger, 27 j., wonende te IJzendijke en Jeane Imelda Martha van de Waeter, 25 j., wonende te Groede. INGEKOMEN: 13, P. van der Lijke, van Middelburg naar O 143; 18, P. T. de Groote, van Zeist naar O 208; 18, E. A. M. van de Waeter, van Ossendrecht naar A 235; 30, M. van Petegem-Visser, van Rheden naar A 7. VERTROKKEN: 7, P. A. Haartsen en gezin, van A 323 naar Oost en West Sou burg; 7, J. van der Lijke, van O 143 naar Schoondijke; 15, N. J. Frelier, van A 218 naar Veere; 14, A. L. van Pamelen, van A 169 naar Oostburg; 14, J. A. Luteijn en gezin, van A 340 naar Oostburg; 28, J. I. M. de Kreijger-van de Waeter, van A 235 naar Schoondijke. DUIVENSPORT Kring W. Z.-Vl. Ges. Bonden. Uitslag prijsvlucht uit Parkestone op Zondag j.l., oud en jong tegen elkander. Los 8 u. Aank. le duif 10 u. 9 min. 3 sec., snelh. 1271 m. per min. 1 J. v. Driel, Gr. 2, 8, 16, 25 J. Risseeuw, Br. 3 S. Blokdijk, R'm. 4 G. Dobbelaere, Sch. 5 P. Damen, W'k. 6, 17 A. de Mees ter, Br. 7 Jn. de Jonge, Sch. 9, 12, 20, 21 G. Dusarduijn, Gr. 10, 11 en le overduif A. de Putter, Cz. 13 C. Brakman, Gr. 14 A. v.d. Ameele, Hpl. 15 C, van Opdurp, Br, 18 A. Vasseur, Cz. 19 O. de Meijer, SI. 22, 26 P. Dellaert, IJz. 23 A. v. Gijs, Gr. 24 F. Louwage, IJz. Zondag 21 en Donderdag 25 Sept. 1958 DE KOOPMAN VAN VENETIE. Comedie van William Shakespeare. Regie: Fred Engelen. Vrijdag 19 Sept. 1958. 19.30 u. De Wasgaard. Zondag 21 Sept. 14.30 u. De Vlasgaard 19.30 u. La Force du Destin (G. Verdi). Evenals voorgaande jaren weer puike aardappelen voor winterprovisie. Bestellen bij Ook wederom bijlevering van anti-kiempoeder. D E bromfiets voor iedereen Beroemd door zuinigheid 1 Veilig en betrouwbaar Wel nagebootst, nooit geëvenaard 1 f 349,50 2 modellen f 399,50 Solex service-station Telefoon 616 Of via Uw njwielhandelaar. 226 kg. bot 1571 kg. schar 450 kg. schol 515 kg. tong 6 kg. tarbot 14 kg. wijting Vismijn - Breskens Week van 1 t.e.m. 6 Sept. 1958. 5719 kg. export garnalen 978 kg. binnenl. garnalen PREO; KI3BURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 14 Sept. Aardenfeurg, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn Si. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9,30 uur, Dg. Bergsma Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Grolde, 9,30 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte v. Raad v. Herderlijke Zorg Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Geiinsdienst m.m.v. trompet Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Extra collecte v. h Prov. Kerkewerk 7,00 uur, Viering H. Avondmaal Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop St Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlitndkerkje10 uur, Eerw. Heer I. Ver- duijn IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Genveomcr Breakers, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Karelse Retranchement, 2,30 uur, Ds. Karelse Cadzand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Bnaeke&s Geen opgave Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds, Happee Doops^ez. Gem. AardenVurg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbara te Breakeng Zondag 14 Sept. 16e Zondag na Pinksteren en feest van de Kruisverheffing H H. Missen om 7 uur, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half drie, Lof. In de weekH. Mis om half acht. Maandag feestdag van O. L. Vrouw van 7 Smarten Woensdag, Vrijdag en ZaterdagQuater temperdagen Zaterdagavond om 7 uur Lof.

De Schakel | 1958 | | pagina 3