6. Van Hout; 7. Van As, Roosendaal; 8. Swaneveld, Dordrecht; 9. v. d. Groenen- daal, St. Michielsgestel; 10. Duinkerke, Borssele. Uitslag verloting. Zaterdagavond verrichtte burgemeester J. C. Everaars in hotel „De Drie Konin gen" te Groede de trekking van de ver loting ten bate van de voetbalvereniging „Groede". De bezitters van de volgende toten zijn de prijswinnaars: 863, 859, 771, 982, 314, 641, 909, 953, 245, 785, 422, 810, 357, 191, 606, 861, 905. 603, 494, 138, 714, 526, 51, 129, 310, 407. 115, 483, 229, 630, 143, 28, 544, 778, 305, 446, 758. Aanrijding. Op tweede Paasdag, des middags te 12.00 uur, had op de Rijksweg te Groede, in de nabijheid van het café „Buiten- lust," een aanrijding plaats tussen een motorrijder en een bromfietser. De bromfietsberijder J. P., wonende te Rotterdam, die tevens een 12-jarige knaap achter op zijn brommer vervoer de, stak, zonder op het verkeer dat uit tegenovergestelde richting naderde te letten, de «rijweg over op de aldaar aan wezige oversteekplaats voor wielrijders. De motorrijder H. S. uit Oosterland, die uit de richting Schoondijke kwam, trachtte nog door krachtig te remmpn een aanrijding te voorkomen, doch dit mocht niet meer baten. Beide voertui gen kwamen met elkaar in botsing en werden beschadigd. De motorrijder liep geen verwondingen op. De brom- netser echter moest, nadat hem de eer ste hulp door Dr. Ossewaarde was ver leend, per ambulance naar het zieken huis te Oostburg worden vervoerd. De 12-jarige duorijder kwam met de schrik vrij. De Rijkspolitie te Breskens stelde een onderzoek in. Begin van brand. Op derde Paasdag te omstreeks 4.00 uur in de namiddag brak brand uit in de bakkerij van de heer v. H., in de Noordstraat te Groede. Een butagascylinder was in brand ge raakt en deze spuwde als het ware een grote straal vuur tegen een der wanden en een kast, waardoor deze reeds zeer spoedig in vlam stonden. Nadat de cy linder dichtgedraaid kon worden na enige moeite en later enige snelblus- apparaten leeggespoten werden op de brandende materialen, was men het vuur vlug meester. De brand, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien in verband met de gascy- linder, kon tot een klein gedeelte be perkt blijven. Een en ander trok vanzelfsprekend veel belangstelling, daar veel personen op de been waren in verband met de kermis en wielercours. Nleuwvliet Geslaagd. Mej. M. W. Rijckborst te Nieuwvliet slaagde aan de Rijkskweekschool te Middelburg voor hef, practijkgedeelte van het examen voor onderwijzeres bij het lager onderwijs. Schoondijke Jaarvergadering Schoondijke's Gemengd Koor. De zangvereniging Schoondijke's Ge mengd Koor, hield onder voorzitterschap van de heer P. L. E. de Pauw, haar jaar vergadering. Het bleek dat de financSën van de vereniging geen zorgen tot ongerustheid gaven. Over hef, afgelopen jaar werd een batig saldo van f 116,- geboekt. Daar echter t.z.t., n.l. wanneer niet meer in de o.l. school kan worden gerepeteerd, tot de aanschaf van een piano zal moe ten worden overgegaan, zullen voor deze aanschaf de gelden aanwezig dienen te zijn. De penningmeesteres, mej. E. M. Kanse, meende dan ook te moeten con stateren dat zuinigheid geboden was. Daar hef seizoen reeds te ver gevor- drinkem, meneer Grobbe?" Hij keek haar verwonderd aan. „Cham pagne?" herhaalde hij. „Wel, als u dat graag wilt Maar Hanneke protesteerde. „Zeg, je lijkt wel mal ik drink het niet, hoor! En champagne is toch verbazend duur?" „Nou, dan nemen we wat anders," be rustte Josien. „Mij dan maar een cock tail". „En jij, Hanneke?" „O, een flesje limonade, sinaasappel". „Ja, dat lijkt me ook wel". Toen de kelner vertrok, stond Josien al weer op en zei tot Grobbe„Nou, zul len we eens proberen of we deze wals ook kunnen draaien?" Grobbe stond bereidwillig op en ver trok met zijn dame naar de dansvloer, nageslaard door Hanneke, die haar hoofd niet-begrijpend schudde. Wat die Josien opeens bezielde Het paar kwam al gauw weer terug. ..Ik kan er geen fluit meer van," beken de Josien eerlijk „en meneer Grobbe danst als een beer". „Maar Josien toch „Eerlijk waar. Doch dat mag de pret niej drukken. Proost, meneer Grobbe als we dan niet dansen kunnen, drinken wel". Ze zaten een uurtje gezellig naar de drukte te kijken, terwijl Grobbe en Jo sien met elkaar babbelden en schert sten, een enkele maal Hanneke in hun gesprek betrekkende. Daarna stonden ze op en reden terug naar Lunteren. zulks op uitdrukkelijk verzoek van Han neke. die er niets voor voelde naar een andere gelegenheid te gaan. derd was kon van een bezoek aan de Opera te Gent niets meer komen, aldus de voorzitter. In de bestuursvacature, ontstaan door het tussentijds bedanken van J. J. Isaacs, werd voorzien door de verkiezing van mevr. K. Tellier-Deunink. Besloten werd dit jaar wederom niet deel te nemen aan het Bondsconcours, daar het koor nog steeds een tekort heeff aan mannenstemmen. De dirigent, de heer A. de Klerck, drukte de leden op het hart de repetities trouw te vol gen en tevens uit te zien naar nieuwe leden. Na afloop van dit zakelijke gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bij een. Retranchement Bestuurslid. In een vergadering van het muziek gezelschap „Ons Genoegen" werd de heer J. Hakker gekozen als bestuurslid. Verkiezing gemeenteraad. De Partij van de Arbeid heeft voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing de volgende candidatenlijst opgesteld: 1. J. A. A. Pattist, 2. H. A. den Hamer, 3. J. F. Komelis, 4. M. P. v. d. Voorde, 5. P. Faas-v. d. Walle, 6. Iz. Cambier Sr. Groene Kruis. De besturen van de Groene Kruisver enigingen van Cadzand, Zuidzande, Sluis en Retranchement kwamen te Re tranchement in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn. De voorzitter deelde mede, dat de sta tuten voor de nieuwe wijkcombinatie nog niet gereed zijn, daar nog naar de juiste vorm wordt gezocht. De ziekteverzekering van de zuster werd, met betrekking tot de loonuitke- ring bij langdurige ziekte, aanmerkelijk verbeterd. De eerste rekening van de combinatie over 9 maanden vertoont een nadelig saldo van ongeveer f 100,-. Daar nog enige bedragen zullen toevloeien, kan dit tekort vrijwel worden weggewerkt. De combinatie telt momenteel 835 le den. De afdracht per lid werd voor 1958 vastgesteld op f 7,75. Evenals de rekening over 1957 werd ook de begroting voor dit jaar goedge keurd. Het bleek, dat alle afdelingen, nu de combinatie een jaar heeft gewerkt, zeer tevreden zijn over de nieuwe vorm van samenwerking. Breskens Vergadering Turnvereniging. Dezer dagen kwam de Turnvereniging „D.I.O." in algemene ledenvergadering bijeen in Paviljoen „Duinoord". De vergadering was ditmaal drukker bezocht dan voorgaande jaren, hoewel vele leden nog schitterden door afwezig heid. Daar van het jaarverslag en kasover zicht aan alle leden een gestencild ver slag was uitgereikt, moesten deze op de vergadering niet meer /voorgelezen word°n, waardoor de vergadering een bijzonder vlot verloop had. Notulen, jaarverslag en kasoverzicht werden zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Als leden voor de kascommissie 1958 werden gekozen de heren P- van Houte en D. Kooman. Aftredend bestuurslid was mevr. C. v. Haneghem, welke werd herkozen, ter wijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. v. d. Sande, ter aanvulling van de ontstane vacature door het ver trek van mej. L. v. d. Wege. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Ere-voorzitter R. v. Quekelberghe, voorzitter C. v. d. Kreeke, secr.-pen- ningmeester J. H. v. d. Sande, bestuurs leden: mevr. C. v. Haneghem, melvr. I. de Wilde, mevr. A. Kotvis, mej. A. Schrier en de heren I. Faas en C. v. d. Sande. Op voorstel van het bestuur zal ge- Tegen tienen namen ze afscheid van Grobbe en Josien zei: „Hartelijk be dankt, meneer Grobbe. dat doen we morgen nog eens over. Ik ontmoet niet iedere dag een knappe man met een auto, die me meeneemt en fuift op cocktails. Tot morgen". Hanneke drukte op haar beurt Grob- be's hand en verzekerde, dat ze het een prettige avond gevonden had. Maar toen ze op de kamer gekomen waren, barstte Hanneke los: „Zeg, ik weet niet wat iü mankeert, maar ik wil je wel zeggen, dat het me spijt je uitgenodigd te heb ben. Zoals jij je aanstelt Josien greep haar vriendin bil de ar men en drukte haar op een stoel. „In- plaats van me te verwijten, moet je me danken Enfin, dat doet er ook niet toe. Maar ik heb zo het idee, dat je een tikje jaloers bent. niet?" „Ik? Op jou? Wat denk je wel van me? Als jij met Grobbe wilt flirten, mag je gerust ie gang gaan, maar laat mij dan voortaan niet meer meerijden naar dergelijke gelegenheden". „O, maar we gaan morgenavond weer, hoor. Dat staat als een paal boven wa ter". „Dat zal nog te bezien zijn. Apropos, je kunt natuurlijk je gang gaan. Je bent ceen kind meer. hoewel Maar ik be dank. Bovendien is het morgen Zon dag". „O ja, dat is waar ook. Is Grobbe godsdienstig?" Hanneke haalde haar schouders op. „Weet ik 't (Wordt vervolgd). tracht worden naar een nieuwe rege ling om de contributies in ontvangst te nemen. Tot nu toe wordt dit iedere week gedaan bij de aanvang van de lessen. Dit neemt altijd veel tijd in beslag, n.l. gemiddeld per groep een kwartier, zo dat er voor het turnen maar drie kwar tier meer overschiet. Door bijv. de con tributies per maand of kwartaal op kwitanties te incasseren, kan dit tijd verlies voorkomen worden en komt uit eindelijk aan de leden ten goede. Aan de leden en ouders zal binnenkort een rondschrijven uitgereikt worden, waar bij ze tevens in de gelegenheid gesteld zullen worden op een antwoordstrookje hun mening hierover te laten horen. Wat het programma voor 1958 be treft kon medegedeeld worden dat mo menteel reeds geoefend wordt voor een uitvoering op het Oranjeplein, welke in Juli zal plaats hebben. Ook is een aan vang gemaakt met de training voor de vaardigheidsproeven. Het ligt in de be doeling weer enkele prijzen beschikbaar te stellen voor de hoogst geklasseerden. Bij de rondvraag kwamen geen ver meldenswaardige punten naar voren. Verkiezing gemeenteraad. Na het gehouden referendum is de candidatenlijst van de P. v. d. A. onver anderd vastgesteld en ziet er als volgt uit: 1. W. C. v. d. Hooft, 2. mevr. M. Nier mans, 3. Iz. de Jonge, 4. J. J. Vergouwe, 5. J. A. de Nooijer, 6. V. Schepens, 7. D. Koster, 8. A. Oosterling, 9. A. Vinke, 10. mevr. v. d. Velde-Jacobs, 11. A. Verstraa- ten, 12. J. Hogesteger, 13. C. M. de Kruij- ter, 14. I. de Kruijter, 15. J. Jongman, 16. P. van Houte. Geslaagde cabaretavond. Vorige week vond in zaal „Casino" een cabaretavond plaats, uitgaande van het N.V.V., afd. Breskens, die verzorgd werd door het gezelschap Max van Praag en het Radio-Accordeontrio van Jan Gorissen. De avond werd geopend door de heer Hoek, die een propagandistisch woord sprak, waarna Willy Rex het program ma van de artiesten aankondigde. De artiesten, goed bekend van radio «eh televisie, verzorgden de avond op een zeer gezellige manier. In de pauze was er een goed geslaagde verloting en tevens was er gelegenheid om een ver zoek in te dienen voor een speciaal nummer. Dat de avond zeer geslaagd genoemd kon worden, was wel te merken aan het daverend applaus waarmee men de ar tiesten aan het einde dankte. Jeugdige boefjes. Vorige week bleek het voor een 2-tal knapen uit Vlissingen moeilijk om een op het Veerplein te Breskens staande verkoopgelegenheid van rookartikelen, toebehorende aan de heer S. te Bres kens,* zonder meer voorbij te lopen. De uitgestalde rookwaren bevonden zich in een afgesloten ruimte, doch de knapen vonden dit waarschijnlijk niet zo bezwaarlijk. Zij probeerden één der glazen schuifdeuren open te wringen en wisten door een kleine opening een 4- tal doosjes sigaretten te bemachtigen. Dit werd opgemerkt door een douanier die de knapen op zijn beurt overgaf aan de Rijksoplitie, die een verder onder zoek instelden. Deze jeugdige personen zullen nu wel een zware pijp roken inplaats van de door hen begeerde sigaretten. Biervliet Een dubbel afscheid. Donderdagmorgen was het voor de laatste maal dat de heer C. v. d. Velde, onderwijzer aan de o.l. school A aan de Schoollaan te Biervliet, voor de klas stond. Hij sloot hiermee een 46-jarige onderwijzersloopbaan af. De heer v. d. Velde, die op 30 April 1912 de onderwijzersakte behaalde, be- °on op 3 Juni daaraan volgend als on derwijzer aan de lagere school te Oude- lande. Nadien is de heer v. d. Velde ver bonden geweest aan het onderwijs te 's- Heerenhoek en Wolfaartsdijk, om ver volgens per 1 Nov. 1946 naar de o.l. school te Biervliet te komen. Wie de om standigheden kent van kort na de be vrijding, weet, welk een opoffering het moet gekost hebben naar een zo zwaar betroffen gemeente als Biervliet te ko men. IIV2 jaar heeft de heer v. d. Velde zijn krachten gegeven aan het onder wijs te Biervliet en het is verblijdend te kunnen constateren, dat dhr. v. d. Velde de laatste loodjes, die naar het gezegde wil het zwaarst wegen, voor het Bier- vlietse o.l. onderwijs op uitstekende wijze heeft vervuld. Het was dan ook een stemming van weemoed en gedruktheid die er in het schoollokaal, waarin alle kinderen van de school, het onderwijzend personeel, burgemeester en wethouders en de ondercommissie bijeen waren gekomen, hing. De heer M. Maas, hoofd der schooi A, zei, dat de 11 Va jaar als het ware om waren gevlogen, een bewijs, dat er steeds een prettige verhouding heeft bestaan. Aan mevr. v. d. Velde bracht spr„ mede namens het overige personeel, zijn dank voor de ontelbare kopjes koffie, die zij steeds trouw op slag van 11 iedere mor gen aan het personeel serveerde. Na mens oudercommissie en kinderen, die hiervoor de middelen bijeen hadden ge bracht, overhandigden de beide oudste leerlingen aan mevr. v. d. Velde een mooi bloemstuk en aan de heer v. d. Velde een prachtige schemerlamp. Ge roerd dankte de heer v. d. Velde voor deze tastbare blijken van waardering. Ook mevr. v. d. Velde was het bijna te machtig de juiste dankwoorden te vin den voor de bloemenhulde. Hierna sprak burgemeester A. P. Kostense. Namens het gemeentebestuur en de gemeentenaren dankte hij in ge voelvolle woorden de heer v. d. Velde voor het prachtige werk dat deze op on derwijsgebied voor de Biervlietse jeugd heeft gedaan. Ook mevr. v. d. Velde be trok spr. in zijn dank. Ds. W. S. Evenhuis, Herv. predikant, die het godsdienstonderwijs op de o.l. school verzorgt, dankte dhr. v. d. Velde voor de goede samenwerking en voor het vele goede dat hij voor de jeugd heeft gedaan. De heer A. Lijbaert sprak woorden van dank namens de oudercommissie. Na afscheid genomen te hebben van dhr. v. d. Velde en diens echtgenote, kreeg elk kind een zakje snoep. B. en W., de oudercommissie en het onderwij zend personeel bleven hierna in de wo ning van het echtpaar v. d. Velde nog enige tijd bijeen. Driewegen. Ook op de buurtschap Driewegen vond er een afscheid plaats. De heer B. J. v. d. Velde, hoofd der o.l. school te Driewe gen, die per 1 April tot hoofd aan de o.l. school te Amemuiden werd benoemd, nam Donderdagmiddag afscheid van kinderen en personeel van zijn school, die hij een 3-tal jaren als hoofd heeft aediend. De kinderen waren hiertoe in een lokaal bijeen gekomen, waar ze wer den getracteerd en films te zien kregen. Burgemeester en wethouders waren ook bij dit afscheid aanwezig. Burge meester Kostense sprak tot het schei dende echtpaar hartelijke woorden van dank voor hetgeen zij voor de Biervlietse jeugd en nadien voor de jeugd van Drie wegen hebben gedaan, waarbij hij aan de scheidende onderwijzer een tastbaar blijk Van waardering overhandigde in de vorm van een prachtig boekwerk over de Europesche cultuurgeschiedenis.. Hij wenste hem alle goeds toe in zijn nieuwe werkkring. SPORTDAG RIJKS MIDDELBARE LANDBOUWSCHOLEN GOES EN SCHOONDIJKE. Op 25 Maart j.l. werd te Goes een sportdag gehouden tussen de Rijks Mid delbare Landbouwscholen van Goes en Schoondijke. De dag werd geopend door Ir. J. Ver steeg, directeur van de Rijks Middel bare Landbouwschool te Goes. Begun stigd door mooi weer werd vervolgens begonnen met de volgende onderdelen: hoogspringen, verspringen, doelschieten, doelwerpen, behendigheid, zaklopen en 100 m. hardlopen. 's Middags was er een veldloop over 1800 m. Alle bovengenoemde onderdelen werden met punten gewaardeerd en al dus verkreeg men een rangschikking naar persoonlijke prestatie. Na de veldloop waren er wedstrijden tussen Goese en Schoondijkse ploegen in touwtrekken en voetballen. Ook werd een estafette gelopen. Voor de beste school was een wisselbeker beschikbaar gesteld door de Z.L.M. Schoondijke be haalde een klinkende overwinning en verwierf daarmee de beker voor een jaar. De heer Klompe uit Wolfaartsdijk (bestuurslid der Z.L.M.) reikte de beker uit. Behalve de beker waren diverse prijzen beschikbaar gesteld voor de beste persoonlijke prestaties op de diverse on derdelen. Voor de beste persoonlijke prestatie van alle deelnemers was een lauwertak beschikbaar. Na afloop van deze geslaagde dag werd een dankwoord gesproken door Ir. J. Roest, directeur Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke. Naar hij hoopte zou volgend jaar deze dag in Schoondijke kunnen worden gehouden. De uitslagen waren: Touwtrekken: 1. Schoondijke; 2. Goes. Estafette: 1. Schoondijke; 2. Goes. Voetballen: Goes ISchoondijke I 08; Goes IISchoondijke II O1. Persoonlijke prestaties: 1. W. Cappon, school Schoondijke 1735 punten; 2. W. de Bruijne, school Schoondijke 1710 p.; 3. A. de Maat, school Schoondijke 1415 p.; 4. H. de Dobbelaere, school Schoon dijke 1400 p.; 5. A. v. d. Broecke, school Schoondijke 1365 p.; 6. P. de Nood, school Schoondijke 1355 p.; 7. P. d. Regt, school Schoondijke 1345 p.; 8. A. van Cadzand, school Schoondiike 1335 p.; 9. A. Lindenberg, school Goes 1315 p.; 10. D. Scheele, school Schoondijke 1310 p. Voetbal Programma voor Zondag a.s.: BreskensOostburg om 13 uur. In verband met de interlandwedstrijd HollandBelgië is er maar één wed strijd vastgesteld, nJ. BreskensOost burg, waarbij Breskens zeker de punten moet kunnen thuis houden. Abe. FkLMNIEUWS Casino-bioscoop brengt Zaterdag a.s. een opwindend verhaal van een beeld schone vrouw, de ongekroonde Koningin der bandieten. Zondagmiddag om 4 uur en Woensdag 16 April om 4 uur brengen wij de prach tige kleurenfilm met de wonderhond „Lassie" in „Lassie's grote avontuur". Deze film speelt zich af in de tijden der goudzoekers in streken waar gevaarlijke Indianenstammen op het oorlogspad waren. Zondagavond 8 uur zal vertoond wor den het meesterwerk van Elia Kazan naar de orginele tekst van Tennessee Williams „Baby Doll". Carrol Baker, de nieuwe ontdekking van Elia Kazan, plaatst zich door deze film met één slag in de rij der beste actrices. Een schok kend gegeven, op sublieme en indrin gende wijze verfilmd. Een meesterlijke

De Schakel | 1958 | | pagina 2