Esso 3 BOBBE A r VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN v__ Plaatselijk Nieuws Feuilleton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN I WIM FENIJN oliehandel - Breskens TIPS VAN BOBBE damesmantels 2e Apart zonnejurkje 3 Vlotte zomerrokken dejchakel ALG. NIEUWS BLAD *3* Jaarqane; Nr. 6gó Vrijdag 6 juni 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F4 SMOOR. DE HULSTER - DORPSS"! "RAAT 10 - BRESKENS - TEL.^Ü - GIRO 358296 Breskens Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam Maandag avond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Eekhout. Mevr. M. Niermans-Gossije was nog steeds wegens een haar over komen ongeval afwezig. Aangezien de tijd tussen de laatste vergadering en die van thans te kort is geweest, is er geen gelegenheid geweest de notulen gereed te hebben. Deze zullen de volgende ver gadering aan de orde komen. Het raads besluit tot toekenning van een duurte - toeslag over het le halfjaar 1958 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel, ontmoet bij de mi nister van binnenlandse zaken, zowel als bij G.S. geen bedenkingen.Enige tijd geleden is er in de raad nog al iets te doen geweest, vooraleer er toe werd overgegaan een garantie beschikbaar te stellen voor een tweetal vissers, die een proef zouden nemen met de makreel visserij. Thans moesten B. en W. met de mededeling komen, dat de fa. Van der Vis afziet van de voorgenomen proef. De heer E. Seuss sprak hierover zijn verwondering uit, dat na zoveel bespre kingen en alle moeite, die de gemeente zich heeft getroost, de betrokkenen nu zonder meer besluiten van de proef af te zien. Spr. informeerde of ook de re denen zijn opgegeven. De voorz. deelde mee, dat er een aantal redenen zijn, na melijk dat de makreelvangst niet goed aansluit op het haringseizoen, waardoor veel heen en weer moet worden gevaren. Ten tweede, door de andere vismethode en tenslotte een te schrale opbrengst der makreel visserij. Thans kwam het verzoek van de gemeente Temeuzen weer aan de orde adhaesie te willen be tuigen aan haar motie inzake de vrije veren. B. en W. stelden voor adhaesie te betuigen. Evenals in de vorige vergade ring staakten ook nu weer de stemmen. De heer W. v. d. Hooft wenste herope ning van de discussie, aangezien er thans weer andere gezichtspunten zijn. De voorz. zei, dat in de vorige vergadering uit ten treure werd gediscussieerd en dit dus nu niet nodig te achten. De heer v. d. Hooft bleef op discussie aandrin gen. Na stemming bleek de meerderheid niet voor een discussie te zijn. De heren W. v. d. Hooft, A. J. Vermeulen, I. de Jonge, P. J. Notebaart en J. van Haneg- hem stemden voor het voorstel van B. en W., de heren F. Goethals, C. de Feij- ter M. Meeusen, Th. Cambier en E. Seuss tegen. De voorz. kwam tot de conclusie, dat het voorstel geacht moest worden te zijn verworpen en men dus geen adhae sie zal betuigen. Op het verzoek van het bestuur van de R.K. kleuterschool werd een bedrag van f 408,beschikbaar ge steld voor aanschaffing van ontwikke lingsmateriaal. De bewoners der nood woningen in de Bloemenwijk hebben veel hinder van het druppen van de da ken en het overlopen van de kleine gootjes. Om een afdoende oplossing te krijgen is het nodig zinken mastgoten aan te brengen, waarvan de kosten op f 10.100,worden geraamd. Het minis terie van volkshuisvesting en bouwnij verheid heeft meegedeeld, dat de uitga- door JOKE DE VALK 30. Hanneke legde de hoorn op de haak en viel toen op een stoel neer, waarna ze begon te snikken. Willie, die haar mevrouw advies wilde vragen over de broodbelegging, zag Hanneke voorover op de leunstoel en hoorde haar huilen. Ze vond het toen beter zich discreet te rug te trekken en zelf maar de belegging uit te kiezen. HOOFDSTUK XX. Enkele dagen later kondigde Dubois aan, toen hij thuis kwam, dat Josienmet haar aanstaande man die avond zouden komen. „Leuk," zei Hanneke, toen ze haar man een zoen gegeven had. „En, heb je al een advertentie opgegeven?" „Glad vergeten. Help me onthouden dat ik het morgen even doe". „Ik zal zelf wel de tekst opstellen," zei ze lachend. „Je hebt al genoeg aan je hoofd. En dan breng ik het morgenoch tend zelf wel even naar de bladen". „Hanneke, je bent een schat". „O, alleen daarom?" vroeg ze olijk. De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 506 ven als afzonderlijke post op de exploi tatierekening der noodwoningen mogen worden gebracht, wat dus betekent, dat 10 pCt. ten laste van de gemeente komt. De heer Goethals wees er op, dat er reeds vele voorzieningen izijn getroffen ten behoeve van de bewoners van de Bloemenwijk, o.m. het aanbrengen van een kolenkist bij iedere woning, het planten van heggen, enz. Spr. wenste, dat ook de nodige aandacht aan de wo ningwetwoningen zou worden besteed. Spr. vond het niet juist uit de publica ties van de pers te hebben moeten op maken, dat de goten reeds door de ge meente zouden zijn toegezegd, althans de voorzitter van de Buurtvereniging „De Bloemenwijk" had deze mededeling gedaan. De heer W. v. d. Hooft zei de door de heer Goethals gesignaleerde uitspraak te hebben gedaan naar aan leiding van een mededeling door B. en W. De heer Meeusen zag liever zo min mogelijk aan deze noodwoningen uitge geven. Hij oordeelde het als voldoende, dat boven de deuren een stuk goot wordt aangebracht. Daar steeds twee deuren naast elkaar zijn, kan men met de helft der lengte goot toekomen. De voorz. zei, dat de raad zich moest reali seren, dat, wanneer zij tot aanbrengen der bedoelde goten overging, het neer zou komen op een uitgaaf van f 4,50 per woning ten laste van de gemeente. De heer Seuss zei meermalen te hebben op gemerkt hoge kosten aan de noodwo ningen te vermijden. Maar aangezien het hier om noodzakeijke voorzieningen gaat, was hij er voor. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de goten aan te laten brengen, terwijl een aantal voetpaden en brandgangen zullen wor den herbestraat. Met deze bestratings- werken is een uitgaaf van f 5000,ge moeid. De voorwaarde werd gesteld, dat deze werken eerst tot uitvoering zullen komen als de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid hier tegen geen bezwaren heeft en de hieruit voor de gemeente voortvloeiende kosten maximaal 10 pCt. of f 500,zullen be dragen. B. en W. heeft de suggestie, welke enige tijd geleden in de raad werd gedaan, het zwembad op korte termijn verbeterd te krijgen, onderzocht, waarbij is gebleken, dat het gestelde idee niet kon worden verwezenlijkt. In overleg met het bestuur van de zwem vereniging, heeft B. en W. besloten het zwembad dit seizoen te laten voor wat het is, behoudens het normale onder houd. Wanneer de raad bereid is een bedrag van f 30.000,beschikbaar te stellen, stellen B. en W. zich voor het zwembad het badseizoen 1959 grondig te doen opknappen. De heer W. v. d. Hooft meende dat men thans met de werke loosheid zal moeten trachten het werk in D.A.C.W. verband te doen uitvoeren. De heer Seuss wijst er op, dat de ver betering van het zwembad heel urgent Hij nam haar in zijn armen en kuste haar nog eens. „Om alles, lieveling, dat weet je wel". Ze maakte zich vlug los uit zijn armen. „Denk om het meisje". „Ach ja, een man kan niet eens in zijn eigen huis zijn vrouw naar believen kus sen". „O, maar ik kom anders niets te kort, hoor". „Dat moet ook niet". Aan tafel vroeg ze: „Nog wat bijzon ders vandaag?" Hij schudde zijn hoofd. „Het is rustig de laatste tijd. Deze periode van hoog conjunctuur is een slechte tijd voor de advocaten. Maar goed, dat er nog echt scheidingen zijn „Maar Jan „Sorry, liefje, dat had ik natuurlijk niet moeten zeggen. Enfin, je weet wel dat ik zelfs nog pogingen doe om de scherven te lijmen". Ze knikte. „Ik weet het, jongen. Zeg, blijven ze lang?" „Lang? Wie?" „Wel, Josien en haar aanstaande man". „O, dat weet ik zo niet. Welnee, zij moet morgenochtend weer op tijd aan het werk en hij moet vanavond nog naar Delft terug". Om half acht kondigde het meisje aan, dat meneer Grobbe en juffrouw Derks er waren. Hanneke en haar man liepen naar de gang om het tweetal te is en zei het toe te juichen, dat de heer v. d. Hooft met het idee komt de uitvoe ring in DA.C.W. verband te doen. Wan neer de gemeente het werk zelf uitvoert, kost het rond f 25.000,—, in D.A.C.W. verband f 80.000,waarbij de gemeente als Rijkssubsidie de kosten boven de f 25000,beschikbaar gesteld worden. De raad verklaarde zich hiermee ac- coord. Bij ingebruikname van de nieuwe veerhaven zullen de autobusroutes van de S.B.M. en Z.V.T.M. morden verlegd. B. en W. hebben het denkbeeld opgevat aan het begin van de Boulevard een z. gn. Abri (wachtgelegenheid) te plaat sen. Aanvankelijk werd gedacht aan de groenstrook voor de woning van P. J- Roth, thans wil B. en W. zich eerst nog eens beraden na ingewonnen advies bij de verkeersafdeling van de A.N.W.B. Als mogelijke andere plaats is gedacht aan de hoek van de Westlandstraat. De kos ten zijn f 2000,De heer v. d. Hooft informeerde of de stopplaats bij de smid Leenhouts gehandhaafd blijft en zo ja, dan zou aldaar ook een Abri zeer wel kom zijn. De voorz. zegde toe dit te zul len onderzoeken en deelde nog mee, dat de bussen naar de boot niet steeds over Breskens zullen rijden. De heer Goethals meende te weten, dat het de bedoeling is afwisselend een bus vanaf de boot en naar de boot toe te laten rijden over Bveskens. De gedachte werd geopperd dat een Abri nog al gemakkelijk bescha digd kan worden door de jeugd. De voorz. zei hierover in het minst niet on gerust te zijn. De muziektent met haar glaswerk heeft nooit een gebroke glas. De voorz. zei heel tevreden te zijn over de Breskense jeugd. Tot slot deelde de voorz. nog mee, dat de bussen uit Hoofd plaat (zes per dag) door Breskens zullen rijden, waardoor de inwoners uit het Oostelijk deel van Breskens gelegenheid hebben hiermee naar de nieuwe veerha ven te rijden of terug. Besloten werd de bedoelde Abri te plaatsen op een nader te bepalen plaats. Naar aanleiding van een verzoek van de kerkeraad der Herv. gemeente te Breskens om ten behoeve van de inrichting van het jeugdhuis een bijdrage ineens van de gemeente te mogen ontvangen werd op voorstel van B. en W. besloten een bedrag van f 1500,beschikbaar te stellen. Nog geen besluit werd genomen op het ver zoek om een subsidie ter dekking van een eventueel exploitatietekort. De heer Meeusen zei, dat het tot grote vreugde stemt, dat B. en W. met dit voorstel is gekomen. De heer v. d. Hooft zei het van harte toe te juichen, dat er iets tot stand gekomen is, dat niet verzuild is en dat de Herv. gemeente iets heeft wil len doen voor de gehele Breskense jeugd Spr. zag graag, dat de gemeente dit werk zal blijven stimuleren, alleen zou hij het betreuren, dat het gebouw voor doeleinden wordt gebruikt die tot nu toe door de Horecabedrijven werden begroeten; Hanneke met een kleur, om dat zij sedert de vacantie Grobbe niet meer had gezien. De begroeting was overigens onge dwongen. Grobbe drukte Hanneke rus tig de hand en zei: „Ik vind het prettig, dat ik op deze wijze weer met u mag kennismaken, mevrouw". „Het genoegen is geheel wederkerig; meneer Grobbe". „Zeg lui, laten we dat gemeneer en mevrouw nu maar laten vervallen. Han neke kennen jullie en ik heet Jan," zei Dubois lachend. „Mag ik jullie voor gaan?" Josien, die achter Dubois de salon betrad, keek nieuwsgierig in het rond. Misschien was er even een tikje jaloe zie in haar stem toen ze tot haar vriendin zei: „Meid, Hanneke, je bent een koningin in zo'n paleis". Hanneke lachte een beetje verlegen. „Ja, het is een pracht van een huis, hè?" „O," zei Josien, die dadelijk weer zich zelf was, „ik durf nergens te gaan zit ten, want ik ben bang dat ik nooit meer overeind kom". „Val maar ergens neer hoor," lachte Dubois. „In geval van nood zal je aan staande man je wel overeind helpen". Het werd een prettige avond en de :ieer was ongedwongen. Hanneke keek af en toe eens van terzijde Grobbe aan en kwam tot de conclusie, dat Josien Wij brengen U 3 inte ressante en voordelige aanbiedingen Zware zijden Ottoman- jaquard in zwart, R A.F.-blauw, tur quoise havana, .n r-r> maten 38 t.m. 50 4y,0U met jasje van prima structuur cotton, maten 38 t.m. 44 42,50 in de nieuwe structuurstoffen bloem- en randdessins, maten 36 t.m. 44 16,75 Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak verzorgd. Weth. van Haneghem zei, dat hieraan niet te ontkomen is. Men moet toch trachten een sluitende exploitatie te verkrijgen. Het ligt aan de keus van de mensen zelf; de een houdt liever een bruiloft in een café of hotel, de ander in een gebouw zoals het jeugdhuis. Voorts werd besloten nog een 60-tal stapelstoelen beschikbaar te stellen voor het jeugdhuis. Als toegevoegd punt aan de agenda kwam een bespreking over de bouw van een goede keus had gedaan. Hij was on getwijfeld heel wat ouder dan Josien. Natuurlijk, ze wist immers zijn leeftijd, ongeveer drie- of vier en dertig. Maar wat hinderde dat? Josien zat hem met haar ogen op te eten. Stil Hanneke, zelfben je ook stapel op je man.Waar om zou Josien het niet zijn op Grobbe? Om half twaalf namen ze afscheid. „Kom nog eens een avondje vöór je gaat trouwen," nodigde Dubois het 2- tal uit. „We hebben het erg leuk gevon den". „Ja hoor," vulde Hanneke aan, „doe het maar gerust". Josien knikte en greep Grobbe bij zijn arm. „Dat mogen we niet afslaan, wat jij, Flip?" „Ik vind het uitstekend, dat weet je wel". Nadat ze vertrokken waren en Dubois de deur op het nachtslot had gedaan, draaide hij zich om naar zijn vrouw. „En? Geen spijt ervan, dat je Jan Du bois verkoos boven Flip Grobbe?" Ze kwam langzaam naar hem toe en toen ze vlak bij hem stond, vleide ze haar armen om zijn hals: „Ik zou jou voor niemand willen ruilen, Jan". „En jij bent voor mij het licht van mijn leven, liefste," zei hij zacht, haar gezicht naar zich toetrekkend. Ze beantwoordde zijn kus en keek hem diep in zijn ogen. „Zul je altijd zo van me blijven houden, lieveling?" vroeg ze.

De Schakel | 1958 | | pagina 1