burgemeester. Hij sprak zijn grote waar dering uit voor de uitvoerders, aanne mer en dankte tenslotte de heer Hen driks uit Amsterdam voor de prachtige glaswand, welke door hem werd ont worpen. Mr. H. van der Belt sprak namens het Kantongerecht zijn vreugde er over uit dat de gemeente weer een eigen huis heeft. Hij bracht de gemeente dank voor het feit dat zij, ondanks dat men zelf met woningnood te kampen had, toch ook nog het Kantongerecht gastvrijheid aanbood; deze inwoning was een zeer goed samengaan. Namens de Minister van Justitie bood de heer v. d. Belt een inmiddels reeds geplaatst borstbeeld van H.M. de Koningin aan voor de raadszaal. Burgemeester F. A. van Rosevelt sprak namens de Ver. v. B., S. en O. Ook hij dook in zijn herinnering aan het jaar 1944, toen de Z.-Vlaamse gemeenten een minister op bezoek kregen. Hij herinner de zich dat het toen binnen even hard sneeuwde als buiten. Hij sprak de wens uit dat er vrede en vreugde zal heersen in het mooie gebouw en bood een fraaie plant aan voor de burgemeesterskamer. De heer J. B. Becu, dijkgraaf van het Waterschap Het Vrije van Sluis, bood een zeer moderne voorzittershamer aan Hij roemde de prettige samenwerking welke er is tussen de gemeente en het waterschap. De heer D. A. Glerum sprak namens Volkshuisvesting hartelijke gelukwen sen, nu de sluitsteen der wederopbouw van de gemeente gelegd is. Hij noemde het gebouw zeer fraai en sprak de verze kering uit dat er heel wat gemeenten jaloers zullen zijn op Oostburg om zijn fraaie gemeentehuis. Ds. Hugo van Dalen tenslotte sprak namens de geestelijkheid bij de intrede van de burgerlijke gemeente in een nieuwe woning zijn beste wensen uit. Hiermede was het officiële gedeelte afgelopen en was er gelegenheid het gemeentehuis te bezichtigen. Ondertussen hadden zich buiten een 700 schoolkinderen opgesteld, die de Commissaris der Koningin en zijn echt genote een zanghulde brachten. De Oostburgse Harmonie begeleidde de kin deren, die feestelijk zwaaiden met hun vlaggetjes. De burgemeester bracht een driewerf hoera op de Commissaris der Koningin uit, waarmede de jeugd luid Instemde. De Commissaris liet zich niet onbetuigd en bood namens het Prov. Bestuur de kinderen en muzikanten een tractatie aan. In de burgerzaal werden verfrissin gen aangeboden, terwijl de balletgroep van de Oostburgse muziekschool ver schillende dansjes uitvoerde. Vooral de dans van de allerkleinsten, peuters van een jaar of zes, was allerliefst en char mant. Na een gezellig samenzijn der ge nodigden werd de bijeenkomst gesloten. Oostburg zelf bood met zijn vele ver sierde straten een buitengewoon feeste lijke aanblik. Gelijktijdig met de opening van het raadhuis heeft Oostburg ook een Cad- zandse hoerenkamer gekregen, compleet met balkenzolder en platte buiskachel. Een bedstee, waar de stoof voor staal, een raam met de inkijk horretjes en een petroleumlamp. Dit alles heeft men met jobsgeduld bijeengegaard om het samen te vormen tot één geheel, waar ons na geslacht. doch ook het huidige, veel ple zier aan kan beleven. Deze kamer zal worden gebruikt voor commissie-verga deringen en kleinere intieme ontvang sten. Het is zeker dat koffie met koek en een brandewijntje met suiker in deze knusse, echt oud-Cadzandse omgeving, ere lekker zullen smaken. Nieuw zal wel zijn, dat ook bruidsparen zich in deze kamer geluk kunnen laten wensen en dat daarbij desnoods verversingen kun nen worden aangeboden. Kcrt na de openingsplechtigheid van het raadhuis wipte een klein gedeelte van het gezelschap even over naar het aangebouwde gebouw der Rijkspolitie, waar de manschappen o.l.v. comman dant Harriot stonden aangetreden. Uit handen van de burgemeester ontving de Commissaris der Koningin de sleutel, waarmee hij de deur ontsloot welke toe gang gaf tot het politie-bureau. Kolonel de Gast uit Den Haag sprak zijn dank- trckt zich bescheiden terug en met as sistentie van Josien onderzoekt de dok ter de bewusteloze vrouw. Hij vraagt in lichtingen, maar Josien kan ze hem niet geven. „Ze is een vroegere vriendin van me dokter en ze belde hier aan. Binnen viel ze meteen flauw De dokter knikt. Waarschijnlijk een geval van uitputting. Bovendien ze is in verwachting. Het beste is meteen naar bed met warme kruiken". ,.Ze kan op de logeerkamer," besliste Josien. „Die kunnen we desnoods ver warmen". Met de dokter brengt Josien Hanneke naar bed en dan steekt ze de verwarming aan. waarna ze de wacht gaat betrekken. De dokter geeft enkele instructies en zegt dat hij de volgende morgen zal terugkomen. Als de arts weer vertrokken Is, loopt Grobbe naar boven. Josien hoort hem en loopt hem bij de dur tegemoet. „Hoe gaat het?" vraagt hij. „Ze is nog steeds buiten bewustzijn. Uitputting, denkt de dokter. Je moet Dubois opbellen. Hij zal dolgelukkig zijn dat zijn vrouw weer terecht is". Grobbe knikt. „Ja. ik zal het meteen even doen. Kan ik anders nog Iets Josien schudt haar hoofd. „Ze moet eerst bijkomen. Er is nog soep in de kel der. In dat grijze pannetje. Zet die laag op het gas Als Grobbe Dubois aan de lijn heeft, vertelt hij wat er gebeurd is en de ad vocaat deelt mede, dat hij binnen vijf baarheid er over uit, dat ook de Rijks politie te Oostburg een fatsoenlijk onder dak heeft en bracht dank aan het ge meentebestuur voor de prettige samen werking. De Commissaris der Koningin feliciteerde de Rijkspolitie met het fraaie gebouw en sprak de hoop uit, dat het gebruik der aanwezige cellen tot eer minimum beperkt zou blijven. Hierna bezichtigde het gezelschap de dienst vertrekken. Bevorderingen Technische School. Bevorderd van ie naar 2e klasse: I. Aalbregtse, Zuidgande; J. Beerens, Oostburg; W. Blomme, Eede; F. Boone, Oostburg; W. v. d. Broecke, Breskens; E. Cauwels, Aardenburg; H. Coppens, Sluis; J. Deij, Oostburg; E. Dhont,Eede; W. Dhondt, Aardenburg; E. Dierikx, Sluis; E. van Ecke, Aardenburg; J. van Eyck, Oostburg; J. Faas, Breskens; J. Faas, Cadzand; J. Fenijn, Breskens; P. de Feijter, Oostburg; A. Geemaert, Aar denburg; J. van Grol, Retranchement; J. de Groot, Eede; R. Haegeman, Eede; J. Hamelink, Oostburg; H. Hamelijnck, IJzendijke; R. Hamelijnck, Breskens; W. van Hermon, Aardenburg; G. Heijndrikx, Eede; J. Kolff, Aardenburg; A. Lankau, Waterlandkerkje; F. de Loos, Oostburg; W. Meesen, IJzendijke; J. Overmeire, Schoondijke; M. Pladdet, Biervliet; B. de Poorter, Hoofdplaat; J. Provoost, Groede; A. Rabout, Heille; J. Ras, Groe- de; I. de Reu, Schoondijke; H. Riemens, Breskens; I. Riemens, Breskens; A. Ro bijn, Retranchement: J. Roeba, Aarden burg; A. Scheltens, Oostburg; R. Scher- beijn. Hoofdplaat; I. Simpelaar, Nieuw- vliet: W. Sol, Oostburg; J. Steijaert, Groede; J. Toussaint, Cadzand; F. Ver- duijn, Groede; J. Verduijn, Breskens:W Verlaan, Sluis; H. Vermeulen, Breskens; W. Versprille, Nieuwvliet; J. Vinke. Bres kens; W. Vinke, Hoofdplaat; B. v. Hoorn, Oostburg; A. v. d. Walle, Cadzand. Bevorderd van 2e naar 3e klasse smeden, bankwerken en 3e klasse lan- bouwherstellen: J. Avot, OostburgH. Blaakman, Slus H. Boerjan, IJzendijke; H. Brugge, Schoondijke; J. Cappon, Breskens; A. de Croock, Eede; A. Faes, IJzendijke; C. Faes, Oostburg; W. Faes, Oostburg; J. Haanstra, Sluis; O. Haerens, Oostburg; H. Hamelijnck, Breskens; A. van Hijfte, IJzendijke; J. Hol, Aardenburg; W. de Jaeger, Eede; J. Jansen van Roosendaal, Oostburg; T. de Jonge, Schoondijke; F. de Kramer, Zuidzande; A. v. d. Kreeke, Breskens; A. van Lare, Nieuwvliet; S. Masclee, Retranchement; I. Rikimahu, Aardenburg; W. de Ruijsseher, Hoofd plaat; J. Scheltens, Oostburg; M. Scher- beijn, IJzendijke; J. Sijnesael, Nieuw vliet; J. Sol, Oostburg; J. Steijaert, Schoondijke; A. Sutin, Hoofdplaat; A Vinke, Breskens; W. Westerweele, Sluis. Bevorderd van 2e naar 3e klasse tim meren: H. Dierkx, Retranchement: B. Lan- geraert, Hoofdplaat; W. Pijcke, Hoofd plaat; J. v. d. Voorde, Retranchement. Aan de part-time cursus van de bijz. nijverheidsavondschool met werkplaats- practijk Oostburg werden bevorderd naar de 2e klasse smeden-bankwerken J. Bouwens, Groede; H. Corthals. Aar denburg: P. van Dierendonck, Schoon dijke; P. Mabelis, Nieuwvliet; J. v. d. Wijnckel, IJzendijke. Bevorderd naar de 2e klasse auto monteur: J. Boone, Oostburg: C. de Jonge, Eede; A. van Kerkvoorde, IJzendijke; J. van Liere, Sluis; P. de Paepe, Schoondijke. Bevorderd naar de 2e klasse timme ren: H. Bogaard, Sluis: W. Corijn, IJzen dijke: G. van Poucke, Sluts; C. Scher- beijn. IJzendijke; A. Tas, Oostburg. Cadzand Raadsvergadering De gemeenteraad kwam Dinsdag j.l. in openbare vergadering bijeen. Afwezig wegens seizoendrukte de heer J. Riete- ma. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Naar aanleiding van het in te stellen parkeer verbod aan één zijde van het z.g. straat je van De Groote. deelde de voorzitter mee, dat B. en W. besloten hebben thans minuten naar Delft vertrekt. ,Doe maar voorzichtig." waarschuwt de grossier. „Er ligt al een pak sneeuw". Ais Hanneke een half uurtje op bed ligt slaat ze haar ogen open en kijkt rond. Dan ziet ze Josien en er komt een glimlach on het bleke gezicht van de na tiën te. „Sorrv. Josien. dat ik ie zoveel la^t bezong," zegt ze na enige tijd, „maar ik was ten einde raad". Josien strijkt met haar warme hand over het voorhoofd van haar vroegere vriendin. „Maak je geen zorgen, Hanne ke. alles komt wel weer in orde. Heb je trek*'» Wil je wat soep hebben?" „Graag". Josien holt naar beneden en in de keuken staat Grobbe met een lepel in de pan met soen te roeren. „Dank ie. Flio, je hebt het uitstekend gedaan. Hanneke is hij kennis. Ik zal haar wat soep brengen". Tk heb net Dubois gesproken: hij is op weg hierheen". .Fiin." Even drukt ze een kus on zijn wang. „Je bent als steeds de beste. Fiin" Dan vult ze een beker met soep en gaat weer naar boven. Als Hanneke de soep op heeft, lacht ze even maar dan. oneens, breekt ze los in een hartstochtelijk huilen. Josien buigt zich getroffen voorover en slaat een arm om Hanneke heen. „Dat is wel go^ meisje, huil jij maar eens lekker uit hoor. dat geeft allemaal niets". (Wordt vervolgdl nog geen voorstellen in deze richting te moeten doen, eensdeels omdat nog ande re straten in aanmerking komen voor een zodanig verbod en men dat dan ge lijktijdig zal kunnen behandelen en an derdeels wil B. en W. eerst de nieuw aangelegde straten een officiële naam geven, omdat het vastleggen van par keerverboden in deze naamloze straten tot verwarring aanleiding kan geven. Het pad aan Hotel Beun is door het wa terschap „Het Vrije van Sluis in een be tere staat gebracht. G.S. heeft bij haar besluit van 15 Juli j.l. de begroting 1957 goedgekeurd. De boeken en kas van de gemeente-ontvanger werden door het verificatiebureau van de vereniging van Ned. Gemeenten gecontroleerd en in or de bevonden. Het departement van Soci ale Zaken en Volksgezondheid heeft haar goedkeuring gehecht aan de uit voering van de rioleringswerken aan de Badhuisweg. De voor dat werk in uit zicht gestelde Rijkssubsidie bedraagt 75 pCt. Met het werk zal een aanvang wor den gemaakt, als de algemene toestand van de werkgelegenheid dit rechtvaar digt. De vergunning blijft geldig tot 1 Juli 1969. Naar aanleiding van de motie van de gemeente 's-Herenhoek en het actie-comité Colsen voor vrije veren, stelde B. en W. voor beide voor kennisge ving aan te nemen, aangezien bij de be handeling van de motie Terneuzen de raad duidelijk haar mening heeft gefor muleerd ten gunste van deze motie en dat er thans geen behoefte meer is aan nog meerdere moties adhaesie te betui gen. Aldus besloten. G.S. heeft de be groting 1958 goedgekeurd. Met betrek king tot de aangevraagde verhoogde uit kering uit het gemeentefonds, is nog geen toezegging van de minister ontvan gen. Wel keuren G.S. goed, dat deze ver hoogde uitkering tot een bedrag van, f 9235,50 reeds in de begroting 1958 wordt geraamd. Het tekort op deze begroting was rond f 12.000,—. Thans stelde G.S. de eis. de begroting sluitend te maken. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. B. en W. achtten thans de tijd gekomen de nieuwe stra ten en wegen in de gemeente, voorname lijk die van Cadzand-bad, namen te ge ven. De steeds toenemende bebouwing aan deze straten maken het voor de postbestelling zeer moeilijk, omdat de mensen zelf al namen bedenken, hetgeen ook veel verwarring geeft. B. en W. stel len voor de volgende namen te geven, aan de straat door de villawijk van Oost naar West, „Mr. P. C. Hennequinlaan". De weg door de z.gn. Kievitenpolder vanaf Boone tot aan hotel „De Schelde" de naam van „Boulevard de Wielingen" te geven. De straat aan de Westzijde van de voormalige haven, „Noordzeestraat" te noemen. De straat aan de bebouwing van de Oostelijke kanaaldijk „Schelde- straat". De straten, uitkomende op de Mr. P. C. Hennequinlaan, gaande van Oost naar West, achtereenvolgens te noemen' „Kievitenlaan", „Wulpenlaan' en „Stertjeslaan". De straat op het voor malige land van Kools, uitkomende op de Boulevard de Wielingen, de naam van „Duindoomstraat" te geven. Tot slót stelde B. en W. voor in de kom van het dorp het verbindingsstraatje tussen de Mariastraat en de Prinsestraat tot de Prinsestraat te rekenen, zodat hiervoor geen nieuwe naam nodig is. De kosten stedenbouwkundige werden met f 500, verlaagd en gebracht op f 500,De rentelasten verlaagd met f 1850,De opbrengst uit de straatbelasting van f 3000,op f 3800,geraamd, terwijl voor wegwijzers f 400,op de begroting werd gebracht. Door deze wijzigingen is de begroting sluitend gemaakt op zoda nige wijze, dat thans een post van on voorzien groot f 597,36 aanwezig is. Tot slot herinnerde de voorzitter er aan, dat het waarschijnlijk de laatste raadsvergadering is, die de huidige raad heeft gehouden. Het speet spr., dat de heer Rietema niet aanwezig was, want ook hij keert niet in de nieuwe raad terug, evenals wethouder A. van Cruij- ningen. De heer Van Cruijningen is 12 jaar onafgebroken lid van de raad ge weest en wel 7 jaar als raadslid en bijna 5 iaar als wethouder. Het was de voor zitter opgevallen, dat de heer van Cruij ningen steeds naar beste weten heeft gehandeld en dat hij nooit heeft ge tracht zich op de voorgrond te dringen of gezocht heeft naar populariteit. Spr bracht hem dank voor de wijze waarop hij zijn wethoudersfunctie heeft ver vuld. Hij hoopte dat de scheidende het werk van de raad met belangstelling zal bliiven volgen. De voorz. dankte de heer Rietema voor het aandeel dat hij gedurende drie jaar gehad heeft in het bepalen van de prettige sfeer in de raad. Tot slot dank te hij de gehele raad voor de steun en medewerking, die hij heeft mogen on dervinden en sprak de hoop uit, dat de nieuwe raad op dezelfde prettige wijze zal mogen voortbouwen aan de ontwik keling van ons aller geliefd Cadzand. De heer van Cruijningen dankte de voorz. voor de tot hem gerichte woor den en de raad voor de prettige verhou ding en goede samenwerking die hij steeds heeft mos-en ondervinden. De heer W. J. Robijn werd beëdigd a!s wnd. secretaris-ontvanger. Hiertoe leg de hij in handen van de burgemeester de ambtseed en de zuiveringseed af. Aan het hiervoor in aanmerking ko mende gemeentepersoneel zal over het tweede halfjaar 1958 de compensatie in gevolge de huurverhoging worden uit gekeerd in de vorm van een loon bij slag en een kindertoelage-verhoging. Afgewezen werd de subsidie-aanvrage van het Humanistisch Thuisfront. Dit op advies van B. en W. Op voorstel van B. en W. werd aan de heer J. Becu, thans wonende te Oost burg, eervol ontslag verleend als onbe- zoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Als laatste deelde de voorz. mee, dat het zeebad bijna gereed is. Hier past een v"oord van dank aan de heer Zuidweg, directeur van de Centrale Dienst, die het plan maakte en de heer Bogaert, gemeente-opzichter, onder wiens toe zicht het gebouw werd opgericht. Ook de aannemer Toussaint dient in deze dank te worden betrokken voor de dege lijke en snelle uitvoering. Deze week zal ook de verbandtrommel van het Rode Kruis in het gebouw worden onderge bracht. Het zuurstofapparaat is er reeds. De heer J. de Keuninck is als tijdelijk badmeester benoemd, terwijl de heer M. Heinsdijk hem op Zondagen zal assiste ren. Op Zondagen zal het Zeebad ge opend zijn van 1012 en van 1 tot 7 u. Op werkdagen van 1 tot 7 uur. Tot slot nodigde de voorz. de gehele raad uit naar het strand te gaan om het zeebad te bezichtigen. Groede Badseizoen. Indien de weersomstandigheden ver der een beetje goed kunnen zijn, zal ook Groede dit jaar weer op een goed badsei zoen kunnen terugzien, getuige de ge zellige drukte die er nu reeds in het dorp en vooral aan het strand en de duinen heerst. Zeer zeker heeft Groede een mooie aanwinst gekregen met het doortrek- kampeercentrum aan de Prov. weg Groede-Nieuwvliet op het terrein van de heer W. Risseeuw, waar vele bad gasten hun weekends en nachten op hun tocht langs de kust kunnen door brengen. Ook de plaatselijke V.V.V. is actief en hun zomerprogramma ziet er als volgt uit: Zondag 3 Aug.: Kinderspelen aan het strand. Hieraan kunnen alle kinde ren tot 15 jaar deelnemen. Om 4.30 uur concert door de muziekver. „E.M.M." van Groede. Zaterdag 9 Aug.: Concert door de mu ziekver. „E.M.M." op de tent. Na afloop lampionoptocht voor kinders met de muziek voorop. Zaterdag 23 Aug.: Sportdemonstraties aan het strand, o.a. volleybalwedstrijden, georganiseerd door de Volleybalclub Groede. Medewerking is gevraagd aan bekende gymnasten voor het geven van een demonstratie in grondgymnastiek. Zaterdag 30 Aug.: Viering jaardag Pr. Wilhelmina, waarbij om half acht con cert op de tent door „E.M.M." met na afloop muzikale rondgang. Sportdag Lichamelijke Opvoeding. Dinsdag werd op het Gem. sportterrein te Groede voor de leerlingen der lagere scholen te Groede en Breskens een sportdag gehouden, o.l.v. de heer P. J. Klompe, consulent L.O. De morgen werd besteed aan het be halen der verschillende diploma's (hoogspringen, balwerpen, hardlopen, behendigheid), waaraan door 310 leer lingen vanaf de 4e klas werd deelgeno men. Uitgereikt werden 55 diploma's A; 111 dipl. B; 83 dipl. C; 33 dipl. D en 5 dipï. E. Des middags waren er estafette- en slagbal wedstrijden. Winnaars werden: Estafette: jongens 10-11 j.: O.L.S. Bre-kens; meisjes 10-11 j.: School met de Bijbel, Breskens; jongens 12 j. en ouder: O.L.S. Groede; meisjes 12 j. en ouder: O.L.S. Breskens. Slagbalwedstrijden: 8 ploegen: 1. O.L.S. Groede (wisselbeker, uitgereikt door burgemeester)2. O.L.S. Breskens 3. Christel, school Groede. Retranchement Reisje voor de bejaarden. De bejaarden van Retranchement gaan Zaterdag 26 Juli per bus van de S.B.M. op stap naar Adinkerke, waar zij het Meli-park zullen bezoeken. Zuidzande Mooie prestatie. Het dameskoor „Juliana" uit Zuid zande behaalde Zaterdag j.l. de wissel beker op het concours te 's-Reerenhoek, georganiseerd door de zangvereniging' „Katholiek Zuid-Beveland" onder auspi ciën van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt". Ook kwam het koor in het bezit van de beker, uitgeloofd door het gemeentebestuur van 's-Heerenhoek. „Juliana" behaalde 221 punten (maxi mum 240 punten). Dirgent is burge meester H. P. Everwijn. Biervliet Gestolen bromfiets terecht. Twee maanden geleden werd te Schoondijke de bromfiets gestolen van de heer P. alhier. Nadat de Rijkspolitie een nauwgezet onderzoek had ingesteld, moest men tot de conclusie komen, dat de brommer weg was en bleef. Groot was de verrassing, toen uit Retranchement het bericht kwam, dat er aldaar in het koolzaad een bromfiets gevonden was. Bij onderzoek bleek het de gestolene van de heer P. te zijn, die erg verheugd was met zijn reeds afgeschreven bromfiets. Oudjes gaan op reis. De ouden van dagen te Biervliet en Driewegen zijn uitgenodigd zich op te geven voor de jaarlijkse reis. Deze zal dit jaar naar België gaan, waar een be zoek gebracht zal worden aan de kust strook alsmede aan de Panne. Naar men ons mededeelde, bestaat voor deze reis bij de bejaarden, welke 65 jaar moeten zijn, veel belangstelling. Schoolreis. De laagste klassen der o.l. school A maakten een reisje naar de Antwerpse dierentuin. De I i weinig van de genoten niet bustocht. In de dierentuin genot ral de apen veel belangstelling. gk daarvoor zijn ook de groteren brachten een be in Tilburg en de Warande te Oo Na de kindere en ook de ouden van dagen een lie het in België gaan zoeken. Eejollecte wordt ge houden om een mogelijk te mals Woensdagavond in de wijk Drie concert. Voorafg band, gestoken eerst een mars naar De Panne t te Driewegen. Kon. Harmonie (Biervliet) een door de drum- •ige pakjes, werd Le wijk gemaakt, waarna op het ke-plein de Har monie een concj dat zeer in de smaak viel. ns fc der leerlingen. in de School met e gelegenheid ge- Bezichtigii Woensdagavoni de Bijbel te Bres geven aan belan nden het school werk der leerling van werd, als gepjk, een druk ge bruik gemaakt. Aanrijdingen. Maandag j.l. had de inrit naar de een aanrijding In de namiddai op de Scheldekai Oosthaven te Bil plaats tussen ee ihtauto, bestuurd door C. v. d. S. t kens en de brom fietsberijder A. Mende te Waar- I fietser kwam te zich daarbij aan fiets en vrachtai schadigd. De Rijkspolitie op. Woensdag j.l. namiddag had op de Boulevard Verstraaten. Bij betrokken een door P. B. uit Si De Rijkspolitie s Zaterdag gaf vereniging een c Sluis. Na afloop nog een mars gi viel zeer in de sn. Op Zaterdag j.l jes en jongens j eugdvaardigheids Anneke Albregt Brugge, Anke Bm Miranda van Han te, Annemieke nie Smoor. Hem vcmuuw, Verduijn, Henriëttfierduijn, Lina Vei'' gouwe, Suzie Ven len, Magda Reijn- houdt, Suzie Kei 1, Nettie le Bleu, Carla Boorsma, JBy Bouwens, Nelke van Daele, Anne Faas, Ineke Goos- sen, Ria van Ham m. Catrien Jacobs, Ineke Kant, Ina| assen, Joke v. d. Lijke, Nellie Manljre, Anneke Moelker, Nelleke Niermarj Nellie Reijnhoudt, Jenny Smoor, Ml Vergouwe, Nellie Vermeulen, Rienli fermeulen, Nelleke v. d. Wege, Rita nands, Ad Adam, Jan de Bert, Jan .1 Haneghem, Kees v. d. Kreeke, Bob lemens, Jonnie van Rooyen, Hans van bhooten, Eddie de Smit, Hans Verdti Jan Verduijn. Afgewezen: 2 iri jes en 3 jongens. Voor de Jeugdvi digheidsproeven B. slaagden de volge e meisjes: Mienke Faas, C e Fieret, Bep Flo- russen, Colette va Route, Annemieke Kotvis, Hennie de iobel, Jenny Note- baart, Hannie Ve dijn, Corrie Ver straaten, Anneke 1 )ittiez. Afgewezen geen. Namens het .N.G.V. zal aan de geslaagden een lin i worden uitgereikt. Bij gunstige wee imstandigheden zal geweest. Zij jezichtigen. Hier- wee ker N mei R.-i sch pra leg< enij ling woe hoi "V lin{ voc het sch linj E de ker ver kre voc r z.gi me zul gel het schoot (B.). Bei reden vanuit de richting Veerplei ie richting Grote Kade. Bij genoem it sloeg de vracht- autobestuurder n n voertuig naar linksaf op het nu fietser deze inri dat ook de brom- genaderd. Een botsing volwaarbij de brom- Hij bezeerde :n voet. De brom- erden licht be te proces-verbaal 5 uur in de anrijding plaats hoogte van café aanrijding waren htauto, bestuurd erke (W.) en een luxe auto, bestaldoor G. de P. te T. (B.) De vrachtauto de duinen tegen achteruit vanaf »r plaatse aanwe zige personenauto ,tstgenoemde auto werd licht besch; een onderzoek in. t te Nieuwe Sluis. reskense muziek- •t aan de Nieuwe door de muziek- eer me str gei de, lus tie he- ein we we Ra de no< pr< de; git en ve: mi Pu lie pu ka sle vereniging', same ït de drumband, et. Het gebodene van de bewoners. Jeus rdigheidsproeven. de volgende meis- de turnvereniging „D.I.O." te Bresto geslaagd voor de ven A.: Ria Azard, Annie Francien Burgers, •m, Gusta Hensen, Willie Keijmel, At laas, Dinie Melies- mans, Margerete Pijcke, Carla Roe Clly Schouten, Di- Verdouw, Hannie ze nu ui' ja. wc W i d£ Sp de wc zo til ve op h< dc El er gi kr fl: d< ei te sc di k D di ci h n ec ri de turnvereniging korte demons itie geven op het Oranjeplein. Gratfc ging zal eerst nog door de gemeente, het tamboercorps muziekvereniging. iterdag 26 Juli a.s. ;oegang. De verem- in rondmars maken vooropgegaan door an de plaatseilijke De afmars vindt plaats om 6.30 u. vi iaf het gymnastiek- gebouw. Bij slecht feer een week later. Geslaagd. Te Breda slaasrdéi voor hoofdacte B. de heren Jac. Kei; nel en Adr. Koster, beiden te Breskens m resp. onderwijzer te Aardenburg en Mui len. Met de do psvolière begonnem. De vogelverenigin 1 ..De Vink" te Bres kens, die zoals rn« weet, een bazar en een verloting orgafl seerde om aan geld te komen voor de i ouw van een dorps volière, is dezer en hiermede begon- nen. i Deze volière zalT grijzen op het Spui- plein achter de uziektent en men hoopt met de Visserij feesten klaar te zijn. Hiermee zal Bfcskens ongetwijfeld

De Schakel | 1958 | | pagina 2