Koopt bij otödverteerders de pand werd voor elk optreden van de korpsen een hoop brandbaar materiaal aangestoken. Verondersteld werd, dat de trap, die toegang gaf tot de zolderver dieping ook in brand stond, zodat langs die zijde de op de bovenverdieping om hulp roepende man, die bijna door de rook dreigde te stikken, niet gered kon worden. De redding kon alleen plaats vinden via het raam aan de straatzijde. De brand was zo realistisch in elkaar ge zet, dat, toen werkelijk het pand in brand geraakte door een misverstand tussen de wedstrijdleiding en het korps Ardooie (het brandbare materiaal was reeds aangestoken toen Ardooie nog naar de demonstraties van het korps uit De Panne met de magyrusladder stond te kijken) de omstanders meenden dat het zo hoorde. Door het kordaat op treden van Ardooie kon deze werkelijke brand in wedstrijdverband perfect ge blust worden. Een der pompiers van Ar dooie, de heer M. van Iseghem, liep bij de blussing door glasscherven een vrij ernstige wonde aan een der handen op. Door dit voorval kon de E.H.B.O. van Groede ook laten zien wat zij waard was, Het brandweerkorps van De Panne gal op het Prinses Marijkeplein een demon stratie met een 30 meter lange magy rusladder. Deze demonstratie met dit voor West Z.-Vl. vrij onbekende brand weermateriaal werd met grote belang stelling gevolgd. Adembenemend waren diverse toeren, die de pompiers van De Pann;: schijnbaar onbewogen uitvoerden. In het gemeentehuis werden een aantal brandweerfilms vertoond. Om 6 uur, toen alle wedstrijden achter de rug wa ren, verzamelden de deelnemende korp sen zich in „De drie Koningen", het café „Pas binnen" en in café Berckmoes, voor een koffiemaaltijd. Hierna stelden de korpsen zich met hun materiaal op rond het Prinses Marijkeplein, waarop, voor afgegaan door de drumband en de mu ziekvereniging „Harmonie" uit Oostburg en de plaatselijke muziekvereniging „E. M.M." men een rondgang door de ge meente maakte en ter attentie van het gemeentebestuur, jury, wedstrijdcomité en de Belgische genodigden, die voor het gemeentehuis stonden opgesteld, defi leerde. Tijdens de prijsuitreiking, die hierop in Hotel „De drie Koningen" volgde, sprak burgemeester Everaars het inleidend woord. Hij zei graag gevolg te willen geven aan het verzoek om de prijzen uit te reiken. Verwijzende naar het ongeval, zei spr., dat men als brand weerman toch ook over voldoende durf moet beschikken. Hij hoopte van harte, dat de gewonde weer spoedig geheel her steld zou mogen zijn. Spreker roemde de prettige ontvangst, die hem in België te beurt is gevallen. Hij hoopte, dat de be scheiden ontvangst van heden, de Bel gische vrienden niet te zeer is tegen gevallen en sprak de verwachting uit, dat dit onze 'Zuiderburen niet zal weer houden in nog groter getale naar West Z.-Vl. te komen, wanneer zij horen, dat er hier weer iets te doen is. Hierop kreeg de heer A. Geers, commandant van de brandweer van Brugge, tevens inspec teur van het brandweerwezen in West Vlaanderen, het woord. Spr. zei ver heugd te zijn geweest over de uitnodi ging om naar Groede te komen. Wij hebben er dankbaar gebruik Van ge maakt en ook misbruik, gezien de kleine echte brand, die we in het huis hebben gesticht. Men heeft hier de brandweren van West Vlaanderen kunnen gade slaan Wij op onze beurt hebben de West Z.-Vl. korpsen aan de gang gezien. Toch heb ben wij van hen veel kunnen opsteken, want het is aantrekkelijk anderen te zien werken, dan voelt men aan den lijve, welke fouten er gemaakt worden. Spr. zei er van overtuigd te zijn, dat de jury de juiste beoordeling heeft gegeven, aangezien de Belgische jury, die speci aal voor beoordeling der Belgische korp sen was ingesteld, tot dezelfde Conclusies is gekomen. Daarom zullen wij in de toe komst geen aparte jury meer vormen, maar de beoordeling laten geschieden door de jury, die ook de Nederlandse korpsen beoordeelt. De heer A. A. de le Lijs, oud-brandweer commandant, wees de lof, die hem in verband met het behoud van de kerk tij - dens de torenbrand in 1948 werd toege zwaaid van de hand. Hij gaf alle eer aan de heer Kortus, die de organisatie van de brandweer in West Z-Vl. op poten had gezet en aan het gemeentebestuur, dat in deze haar taak had begrepen door goed brandblusmateriaal aan te schaf fen. De voorzitter der jury, de heer Van vrouw lastig te vallen van iemand, die jou en je soortgenoten steeds probeert in een zo gunstig mogelijk daglicht te stellen opdat je straf niet a.1 te zwaar wordt. Je wist wat van Hanneke Scho- neveld, hè? En die wetenschap heb je willen uitbuiten door haar te dreigen dat wat je weet aan mij over te brieven, als ze niet zou afschuiven, mooie meneer de gummipop! We kennen ie praktijken wel. Vertel op, voor hoeveel geld heb je mijn vrouw willen afzetten?" ..Geen cent, meneer, werkelijk waar, geen cent heb ik gekregen". „Dank zij het feit. dat mijn vrouw verstandig was. Ik begrijp het al lang. Het ging niet zo vlot. hè? Hanneke hield haar nortemonnaie dicht. En teen ging jij briefjes versturen, aan mijn adres. Hier - hij diepte een envelop uit zijn zak - deze mooie epistels bijvoorbeeld". Dubois vouwde een briefje open. „Wat weet u van het verleden van uw vrouw?" - „Leuk ideetje, nietwaar? Mijn vrouw de zenuwen op het lijf jagen en het net steeds dichter om haar heen trekken, om maar aan geld te komen. Vertel op, wat je hier vanmiddag komt doen". (Wordt vervolgd). Oyen, commandant bedrijfsbrandweer Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. gaf een korte beschouwing over de uit voering der brandblusopdracht. Diverse brandweercommandanten bleken, zelfs enige bij herhaling, zonder de nodige voorzorgen en dekking door de water straal op de zolder te zijn gestapt, waar door zij geacht werden bewusteloos te zijn geraakt en eerst moesten worden gered, voordat aan redding van de op de zolder ingesloten man kon worden gedacht. De man had door het raam ge ro:pen: „red mij" en inderdaad zijn di verse commandanten er in getrapt. Ei gen veiligheid is primair. Hierna maak te de heer Kortus de prijzen bekend, waarop de burgemeester van Groede ze uitreikte met een toepasselijk woord, le prijs beste bevelvoering Belgische korp sen, de commandant van Ardooie, de heer G. van Oudenaerde. le prijs beste bevelvoering Nederlandse korpsen, de commandant van Zuidzande, de heer P. de Kramer. Korpsprijzen: (Belgische korpsen)1. Ardooie 137V2 pnt.2. In gelmunster; 3. Brugge; 4. Oostkamp. 'Nederlandse korpsen)1. Zuidzande l441/2 pnt.; 2. Sluis; 3. Breskens. De buiten de prijzen vallende korpsen kregen een herinneringsmedaille, even eens door de burgemeester uitgereikt. In de avonduren gaf de muziekver eniging „Harmonie" te Oostburg en de plaatselijke muziekvereniging „E.M.M." op de muziekkiosk een concert. Voorts vermelde het programma nog een lam pionoptocht voor de kinderen. Schoolreis. Onder leiding van het onderwijzend pfeusoneel maakte de Chr. Nationale School haar jaarlijkse schoolreis per bus met als doel een bezoek aan de stad Brugge. Na eerst het stadhuis bezichtigd te hebben, werd een wandeltocht ge maakt door het oude Brugge, waarna een bezoek gebracht werd aan het oud heidkundig Museum, het Grüthuus, waar vooral aandacht besteed werd aan de historische vondsten en de beeldende kunsten van de vroegere Gildes en de martelwerktuigen uit de Spaanse tijd. Nadat de middagmaaltijd gebruikt was werd nog een boottocht gemaakt dooi' de grachten van het oude en nieu we Brugge, waarbij vele oude poorten bezichtigd werden. Tijdens de boswan deling werden nog enkele spelletjes ge speeld, waarna men nog een bezoek bracht aan de speeltuin met zwembad te Aardenburg waar een ieder zich vol op kon vermaken tot de tijd voor het huiswaarts keren was aangebroken. Nleuwvllet Schoolreis o.l. school. Onder leiding van het onderwijzend personeel werd door de drie laagste klassen der openb. lagere „Johan Willem Friso-school" een schoolreis gemaakü. Dit jaar was het doel een bezoek aan de mooie speeltuin en het zwembad te Aar denburg. Vergezeld door enkele moeders der kinderen vertrok men om 10 uur uit Nieuwvliet. Nadat men in de speeltuin gearriveerd was en een verversing had genoten, viel bij de meeste kinderen het zo leuke pierenbad zeer in de smaak. Nadat de kinderen nog wat in de speeltuin hadden gespeeld, was nog voor allen vlug de tijd van opbreken aange broken. Ten zeerste voldaan over deze leuke tocht keerden allen huiswaarts en kwamen onder vrolijk gezang Nieuw vliet binnen. Retranchement Visivedstrijd. De visclub „De lustige kantvisser" hield in het kanaal te Retranchement een wedstrijd met kruisnetten. De deel name was deze keer niet groot. De uit slag was als volgt: 1. Jan Schouten 10 palingen; 2. Jac. Boekhout 9 p.; 3. Hillewaert 5 p.; 4. P. Faas-Lergner 5 p. Pech. Enige tijd geleden hadden de oudste scholieren van de lagere scholen te Cad- zand, Nieuwvliet, Zuidzande en Retran chement in de laatstgenoemde gemeente hun jaarlijkse sportdag. Tijdens de slag balwedstrijden begon het te regenen, zo dat besloten werd deze krachtmeting enige weken later te doen plaats hebben. Woensdagmiddag was het zover, dat de riagbalstrijd zou worden uitgevochten. Welgemoed togen ruim honderd scholie ren onder leiding van hun leerkrachten per fiets naar Retranchement, waar zij halverwege de wedstrijden opnieuw huis waarts moesten vluchten vanwege de regen. Schoolreis. De oudste leerlingen der o.l. school on dernamen een meerdaagse reis naar de provincie Utrecht. Het was niet alleen een gezellig, doch ook een leerzaam uit stapje, dat begon met een bezoek aan de Liga-fabriek te Roosendaal, waar de jeugdige reizigers gastvrij werden ont vangen. Het volgende bezoek gold het sprookjespark „De Efteling" te Kaats heuvel. Overnacht werd in de jeugdher berg „Rhijnauweu" te Bunnik. Zeer interessant was de rondleiding in kasteel Zuilen. De middagboterham werd verorberd temidden van de Loosdrechtse plassen, waar de jeugd van nabij kennis maakte met de- zeilsport en het water skiën. In Hilversum werd een bezoek gebracht aan de studio van de N.C.R.V. Via paleis Soestdijk arriveerde de groep in Soest, waar het spreukenhuisje werd bewonderd. Onderweg trok de vliegbe- drijvigheid bij Soesterberg natuurlijk de volle aandacht. De terugreis werd ondernomen over Rotterdam, waar Blij dorp werd bezich tigd. In een groot warenhuis werden dc laatste centen uitgegeven. Tenslotte werd in Roosendaal een bezoek gebracht aan het Vrouwenhof, waar het rosa rium werd bewonderd en voor de laatste maal een speeltuintje werd „genomen". Een vreemde vondst, Bij het maaien van koolzaad in de ge meente Retranchement deed de heer C. uit Sint Kruis een vreemde vondst. In het gewas lag een bromfiets, die nog in zeer goede staat verkeerde. Gebleken is, dat het hier de bromfiets betreft, die een paar maanden geleden voor een winkel te Schoondijke werd ontvreemd. Eige naar is de heer P. uit Biervliet. Hoe en waarom het vervoermiddel in de grens strook onder Retranchement werd ver stopt, is alsnog een raadsel. Detachering. De heer D. Bijl, wachtmeester eerste klas te Zuiddorpe, wordt per 1 Auggus- tus a.s. gedetacheerd naar Retranche ment. Schoolreis. De jongste leerlingen van de o.l. school hadden dezer dagen hun jaarlijks reisje. Met auto's van oudercommissieleden be zochten zij de Belgische kust. In Oosten de brachten zij een bezoek aan hetbloe- menuurwerk, de boulevard, de pier en het fraaie park. Bij Nieuwpoort trok het ruiterstand beeld van Koning Albert hun aandacht. Te Adinkerke brachten zij verschei dene uren door in het Melipark, waar zij de vogels bewonderden, de sprook- jestuin bezochten en waar zij genoten van de gekleurde fonteinen van het wa terorgel. Op de terugweg volgde tot slot een bezoek aan Blankenberge. Sluis Onverwachte meevaller. De muziekvereniging van Sluis had Zondag een meevaller. Toen hun auto bus, n.l. de nieuwe reiswagen van de S.B.M., gereed stond voor het vertrek naar de Expo wat hun reisdoel was en de chauffeur zijn kaartjes voor de Expo verkocht had, kwam de directeur van de S.B.M. met de mededeling, dat onder de passagiers het 2500e Expokaartje ver kocht was via de S.B.M. Dit bleek de heer W. Blaeke te zijn die uit handen van de directeur, de heer Hortensius éen prachtig aandenken mocht ontvangen. De andere leden kregen een gratis toegangskaartje. Dat dit meevallertje zeer gewaardeerd werd is vanzelfspre kend. Breskens Aanrijding. Gisteren had op het Veerplein te Bres kens, omstreeks 9.30 uur, een aanrijding plaats, waarbij een 3-tal auto's betrok ken waren. Een luxe auto, bestuurd door K. uit 's-Hertogenbosch, botste tegeneen voor hem staande eveneens Nederl. wa gen. Door deze botsing schoot laatstge noemde auto op zijn beurt weer tegen een voor hem staande Belgische auto. Alle drie de voertuigen werden bescha digd. De Rijkspolitie stelde een onder zoek in en maakte proces-verbaal op. Gordijnhaakje ingeslikt. Maandag j.l. had het ruim 1-jarig zoontje van de familie H. de M. uit Breskens het ongeluk bij het spelen een gordijnhaakje in te slikken. Nadat een dokter er bij geroepen was achtte deze overbrenging naar het zie kenhuis te Oostburg gewenst. Later is het knaapje via het ziekenhuis te Goes naar Utrecht doorgebracht. Hier wist men het voorwerp te verwijderen. Het knaapje moet echter nog ter ver dere verpleging in het ziekenhuis aldaar blijven. Aanvoer van zandspiering Woensdagnamiddag kwamen de sche pen UK 243 en 244, Gebr. Bos, de haven binnen met pl.m. 18 ton zandspiering. De vis werd in Breskens gelost. Oostburg Geslaagd. Aan de Hogere Technische School te Dordrecht slaagde voor het eind-examen chemische techniek de heer A. A. Lu- teijn te Oostburg. Oostburg's nieuwe gemeentehuis, de kroon op de wederopbouw) van deze vooruitstrevende centrumgemeente. Aan Oostburgs nieuwe gemeentehuis werden Woensdagmiddag nog koorts achtig de laatste karweitjes opgeknapt. Schilderijen werden opgehangen, plan ten neergezet, kortom allerlei werkzaam heden moesten er nog gebeuren, die overal bij elke nieuwe woning plaats vinden op het laatste moment voor ze betrokken wordt, of dit nu de woning van een arbeider, middenstander of de officiële woning van een gemeente be treft. De laatste werkzaamheden aan zo'n nieuw gemeentehuis zijn beslist niet de onbelangrijkste, omdat zij immers de kroon zetten op het werk van jarenlang zwoegen. Immers met een laatste fleu rige aankleding komt al het nieuwe nog mooier en nog beter uit. Al direct bij de entrée viel de frisse beplanting in de bloembakken erg op. De heldere begonia'tjes „doen" het on der de stevige betonnen pilasters, waar op de burgerzaal rust. Hieronder vindt men de zeer ruime open entrée, waar op magnifieke wijze een zeer kleurige glaswand ieders aandacht vraagt. Deze glaswand, ontworpen door de glazenier B. Hendriks uit Amsterdam, geeft op symbolische, doch zeer begrijpelijke wij ze weer hoe zwaar Oostburg is getroffen door het oorlogsgeweld, de vrede en de wederopbouw der plaats. Vooral met het zonlicht er op of des avonds, wanneer de wand van binnenuit wordt verlicht, is het een fantastisch gezicht dit fraaie glaswerk, dat de gehele achterwand van het gebouw, langs het trappenhuis, van boven naar beneden vult. Er is hier ge speeld met moderne harde en zachtere kl eursch akering en. De inrichting van het gehele gemeen tehuis is zeer modem, soms gedurfd, doch nergens extreem Het gemeentehuis is ook een burger zaal rijk, waar men in de toekomst hu welijken hoopt te voltrekken, tentoon stellingen zal gaan organiseren, bijeen komsten kan beleggen, kortom, men hoopt dat de burgerzaal in de toekomst iets zal gaan lijken op een dorpshuis. Onder het gemeentehuis treft men in de kelders de archiefruimte aan, garages voor de brandweer, vuilnisauto, een op slagruimte voor de dienst gemeentewer ken, alsmede de ruimte voor de centrale verwarming. In het sousterrain treft men de kluis aan, welke via een wentel trap vanuit de secretarie te bereiken is. Boven tenslotte de reeds eerder be schreven raadszaal, een juweeltje op zichzelf en door de moderne inrichting er van een zeer aparte raadszaal, waar het goed vergaderen moet zijn. Dwars op het gemeentehuis is een vleugel ge bouwd, welke dienst doet voor de rijks politie. Hierbij is voor de adjudant een dienstwoning gebouwd, terwijl Oostburg nu ook een 2-tal cellen rijk is, waaraan soms wel eens behoefte was. Voor de rijkspolitie is er een kantoorruimte voor de groepscommandant en voor de post- commandant alsmede een theorielokaal. De geheel opengehouden secretarie maakt een direct contact met de bevol king mogelijk. Wanneer vandaag de Commissaris der Koningin het nieuwe gemeentehuis offi cieel in gebruik zal stellen, officieus heeft men de verschillende ruime ka mers direct nadat ze klaar waren al in gebruik genomen, zal de gemeente Oost burg een dikke punt achter de wederop bouw van de gemeente hebben gezet. Oostburg heeft zich als centrum-ge meente een eigen niet weg te cijferen positie bezorgd in het Landje van Cad- zand en ver daarbuiten bij de tieristen. Om deze ingenomen plaats te handha ven zal het nodig zijn dat men voor het gemeenschappelijk belang op eendrach tige manier samenwerkt om Oostburgs positie te behouden. Geslaagd. Voor het diploma machinesehrijven zijn van het instituut Aalbregtse te Oostburg geslaagd: als typist (met 150 aanslagen per minuut), de dames A. de Dreu, Oostburg; E. Hoolhorst, Oostburg; F. Luteijn, IJzendijke; J. Schrier, Oost burg; M. Verplanke, Breskens; T. Ver- straete, Hoofdplaat. De heren: A. Le grand, Oostburg; W. Vermeire, Eede. Als kantoortypist (180 aanslagen per minuut), de dames M. Aers, Waterland kerkje; C. van Amerongen, Aardenburg; J. Beun, Cadzand; M. Brakman, Oost burg; D. Bruijnooge, Oostburg; L. de Coene, Oostburg; E. de Dobbelaere, IJzendijke; M. Hoogerwerf, Hoofdplaat; C. van Lare, Nieuwvliet; Joz. Leen- houts, Oostburg; S. Leenhouts,Biervliet; M. de Lozanne, Oostburg; E. Luteijn, Oostburg; J. M. Masclee, Zuidzande; A. de Rijcke, Aardenburg; A. Versaevel, Hoofdplaat; P. van de Voorde, Oostburg; T. van de Waal, Schoondijke; E. Willem- sen, IJzendijke. De heren: A. Baas, Bres kens; D. Luteijn, Zuidzande; J. J. Mas clee, Zuidzande (met lof). Als dictaattypist, (met 200 aanslagen per minuut), de dames C. Goethals, Breskens (met lof)T. van Haneghem, Schoondijke; A. Verdonck, IJzendijke. PILMNIEUWS Casino-bioscoop te Breskens brengt U Zaterdag 19 Juli a.s. om 8 uur de ro mantische liefdesgeschiedenis op een partisanen-eiland: „Voor wie de klok luidt" met Ingrid Bergmann en Cary Cooper. Een buitengewoon onderhou dende film, waarin avontuur, roman tiek, liefde en spanning de hoofdrollen spelen. Zondag 20 Juli om 4 en 8 uur het op windende filmverslag van een onder zoekingstocht op een tropisch eiland, berucht om zijn verscholen levende dwergstammen „Het eiland der Pyg meeën" met Johnny Weissmuller. Het verhaal van een blanke vrouw, officier van het Amerikaanse leger, die in het oerwoud verdwijnt maar dank zij de verrassende ontknoping en staaltjes van waarlijk opofferende moed van „Jungle Jim" (Johnny Weissmuller) wordt de zaak der geallieerden gered. Woensdag 23 Juli om 8 uur slechts één voorstelling van de fenomenale Franse film, gebaseerd op de roman van Emile Zola en vertolkt door Martine Carol en Charles Boyer „NANA". Een groot man, alom geëerd, komt in de ban van een danseres en verspeelt hierdoor zijn fortuin, zijn eer en al wat hem dierbaar is. Tot slot wurgt hij de vrouw, die ongewild het slachtoffer is gewor den van de drama's, waarvan zij zelf de oorzaak is geweest. Ingezonden (buiten verantwoordelijkh. der redactie) Het salaris der leden van de Tweede Kamer zal verhoogd worden van 7500 gulden tot 10.000 gulden, terwijl alle gedeclareerde onkosten zullen vergoed worden. De verhoging van f 2500 voor de zware taak van het behartigen van 's lands belangen naast de eigen bezig heden wordt betaald met de belasting gelden van de inwoners van Zeeland en van alle overige provincies. Wij weten niet of het vooruitzicht op dat financiële heid der kame reerd hebben t zou moeten le vaartochtje me veerboten. Intussen zou ten doen in d bewoners van rige provincies.9 Toen inderti, irtje de meerder- iede kan geïnspi- ojale gebaar, dat een goedkoop in deze moeten bijspringen en s een greep moe- vorm van oude msioen het licht zag door de u domsrente van waren er somn youdige verre van kapitaalkrachtig ;en, die deze uit kering niet as len. Zij konden met hun bescl rondkomen en hiervan, betaal e belastinggelden land en van alle der inwoners overige provinc ALS nu de i. testoptocht na toch de klomp- wilden vergeter nggelden van de en van alle ovc- •rste schuchtere van een ouder- ulden per week, inkomsten juist geen verhoging voor vrije veren hun vaak plom staakten en het minister Algera, belastingbetalers idt, het aldus wat onze te zeer b die het belang ten deze in het gemakkelijker ALS de herenlcht ook dames-) kamerleden hui ne over die pro- Haag, waarbij gelaten werden, over die twee moties verder Krijgen wilden toe doen; ALS zij zic| douceurtje van f 2500 wilden oi)n, zoals die oudjes indertijd dedenjiun 2 guldentjes per week, dan krijgen voor bi ten deze een toj haast voor eer- Bovenstaande] idylle. Doch li waarlijk respect krtijen" en zou (ontstaan te mooi deze. tegeven als een |hopen! Z eeuws-Vlaamse ;betalers. Vismiji Ireskens Week van i 12 Juli 1958 998 kg. bot 2242 kg. schar 835 kg. schol 2802 kg. tong 4 kg. tarbot 2 kg. griet 9 kg. rog 253 kg. kabeljaj 227 kg. wijting 3230 kg. export j en 4258 kg. onver];:] |ot Gevontid brwerpen Contactsleutel^ pluie, padvinciej badmuts, badhaj loupe in étui. Inl. bureau erbrochje, para- follard (sjaal), met zwembroek, tie te Breskens. Zon|(Juli Aaraenburg, 10,30Da. Metting van Rijn St. Kruis, 9 uur, I Biervliet, 9,30 uuil Breskens, 9,30 uurvan Evert Cadsand, 9,30 uur,lWasterval Greeds, 9,30 uur, Hoofdplaat, 10 uui Nieuwvliet, 10 uuij Oostburg, 10 uur, Woens! Retranchement, 9,; ong H. Avondmaal Heer De Visser d. Graaf! van Dalen 7 uur, avondgebed, is. Tijmstra H. Doop jcdewerking kerkkoor Scheendijke, 9,30 itfika Riemens, Amsterdam juecte Zuiderzeefonds Sluis, 9,30 uur, Dj^Bveld Collecte P.I.T. St. Anna ter Muideitt, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, Ds. Bergsma lllecte Zuiderzeefonds IJzendijke, 11 uur,l«n Evert Zuidzande, 9,30 uuiKuijlman H. Doep Vrij Er|®6intii»ni« Breskesis, 10 uur, Nieuwvliet, 10 uur Retranchement, 2,3 Cadxand, 6,30 uur, Gereb 10 en 3 uur, Ds. )|»r, Vlissingen Ev. lSemeentc Groede, 10 uur, D ee Deopsge; 10,15 uur, Ds. Vis!' R.K. Parochie ftfbara te Breskens n der Molen Ds. v. d. Molen aas reek ens ardeitkurg Zon 8e Zondag na Pink H.H. Missen om 7 's Middags om half In de weckH. M Vrijdag: feestdag Zaterdagfeestdag Zaterdagavond om Juli. 30 en 10,30 uur. of. alf acht. H. Apostel Jacobus H. Moeder Anna Lof. Zondags ik doktoren. Zon BreskensGroexX Dr. Ossewaarde. OostburgAardei] Dr. Rijk, Aardei CadzandRetr; Dr. Beek, Zuid BiervlietIJzend Dr. Kalkman, I Juli londljke is, tel. 500 [-Eede: (el 460. atSluis Zuidzande (1. 508 tel. 345

De Schakel | 1958 | | pagina 2