VAN MEENEN, Wens, Vooi KWALITEIT en DUURZAAMHEID kiestGAZELLE" I v7oS Vulpen NU Hollandse toerfiets geen 100 gulden Gein. CRIISON - i. rijwielen - Dorpsstraat 53 - Breskens V. VAN HOUTE i Zn., Breskens Firma SMOOR i DE HULSTER Zitting Kantongerecht te Oostburg maar voor nog gezond en Horlogerie J. Hovesladi Aardenburg - Oostburg De kappers naast de kerk Alhier verkrijgbaar: Hei hobby-blad voor vader en zoon Nu een prima Sport pl. f 10,Super sport pl. f 15,- Kijken kost niets, dus loop even bij ons binnen vóór U koopt Telefoon 801 Agenten R.S.- en Record rijwielen vaardigd welke de punten zal bespre ken en opstellen die bij Minister Algera zullen worden toegelicht. Deze commis sie vergadert a.s. Zaterdag om half acht in hotel Meert te Sluiskil. Voor Weste lijk Z.-Vlaanderen werden na rijp be raad hierin benoemd de heren F. Ko- lijn te Oostburg, A. J. Risseeuw te Schoondijke, A. Roest te Breskens, de heer Dorst te Goes, E.V.O.-vertegen woordiger, de heer Schijf voor het be roepsvervoer en de heer H. Oosterbaan te Oostburg, waaraan tenslotte de heer Naeijaert nog werd toegevoegd. De kosten van drukwerk, secretariaat, eniz., zo werd besloten, zullen gezamen lijk worden gedragen. Met een gloedvol betoog, waarin de voorzitter dank bracht voor de prettige besprekingen werd de vergadering gesloten. Echter niet nadat de voorzitter er met nadruk op had ge wezen, dat straten opbreken, en het be letten van het varen der veerboten, be neden peil is. Op waardige wijze zal Z.- VI. in den Haag haar belangen beharti gen. Zij zal dit doen door een persoon lijk gesprek met minister Algera, en een goed georganiseerde optocht naar het Binnenhof in den Haag. Hierin zullen honderden auto's meerijden. Ook uit West Z.-Vl. zulllen vele auto's deelnemen Het is de bedoeling dat niet slechts de luxe auto's doch vooral het vrachtver voer aan deze tocht zal deelnemen, om met deze daad te bekrachtigen, dat Z.- Vl. weet dat haar levensader met de rest van Holland door hoge tarieven niet mag worden afgesneden. Op de reactie, dan maar Belg, antwoordde de voorzitter be wogen, dat Zeeuwsch-Vlaanderen Ne derlands is, en door Nederland uit haar benarde positie wil worden gehaald, op dat Zeeuwsch-Vlaanderen zich ook in de toekomst volledig zal kunnen ontplooi en. FILMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens brengt U Zaterdag 31 Mei a.s. een pakkend jungle-avontuur met enorme sensaties en de held der wildernis Johnny Weiss- muller in „Jungle Jim en de zwarte duivels". Het actievolle verhaal van een diamantensmokkel door de man, waar van men dacht dat hij de daders zou ontmaskeren. Brandende dorpen mar keren hun weg, tot Jungle Jim opstaat en de bergen boven hem doet splijten. Actie en sensatie. Zondag 1 Juni om 4 en 8 uur en Woens dag om 8 u.één der grootste filmwerken der laatste tijd: „De familie Trapp"met Ruth Leuwerik en Hans Holt. Het hart verwarmende verhaal van een vader (oud zeekapitein) die zijn zeven kinde ren opvoedt na de dood van hun moe der alsof het zeecadetten zijn. Hierin komt verandering als een novice uit een naburig klooster de kinderen gaat op voeden, wat haar zo wonderbaarlijk goed afgaat, dat allen van haar gaan houden, zelfs de vader gaat haar lief hebben. Al met al wordt het een gezin, zo gelukkig, dat zij zich ondanks vele tegenslagen handhaven, mede door de onmetelijke goedheid van het moeder hart. Een zeldzaam filmwerk in prach tige kleuren. DUIVENSPORT Duivenver. „De ReisduifBreskens Uitslag prijsvlucht uit St. Quntin op Zaterdag j.l. Los 11 u. 25 min. Aank. Ie duif 13 u. 15 min. 48 sec., snelh. 1576 m. per min. 1 Sj. Janssen, Br. 2, 6, 10, 13 A. Ver- duijn, Br. 3, 4, 5, 7, 9, 17 J. Ameele, Hpl. 8, 14, 21 J. Huigh, Br. 11 J. Fenijn, Br. 12 en le overd. A. Versprille, Br. 15, 16, IS W. Roth, Br. 18 J. Janssen, Br. 20, 22 W. Carels, Br. 23 L. Basting, Gr. 24, 25 A. Jansen, Sch. Duivenver. „Strijd in Vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zon dag j.l. Los 6.30 u. Aank. le duif 8 uur 50 min. 29 sec., snelh. 1500 m. per min. 1, 2, 25, 33, 42 Joh. v. d. Wege. 3, 4, 5, 13, 24, 40, 46 L. v. d. Wege. 6, 12, 15, 17, 36, 38 Schautt.-de Roo. 7, 22, 45 en le overd. J. Becu. 8 I. Vermeulen. 9, 16, 18, 26 A. van Gijs. 10, 35 C. Brakman. 11, 34, 47 C. de Poorter. 14 A. Bouwens. 19, 29, 31. 48 J. van Driel. 20, 27 J. Vermeu len. 21 J. Merk. 23, 37 J. van Haneghem. 28 J. van Hoeve. 30, 32 J. Risseeuw. 39, 41, 50 J. de Roeck. 43 H. Elfrink. 49 J. Stokkerman. MAGNETISCHE MIJN VOOR NIEUWE WATERWEG OPGEVIST. Schipper Tanis van de Ouddorp 7 heeft Dinsdagavond voor de monding van de Nieuwe Waterweg een magneti sche mijn met een gewicht van pl.m. 1500 kg. naar boven gehaald. Na drie uur hard ploeteren had hij het „appa raat" aan dek. Hij zette met zijn schip koers naar de Scheveningse haven, waar hij de mijn- opruimingsdienst van zijn vangst in kennis stelde. Deze haalde ca. 800 kg. springstof uit het gevaarte. Het bleek een magnetische mijn te zijn die in de oorlogsjaren door Engelse marineschepen voor de monding van de Nieuwe Waterweg was gelegd. De schipper heeft behoorlijke schade aan zijn netten geleden. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, telel. 367 Het kantongerecht te Oostburg kwam voor de gebruikelijke maandelijkse straf- zitting bijeen. De 18-jarige scholier A. M. L. te Oostburg, die het rijbewijs voor de auto wilde halen, oefende in een auto terwijl zijn vader, die wel een rijbewijs heeft, als bijzitter fungeerde. Hiermee werd voldaan aan een wettelijke ver plichting. De politie constateerde echter, dat de handrem aan de linkerkant van de bestuurder was aangebracht, zodat de bijkitter in noodgevallen niet kon ingrij pen. De uitspraak luidde f 12,boete s. 3 dagen. De 25-jarige student P. J. M. te Utrecht was in October 1957 des avonds te 11,30 uur in de Zuidlangeweg te Bier vliet aangetroffen, terwijl hij met een auto reed, die niet voorzien was van de voorgeschreven koplichten. Omdat verd. tijdens de zitting van 27 Maart j.l. meen de te moeten ontkennen, werd de zaak aangehouden. Thans was verd. niet ver schenen. Bij verstek werd hij veroor deeld tot f 15,s. 3 dagen. C. J. B., 23 jaar, chauffeur te Groede, reed op 29 Juni 1957 zijn vrachtauto uit de garage, gelegen in de Schuitvlot- straat te Groede. Zachtjes achteruit rij dende kwam B. uit de garage de weg op. Een motorrijder, die juist kwam aange reden, botste tegen de vrachtauto, waar door de motorrijder kwam te vallen en aan de opgelopen verwondingen overleed Enige malen is deze zaak aangehouden onder meer voor een nader onderzoek van de Rechter-Commissaris. Aanvanke lijk luidde de eis f 80,s. 16 dagen. B. zei, dat hij steeds zorgt, dat er iemand aanwezig is om uit te zien, als hij zijn vrachtauto uit de garage rijdt. De 29e Tuni echter had hij niemand beschik baar en aangezien hij zich bewust was vran het gevaar, reed hij opzettelijk heel langzaam achteruit, eigenlijk nog lang zamer, dan stapvoets. Van grove schuld kon in dit geval echter geen sprake zijn, wel van hinderen van het overige ver keer. Eis f 20,— s. 4 dagen. Uitspraak f 15,s. 3 dagen. De 64-jarige landbouwer J. V. te Sluis reed op 28 Sept. 1957 in de Nieuwstraat te Sluis in een voor hem verboden rich ting, voorts heeft verd. niet rechts ge reden, waardoor hij een botsing veroor zaakte met een scooter. Verd. ontkende het ten laste gelegde. Hij zei aan het be gin van de Nieuwstraat te zijn afgestapt en met de fiets aan de hand de rijweg over gestoken te zijn, waarbij hij door de scooter werd aangereden. Hij meende zijn bewering te kunnen staven door een tweetal getuigen. De zaak werd aange houden tot de zitting van 25 Juni, tij dens welke de getuigen zullen worden verhoord. De 42-jarige handelaar U. G. M. te Maldeghem had één zijner chauffeurs met een vrachtauto met aangekoppelde aanhanger op weg gestuurd. Op de Rijksweg te Aardenburg brak de koppe ling. De aanhanger reed over de berm en duikelde de sloot in. Gelukkig was er op dat moment geen verkeer en ook wa ven er geen voetgangers, anders was het leed niet te overzien geweest, aldus de kantonrechter. Verd. betoogde, dat hij de koppeling wel eens had laten maken, maar geen technicus te ziin. Zijn gara gehouder had hem op de hoogte moeten stellen met de ondeugdelijkheid van de koppeling, aldus verd. Voorts gaat hij met' zijn vrachtauto naar de jaarlijks schouw, ook daar heeft men hem er niet op gewezen. De kantondechter vond, d^ hij zich achter niemand moest trachten te verschuilen. Verd. is uitsluitend en alleen verantwoordelijk voor de toestand van zijn rollend materiaal. Conform de ~is werd verd. tot een boete van f 75,s. 15 dagen veroordeeld, met verbeurdver klaring der ondeugdelijke koppeling. De 41-jarige C. P. de C., vlasser te Aardenburg, reed op 10 October 1957 over de Sarabeijtsweg te Aardenburg. Ter plaatse, waar deze weg de Biezen- dijk kruist, verleende C. aan Dr. Hage te Aardenburg, die van rechts kwam, geen voorrang. Het gevolg was een botsing met materiële schade. De eis was f 35,- s. 7 d. De kantonrechter wilde rekening houden met het feit, dat de schade met de tegenpartij netjes is geregeld en von niste f 25,- s. 5 d. De 39-jarige J. B., naaimachinehande laar te Oostburg werd overtreding van de Prov. Landschapsverordening ten laste gelegd. B. had namelijk een dubbel reclamebord, gemonteerd op een 1-assig aanhangwagentje in een weide langs de Prov. weg Oostburg-Draaibrug geplaatst wat in strijd is met de landschapsverod- dening. Dhr. B. betoogde te hebben ge ïnformeerd of hij door de reclamewagen in de weide te piaatsen niet met de ver ordening in strijd handelde. Hem was ontkennend geantwoord. Voorts zei verd. het wagentje regelmatig te gebruiken en het wagentje inderdaad ter plaatse heeft gestaan. De eis luidde f 11,- s. 2 d. Omdat het hier een principiële kwestie was en om de gelegenheid te openen in beroep te gaan, veroordeelde de kanton rechter verd. conform de eis. De 37-jarige G. W. D., expediteur te Schoondijke, reed op 3 Sept. 1957 na geparkeerd te hebben op een parkeer- strook langs de Rijksweg, langzaam de weg op om zijn reis voort te zetten. Een achterop komende personenauto, be stuurd door de heer J. J. B., garage houder te Breskens, die met een ver vaarlijke snelheid (snelheidbeperking bestond toen nog niet in de bebouwde kom) kwam aangereden week naar links uit om de vrachtwagen te passe ren. Het uitwijken geschiedde zodanig, dat de personenauto tegen een stalen lichtmast aanreed die afknapte, vervol gens door een ijzeren hekwerk sprong en tegen de gevel van een huis tot stil stand kwam. Dhr. G. W. D. werd ten laste gelegd het achterop komende ver keer in gevaar te hebben gebracht en dhr. B. werd ten laste gelegd in de be bouwde kom op de Rijksweg met een te grote snelheid te hebben gereden. Dhr. D. verklaarde in de spiegel te heb ben gezien, dat op pl.m. 250 m. afstand een personenauto naderde. Daarom ver liet hij ook langzaam de parkeerstrook om de auto gelegenheid te geven tot passeren; hij kwam, zoals hij verklaar de, geleidelijk stapvoets de Rijksweg op gereden. B. zei voor de Krabbendijk een Mercedes te zijn voorbij gereden meteen snelheid van pl.m. 120 km., toen hij in Schoondijke kwam was zijn vaart al verminderd tot 80 km. Hij zag evenwel D. plotseling de weg op komen rijden en om een aanrijding te voorkomen had hij zijn stuur moeten omgooien naar links. Nadat de Off. van Justitie tegen D. f 25,- s. 5 d. en tegen B. f 100,- s. 20 d. had geëist, hielden de beide raads lieden van D., resp. B., n.l. Mr. B. W. M. Drion uit Breda en Mr. H. A. R. de Mul beiden en pleidooi voor hun cliënten. De kantonrechter wil de zaak evenwel nog eens nader bestuderen en zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag i Juni Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Melting van Rijn St. Kruis, 9 uur, Ds. Metting van Rijn Biervliet, 9,30 uur, Eerw. Heer I. Veiduijn Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Doop. Collecte A. C. D. Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Medewerking kerkkoor Woensdagavond 7 uur, avondgebed. Retranehement, 9,30 uur, Ds. Tijmstra Gezinsdienst. Medew. koor. Seheondijke. 9,30 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bijz. dienst hiet zang Collecte Kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Gemeemt Breskectfi. 10 uur, Ds. v. d. Molen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranehement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6,30 uur, Ds. v. d. Molen Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Wouwe, Serooskerke Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee Doopsgez. Gem. Asrdenburg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 1 Juni. ie Zondag na Pinksteren. Feestdag van de Allerheiligste Drievuldigheid. H H. Missen om 7 uur, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half 3, Lof. In de week H Mis om half acht. Maandag, feestdag van Maria Koningin. Donderdag, feestdag van het Allerheiligst Sacrament. Vrijdagie Vrijdag. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Smoor de Hulster, Breskens Mercuriusslraat - Tel. 845 - BRESKENS Bezoekt Zondag 1 Juni a.s. de beslissingswedstrijd welke te BRESKENS wordt gespeeld Aanvang 2,30 uur. is het tiid om in een rustige, gezellige sfeer UW HAAR te laten verzorgen. Nieuw, geschoold personeel. Telefoon 873 Iedere maand weer een overvloed van tintelende Ideeën een frisse douche voor de knutselaar, modelbouwer en doe-zelf man Dorpsstraat 10 - Breskens Zondagsdienst doktoren. Zondag 1 Juni. BreskensGroedeSchoondijke Dr. Jansen, Groede, tel. 366. OostburgAardenburgEede Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. CadzandRetranehementSluis Zuidzande Dr. de Meijer, Sluis, telef. 366 BiervlietIJzendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 366.

De Schakel | 1958 | | pagina 3