£sso BRILLEN BOBBE ALG. NIEUWSBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws Feuilleton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN I WIM FENIJN - oliehandel - Breskens 'Srülemaefter' de ichakel ije Jaar gang - Nr. 692 Vrijdag 9 mei 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f MO p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.' GiRO 368296 GEMEENTE OOSTBURQ over de maand April 1958. GEBOREN: 2, Ineke, d. van A. P. de Maillie en van G. E. Wage, wonende te Oostburg; 2, Abraham, zn. van C. J. Goedhals en van M. Roelse, wonende te Oostburg: 1, Ingrid Celina, d. van W. A. F. Hamelijnck en van M. C. Belois, wo nende te Breskens; 9, Maria Magdalena, d. van J. D. Maitimu en van E. E. Lei- mena, wonende te Groede; 9, Marline Naomy, d. van M. Erlely en van M. Al lang, wonende te Oostburg; 11, Adriaan Jacobus, zn. van D. C. Scheele en van H. J. Quaak, wonende te IJzendijke; 11, Cecile Alma Josef, d. van O. J. M. Hermans en van D. M. E. A. Maes, wo nende te IJzendijke; 12, Pieter Jozlas, zn. van J. I. de Winde en van E. E. Hoste, wonende te Breskens; 12, Aneltje, d. van M. Salhuteru en van C. Latuputty, wo nende te Groede; 15, André Johannes Augustinus, zn. van J. J. Toumois en van M. C. L. Geemaert, wonende te Schoondijke; 16, Jannis Adriaan, zn. van A. Boone en van G. Hendriks, wo nende te Oostburg; 23, Linda Maria, d. van M. J. de Baekere en van D. S. Evers- dijk, wonende te Sluis; 24, Tannetje Jannetje, d. van W. C. Vader en van W. C. de Nood, wonende te Waterland kerkje; 24, Robert Adrianus, zn. van R. P. de Vriend en van A. M. Pylferoen, wonende te Aardenburg; 25, Rudolf Pe trus Joseph, zn. van A. J. de Martelaere en van I. M. Lampaert, wonende te Groede; 26, Magdalena Elizabeth, d. van J. Stokkerman en van T. M. Le- kens, wonende te Oostburg; 26, Peter Jacob, zn. van J. de Krijger en van J. Kerkhove, wonende te Hoofdplaat; 30, Rudolf Alexander, zn. van A. W. M. van Leeuwen en van J. H. Zitter, wonende te Breskens. HUWELIJKEN: 10, Jacobus Adrianus de Koster, 28 j., wonende te Hoofdplaat en Johanna Tanneke Jansen van Rosen- daal, 22 j., wonende te Oostburg; 24, Adriaan Sanderse, 26 j., wonende te Utrecht en Deniese Gusta Verstraeten, 21 j., wonende te Oostburg; 24, Jakob Willem Versprille, 27 j., wonende te Oost burg en Johanna Elizabeth Moelaart, 19 j., wonende te Schoondijke; 29, Ja cobus Johannes Hypolitus Scherbeijn, 27 j., wonende te Breskens en Annie Cornelia Boonman, 26 j., wonende te Oostburg. OVERLIJDEN: 3, Arthur Alphons Schep pers, 71 j., wonende te Aardenburg; 8, Jacob Fremouw, 72 j., wonende te Oost burg; 8, Hendrik Abraham Fenijn, 66 j., wonende te Breskens; 12, Franciscus Bemardus van Waes, 73 j., wonende te Oostburg; 14, Elisa Coleta Maria Del- laert, 78 j., wed. v. Clarijs, wonende te Oostburg; 18, Izaak van de Walle, 89 j., wonende te Oostburg; 25, Nestor Johan nes de Bruyckere, 79 j., wonende te Sluis. Nieuwvliet Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam bijeen onder door JOKE DE VALK 26 „Als u 'met mij trouwt, trouwt u be neden uw stand „Ach, wat interesseert mij stand ik wil alleen maar gelukkig zijn en trou wen met de vrouw van wie ik zielsveel houd. Juffrouw Schoneveld, Hanneke, begrijp je dan niet, wat een foltering het voor mij moet betekenen naast jou te lopen en je niet te mogen aanraken? Ik zou niets liever willen dan je hier in mijn armen nemen en je kussen. Maar „Meneer Dubois, wees verstandig. Uw confrères zullen u mijden, omdat u met uw typiste gehuwd bent. Op de balie zal men u meewarig aanzien, omdat u zich hebt laten inpalmen door een mooi snoetje. Sssst ik weet wel, dat dit niet zo is, want ik heb u niet ingepalmd en ik heb nog minder een knappe toet. Maar de „man in the street" zou dit als een voldongen feit vaststellen. Zo zijn de mensen immers?" „Hanneke, ik trek me van de mensen totaal niets aan. En wat mijn positie betreftik kan trouwen met wie ik wil. De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Boulevard 38 Telefoon 5 06 ff OOSTBURQ voorzitterschap van loco-burgemeester Quaars, wegens afwezigheid van de bur gemeester. De wnd. voorzitter sprak een woord van welkom tot de heer P. I. de Groote, die wegens het overlijden van wethouder Hoste, door het centraal stembureau als lid van de raad was aan gewezen. Na de beëdiging van de heer De Groote werd overgegaan tot de be noeming van een wethouder, die zitting zal hebben tot September a.s., daar dan de nieuw gekozen raad in functie komt. Bij de gehouden stemming verkreeg de heer A. Brakman 4 stemmen, de heer A. Aamoutse 1 stem, de heer J. Schippers 1 stem en 1 stem was blanco. Bij de rondvraag won de heer Aamoutse nog enkele informaties in omtrent een twee tal genomen besluiten, waarna de wnd. voorzitter deze korte vergadering sloot. Retranchement Samenstelling Oranje-comité. Het Oranje-comité te Retranchement is thans als volgt samengesteld: G. de Smidt, voorz.; S. Boeije, secr.- penningmeester; Iz. Basting; J. Hakker; Jac. Masclee; mevr. J. de Hullu-de Feij- ter; mevr. J. Coppens-Boeije. Het onderwijzend personeel is aan het comité toegevoegd. Collecte. De collecte voor de sanatoria Sonne- vanck en Zonnegloren bracht te Retran chement f 37,79 op. Overplaatsing. De grenskommies J. G. Vissers te Re tranchement wordt met ingang van 16 Mei a.s. overgeplaatst naar Hulst. Goede prestaties. Bij de atletiekwedstrijden te Schoon dijke behaalden enkele leden van a.V. „Het Zwin" weer enkele opmerkelijke resultaten. Sam Masclee behaalde twee eerste prijzen (hardlopen en kogelstoten). Jor. Wuijts werd bij de hink-stap- sprong eerste. Hannie van Hanegem sleepte even eens twee eerste prijzen weg (hardlopen en vèrspringen)Suus Faas werd no. 1 bij verspringen. Tweede prijzen waren voor Jan Leen- houts (hardlopen) en Jor. Wuijts hard lopen. Gemeenteraad. De gemeenteraad besloot een lening aan te gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Op voorstel van de heer Een advocaat staat in dit opzicht wat meer vrij dan een ander. En zelfs al was dit niet het geval, dan zou ik toch uit sluitend de stem van mijn hart volgen. En wee degene, die mijn vrouw er op neer zou zien". „O, meneer Dubois, u maakt het zo moeilijk voor me. Ik doe al die tijd mijn best om u te weerhouden van een dom me daad. Ik probeer u aan het verstand te brengen, dat ik niet de geschikte vrouw voor u ben. Iemand van wie u niets anders weet, dan dat ze een tame lijk bekwame kantoorjuffrouw is. Die helemaal ongeschikt is als echtgenote van een straks beroemde advocaat. Be grijpt u dan niet, dat ik niet in uw mi lieu pas?" „O nee? Wel, laten we aannemen dat u gelijk hebt, dan passen we het millieu aan, aan u. Niet het millieu is belang rijk, maar u". Hanneke zuchtte. „Ik geef het op. Met u is niet te praten. Het beroerde van dit alles is, dat ik niet bij u terug kan ko men, als ik „nee" zeg, want dan is de vormelijke sfeer tussen ons bedorven Ik ben er van overtuigd, dat u minstens eens per week me opnieuw ten huwelijk vraagt. En wat nog veel beroerder is, als ik „ja" zeg ben ik er van overtuigd, dat u vandaag of morgen spijt zult krij gen van uw daad. Ik bedoel: dat u mij als vrouw wilde hebben". Hij stond eensklaps stil en greep Han- Lauret zal in de Dorpsstraat een ge meentelijk aanplakbord aangebracht worden. De panden Z 62 en Z 63 zullen bij electrificatie een bijdrage van f255,- uit de gemeentekas ontvangen. Oostburg Opening gemeentehuis. Naar wij vernemen is men te Oostburg thans zo ver gevorderd met de werk zaamheden aan het nieuwe gemeente huis, dat de openingsdatum op 4 Juli a.s. gesteld kan worden. Vanuit de burgerij worden per woonwijk actie-comité's ge vormd 'om de opening, welke men alge meen ziet als een afsluiting van de we deropbouw van Oostburg, luister bij te zetten. Voorts is geruime tijd geleden al een commissie ingesteld, welke gelden heeft ingezameld om een klok op de raadhuistoren te plaatsen. Na jaren lang sukkelen in allerlei noodbehuizingen, is men allerwege ver heugd, dat nu eindelijk een behoorlijk onderdak is verkregen. Met spanning wacht men af, wat er in de diverse com missie-vergaderingen wordt uitgebroed. Aangezien men, evenals overal elders, in Oostburg weet, wat feestvieren is, zal een en ander zeker wel af zijn. Vergadering bijenhouders. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg kwam de afdeling Oostburg van de Ver eniging tot bevordering Van de bijen teelt in Nederland bijeen. De heer A. Hoolhorst, voorzitter, zei in zijn wel komstwoord, dat het, indien het weer wat meewerkt, een goed bij en jaar kan worden. Er is vrij veel koolzaad uitge zaaid, terwijl in tegenstelling tot andere jaren, de bijen de winter goed door kwa men. Een cursus voor gevorderden te Groede kon worden afgesloten, doch een cursus voor beginners te Schoondijke was geen succes. Men zal trachten dit najaar alsnog te Schoondijke een cursus te krijgen. De notulen der vorige verga dering werden onveranderd vastgesteld. In de kascontrole-commissie werden de heren Riemens en Oosterling uit Schoon dijke benoemd. De heer Paridaen uit St. Kruis bracht een uitgebreid verslag uit van zijn bezoek aan de algemene verga dering. Deze werd te Utrecht gehouden. Naar de algemene vergadering, welke op 31 Mei a.s. zal worden gehouden, werd mevr. Dijk-Langstraat te Biervliet, afge vaardigd. Uit het jaarrapport bleek, dat er in 1957 41000 kg. suiker minder werd afgenomen dan vorige jaren. Dit zou een teruggang van circa 4000 bijenvolken in Nederland betekenen. Naar aanleiding neke bij de armen beet. Ze schrok er van en keek in zijn grimmige gezicht. „Hanneke, een man die oprecht van zijn vrouw houdt, zal nooit spijt hebben van het ogenblik, dat hij haar als zijn vrouw van het altaar wegvoert. Hanne ke, geloof me, ik wil je gelukkig maken. Ik ben gefortuneerd en ik kan je geven wat je wilt. Nu weet ik wel dat dit niet het criterium is om iemand gelukkig te maken. Maar je zult een zorgeloos bestaan hebben en ik zal je liefhebben en vertroetelen, zoveel ik kan. Toe Han neke dat telegram en dat briefje - ik zou wel eens willen weten wie dat ge daan heeft - is niet bij toeval aan ons gezonden. Het heeft zo moeten zijn, dat we elkaar opnieuw zouden ontmoeten. Voel je dan helemaal niets voor me?" Ze zuchtte opnieuw. „Een paar dagen geleden was ik nog in tweestrijd. Toen wist ik niet, of ik hield van meneer Grobbe of van u. Of dat ik voor geen van beiden wat voelde. Maar er is se dertdien iets gebeurd, waardoor meneer Grobbe als huwelijkscandidaat- afgeval len is. Dat jvil nog niet zeggen dat ik van u houdt. Ik mag u graag en als pa troon acht ik u zeer hoog. Maar de overgang van patroon naar echtgenoot schrikt me af". Ze keek naar hem op en voelde de druk van zijn handen in haar armen. „Ik kan niet tegen je op, hoewel ik voel dat het niet goed is, dat jij en ik O, Vissers en andere belangstellen den, denkt om de belangrijke FORUM-AVOND die hedenavond wordt belegd door de Partij van de Arbeid, in café „Centraal" te Breskens. van de meimaand bij BOB BE. Meimaand is bloeimaand. Ook onze collectie is uitgebreid met de nieuwste modellen TAILLEURCOSTUUMS origineel Franse modellen reeds vanaf f 97,50 - f 115, Voor de meer luchtiger dagen vlotte ZOMERJAPONNEN met of zonder jasje reeds vanaf f 29,50 - f 42,50 of een ZIJDEN MANTEL welke U bij elke gelegen heid kunt dragen. Ook bij regen of zonne schijn nu reeds voor f 49,50 Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stoptvoor onzezaak van de honingprijs ontstond een uitvoe rige discussie. De heer Manneke te Bres kens stelde voor, de honingprijs bindend vast te stellen op f 3,50 per k.g. Over dit bindend voorschrijven ontstond een dis- ik wou maar dat jehet wilde begrijpen, maar het helpt helemaal niets Ik verlies de strijd ik kan het niet vol houden. Goed, dan moet je het zelf maar weten, maar ik voorspel je dat je er la ter spijt van zult hebben. Hoewel ik stel een compromis voor. We verloven ons officieel, dus met advertenties, kaartjes en een receptie. Ik wil eerst zien, hoe de reacties zijn onder je ken nissen. In die tijd hebben we gelegen heid elkaar nog wat beter te leren ken nen. U je moet niet vergeten, dat we tot nu toe alleen zakelijk met elkaar te maken gehad hebben. Je weet niet, hoe ik ben buiten de zakelijke sfeer en ik ken je in dit opzicht evenmin. Behou dens dan ons vacantie-intermezzo hier. Nogmaals: we binden ons geen van bei den. Een verbroken verloving is in ieder geval minder erg dan een mislukt huwe lijk. U en ik, meneer Dubois, kunnen hierover wel het een en ander vertellen, naar ik meen. Uw specialiteit is immers het huwelijksrecht? Goed. We verloven ons dus en ik blijf gewoon op kantoor werken. Op kantoor ben en blijf ik juf frouw Schoneveld en u meneer Dubois. Buiten kantoortijd zijn we Hanneke en Jan. Dus geen intimiteiten in kantoor tijd. Laten we dit nu goed afspreken. Laten we een termijn van drie maan den als proeftijd vaststellen. Daarna beslissen we opnieuw of we gaan trou wen, dan wel voorgoed uit elkaar gaan.

De Schakel | 1958 | | pagina 1