£sso 3 BOBBE Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN oliehandel I W1M FENIJN Breskens TIPS VAN BOBBE ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN 13e Jaargang - Nr. 6g8 Vrijdag 20 juni 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprij's f 1,10 p. kw.franco p. postf 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS. Fa SMOOR DE HULSTER - DpRPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. - üiRO 358296 Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand April 1958. GEBOREN: 1, Ingrid Celina, d. van Wal ter Alpbonse Florimondus Hamelij nek en van Maria Celina van Belois (geb. te Oostburg)2, Catharina Esther, d. van Willi Comelis De Wilde en van Dina Ma ria Maas; 8, Alexander Eduardus, zn. van Jacobus Alexander Lauret en van Irène van Opdurp; 8, Abraham Marinus James, zn. van Jannis Erasmus en van Wilhelmina Janna de Visser; 9, Cathari na Maria, d. van Izaak Cruson en van Jozina den Dekker; 12, Pie ter Jozias, zn. van Johannes Izaak de Winde en van Emma Elisabeth Hoste (geb. te Oost burg) 12, Wilhelm Anton Desiré, zn. van Lambertus Schalks en van Paulina de Koster; 12, Maartje, d. van Willem Cor nells Rookus en van Adriana Magdalena Jacomina Vader; 14, Rudi Prudent George, zn. van Oscar Charles Johannes van Rattingen en van Clara Maria Au gusta Ducheine; 16, Suzanna Levina, d. van Marus Adriaan Flikweert en van Elizabeth Maria Provoost; 16, Hendri- kus, zn. van Marinus van Rokven en van Adriana Van Veldhoven, wonende te Hulst; 26, Albine Annette Henriëtte, d. van Joannes Dominicus Maria van de Plasse en van Albina Benriëtta Jo- sephina Boerbooms; 27, Rudi, zn. van Benjamin Jacob Vergouwe en van Ma ria Hermina van der Neut; 30, Rudolf Alexander, zn. van Adrianus Willem Magiel van Leeuwen en van Jenny Hen rietta Zitter (geb. te Oostburg). HUWELIJKEN: 15, Petrus Johannes Kint, 23 jaar, wonende te Hulst en Maria Louisa van Ooteghem, oud 26 jaar, wo nende te Breskens. 17, Izaak Leendert Kesteloo, oud 25 jaar en Wilhelmina Bruijnooge, oud 24 jaar, beiden wonende te Breskens. OVERLEDEN: 8, Hendrik Abraham Fe- nijn, oud 66 jaar (overleden te Oostburg) INGEKOMEN: 1, Abraham C. Leenhouts van Medan (Indon.) naar Dorpsstr. 75. 10, Johanna T. de Koster-Jansen van Rosendaal van Oostburg naar de Hullu- str. 20. 10, Jacobus A. de Koster van Hoofdplaat naar de Hullustr. 20. 11, Jan van Mosterdijk van Aardenburg naar Ph. van Kleefstraat 40. 15, Petrus J. B. Kint van Hulst naar Havenstr. 32. 19, Jeanet- ta Bouwhuis-van den Berg van Arnhem naar Dorpsstr. 72. 16, Marinus Versprille van Amsterdam naar Daliastr. 11. 26, Herman Huizing van Hulst naar Dorps straat 74. 26, Dirk M. van Leeuwen van Indonesië naar Scheldekade 9. 29, Annie C. Scherbeijn-Boonman van Oostburg naar Spuiplein 39. VERTROKKEN: 1, Gijsbertus van Gooi en gezin van 3e Zandstr. naar Ooster hout. 2, Anna Jacobs van Dorpsstr. 73b naar Dordrecht. 2, Hendrika J. van de Sande van Grote kade 24 naar Parijs. 2, Comelis P. de Koster van Boulevard 50 naar Terneuzen. 3, Janna N. Gilde- Francke en kinderen van Egelantierstr. 15 naar Sint Laurens. 9, Janneke S. van Dale van Spuiplein 41 naar Cadzand. 16, Jozina J. van den Hoven-Verburg van Dorpsstr. 74 naar Bergen op Zoom. 22, Pieter K. de Bree van Steenoven 9 naar Rotterdam. 23, Jacob J. van de Velde en Feuilleton door JOKE DE VALK 32. „Of ik daar wel of niet voor kan zor gen, is geheel mijn zaak. Ik zal jou eens wat vertellen, meneer, en knoop dat goed in je oren. Je krijgt geen cent van me, nu niet en nooit niet. Noch voor een café, noch voor iets anders. Jij en werken laat me niet lachen. Je hebt nog nooit in je leiven één cent eerlijk verdiend, behalve misschien in de ge vangenis, omdat je daar wel moet wer ken". „Tja, als je er zo over denkt „Juist, zó denk ik er over. Laat ik je een goede raad mogen geven: vergeet mij en het huis, waar ik woon. Als je nog één keer het waagt me, op welke manier ook, lastig te vallen, dan waar schuw ik de politie. En die vind je wel, zoals die je al zo vaak heeft gevonden". Hij kneep een oog half dicht en keek haar aan. „Dat zou ik maar niet doen, zus, want als ik in handen zou komen van de prinsemarij, dan zou mijn geheu gen beslist weer terugkomen." „Dat is dan erg prettig voor je. Vertel dan maar aan de politie, wat je kwijt De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 5 06 gezin van Azaleastr. 15 naar Oost- en West Souburg. Over de maand Mei: GEBOREN: 17, Johan Bernhardt, z. van Abraham Vergouwe en Maria Voogdt. 22, Anna Louisa, d. van Adriaan Gerritsen en Maria Louisa Cecilia Bastelaar. 24, Jacob Izaak, z. van Dingenus Marijs en Catharina Cambier. 24, Jolanda Diana, d. van Cammiel van Zeele en Lieza Vina Sijnesael (geb. te O'ostburg). HUWELIJKEN: 3, Roger Charles Tim merman, oud 22 jaar, wonende te Bres kens en Leontina Emma Zeegers, oud 19 jaar, wonende te Hoofdplaat. OVERLEDEN: 6, Joseph Stecher, oud 82 jaar. 18, Comelis du Bois, oud 67 jaar. 27, Magdalena Elizabeth van de Woestijne, echtg. van Jannis Erasmus, oud 81 jaar. INGEKOMEN: 1, Johanna J. Huizing- Beeldens van Terneuzen naar Dorpstr. 74. 1, Willem M. de Koster van Wemel- dinge naar Azaleastr. 10. Magda M.Valk- van Dale en zoon van Oostburg naar Grote kade 32. 12, Elzabeth J. Basting- Brakman van Oostburg naar Dorpsstr. 116. 6, Emiel L. A. Calon van Hoofdplaat naar Dorpsstr. 93. 19, Adriaan Sluimer en gezin van Vlaardingen naar Ph. van Kleefstr. 13. 20, v. d. Hauwe-Calon van IJzendijke naar Dorpsstr. 93. VERTROKKEN: 3, Roger Ch. Timmer man van T. F. Blankenstr. 15 naar Oost burg. 5, Ferdinand P. Koster van Dorps straat 111 naar Haarlemmermeer. 8, Kri- na A. de Die van Dorpsstr. 26 naar Vlis- singen. 12, Jacoba J. J. Kramer van Ph. van Kleefstr. 42 naar Wassenaar. 13, Iz. L. Kesteloo en echtgenote van Boulevard 5 naar Vlissingen. 13, Pieter C. Leen houts van Dorpsstr. 75 naar Eindhoven. 13, Hendrik Clarijs en gezin van Visse rijstraat 6 naar Hontenisse. 19, Pieter A. van Putten van Jasmijnstraat 4 naar Maassluis. 20, Marius C. Capelle en gezin van Ph. van Kleefstraat 13 naar Alm- kerk. 21, Hendrik W. Blomme en gezin van Jasmijnstraat 2 naar Groede. 29, Jo hannes Flikweert en gezin van W 4 naar Noord-Oost Polder. Plaatselijk Nieuws Biervliet Raadsvergadering De Raad der gemeente Biervliet kwam vorige week in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester A. P. Kostense. Na het openingswoord kwamen de notulen aan de orde, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna vroeg en verkreeg weth. Dijk het woord. Hij zei het te betreuren, dat een raadslid de partijstrijd en een per soonlijke antipathie de raadszaal heeft menen te moeten binnenhalen. Het is wilt, maar mij maak je niet bang. Mijn man weet alles van me en heeft me des ondanks geaccepteerd." Hij schoot in een lach. ,Ga nou „Als je het niet gelooft, ga je het hem zelf maar vragen. Jij bent immers altijd zo goed op de hoogte van verschillende adressen, hé? Wel, dan zul je zijn kan toor ook wel weten te vinden. Om negen uur 's morgens is hij doorgaans aanwe zig. Je kunt hem vragen, wat je graag weten wilt en vertellen, wat je graag kwijt wilt. Mooier kan het al niet. Doch als je nog één keer bij me aan huis komt dan mag je binnenkomen, maar dan ga je er alleen maar uit om over te stappen in de zespijper. Jij weet ongetwijfeld wel wat dat voor soort vehikel is, nietwaar?" „Hoe wou jij dat versieren, zus?" vroeg hij spottend. „Dat is voor mij een weet en voor jou een vraag. Ik ben blij, dat je de eerste maal, toen je bij mij thuis was, je ware bedoelingen hebt verteld. Sindsdien heb ik mijn maatregelen genomen, zie je? Neem de proef maar eens op de som. Ik denk, dat je dan van een koude kermis zult thuis komen." Hij keek haar lange tijd aan, terwijl Hanneke al haar aandacht aan de weg besteedde. „Je wilt me overbluffen, zus." „Nog eens: wat ik wil of niet wil, is mijn zaak. Dank zij mijn verleden ben ik een beetje op de hoogte met jullie practijken. Daarom heb ik maatregelen gebruikelijk bij binnenkomst, als vorm van beleefdheid, dat de raadsleden el kaar de hand drukken. Bedoeld raadslid heeft gemeend mij deze beleefdheid niet te moeten betuigen, aldus spr. Voorts voerde spr. aan dat niet voor de per soon Dijk, maar voor de functionaris de nodige beleefdheid opgebracht dient te worden, welke dingen betrokkene blijk baar door elkaar haalt. De heer Mi- chielsen zei op deze woorden geen com mentaar te zullen leveren. Bij de ingek. stukken bevonden zich een aantal goedkeuringen van G.S. op reeds eerder genomen raadsbesluiten. Ook werd de opzegging van de gemeen schappelijke regeling Keuringsdienst voor vlees, van de gemeenten Biervliet, IJzendijke en Hoofdplaat door G.3. goedgekeurd. G.S. stelden in dit verband de voorwaarde, dat voor de keurings veearts Westendorp geen financiële na delen mogen ontstaan. De boeken en kas van de gemeente ontvanger werden gecontroleerd door het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten en in orde bevonden. Ingekomen was een schrijven van de schoolartsendienst Z.-Vlaanderen met de mededeling, dat het bedrag per in woner dat de aangesloten gemeenten voor 1957 moeten bijdragen van 40 op 32 ct. kan worden teruggebrachitl, In genoemd schrijven werd de noodzaak van aanstelling van een derde school arts nogmaals naar voren gebracht. Bij de aanstelling zullen de gemeenten moeten rekenen op een bijdrage van 48 ct. per inwoner in afwijking van het aanvankelijk veel hoger gedachte be drag. De voorz. bood de raad de processen- verbaal van het hoofdstembureau aan en de processen-verbaal van het Cen traal Stembureau, dit met betrekking tot de uitslagen der verkiezingen en de benoemde candidaten, alsmede de rang schikking der opvolgers. Het Comité Uitzending zwakke kinde ren zal dit jaar een 4-tal kinderen ge durende 6 weken uitzenden. Hiervoor werd een bedrag van f 100,- uit de ge meentekas gevraagd. Op de begroting stond een bedrag' van f 50,-. B. en W. waren van oordeel, dat gezien de opge geven kosten met f 75,- volstaan kon worden. De raad ging hiermee accoord en verleende een aanvullend crediet van f 25,-. Z.h.st. verleende de raad adhaesie aan de motie van de gemeenteraad van Terneuzen inzake de vrije veren. Op voorstel van B. en W. werd de sub sidieaanvrage van de Stichting lucht- verbinding Z.-Vlaanderen voor 1958 afgewezen. Gevraagd werd 4 ct. per in woner. Op het desbetreffende verzoek van de Esso-Nederland werd toestem ming verleend tot het oprichten van 'n derde benzinepomp ten behoeve van garage de Zeeuw aan de Hoogstraat genomen om je bij je eerstvolgende be zoek een warm onthaal te bereiden. Mis schien wil je zo vriendelijk zijn in de eerstkomende dagen? Het meisje heeft orders om je onmiddellijk binnen te la ten, zie je? Je hoeft niet meer voor het raampje te blijven staan." Hij zweeg een hele tijd en zei toen op norse toon: „Keer om. Ik wil naar de stad terug." „Ik kom er net vandaan en ik ben pas over een paar uur weer thuis. Bevalt me gezelschap je ineens niet meer?" Han neke voelde, dat ze overwicht over hem kreeg en werd een beetje driest. „Ik moet dadelijk naar de stad terug,' besliste hij. „Zo je wilt. Ik zal je bij de eerstvol gende bushalte afzetten. Ieder kwartier gaat er een naar de stad." „Ik heb niet genoeg geld bij me." „Dat is ook wat, hé? Nou, dan ga je wandelen. Dat is goed voor de spijsverte ring." „O ja? Wandelen, zei je? Wie heeft mij gevraagd in te stappen?" Hanneke dacht even na. „Oké, je hebt gelijk. Ik zal je terugreis betalen". Bij het eerste bushaltebordje stopte ze en diepte een gulden uit haar porte- monnaie. „Alsjeblieft meneer, dat is ruim voldoende voor een enkele reis naar de stad en een trammetje naar de „Gouden Leeuw". Het beste met je zaak hoor. Kom nog eens aanwippen. Je bent Wij brengen U 3 extra voordelige en interessante aanbiedingen. 100 Orlon vesten in wit, bleu, koren, geel en steenrood f 24,75 Bijpassende jumper f 14,75 Kamgaren costuums in de zéér moderne pied de poule, maten 36 tot en met 44 f 69,50 Bijpassende org.minicare blouse f 9,75 japonnen voor de grote maten met ingezette mouw, zéér goede coupe en afwerking, maten 46, 48, 50, 52 f 39,50 Japonnen met jasjes apaite dessins, zeer goede coupe f 57,50 Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak inclusief het aanbrengen van een licht mast. Het erfpachtsrecht op het door W. J. Dingemanse in de Gentsestraat be woonde perceel werd voor 50 jaar ver lengd. Gezien de veel gunstiger voor waarden voor betrokkene werd de ca non van 2 op 4 ct. per m2 gebracht. De algemene politieverordening wérd gewijzigd. Allereerst werd hierin de in voering van uniforme vuilnisvaten vastgelegd. Ten tweede werd het slui tingsuur der café's, die sinds de vast stelling der politieverordening in 1893 officieel op 10 uur n.m. was bepaald, beslist welkom, hoor Zwijgend nam hij de gulden aan en stapte uit. De verwensing, die hij uitte toen ze weer gas gaf, kon zij niet horen. Met een triomfantelijke blik op haar ge zicht reed ze tot de eerste zijweg, waar na ze via een binnenweg weer naar de stad reed. Als ize een beetje geluk had, was zij degene die aan het langste eind had getrokken. Ze had hem overbluften ze was er van overtuigd dat hij het ver haaltje accepteerde, dat haar man alles van haar verleden wist. Dat was nu alweer enkele weken gele den en sedertdien had ze niets meer van Jaap gehoord. Juni was gekomen en Du bois had een pension besproken op Ame land. Samen zouden ze heerlijk gaan ge nieten van een veertiendaagse vacantie in het begin van Augustus. De donkere wolken, die zich boven het hoofd van Hanneke Dubois geboren Schoneveld, hadden samengetrokken, waren opge lost. Nu scheen de zon weer en niets ver duisterde haar huwelijksgeluk. Tot die warme zomeravond in het be gin van Juli. HOOFDSTUK XXII. Het was een gloeiend-hete dag ge weest en Hanneke had alle ramen wijd open staan om zodoende iets van de avondkoelte op te vangen. Zelf lag ze in een gemakkelijke, luchtige jurk in een fauteuil te lezen, toen haar man thuis-

De Schakel | 1958 | | pagina 1