Esso BOBBE stoffen er uit wollen stoffen ALG. VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Feuilleton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel - Breskens B°ule™d Nieuwe koopjes Nieuwe koopjes 1 de Qh a kei ALG. NIEUWS BLAD 13e Jaar gang - Nr. 672 Vrijdag 18 juli 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - GiRO 368296 GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand Juni 1958. GEBOORTEN: 21, Adriana Johanna, d. van C. van Wallenburg en van E. 'Zwigt- man; 23, te Cfostburg, Leanne Elodie Maria, d. van P. P. Lampo en van B. M. Fijnaut. HUWELIJKEN: 12, J. A. van Hanegem, 24 j. en S. A. ZonnevijUe, 27 j. OVERLEDEN: 15, te Oostburg, J. M. Triou-Haartsen. 62 j.; 17, D. A. Wil- schut-Elshout, 88 j. INGEKOMEN: 2, J. A. van Vugt, van Strijen naar van der Slikkestraat 11; 4, A. Scholtz en echtgenote, van 's-Gra- venhage naar Lange Heerenstraat 10: 7, R. Koens-de Nijs, van Oud- en Nieuw- Gastel naar Montfoortstraat 6; 11, I. de Reu en gezin, van IJzendijke naar Dr. Huizingastraat 10; 24, B. P. de Hullu, van 's-Gravenhage naar Willemsweg 15; 19, G. de Kraker, van Dordrecht naar O 67. VERTROKKEN: 13, T. C. van Kouwen berg-de Graaf, van O 13 naar Utrecht; 13, M. C. de Maillie, van Dorpsstraat 42 naar Oostburg; 18, C. S. Triou-Sinke en dochter, van Cransbergstraat 5 naar Oost- en West-Souburg; 18, A. M. J. v. d. Linde-Bruijnooge en dochter, van Dorpsstraat 14 naar Utrecht; 26, J. J. Lambert en gezin, van v. d. Slikkestraat 25 naar Oostburg. Biervliet Raadsvergadering De gemeenteraad kwam Vrijdag j.l. in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester A. P. Kos- tense. Na de opening werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter deelde mee van de heer B. Ceelaert be richt van verhindering te hebben ont vangen wegens familieomstandigheden. G.S. heeft het raadsbesluit tot verkoop van bouwgrond aan de heren A. Faas en M. van Eijkeren, gelegen aan de nieuwe uitvalsweg goedgekeurd. Eveneens keur de G.S. de verpachting der gemeentelijke weilanden tegen de door de grondkamer hoogst toegelaten pachtprijs goed, met dien verstande, dat van elke verpachting aan G.S. goedkeuring dient te worden gevraagd. G.S. deelde mee de wijziging van de plaatselijke politieverordening in verband met het instellen van een z.gn. zwarte lijst, het wijzigen van het slui tingsuur voor café's van 10,30 uur op 11,30 uur en het stellen van regels voor het gebruik van door de gemeente be schikbaar gestelde vuilnisvaten te heb ben ontvangen. G.S. wijst er in haar schrijven op, dat de gemeentelijke poli tieverordening dateerd van 1895 en spreekt de verwachting uit, dat de ge meente deze verouderde verordening door een nieuwe zal gaan vervangen. De voorz. doet mededeling van een brief van de Commissaris der Koningin, waarin bericht wordt, dat hij, Ingaande 1 Juli j.l., opnieuw voor een ambtsperiode is herbenoemd. Ingekomen is een verzoek van mej. Pladdet om ontslag als onder- door JOKE DE VALK 36. Als ook dat in orde is, gaat hij rustig nadenken, welke maatregelen hij zal nemen. Een particuliere detective in de arm nemen? Hij heeft altijd om die amateur-speurders gelachen en hen fei telijk geminacht. Nee, ook dat doet hij niet. Op de een of andere wijze zal hij wel achter haar adres komen. Terwijl hij zo zit na te denken, valt zijn oog op de prullemand, die altijd naast de telefoon staat. Daarin liggen een aantal papiersnippers, kennelijk van een brief die verschillende malen door gescheurd is. Hij neemt de prullemand op en gaat er mee naar de tafel, waar hij het kleed opzij schuift. Dan keert hij de inhoud om. Als dat nu eens een aanwijzing zou kunnen zijn Als dat nu eens een brief je was van die chanteur, dat Hanneke in duizend snippers had verscheurd Met jobsgeduld probeert hij de stuk ken aan elkaar te passen. Meer dan een uur is hij bezig de snippertjes papier als een legpuzzel te formeren tot de oor spronkelijke brief. Hanneke hield ook De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Telefoon 506 wijzeres in nuttige handwerken aan de o. 1. school A. De raad verleende het ont slag op eervolle wijze met ingang van 1 September a.s. Voorts deelde de voorz. mee aanvragen om premie ingevolge de premieregeling woningverbetering- en -splitsing te hebben ontvangen en reeds te hebben doorgezonden, van de heren Ed. Vervaet, Jac. v. d. Linde, A. du Puy en P. Mareels. De beschikking tot toe kenning van een premie aan P. van Hee werd inmiddels ontvangen. Adhaesie werd betuigd aan de motie inzake de vrije veren. Gunstig werd beschikt op het verzoek van de Shell Nederland tot het hebben en leggen van een petroleum reservoir in gemeentegrond nabij de ko- lenopslagplaats van de heer W. Gruben in de Tuinstraat. Voor het recht, dat aan de Shell werd verleend is een jaarlijkse retributie van f 10,verschuldigd. Naar aanleiding van de vraag van de heer A. de Meijer tijdens de laatste raadsverga dering inzake de verbetering van de wo ningwetwoningen op de wijk Driewegen, deelde de voorz. mee, dat rekening hou dende met de bedoeling, dat het schil derwerk door de bewoners wordt uitge voerd, terwijl de gemeente de verf ter beschikking stelt, het aanbrengen van nieuwe zinken goten en zachtboard-pla- fonds, de gemeente op een uitgaaf van f 4425,komt te staan, welk bedrag uit de onderhoudsreserve geput zal kunnen worden. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. Het raadsbesluit van 13 Februari 1958 inzake bezoldiging ambtenaren ter secretarie werd inge trokken, omdat G.S., mede namens de minister van binnenlandse zaken mee deelde, hiermee niet accoord te kunnen gaan, hoewel G.S. wel het nodige begrip kon opbrengen voor het standpunt van de raad. Een nieuwe verordening werd hierop vastgesteld overeenstemmende met de ter zake door de minister gegeven richtlijnen. Ook werd de bezoldigings verordening aangepast ten behoeve van de gemeentewerklieden. Tot slot werd besloten de huurcompensatie inclusief de verhoging kinderbijslag voor het daar voor in aanmerking komende gemeente- personeel toe te kennen voor het tweede halfjaar 1958. Besloten werd van de pro vincie een perceel grond, groot 1200 m2, aan te kopen voor f 222,gelegen ten zuiden van de Brielsdijk (z.gn. Hogedijk) voor de aanleg en inrichting van een z. gn. woonwagenterrein, aangezien het oude terrein moest verdwijnen bij de aanleg van de nieuwe provinciale weg. De voorz. herinnert er aan, dat dit wel de laatste openbare vergadering van de raad is, die de heer A. de Meijer mee maakt, daar hij geen zitting in de nieu we raad krijgt. De voorz. vond een woord van afscheid op zijn plaats. Hij dankte De Meijer, die sinds 22 Juni 1951 deel heeft uitgemaakt van de raad, voor de goede verstandhouding. Hij hoopte dat van puzzelen en af en toe kocht zij er een in de boekhandel op de hoek, waar mee ze dan 's avonds uren lang bezig was, net zo lang tot ze alle stukjes pas klaar had tot één geheel. Nu was hij zelf aan het puzzelen geslagen. En wat voor een puzzel Eindelijk heeft hij alles zo goed en zo kwaad als het kan in elkaar gesloten. En dan leest hij „Hannie. Mijn geduld is op. Vandaag nog heb ik gelegenheid om die zaak te ko pen. Morgen niet meer. Ik ben ai verschillende malen aan de deur ge weest, maar je was steeds niet thuis. Vandaar, dat ik dit schrijf. Je hebt nog de tijd tot vanmiddag vier uur. Als ik dan niets van je krijg, moet je zelf de gevolgen aanvaarden. Je weet, wat ik dan doe. Dat smoesje van jou, dat je man alles weet, daar tippel ik niet in. Je kunt dus kiezen of delen. Om vier uur ben ik er weer. Wees verstandig, dan blijf je gelukkig en komt je man niets te weten en kan ik eindelijk een fat soenlijk leven beginnen. Jaap". Hij herleest het epistel nog eens en knikt. „Juist wat ik dacht," mompelt hij. „We zullen deze legpuzzel eens netjes plakken, want dit lijkt me al een aar dig bewijsstuk, Jaap de gummipop". Uit het bureautje haalt hij een vel pa De Meijer mee zal blijven leven met het wel en wee der gemeente. Tot slot wenste hij hem en zijn gezin alle goeds toe. De Meijer dankte de voorz. voor de tot hem gesproken woorden. Hij vond het jam mer, dat het zo gelopen is. Als men stem men tekort komt, moet men dat accep teren. Maar wanneer men niet verkozen wordt als gevolg van het feit dat de twee andere collega's van de raadsfractie het niet met elkaar hebben kunnen delen, is te betreuren. Ook De Meijer dankte de voorzitter voor de goede verstandhou ding die er steeds is geweest. Tijdens de rondvraag feliciteerde de heer J. W. Verplanke, mede namens de raad, de voorzitter met diens herbenoe ming tot burgemeester. Spr. hoopte dat ook deze nieuwe ambtsperiode zich zal kenmerken door een prima verstandhou ding. Voorts wijst de heer Verplanke op een aantal putten, die de laatste tijd zich in het wegdek van de weg Biervliet- Driewegen zijn gaan vertonen. De voorz. zegde verbetering toe, voorzover de ge meente Biervliet de onderhoudsplicht heeft en met Hoofdplaat in overleg te treden, voor zover deze gemeente in het onderhoud is betrokken. De heer Iz. Mi- chielsen heeft geconstateerd, dat de stukjes goot, die boven de ingangen dei- noodwoningen zijn aangebracht, niet meer beantwoorden aan het doel, waar voor zij zijn aangebracht, namelijk dat de bewoners niet bloot gesteld worden e«n de drup van het dak, wanneer zij hun huis binnentreden of verlaten. Voorts meende spr., dat het slecht is voor de trapjes voor de woningen, die door de drup worden aangetast. De voor zitter zegde zo mogelijk verbetering toe. De heer Van Hoeve wijst op het droevige ongeval, dat twee Belgische padvinders Zondag j.l. is overkomen in de Braak man. De deelneming van de raad gaat uit naar de familie, aldus spr. Als lid van het Algemeen Bestuur van het Be- heersehap zei spr., dat reeds diverse ma len werd vergaderd. Tot nu toe heeft men weinig of niets kunnen bereiken en blijft het maar bij praten, terwijl de tijd doorgaat. De voorz. vond het niet juist, dat de heer Van Hoeve verband scheen te willen leggen tussen het droevige ge beuren en het Beheerschap. Het Beheer- schap gaat hier geheel vrij uit, omdat zij, zoals algemeen bekend is, plaatsen heeft aangewezen en geschikt heeft ge maakt voor het baden en zwemmen door zowel geoefenden als ongeoefenden. Het ongeval heeft zich voorgedaan juist op een geheel afgelegen plaats, ver van het toezicht, dat regelmatig bij de zwem plaatsen aanwezig is, af. De heer Van Hoeve zei zo hij al verband heeft gelegd tussen het ongeval en het Beheerschap, dit zeer zeker ongewild heeft gedaan, althans dat niet te hebben bedoeld. Hij wilde vaststellen, dat het Beheerschap, bezield met de grote wens om door te werken, tot nietsdoen is gedoemd, omdat pier en een potje lijm. Geduldig plakt hij één voor één de stukjes papier op het bestreken vel en na een half uurtje moeizaam passen en plakken is de brief geplakt. Daarmee zal de rechter wel in zijn schik zijn. Ditmaal zal ik eens niet je advocaat zijn, waarde heer, maar je aanklager. Dat is weer eens iets an ders". De rest van de middag blijft hij zit ten roken en nadenken. En als er tegen vieren gebeld wordt, is hij in een wip bij de voordeur. Door het raampje kijkt hij naar buiten en ziet hij de persoon in kwestie staan: Jaap van Swieten, de man, die hij 's morgens uit zijn huis zag komen. De man, die zijn Hanneke had weggejaagd Wacht even, waarde heer, ik zal je een hartelijk welkom be reiden Met een ruk opent hij de deur en voor de man aan de buitenkant goed en wel door heeft, wat er aan de hand is, voelt hij een sterke greep, die hem beetpakt en naar binnen sleurt. Onmiddellijk achter hem wordt de deur gesloten en laat Dubois hem los. „Hé, dat is meneer van Swieten, niet waar?" zegt Dubois op kwasie-verbaas- de toon. „Alias de gummipop. Aardig, dat u me eens komt opzoeken. We hebben elkaar al eerder ontmoet, niet? Was het niet in de rechtzaal? En zat u toen niet in de beklaagdenbank?" „Ik eh begint de hevig verschrikte Wij gaan door met smijten Nu gaan al onze Niet alleen hoog zomer stoffen, maar ook onze gehele voorraad dug koopjes waar U in het a.s. najaar en winter plezier van kunt beleven. Het is opruimingsfeest bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onzs zaak zij de beschikking nog niet heeft weten te verkrijgen orver de voor de recreatie bestemde gronden en wateren. De voorz. zei, dat inderdaad de Dienst der Domei nen voorwaarden heeft gesteld, die niet acceptabel waren. Nog steeds Wordt overleg gepleegd om tot een overeen komst te komen, afgestemd op het prac- tische element. Hierna ging de raad over in besloten zitting. Groede Internationale brandweerwedstrijden. De bij traditie in West Z.-Vl. georgani seerde Internationale brandweerwed strijden werden ditmaal te Groede ge houden. 13 brandweercorpsen uit Neder land en België namen deel. De opdracht luidde „het blussen van een binnen brand in de voorkamer en in de op dc eerste verdieping aan de straatzijde ge legen slaapkamer", in het pand Molen straat A 44. In dit voor afbraak bestem- man. „Ik eh „Gaat u verder. Ik ben werkelijk nieuwsgierig naar de reden van uw be zoek". Dubois staat vlak voor hem en aangezien ze even groot zijn, raken hun gezichten elkaar bijna. „Ik stottert de man, „ik kwam eigenlijk voor uw vrouw „Man en vrouw is één," verduidelijkt Dubois op sarcastische toon. „Vertel dus maar aan mij, wat je aan mijn vrouw wilde vertellen". „Nee, dat is eigenlijk een vergissing, ziet u," zegt de man, nog steeds niet op zijn gemak. Dubois, die inwendig razend van woe de is en in staat de man een pak slaag te geven, pakt hem bij zijn jas en trekt hem mee de spreekkamer in. Hij duwt de man op een stoel en sluit de deur. Zelf gaat hij half op de tafelrand zitten. „Zo, waarde heer en nu geen smoesjes meer. Vertel op, wat je hier vandaag voor de tweede keer komt doen. Of is het al voor de derde maal? Of dacht je soms, dat ik niet wist, dat je hier om de haverklap komt aanbellen?" De man in de stoel wordt wit van schrik. Alles wat hij verwacht had, maar zeker niet de heer des huizes. En hij kan daarom geen woord uitbrengen. „Je tong verloren? Of je geheugen kwijt? Zal ik het eens opfrissen? Chan tage plegen, hè? Op de vrouw van een advocaat. Mooie jongen ben jij om de

De Schakel | 1958 | | pagina 1