Esso 3 BOBBE ALG. NIEUWS BLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Plaatselijk Nieuws Feuilleton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN WIM FENIJN - oliehandel - Breskens ttnlo3! TTPS VANBÓBBE 1. Een apart Frans tailleurcostuum 2. Een prima blouse 3. Zo'n moderne marine blauwe blazer de jchakel Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F» SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT TO - BRESKENS - TEL.'" GIRO 358296 NATIONALE HERDENKINGSAVOND ZATERDAG 3 MEI 1958. Evenals vorige jaren zal ter herden king van de in de oorlog en bij de be vrijding gevallenen een stille tocht naar de begraafplaats gemaakt worden. Vertrek van het gemeentehuis af om 19.45 uur. Van 19.45 uur tot 20.00 uur zal de klok geluid worden. Te 20.00 uur zul len 2 minuten van stilte in acht worden genomen. 0 Naar aanleiding van het bovenstaande verzoekt de burgemeester aan de ingeze. tenen om van 18.00 uur tot zonsonder gang de vlaggen halfstok te hangen. Schoondijke Eindles Rijks Middelbare Landbouwschool. Vorige week Donderdag werd de eind les gehouden van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke. De voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer M. J. Verbrugge, kon een groot aantal belangstellenden wel kom heten, onder wie de burgemeesters of vertegenwoordigers van de gemeenten Schoondijke, IJzendijke, Aardenburg en Zuidzande. Verder waren aanwezig de directeuren van de R.K.M.L.S. te Hulst en van de Chr. M.L.S. te Middelburg, be nevens een vertegenwoordiger van de R.M.L.S. te Goes. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de directeuren van de lagere landbouwscholen te Aardenburg, Axel en Schoondijke, vertegenwoordigers van de drie centrale landbouworganisa ties, van de vier verenigingen van platte landsvrouwen in W. Z.-Vlaanderen, be nevens afgevaardigden van de drie land- bouwjongeren organisaties en de vereni ging van oud- leerlingen der R.M.L.S. en vele anderen. Na het openingswoord stelden de he ren de Roo en Ir. J. Roest vragen over boekhouden, plantenziekten, bodemkun de, bemesting en scheikunde. De vragen werden door de jongelui vlot beantwoord. De directeur der school, Ir. J. Roest, reikte na de pauze de diploma's uit. Hij deed dit met een voor elke gediplomeerde persoonlijk woord ter overdenking, in overeenstemming met karakter en aan leg. De hoogste onderscheiding, de Dr. Ir. D. S. Huizinga-medaille, viel ten deel aan W. Cappon te Cadzand. Met enkele ge voelvolle woorden overhandigde de heer Verbrugge deze penning. Vervolgens bracht hij, mede namens de Commissie van Toezicht, de felicitaties over aan alle geslaagden en hun ouders. Tevens wees hij er op dat het in deze voor de landbouw moeilijke tijd zaak is voor de boer geen fouten te maken. Een degelijke landbouwkundige opleiding is hiervoor een onmisbare voorwaarde. Namens de drie gezamenlijke land bouworganisaties C.B.T.B., N.C.B. en Z.- L.M., reikte de heer M. de Bruijne 3 ex tra boeken-prijzen uit. De eerste hiervan door JOKE DE VALK 25. „Ja, dat was zo. Maar deze week heeft een hele verandering in mijn le ven teweeg gebracht. Sinds ik me reali seerde dat ik van u houdt, slaap ik slecht en moet ik telkens aan u denken". „Daar merkte ik anders vanavond tot op dit ogenblik niet veel van". „Ach ja, u hebt alweer gelijk. Goed, geen woord meer over het werk. Laten we nu samen genieten van de mooie na tuur. Apropos, waar komen we eigenlijk terecht als we verder lopen?" „O," antwoordde Hanneke luchtig, „ergens. Een kilometer verder is een aar dige tent, waar we wel wat kunnen drinken. Als u wilt, kunt u er ook nog schommelen en draaien en wippen". Hij keek haar verwonderd aan. „Schom melen?" „Ja, er is een speeltuin". HOOFDSTUK XVII. Een kwartiertje later zaten ze onder de bomen naar de spelende jeugd te kijken. De kelner bracht de bestelde dranken en Hanneke keek van terzijde De haardolie met het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte was voor A. de Putter te Hoek, die heel dicht achter no. 1 was geëindigd. De an dere boeken waren voor J. Dieleman te Zuidzande en P. de Regt uit Zaamslag. In zijn toespraak deed de heer de Bruijne uitkomen dat een resultaat, behaald louter tengevolge van een gave, geen verdienste is, maar dat het er op aan komt van de gekregen talenten een zo goed mogelijk gebruik te maken. De burgemeester van Schoondijke, de heer F. A. van Rosevelt, bracht naast zijn felicitaties aan de gediplomeerden en hun ouders, hulde aan directeur en leraren der school. De door hen aan de gediplomeerden bestede krachten zullen in de toekomst hun gunstige uitwerking op de Z.-Vlaamse landbouw zeker doen gevoelen, zo meende hij. De heer W. Cappon dankte namens de klas het lerarenkorps en bood daarbij als stoffelijk blijk van waardering een boekenbon aan. Aan het eind van de middag richtte de heer Ir. J. Roest hartelijke en behar- tenswaardige woorden tot de jongelui en hun ouders. Tevens bracht hij naar vo ren dat de school voor de oud-leerlingen gaarne altijd zal openstaan. Daarna sloot de voorzitter de bijeenkomst. Des avonds werd weer de traditionele gezellige avond gehouden. Deze avond werd, zoals gewoonlijk, georganiseerd door de vereniging van oud-leerlingen der R.M.L.S. te Schoondijke, onder voor zitterschap van de heer E. Calon. Zeer groot was de belangstelling van o.a. lera ren, ouders en oud-leerlingen. Onder leiding van de heer de Roo werd muziek gemaakt, gezongen en werden enige schetsjes voor het voetlicht ge bracht. Tevens vond de prijsuitreiking plaats van de prijzen die op de sportdag te Goes werden behaald. De namen der gediplomeerden zijn: A. van de Broecke, Schoondijke; Wim de Bruijne en Wim Cappon, Cadzand; A. Dees, Hoofdplaat; J. Dieleman, Zuid zande; A de Feijter, Breskens; E. Fer- ket, Aardenburg; Joh. Kools, Zuidzande; Ant. de Maat, Waterlandkerkje; Luc. Pauwels, Watervliet (B.)A. de Putter, Hoek; P. de Regt, Zaamslag; A. Salomé, Groede; Art. van Waes, Schoondijke. Afgewezen 1. Bevorderd van de le naar de 2e klas zijn: Fr. van Bellegem, Eede; H. Beije, Bier vliet; F. Buijze, Axel; A. van Cadzand, Sluiskil; Theo Cammaert, Schoondijke; Fr. van Damme, IJzendijke; K. Dekker, Zaamslag: K. Dieleman, Hoek; A. de Groote, Biervliet; F. Haverbeke, IJzen dijke; J. Herweijer, Nieuwvliet; C. de Jonge, Temeuzen; J. Lako, Breskens; P. Leenhouts, Groede; P. Lippens, Aar denburg; P. Luteijn, Zuidzande; P. de Nood, Waterlandkerkje; U Pieters, Wa terlandkerkje; I. Poissonnier, Retranche- ment; B. van de Ree, Groede; D. Scheele, naar haar baas, die de bewegingen van de ravottende kinderen volgde. Ze voel de een onbedwingbare lust in zich op komen, om wat met hem te flirten. „U had het vorige week over trouwen, meneer Dubois. Mag ik u eens een goede raad geven? Trouwt u met een vrouwe lijke confrère, dan kunt u 's avonds sa men genieten van de wetboeken en pro cessen en zo. Dat lijkt me toch een fdeaal huwelijk". Met een ruk draaide hij zich naar haar toe. „U steekt de draak met me, juffrouw Schoneveld, want om te begin nen heb ik helemaal geen plannen om te trouwen met een vrouwelijke con frère, maar met u. Ik houd alleen maar van u en als u mijn vrouw was, dan zouden de wetboeken er 's avonds in het geheel niet aan te pas komen". „Zo?" Hanneke keek hem geamuseerd aan. „Wat kwam er dan wel aan te pas?" Hij keek haar verward aan. „Juf frouw Schoneveld, u vraagt naar de be kende weg. Mijn levenstaak zou zijn u gelukkig te maken zoveel als in mijn vermogen ligt. Als u 's avonds ergens heen wilt, dan zouden we dat doen. En als u liever thuis bleef, dan zouden we ons samen thuis vermaken. Ik weet, dat u van lezen houdt, dat heb ik vorige week ontdekt.- Wel, ik heb niet alleen wetboeken en juridische werken. Ook een groot aantal romans. U bent nooit bij me thuis geweest, anders zoudt u Aardenburg; C. van der Sluis, Biervliet; .J van der Sluis, Retranchement; M. Wa verijn, Biervliet; R. van 't Westeinde, Groede. Afgewezen: 1. Dodenherdenking en bidstond voor de vrede. Op Zaterdagavond 3 Mei a.s. zal er in de Herv. Kerk te Schoondijke een doden herdenking plaats vinden, die tegelijk het karakter van bidstond voor de vrede zal hebben. Deze samenkomst, die pre cies half acht begint, zal geleid worden door J. J. M. van Arendonk, pastoor van de R.K. Parochie Schoondijke; H. A. van Bottenburg, predikant van de Geref. Kerk Schoondijke en P. A. L. Brinkman, predikant van de Herv. Gemeente Schoondijke. Toespraken zullen er niet worden gehouden. Het zal een korte sa menkomst zijn, die louter liturgie (Bij- bel-leizing, gebeden, kerkliederen, stille dodenherdenking enz.) is. Allei Schoondijkenaren worden opge wekt deze van de kerken van Schoon dijke uitgaande gemeenschappelijke dodenherdenking en bidstond voor de vrede mee te maken. Na de dienst wordt er een collecte gehouden voor de beken de Stichting 19401945. Breskens Raadsvergadering De Raad der gemeente Breskens kwam Maandagavond in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eekhout. De' notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Van het bestuur van de R.K. Kleuter school was een verzoek binnengekomen, om op grond van art. 50 der Kleuteron derwijswet de benodigde gelden te mo gen ontvangen voor de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van deze kleuterschool. B. en W. stelden de raad voor dit verzoek om advies in handen te stellen van B. en W., waartoe de raad z.h.st. besloot. Van het bestuur van de R.K. lagere school kwam een verzoek binnen om overeenkomstig art. 72 der l.o.-wet 1920 de benodigde financiële medewerking te mogen ontvangen voor de uitbreiding van haar school met 1 lokaal. Ook dit verzoek werd om advies in handen van B. en W. gesteld. De bij besluit van 27 Jan. 1958 gewij zigde verordening op de heffing vaneen vermakelijkheidsbelasting werd goedge keurd bij K.B. van 24 Maart j.l. Aangezien in de practijk is gebleken, dat de vervulling van de functies bad meester jschoonhouder, concierge van het gymnastieklokaal en schoonhouder van de Openb. lagere school voor één per soon te bezwaarlijk is, stelden B. en W. voor op een door haar college nader te bepalen datum hem te ontheffen van de functie als schoonhouder van de o.l. mijn boekenschat hebben kunnen be wonderen, want ik ben geabonneerd op verschillende uitgaven die regelmatig worden toegezonden". „En hebt u die zelf allemaal gelezen?" „Natuurlijk niet. Maar zo des Zondags neem ik dikwijls een van mijn romans en lees er in. U denkt natuurlijk dat ik alleen maar mijn neus steek in alles, wat met de rechtbank te maken heeft. Maar dat is niet juist. En als ik dat 's- avonds vaak deed, is dat het gevolg van mijn alleen zijn. Mijn moeder is al enige jaren dood en ik heb uitsluitend een huishoudster. Ik ben iedere avond alleen, juffrouw Schoneveld. En u zoudt, als mijn vrouw, mijn leven zo kunnen ver fraaien". Hanneke zuchtte. „Ik heb u al eens eerder gevraagd: wat weet u van me?" „Ik ken u nu toch al bijna twee jaar, nietwaar? U bent een uitstekende kracht op kantoor en ik ben er van overtuigd, dat ik nimmer meer zo'n prima kracht terugkrijg als u te eniger tijd gaat ver trekken". „Wie zegt u, dat ik ga vertrekken?" „Wel, als ik de gelukkige niet zal zijn, is het ongetwijfed die ander, die meneer eh „Grobbe, wilt u zeggen". „Juist". „Meneer Grobbe vermaakt zich wel met een ander, meneer Dubois. Die is geen persina grata meer". waarmee U veel geld kunt besparen. Wij brengen n.I. drie extra voordelige aanbiedingen. van prima kamgaren stof vervaardigden marineblauw, beige, zand, grijs en zwart, maten 38 t.m. 46 nu 97,50 met aangeknipte mouw, open en gesloten te dragen, van No Iron popeline, in wit, bleu en Campagne, maten 36 t.m. 46 nu 6,75 van prima Engelse stof ver vaardigd, maten 36 t.m. 46 nu 39,75 Voor Uw betere damesconfedie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak school en voor deze functie sollicitanten op te roepen. Diverse raadsleden vroegen inlichtingen over de reden der splitsing en het aantal uren, dat vervulling van de diverse onderdelen vraagt. De voorz. gaf de nodige gegevens, waarop de raad het voorstel van B. en W. goedkeurde. De gemeenterekening 1955, die door het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten gecontroleerd werd, „Dus mag ik hieruit opmaken „Ho, meneer Dubois, dat ligt er niet; in opgesloten. Maar ik kom weer terug op mijn oude chapiter: wat weet u van me? Van mijn verleden bijvoorbeeld? Ik kan wel een misdadigster zijn, die bij voorbeeld een jaar gevangenisstraf ach ter de rug heeft". Dubois schoot in een lach. „Als dat waar was, juffrouw Schoneveld, zou ik dat spoedig te weten komen, want als ik op alfabetische volgorde de strafbladen in de verschillende arrondissementen laat nagaan, zou men in dat geval uw naam tegenkomen, uw veroordeling en het feit, waarvoor u gestraft zou zijn. Maar een zo absurde gedachte leg ik gewoon naast me neer. U bent een wees, woont bij anderen in, hebt misschien al leen verre bloedverwanten en bent ver der een ijverig, oppassend meisje, dat zeer punctueel haar werk verricht en een prima kracht is voor mij. Die prima kracht zou ik veriezen, als u mijn vrouw zou worden, maar u zoudt dan voor mij iets zeer belangrijks zijn, namelijk mijn levensgezellin". Hanneke lachte even. „Dus als bij voorbeeld iemand eens een misstap heeft begaan, laten we zeggen: enkele jaren geleden, dan is dat dus na te gaan in de strafregisters?" Hij knikte. „Tot ruim honderd jaren terug. Hetzij in Den Haag, dan wel in de verschillende arrondissementen. En

De Schakel | 1958 | | pagina 1