Land- eninbouw cussie, daar men meende, dat de vereni ging geen rechtskracht heeft om dit voor te schrijven. Men kan alleen maar advi serer. Dit doet men thans ook, en over de ge zamenlijk te vragen prijs werd men het eens op f 3,per kg. Uitvoerig sprak men daarna over kostprijsberekening. De bijenhouders zijn gewend ieder jaar ge zamenlijk te gaan zwermen. Ook dit jaar zal een interessante excursie gemaakt worden en wel naar het bijenbedrijf te Kortrijk. Hieraan zal gekoppeld worden een bezoek aan de Kluisberg en de Kern- melberg, terwijl een warme maaltijd in België gebruikt zal worden. Het bestuur werd gemachtigd deze plannen nader uit te werken. Voor de bedrijfswedstrijd, welke deze zomer georganiseerd zal wor. den, gaven een vijftal imkers zich op, Op regelmatige tijden zullen de bijen- stands gecontroleerd worden op moer echtheid, broed, honing, aanwezige voer, voorraad stuifmeel, sterkte, enz. Vorig jaar is het onderling uitwisselen van ge dachten bij de bijenstands van zeergroot nut gebleken. Ook thans vroeg het be stuur een aantal imkers hun bijenstand voor het bezichtigen beschikbaar te stel len, omdat hieruit een keuze gedaan kan worden. De rondvraag leverde niets bij zonders op, waarna de voorzitter de ver gadering sioot. C.B.T.B. vergaderde In hotel „De Éénhoorn" te Oostburg kwam de afd. W. Z.-Vlaanderen van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond in vergadering bijeen. Na het openingswoord van de voorzit ter, de heer Joh. de Feijter uit Schoon- dijke, werden de diverse agendapunten in een vlot tempo afgewerkt. Bij de bestuursiverkwiezing werden de beide aftredende leden, de heren J, W. v. d. Slikke en H. A. Cappon, herko zen. De heer W. Bosschaart, leraar aan de lagere Landbouwschool te Schoon dij ke, hield een interessante lezing over „De vernieuwing van het lager landbouw onderwijs." Candidatenlijsten. De candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen zijn in Oost burg als volgt genummerd: Lijst 1 K.V.P., lijst 2 P.v.d.A., lijst 3 Prot. Chr. Partij, lijst 4 Gemeentebe lang. Avondvierdaagse. De Avondvierdaagse1 voor W. Z.-Vl. te Oostburg zal dit jaar worden gehou den op 11, 12, 13 en 14 Juni a.s. Op de laatste dag zal ook weer de gebruike lijke school wandeltocht voor leerlingen tussen 10 en 14 jaar gehouden worden. Aardenburg Verloting. De door de Kon. muziekvereniging „Aardenburgse Fanfaren" gehouden verloting ten behoeve van het unifor menfonds, bracht tesamen met de op brengst van het rad van avontuur een bruto bedrag op van f 870, Opening zivembad. Het ligt in het voornemen om Zater dag 17 Mei a.s. het gemeentelijk zwem bad aan de Elderschans weer voor het publiek open te stellen. Collecte. De Simavi-colJecte bracht alhier een bedrag op van f 72,92. Breskens Reddingsboot voer uit. Zaterdagmiddag was er alarm dat een jachtje nabij Knocke omgeslagen was. De reddingsboot „President Wicrds- ma" uit Breskens voer onmiddellijk uit, maar kon een tijd later weer terug ke ren, aangezien de drenkelingen zelf het strand hadden weten te bereiken. Meifeest. Donderdagmorgen was het te Breskens op het Oranjeplein een drukte van be lang. Extra bussen voerden ruim 380 kin deren. uit alle dorpen van West Z.-Vl. aan. Al vroeg was uit Terneuzen een grote bus vertrokken met de A.J.C., wel ke te Breskens het kinderprogramma zou verzorgen. De A.J.C.-ers zetten hun beste beentje voor. In een vlot tempo Tot dat tijdstip zijn we beiden geheel vrij. We spreken niet over trouwplan nen, met niemand dus. Ook niet op de receptie. Wanneer men er naar vraagt, zeggen we uitsluitend dat we nog geen datum vastgesteld hebben. Blijkt het. dat je na drie maanden niet van ge voelens veranderd bent en ben ik zelf eveneens tot de slotsom gekomen, dat ik voldoende van je houdt om met je te trouwen, dan bepalen we onze trouw datum en dan moeten we maar zien. wat we er van kunnen maken. Wat denk je er van?" „Ik zeg, dat het een krankzinnig plan is, maar omdat ik er van overtuigd ben dat ik je op geen enkele andere wijze voor mij zal kunnen winnen, moet ik het wel aanvaarden". „Meneer Dubois, Jan, ik heb je altijd aangezien als een gentleman. Ik mag aannemen, dat je je gedurende die proeftijd als zodanig zult blijven gedra gen?" „Maar dat spreekt toch vanzelf, Han- neke," riep hij verheugd uit. „En ook zul je me mijn vrijheid ge heel weergeven, als ik na afloop van de proeftennijn niet met je wil trouwen?" „Zelfs dat. Hier, mijn hand als man van eer". Ze voelde de druk van zijn vingers om haar pols en toen hij haar hand wilde loslaten, hield zij die vast. In het licht van de ondergaande zon kwam er een werden verschillende volksdansen ge daan, terwijl de traditionele Meiboom- dans niet ontbrak. Het was een fleurig gezicht, waarvan de aanwezigen niet weinig genoten. Na de volksdansen kwam de hoofdschotel van het program ma, het kindertoneelspel „De gouden draad". Alleraardigst en vlot werd dit stukje op het toneel gebracht, gedragen door de „prins" uit het verhaal van Ri- nie Sol. Het prachtige decor op de ach tergrond, vervaardigd door de heer R. Snap, droeg niet weinig bij tot het sla gen van het spel. De regie was bij de heer A. de Zeeuw van de Oostburgse to neelvereniging in goede handen. Na in Breskens de boterhammen gegeten te hebben ging het met de extra bus weer vlug terug naar Terneuzen, waar de groep om 2 uur weer op het toneel stond Na het kinderfeest ruimde het Mei comité de zaal weer op, en werd deze feestelijk aangekleed voor de avond voorstelling. „The Sarino's" uit Breskens openden het avondprogramma met vro lijke muziek. Voorzitter A. van der Velde sprak het openingswoord, waarna de heer Eibert Meester uit Leiden de Mei rede uitsprak. Hierna speelden „The Sarino's" weer. Tijdens de pauze werd de traditionele verloting gehouden om de de extra vervoerskosten van het kinder feest te dekken. Na de pauze trad de Oostburgse to neelgroep voor het voetlicht met enkele schetsen, waarna op de vrolijke tonen van „The Sarino's" het gehele uitgebrei de gezelschap de polonaise liep. Met het gezamenlijk zingen van de socialisten- mar werd deze druk bezochte avond be sloten. Inwijding kerkorgel. Onder grote belangstelling van de zij de der Parochianen, werd Zondag j.l. in de R.K. Kerk van de H. Barbara te Bres kens een nieuw pijporgel in gebruik ge nomen. Allereerst werd het orgel geze gend door de Zeer Eerw. Heer Pastoor Van Mechelen, daarna volgde een kort Lof. Door het kerkkoor, dat bestaat uit een kinderkoor en mannenkoor, werd, onder de bezielende leiding van de heer Vis senberg, hoofd van de R.K. lagere school, op voortreffelijke wijze gezongen. Onder aandachtig gehoor bespeelde de heer J. Frijters, organist der Kathedrale Kerk te Breda, dit nieuwe orgel op su blieme wijze, waarbij zowel muziek van Joh. Seb. Bach, Cesar Frank en van onze hedendaagse componist Hendrik An- driessen ten gehore werd gebracht. De Zeer Eerw. Heer Pastoor gaf hierbij spe ciale uitleg, waarbij vooral tot uiting kwam wat er op muzikaal gebied met dit prachtige instrument is te bereiken. Voor de eigen organist, de heer Groot- haert, moet het een grote voldoening zijn om de kerkdiensten en het koor op dit moderne orgel te begeleiden. Voor Pastoor en kerk is het voorzeker een rijk bezit Biervliet Diamanten huwelijksfeest. Oii Dinsdag 6 Mei j.l. vierde het echt paar De Vos-Naeije in de Gentsestraat te Biervliet hun diamanten huwelijks- fees!. Het heeft deze sympathieke oudjes niet aan belangstelling ontbroken. H engelwedstrijd. Hengelaars uit Biervliet, Middelburg en Tholen hebben deelgenomen aan het 4e internationale zeehengelconcours te Heijst-Zeebrugge. Er waren 370 deelne mers, die tezamen 40 kg. vis vingen. Van de Zeeuwse deelnemers behaalde dhr. Pilaet, uit Biervliet de beste presta tie: hij werd derde in het klassement met totaal 5 gevangen vissen met een gewicht van 1420 gram, hetgeen dit lid van de visclub „De Braakman" 1670 p. opleverde. Bü de verdeling van de verenigings- prijzen ging de club uit Biervliet met de 5e prijs naar huis met 95 punten. Cadzand Collecte. Do Simavi-collecte bracht alhier een bedrag op van f 43, Groede Ongeval. Op de Prov. weg nabij Nieuwvliet reed zachte trek op haar gelaat, dat zich ont spande in een glimlach en haar stem klonk heel anders dan tevoren, toen ze zei: „Dan kun .ie me vanaf dit ogenblik als ie verloofde beschouwen. Jan. Wat drommel, blijf toch niet staan als één an die bomen daar! Zou je me niet eens een zoen geven?" ..O, Hanneke Een uur later trad Hanneke haar ka mer binnen en draaide het licht op. ,Zo, boemelaarster, ben je er einde lijk^" klonk een slaperige stem uit bed. Verrast draaide Hanneke zich om en keek naar Josien, die al onder de wol lag. .Ben je al lang thuis?" .O ja. Ik heb een toertje gemaakt met Grobbe, maar ik had wat hoofdpijn en ben weer gauw hierheen gegaan. Apro pos. waar heb je de hele avond gezeten?" Hanneke ging op de rand van het bed zitten en keek naar haar vriendin. „Je hebt je doel bereikt, juffertje met je te legram en je briefje aan de spiegel. Nee, ontken nu iraar niet, want daar, -p ic nachtkastje, ligt het rolletje kleef- band. Nou, wens me maar geluk: ik ben verloofd met m'n baas". Josien kwam gapend overeind. „Hè, hè, dat is niet voor de tijd". Ze greep Hanneke's hand en schudde die alsof het een pompzwengel was. „Van harte, kind en ik ben er van overtuigd, dat jullie een ideaal paar zullen vormen het meisje M. V. uit Groede op de fiets, met naast haar, op een autostep, haar zusje, J. V., naar huis toe. Door tot nog toe onbekende oorzaak kwam het zusje te vallen en raakte met het haar ver ward in het achterwiel van de fiets. Door- deze valpartij moet zij haar pink en twee vingers van de linkerhand missen. Na dat dokter Jansen uit Groede de eerste hulp had verleend, is zij nog in het zie kenhuis te Oostburg opgenomen. Hoofdplaat Verbetering St. Jozefschool. Licht en lucht zijn zeker twee voor waarden, waaraan een school moet vol doen. Men heeft daarom een aanvang gemaakt met de vervanging in alle lo kalen van bovengenoemde school van de huidige kleine ramen door twee grote stalen ramen. De leerlingen zijn zolang ondergebracht in het voormalige St. Theresiaklooster. K.A .B.-jubileum,. De! K._ A. B.-af deling te Hoofdplaat herdacht het feit, dat deze afdeling 30 jaar geleden werd opgericht. In de feestvergadering, welke de$ middags in zaal Martens gehouden werd, waren naast talrijke leden ver- schillende vertegenwoordigers van an dere organisaties en verdere genodig den aanwezig. Zo gaven o.m. acte de présence het volledige college van B. en' W. met de gemeente-secretaris, Pastoor Deenen, vertegenwoordigers namens de K.A.B.-afdetling IJzendijke, Biervliet en Mariadorp, de N.C.B., het districtsbestuur van de K.A.B., de Kath. Landarbeidersbond en de Kath. Bouw vakarbeidersbond. In zijn openingswoord schetste de voorzitter, de heer C. de Smit, in het kort de geschiedenis van de afdeling, welke met 9 leden begon en met zijn ca. 120 leden thans tot de 4 grootste afdelingen van de provincie behoort. Hij bracht speciaal dank aan de pen ningmeester Ch. van Renterghem, die sinds de oprichting deze functie be kleedt en overhandigde hem als dank voor het vele, door hem voor de afde ling verrichte werk, een kist sigaren. Voorts memoreerde hij met spijt, dat secretaris Th. Haers door familie-om standigheden verhinderd was de feest vergadering bij te wonen. Ook aan deze functionaris wijdde hij enkele zeer waarderende woorden. De volgende spreker, de heer Vink, districtsbestuurder van de Kath. Land- arbeidersbond, schetste de toestand bij de landarbeiders in de tijd van de op richting van de afdeling, toen lonen van 17 cent per uur niets bijzonders wa ren en vacantie een onbekend begrip was. Hij dankte voorzitter de Smit voor zijn vruchtbare werk, waardoor mede tot de betere toestanden werd bijge dragen en speldde hem het zilveren in signe op voor het 25-jarig lidmaatschap. Hij overhandigde de jubilerende pen ningmeester een ballpoint en de voor zitter een voorzittershamer en een kist sigaren. Hij bracht voorts dank aan de vrouwen van de leden en wekte hen op hun echtgenoten te blijven steunen bij het bondswerk. Vervolgens werd aan een achttal leden het zilveren insigne wegens 25-jarig lidmaatschap uitgereikt t.w. de heren J. C. Blaakman, J. Geer- naert, C. van Voren, L. Scherbeijn, R. Scherbeijn, A. de Poorter, P. de Jaeger en R. Minnaert. Namens de bouwvak arbeiders sprak de districtsbestuurder Chaam, die inging op de vraag: „Wat doet de bond?" Hij wees er op, dat de uitvoering van de vele sociale wetten, aan welker totstandkoming de organi satie zoveel heeft bijgedragen, eveneens uitgebreide arbeid van de bond vergt. Ook aan een 3-tal bouwvakleden werd het zilveren insigne uitgereikt, t.w. de heren Ch. Temmerman, L. C. Pilaet en J. Steijaert. Als districtsbestuurder van de K.A.B. trok de heer Van de Voorde een parallel tussen de werkloosheid van 1929. en de welrkloosheid welke thans dreigt, maar wees daarbij tevens op de grote verschillen, als gevolg van de tot stand gekomen sociale voorzieningen. Burgemeester Temmerman, die na mens het gemeentebestuursprak, me moreerde, dat de stem van de K.A.B. ook bij de gemeente gehoord wordt. Door Zo, zo, de kogel is dus door de kerk. En je bent natuurlijk dol verliefd". .Wat ik ben of niet ben," zei Hanne ke. opstaande en naar de spiegel lo pend, „zal te zijner tijd wel duidelijk worden". „Zo, zo en wanneer zal de gelukkige dag zijn?" „O, dat weten we nog niet. Voorlopig zeker niet. En ik blijf gewoon bij hem werken". .Vertel eens, Hanneke," vroeg Josien lachend, „zoent-ie lekker?" Het volgende ogenblik plofte er een poederdoos op de deken, vlak voor Jo- sien's neus. „Als je je mond niet houdt, zal ik jou eens zoenen met m'n haar borstel". „Sorry Hanneke". Josien gooide de dekens van zich af en sprong uit bed. Ze liep naar haar vriendin en pakte haar bij de schouders. „Ik weet zeker, dat je vandaag de beste beslissing in je leven hebt genomen. Wees dankbaar dat ik als koppelaarster heb gefun geerd. En jij houdt van hem. Alleen, je vult het niet weten, niet eens voor je zelf". HOOFDSTUK XVIII. Een auto remde piepend langs het trottoir en een portierraampje werd geopend. „Hé, als dat juffrouw Derks niet is (Wordt vervolgd). wethouder Blaakman werd namens de genen die het zilveren insigne ontvingen dank gebracht waarbij hij voorts met voldoening gewaagde van de emancipa tie der arbeidersklasse sinds het ont staan van de standsorganisaties. Tot slot sprak de pastoor zijn gelukwensen I uit en wekte met een bezielend woord op tot een actiever afdelingsleven, waarbij hij in het bijzonder aandacht vroeg voor de jeugd. Hiermede was het einde van het officiële gedeelte geko men. Des avonds werd door het gezel- ischafc „Klaveren vijf' uit Roosendaal een gezellig cabaret-programma ge bracht, dat door de bijzonder talrijk op- gekomenen izeer werd gewaardeerd. De avond werd besloten met een ge zellig dansje. Retranchement T .b.c.-collecte. De Emmabloem-collecte bracht te Re tranchement f 22,21 op. De Simavi-collecte heeft opgebracht f 24,—. Lijsten gemeenteraadsverkiezing De ingediende candidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerd: 1. Prot. Chr. lijst; 2. Partij van de Arbeid; 3. Gemeentebe langen. Sint Kruis 40-jarig jubileum. De heer J. Hubregtse alhier heeft 40 jaar lang voor het K.N.M.I. in De Bilt de regen gemeten. Dit feit werd niet al leen in de familiekring herdacht, doch ook het K.N.M.I. zond een gelukstele gram. IJzendijke Benoeming. De heer N. J. Bosma, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 September as. benoemd als onderwijzer aan de openbare ulo school te Zuidbroek. DUIVENSPORT Duivenver. „Strijd in Vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon- ig j.l. Los 7.30 uur. Aank. Ie duif 9 u. 14 min. 28 sec., snelh. 1251 m. per min. 1, 8, 33 Joz. v. d. Wege. 2, 31, 51 Lev. v. d. Wege. 3, 39, 54 J. van Haneghem. 4 F. Ras. 5, 15 J. de Roeck. 6, 20, 25, 58 Joh. v. d. Wege. 7, 12, 13, 16, 24, 28, 42, 60, 61 G. Dusarduijn. 9 J. Vermeulen. 10, 14 C. Brakman. 11, 32, 37, 48, 49, 62 en le overd. Jac. Becu. 17, 41, 55 H. Elfrink. 18, 47 J. van Driel. 19 I. Vermeulen. 21, 27 J. Stokkerman. 22, 52 Hendr.-Robijn. 23, 57 J. van Hoeve. 26, 38, 50 J. Ris- seeuw. 29, 30, 44, 59 Schautt.-de Roo. 34, 36, 40 A. van Gijs. 35, 46 D. Morel. 43 A. Bouwens. 45 J. Wolberts. 53 C. v. d. Wege. 56 J. Merk. FILMNIEUWS Casino-Bioscoop te Breskens brengt Zaterdag 10 Mei a.s. Richard Widmark en Felicia Farr in „Comanche Todd, de blanke Indiaan". Het verhaal van de man, die toen hij vrijgepleit moest wor den van viervoudige moord, zijn ware gedaante toonde en zeven mensen red de van een wisse dood. Spanning en actie in iedere scene, iedere treffer en elke kogel. In cinemascope en prachtige kleuren. Zondag 11 Mei a.s. om 4 en 8 uur, een fascinerende film van Oosterse pracht en praal: „Kismet" met Howard Keel en Ann Blyth. In de exotische sfeer van minaretten, vliegende tapijten en Oos terse pracht, dwaalt de vagebond door dit legendarische land. Grootser, ro mantischer en adembenemender dan ooit aanschouwde. In cinemascope en fascinerende kleuren. Woensdag 14 Mei a.s. Getrud Kuckel- man en Martin Benrath in „Paragraaf 173, verboden huwelijk". Een ongekend dramatisch filmwerk, over het huwelijk tussen broer en zuster, op eerlijke wijze behandelt. Ontroerend en realistisch. Een film over de liefde van twee men sen, die door de wereld uitgekreten worden. Zeer tot ons genoegen kunnen wij U nu al mededelen, dat komende week wordt verwacht de meest opzienbarend ste film dezer eeuw: „The Giant" met James Dean, de onlangs verongelukte ster, die in een recordtijd beroemd werd. Voetbal 4e klasse H Programma voor Zondag a.s.: AardenburgSluiskilHansw. Boys Ria W.'s-H. ArendskerkeIerseke; LuctorOostburgBreskens IGroede I (vriendschappelijk) Aardenburg zal, gezien het degrada tiegevaar, alsnog proberen een kost baar puntje te veroveren op Sluiskil, dat feitelijk niets meer te verliezen heeft. Hansw. Boys wint van Ria om zo doende de voeling aan de kop niet te verliezen. Ook Ierseke zal 's-H. Arendskerke weinig kans geven, waardoor de positie van de thuisclub er niet beter op wordt. Ook Oostburg zal nog een poging doen om alsnog de laatste plaats te verlaten: niettemin strijden ze voor een verloren zaak. De wedstrijd BreskensClinge is uit gesteld. Inplaats daarvan speelt Bres kens een vriendschappelijke wedstrijd tegen het pas gepromoveerde Groede. Abe. COIGNET-EL. VOOR BNA- EXPOSITIE IN Bij het Bouwt element gearrii it door de Mij. voor Algemeen hagen met een complete voorge m. breed is, zal, van de BNA-tei OUWCENTRUM is een Coignet- v.h. H. W. Kö- nig Co. van I|r.) naar Rotter dam is gebrachtjr de Aannemers van montage- ei rken Fa. J. Ver- -kraan via een van zware ijze inten gemaakte „glijbaan" op h< te platform van het Bouwcentra xeergezet. Deze een woning, die bijna 3 ton wee$4 m. hoog en 4 ter opluistering ling, welke van 19 Mei tot 1 Ojn het Bouwcen trum gehouden De licentiehoïn het systeem Coignet, de N.la's Aannemings Mij., beoogt mei inzending een bredere bekendbgeven aan dit systeem, oiver jasstng waarvan in Rotterdam nc(6 geen beslissing gevallen is. Dl T De premie-kei vrouwelijk fokve als volgt gehoud Vrijdag 23 Mei Heille, 14 uur. uur. Donderdag uur; Oostburg, ment,14,30 uur. 1 8,30 uur; Nieuw dijke, 13,30 uur; g 2 Juni: Hoo zand, 13,30 uur. Onkruidbest schikbare grond voor stieren en in West Z.-Vl. en: £ruis, 9,30 uur ',7 Mei: Eede, 14 Schoondijke, 9 urRetranche- 30 Mei: Groede, ),30 uur; IJzen- t, 15 uur. Maan- 9,30 uur; Cad- m granen. Onze graangev (moeten, indien wij geen maatres ïemen, de be- ïet vele onkrui den. Deze onkra^en schade, wat later bij de oogsbaar is door een lagere opbrengstiiebben echter de beschikking over s'trij diingisrniddel oede onkruidbe ,at deze schade niet behoeft op i n, Naast de kleum, welke op een vroeg tijdstip mforden toegepast i tegen zaadon- ens de bekende gebruikt worden De groeistoffen tijdstip toegepast len en voor het het graan. Naa, worden ook de v kruiden als dis tels gedood. Het ielang de behan deling dp een gutfdstip uit te voe ren, dus niet te temperatuur en luchtvochtigheid. en die het beste kruiden, bezitten groeistoffen, waÉe M.C.P.A.-pro- ducten, als b.v. Kt, wel het meest n op een later na het hitstoe- ,ar schieten van zaadonkruiden, Nederlands Het hoofdbesti landsch Bijbelge zijn laatste verg het verzoek van lands Bijbelgenoi zijn medewerkin gend nodige uit der bij bel voorzie n roun. Sedert 19: op Nederlands i vertaling in de daar. Binnenkor Evangelie in de Roulet, vertegi Brits- en Buitenl in Cameroun, di derland hoopt f bespreking plaal en organisatie event, depots in De samenwerki kende grote zen de Mission de P: ard of the Pres! U.S.A. biedt, v banden, grote n uit voortvloeien! zal reeds in 19! van het thuisfrc 1 genootschap m het Neder- p besloot in in te gaan op rits- en Buiten- te Londen om n aan de drin- van de arbeid Frans Came- :t Ds. Mikolasek aan de bijbel- Bamiléké's al ii ijnt het eerste aling. Met Ds. iger van het iijbelgenootschap inkort naar Ne- zal een eerste over de opzet bijbelhuis en llende plaatsen, de aldaar wer- ïootschappen, nl. de Missions Bo- Church in the de bestaande :i heden. De hier- c intwoordelijkheid xtra inspanning ;en. B UI, D Verti Op Het Productsch ducten en de plai comité's hebben de beslissingen Op Donderdag dag) zal de hi liggen in de hav Vlaardingen en Zaterdag 17 Tv Dan vertrekt de ringjagerij. Te vi morgen van Wm snelste jager het ste Hollandse N: Dat is dus all andere jaren, en Zondag voor dag werd gehou vloot vertrok en ring er was. W; gen? Om verschi liik de volgende Pinksteren va Mei. Wanneer de 20 Mei zouden haring er pas op Mei d.a.v. De ee: alle primeurs de Vrijdag is vc weinig gunstige 17 Mei te varen Woensdag 21 Mei aangevoerd, terv ren nog enkele wachten is dan voldoende haring pelijke prijs - is AG. vloot 17 Mei a.s. Ie eerste haring? r Vis en Vispro- e Vlaggetjesdag- erd. Verschillen- z omen. (Hemelvaarts- gepavoiseerd Scheveningen, en. het Buisjesdag. in begint de ha- 'en is, dat in de 21 Mei a.s., de and met de eer- bereiken, wat anders dan op de Zaterdag 'trek Vlaggetjes- i insdag d.a.v. de tg de eerste ha- veranderin- öoeh voomame- 18 >0t i a iaar op 25 en 26 in nu op Dinsdag een, is de eerste roegst Vrijdag 23 ring pleegt - als idkoop te zijn en detailhandel een oor nu Zaterdag eerwachten, dat 'ste haring wordt loot voor Pinkste- •n vissen. Te ver met Pinksteren n een wat schap dien, die met de k i]

De Schakel | 1958 | | pagina 2