op 11 u. 30 nam. vastgesteld, dit naar aanleiding van een desbetreffend ver zoek van de Middenstandsverenigïng. Tot slot werd tot invoering van een z.g. „zwarte lijst" besloten, waarop de namen van mensen zullen kunnen wor den geplaatst door de burgemeester die meer dan 1 maal voor openbare dronkenschap zijn verbaliseerd. Het plaatsen op de zwarte lijst houdt in een verbod tot het bezoeken van café's. De namen op de zwarte lijst zullen worden doorgegeven aan die gemeenten, waar ook een zwarte lijst bestaat. De heer Michielsen maakte zich over het laat ste punt zorgen, daar mensen die geen dronkaards zijn door een ongelukkige samenloop van omstandigheden op de zwarte lijst terecht zouden kunnen ko men. Zo erg moet de heer M. het niet opnemen, aldus de voorz. De verorde ning spreekt immers van „kunnen door de burgemeester op de lijst worden ge plaatst," er staat niet „moeten". Naar aanleiding van de gewijzigde politieverordening op de invoering van uniforme vuilnisemmers, stelden B. en W. voor een verordening op de heffing van reinigingsrechten vast te stellen, n.l. f 4,- voor reinigingsrechten en f 1,- voor het gebruik der vuilnisemmer. Voor gezinnen die behoefte hebben aan 2 vuilnisemmers zal f 1,- extra worden geheven. De raad verklaarde zich hier mee accoord. Op het verzoek van het R.K. schoolbestuur werd financiële me dewerking toegezegd tot een bedrag van f 687,85, voor de aanschaffing van een schoolbord, enige hulpmiddelen voor de gymnastiek en leer- en hulpmiddelen voor het vak lezen. Ten behoeve van de Bijzondere kleuterscholen werd voor '57 de vergoeding voor de lokalen als volgt vastgesteld: Chr. kleuterschool f 1430.-, R.K. kl.school f 1430,- en voor het aan tal kleuters: Chr. kl.school f 225,- en R.K. kl.school f 290,70. De voorschotten voor 1958 werden in totaal vastgesteld op f 1822,50 voor de Chr. khschool en f 1896,- voor de R.K. kl.school. Naar aanleiding van een verzoek van de Ver eniging Chr. Bewaarschool, besliste de raad na enige discussie z.h.st. medewer king te verlenen bij de bouw van een nieuwe kleuterschool, terwijl de raad voorts bepaalde dat niet overgegaan zal worden door de gemeente tot het stich ten van een openb. kleuterschool. De vergoeding over 1957 voor het Bij zonder onderwijs werd bepaald op f 2705,08, voor vergoeding komt in aan merking een uitgaaf van f 2984,05 dit voor de R.K. lagere school. Het bedrag- van het voorschot voor 1958 voor de r.k. lagere school werd bepaald op f 2818,99. Voor vakonderwijs voor de r.k. lagere school werd een bedrag van f 267,50 uit getrokken. De begroting 1958 werd gewijzigd, mede in verband met de kosten die ver bonden zullen zijn aan de feestelijkhe den en officiële ontvangst ten gemeen tehuize e.d., ter gelegenheid van de ont hulling van het Beukelszoon-monument Tijdens de rondvraag stelde de heer A. de Meijer de verbetering van de wo ningwetwoningen te Driewegen aan de orde. De voorz. zei, dat hij er zelf van overtuigd was dat nog dit jaar de nodige voorzieningen zullen moeten worden aangebracht. In dit verband werd nog gesproken over het laten opschilderen der woningen door de bewoners zelf, ter wijl de gemeente dan de verf ter be schikking zal stellen. De heer I. Michiel sen legde een verklaring af namens het plaatselijk bestuur van de P. v. d. A. Hij zei, dat de heer Dijk zich als lid van de P. v. d. A. heeft teruggetrokken en vroeg de heer Dijk zijn zetel ter beschikking te stellen. De heer Dijk meende hiertoe niet te moeten besluiten op grond van de uitslag van de gehouden raadsverkie zingen, die voor hem een duidelijk be wijs zijn, dat hij zeer zeker door een grote groep kiezers gewenst zou zijn, in dien hij in 1953 zelfstandig was uitge komen. Hij meende de P. v. d. A. niet te kort te doen door zijn zetel niet ter be schikking te stellen. Voorts werd nog gesproken over de mogelijke uitvoering van de speelweide en de verbetering van de Gentsestraat, beide werken in D.A.C. W.-verband. Het plan van de Gentse straat werd nog bekeken. Bij het einde van de vergadering wei gerde de heer Michielsen de door de heer Dijk als afscheid toegestoken hand te drukken, met de mededeling, dat hij in den vervolge geen handdrukken meer kwam. Plichtmatig kusten ze elkander, waar na het meisje opdiende. Dubois was on gewoon stil, doch Hanneke had er geen erg in. „Zullen we vanavond een paar uurtjes naar zee gaan?" vroeg ze. „Als jij graag wilt „O, ik dacht dat het misschien beter voor jou was. De hele dag in die hete rechtszaal". „Ik had maar één zaak vanmorgen. En vanmiddag een paar klanten. Ik was de hele middag op kantoor". „Nog wat bijzonders?" Hij schudde zijn hoofd. Opeens keek hij haar scherp aan. „Wat zou er voor bijzonders moeten zijn?" Hanneke schrok van de heftige toon in zijn stem en keek hem verwonderd aan. „O niets, ik dacht misschien een bijzondere zaak of zo". „Nee. 't is rustig aan de balie". 's Avonds, toen het meisje genoot van haar vrije avond, zaten ze tegenover el kaar in de achtertuin onder een grote parasol. Ze keken naar enkele mussen die brood pikten uit het voerbakje. Opeens vroeg Dubois, nadenkend, ..ver tel eens wat van je jeugd. Ik weet zo weinig van je". (Wordt vervolgd). met de heer Dijk wilde wisselen. Nieuwvliet Raadsvergadering De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Everaars. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Van d voorzitter van het hoofd- en centraal stembureau waren de afschriften pro cessen-verbaal ingekomen over de zit ting van deze stembureau's betreffende de verkiezingsuitslag en benoeming der leden van de gemeenteraad. Zonder hoofdelijke stemming werd adhaesie be tuigd aan de motie van het gemeentebe stuur van Terneuzen inzake de vrije ve ren. B. en W. was van oordeel, dat ver hoging der veertarieven de belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen in niet geringe mate schaadt. De raad ging niet in op het verzoek van B. en W. van Finster- wolde, adhaesie te betuigen aan de voor stellen van zeven natuurkundigen inzake het gebruik van kern-energie, anders dan voor vredesdoeleinden. B. en W. stelde in haar toelichting, dat B. en W. van Finsterwolde in meerderheid de communistische beginselen is toegedaan Dat verklaart alles, aldus B. en W. Op het verzoek van de Centrale van Kath. militaire tehuizen en van het Humanis tisch thuisfront om een subsidie ten be hoeve van de door hen geëxploteerde mi litaire tehuizen werd afwijzend beschikt. B. en W. meenden, dat hier een taak voor particulieren ligt. De heren C. Jan- sens en J. v. d. Ameele, beiden caféhou ders, verzochten de raad gedurende de zomermaanden het sluitingsuur voor de café's van 11 uur op 12 uur te willen brengen, dit mede in verband met de badgasten, die dan in Nieuwvliet verblij ven. Op voorstel van B. en W. werd dit voor de periode van April tot en met September toegestaan. Na 11 uur zal evenwel geen muziek meer mogen wor den gemaakt. Op verzoek van het Pro vinciaal Bestuur werd op voorstel van B. en W. overgegaan tot vaststelling van een nieuwe Destructie-verordening over eenkomstig het ontwerp landelijke ver ordening. De raad accepteerde het aan bod van de Bank voor Ned. Gemeenten voor een geldlening van f 9000,tegen de gestelde voorwaarden, dit, hoewel de gemeente niet dadelijk behoefte heeft aan lang lopend kapitaal. De raad be sloot, daar de kleuterschool te Groede, die binnenkort zal worden gebouwd, ook voor Nieuwvliet van belang is, hiervoor een geldlening beschikbaar te stellen. Zone-er hoofdelijke stemming werden de per 1 April 1958 door het Rijk voor haar personeel getroffen salarismaatregelen van overeenkomstige toepassing ver klaard voor het personeel van de ge meente. Ter voorziening in de vacature aan de o.l. school werden oproepingen geplaatst. Hierop meldde zich 1 sollici tante. In overleg met de Inspecteur werd mej. M. Rijckborst als sollicitante aan vaard. Uit de proeflessen, die door B. en W. en de Inspecteur werden bijgewoond, mag men de verwachting koesteren, dat sollicitante aan de gestelde verwachtin gen zal beantwoorden. Zonder hoofde lijke stemming werd mej. Rijckborst tot onderwijzeres benoemd per 1 Juli 1958. Op verzoek van G.S. werden de bezoldi gingsbedragen van het gemeenteperso- neef, ingaande 1 Juli 1955 administratief vastgelegd, met inbegrip van de tot die datum ingevoerde herzieningen. De be groting 1957 werd gewijzigd. De post on voorzien werd tot nihil teruggebracht. Eveneens werd de begroting 1958 gewij zigd. De post voor onvoorzien is thans f 25,32. Tijdens de rondvraag vestigt de heer Aarnoutse de aandacht op het naar ijn mening schaars verlichte deel van de Cadzandse weg. De voorzitter gaf een uiteenzetting hoe een en ander is ge groeid, toen het straatverlichtingspilan tot uitvoering kwam. Volgens de maat staven, die toen aangelegd werden, was de verlichting behoorlijk te noemen. De mens groeit naar andere maatstaven toe. Er is rekening mee gehouden, dat te zijner tijd bij bestaande lichtpunten an dere kunnen worden geplaatst. Wat toen overdaad scheen, is thans behoefte ge- worden.Het is thans de vraag, of een en ander financieel uitvoerbaar is. Besloten werd op de begroting al vast een bedrag van f 500.te plaatsen voor het bij plaatsen van een lantaarn. De heer De Groote komt terug op het later stellen van het sluitingsuur voor café's gedu rende de zomermaanden. Hij betreurde het, dat jeugdige personen na tien uur zich in café's ophouden en stelde voor als gemeente hiertegen op te treden. De voorz. zei, dat de gemeente hierte gen niets zal kunnen ondernemen. Het is verboden dat personen beneden 16 jsar zich in café's bevinden zonder ge leide. In eerste instantie is het een po litiële taak hierop toe te zien. Voorts is het een deel van de opvoedende taak der ouders ongewenst cafébezoek van hun kinderen tegen te gaan. Geslaagd. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagde voor de onderwijsacte mej. M. W. Rijckborst te Nieuwvliet. IJzendijke Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen en wel voor de laat ste maal onder voorzitterschap van bur gemeester Jhr. von Bönninghausen tot Herinckhave, dit wegens zijn benoe ming tot burgemeester van Terheijde, ingaande 16 Juni a.s. Afwezig was de heer W. Neele. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken bevonden zich een aantal goedkeuringen van G.S. op vroeger genomen raadsbe sluiten. Op voorstel van B. en W. werd aan de motie van de gemeente Terneu zen adhaesie betuigd met de toevoeging, dat de vrije veren noodzakelijk zijn, mede in verband met het op peil houden der bevolking van Z.-Vl. en om Z.-Vl. dichter bij overig Nederland te brengen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad er toe over een ambtsgebed vóór en na de vergadering in te stellen. B. en W. adviseerden hiertoe na ingewonnen advies bij pastoor en dominé. Ingekomen wa-s een schrijven van de commissie van beheer van de schoolartsendienst Z.-Vl. betreffende de aanstelling van een 3e schoolarts. B. en W. stelden in haar toe lichting, dat de zorg voor het kind het college zeer ter harte gaat. Zij zijn ech ter niet overtuigd van de noodzaak van aanstelling van een derde schoolarts, aangezien de vraag is gerezen of de dienst wel economisch is opgezet. Mocht de aanstelling van een derde schoolarts toch noodzakelijk blijken, dan dient zulks naar het oordeel van B. en W. te geschieden door een organisatie op le vensbeschouwelijke grondslag. Ook de raad voelde niets voor een derde school arts. Het verzoek van het Bisschoppelijk College St. Joseph te Weert een subsidie voor 1957 uit de gemeentekas te mogen ontvangen, werd op grond van de fi nanciële staat der gemeente z.h.st. af gewezen. Op dezelfde gronden werd de subsidieaanvrage van de Academie voor beeldende kunsten St. Joost te Breda af gewezen. Op voorstel van B. en W. werden een aantal per 31 Dec. 1959 vervallende erfpachten van percelen gelegen in de Zuidstraat, verlengd tot 1 Jan. 1967. In dit verband bracht de heer Dellaert de erfpacht van J. Ekkebus ter sprake. Niet verlenging zou aan de eigenaar fi nancieel nadeel berokkenen. De voorz. stelde, dat de gemeente een sociaal doel heeft na te streven en de mensen te gen zichzelf dient te beschermen. Doet de gemeente dat niet, dan blijft men tot in lengte van dagen met krotten zitten. De algem. politieverordening werd aangevuld met een bepaling houdende verbod tot het maken van cement langs de openbare straat, behoudens onthef fing onder bepaalde voorwaarden De verordeningen op de heffing van reini gingsrechten en op de heffing van rioolbelasting werden, aangezien deze per 1 Jan. 1959 hun geldigheid verlie zen, voor een nieuwe periode ongewij zigd verlengd. Aan J. Steenkiste werd een premie van maximaal f 500,- toe gekend voor woningverbetering. De salarisregeling per 1 April 1958 van rijkswege getroffen voor haar amb tenaren, werd van overeenkomstige toe passing verklaard op het daarvoor in aanmerking komende gemeenteperso- neel. De begrotingen 1957 en 1958 wer den gewijzigd. Op voorstel van B. en W. verklaarde de raad de Inas-opleiding aan de Land- bouwhuishoudschool te IJzendijke nood zakelijk. Van de gemeente wordt een bij drage verwacht van f 3300,- en het Rijk f 7.700,-. De cursus leidt op tot inrich tingsassistente, welke cursus aansluit op de opleiding tot assistente in de huis houding. De heer Tazelaar meende, dat de omliggende gemeenten profiteren van de gelden die IJzendijke hiervoor vo teert. De voorz. zei dat B. en W. terzake overleg zullen plegen met de omliggen de gemeenten. Op het desbetreffende verzoek werd de burgemeester, Jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinckhave, in gaande 16 Juni eervol ontslag verleend als bezoldigd ambtenaar v. d. burgerlijke stand. Besloten werd de Kazernestraat te verbreden en de benodigde grond voor uitbreiding, n.l. 62 m2 aan te kopen. Voor de bouw van bejaardenwoningen zal pl.m. 3000 m2 grond worden aange kocht van de heer Jacq Wijffels. Op het desbetreffende verzoek van de heer Ch. L. Varin, fotograaf en de plaatselijke groentenhandelaren inzake openstelling van hun zaken op Zondag, besloot de raad hiermee rekening te zul len houden met de vaststelling van de nieuwe verordening op de winkelslui tingswet. Op verzoek van de groep Prins Mau ri ts van de Nederl. Padvinders besloot de raad het terrein van het woonwagen kamp aan de Balhofstede te verhuren voor f 1,- per jaar onder beding, dat voor een goede staat van onderhoud van het terrein wordt gezorgd. Voorts werd een subsidie van f 100,- toegekend voor het op dat terrein op te richten padvindersverblijf. Wegens vertrek van de burgemeester werd als tijdelijk ver tegenwoordiger van de gemeente bij de N.V. Waterleiding Mij. ,,Z.-Vlaanderen" weth. Termote benoemd. Burgemeester nam afscheid van zijn gemeente. Zaterdagmiddag nam de burgemeester van IJzendijke in een overvolle raads zaal, tijdens een buitengewone vergai- dering van de Raad, afscheid van zijn gemeente. Nu is er in IJzendijke, in tegenstel ling tot andere gemeenten in West Z. Vlaanderen, altoos vrij veel publieke belangstelling voor de raadsvergade ringen. Deze maal was de belangstel ling bijzonder groot, omdat jhr. L. D. E. S. van Bönninghausen tot Herinck have deze zonnige Zaterdagmiddag voor de laatste maal officieel de raads vergadering zou voorzitten. Onder de belangstellenden bemerk ten we o.m. verscheidene burgemeesters uit W. Z.-Vlaanderen, afgevaardigden uit omliggende gemeenten, vertegen woordigers uit het verenigingsleven van IJzendijke en van diverse commissies en instellingen, waar burgemeester van Bönninghausen lid van was. De heer van Bönninghausen heeft eervol ont slag gekregen als burgemeester van IJzendijke wegens zijn benoeming tot burgemeester van Terheyden in Bra bant. Weth. Termote dankte de burge meester voor het vele werk, dat hij tot stand gebracht heeft; hij roemde de prettige samenwerking en zeide het vooral in de burgemeester te waarde ren, dat ondanks soms vergaande me ningsverschillen iedere vergadering op nieuw zonder rancune begonnen werd. Als herinnering aan IJzendijke over handigde hij de burgemeester een zeer fraaie zilveren cigaretten-tafeldoos,. waarin een inscriptie komt welke her innert aan de 20 jaren in IJzendijke doorgebracht. De heer F. Tazelaar sprak namens de raadsleden woorden van dank voor de prettige samenwerking en de goede ver standhouding in de raad. Al zat de bur gemeester wel eens gauw met de hamei- klaar bij sommige zaken, toch kregen wij de gelegenheid dieper op de zaken in te gaan, als wij dit wensten. Spre kende over het belangrijke aandeel in de culturele vorming van zijn gemeen tenaren en de verschillende meningen hierover in de raad, stelde de heer Ta zelaar de burgemeester voor, dat, mocht deze in Terheijden zijn lang gekoesterde wens, het bezit van een oudheidskamer, eens vervult krijgen, IJzendijke stellig wel bereid zal worden gevonden een gedeelte van de door de burgemeester in de loop der tijden verzamelde oud heden te verkopen. U zult de raad dan stellig bereid vinden tot alle mogelijke medewerking. De gemeente-secretaris, de heer J. C. L V. I. A. Dierikx memoreerde de nauwe samenwerking, welke hij gedurende 20 jaar met de eerste burger mocht hebben, en sprak woorden van dank en welge meende gelukwensen uit. Nadat de raadsvergadering gsloten was verklaard sprak namens het secretarie-personeel de heer A. Hendriksen, waarbij de bur gemeester namens dit personeel door „Nelly" een fraaie luciferhouder werd aangeboden. De burgemeester gaf vervolgens een indruk hoe de gemeente er twintig jaar geleden, bij zijn intrede, uitzag. De sec retarie was toen, met de zware gordij nen, die geen licht door lieten, zeer in drukwekkend. De burgemeesterskamer was een donker, vochtig geval, terwijl boven de secretarie, om het alles nog indrukwekkender te maken, de gemeen te-veldwachter woonde. Stoffige, inge bonden Staatscouranten maakten het geheel zeer imponerend, doch een pret tige, lichte ruimte om in te werken, was het gemeentehuis toen beslist niet. De burgemeester gaf een opsomming van het vele, dat in de afgelopen twintig jaar tot stand kwam en vroeg de aan dacht van de raad in de toekomst voor al voor de weinige oudheidkundige ge vels en gebouwen, welke IJzendijke nog heeft. Met nadruk vroeg hij, deze voor het nageslacht in stand te houden. O.m. sprak de burgemeester er zijn spijt over uit, dat de molen nog niet gerestaureerd is. Het raadhuis is veranderd van een indrukwekkend somber gebouw tot een prettige ruime en lichte werkruimte. Voor de meubilering van de raadszaal en trouwzaal bestaat een fonds. De bur gemeester: verklaarde zich bereid bij het afdoen van enkele lopende zaken nog behulpzaam te zijn, doch voegde er tevens aan toe dat de raad in het ver volg haar eigen boontjes moet doppen en dat zal u heus wel lukken. Hij richtte zich tot iedere gemeente-ambtenaar met een persoonlijk woord en wenste hen tenslotte succes toe in de moeilijk komende tijd. Nog een groot aantal sprekers voer den het woord, o.a. de heer A. de Rijcke namens de middenstandsvereniging, de heer P. Retel namens de V.V.V., de heer P. Verstaveren namens het muziekge zelschap „Geduld Overwint", wacht meester G. Vennix namens de E.H.B.O.- vereniging, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een fraai geschenk, dc heer A. Lievens namens de vlassersver eniging, de heer J. Ch. Comelis voor de charitatieve instellingen, ir. H. de Lausanne de la Sabloniere, burgemees ter H. P. Everwijn namens de studie kringen van gemeentebestuurders en het Rode Kruis, dr. Rozemeijer voor de Z.E.V.A.C. en de heer Marteijn namens Flandria". Nadat de scheidende burgervader alle sprekers had bedankt, was er gelegen heid persoonlijk afscheid van hem te nemen, terwijl er verversingen werden geserveerd. Oostburg Electridteït en onderwijs. De vereniging van exploitanten van electriciteitsbedrijven in Nederland, ge vestigd in Arnhem, geeft in samenwer king met de electriciteitsbedrijven door het gehele land cursussen voor onder wijzers over opwekking, voortgeleiding en toepassing van electriciteit. In Vlissingen, Middelburg en Goes zijn reeds dergelijke cursussen gehouden. Er bestond veel belangstelling voor. Beslo ten werd derhalve door de gehele pro vincie Zeeland dit werk voort te zetten. Oostburg komt aan de beurt op 24 Juni, 1 en 8 Juli. Het ligt in de bedoeling aan deze cursus op een nader te bepalen tijd stip een excursie naar de Centrale Zee land te koppelen. Vergadering Z.V.U. De Z.V.U. hield te Oostburg een ver gadering voor het onderwijs onder lei ding van haar secretaris, de heer Meer kamp van Embden. Besloten werd in het najaar weer toneelvoorstellingen te ge ven voor de lagere scholen. Waarschijn lijk wordt opgevof je „De gouden p semble Rob Gera Overwogen wordt burg en IJzendijki in Breskens een De Oostburgse terdag j.l. te Mid pioen van Zeelan een mooie prestat Br Geslaagd. Gisteren slaagde voor het mon deling examen café tbedrijf mej. A. Roest te Breskens,Is vorige week voor het schriftelijk Jeslaagd te zijn. Naar hinese sprook- door het en- Amsterdam, een in Oost- mogelijk ook ig te geven. rpioen voetbal. B I zijn Za- }ournooi-kam- Len. Voorwaar Morgen, 21 Juni, de vissers van Breskens met hun en uitstapje ma ken naar de Expo t( oneelavond. door de com- De uitkomst", kerkeraad en :emeente, een Zaterdagavond missie van het jei in samenwerking jeugdraad van de toneelavond aangfft-aarvoor geen entrée werd geheffo toneelgroep van de jeugdraad neuzen bracht, na het openingswer Ds. van Beu- sekom, voor het V'het toneelspel in 3 bedrijven, „Oiuzashoeve". Het was voor hen een e opgaaf, om dit stuk, waarin fëftige emoties voorkomen, juist geven. Toch wist men tot het toe de span ning er in te houi In de pauze, tui 2e en 3e be drijf, werd gratis koffie met versnapering aang Dorpsvolière. De vogelverenigij ink" te Bres kens heeft het eld opgevat op het Spuiplein fepsvolière te plaatsen. Ook het -bestuur heeft met belangstelling! plan kennis genomen en alleêrking toege zegd. Teneinde aalianciën hier voor te komen orgi de vereniging een loterij, terwijl rt 29 Juni a.s. ook nog een bazar en gehouden. Een en ander zg|de sympathie hebben van alle Dinsdag j.l. wer< gemeente Breskens in percelen en m van goten aan deiningen in de en. nbesteding. en W. der aanbesteed aanbrengen Bloemen wijk te B werd als volgt: Per Fa. Hubregtsen &kmoes, kens f P. Zegers, Bresken f Fa. Schippers N;esk. f Pert Fa. Schippers N; P. Zegers Perc P. Zegers Fa. Schippers N Perc A. P. Leenhouts, Fa. Schippers l P. Zegers In P. Zegers Fa. Schippers Ni Voor perceel I ingeschreven doo Nauta, resp. f 2778 f 5696,-. Voor perc Zegers, resp. f 333 Ingeschreven Bres- 3189,— 3060,— 2778,— f 5625,-. De gunni rgehouden. Retran In verband met zoendrukte wordt tranchement gedu gustus met een aangevuld. 3565,— 3337 3246,— 2918,— 2463 2451,— 2288.— f 11931, f 11712,— •d het laagst Schippers 918.-, totaal IV door P. 2288.-, totaal tachering. wachten sei- olitie te Re- maand Au- erde kracht ar Brussel. De Herv. Vrouwt Lug en de Z. L.M.- afdeling bezt r S.B.M.-bus de Expo te Brussel laagde, doch vermoeiende dat Collecte. aiging „Het De collecte voor Hoogeland" bracht >P- h'ILMf 'S „Casino"-bioscoo]teens brengt deze week weer esselend pro gramma met sterrffoot formaat. Zaterdag' James Sttudie Murphy en Dianne Forster ;ie-film „Rit in de nacht". Vri w noch wet konden de botsinjze broeders verhinderen. Zondag een ste 1-West-fihn, die een ieder gaan i van gezon de sensatie houdt, eek van vee, cowboys en ona vlakten in Texas. Woensdag zal u iop het witte doek gebracht wol Berlijn, kort na de oorlog, in zi de toestand, waarin deze film peelt. „Mar tina", een vrouw d a ging in de chaos van het roe en. Gevonden Een nylon dam broche. Inlichtingen tel te Schoondijke. Duivenmand, badhanddoek. Inl. bureau Rijk; Zonda Centrum Kraai Zr. de Jong, Cadzi erpen oen en een te il •secretarie ceintuur, Breskens. /est Z.-Vl. 187.

De Schakel | 1958 | | pagina 2