Vismijn - Breskens FILMNIEUWS DUIVENSPORT Rijkspolitie. De juridische consequenties hiervan moeten B. en W. nog eerst eens onder ogen zien, alvorens met een voor stel te komen. Oostburg Raadsvergadering De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen. Thans had men een wat waardiger onderkomen gevonden, namelijk in de burgerzaal van het in aanbouw zijnde gemeentehuis. De heer J. H. van Kampen was met kennisgeving afwezig. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van G.S., waarin goedkeuring werd verleend voor het aan gaan van een kasgeldlening groot f 40.000,Minder te spreken was de raad over een besluit van G.S., waarin de gemeentelijke subsidie, groot f 1250,- voor het organiseren van feestelijkheden rond de opening van het raadhuis, niet werd toegestaan. Het feestcomité sprak hierover in een schrijven aan de raad haar grote teleurstelling uit. Het is erg jammer, dat men de buurtverenigingen zelf de beschikking heeft gelaten over de opgehaalde gelden. Van een centraal ge richt feest kan nu weinig komen, hoewel de voorzitter toch wel hoop had, dat met minder geld, op wat eenvoudiger wijze opgezet, ook gezellig zal kunnen worden. Zonde is het van de voorbereidingen, o.a. door de balletgroep, etc., hetgeen nu alles op wat losse schroeven is komen te staan. Uitvoerig ging de raad in op de motieven, welke de winkeliersvereni ging kan hebben bewogen, om het cen traal feestcomité niet te steunen. De door de heer Barendregt geopperde ver onderstelling, dat het een rancune maat regel betreft tegen het gemeentebestuur, werd door de burgemeester van de hand gewezen. Immers in het bekeuren der winkeliers inzake hun te ver over de straat hangende zonneschermen, heeft de gemeente geen aandeel gehad. Rijks waterstaat had hierover een opmerking geplaatst, waarna de plaatselijke politie de verbalen heeft opgemaakt. De burge meester betreurde het, dat B. en W. hiervan niet op de hoogte waren gesteld. Men heeft thans weten te bereiken dat de zonneschermen niet direct afgebro ken moeten worden, doch er tijd is tot 1 Aug. a.s. om de zonneschermen te la ten vermaken. Voorts werd de opmer king gelanceerd, dat de winkeliers even eens gebelgd zouden zijn over de aan kopen voor het nieuwe raadhuis. Een aantal leveranties zouden n.l. uit België betrokken zijn. Dit ontlokte de burge meester de opmerking, dat de Belgen toch ook in Oostburg kopen, terwijl dat gene wat in België werd aangekocht niet door de winkeliers geleverd kon worden. Mochten dit de motieven zijn om medewerking aan de organisatie van feesten door de winkeliersvereniging te weigeren, dan is dit alles toch wel erg klein en teleurstellend. Ir. L. Uildrik berichtte de raad, dat hij zijn benoeming tot lid van de zwem badcommissie aanvaard. Een schrijven van de heer le Nobel ontlokte heel wat discussie. Deze lang slepende zaak inzake de exploitatie en overdracht van bouwgrond aan de Zuid- wal wilde de heer L. Schipper maar eens uitgepraat zien. B. en W. verzekerden de raad, dit al meerdere malen ge tracht te hebben, doch geen overeen stemming met de betrokkene te heb ben verkregen. Op voorstel van de raad zullen B. en W. trachten alsnog met de heer le Nobel tot overeenstemming te komen. De heer J. Oosterbaan zal een ont werp voorgelegd worden inzake de over- drachtacte van een perceel grond. De heer Leenhouts vroeg of het verladen in de acte is geregeld. B. en W. verze kerden de raad, dat het verladen en overslaan in de garage moet gebeuren en niet daarbuiten. Een ver zoek van de raad van Finsterwolde om adhaesie te betuigen voor het afrem men van de onderzoekingen en proeven met atoomwapens, werd voor kennis geving aangenomen. Het Verificatiebu reau voor Nederlandse gemeenten deel de mede, dat kas en bescheiden van de gemeente-ontvanger in orde waren be vonden. De Provinciale Commissie voor de werkgelegenheid in Zeeland berichtte dat de Groten Dam in D.A.C.W.-verband zin: „Wat weet u van het verleden van uw vrouw?" Zuchtend herlas hij de re gel en borg het toen weer achter in de la. „Niets weet ik," zei hij zacht in zich zelf „en ik mis het recht om het nu te vragen. Dat had ik moeten doen vóór ik met Hanneke trouwde". Intussen beleefde Hanneke een nare dag. Langzamerhand was ze tot de over tuiging gekomen, dat haar man op de een of andere manier was ingelicht door Jaap. Hoe zou hij anders plotseling op het idee gekomen zijn om haar over haar verleden te vragen? Natuurlijk had hij haar vanmorgen gekust voor hij vertrok. Maar zijn zoen was anders ge weest. Ze kon het niet definiëren. Er was plotseling iets tussen hen in te staan gekomen. Maar wat? Kwamen er op nieuw donkere wolken boven haar hu welijksleven? Toen Dubois 's middags thuis kwam, keek ze hem oplettend aan, maar ze kon niets bijzonders aan hem ontdekken. Ook die avond niet. Zelf stelde hij voor een paar uurtjes naar zee te gaan en aangezien hij moe was, gingen ze met de kleine wagen en nam Hanneke ach ter het stuur plaats. Ze baadden een half uurtje en zaten toen tot donker op een terras. En toen hij haar 's avonds thuis weer in zijn armen nam, sugge reerde Hanneke zichzelf, dat ze spoken gezien had. Misschien betekende het niets, was het toeval verbeterd zal worden. Dit is een werk, dat in het kader van de werkgelegen heid zal worden uitgevoerd. De weg zal 5 meter breed worden en een tertiair karakter dragen. De vrees van enkele raadsleden, dat dit een snelweg zal wor den als de weg over Bakkersdam ver beterd is, was niet gegrond. De raad sprak er haar vreugde over uit, dat ein delijk ook de bewoners van de Groten Dam eens een behoorlijk wegdek zullen krijgen. Een verzoek om subsidie van de Cen trale van Kath. Militaire Tehuizen en Humanistisch thuisfront werd met het oog op de toestand der gemeentekas af gewezen. De geloofsbrieven van de nieuw geko zen leden der gemeenteraad werden on derzocht en in orde bevonden. De gemeenteverordening op het hef fen der leges werd gewijzigd. Tijdens de kantooruren van de secretarie kan men gratis trouwen. Wil men vroeger of later in het huwelijksbootje stappen, dan zal men hiervoor extra moeten be talen. De straatbelasting-verordening werd O'" nieuw Vastgesteld, met de stem van de heer Leenhouts tegen. Ook de raad voelde weinig voor deze verordening, doch ze is als een noodzakelijk kwaad opgelegd door G.S. omdat de gemeende steun nodig had uit het gemeentefonds. Een verzoek van de Chr. Nat. School „Immanuel" om medewerking bij het treffen van een noodvoorziening voor de 4e klas werd goedgekeurd door de raad. De heer Leenhouts vroeg er op toe te zien, als een definitieve voorziening wordt getroffen, of dit noodzakelijk is, daar het Ambonezenkamp, waarvan de school veel leerlingen heeft, zal worden opgeheven. Daar echter ook de U.L.O.- school aan uitbreiding toe is, besloot de raad zeer vlot de gevraagde medewer king te verlenen. De bedragen welke werkelijk zijn uit gegeven voor het onderwijs werden vast gesteld, terwijl de Chr. Schoolvereniging een voorschot krijgt voor het vakonder wijs. De vergoedingen voor het R.K. on derwijs werden vastgesteld op f 6488,82. Voor de Chr. Nat. school op f 4483,78, voor het vakonderwijs op f 489,09. Voor de U.L.O.-school op f 3179,07, terwijl voor het vakonderwijs op de U.L.O. - school een bedrag van f 1780,79 werd vastgesteld. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer Dekker of B. en W. de Provincie wilden verzoeken 'n rijwielpad aan te leggen langs de weg Oostburg- Zuidzande. Schoolreisjes. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten de leerlingen van de drie hoogste klassen van de Openb. la gere school te Oostburg per autobus hun jaarlijks uitstapje. In het Westlandwerd de bloemenveiling te Honselerdijk be zocht, terwijl in Den Haag o.m. een be zoek werd gebracht aan het Vredespa leis en Madurodam. Zeer voldaan keer de men 's avonds huiswaarts. De leerlingen van de R.K. bijzondere lagere school gingen Zaterdag op schoolreis naar „De Efteling" te Kaats heuvel. Wielerioedstrijd De wielersportvereniging „Luctor et Emergo" te Oostburg organiseerde ter gelegenheid van de kermis Zaterdag middag een wielerkoers voor amateurs en onafhankelijken, op het Kroonwijk- parcours. De afstand bedroeg 100 km. Nadat burgemeester mr. K. Hoekzema het startschot had gelost, vertrokken 18 renners onder zeer ongunstige weersom standigheden. Het was half koers toen de Belgische renner A. Vergouwe uit St. Laureins de marreerde en het tot een halve minuut voorsprong wist te brengen. Toen werd hij ingelopen door een groepje van 6 renners. Met nog vijf ronden voor het einde namen Piet van As uit Roosendaal en Piet van Hees uit Hoogerheide een kleine voorsprong, die zij tot het einde behielden. Het was Piet van Hees die de eindsprint won. De uitslag was: 1. P. van Hees, Hoogerheide; 2. P. van As, Roosendaal: 3. C. Paymans, Tilburg; 4. A. Vergouwe, St. Laureins (B.)5. J. Duinkerko, Borssele; 6. C. Raas, 's-Hee- renhoek; 7. C. Keepers, Roosendaal. De moeilijkheden kwamen echter op nieuw, nu op een heel andere wijze. In het midden van Juli deelde Dubois aan het avondeten mede dat ze beiden uit genodigd waren voor de jaarlijkse soiree van mevrouw De Geest Van Swinderen. .Koop morgen maar een nieuwe avond japon en eventueel andere dingen die je meent nodig te hebben, want ik wil, dat je entrée daar het gesprek van de dag zal zijn". Hanneke liet kletterend de lepel in de soep vallen. Alle kleur is uit haar ge zicht verdwenen en ze ziet haar man verschrikt aan. „Wie zei je?" Hij keek haar blij lachend aan en antwoordde: ..Ja, dat is een hele eer, Hanneke. Mevrouw De Geest Van Swin deren is een autoriteit in de wereld van de reclassering. Vrijwel alle leden van de rechterlijke macht uit de stad komen op haar jaarlijkse soiree en ze heeft me zelfs persoonlijk uitgenodigd. Weet je wat ze zei? Ik heb al zoveel liefs gehoord van je jonge vrouw dat ik me er op ver heug met haar kennis te maken. Aardig hè?" „Mevrouw De Geest Van Swinderen" herhaalde Hanneke, nog steeds haar man aankijkend. „Ja, vind je het niet geweldig?" Ze schudde haar hoofd. „Nee, ik vind er niets aan. En ik zal er ook niet heen gaan". „Maar Hanneke, ben je nu helemaal Groede Geslaagd. Mej. J. van Hijfte te Groede slaagde te Etten voor het diploma-A kleuterleid ster. Geslaagd. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het tandarts-examen de heer H. M. Govaert te Groede. Nieuwe uitvalsweg In het kader van de uitvoering van extra werken, ter bestrijding van de werkloosheid in West Z.-Vlaanderen, het ,,een millioen-plan" zal de gemeente Groede de uitvalsweg naar Oostburg ver beteren. Hierdoor zal de kom der ge meente ontlast worden van het steeds toenemende vracht- en personenvervoer. Het werk werd Intussen aanbesteed. Laagste inschrijver was de fa. Wed. P. R. Toussaint en Zn. te Cadzand voor f 41.880 (zonder materialen enz.). Nleuwvllet Collecte. De gehouden A.V.O.-eollecte ten bate van de arbeid voor de minder validen heeft f 20,08 opgebracht. Uitstapje ouden van dagen. Woensdag j.l. maakten de ouden van dagen uit Nieuwvliet hun jaarlijkse bus reis. De tocht, waaraan door 36 personen ouder dan 65 jaar, werd deelgenomen, ving 's morgens om 7 uur aan via de Braakman naar Temeuzen, Axel, Hulst en met de boot van Perkpolder naar Kruiningen en vervolgens naar Bergen op Zoom, alwaar de middagmaaltijd gebruikt werd. Vanuit Bergen op Zoom werd een be zoek gebracht aan de Woudse Plantage waarna de tocht via Kapelle-Biezelinge voortgezet werd naar Ierseke en naar Middelburg voor een bezoek aan minia tuur Walcheren en waar tevens de kof fiemaaltijd gebruikt werd. Van hieruit werd de tocht naar huis aangevangen via Vlissmgen en Breskens, zodat de oudjes om 8 uur in Nieuwvliet arriveer den. Door de voorzitter van de Bond van ouden van dagen werd een klein sou- veniertje aan de oudste medereiziger,' de heer R. la Gasse, 83 jaar, in de vorm van een zakmes met het wapen van Hulst als aandenken aan de tocht, aan geboden. Aardenburg Geslaagd. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagde voor het examen voor on derwijzer de heer J. A. van der Lijke te Aardenburg. Overplaatsing. Met ingang van 1 Juli a.s. is de heer M. Goedhart, ambtenaar bij de dienst Invoerrechten en Accijnzen te Aarden burg, overgeplaatst naar Rotterdam. In zijn plaats is te Aardenburg be noemd de heer R. J. v. d. Hee uit Vee- nendaal. Uitstapje ouden van dagen. Met particuliere auto's en 1 autobus maakten de 70-jarige en oudere inwo ners van Aardenburg een uitstapje naar Antwerpen. Bij terugkomst in Aarden burg werden de 211 deelnemers opge wacht door burgemeester Van Dongen en de plaatselijke muziekvereniging. De heer J. Paridaen, gemeente-secretaris, hield een korte toespraak. Biervliet Geslaagd. Voor het schriftelijke gedeelte van de in Eindhoven afgenomen examens ter verkrijging van het diploma archief verzorging, slaagde de heer H. Westdorp te Biervliet. Breskens Schoolreis. De leerlingen van de 4e. 5e en 6e klas van de School met de Bijbel te Breskens maken vandaag een uitstapje naar Til burg en omgeving. Reis ouden va.n dagen. De ouden van dagen uit Breskens, die morgen. Zaterdag 28 Juni, deelnemen aan het jaarlijks uitstapje, dienen om 8.30 uur gereed te staan op de Grote stapel o pardon Maar dat kunnen we niet weigeren! Dat zou een onverge- liike belediging zijn, als we haar uitno- digng afslaan. Stel je voor: mevrouw De Geest Van Swinderen nodigt ie uit voor haar soiree en we zouden weigeren Dat zou het einde betekenen van mijn carrière in de stad hier. Je begrijpt niet, wat dit zou betekenen, Hanneke". „Het einde van je carrière, zei je? Kom nu Staat of valt die dan bii de gratie van die mevrouw De Geest Van Swinderen? Is zij degene, die benoemt en ontslaat?" ..Je begrijpt het niet, Hanneke. Haar oordeel is toonaangevend in dergelijke dingen. Zij is al vele jaren presidente van de reclasseringsvereniging en op dit terrein heeft ze ontzaglijk veel goeds ge daan. Talloze malen heeft zij ontspoor de vrouwen, nadat ze hun straftijd had den uitgezeten, in haar huis opgeno men en aan werk geholpen als dienst meisje en zo. Ze zou het als een grove belediging beschouwen, als we haar uit nodiging zouden afslaan". „Dat kan wel zijn. Jan. maar ik ga desondanks niet. Jij bent natuurlijk vol komen vrij om wel te gaan. Bedenk voor mij maar een excuus. Wat drommel nog aan toe, ik kan toch wel ziek zijn". „Als je dat inderdaad zou zijn, had (Wordt vervolgd). Kade bij rijwielhandel P. Cruson. De deelnemers van Nieuwe Sluis wor den om 8 uur afgehaald per bus. Ook nu weer wordt voor eten gezorgd. Geslaagd. Voor het diploma A gemeente-politie slaagde te Den Haag de heer P. H. Janse te Breskens. Schoondljke Geslaagd. Voor het eindexamen H.B.S. B van de P..K. H.B.S. en M.M.S. voor West Zeeuws- Vlaanderen „St. Eloy" te Schoondljke slaagden: A. Buijsse en O. van Hevele, Aardenburg; E. Maenhout, Biervliet; Th. de Croock, Breskens; H. Geemaert en T. Martens, Hoofdplaat en J. Comelis te IJzendfjke. Eén candidaat werd afgewezen. Sluis Autobotsing. Zondagmiddag had in de Hoogstraat te Sluis een botsing plaats tussen twee Belgische personenauto's. Doordat de in zittende van de wagen, die in de Hoog straat geparkeerd stond, op een enigszins eigenaardige manier het portier opende, was een botsing onvermijdelijk met een andere wagen die uit de Lange Wol straat kwam aanrijden. De Rijkspolitie uit Sluis maakte proces-verbaal op. Vergadering van de Plattelands vrouwen. De plaatselijke afdeling van Platte landsvrouwen hield in hotel „Het Zwin" te Sluis een vergadering. Mej. J. Huissen, de voorzitster, deelde in haar openingswoord mede, dat het le denaantal sedert de oprichting aan het begin van het jaar, is verdubbeld. Zij bracht verslag uit van de prov. bijeen komst in Renesse, waar zij met mevr. Leenhouts, de secretaresse, was verte genwoordigd.. Ten aanzien van het win- terprogramma werden verschillende sug gesties gedaan. De heer J. Sanderse hield, na afhan deling van het huishoudelijk gedeelte, een lezing over het rangschikken van bloemen. Kleurendia's brachten het ge sprokene in beeld. De dames hadden zelf verschillende soorten bloemen en vazen meegebracht, waarmee de heer Sanders kon demonstreren. Week van 15 t.em. 21 Juni 1958. 622 kg. bot 2562 kg. schar 371 kg. schol 1648 kg. tong 11 kg. tarbot 3 kg. griet 51 kg. rog 139 kg. wijting 5861 kg. export garnalen 58 kg. binnenland garnalen 2246 kg. onverkochte bot „Casino"-bioscoop te Breskens brengt Zaterdag a.s. om 8 uur een episode uit de laatste wereldoorlog „Het geheim van de zwarte tent". Het verhaal van een Engelse tank-commandant, die zwaar gewond, gered wordt door een Bedoïnen- meisje. Samen met enkele stamleden, wordt een groot convooi vernietigd en om de vader van zijn geliefde te redden, sterft hij in dienst van het vaderland. In vistavision en prachtige kleuren. Zondag a.s. om 4 en 8 uur een der grootste musicals ooit vervaardigd. Met Betty Hutton en Howard Keel in Annie get your gun". In deze olijke film vol spanning en humor, toont Betty Hutton haar bewonderaars een geheel nieuwe kant van haar veelzijdig talent en schiet als een kerel, maar moet ervaren, dat al haar succes haar geen liefde brengt en merkt, dat haar charme meer harten treft dan al haar goed gerichte kogels. In technicolor. Woensdag om 8 uur: „Ondeugende vrouwtjes". Het verhaal van een char mante vrouw, die achtervolgd wordt door een verliefde man, die maar niet geloven wil, dat er voor haar maar één man bestaat, haar hard werkende echt genoot. Een gezellige, vrolijke film, voor ieder publiek. Duivenver. „De Reisduif," Breskens Uitslag prijsvlucht uit St. Denis op Zaterdag j.l. Los 10.30 u. Aank. le duif 14 u. 26 min. 39 sec., snelh. 1216 m. per min. 1, 5, 10, Sj. Janssen; 2 en le overduif, J. Fenijn; 3, 12, W. Carels: 4, 9, Fr. de Jonge; 6, A. Versprille; 7, Jac. Janssen; 8. J. Huigh; 11, W. Roth. Duivenver. Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag j.l. met jonge duiven. Los 7,30 uur. Aank. le duif 8 u. 50 min. 18 sec., snelh. 1685 m. per min. 1, 79, Jac. Jacobs. 2, 38, 41, 91, 92, Quaars-L. 3, 10, 50, 63, 90. Versprille-K. 4, 8, 94. 103, A. Boekhout. 5, 11, 17, 53, W. Bruijnooge. 6, 29, 40, 97, P. Buize. 7, Jac. Maas. 9, 85, P. Blaakman. 12, 69, M. de Reu. 13, 15. Iz. Faas. 14, H. Oosterling. 16, J. Carels. 18, 89, Jac. Quaars. 19, 75, 87, Faas Mz. 20, 36, 93, 96, J. Wisse. 21, 45, J. Klaassen. 22. 37, P. Pijcke. 23, 74. 107, G. van Grol. 24, 28. 30, 39, 88, 100, Jn. Faas. 25, 61, 68, A. Ekkebus. 26. 31, Versprihe-H. 27. 62. 71, J. van den Broe- cke. 3££57, C. van Opdurp. 33, 35, z. Ri- teco. 34; 49, 55, Iz. de Jonge Az. 42, Gebr. Pleijte. 43, 105, A. Vermeulen. 44, 48, W. Klaaijsen Zn. 46, Jn. Pleijte. 47, 54, 66, 99, Jn. Datthijn. 51, 56. 80. 84, 86. 101, W. Fenijn. 52, 59, Quaars-V. 58, M. de Visser. 60, 65, J. Donze. 64, 70, 102, E. van Op-

De Schakel | 1958 | | pagina 2