Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke is een schrijven binnenge komen, waarin deze tot het adres van het gemeentebestuur woorden van grote waardering spreekt en zijn dank uit voor de totstandkoming van de uitbrei ding van zijn school. Van de zijde van de gemeente Bres- kens is een schrijven binnengekomen waarin mededeling wordt gedaan van de tekst van het telegram, dat door Breskens inzake de verhoging der veer- tarieven aan G.S. van Zeeland is ver zonden, in welk telegram verzocht werd de behandeling der veertarieven op te schorten voor overleg met de gemeen ten en andere belanghebbende instan ties. Dit schrijven werd voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van dit schrijven van Breskens ontstond een levendige dis cussie over de voorgenomen verhoging der veertarieven. Weth. Toesseint noem de het een terugvallen naar de toestand van voor 1945. Ingevolge het verzoek van de Wed, M. Dobbelaere-Kanse om een premie voor woningverbetering, werd een pre mie toegekend van f 150,-, van welk be drag het Rijk f 100,- beschikbaar stelt. De heer C. N. Quist verzocht een per ceel bouwgrond te mogen kopen van de gemeente, gelegen aan de Nijverheids straat en aansluitende aan zijn tuin. B. en W. meenden op grond van het uit breidingsplan dat verzoek niet gunstig te kunnen adviseren, aangezien aan die kant een 5-tal woningen geprojecteerd zijn. Wel wees B. en W. een perceeltje grond aan in de Nijverheidsstraat, waar de bouw van de door Quist gewenste garage wel zou kunnen plaats hebben. De raad was het met de zienswijze van B. en W. eens, zodat het verzoek werd afgewezen, terwijl betrokkene over de mogelijke toewijzing van het andere per ceel zal worden ingelicht. Op het desbe treffende verzoek van mej. G. M. Corijn te IJzendijke werd 'n perceel bouwgrond toegewezen, gelegen aan de Prinses Ire- nestraat, naast het wijkgebouw, waar nog plaats is voor twee woningen. Op voorstel van B. en W. werd besloten om de met de Rijkspostspaarbank aangega ne geldlening van f 300.000,voor een bedrag van f 200.000,te verlengen tot 1 December 1958 tegen een rente van 3 7[8 pCt. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer P. W. Neele of de motie van Terneuzen inzake de verhoging van de veertarieven werd ontvangen. De voorzitter moest ontkennend antwoor den, maar deelde mee, dat de vereniging van B S. en O. in Oost- en West Z.-Vl. gemeenschappelijk bij G.S. hebben ge protesteerd. Wethouder Toesseint her haalde zijn verklaring en noemde het voorts nog een extra belasting, vooral voor de minst draagkrachtigen. In ver band met de beschikbaar stelling van 1 millioen gulden voor D. A. C. W.-werken werd het denkbeeld geopperd of het thans mogelijk is de verbetering van de Willemsweg in D. A. C. W.-verband uit te voeren. De voorzitter ontkende dit. aangezien het werk bij de Provincie in voorbereiding is. In dit verband werd ook nog over de werkloosheid gesproken, waarbij de voorzitter opmerkte, dat men voor de toekomst rekening houdt met een arbeidsreserve van 375 a 400 werk nemers, ook al treedt er ruime verbete ring op in de werkgelegenheid. Benoeming. Met ingang van 2 Juni 1958 wordt de hulpbesteller J. Allaart te Schoondijke in vaste dienst benoemd tot besteller der P.T.T. Aardenburg Collecte. De te Aardenburg gehouden collecte voor t.b.c.-bestrijding ten bate van het Wit-Gele Kruis bracht f 98,22 op. De door dezelfde kruisvereniging gehouden collecte voor 't zwakke kind bracht f 260.32 op. Breskens Bode Bruiscollecte. In de week van 26 Mei tot 1 Juni zal weer de jaarlijkse huis-aan-huls-collecte Josien verdiepte zich nog even in haar boek en toen ze voetstappen hoor de, keek ze lachend op. Maar de lach op haar gezicht bestierf toen ze zag, wie de grote salon binnenstapte. Vlug kwam ze overeind en liep de serre uit, de deur achter zich toeschuivend. Alle kleur op haar gezicht week, maar ze be heerste zich, toen ze nog tegen het meisje zei: „Dank je. Willie, je kunt wel weer gaan". Nadat het meisje vertrokken was, vroeg ze op afgemeten toon aan de be zoeker: „Wat betekent dit?" De man keek haar brutaal lachend aan en knikte, terwijl hij daarna in het rond keek. „Jonge, Hannie, ik moet zeg gen, dat je carrière gemaakt hebt. Me vrouw- Dubois, hè? De echtgenote van de bekende advocaat Dubois. Dat heb ie niet, slecht voor elkaar gekregen, zus". „Mag ik misschien weten wat je komt doen?" vroeg ze op ijskoude toon, ter wijl ze bleef staan en niet van plan scheen haar bezoeker een stoel aan te bieden. „O, niets bijzonders. Ik heb verleden jaar gelezen van je huwelijk. Ja. ik zat toon net iets op te knapoen voor een gijntje, dat mijgelopen Is. Ik ben nu eenmaal altijd een pechvogel geweest, behalve die ene keer dan, dank zij jouw onschatbare hulp. En in de bajes krijgen we tegenwoordig ook kranten, zie je? Ja, de verzorging is heel wat beter dan voor de oorlog. Ze zien wel in. dat we ook mensen zijn, net als alle anderen. (Wordt vervolgd). worden gehouden voor het Nederlandse Roode Kruis. Vorig jaar is de opbrengst zeer be vredigend geweest, ook mede dank zij de ijverige collectrices op de Prov. boot en aan de haven. We hopen echter als het maar even kan op een nog hogere opbrengst. Het doel is het zeker waard. Vlam in de pan. In de nacht van Zondag op Maandag j.l. sloeg bij het patates frites bakken de vlam in de pan bij de Boulevardbewo- nr- D. te Breskens. De bewoners wisten de brandende pan echter naar buiten te krijgen, zon der dat zij hierbij gewond raakten. In dc keuken, waar de brand was ontstaan, is de schade beperkt gebleven tot een wat geblakerd plafond. Aanrijding op terrein nieuwe veerhaven. Woensdagavond omstreeks 5.00 uur had een aanrijding plaats op het ter rein van de nieuwe veerhaven te Bres kens. Bij deze aanrijding waren een vrachtwagen, bestuurd door J. G. en een volkswagen, bestuurd door J. G. V., bei den wonende te Middelburg, betrokken. Behalve enige schrammen werd een portier van de volkswagen ingedeukt. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Biljarten. Van 16 tot 18 Mei werden de kam pioenschappen Walcheren en Zuid-Be veland bandstoten te Ovezande ver speeld van de 2e, le en hoofdklasse libre. A. Hoogstad, lid van de Breskense biljartvereniging, won 4 partijen en verloor er 3, n.l. tegen de drie hoofd klassers. Ook scoorden ze hun hoogste serie tegen Hoogstad, maar toch liet deze de le klassers achter zich en plaat ste zich no. 4 op de ranglijst. Hoofdplaat Benoeming wijkverpleegster Het bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft tot wijkverpleegster voor Biervliet en Hoofdplaat benoemd Zr. Willems uit Sprundel. Haar standplaats zal Hoofd plaat zijn. Retranchement Jubileum. Het echtpaar A. van Hoom-v. Melle hero acht Zondag het feit, dat zij 60 jaar geleien in het huwelijk traden. Het hoeft geen betoog, dat het die dag in het woninkje in de Noordstraat druk en fezellig was! Kommiezen in sportkledij. O het gemeentelijk sportterrein te Retranchement werden Dinsdag selec tiewedstrijden gehouden voor de douane ambtenaren uit Oost- en West Zeeuws- Vlaanderen. De uitverkorenen zullen deelnemen aan de directiewedstrijden te Eindhoven op 29 Mei. Voor de radio. Zaterdagavond om half elf kan men in het Vara-programma burgemeester J. A. Leenhouts horen in de rubriek: ..Waar blijft de tijd", waarbij Henk van Stipriaan de klok in woord en muiziek 10 je ar terugzet. Ouderavond. Tijdens de ouderavond van de open bare lagere school werden de aftreden de commissieleden mevr. L. de Meij- den Hamer en de heer M. Leurgans her kozen. Muziek in de kou. „Ons Genoegen" concerteerde Zater dagavond op de Markt. De heer J. v. d. Bussche liet zijn muzikanten een pit tig programma blazen, hetgeen vanwege de polaire luchtstromingen goed gezien was. Het is te begrijpen, dat er voor dit concert geen grote belangstelling be stond. Slul» Vergadering bridgeclub. Dc bridgeclub te Sluis besloot op een vergadering het bestuur met 2 personen uit te breiden. Het is thans als volgt sa mengesteld: J. P. J. Wage, voorzitter; M. A. Sanders, secretaris: mevr. W. Lu- eijr. penningmeesteres; J. Aers (Brug ge) en P. Bosch. Zuldzande Ten bate van de sportvereniging In zaal P. de Witte gaf de Sportver- enig'ng „Zuidzande" een bal om de kas t.e lersterken. Het werd verzorgd door het ensemble „Pierre Leenhouts" en mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Oostburg Raadsvergadering De raad van de gemeente Oostburg kwam Woensdag j.l. in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Mr. K. Hoekzema. De heer W. de Coene had een opmerking naar aanleiding van de notulen, die overigens ongewijzigd werden vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen merkte de heer J Barendregt op. dat het zijns in ziens niet nodig is Ir. Elders van het wa terschap Het Vrije van Sluis op te nemen in de zwembad-commissie, maar liever zag, dat het een raads-commissie bleef. Over deze kwestie ontstond enige dis cussie. waarna de raad er mee accoord ging de heer Elders voor genoemde com missie te vragen. Blijkens een ingekomen stuk van de Minister van Binnenlandse Zaken heeft de verordening op de hef- fing van rioolbelasting de Koninklijke goedkeuring verkregen. Ook heeft G. S het raadsbesluit tot het afstaan in be woning van twee woningen aan mei. J. J. v. Houte, aan de Bredestraat goedge keurd. Eveneens keurde G. S. goed de verkoop van grond aan de Bredestraat- Noordwal aan de B. P. M. te Amsterdam, In een der vorige raadsvergaderingen uitte de raad de wens in kennis te wor den gesteld van d.e inhoud van de brief van Rijkswaterstaat aan het ingeni eursbureau Rothuizen 't Hooft inzake het tracé van de nieuwe Rijksweg. Thans berichtte het architectenbureau, dat zij de zakelijke inhoud van dat schrijven aan de raad heeft weergegeven. In dit verband vroeg de heer Barendregt te in formeren of de lijn van de nieuwe Rijks weg, zoals aangegeven in de brief van September 1955 onveranderd is gebleven. De kwestie C. le Nobel inzake overdracht van bouwgrond aan de gemeente en de exploitatie daarvan in de omgeving van de Zuidwal is volkomen in een impasse geraakt. De heer le Nobel gaat niet van zijn standpunt af, dat hij niet wil bij dragen in de kosten van aanleg van de straat. Het gevolg van dit vastlopen is, dat de straat er niet kan komen. De heer Barendregt meende te weten, dat de grond nu allemaal is verkocht, en stelde voor de heer le Nobel nu te vragen zijn eisen te laten varen, waarmee de raad accoord ging. Voorts kwamen de adres sen van de gemeentebesturen Terneuzen en Breskens inzake de vrije veren aan de orde. De voorzitter gaf allereerst zijn mening omtrent een en ander. Hij zei allereerst dat de veertarieven veel te hoog liggen en kon niet accoord gaan met de invoering van identiteitsbewijzen voor de Zeeuws-Vlamingen, niet alleen, dat dit een grote administratieve romp slomp met zich mee brengt, maar tevens onbillijk zou zijn tegenover de rest dei- Nederlanders. In dit verband gebruikte spr. het woord „Sperrgebiet". Het is ge wenst, diegenen, die regelmatig gebruik moeten maken van de veerdienst, op een zo eenvoudige manier als mogelijk is, te voorzien van zo goedkoop mogelijke ver voersbewijzen. In dit verband noemde de voorzitter b.v. scholierenkaarten, ar- beiderskaarten en rittenkaarten, zoals men die in de tunnel van Antwerpen kent. De heer J. Leenhouts wees op de ruim 300 arbeiders, die dagelijks heen en weer moeten reizen met de boot, voor deze mensen vond hij de invoering der veertarieven een extra zware last. De heer Dekker zei in beide adressen een gemeenschappelijke lijn te missen, hij noemde dit een spraakverwarring. Vóór alles is het ook noodzakelijk dat er een zekere eenheid in de verlangens komt. De raad kon het daarom niet eens zijn met de inhoud van beide adressen, maar onderschreef de woorden van de voorzitter. Ingekomen was een verzoek van de feestcommissie voor de ingebruikname van het nieuwe gemeentehuis. Zij vroeg een subsidie van f 1750,-. B. en W. stel den voor een bedrag van f 1250,- ter be schikking te stellen met de voorwaarde, dat de besteding in overleg met B. en W. zal geschieden. De raad ging hiermee accoord. Bij de beschikbaarstelling van grond aan de fa. J. Oosterbaan aan het Ledel- plein-v. Houtestraat, is door de raad de voorwaarde gesteld, dat in de loodsen geen opslag van hooi, stro en dergelijke mocht plaats vinden. De fa. Oosterbaan verzocht ten behoeve van een juiste be drijfsvoering om vervallenverklaring van de bezwarende voorwaarde. Hier over ontstond een langdurige en leven dige discussie, waarbij de raad er in meerderheid voor bleek de voorwaarden te handhaven. De heer Dekker verklaar de zich tegen handhaving. Dhr. Coene verlangde dat er controle wordt uitge oefend op het schoonhouden van de weg bij de pakhuizen; het stro waait overal in de tuinen, De voorz. zegde toe met de fa. Oosterbaan ook omtrent dit punt in overleg te treden voor het stel len van garanties en het aanbrengen van mogelijke voorzieningen. Op voordracht van het curatorium van het Koningin Wilhelmina Lyceum werden met ingang van 1 Sept. 1958 dr. G. E. J. Mooren en T. H. Janssen be noemd tot leraar oude talen in vaste dienst aan de gemeentelijke gymnasiale afdeling. Aan dhr. J. Rinkhoud werd ten be hoeve van het verbeteren van de wo ning Nieuwstraat 64 een premie van f 500,- toegekend. De gem.rekening werd aan de raad aangeboden met de volgende cijfers: gew. dien«t inkomstpn f 2.007.885.50 uit gaven f 1.980.761,21, batig slot f 27.124,49. De kap.dienst: inkomsten f 6.309.153,14 uitgaven f 7.037.630.04. derhalve een na delig slot van f 728.476,90. In de Com missie van onderzoek belast met het na zien der rekening 1956 werden benoemd de heren J. Ph. Ouwendijk, L. Schippers en J. H. van Kampen. Naar aanleiding van de rekening 1955 had de voorz. nog een opmerking te plaatsen. Indertijd heeft dhr. J. Leenhouts, lid van de com missie van onderzoek, gereclameerd over het niet specificeren van een de claratie voor reiskosten van de voorzit ter. Dhr. Leenhouts heeft hierover een brief aan G.S. geschreven met het ver zoek hiernaar een ernstig onderzoek te willen instellen. Na maanden is deze brief bij B. en W. terecht gekomen. Het is B. en W. gebleken dat, waarover dhr. Leenhouts reclameerde, geen declaratie is maar een rekening van een taxi-be drijf betreffende een reis niet van d voorzitter, maar van gemeentepersoneel voor dienstzaken. Het antwoord van G.S. is nog niet binnen, desalniettemin wenst de voorz. de in de openb. verga dering geuitte insinuatie af te wijzen als zijnde lichtvaardig en zonder deug delijk onderzoek te berde gebracht. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot wijziging van de begroting van het Woningbedrijf 1957, de gemeen tebegroting 1957, 8e en 9e wijziging, spraken de heren Dekker en Leenhouts er hun teleurstelling over uit, dat aan de raadsleden geen toelichting werd ge zonden; zij verlangden deze toelichting gaarne in de toekomst te ontvangen. De heer Leenhouts attendeerde naar aan leiding van de wijzigingen op de hoge reis- en verblijf kostenpost en de hogere onderhoudskosten voor de plantsoenen. Geraamd was een bedrag van f 7500.-, thans blijkt er f 9676,- nodig te zijn. Ook hakt de verplichte kosten voor ver pleging van armlastige krankzinniger er nog al in. Ook dhr. Dekker vond dat de kosten voor de plantsoenen nog al zwaar op de begroting e-aan drukken. Het gemeentel, uitbreidingsplan werd in principe gewijzigd in verband met de verkoop van grond aan de Zandstraat aan de B.P. en het Vrije van Sluis aan de Hogendijk. Besloten werd het ex peditiestraatje achter de oostzijde van de Markt voor éénrichtingsverkeer te bestemmen. Tijdens de rondvraag wijst de heer Dekker er op, dat de muziektent opge slagen bij de kerk veel hinder geeft voor de kerkgangers, omdat spelende kinde ren hierop veel leven maken. De voorz. zegde toe de tent te zullen doen verwij deren. Dhr. Ouwendijk brengt de slech te verlichting in diverse straten nog maals onder de aandacht. De voorz. zei het hiermee eens te zijn, maar wegens gebrek aan middelen op korte termijn geen verbetering te kunnen bewerkstel ligen. Dhr. de Coene wijst op de opslag plaats van de aannemer Verstraeten acht er de Volderstraat. Het is aldaar 'n broeinest voor ongedierte. De omheining die zou worden opgericht is er nog niet, aldus spr. De voorz. zegde een onderzoek toe. Dhr. Luteijn heeft van de Centrale Directie uit Den Haag een schrijven ge had dat hij niet mag bouwen op het perceel dat hij van de erven Massu kan kopen, omdat het bouwplan van hem niet in overeenstemming is met de be bouwingsvoorschriften ter plaatse. De Centrale Directie wijst een 3-tal andere plaatsen aan, waar hij wel zou kunnen bouwen. Over deze zaak ontstond een levendige discussie, aan het einde waar van men besloot de mogelijkheid te on derzoeken dat Luteijn ter plaatse toch kan bouwen. Het wordt kort dag voor Luteijn. Hij heeft nog tijd tot 1 Aug a.s., nadien krijgt hij geen uitstel meer te bouwen met zijn herbouwplicht. FILMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens presen teert U a.s. Zaterdag om 8 uur een glo rieus heldendicht der luchtvaart met Walter Pidgeon en van Johnson in „Es kader 8 keert terug". Een emotioneel en adembenemend verhaal van heldenmoed ter land, ter zee en in de lucht, in deze prachtige film van schier ondragelijke spanning tot onsterfelijkheid gebracht. In fascinerende kleuren. Zondag a.s. om 4 en 8 uur: een film om te horen, te zien en te lachen met muziek, dans en onweerstaanbare humor: „Een meisje uit de rij" met Pi- per Laurie en Rory Calhoun. Als een meisje uit het ballet een millionnair aan de haak slaat en dan in de grote wereld komt kunt U alleen maar lachen. In kleuren. Maandag a.s. om 4 en 8 uur stappen we met Stan Laurel en Olivier Hardy de wereld van het leger binnen, maar natuurlijk loopt alles weer mis of om zo te zeggen „schots en scheef". Als enig en wettig erfgenaam van 'n snuifdoos en een doedelzak, gaat Stan Laurel sa men met Olivier Hardy U weer enige uren van aangenaam verpozen brengen en U zult lachen nee gieren van het lachen om de tal van kostelijke si tuaties. Vismijn - Breskens Week van 11 t.e.m. 17 Mei 1958 893 kg. bot 431 kg. schar 36 kg. schol 3072 kg. tong 3 kg. tarbot 56 kg. griet 13 kg. kabeljauw 71 kg. rog 3 kg. zalm 2529 kg. export garnalen 121 kg. binnenl. garnalen 406 kg. onverkochte bot DUIVENSPORT Duiverxver. „De Reisduif," Breskens Uitslag prijsvlucht uit Mons op 10 Mei j.l. Los 12 u. 35 min. Aank. le duif 13 u. 48 min. 4 sec., snelh. 1473 m. p. min. 1, 23 Jac. Maas, Gr. 2, 16 J. v. Ameele, Hpl. 3, 9 W. Fenijn. 4, 17 en le overd. W. Roth. 5, 18 C. Janssen. 6, 13, 19 A. J. Versprille. 7, 15 D. Verpoorten, G. 8 L. Basting, Gr. 10, 11 Fr. de Jonge. 12, 22 Jac. Janssen. 14 W. Carels. 20, 24 J. Huigh, Sch. 21 A. Verduijn. Uitslag prijsvlucht uit Quivrain op Zaterdag 17 Mei j.l. Los 12 u. 30 min. Aank. le duif 13 u. 56 min. 39 sec., snelh. 1272 m. per min. 1, 2, 5 W. Fenijn. 3, 4, 9 L. Batting, Gr. 6 A. Verduijn. 7 J. Huigh, Sch. 8 D. Ver poorten, Gr. 10 en le overd. Fr. d. Jonge. 11 J. Janssen. Duivenver. „Nog Sneller' te Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Arras op 15 Mei j.l. Los 12.15 u. Aank. le duif 1 u. 58 min. 53 sec., snelh. 1302 m. per min. 1, 19, 61, 71 Iz. Ritico. 2, 15, 70 A. Bon- dewel. 3 Th. de Smidt. 4, 31, 46 J. van Gijs. 5 A. Hamelijnck. 6 P. v. d. Walle. 7 A. de Jonge. 8, 37 A. de Krijger. 9, 22, 41, 43 Jac. Wisse. 10, 34 Iz. de Jonge Az. 11 J. Carels. 12, 53 C. Hertog. 13, 65 P. Blaakman. 14, 42 G. Dusarduijn. 17 Vermeulen. 20 P. Gebr. Pleijte. 23 Tv Jn. Pleijte. 25 J. V Meester. 28 C. va 60 I. Schippers. 3( 44 A. de Hulster, seeuw. 36 A. Poppe W. 40 J. Jansen. P. Buize. 51 R. v. Buize. 57, 58 A. B nooge. 62 H. Oost W. Fenijn. 68 Qua Voorde. 71 J. Klaa Uitslag prijsvlu Zondag j.l. Los 10. u. 32 min. 1 sec., s 1 L. de Meester. 10, 20, 23 G. Dusa Klaaijsen Zn. 6 meulen. 8, 26, 30, 13, 19, 21, 34, 37 J meulen. 12, 41 M. J. Datthijn. 15 Vei Gijs. 18 C. van Ze ster. 24 en le ove Quaars-V. 27, 48 A. v. d. Heuvel. 2! Carels. 38, 47 P. de wel. 43, 44 W. B L. 52, 55 Ko Quaa: 56 A. de Krijger. V( £o Quaars. 16, 38 sprille-K. 18 A. luin. 21, 64, 67 d. Broecke. 24, 27 ■uien. 26, 50 A. de pdurp. 29, 45, 55, v. d. Broecke. 32, Faas. 35 J. Ris- j. Jansen-P. v. d. Adam. 49, 52, 56 >kelberghe. 54 J. out. 59 W. Bruij- 63 J. Faas. 66 69 A. van de uit Dourdan op Aank. le duif 2 1393 m. per min. J. Klaassen. 3, 5, jn. 4, 40, 45 W. Faas. 7 A. Ver- 16, 49 P. Buize. 9, >seeuw. 11 J. Ver- Visser. 14, 16, 54 lle-K. 17 Jn. van 22, 31 A. de Hul- Woittiez. 25, 35 d. Walle. 28, 51 Pieters. 33, 55 J. n. 39, 42 A. Bon- tiooge. 50 Quaars- 3 Joh. de Krijger. Duivenver. „Stri Uitslag prijsvli Mei j.l. Los 12.15 ii 59 min. 42 sec., sne 1, 8, 20, 31 J. R: Joh. v. d. Wege. 3 L. v. d. Wege. 5 Jol Dusarduijn. 7, 21 C bijn. 11, 33, 38 H. Poorter. 13, 30 He: v. d. Wege. 15 J. Becu. 18 J. van Hi berts. 22, 28, 37 J. kerman. 36 J. v. d. C. Ekkebus. Uitslag prijsvluel u Zondag 18 Mei j.l. duif 14 u. 27 min. per min. 1, 4, 13, 17, 28, 3 2, 6 J. van Hanegl 32 Jac. Becu. 5, 15 J. Risseeuw. 8, 33, A. van Gijs. 9, 10, 23, 40 Schautt.-de Driel. 24 C. Ekkeb Bouwens. 30 J. Mei! ger. 36 I. Vermeule Schoondijkse Con Mei j.l. Los 12.15 i 56 min. 23 sec., sné i Vrede," Groede. uit Arras op 15 ank. le duif 13 u. 1267.6 m. per min. uw. 2, 23, 24, 25 Bouwens. 4, 10, 27 Krijger. 6, 29 G. rakman. 9 M. Ro- ink. 12, 34 C. de -Robijn. 14, 35 C. 16, 17, 26 Jac. »hem. 19 J. Wol- Driel. 32 J. Stok- ege O 1. le overd. dt Dourdan op 10.30 u. Aank. le ec., snelh. 1411 m. 17 G. Dusarduijn. 3, 12, 20, 21, 25 Stokkerman. 7, 18 38 en le overduif Brakman. 11,19, o. 18, 22, 26 J. v. 27 I. Maas. 29 A. 5, 39 Joh. de Krij- en Verz. Bond. Uitslag prijsvluclj llit Arras op 15 ^ank. le duif 1 u. 1311 m. per min. 1, 8, 10, 31 Th. droevere, Bvl. 2, 24 Poorter 3, Sp. 3, IC Ritico, Br. 4, 26, 39 Jn. v. Gijs, Br. óA Hamelijnck, Br. 6, 35 P. v. d. Walle, 7 A. de Jonge, Br. 9, 18, 36, 38 J. WisslBr. 11 I. de Jonge Az., Br. 12 C. Hertel Br. 13, 33 G. Du sarduijn, Gr. 15, 3141 Ko Quaars, Br. Gevonden tdorwerpen Een kinderporteifflfmaie met inhoud: Inl. ter Gemeente-sèretarie te Schoon dijke. 1 PRBDIK8IURTBN Ned. Her Zondag Pinkster-Zend ngscollecte Aarsienburg, geen opga e St. Kruii, geen opgave Biervliet, 9,30 uur, Ds, Breskens, 10 uur, Ds. f Evenhuis m Beusekom 6,30 uur, Df van Beusekom Pinkster-zangdienst Cadzand, 10 uur, Ds. tïi Cate Groede, 9,30 uur, Ds. Hoofdplaat, 9,30 uur, Ijs. Scholten Nieuwvliet, 10 uur, X>i. v. d. Graaf! Oostburg, 10 uur, Ds. i ago van Dalen 11,30 uur, Pii&ster-kinderdienst 7 uur, Pinks! rlofzang Woensdagavoi d 7 uur, avondgebed, Retranchement, 10 uur, Ds. Strating, Goes Seheondijke, 9,30 uur,Ds. Brinkman Mede' Kerk [S Mei Jong :rking Zondagsschool Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, H ur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 ur, Ds. Bergsma rjzendijke, 9,30 uur, ü^van Evert Zuidzande, 10 uur, Ds.JKuijlman 2e Pinkiterdag Biervliet 9,30 uur, Ds. (Evenhuis Schoondijke, 9 uur, Pinster-jeugddienst Sluis, 10 uur, Zondagsijchool-Pinksterfeest Vrij Evar.j jjGemeencc Rreskens, 10 uur, Ds. 'raas Nieuwvliet, ic uur, Drv. d. Molen Retranchement, 2,30 uot, Ds. v. d. Molen Cadsand, 6,30 uur, Ds. Praas Geref. Kerk: BreskeR* 10 en 3 uur, Ds. Pontiir, Vlissingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Hfppee Doopa^e». Geffl. Aardeob»urg 10,15 uur, Ds. Vis R.K. Parochie H. Barbara tc Breskens Hoogfeest van Pinkstenen. H H. Missen om 7 uui| 8,30 en 10,30 uu 's Middags om half 3, V°f- Maandag, 2e Pinksterdkg H.H. Missen om 7, 8,30 en 10,30 uur. 's Middags om half dril:, Lof. In de week H. Mis om half acht. Woensdag, Vrijdag eni^aterdag zijn Quatertemperdagen, Zaterdagavond om 7 uur Lof.

De Schakel | 1958 | | pagina 2