RijwiclHel VAN MEENEN, Bieskens. Voor KWALITEIT en DUURZAAMHEID kiestGAZELLE" breimachine Rijwielhandel J. Hoofiman, Spuipl., Breskens - Tel. 616 me rolbezetting. In fascinerende kleuren Verwacht: Martine Carol in „Nana" met Charles Boyer. Ingezonden (buiten verantwoordelijkh. der redactie) REIS BEJAARDEN VAN BRESKENS. Mede namens alle deelnemers aan de reis van de bejaarden op Zaterdag j,.l., zeg ik het bestuur van de Oranjevereni ging en allen, die het mogelijk gemaakt hebben dit reisje te maken, hartelijk dank. Dank voor het vele werk dat zij zich getroost hebben om deze dag te maken tot wat zij geworden is: onver getelijk. Begunstigd door goed weer was het verblijf in Brugge met het marktbe zoek een genot. Dan naar Oostende, waar gelegenheid was voor een wande ling door het park, de stad, of langs de Boulevard, gevolgd door een rondrit langs de haven. De reis werd voortgezet langs de kust naar Knokke, waar het vogelpark bezocht werd, wat zeker de moeite waard was. Tot slot naar Cad- zand-strand om daar nog gemeenschap pelijk te genieten van een goede koffie tafel, waarna allen voldaan het laatste stukje van de reis naar Breskens aan vaardden. Al met al een. goede en prettige dag. Tot slot nogmaals een woord van dank aan en een hoera'tje voor de regelings commissie. EEN DEELNEMER. Vismijn - Breskens Week van 22 t.e.m. 28 Juni 1958 885 kg. bot 2619 kg. schar 263 kg. schol 2309 kg. tong 7 kg. tarbot 2 kg. griet 69 kg. rog 24 kg. wijting 4481 kg. export garnalen 53 kg. binnenl. garnalen 1017, kg. onverkochte bot DUIVENSPORT Duivenver. „De Reisduif" Breskens Uitslag prijsvlucht uit Creill op Za terdag j.l. Los 10.45 u. Aank. Ie duif 14 u. 47 min. 41 sec., snelh. 1029 m. p. min. 1, 3 W. Car els. 2, 4, 6, 10 Sj. Janssen. 5, 9 J. Janssen. 7 J. Fenijn. 8 A. Ver- duijn. Ie overd. F. de Jonge. Duivenver. „Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag j.l. Jonge duiven. Los 8.30 u. Aank. Ie duif 10 u. 30 min. 53 sec., snelh. 1122 m. per min. 1, 58, 68, 89, 90 L. de Meester. 2, 62 C. van Opdurp. 3, 56, 86 Ko Quaars. 4, 91 M. de Reu. 5, 15, 30, 47, 88 Iz. Ritico. 6, 70 G. van Grol. 7, 24, 50, 76 A. de Krij ger. 8, 25, 44, 74, 93, 94 J. Woittiez. 9 J. Vermeulen. 10, 27 C. van Zeele. 11 P. Blaakman 12, 42 Jn. Faas. 13, 23 L. Ver- straaten. 14, 31, 63 J. Wisse. 16, 22 Iz. de Jonge Az. 17, 33, 96 P. Buize. 18 A. Ver meulen. 19, 35, 73 W. Bruijnooge. 20, 34 A. Ekkebus. 21 Iz. Faas. 26 Versprille- v. H. 28, 66, 83 J. Buize. 29, 43, 69, 81 W. Klaaijsen Zn. 32, 36, 53 J. Datthijn. 37, 59, 72 A. Bondewel. 38 A. de Meester. 39 J. de Meester. 40 Quaars-V. 41, 52, 80 A. v. d. Heuvel. 45 Faas Mz. 46, 84 J. Carels. 48, 55 E. van Opdurp. 49, 54, 92 J. v. d. Broecke. 51, 87 C. Hertog. 57 J. Donze. 61 J. v. Dierendonck. 64, 77 Quaars-L. 65 E. Pieters. 67 A. de Hulster. 71, 75 W. Fenijn Zn. 78 J. Pijcke. 79 J. Adam. 82, 85 J. v. Gijs. 95 J. Jansen. Ie overd. J. Klaassen. Idem oude duiven. 1, 8 A. Bondewel. 2, 28 A. Ekkebus. 3 W. Klaaijsen Zn. 4, 7, 27 J. Klaassen. 5, 30 P. Buize. 6 P. Blaakman. 9, 25, 26, 31, 32 A. v. d. Voorde. 10 J. Carels. 11, 24 M. de Visser. 12, 13 C v. Opdurp. 14, 17, 19, 21 J. van Gijs. 15, 23 Versprille- K. 16 J. de Meester. 18, 29 W. Bruijnooge 20 C. Hertog. 22 W. Klaaijsen. 33, 34 en le overd. J. Faas. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag j.l. Oude duiven. Los 8.30 u. Aank. le dui 10 u. 33 min. 37 sec., snelh. 1090 m. per min. 1, 23 L. v. d. Wege. 2, 7 C. v. d. Wege. 3. 16 Joh. v. d. Wege. 4 Jac. Becu. 5, 14, 15, 21 J. Risseeuw. 6 M. Robijn. 8 C. Ek kebus. 9, 10 H. Elfrink. 11, 22 en le overd. J. Vermeulen. 13 A. Bouwens. 14 J. Stok- kerman. 17 J. de Roeck. 18 G. Dusarduijn 19, 20 J. van Haneghem. Idem jonge duiven. Los 8,30 uur. Aank. le duif 10 u. 35 min. 47 sec. Zondagsdienst doktoren. Zondag 6 Juli BreskensGroedeSchooncUJke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 466 OostburgAardenburgEede Dr. Hage, Aardenburg, telef. 366 CadzandRetranchementSluis Zuidzande Dr. Hage, Cadzand, tel. 266 BiervlietIJzendlJke Dr. Lievens, IJzendijke, tel. 266. P R KOI K BEURTEN. Ned. Herv. Kerk Zondag' 6 Juli Aar«lenburg, 10,30 uur, D». Metting van Rijn St. Kruii, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9,30 uur, Ds. de Jong Cadzand, 10,30 uur, Ds. Tijmstra Groede, 9,30 uur, de heer Van Kranenburg Collecte A. C.D. Hoofdplaat, geen opgave. Nieuwviiet, 11 uur, Ds. Kuijlman Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 uur, avondgebed. Retranchement, geen opgave. Schooadijke, 9,30 uur, Eerw. heer Jansen, theol. cand. te Leiden Sluis, geen opgave St. Anna ter Muiden, geen opgave Waterlandkerkje, geen opgave IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Gemeente Breskeias, 10 uur, 6 uur, Nieuwviiet, 10 uur, Ds. van der Molen Retranchement, 2,30 uur, Ds. van der Molen Cadrand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk Breukeus 10 en 3 uur, Ds. van Nes, Rotterdam Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee Doopsges. Gom. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbar» te Breakens Zondag 6 Juli. 6e Zondag na Pinksteren. H H. Missen om 7 uur» 8>3° en IO»3° uur- In de weekH. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur Lof. TELEVISIE. Door een Engelse firma is onlangs voor de Zwitserse spoorwegen een tele visie-apparaat gedemonstreerd, dat werkt op een batterij van 24 volt. (Twee in serie geschakelde auto-accu's van 12 volt) Het opname-gedeelte was onderaan een trein gemonteerd en zodoende kon men vanuit een rijdende trein de rails controleren door middel van de ontvan ger die in een coupé aanwezig was. Ook de veren en andere delen konden waargenomen worden. Het apparaat werd ook op een lorrie gemonteerd waardoor men de 15.000 volt bovenlei ding kon controleren evenals het in wendige van enige tunnels. Aardenburg jeugdcongres. Zondag 20 Juli zal te Aardenburg een jeugdcongres worden gehouden voor alle Katholieke jeugdgroeperingen in West Z.-Vlaanderen. Op het gemeentelijk sportpark zullen diverse wedstrijden en spelen worden georganiseerd. Sluis Uitstapje ouden van dagen. Met een 50-tal personenauto's en een bus van de S.B.M., waarin de bewoners van „Rozenoord" hadden plaats geno men, maakten de ouden van dagen uit Sluis hun jaarlijks uitstapje. Eerst ging de tocht naar Loppem, waar een ver versing werd aangeboden. Daarna ging het dwars door Belgisch West-Vlaande- ren naar de kust waarbij men in Knokke bij één der vele Ciska's wafels ging eten. Bij terugkomst in Sluis werden de oudjes opgewacht door het muziekge zelschap Apollo", samen met de jeugd drumband „De Jantjes". Op de muziek tent spraken burgemeester P. F. van Hootegem en voorzitter J. de Klerk woorden van dank voor de uitstekende organisatie, in het bijzonder voor de vele voorbereidende werkzaamheden verricht door de heer A. A. J. van Beijsterveldt. ADVERTENTIES den gehouden: 14-21 Juli, vanaf 14 jr.; 21-26 Juli li tot 14 jr.; 26 Juli-9 Aug. 16 jr. en ouder; 28 Juli-2 Aug. 11 tot 14 jr.; 2-9 Aug. 14 jr. en ouder en tenslotte 25-30 Aug. 11-14 jr. De deelnemersprijs is vergeleken met de andere kampen zo laag mogelijk ge houden om iedereen een kansje te ge ven: voor een kamp van vijf dagen f 17,50 en voor een kamp van een week f 25,-. Wij zijn er zeker van, dat vele honderden dit jaar weer van een kamp op „Hedenesse" zullen profiteren. Daar naast houdt hetzelfde centrum weken voor gezinnen, andere weken voor ver loofden, vele weekends en weken voor schoolklassen. Het aantal deelnemers aan alle activiteiten van „Hedenesse" bedroeg het vorig jaar meer dan 4000, een respectabel aantal. Oostburg Wellfare-cursus beëindigd. Woensdagavond werd te Oostburg in het Hervormd Jeugdcentrum de Wellf a- re-cursus beëindgd, welke onder auspi ciën van het Rode Kruis de afgelopen maanden werd gegeven. Voor deze „eind- les" bestond veel belangstelling. De heer J. Mijs, voorzitter van de Kring W. Z.-Vlaanderen van het Rode Kruis, sprak een begroetingswoord tot alle aanwezigen. Bijzonder verheugd was spr. dat thans in West Z.-Vlaanderen eveneens een Wellfare-cursus werd ge geven. Hij bracht dank aan de initiatief neemsters voor deze cursus, n.l. de Fe deratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening. Dat van de 12 begonnen cursis ten er ook 12 het insigne verwierven, noemde de heer Mijs een compliment voor de leidster der cursus, mej. J. F. Meinster uit Arnhem. Juist voor de langdurige zieken noemde de heer Mijs het contact met de buitenwereld zo be langrijk. De Wellf are-werkster kan dit voor le patiënt zijn, zij kan hem weer nieuw zelfvertrouwen geven en die sfeer scheppen die voor de genezing zo be langrijk is. Vervolgens gaf de leidster der cursus een uiteenzetting over het WeUfare- werk, dat na de 2e wereldoorlog ook in ons land werd beoefend. Wellfarewerk wil niet zeggen knus en gezellig aan het ziekbed bezig zijn met allerlei kar weitjes die de zieke bezig houden, doch het zinvol werk verschaffen aan men sen die gehandicapt zijn, of erg lang aan stoel of bed gekluisterd zijn. Tact en ge duld, maar bovenal trouw heeft de Well- farewerkster nodig, dan wacht haar een dankbare en grootse opdracht, aldus de cursusleidster. Het Rode Kruis heeft mevr. Mijs aangezocht Wellfare-leidster te worden voor W. Z.-Vl. Zij sprak na mens de cursisten woorden van dank tot de leidster der cursus voor de pret tige wijze waarop de lessen werden ge geven. Zij bood mej. Meinster een boek aan met een foto gemaakt op de cur sus. Er zijn reeds 7 aanvragen om regel matig bezoek van een Wellf are-werkster. De heer Mijs reikte vervolgens de in signes en daarbij behorende diploma's uit, waarna mevr. Hoekzema namens het V.V.H.-bestuur dank bracht aan het Rode Kruis voor de vlotte medewerking om een Wellf arecursus te organiseren en de dames veel plezier en succes toe wenste voor het dankbare, doch moei lijke werk dat hen wacht. Tijdens de pauze, waarin koffie ge serveerd werd, was er gelegenheid het werk der dames te bezichtigen. Fraaie werkstukken waren er onder te zien die zowel door mannen als vrouwen ver vaardigd kunnen worden. Na de pauze werden enkele Rode Kruis-films ge draaid, o.m. „Goede Vaart", een film over de boottochten met invaliden en chronische patiënten. De heer Mijs sloot tenslotte de gezel lige en leerzame bijeenkomst met een opwekkend woord lid te worden van hel Rode Kruis, waardoor de afd. W. Z.-Vl. nog meer dan nu reeds het geval is kan doen voor onze wat gezondheid betreft minder bedeelde streekgenoten. De geslaagden zijn: Mevr. A. Dierings- Muller, Retranchement; C. M. Duinker- Fourdraine, Oostburg; P. C. J. Jansen- Verberkmoes, Oostburg; T. Karels- Meeusen, Breskens; P. Maliepaard-Ven- deville, Oostburg; N. Meeusen-Servaas, Breskens; M. E. Nijssen-van der Peijl, Zuidzande; E. M. Pieterse-Labrie, Oost burg; E. Rasker-Reijckers, Oostburg; H. Roodberg-de Jong, Oostburg; G. Woltjes- Quint, Oostburg; J. Mijs-Sturm, Oost burg. Groede Schoolreis Openbare lagere school. Vrijdag 27 Juni maakte de O. L. S. te Groede haar jaarlijkse schoolreis. Met de boot van 6.40 u. vertrok men in de richting Bergen op Zoom, waar een speeltuin bezocht werd. Vandaar ging de tocht naar de dierentuin in Til burg, die, vergeleken met een aantal ja ren geleden, nogal uitgebreid was en waar de kinderen vooral genoten van de vele jonge dieren die er waren. Toen ging de reis naar de Efteling in Kaatsheuvel. Voordat men daar aan kwam werden de boterhammen opgege ten en een en ander gedronken. Het sprookjesbos werd zeer bewonderd en daarna konden de kinderen roeien, kanovaren of zwemmen. Er was ook nog even tijd voor de speeltuin. Hier vandaan ging men weer huis waarts, terwijl in Bergen op Zoom nog even werd uitgestapt. Om 10 uur was iedereen thuis. Het weer had zich de hele dag uitstekend gehouden. Nieuwviiet Schoolreisje. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten de leerlingen van de drie hoogste klassen van de openb. lage re school per autobus hun jaarlijks uit stapje, hetwelk dit jaar leidde naar Den Haag. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan het beroemde Zeiss Planeta rium. Daarna werd het Binnenhof be zocht, waar tevens de Ridderzaal be zichtigd werd en ook een bezoek werd gebracht aan het Vredespaleis en het schilderijenmuseum in het Mauritshuis. Van hieruit gingen allen in volle ver wachting naar Madurodam, waar een groot gedeelte van de middag doorge bracht werd eneen ieder volop genoot. Na in de namiddag nog een bezoek ge bracht te hebben aan een speeltuin in Bergen op Zoom, keerden 's avonds al len zeer voldaan huiswaarts. Breskens Koninklijke onderscheiding. De heer Abr. Mosselman te Breskens is door H.M. de Koningin onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Mosselman is een halve eeuw muzikant, waarvan reeds vele jaren lid van de muziekvereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" te Breskens, waarvan hij tevens waarnemend directeur en vice- voorzitter is. In aanwezigheid van de gemeente secretaris en de voorzitter der muziek vereniging, reikte burgemeester J. A. Eekhout ten huize van de heer Mossel man de onderscheiding uit. Des avonds bracht de muziekvereni ging hem een serenade, waarbij de heer Mosselman door de voorzitter op harte lijke wijze werd toegesproken. Gratis bioscoopvoorstelling. Woensdag a.s. zal in de „Casino"- bioscoop te Breskens een gratis film voorstelling gegeven worden voor de be jaarden. Vertoond wordt de beroemde film „Sissi, de jonge keizerin". Ongetwijfeld zal zeker deze vriende lijke geste van de heer v. d. Berg op prijs worden gesteld. Zie advertentie elders in dit blad. Uitstapje ouden van dagen. De bejaarden van Breskens maakten Zaterdag j.l. hun jaarlijks uitstapje, dat als gewoonlijk werd georganiseerd door de plaatselijke Oranjevereniging. De tocht ging ditmaal naar België. Om half negen werd vanaf de Grote kade ver trokken met een 3-tal autobussen van de S.B.M., waarbij via Maldegem naar Brugge werd gereden en na het koffie drinken een bezoek werd gebracht aan de drukke Zaterdagmarkt. Na een gezellige koffie-maaltijd ver trok men van hier naar Oostende, waar een wandeling gemaakt werd door het prachtige park en de vlakbij gelegen hloemenklok aller belangstelling trok. Vervolgens ging het op Knocke aan, waarbij onderweg de voornaamste be zienswaardigheden, o.m. de kademuur van Zeebrugge, bezichtigd werden. In Knocke werd het zeer bekende vogel park, gelegen naast het vliegveld, be zichtigd. Allen genoten van de vele prachtige vogels aldaar. De tocht ging vervolgens via Sluis naar Cadzand, waar voor de tweede maal gegeten werd in de wafelbakkerij van de heer De Gardeijn. Vanzelfspre kend werd hier ook een wafel genut tigd. In een beste stemming werd van hieruit de reis naar Breskens aanvaard, waar men pl.m. 8.15 uur, ten zeerste vol daan over dit uitstapje, arriveerde. Prettig voor de bejaarden was dat ook Burgemeester Eekhout en echtge note, alsmede Dr. v. d. Maas de reis meemaakten. Geslaagd. Vorige week slaagde te Breda voor het diploma M.U.L.O.-A mej. M. S. Leen- houts te Breskens. Brug nieuwe veerhaven. Dinsdag j.l. is de brug voor de nieuwe aanlegplaats van de Provinciale boot binnengesleept. Woensdag is hij zonder stagnatie in de aanleginrichting ge plaatst. De brug is gebouwd bij de firma Kloos te Kinderdijk. FILMNIEUWS „Casino"-Bioscoop te Breskens brengt Zaterdag a.s. om 8 uur een pittig verhaal van revolver tegen revolver van moed tegen dolle razernij, „Bloedige zonsondergang" met Rory Calhoun en Martha Hyer. Een film uit het laatste tijdperk van woest geweld in 't wilde Westen, waar betaalde moordenaars het opnamen tegen een man, die de naam had een seconde sneller te zijn. Een filmavontuur, dat in uw herinnering zal voortleven. In prachtige kleuren. Zondag 6 Juli om 4 en 8 u. en Woens dag 9 Juli om 4 en 8 u. een nieuwe tri omf van Romy Schneider en Karl-Heinz Böhm in „Sissi, de jonge keizerin" (Sissi II). Millioenen zagen „Sissi", de roman van een prinses. Nog meer zullen „Sissi", de jonge keizerin" willen zien. Een waar lijk grote film, betoverend voor het oog en verwarmend voor het hart, waarin duidelijk naar voren komt, dat de rijk dom van het moederschap meer waarde heeft dan alle tastbare rijkdommen op aarde. Groots opgeeet met overweldigen de scènes, prachtige décors en een enor- 1, 30 J. de Roeck. 2 J. van Haneghem. 3, 10, 31 J. Wolberts. 4, 14, 21 C. Brakman 5, 16, 18 L. v. d. Wege. 6 C. Ekkebus. 7, 8, 28 J. van Driel. 9, 20, 24, 27 J. Becu. 11 Schautteet-de Roo. 12, 25 J. Vermeulen. 13 C. v. d. Wege. 15, 23 I. Vermeulen. 17 J. v. d. Wege. 19 A. van Gijs. 22, Joz. v. d. Wege. 26, 32 en le overd. Joh. v. d. Wege. 29 F. Ras. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. TE KOOPeen z g.a.n. met toerenteller Merk „PASSAP". B. VERDUIJN, Kruis- dijk O 153, Groede. Plastic hakbeschermers, nu t 0,95. Dames, laat nu uw hakjes maken met Nylon-Perion, t 1,50 p. paar. Hakken klaar terwijl U wacht! L. DE PAGTER, Walstr. 105, Vlissingen. GERRIT VOORTING, WIM VAN EST in „De tour" met „LOCOMOTIEF" op hun best Wie een „LOCOMOTIEF" berijdt, wint financieel en ook in tijd!

De Schakel | 1958 | | pagina 3