vet! Ie Breskens Verdienstelijke muziekconcerten mogen gelden ais een vergoeding voor wat men ogenschijnlijk mist. Aardig wist men nog een vijver te creëren met heuse bomen op de oevers en beziet men met belang stelling de portretten van Abraham Lincoln en voorts de doorsnede van de reuzenboom van 5 meter. Intussen zal het wel de vergelijking zijn met de prestaties van hun grote po litieke concurrent Rusland die de ame- rikanen tot de overweging bracht hun inzending alsnog een meer indrukwek kend karakter te geven. L. B. (Wordt vervolgd) Plaatselijk Nieuws Breskens Raadsvergadering De gemeenteraad kwam Maandag j.l. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Eek hout. Bij de aanvang der vergadering waren afwezig wethouder Jac. van Ha- neghem en C. de Feijter. Na het ope^ ningswoord kwam als eerste het onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden aan de orde. Na on derzoek door een commissie werd alles in orde bevonden en tot toelating besloten. Van G.S. is een schrijven ontvangen met bijbehorende stukken betreffende de grenswijziging van de gemeenten Bres kens en Groede. Op voorstel van B. en W. werden deze stukken om advies in handen van B. en W. gesteld. Over de motie van de gemeente 's Heerenhoek inzake de verhoging der veertarieven, ontstond een levendige discussie. B. en W. stelde voor, mede gezien het stand punt dat de raad indertijd naar aanlei ding van de motie van Temeuzen had ingenomen, thans de motie van 's Hee renhoek voor kennisgeving aan te ne men. Mevr. Niermans-Gossije zei, in dertijd tijdens de behandeling van de motie Terneuzen wegens ziekte afwezig te zijn geweest, en derhalve haar mening over de vrije veren niet had kunnen ui ten. Van deze gelegenheid wilde zij ge bruik maken thans haar mening te zeg gen. Zij was het met de motie van 's Heerenhoek volkomen eens, vooral wat betreft de nadelen, die voor Z.-Vl. en geheel Zeeland op maatschappelijk en cultureel gebied uit de verhoging der veertarieven zullen voortvloeien. Spr. meende, dat Z.-Vl. op deze terreinen ge ïsoleerd zal komen te liggen en stelt voor de gevraagde adhaesie te betuigen. De heer W. van der Hooft achtte het van belang dat de raad thans in de gelegen heid is haar standpunt te bepalen over de sociale-, culturele- en niet in het minst economische aspecten, die aan de verhoging der tarieven verbonden zullen zijn. De heer E. Seuss verzocht dit agen dapunt even te willen uitstellen, totdat de heer De Feijter, die zijn komst reeds telefonisch had aangekondigd, ter ver gadering zou zijn verschenen. De voorz. achtte het niet gewenst aan het verzoek van de heer Seuss gevolg te geven en bracht de motie in stemming. Met vijf voor en vier tegen, de heren E. Seuss, Th. P. Cambier, F. M. Goethals en M. Meeusen, werd aan de motie adhaesie betuigd. B. en W. deelde de raad mee, dat zij tijdens haar vergadering van 14 Juli j.l. mevr. J. Oosterling-Verduijn heeft aangesteld als schoonmaakster van de openbare lagere school, op arbeids contract. Voorts deelde B. en W. nog mee, dat zij heeft besloten na de zomer- vacantie het vervoer van de schoolkin deren van de Nieuwe Sluis met het schoolbusje niet meer voor rekening der gemeente te nemen. Met algemene stemmen werd de heer D. de Kruijter, die reeds sinds 18 Juni 1956 op arbeids contract werkzaam is als mijnknecht, thans ingaande 1 Juni 1958 benoemd in vaste dienst. Zonder hoofdelijke stem ming werd besloten de duurtetoeslag en de looncompensatie over het 2e halfjaar 1958 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel uit te ke ren. Over de jaarwedde van de mijn- meester werd levendig van gedachten gewisseld. B. en W. stelden voor, dit na overleg met de AlgemeneBond van Amb tenaren vast te stellen op 80 pCt. van dat van de gemeente-secretaris, derhal ve op een minimum van f 5316,en een „Op dit ogenblik: Ja". Josien's stem ls hard als staal. ..Wees verstandig en heb geduld. Ze is geheel overstuur en er is nog wat dat je gauw genoeg zult weten. Heb geduld," zegt ze nog eens „en ik bel je binnen een paar dagen Ik ben er van overtuigd, dat ze dan naar je zal vragen". Grobbe dringt zacht aan. „Kom nu even binnen, je wannen en drink wat". Maar Dubois is wit van woede, hoewel hij zich nog tracht in te houden. „Dan heeft het geen -zin hier langer te blij ven," zegt h iiop afgemeten toon. ..Ik zal wel bericht sturen, maar komen doe ik niet meer. Ze heeft me moedwillig verlaten, dus alle rechten zijn aan mijn kant". En zonder verder een woord te zeggen draait hij zich om, opent de voordeur en gaat naar buiten, waar hij weer in zijn wagen stapt. Enkele secon den later hoort, het tweetal hem wegrij - den, opnieuw de sneeuwstorm in. Grobbe zucht en sluit de deur dicht, doet er meteen het nachtslot op. Dan keert hij terug naar zijn vrouw, die de spanning van dit laatste uur laat af reageren. Aan de borst van haar man snikt ze het uit: „O. Flip, wat is dit al lemaal ellendig Zacht strijkt hij Josien over de haren. „Stil maar, lieveling, ook dit zal wel. weer in orde komen". Maar op dit ogen blik twijfelt hij aan zijn eigen woorden. (Wordt vervolid). maximum van f 6324,exclusief de nog niet geïneorpureerde verhogingen en toeslagen. Terwijl voor de 5 maanden van de haringvangst een gratificatie verleend zou worden van f 175,per maand. De heer Cambier vond dat de mijnmeester er met deze regeling niet op vooruit gaat. De heer Goethals stelde voor het voorstel terug te nemen en eerst te informeren hoe de salarissen van de mijnmeesters liggen op andere vismijnen en naar verhouding van de eventuele jaaromzet tot die van Bres kens andere voorstellen te doen. De voorz. zowel als wethouder Notebaart betoogden, dat het nog te bezien staat, of G.S. en de minister de onderhavige salariëring wel zullen goedkeuren, daar om was het overbodig nog verder te wil len gaan. Hierop werd de door B. en W. voorgestelde salarisregeling zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ter voorziening in de vacature aan de o. 1. school werden door B. en W. sollicitan ten opgeroepen. Drie meldden zich. La ter trokken er zich twee terug. B. en W. stelden, na overleg met de inspecteur van het lager onderwijs, voor, de enige sollicitante, mej. J. C. Meijer te Bres kens, ingaande 1 September, te benoe men. De heer Seuss zei het jammer te vinden, dat de twee andere sollicitanten zich hadden teruggetrokken. Hij zei voorts, dat het 20 jaar geleden is, dat mej. Meijer haar acte haalde en zelfs nooit voor de klas heeft gestaan. Spr. vroeg of B. en W. in haar voordracht rekening met deze omstandigheid heb ben gehouden.. De voorz. deelde mee, dat B. en W. de proefles van mej. Meijer heeft bijgewoond en dat deze zeer gun stig is uitgevallen. Ook het hoofd der school is hoogst tevreden. Hierop werd mej. Meijer met algemene stemmen be noemd. Aan de orde kwam de aanstel ling van een derde schoolarts. Inder tijd is deze kwestie ook in behandeling geweest, maar toen nam B. en W. haar voorstel tot aanstelling terug, omdat de raad niet bepaald enthousiast was over de vrij dure geschiedenis hiervan. Thans bleek de aanvankelijke financiële opzet eheel anders te liggen en zullen de meerdere kosten per jaar 25 cent per inwoner bedragen. Met een derde schoolarts zal de dienst zodanig kunnen functioneren, dat elk kind gedurende de schoolplichtige leeftijd drie maal zal worden onderzocht. Mevr. Niermans- Gossije, die verklaarde niet tegen een derde schoolarts te zijn, sprak de hoop uit, dat het onderzoek inderdaad fre quenter zal geschieden dan in het ver leden. De heer Th. Cambier informeerde er naar, hoe de andere gemeenten te genover de derde schoolarts staan, want het heeft toch geen zin, wanneer er meerdere gemeenten zijn, die niet mee doen. De voorz. kon vrager niet inlich ten. Zonder hoofdelijke stemming sprak de raad de wenselijkheid uit tot aan stelling van een derde schoolarts. Beslo ten werd de straatverlichting van de Boulevard tot aan het viaduct in de Langeweg door te trekken met het oog op het verkeer van en naar de nieuwe veerhaven. Mevr. Niermans-Gossije vond dat tegelijk de verlichting van de Bou levard maar verbeterd moest worden, want daar is dringend behoefte aan. De voorz. zegde toe, de mogelijkheid en wenselijkheid hiervan in het college van B. en W. te zullen bespreken. De begro ting 1958 werd gewijzigd. De rekening 1956 werd voorlopig vastgesteld met een batig slot van f 30.369,62. De kapitaal- dienst. met een nadelig slot van f 639.510,77. De rekening van het vis- mijnbedrijf werd voorlopig vastgesteld met Oen batig slot van f 83.650,41. Dc kapitnaldienst met inkomsten en uitga ven tot een bedrag van f 197.018.89. Zon der hoofdelijke stemming werd aan het verzoek van de vogelvereniging voldaan en zal de geemeente het onderhoud van de dorpsvolière voor haar rekening ne men. terwijl een jaarlijkse subsidie van f 150,zal worden verleend in de kos ten van aanschaffing van het nodige voedsel voor de vogels. Aangezien aan de verbetering van de Boulevard voorals nog niet gedacht kan worden (de kos ten hiervan zouden f 83.350,bedragen) heeft B. en W. getracht met zo min mo gelijk kosten en zekere verbetering tot stand te brengen, welke o.m. bestaan in het vervangen van de keistrook aan de Noordzijde der Boulevard door platte klinkers, waardoor de fietsers dit kun nen benutten. Kosten rond f 6000. Voorts wees de heer Seuss op het feit, dat tijdens een schoolreis van de hoog ste klassen der openb. lagere school ge schriften werden uitgedeeld aan de kin deren met betrekking tot de Vrije Ve ren-actie en dat de kinderen luidkeels liederen hebben gezongen, waarin de naam van Minister Algera voorkomt. Hij wilde de openbare school vóór alles openbaar houden en deze niet verpoli tieken. Spr. vroeg om een onderzoek, hetgeen de voorzitter toezegde. Mevr. Niermans wist in dit verband mee te delen dat een en ander op een vergis sing heeft berust en dat de oudercom missie het gebeurde ook betreurt. De heer I. J. de Jonge wijst op de on mogelijke rommelige toestand waarin de vuilnisbelt thans verkeert. De voorz. zegde een onderzoek en verbetering toe De heer v. d. Hooft zei, dat de bun galows en andere vacantieverblijven naar licht snakken, zodat men tracht door het leggen van leidingen zelf licht te verschaffen. Deze toestand is heel ge vaarlijk, vooral omdat de kabels zo door het duin zijn gelegd. Spr. zag hier een taak voor de gemeente en deV.V.V. een tijdelijke aansluiting te verzorgen die door de betrokken mensen kan wor den gebruikt. De voorz. zei in dit ver band dat men deze winter toch iets zal moeten doen met betrekking tot het kamperen de komende zomer. Geslaagd. Te Breda slaagden voor costumière M. Basting te Groede, S. de Rooij en M Wezelman te Breskens. Voor coupeuse: A. de Groot te Eede. Voor moderne sierkunst: A. van Meile te Breskens. Allen leerlingen van mevr. Jansen te Breskens. Verplaatsingen bij de Rijkspolitie. Met ingang van 16 Aug. as. wordt de wachtmeester der Rijkspolitie le klasse F. Picavet van de post Schoondijke verplaatst naar de post Sluis. De wacht meester J. Klaassen van de standplaats Breskens wordt verplaatst naar de post Schoonlijke en de wachtmeester J. de Rechter van de post Philippine naar de gnoeps-standplaats Breskens. Met ingang van vandaag is verplaatst van de groepsstandplaats Breskens naar de standplaats Aardenburg Opperwacht meester A. J. Punt, waar hij als groeps commandant is aangesteld. Turndemonstratie. Zaterdagavond gaf de turnvereniging „D.I.O." te Breskens een tumdemonstra tie op het Oranjeplein. Voor de aanvang werd een rondmars door een deel der gemeente gemaakt met voorop het tam boercorps der plaatselijke muziekver eniging. Een en ander bracht veel volk op de been. Geslaagd. Te Breda slaagden voor het diploma coupeuse: mevr. M. Beijer-Vermeulen te Vlissingen. Voor lingerie-coupeuse: mej. J. Ghij- sels te Breskens (Nieuwe Sluis). Voor costumière: mej. J. de Lobel te Breskens. Allen leerlingen van mevr:. K. S. v. d. Velde-Jacobs te Breskens. Oostburg Raadsvergadering De Raad der gemeente Oostburg kwam Woensdagavond in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester mr. K. Hoekzema. Blijkens een ingek. stuk heeft de Mi nister van O., K. en W. de raadsbeslui ten tot benoeming in vaste dienst van de heren Jansen en Mooren tot leraar in de oude talen aan de gymnasiale afd. van het Koningin Wilhelminalyceum goedgekeurd. Voorts keurde G.S. de aan- en verkoop van grond van de heer H. Vis aan de Zuidwal goed. Aan mevr. Zitter werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o.l. school. Idem aan de heer Bil als onder wijzer aan de openb. u.l.o.-school. Z.h.st. hernieuwde de raad de ver gunning van de heer H. Vis tot het mo gen plaatsen van een kiosk voor de ver koop van frites en consumptieijs op de markt. Op een desbetreffende vraag antwoordde de voorz.. dat inderdaad elk jaar opnieuw bedoelde vergunning aan gevraagd dient te worden, dit om bij mogelijke excessen te kunnen ingrijpen. Door G.S. van Zeeland werd aan de raad de ontwerp-regeling tot wijziging van de grenzen der gemeente Oostburg en Schoondijke toegezonden. Het be treft hier de toevoeging van een gedeelte van Schoondijke's grondgebied van 2.6 ha. bij de gemeente Oostburg. Grond, welke ten westen van de nieuw gepro jecteerde Rijksweg is gelegen. Op deze erond is bebouwing geprojecteerd in het uitbrei dingsplan Z.h.st. werd besloten van mevr. de wed. J. P. Leenhouts-v. Cruijningen en anderen bouwgronden aan te kopen. Het voorstel van B. en W. om van de diaconie van de Ned. Herv. Kerk te Oost- burg gronden aan te kopen werd door het college teruggenomen, dit naar aan leiding van de opmerking van dhr. Ba- rendregt. dat hij bij het nazien der raadsstukken de betrokken situatie-te kening had gemist. Omdat de B.P. te Amsterdam niet voldaan heeft aan de voorwaarden die haar bij toewijzing van een perceel bouwgrond aan de Brede- straat-hoek Zandstraat, voor de bouw van een benzinetankstation werden ge steld, stelden B. en W. thans voor be doelde toewijzig in te trekken en de on derhavige grond aan de heer R. R. de Visser te Temeuzen toe te wijzen voor de bouw van een benzinestation en ga rage. Ook het aan de overzijde van de verlengde Noordwal gelegen grond werd aan dhr. de Visser toegewezen. Op dit laatste stuk grond zou de garage moe ten komen. De heer de Coene zei te me nen, dat bedoelde grond langs de ver lengde Noordwal in het uitbreidingsplan de bestemming had gekregen voor een openbaar bouwwerk, b.v. tehuis voor ouden van dagen. De heer Schippers meende, dat een garage juist in die bocht niet op haar plaats is, vooral om dat er nog vrij veel verkeer is. De heer Dekker zei. dat men reeds 10 jaar bezig is voor een B.L.O.-school. Waar moet die dan worden gebouwd als deze grond nu voor een garage wordt uitgegeven De voorz. zei, dat het nog geenszins ze ker is dat de B.L.O.-school in Oostburg komt en wanneer die er komt is er wel grond voor beschikbaar. Na deze dis cussie besloot de raad conform het voor stel van B. en W. en wees de hedoete» gronden toe aan de heer Visser. Z.h.st. besloot de raad aan het daar voor in aanmerking komende gemeente- personeel de huurcompensatie en de duurtetoeslag over het 2e halfjaar 1953 uit te keren, terwijl bovendien de in terimregeling ziektekosten 1958 zal gel den. Ook besloot de raad de salaris maatregelen door het Rijk voor haar ambtenaren getroffen per 1 Sent. 1956 en per 1 April 1958 voor de ambtenaren ter secretarie van overeenkomstige toe passing te verklaren. Ove- het voorste1 van B. en W. voor de gemeentewerklie den tot werkclassificatie over te gaan en om met ingang van 1 April een tijdelijke verhoging van de wedden met 3 pCt. van toepassing te verklaren totdat uiter lijk voor of op 1 Jan. 1961 de werkclas sificatie zal zijn ingevoerd, ontstond een levendige discussie. De voorz. meende, dat men niet vooruit moest lopen op het advies dat de Ver. v. Ned. Gemeenten terzake zal uitbrengen. In het algemeen bleek de raad werkclassificatie heel bil lijk te vinden, aangezien hierdoor loon naar prestatie wordt toegekend en men in de gelegenheid is bijzondere presta ties te waarderen. De heer Leenhouts waarschuwde er voor dat een en ander licht aanleiding kan zijn tot willekeur. De heer Dekker meende, dat de Com missie van georganiseerd overleg hier wel een goede taak zou kunnen hebben. De heer van Kampen zei dat de gehele kwestie neerkomt op een verkapte loons verhoging nu de Minister loonsverho gingen niet mogelijk en wenselijk vindt. Tot slot besloot de raad de werkclassi ficatie t.z.t. in te voeren en de 3 pCt. wedde-verhoging ingaande 1 April 1958 tijdelijk toe te kennen. Naar aanleiding van een schrijven van de Minister van Binnenl. Zaken werden de salarissen van de gem. vakleerkrach ten ingaande 1 Jan. 1957 gewijzigd. Tijdens de rondvraag informeert dhr. van Hee hoe ver het staat met het aan stellen van een administrateur voor de beschuttende werkplaats. De voorz. zei, dat inmiddels dhr. A. de Koning als zodanig werd aangesteld die per week aldaar 3 dagen administratief werk ver richt. Dhr. Leenhouts wilde graag we ten, hoe het met de verbetering van de Groten dam staat. De voorz. deelde mee dat het werk werd aanbesteed. Het wachten is nu op de goedkeuring tot gunning. Dhr. Leenhouts brengt ook nog ler sprake de ruiling van grond met dhr. Bertou. Dhr. Barendregt wees er op, dat de beplanting achter het Éénhoorn- standbeeld te hoog is opgeschoten zo dat de aantrekkelijke doorkijk verloren is. De voorz. zei in de herfst de beplan ting te laten snoeien. Dhr. Dekker vroeg de voorz. thans over te willen gaan tot definitieve afwikkeling van de diverse grondtransacties met de Herv. kerk. Men weet niets af van de kadastrale nummers, die bij herhaling werden ge wijzigd. De voorz. zegde afwikkeling toe. Ook meende dhr. Dekker dat het gras perk voor het gemeentehuis aanvanke lijk parkeerterrein zou worden. Hij meen de dat er wel behoefte aan parkeer ruimte is bij het gemeentehuis. De voorz. deelde deze mening niet en zei, dat er zelfs bij de officiële opening geen parkeermoeilijkheden zijn geweest. Dhr. Barra meende te weten, dat het vuil niet in alle straten wordt opge veegd. De voorz. zei nog geen goedkeu ring te hebben ontvangen om nog een gemeentewerkman voor de reinigings dienst aan te stellen. Dhr. de Coene in formeerde hoe de stand van zaken was met betrekking tot het schilderwerk aan de woningen in de Kroonwijk. De voorz. ~ei, dat hij een spoedarbitrage inzake de gerezen kwestie met de schilder heeft aangevraagd. Retranchement Voor de blinden. De fakkelcollecte voor de blinden bracht te Retranchement f 37,33 op. Overplaatsing. De grenscommies M. J. Leurgans is deze week van Retranchement overge plaatst naar Breskens. Collecte. De jubileum-collecte voor het sana torium „Sonnovanck" te Harderwijk bracht in Retranchement f 110,75 op. Aanrijding. Bij de Markt in Retranchement had een aanrijding plaats tussen een Ne derlandse vrachtauto en een Belgische auto. Mergwaardig hierbij was, dat het ongeluk gebeurde, toen beide wagens achteruit reden. Waarschijnlijk is de Nederlandse chauffeur de schuldige. De achterlichten van de Belgische auto werden beschadigd. Diefstal. Late wandelaars bij het Zwin zagen vorige week dat onbekende personen benzine overhevelden in hun auto uit een vrachtwagen van de fa. Riemens uit Oostburg, die daar grondtranspor ten verricht voor de nieuwe Zwindijk. De voorbijgangrs waren zo attent het kenteken van de verdachte auto te no teren. Het was nu voor de politie niet moeilijk na te gaan, waar de avontu riers woonden. Zij werden spoedig daar na gearresteerd. Het zijn twee personen uit Breskens en Schoondijke. Groede Het verjaringsjonds. Het verjaringsfonds ten bate van het Verenigingsgebouw heeft over de maan den Juni en Juli f 151,22 opgebracht. Bouw kleuterschool. Maandag j.l. is men te Groede begon nen met de bouw van een nieuwe school voor openbaar kleuteronderwijs. Als ar chitect fungeert de heer L. W. Rosen- kranz te Oostburg. Aannemer is de fir ma Jr. van Kerkvoort Zn. te Groede Na urenlange debatten tijdens de vergadering der Prov. Staten van Zee land op Woensdag j.l., is als enig con crete punt te vermelden, dat Ged. Sta ten zo spoedg mogelijk weer contact met Minister Algera zullen opnemen over de tarieven op de Westerschelde- veren. Intussen zijn echter de verhoogde ui m 'i tarieven met de gehele linie Uiteindelijk gezamenlijke op neerkomt d Zeeland de regi dig mogelijk gel len die nodig zi gegane verhogii veren over de te maken. Deze motie te de Minister van de Regering en Kamer der Sta i vandaag over d. yjrergadering een aard, die hier- ov. Staten van roeken zo spoe- aikbaar te stel- per 1 Aug. in- ;i|arieven van de ïelde ongedaan te brengen van en Waterstaat, s en Tweede raai. Minister Algemf het lint door. Dinsdagmidda de nieuwe veer boot de „Prinsi x" officieel in gebruik genome Voor deze ple singen een aam aantal persone vdigd. We be lig college van keer en Water- anta 1 Zeeuwse antal autoritei onder aanvoe- merkten o.m. G.S., de Ministe staat, ir. Alger kamerleden, eer ten op Watersta ring van de din n. der Rijkswa terstaat, ir. A. C :n ir. J. H. v. d. Burgt, hoofd vi rov. Waterstaat dir. Zeeland. 1 Prov. Waterstaa immandant der Maritieme mid( gamizoenscomm directie van de de „Prinses Bea wethouders van voltallig college kens, de heer A commandant d( een groot aanta Prov. Stoomboot Na aankomst verzamelden de der grote salon Beatrix" rijk is gastheren van d dag. Het hoge overtocht in de A. van Dijk aan matig gewaarde in de vorm van vlaggen, stuk te roer weer o<verg haven te meren. welke te Vlis- was een groot van dienst van A. Agelink, de A. Kornet, de K. Smit, waar iouwd werd, de alsmede het n W. van Bres- Thile, districts- olitie, alsmede personen, welke nauw bij de boi et bedrijf dei- betrokken zijn. In van 14 u. 12 len zich in een de „Prinses erden de geno digden voorgestt de Minister van Waterstaat, ir. d mr. A. F. C. de Casembroot, dt issaris der Ko ningin in de Pi and, de beide was tijdens de it van kapitein stond een ste vige bries, die dt passagiers maar Toen de „Prin ses Beatrix" Bre tderde, nam mi nister Algera zi "oer in handen, om het traditioüje, in dit geval uw, versierd met ïiema werd het door de stuur man, om de ve n de Breskense de was deze ha ven, waaraan ruljaar gewerkt is, in gebruik geno Breskens bood mej.Lida Heegst :hter van een hoofdambtenaar Zijne Excellentie mede hij de verwijderde, wel het Veerplein. Rijkswaterstaat, ïaar aan, waar- itselen, een lint, scheidde van was grote be langstelling vooiikomst van de eerste boot, hot en met zeer ge mengde gevoel ei les in alle stilte gade sloeg. Opvs kens zelf niet f dagd. Wel wap perden bij de n aven vrolijk een groot aantal vla lp de Grote kade hing zelfs een zeer gemengde Breskens' burgei sympathiek toesj fstok. Van deze s getuigde later tijdens een zeer De auto's reden van de boot on ichtje te maken over de fonkelni tnvoersweg naar de veerhaven. 0 prachtig viaduc :1egd, zodat het lokale verkeer u inder zal onder vinden van de a komen. Na het Rijksweg, reden de boot. Ditmai rechtstreeks na; ngen, doch met een omwegje lai Nadat de genot an verversingen waren voorzien, Hij begon zijn dat het verkeer sterk is toegenc gedachte, dat elf gebreid. Het Rit 1953 deze besprf In 1954 werden en reeds in 1955 we veerboot te oen gulden. De terstaatkundig- werden binnen uitgevoerd, eei die hieraan hu den. Zoals bij het ook bij deze broken. Inplaat was, de grote b( in gebruik te r. uitgesteld tot sprak er zijn v thans in de all veerboot in de vens de wens u as, dat in Bres- langeweg is een :lke van de boot langs de nieuwe to's opnieuw op de tocht niet Walcherse kust. minister Algera. et de opmerking Wester Schelde 1950 rees al de loest worden uit- toen de Moer- dijkponten ter b ng van het Pro vinciaal bestuugl gelijk bespre kingen werden lijkheid om twe over de moge' Jiieuwe veerboten aan te schaffer s moesten begin worden afgebro ken in verband watersnoodramp. )rekingen hervat in het Ir.-bureau P. de Groot opd igeven een meu ten. Deze nieuwe boot, met inbet n de aanleg der veerhaven te Bi en aanleginrich- ting te Vlissingf n ruim 23 milli- werken op wa- regenbouwgebied, van twee jaar vaarvoor de mi nister gaarne li acht aan allen, verking verleen- te werken, heeft bi tegenslag ont hals de bedoeling de seizoendrukte noest dit worden «us. De minister >ver uit, dat al- e tijd een grote terwijl hij te- dat over enkele jaren een zuste n gebruik geno men zal kunneip. Bij de vreugde

De Schakel | 1958 | | pagina 2