Visserijfeesten 1958 te Breskens Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskcns. Gazelle rijwielen. Brommers: Mobylette, Berini, Magneet, enz. Gekl. sporttassen KAPSEL V. VAN HDUÏE i Zn., Breskens Belangrijke vergadering in verband met de nieuwe Boulevard te Breskens kinderwagen VISSERIJFEESTEN 1 De kappers naast de kerk 15 Aug.: 13 uur, opening, jaarmarkt, daarna concerten. 16 Aug.Optocht met praalwagens, sportwedstrijden op het Oranjeplein (entrée 50 ct. en 25 ct.), concerten, kleine taptoe. 17 Aug.: Optocht met STAFMUZIEK van de GENIE, water skiën en motorboot- races op de Schelde, SHOW- EXCERCITIE op het Oranjeplein (entrée 25 ct.). Daarna CABARET en ACROBATIE op het Oranje plein (entrée f 1,en 50 ct.). GROTE TAPTOE door de STAFMUZIEK. GROOTS VUURWERK. Het publiek wordt beleefd verzocht zich tijdig van kaartjes te voorzien aan de loketten. Op 16 en 17 Augustus na afloop extra bussen in alle richtingen te 23,30 uur en extra boot naar Vlissingen te 23,45 uur. dank dat zij gevolg hebben willen ge ven de reis mee te maken en hierdoor van hun grote belangstelling blijk heb ben willen geven. Nadat de drumband en Harmonie nog diverse nummertjes ten beste had ge geven, ging het gezelschap voldaan uit een. Retrenchement Bejaardenzorg Vertegenwoordigers van de verschil lende groeperingen kwamen in het ge meentehuis bijeen onder leiding van burgemeester J. A. Leenhouts om te trachten ook in deze gemeente te komen tot de oprichting van een bejaarden sociëteit. Mede aanwezig was de predi kant der N.H. Gemeente ds. S. Tijmstra. Staande deze vergadering werd beslo ten tot de oprichting van een bejaar den-sociëteit over te gaan. In het bestuur hebben zitting: mevr. H. Tijmstra-de Waal, presidente; mevr. S. Risseeuw-Risseeuw, sec'esse mevr. C. v. d. Sluis-Quaak, penningm.'esse; mevr. E. S. Komelis-v. Hanegem, mevr. A. Brakman-Hol; mevr. C. de Smidt-de Koene en mevr. J. v. d. Woude-v. Hoorn. Verder de heren: J. J. de Bruijne, H. Zwier en J. A. Hennekeij. Concert. Tot afsluiting van de kermis gaf het muziekgezelschap „Ons Genoegen", sa men met de muziekvereniging Apollo" uit Sluis op de Markt te Retranchement een concert onder leiding van de heer J. v. d. Bussche Sr. Vooraf marcheerden beide gezelschappen met de drumband van „Apollo" voorop door de gemeente. De burgerij en veel toeristen toonden zowel voor de muzikale wandeling als voor het goedgeslaagde concert grote belangstelling. Bloemen. Wij wijzen er de natuurliefhebbers op, dat de Zwinbloemen in het natuur reservaat thans weer in volle bloei staan Voetbal. De vriendschappelijke voetbalwed strijd Retranchement-Aardenburg werd door Retranchement met 42 gewon nen. Athletiek. De a.v. Het Zwin hield in Retranche ment onderlinge wedstrijden. De uit slag was als volgt: Kogelstoten, meisjes C: Rina Bril, 7,26 m. Hoogspringen, meisjes C en D: Jo van Houte, 1,20 m. Verspringen, meisjes A, B, C en D: Hannie van Hanegem, 5,03 m. Speerwerpen, jongens B en senioren: Joris Wuijts, 36,60 m. Hoogspringen, heren: Joris Wuijts, I,60 m. Hardlopen 300 m., jongens D: Hardie Pleijte, 53,4 sec. Hardlopen 300 m., jongens D, groep II: A. Dierings, 51,8 sec. Hardlopen 600 m., jongens C: Sam Masclee, 1.49,4 min. Hardlopen 1500 m., jongens A, B en se nioren: Joris Wuijts, 4.54,2 m. Estafette meisjes C, 4 x 60 m.Magda de Meij, Lien Verkeste, J. v. d. Walle en J0 van Houte, 37 sec. Estafette jongens C: A. Dierings, P. van Dale, J. Jenik en S. Masclee, 36 sec. Estafette meisjes, gemengde ploeg: H. van Hanegem, R. Bril, S. Bril en T. Bril, 37 sec. Breskens Havenwedstrijd. Zaterdag j.l. werd door de zwemver eniging „Scheldestroom" te Breskens weer de jaarlijkse havenwedstrijd ge organiseerd, over een afstand van 1750 m., die ook nu weer veel publieke be langstelling trok. Onder vrij goede weersomstandighe den gingen 19 heren van start, na 10 minuten gevolgd door 21 dames. Bij de heren won J. Dirkse van „Luctor" op overtuigende wijze, terwijl bij de dames na een enerverende strijd C. Melieste uit Sas van Gent wist te zegevieren. De uitslag is: Heren: 1. J. Dirkse, Luctor 28.39; 2. P. Rotte, Luctor 29.53; 3. C. Wagenaar, S.Z.V. 31.21; 4. A. Booy, Luctor 33.02; 5. Th. Vervooren, Luctor 33.43; 6. I. Sinke, Zeehond 34.23; 7. A. Maat, De Ganze 34.33; 8. J. v.d. Berghe, Bruinvis 35.05; 9. J. Boogaard, De Ganze 35.12; 10. J. Oudeman, De Ganze 36.43; 11. R. Schot, Zeehond 36.47; 12. A. Vermast, Bruin vis 36.52; 13. L. Bosdijk, Luctor 37.04; 14. P. Mazure, De Schelde 38.34; 15. C. van Herwijnen, Luctor 38.4716. C. Boo gaard, De Ganze 38.53; 17. P. Bosselaar, Zeehond 41.17; 18. J. Oosterling, Schel destroom 50.08; 19. A. Jansen, Schelde stroom uitgevallen. Dames: 1. C. Melieste, Bruinvis 33.16; 2. I. Baart, Bruinvis 34.47; 3. W. de Bruijn, Bruinvis 35.40; 4. P. de Wispe- laere, Zeehond 36.18; 5. T. Daalhuizen, S.Z.V. 36.51; 6. M. Hemelsoet, Bruinvis 37.08; 7. A. Comelisse, Luctor 37.33; 8. J. Jasperse, S.Z.V. 38.00; 9. H. Krijger, S.Z.V. 38.42; 10. M. Wijnacker, Bruinvis 3854; 11. A. van Oost, De Ganze 39.37, 12. E. de Vlieger, S.Z.V. 39.38; 13. S. Ver gouwe, Scheldestroom 39.44; 14. Th. v.d. Pleuvel, Scheldestroom 40.03; 15. W. Wagenaar-Weijermans, S.Z.V. 40.10; 16. C. Broer, De Ganze 40.55; 17. J. Zegers, Scheldestroom 40.59; 18. J. Jongman, Zeehond 41.01; 19. C. Jansen, S.Z.V. 43.44; 20. C. de Rijke, S.Z.V. 45.27; 21. C. du Bois, Scheldestroom uitgevallen. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in de cantine van de Gem. vismijn door de secretaris van „Scheldestroom". De wisselbekers gingen, nu in eigendom, naar J. Dirkse en C. Melieste. Deze wa ren resp. geschonken door het gemeen tebestuur en „Scheldestroom". De wimpels voor de eerste Bressiaan- ders gingen naar J. Oosterling en S. Vergouwe. De Visserijfeesten. Nu de hoogtijdagen voor Breskens, n.l. de Visserijfeesten, weer met rasse schre den naderen, is men alom druk in de weer om de laatste hand te leggen aan de praalwagens die door de diverse buurtverenigingen worden vervaardigd. En wanneer men zo eens rondneust, komt men tot de conclusie dat er weer prachtstukken zullen bij zijn. Moeite noch kosten zijn gespaard om het voor ogen gestelde doel te bereiken Ook het programma voor 15, 16 en 17 Augustus biedt elk wat wils. Zo zal op Vrijdag, na de officiële opening, het feest aanvangen met een grote jaar markt en daarna concerten, terwijl ook een smaldeel mijnenvegers zal arrive ren. Zaterdag is er de optocht met praal wagens met medewerking van de mu ziekkorpsen uit Vlissingen, Ierseke, Ter- neuzen, St. Kruis en Breskens. Verder zijn er sportwedstrijden en tot slot een kleine taptoe. Zondag is er weer de optocht met praalwagens. De deelnemende muziek korpsen zijn: de Stafmuziek van de Ge nie, Vlissingen, Schoondijke, Oostburg, Groede en Breskens. Ook het traditionele waterskiën is al tijd weer een interessant kijkspel. Des avonds is er een openlucht-caba ret met Annie de Reuver e.a., daarna grote taptoe door de Stafmuziek. Als waardig einde van het feest zal er weer een schitterend vuurwerk zijn. IJzendijke Raadsvergadering De Raad der gemeente IJzendijke ver gaderde onder leiding van de plaatsver vangend burgemeester, de heer A. J. Termote. Afwezig was dhr. F. Tazelaar, terwijl dhr. A. Dellaert verscheen toen de vergadering bijna was afgelopen. Nadat naar aanleiding van de notu len enkele opmerkingen werden ge plaatst, gingen de ingek. stukken, w.o. enkele goedgekeurde raadsbesluiten, on der de hamer door. B. en W. stelden de raad voor aan de motie der gemeente 's Heerenhoek in zake de vrije veren-kwestie, adhesie te betuigen, doch de raad ging hiermede bij monde van dhr. N. Wijffels niet ac- coord. Deze meende dat de raad zijn houding heeft bepaald bij de behande ling der motie van de gemeente Terneu- zen en dat hiermede kon worden vol staan. De raad was dezelfde mening toegedaan, waarna de motie voor ken nisgeving werd aangenomen. Een verzoek om subsidie voor Huma nistisch Thuisfront werd afgewezen. De Vogelbeschermingswacht in W. Z.-Vl. vroeg financiële medewerking om haar nobel doel, de bescherming van vogels, te kunnen nastreven. Voor eenmaal zal een bedrag van 1 ct. per inwoner wor den toegekend Gronden werden in erf pacht uitgegeven aan de Prinsessestr. en wel aan C. N. Dellaert, H. H. M. de Smet en J. P. Porreij tegen een jaar lijkse canon van f 0,29 per c.a. Het voorstel van B. en W. om een lichtgevende fontein aan te kopen en deze te plaatsen op het 17 Octoberplein, ontmoette heel wat tegenstand. Dhr. N. Wijffels vroeg zich af of er niet iets nuttigers kon worden aangeschaft dan deze fontein, die de gemeente ca. f 900,- zal kosten alsmede f 1300,- aan vervoer en aanleg. Na een pleidooi van de bur gemeester werd zonder tegenstemmers het voorstel aanvaard. Voorts besloot de raad het raadsbesluit van 10 Oct. 1957 in te trekken, waarin een nieuwe veror dening werd vastgesteld tot regeling van de jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie. De Minister van Binnenl. Za ken eiste intrekking van dit raadsbe sluit, daar de inhoud der verordening niet overeenkwam met de landelijk dooi de Regering vastgestelde salarisnormen. IJzendijke was indertijd van deze lan delijke richtlijnen afgeweken, omdat tussen het salaris van de secretaris en de le ambtenaar te weinig verschil zou zijn. Onder protest besloot de raad over te gaan tot intrekking van genoemd raadsbesluit. De geloofsbrieven der nieuwe raadsle den werden in orde bevonden. Tijdens de rondvraag bracht de heer Wijffels de busregeling der Z.V.T.M. ter sprake. Nu, na de ingebruikname dei- nieuwe weg, de bussen niet meer over Pyramide komen, zijn een 10-tal kinde ren gedwongen per fiets de school te bezoeken. Hij vroeg zich af, wat er in het najaar moet gebeuren als het weer slechter wordt en vroeg B. en W. een zelfde regeling te treffen als voor de kinderen van Turkeije, welke iedere dag per taxi vervoerd worden. De voorzitter raadde hem aan met de betrokken ouders te gaan praten en samen een co mité te vormen. Niettemin zullen B. en W. hun gedachten nog eens over deze kwestie laten gaan en contact opnemen met het hoofd der school. Voorts vroeg genoemd raadslid te bevorderen dat de notulen vermenigvuldigd worden en aan de raadsleden worden toegezonden. Dhr. Dellaert vroeg waarom het Col lege van B. en W. niet aanwezig was ge weest op het schuttersfeest om de prij zen uit te reiken. De voorz. zei graag aanwezig te zijn geweest, mits de schut tersvereniging daartoe de wens te ken nen had gegeven. Ongenood verschijnt een College nu eenmaal niet graag op een intiem festijn. Op uitnodiging van het Actie-Comité tot behartiging belangen Veerhaven te Breskens, kwamen Woensdagavond in hotel Valk een groot aantal ingezete nen in vergadering bijeen. Deze bijeenkomst was belegd naar aanleiding van het bekend maken door Minister Algera dat Breskens een nieu we Boulevard krijgt met rijweg en het feit, dat vandaag Dr. W. L. Groeneveld Meijer, directeur-generaal voor de mid denstand en het toerisme, naar Breskens komt om besprekingen te voeren en eventuele suggesties aan te horen over de mogelijkheden voor Breskens als bad plaats. De voorzitter van het Actie-Comité, de heer T. van Laarhoven, gaf, na een welkomstwoord, in het kort een over zicht van de vele besprekingen die reeds door het Comité zijn gevoerd met de betreffende instanties om te komen tot een goede oplossing voor Breskens - als compensatie - voor de nadelge gevolgen, ontstaan door het verleggen van de veer haven. Het Actie-Comité heeft niet stil geze ten, wat bleek uit het feit dat, toen be kend werd dat de duinen versterkt zou den worden, zij alles in het werk heeft gesteld om hiervan een mooie Boule vard te maken met rijweg en alle ver dere accommodatie. Zij had dan ook re den om te juichen toen de Minister vo rige week de toezegging voor een nieuwe Boulevard gaf. Spr. prees vooral de houding van de Directeur-Generaal voor Economische Zaken, die steeds een open oor en oog heeft getoond voor de suggesties en klachten van het Actie-Comité. Na deze inleiding, waarbij gedeelten van de gevoerde correspondentie hier over werden voorgelezen, kreeg een ieder gelegenheid om met gedegen suggesties naar voren te komen, die eventueel aan de heer Groeneveld Meijer voorgelegd kunnen worden. Haast vanzelfsprekend kwamen hier bij vele wensen en klachten naar voren, die door het Comité zullen bekeken worden alvorens ze aan de heer Groene veld Meijer voor te leggen. Zo zal wel o.m. getracht worden om de rijweg op de Boulevard een directe verbinding te geven met de weg naar de nieuwe veer haven. Op voorstel van de voorzitter werd besloten bij de bespreking met de heer Groeneveld Meijer van elke belangheb bende groep of organisatie uit de ge meente één afgevaardigde aanwezig te doen zijn. FILMNIEUWS „Casino"-bioscoop te Breskens presen teert Zaterdag 9 Aug. de brilliante ver filming van een modem heldendicht, „Als mannen kerels zijn Het ver haalt hoe op twee dagen van de Noorse kust een Bretonse vissersboot de prooi schijnt te worden van het noodlot. Een geheimzinnige epidemie openbaart zich aan boord, terwijl de radio uitvalt. Een bericht, verzonden per kortegolfzender, wordt opgevangen in Afrika. De diagno se wordt vastgesteld van de ziekte en een ketting wordt gevormd van Afrika tot het schip. Oost en West, werden één toen het ging om het levensbehoud van 12 eenvoudige vissers. Zondag 10 Aug. om 4 en 8 uur: Jacques Tati in ,,'t Is feest vandaag". Een ver rukkelijke komedie. Zotternij en spotter nij in een zonnige film over een Frans dom, wiens postbode een filmpie heeft gezien over het Amerikaanse postwezen. Hij meent, dat hij op z'n Amerikaans de post beter en sneller kan rondbrengen en dit vormt een aaneenschakeling van de dolste en komische situaties, 't Is werkelijk feest vandaag ook voor u. Woensdag 13 Aug. om 8 uur een film van romantiek, zang en dans, met Cata- rina Valente in „Ball im Savoy". Het TE KOOP: (half Engels) Molenwater 14, Breskens Voor de a.s. feesten moet Uw goed verzorgd zijn. Wij maken het model dat U wenst- Tevens ruime sortering Parfumerieën Byouterieën Toiletartikelen, enz. Telefoon 873 PREOfK BEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 10 Aug. Aaruenburg, 10,30 uur, Ds. Metting van Rijn 9t. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9,30 uur, Ds. Bouwers, Delfzijl Collecte Silo Cadaand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groedö, 9,30 uur, Ds. Happee Collecte A.C.D. Hoofdplaat, io uur, Ds. Eijgendaal Collecte Reg. commissie voor het Zuiden Kieuw vliet, 10 uur, Wika Duiveman,Den Haag Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 uur, avondgebed. Retranchement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra S»?.hoond^ke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Brugman, Amsterdam Collecte Ned. Bijbelgenootschap St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Tijmstra Waterlandkaikje, 11 uur, Ds. Brinkman IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evanjr. Gemeensr Breskens, 10 uur, Ds. Postma Nkuwvliet, xo uur, Ds. Ds. J. Enter Jr. Retranchement, 2,30 uur, Ds. J. Enter Jr. Cadaand, 6,30 uur, Ds. Postma Geref. Kei* Brotkans 10 en 3 uur, Ds. Steunenberg, Rotterdam Kv. Luth. Gamees te Groede, 10 uur, Eerw. Heer I. Verduijn Doepsgez. Gem. AarttenWg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. P*rochi€ H, Öarhara te Breakers Zondag 10 Aug, Geen opgave grote orkest van Kurt Edelhagen ver leent zijn medewerking in deze amu sante film, vol komische verwikkelingen over een pas getrouwd paartje, die ver ward raken in het web der huwelijks perikelen. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1958. GEBOREN: 7, Anja, d. van Willem Woittiez en van Janneke Jozina du Bois; 10, René Pieter Rumon, zn. van Rumon Alphons August van Quekel- berghe en van Sara Jacoba de Kramer; 10. Gerardus Jacobus Comelis, zn. van Willem Pieter Woittiez en van Marga- retha Petronella Zegwaard; 20, Magda- lena Hendrika, d. van Jannis Jacobus Lucieer en van Hendrika van de Sande. OVERLEDEN: 4, Jacob Johannes van den Broecke, 60 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 5, Merardus E. Hoeijen- bos en gezin, van Oud-Vossemeer naar W 14, Hendrikus J. de Witte, van Vianen naar Grote Kade 3; 6, Cornelis van Houdt, van Sint Maartensdijk naar Goudsbloemstraat 22; 12, Amelia M. de Kruijter-Geernaert, van Hoofdplaat naar Azaleastraat 11; 12, Carel Bas- tiaansen en echtgenote, van Rotterdam naa.r Mercuriusstraat 21; 14, Comelis Krocké, van Groede naar Daliastraat 6; 18, Barbera S. Krocké-Verpoorte, van Terneuzen naar Daliastraat 6.

De Schakel | 1958 | | pagina 3