rende de wintermaanden zal een bedrag van f 19,90 worden vergoed. In verband met de ongunstige kaspositie van de ge meente werd geen subsidie verstrekt aan de Stichting Luchtverbinding Z.-Vl.. In verband met de uit te geven toeristen- kaarten werd de legesverordening ge wijzigd. De kindertoelage-verordening werd van toepassing verklaard op de ambtenaren van de burgerlijke stand. Aan de heer Cam. van Zeele werd een premie verleend van 15 pCt. voor het opruimen van een woning, welke als „krot" betiteld werd. De heer Van Zeele zal op de oude plaats een nieuwe woning bouwen. Een ontwerp besluit om toe te treden tot het N.V. bouwfonds Neder landse Gemeenten werd door de raad aanvaard. Na een uitgebreide discussie besloot de raad over te gaan tot het bou wen van een ambtswoning. De raming bedraagt ruim f 35.000,Algemeen was men van oordeel, dat Hoofdplaat een dergelijke woning hard nodig heeft. B. en W. werden gemachtigd de plannen nader te doen uitwerken. Besloten werd de woning openbaar aan te besteden. De vraag of men de Hoofdplaatse aanne mers slechts voor deze aanbesteding moest uitnodigen werd door het meren deel der raadsleden ontkennend beant woord. Immers voor vijf aannemersbe drijven heeft Hoofdplaat zelf geen werk. Merendeels werkt men in andere ge meenten en deze zouden op hun beurt ook de Hoofdplaatse aannemers wel eens kunnen gaan uitsluiten. Het directe voordeel zou dan uitlopen op een indi rect nadeel. Goedgekeurd werd de ver betering van het wegvak No. Een-Bres- kens, waardoor Hoofdplaat weer een busverbinding met Breskens kan krijgen en de buurtschappen Slijkplaat en No. Een uit hun isolement worden verlost. Verschillende begrotingswijzigingen werden vastgesteld, waarna de raad overging in besloten zittine. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Steijaert er de aandacht op, dat de raadsleden vaak ten onrechte bij de mensen de indruk wekken, dat men in aanmerking komt voor kolenbijslag. B. en W. zeiden, dat de oude, indertijd door de raad vastge stelde richtlijnen, nog steeds van kracht zijn. Wethouder Blaakman lichtte de verordening uitvoerig toe. Vervolgens informeerde de heer Steijaert naar de verbetering der paden op No. Een. De heer De Smit informeerde nog even naar het opruimen van de oude keien aan de wissel. Nleuwvliet Raadsvergadering De raad van de gemeente Nieuwvliet kwam Donderdag j.l. in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Everaars. In zijn openings woord herinnerde de voorzitter er aan, dat dit de eerste vergadering is na het overlijden van wethouder A. J. Hoste. Wij wisten, dat de heer Hoste het voor nemen had zich bij de a.s. raadsverkie zingen niet meer herkiesbaar te stellen. Had dit zo mogen zijn, dan hadden wij hem voor de gemeente toch niet verloren Na een ziekbed van 6 weken ontviel ons wethouder Hoste, die sinds 1935 raadslid en een groot aantal jaren als wethouder zich heeft doen kennen als een goed raadslid en een goed wethouder, die vóór alles de belangen van zijn gemeente wil de dienen. Hij is steeds een goed demo craat geweest, die op waardige wijze een nederlaag wist te dragen. Natuurlijk zijn er meningsverschillen geweest en was men het in B. en W. ook niet steeds met elkaar eens. Ondanks dat is de verhou ding in B. en W. en de raad steeds een heel prettige geweest. De gemeente Nieuwvliet heeft zeer veel te danken aan de werkzaamheid van de heer Hoste en daarom valt het verlies, dat wij door zijn verscheiden lijden, ons ook heel zwaar. Onze deelneming gaat dan ook uit naar zijn vrouw en dochter, voor wie het verlies nog veel groter en dieper is dan voor hen, die op bestuurlijk gebied met hem hebben samengewerkt. Staande betrachtte de raad een minuut stilte ter nagedachtenis van de overledene. De voorzitter deelde mee, dat hij bij K.B., Ingaande 1 April 1958 voor een nieuwe ambtsperiode is herbenoemd tot burgemeester van Nieuwvliet. Ik ben tueel dit grapje zouden hebben kunnen uitgehaald. Grobbe? Best mogelijk, hoe wel nee, hij had toch immers ook een oogje op haar? En hij zou een medemin naar een tip geven? Te absurd om se rieus te nemen. „In ieder geval heeft iemand gepro beerd om ons te koppelen," stelde Han- neke vast. „Koppelen?" vroeg Dubois. „Hoe be doelt u?" Ze schoot in een lach. „Wel, dat is nogal duidelijk, nietwaar? Diegene, die mij het briefje stuurde en u het tele gram, deed dit met de bedoeling ons bij elkaar te brengen". „O, zo, ja juist, dat klopt inderdaad. Hoewel, koppelarij is strafbaar. Ik heb indertijd eens zo'n geval aan de hand gehad. Het betrof een minderjarig meisje „Nou, dat slaat dan niet op mij," con stateerde Hanneke droog, want ik ben al enige tijd meerderjarig, dus het straf bare van het feit is opgeheven". „Hè? Ja natuurlijk, dat vervalt op 21- jarige leeftijd. Er staat me zelfs iets van voor. dat het ten dele al opgeheven is op 18-jarige leeftijd en „O, meneer Dubois, weet u nu nooit iets anders dan dat? Dat u tijdens uw werk met alle mogelijke en onmogelijke wetsartikelen te maken hebt, ligt vo- de hand, maar als u vacantie hebt zet dit alles dan eens opzij en praat eens over wat anders". verheugd, dat ik weer uw voorzitter mag zijn. Voorts dankte hij H.M. de Koningin en de Minister hartelijk, dat zij hem weer hebben willen benoemen. Tot slot dankte de voorzitter de bevolking voor de muzikale hulde, die zij hem hebben gebracht. Naar aanleiding van het desbetreffen de verzoek van de heer L. J. van Boven, onderwijzer aan de o.l. school om eervol ontslag uit zijn functie, besloot de raad dat ontslag op de meest eervolle wijze te verlenen onder dankzegging voor de bewezen diensten. B. en W. kregen machtiging de ingangsdatum van het ontslag nader te bepalen. Ingekomen was voorts een schrijven van het Cen traal Stembureau, dat zij in de vacature A. J. Hoste heeft benoemd de heer P. I. de Groote. De heer De Groote deelde de raad schriftelijk mee, dat hij zijn benoe ming aanneemt. Tot tijdelijk onderwij zeres aan de o. 1. school heeft B. en W. benoemd mevr. M. L. H. E. Baekerra- Gemmeke te Schoondijke, tot 1 Juli a.s. Reeds tijdens de ziekte van wethouder Hoste heeft de voorzitter en wethouder Quaars zich afgevraagd of het nodig is een tijdelijk wethouder te benoemen. Beiden zijn er van overtuigd, dat dit noodzakelijk is. Temeer, daar de burge meester binnenkort met vacantie gaat en er dan niemand is, die wethouder Quaars als waarnemend burgemeeser zou kunnen vervangen. Hierna werd overgegaan tot benoeming van een tij delijk wethouder, die na toelating van de heer De Groote weer vervangen zal moeten worden door een definitieve wet houder. Bij de eerste stemming verkreeg de heer J. A. Schippers 1 stem, de heer A. P. Aarnoutse 2 stemmen en de heer A. Brakman 3 stemmen. Bij de 2e stemming verkreeg Aarnoutse 1 stem, Schippers 2 stemmen en Brakman 3 stemmen. Bij de laatste en beslissende stemming werden 2 stemmen blanco uitgebracht, Schippers vei ireeg 1 stem en Brakman 3 stemmen, zodat Brakman tot tijdelijk wethouder was benoemd. Brakman nam zijn benoe ming aan en dankte hen, die in hem ver trouwen hadden gesteld. De geloofsbrie ven van het nieuw benoemde lid De Groote, werden door de heren Ch. de Veij en A. P. Aarnoutse onderzocht en in orde bevonden. Sinds jaren wordt het gebrek aan een speelweide voor de kin deren aangevoeld. Thans hebben B. en W. de heer Klaaijsen bereid gevonden 'n wei-je beschikbaar te stellen tegen een jaarlijkse huur van f 250,zijnde de inkomsten die betrokkene derft. Na eni ge discussie besloot de raad hierop in te gaan. De gemeentelijke legesverordening werd gewijzigd. Voor de toeristenkaarten zal een leges van f 1,geheven worden. Groede Raadsvergadering. De Raad der gemeente Groede kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgmeester J. C. Everaars. Nadat de notulen ongewijzigd werden vastgesteld, kwam een groto aantal in- gek. stukken aan de orde. Hieronder was o.m, een verzoek van het R.K. schoolbe stuur om een bedrag beschikbaar te stel len groot f 2579,64, voor de aanschaf van drie oliekachels, dit omdat de hui dige kolenkachels totaal versleten zijn. B. en W. stelden voor het gevraagde be drag' beschikbaar te stellen, waartoe de raad besloot. Aan de Stichting Katho lieke Gezinszorg te Aardenburg werd op haar verzoek een bedrag van f 20,60 ver strekt, zijnde de gemeentelijke bijdrage in de in Groede door de Stichting ver leende verzorgingsdagen. Op voorstel van B. en W. aanvaardde de raad een geldlening met de N.V. Bank v. Nederl. Gemeenten, groot resp. f 600, f 2400 en f 2000. Het aanbod is afkomstig van de voorkeuruitspraken, welke men gedaan heeft bij de aankoop van rentespaarbrieven. De rente is voor alle leningen 51|4 pCt. Voorts waren er onder de ingek. st. ee aantal goedgekeurde raadsbesluiten door G.S. De gezamenlijke caféhouders verzoch ten de raad het sluitingsuur gedurende de zomermaanden te stellen op 12 uur. Daar dit een gemeentebelang is door de badgasten gelegenheid te bieden zich „Hè? Ja, u hebt gelijk. Ik zit teveel vast aan mijn werk. En dat is natuurlijk niet goed. Neem dat geval met die man, waarvan we enige weken geleden dat eclii icheidingsgeval hadden. U weet wel, die Vandongen. De man ging helemaal op in zijn werk en had nauwelijks aan dacht voor zijn vrouw en kinderen. Zelfs de Zondag reserveerde hij voor het bij houden van zijn boeken. Logisch gevolg: de vrouw zoekt haar vertier elders en ontmoet een aardige man, die wel aan dacht aan haar besteed. Resultaat: hu welijk kapot en een echtscheidingsaan- vrage. Ja, de man was eiser, formeel ge heel in orde, want de vrouw had nu ja, u weet het zelf, want u hebt de stuk ken getypt. Maar moreel bezien was de man de feitelijke schuldige en „Meneer Dubois, het lijkt me het bes te, dat we omkeren en naar het station wandelen. Dan zet ik u op de eerstvol gende trein en kan ik nog een paar da gen ongestoord van mijn vacantie ge nieten. En dan kunt u thuis weer naar hartelust grasduinen in uw boeken „Neem me niet kwalijk, juffrouw Schoneveld, u hebt als altijd gelijk. Ik ben een idioot, temeer omdat ik La ten we alsjeblieft verder wandelen. U moest eens weten, hoe gelukkig ik me gevoel als u in mijn gezelschap bent". „Werkelijk?" Hanneke proestte het uit. „Ik dacht beslist, dat u het geluk kigste was als u een pleidooi houdt in een of andere zaak te verpozen, stelden B. en W. voor dit verzoek in te willigen. De heer Marijs verklaarde zich uit principe tegen. De overige raadsleden konden zich met het voorstel van B. en W. verenigen. De legesverordening werd gewijzigd in dien zin, dat voortaan voor de afgifte van toeristenkaarten een leges van f 1,- betaald moet worden. Voor het vakon derwijs aan de r.k. school werd een be drag van f 288,- uitgetrokken. Het aan tal vakuren voor de o.l. school werd vastgesteld op 2 1|3 uur. Voor 1957 wer den de exploitatiekosten der o.l. school vastgesteld op f 3512,55. Voor de Chr. en r.k. school werd dit vastgesteld op f 2057,36 en f 1810,79. B. en W. werden gemachtigd indien een financieringsfirma uit Den Haag haar aanbod schriftelijk herhaalt, een kasgeldlening aan te gaan met deze firma, groot f 80.000,- voor de financie ring van verschillende werken. De rente zal bedragen 3 7|8 tot 4Vj pCt., een per centage, dat aanmerkelijk gunstiger ligt dan de lopende rekening-courant lening. Nadat de herbenoeming van de burge meester bekend was gemaakt, feliciteer de het oudste raadslid de burgemeester namens de bevolking met deze1 herbe noeming en sprak de wens uit, dat de burgemeester en zijn gezin in goede ge zondheid nog vele jaren in de gemeente mogn zijn. De heer Vinjé wees er op, dat onder leiding van de burgemeester reeds veel goeds tot stand gekomen is. Ongeval. Maandag j.l. had in de namiddag een ongeval plaats op de Rijksweg bij de aanleg van de nieuwe wegen. De heer L. H., opzichter bij de Rijks waterstaat, wonende te Breskens, werd tijdens zijn werkzaamheden aan deze weg aangereden door een auto. Hij kwam te vallen en daarbij in aanraking met een der wielen. Dr. v. d. Maas uit Breskens verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te; Oostburg nood zakelijk. De Rijkspolitie te Breskens stelde een onderzoek in. Schoondijke Eindles Tuinbouwcursus. In de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke vond een eindles plaats van een 2-jarige tuinbouwcursus, be stemd voor gemeente-personeel belast met aanleg en onderhoud van plantsoe nen. De docent, de heer Goudzwaard uit Goe-s, heette in zijn welkomstwoord spe ciaal welkom Ir. Hennink, Rijks Tuin- bouwconsulent in de Prov. Zeeland en de burgemeesters F. A. van Rosevelt en Mr. K. Hoekzema. In het kort wetd door de heer Goudzwaard het doel van de cursus aangegeven, n.l. het bijbren gen van plantenkennis, ontwerpen van tuin- en plantsoenbeplanting en daarbij behorende kostenberekening. Uit de ge stelde vragen aan de cursisten bleek dat de leerstof zeer grondig verwerkt was. Het tentoongestelde materiaal, teke ningen en kostenberekeningen, gaven een duidelijk beeld van hetgeen de cur sisten te verwerken hadden gekregen om het diploma te behalen. Alvorens tot uitreiking van de diplo ma's over te gaan, hield Ir. Hennink een warm pleidooi voor meer beplanting van het Zeeuws landschap. Volgens spr. diende men het sierwerk van beplan ting te zien als een tegenstelling van het zakelijke deel van deze welvarende landbouwprovincie. Ook is het nadeel van beplanting, uit het standpunt van de landbouwers gezien, niet altijd zo groot als men denkt. Er zijn ook voor beelden van voordeel, b.v. waar de bo men optreden als windvangers. De ge meenten kunnen hun bebouwde kom men met een eenvoudige beplanting een aardig aantrekkelijk aanzien geven, al dus spr., vandaar het nut van deze cur sus. Vervolgens reikte Ir. Hennink de di ploma's uit. Hij drukte de cursisten op het hart, zich door middel van lectuur op de hoogte te houden en indien mo gelijk, de vervolgcursus material enken nis te volgen. Tot slot bracht hij dank aan alle gemeenten die hun mensen stuurden, de gemeente Schoondijke voor de gastvrijheid. Ir. Roest, directeur van de R L.W.S. te Schoondijke voor het be schikbaar stellen van localiteiten. Burgemeester van Rosevelt wenste al lereerst de gediplomeerden geluk met het behaalde succes, n.l. het behalen van het diploma en de verkregen kennis. Hij prees de moed en de volharding van de cursisten. Planten, aldus spr., ver aangenamen het leven. Met voldoening kon hij dan ook constateren, dat men in Zeeuws-Vlaanderen doende is de plant soenen tot een sieraad van het dorp te maken. U weet nu niet alleen het hoe, maar ook het waarom bij het aanbren gen van beplanting. Ik hoop dat U er genoegen van mag beleven deze kennis te bezitten, aldus Burgemeester van Ro sevelt. Eveneens bracht hij dank aan de heer Goudzwaard voor het geven der lessen en Ir. Hennink voor het uitreiken der diploma's. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik de hoop uit te spre ken, dat de gediplomeerden aan de ver volgcursus zouden deelnemen. Ir. Roest mocht voor het beschikbaar stellen van localiteiten, voor zijn perso neel, wat hierdoor weer extra-werk had gehad, een paar kleine cadeaux in ont vangst nemen. Burgemeester Hoekzema onderstreepte in een korte toespraak de woorden van Burgemeester van Roseevelt. Misschien, aldus spr., kan via rapporten bewerk stelligd worden dat de gemeenten voor het onderhoud van hun plantsoenen een speciale tuinman in dienst mogen nemen. Namens de geslaagde cursisten sprak de heer I. van Overbeeke. Als kenmerk voor de lessen gaf hij aan de liefde voor de levende natuur, die de heer Goudzwaard had aangekweekt. Hij res pecteerde de wijze waarop hij de lessen gegeven had. Mej. Aers, een der cursis ten, bood dhr. Goudzwaard namens de cursisten een boekenbon aan. De heer Goudzwaard sprak tot slot een kort dank woord tot alle sprekers. Hij hoopte dat de contacten op de cursus gelegd zou den mogen blijven bestaan. De navolgende personen mochten het diploma ontvangen: R. van de Bunder, IJzendijke; M. J. Verstraete, Aarden- buorg; G. M. Paridaen, St. Kruis; J. P. Kaan, Biervliet; I. v. d. Walle, Schoon dijke; P. I. de Meijer, Biervliet; I. Quaars, Nieuwvliet; A. J. Ekkebus, Breskens; C. J. de Smidt, IJzendijke; I. A. van Overbeeke, Schoondijke; I. J. Herman, Groede; J. Poelman, 's-Heer Arendskerke; J. Haak, Groede en mej. R. Aers, Waterlandkerkje. Jaarvergadering Oranjevereniging In café Dobbelaere hield de Oranje vereniging, onder voorzitterschap van de wnd. voorzitter de heer J. Verkruijsse, haar algemene jaarvergadering. De kascommissie, bestaande uit de heren F. Ocké en J. de Feijter, bevon den bescheiden van de penningmeester in orde. D© inkomsten bedroegen over 1957 f 415,30. Als uitgaven stonden hier tegenover f 207,70. Het jaar 1957 kon dus met een batig saldo van f 207,60 worden afgesloten. Voor de a.s. Koninginnedag werd het navolgende programma samengesteld: In de middaguren zullen op het gemeen telijk sportterrein kinderspelen plaats hebben. Na afloop hiervan zal een ge- costumeerde voetbalwedstrijd worden georganiseerd. De middag zal besioten worden met een wielercours voor gewo ne rijwielen eveneens op het sportter rein. De zangvereniging Schoondijke's Ge mengd Koor, de muziekvereniging O. K.K., een zangkwartet van de jeugdver eniging en een dansgroep van dezelfde jeugdvereniging zullen aan het avond programma hun medewerking verlenen. Het ligt in de bedoeling van de Oranje vereniging het Dorpsplein met lampions op eenvoudige wijze te illumineren. Raadsvergadering De raad der gemeente Schoondijke kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeees- ter F. A. van Rosevelt. In zijn openings woord wees de voorzitter op het spoed eisende karakter van deze vergadering, die in verband met de aanbesteding en de daarop vereiste gunning van de uit breiding der Middelbare Landbouw school, geen uitstel gedoogde. De notulen der vorige vergadering werden ongewij zigd vastgesteld. Hierna kwam het voor stel van B. en W. aan de orde, om aan het Ministerie van Landbouw, Directie van het Landbouwonderwijs te Den Haag voor te stellen, de uitbreiding van het gebouw van de Rijks Middelbare Landbouwschool met een werktuigen lokaal en bijbehorende werken te gun nen aan de laagste inschrijver, de Fa. de Bliek te Schoondijke, voor f 79.943,-. In dit verband deelde de voorz. mee, dat de aanbesteding d.d. 17 April heeft plaats gehad. Er namen 9 inschrijvers aan deel. De hoogste inschrijving be droeg f 88.000,-. De raming voor het werk was f 78.935,-. G.S. hebben de wij ziging begroting, waarop een post van f 105.000,- voorkomt voor de bouw en inrichting van het werktuigenlokaal, goedgekeurd. De urgentie verklaring vanwege het Rijk is aanwezig. Thans is alleen nog maar nodig de goedkeuring op de gunning door .de Minister van Landbouw. Voor de gemeente heeft de bouw en inrichting geen financiële ge volgen, aangezien het door de gemeente te fourneren kapitaal in een 30-jarige annuïteit zal worden vergoed door het Rijk. Z.h.st. ging de raad tot gunning over en besloot aan de Minister van Landbouw goedkeuring op deze gunning- te vragen. De voorz. deelde mede, dat de bewo- ningstermijn van de 68 zich nog in de gemeente bevindende houten noodwo ningen ingaande 1 Jan. 1958 voor 1 jaar werd verlengd. Van de zijde van het bestuur van de K«th. kleuterschool was een verzoek binnengekomen de vergoeding voor het jaar '57, ingevolge de kleuteronderwijs wet, vast te stellen. De vergoeding voor de lokaliteiten werd bepaald op f 1072,50 en die voor de leerlingen op f 238,50, dus in totaal op f 1311,-. Aan voorschot werd reeds uitbetaald f 1297,50, zodat het be stuur nog een tegoed heeft van f 13,50. Voorts vroeg het genoemd bestuur voor het jaar '58 tevens vaststelling en uit kering van het voorschot. De raad be- paa'de het voorschot, n.l. voor de lo kaalvergoeding op f 1072,50 en voor de leerlingenvergoeding op f 238,50, dus in totaal op f 1311,-. Van het Ministerie v. Maatschappelijk werk is een schrijven ingekomen be treffende de onooglijke huisvesting van de hee" P. J. Steijaert te Sasput. In dat huis wonen Steijaert, echtgenote en zijn- schoonmoeder; voorts nog zijn dochter, man en drie kinderen, terwijl maar 2 slaapgelegenheden aanwezig zijn. Ver betering op grond van het Terlingen- fonds is niet mogelijk gebleken. Wel is een oplossing mogelijk, die aan kosten f 3000.- vraagt. Het Ministerie van Maatschappelijk werk is bereid f 600,- hiervan voor haar rekening t© nemen, mits de gemeente een bijdrage van f 200,- beschikbaar stelt. Z.h.st. werd overeenkomstig besloten. 5-jarig jubileum. Maandag j.l. (de controleur bij de S.B.M., de haBesemer te Bres kens, in hotel „ftumerce" te Oost- urg gehuldigd ij- »and met zijn 25 jarig dienstverba pij. In tegenwoo ©id van de Com missarisen der k Dongen en J. k heer L. Hortensi vele personeelslc|werd de jubilaris toegesproken. De directeur enveloppe met ir, Besemer bloeme; ndigde hem een terwijl mevrouw cht in ontvangst nemeiv Vanzei; end bleef men enige uurtjes gez Gezien het feit deze week tevens leeftijd bereikte, door het person fraai cadeau aai Op 1 Mei a.s. zijn dat de hee Breskens in dier Putten en Vroor hier. la; Ter gelegenhei van H.M. Koning gende progranm 9.009.30 u. Fill len. 9.30—10.30 u. Fill klassen der Gem. verenigin 9.30 u. Aanvang ki veld, o.a. voetb; lopen, enz. Voor de 5e oriëntatierit op Voorts zal des muziekvereniging muziektent met r gang door de gei Éénmaal per getrouw, het best welwillende daim lijkse collecte, collecte houden e terdag 26 April a Ténmaal per je de mens op oude Koninginmoeder naam verleende t het verlichten va; mensheid. Wij h deze maatschap heren J. van de directeur, de t hun dames en bijeen, de heer Besemer nsioengerechtigde hem Donderdag ls afscheid een en. Jubileum 25 jaar geleden de Meester te i bij de fa. Van Ford Dealer, Koninginnedag. de verjaardag iana, is het vol- ïengesteld: de kleuterscho- ir de le en 2e holen. (In het iuw) elen op het sport hal, zak- en eier- klas; i hoger is er een om 7 uur de erteren op de op nog een rond as per jaar il, de gewoonte r Groene Kruis vereniging te Bn bijgestaan door heren, de jaar- d n. Emmabloem- dit jaar op Za- herinnert zich middelbare leef tijd zich de edel nu* van wijlen a, welke haar te van een doel: leed der lijdende en verwachten dat, evenals voor® jaren, het weer een groot succes «worden. 'Biljartwedstrijd. Zondag j.l. we; café „Du Com merce" te Breske»! vriendschappe lijke biljartwedsti twee plaatselijk „E.N.Z.K." en „A.Sfoe inzet was een trophee, geschoni Lefeber en waan moet worden. A.B n deze wedstrijd door 11 partijen E.N.Z.K. drie partjlk moest spelen naar zijn gemiddi Na afloop over meester van E.N.Z winnende verenig De A. J. C.-gro zorgd 's morgens feest voor de kin Alleen al de bust voor vele A .J. C. men van het spel, neuzen zal worde;, maal pJlezier heeft Des avonds is „Casino"' voor de een gevarieerd programma. Spre uit Leiden, terwijl speeld tussen de j artverenigingen or de heer W. riemaal gespeeld men, tegenover gle de penning- trophee aan de Mei-viering. Temeuzen ver- eskens het Mei- uit West Z.-Vl. naar Breskens is :n pretje, terwijl middags te Ter- ivoerd, nu twee- Breskens in het Eibert Meester verking verleend wordt door de Oc ;se toneelvereni ging en de „Sarinfln accordeonclub uit Breskens. Retra Inent Paal 369. Grenspaal 369, Étst op de duinen bij het Zwin, is dt ;k naar beneden getuimeld. Op dez ter in de Zwingel n strijd tegen de d de paal eindelijk t De eindstand v: Herv. Gemeente i Jan Leenhouts, vereniging „Het Z in de intemationa llenloop te Hulst in de groep A-juni ils eerste Neder lander op de tweipats na de Belg A. P. Dancer. ts voert het wa~ voortdurende een strijd, die htig is geworden Collecte. Paascollecte der - geworden. Athletiek. ,n de athletiek- mdigde Zondag Zondag bij de met 39 leden A. V. „Het Zwin' wedstrijden in Scli deelnemen. Oo Vergaderii ld van Muziek vereniging Op de Zaterdag gehouden verga dering van boveni tide bond is be sloten óp Hemeh ag het muziek concours te houd™ Aard Naar wij veme: tram MijBres! hoofdcontroleur di noemd, dit in de Besemer, die met Als hoofdchauffeu A. W. van Belois heer A. E. Wille. Hoofdplaat. rg Bevorderd. bij de Stoom- IVIaldeghem als A. E. Wille be- voor de heer J. >en is gegaan, enoemd de heer plaats van de

De Schakel | 1958 | | pagina 2