€$so BRILLEN BOBBE ALG. NIEUWS VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand euil leton Hanneke's verleden PETROLEUM voor OLIEHAARDEN I WIM FENIJN oliehandel - Breskens dievend 38 ,/Bt S&rülemaelier" Plaatselijk Nieuws de fcha kei ALG. NIEUWSBLAD 13e Jaar zang - Nr. 688 Vrijdag 11 april 1958 Verschijnt iedere vrijdag Abonnementsprijs i 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. extra Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: Fa SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.* - GIRO 358296 GEMEENTE BRESKENS over de maand Februari 1958 GEBOREN: 6, Laura Anna Catholina, d. van Pieter Willem Vroon en van Sil via Hedwig Stanga; 15, Anja Antoinette Elizabeth, d. van Hubrecht Jacob de Bliek en van Anna Verduijn; 19, Joanda Dingena, d. van Comelis Stroo en van Adriana Elizabeth Quaars; 26, Marian ne, d. van Leendert Izaak van der Hooft en van Gerda Klaasje Luchtmeijer; 28, Elizabeth Catharina» d. van Cornelis Mookhoek en van Francina Verduijn. HUWELIJKEN: 18, Georgius Julius Mol- let, 29 j., wonende te Hoofdplaat en Ag nes Levina van den Bossche, 27 j., wo nende te Breskens. OVERLEDEN: 2, Klaas de Jonge, 68 j., wonende te Breskens; 12, Stephanus Marinus de Vuijst, 79 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 3, 3, Jan H. Joziasse en gezin, van Rotterdam naar Scheldekade 1; 5, Jan A. Löhr, van 's-Gravenhage naar Dorpsstraat 74; 10, Daniël Hoog stad, van Rotterdam naar Daliastraat 15; 11, Suzanna L. van Leeuwen-v. Ha- negem en kinderen, van Medan Indon. naar Van Zuijenstraat 4; 18, Georgius J. Mollet, van Hoofdplaat naar Hyacint straat 7. VERTROKKEN: 1, Josewiena J. P. Ver sprille, van Meidoomstraat 1 naar Den Haag; 4, Nellie M. de Winde, van Dorps straat 71 naar Middelburg; 12, Johannes de Lijzer, van Dorpsstraat 74 naar Hulst; 13, Elizabeth J. J. Herrebout- Karels, van Vogelenzang 19 naar Hoofd plaat; 21, Leendert J. de Lege, van Dorpsstraat 72 naar Temeuzen. over de maand Maart 1958 GEBOORTEN: 9, Francois Arie Leendert, zn. van Meeuwis Jan Francois Vroon en van Johanna Catharina de Groote; 10, Liza Suzanna Cornelia, d. van Jacobus Ma rijs en van Marie Smoor; 14, Jeannine, d. van Pieter Jacob Boeye en van Cornelia Francina Tellier; 18, Martha Jozina Maria, d. van Omer Rémi Joseph De Witte en van Imelda Louisa Tournois, HUWELIJKEN: 11, Hendrik van de Sande, 26 j. en Cornelia Jacoba Fieret, 19 j., beiden wonende te Breskens; 20, Jannis Hubregt Schippers, 35 j., wonen de te Groede en Elisabeth PietemelLa le Bleu, 35 j., wonende te Breskens; 21, Leendert Jacobus de Lege, 37 j., wonen de te Temeuzen en Jacoba Broodman, 24 j., wonende te Breskens; 27, Jan Izaak van den Ameele, 26 j., wonende te Cadzand en Janneke Elisabeth de Zeeuw, 21 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: 4, Johannis Jacobs, 87 j., wonende te Breskens; 2, Jannis Vinjé, 42 j., wonende te Groede; 26, Francina Maria van Geijten, 85 j., wonende te Breskens; 12, Adriana Maria van Pee- nen, 76 j., wonende te Breskens; 20, Su zanna Keukelaar, 80 j., wonende te Breskens; 29, Clara Cornelia de Winde, 64 j., wonende te Breskens; 26, Bemar- dus Ghijs, 72 j., wonende te Breskens. INGEKOMEN: 14, Jenny H. van Leeu- wen-Zitter, van 's-Gravenhage naar door JOKE DE VALK 22 „Bellen naar Lunteren. Ik krijg dat wel voor elkaar. Even kijken, of ik wat klein geld heb voor de automaat". Josien begon er oren naar te krijgen. „Goeie, zeg, ik geloof werkelijk, dat het me zou lijken. Vooruit, jij gaat telefo neren en onderhand zet ik een kopje thee". Het kwam voor elkaar. Hanneke zou alleen van kamer moeten verwisselen voor een tweepersoons slaapkamer, maar dat was geen bezwaar. De pensionhoud ster zou intussen de spullen van Han neke overbrengen en er voor zorgen dat alles in orde zou zijn, als ze met haar vriendin kwam. Een uur later waren de beide vrouwen op weg naar Lunteretn. HOOFDSTUK XV. Grobbe keek verwonderd op, toen de pensionhoudster met een verontschuldi ging een derde stoel aan de tafel plaat ste en eveneens een derde couvert op ta fel deponeerde. „Een vriendin van juf frouw Schoneveld komt een week-end De haardolie .net het hoogste rendement zuinig, geen roet, meer warmte Telefoon 506 Narcisstraat 14; 17, Elizabeth Bron, van Zuidzande naar Egelantierstraat 2; 19, Jannis W. Catsman, van Kruiningen naar Dorpsstraat 87b; 20, Jannis H. Schippers, van Groede naar Dorpsstr. 21; 22, Marinus L. de Reu, van Biervliet naar Goudsbloemstraat 2; 24, Pieter M. Baas en echtgenote, van Retranche- ment naar Visserijstraat 29; 27, Elvira M. de Ruijsscher-Westdorp, van Bier vliet naar Boulevard 122; 29, Lijsbertus A. Bouterse, van Vlissingen naar Jas mijnstraat 8; 29, Jozias J. Valk, v. Rot terdam naar Grote Kade 33. VERTROKKEN: 17, Jan W. van den Heuvel en gezin, van Visserijstraat 29 naar Terneuzen; 17, Jan M. Smalle- gange en gezin, van Goudsbloemstraat 3 naar Sluis; 17, Hubrecht J. de Bliek, van Dorpsstraat 93 naar Oud Beij er- land; 25, Johanna E. de Lijzer-de Lege en kinderen, van Dorpsstraat 74 naar Hulst; 25, Adriaan Verhulst, van W 10 naar Groede; 20, Arnold J. A. de Looze, van O 53 naar Schoondijke; 27, Janneke E. van den Ameele-de Zeeuw, van T. F. Blankenstraat naar Retranchement. GEMEENTE OOSTBURG over de maand Maart 1958 GEBOORTEN: 1, Anita Zulma Malvina, d. van C. J. Pijfferoen en van E. M. Vyncke, wonende te Aardenburg; 2, Ja coba Maria, d. van J. M. van Broekhoven en van P. A. C. van Loon, wonende te Oostburg; 4, Carla Maria, d. van E. R. Pollé en van A. A. Rommers, wonende te Oostburg; 5, Elly Ebrina, d. van F. J. De Wilde en van A. M. de Die, wonende te Oostburg; 7, Willy Hendrik, zn. van A. W. Wille en van W. van de Walle, wo nende te Groede; 9, Johanna Cornelia, d. van M. J. B. Dooms en van A. v. Noord, wonende te Oostburg; 11, Ronald Ber- narclus Marie, zn. van J. E. Cornelis en van M. E. van Waes, wonende te Hoofd plaat; 10, Marietje Margaretha Eliza beth, d. van M. Lekawael en van M. Rui- massa, wonende te Oostburg; 14, Lucas Marcellus Gabriëlle, zn. van A. S. M. de Dobbelaere en van M. S. Modde, wonen de te Oostburg; 15, Franciscus Josephus Maria, zn. van A. L. Bots en van O. M. C. van den Berg, wonende te Oostburg; 19, Eliane Rachel Omer, d. van H. A. A. M. Raeman en van H. E. van Vooren, wo nende te Aardenburg; 20, Georges Mau rice Iréne, zn. van F. E. Geemaert en van M. L. Willemsen, wonende te Aarden burg; 23, Antoine André, zn. van E. M. Timmerman en van E. A. Robesin, wo nende te Oostburg; 29, Frederik Comelis, zn. van P. Moll en van C. J. Luijk, wo nende te Oostburg. HUWELIJKEN: 13, Pieter Cornelis van der Werf, 29 j., wonende te Zierikzee en Cornelia van Gorsel, 41 j., wonende te Oostburg. OVERLEDEN: 2, Louisa Belaert, 79 j., wonende te Oostburg, achtereenvolgens hier logeren. Juffrouw Schoneveld was er van overtuigd, dat u geen bezwaar zou hebben als haar vriendin mede aan deze tafel aanzit". „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, raewouw," antwoordde Grobbe op hof felijke toon. Een paar minuten later kwamen Han neke en Josien beneden. Ze hadden zich haastig wat opgeknapt en verkleed, na dat ze Hanneke's bezittingen in de nieuwe kamer hadden geordend en Jo sien haar koffer had uitgepakt. Grobbe stond dadelijk op toen de da mes arriveerden. Hanneke stelde voor: „Dit is mijn tafelgenoot uit Delft: me neer Grobbe. En dit is mijn vriendin: Josien Derks". Grobbe drukte de hand van Josien en zei, dat hij het heel prettig vond kennis te maken met de vriendin van juffrouw Schoneveld. Wat later zaten ze gezamenlijk te eten en al gauw was het ijs gebroken. Josien bleek ineens opgeruimd en vro lijk en babbelde honderd uit. Het ge sprek werd al spoedig hoofdzakelijk ge voerd tussen Josien en Grobbe, terwijl Hanneke zich bepaalde tot luisteren. In- stilte verwonderde ze er zich over, dat Josien plotseling zo vrolijk was. Zo kort na de dood van haar man. Doch dat kon natuurlijk ook de reactie zijn van de eenzaamheid waarin zij de laatste tijd had verkeerd. En ze was blij, dat ze Jo- OOSTBURO gehuwd geweest met Edumondus F. van Ecke en met Dominicus Hofman; 1, Jo sephus Levinus de Ruijter, 93 j., wonende te Oostburg; 4, Abraham Brakman, 83 j., wonende te Nieuwvliet; 4, Janna Elisa beth Brakman, 62 j., wonende te Groede; 9, Rumon Oscar Augustus van Quekel- berghe, 60 j., wonende te Groede; 11, Ma ria Wisse, 91 j., wed. van J. B. Triestram wonende te Oostburg; 12, Adriana Ma ria van Peenen, 76 j., wed. van E. L. Bentschap Knook, wonende te Bres kens; 14, Elisabeth Katharina Smol ders, 65 j., wonende te Oostburg; 14, Geertruida Anna van den Bos, 41 j., echtgenote van P. C. Ivens, wonende te Oostburg; 20, Suzanna Keukelaar, 80 j., wed. van C. Moéns, wonende te Bres kens; 21, Maria Sophia de Looze, 73 j., wed. van F. de Bilde, wonende te Oost burg; 25, Susanna Francisca Lauret, 91 j., wonende te Oostburg; 25, Maria Ro salia Hamelijnck, 51 j., ecthgenote van B. F. van Waes, wonende te Hoofdplaat; 26, Pieternella Jacoba de Witte, 66 j., wed. van A. van der Plank, wonende te Oostburg; 26, Comelis Abraham Schijve, 72 j., wonende te Sluis; 29, Clara Corne lia de Winde, 64 j,, wed. van J. W. H. Hellendoom, wonende te Breskens; 30, Sara de Wispelaere, 65 j., wonende te Groede. Groede Voetbal. Zaterdagmiddag speelde de v.v. Groede een wedstrijd tegen St. Mary's Old Boys uit Londen. De Groedenaren toonden weer dat ze op het ogenblik een prima elftal bezitten. Nadat zij met de rust al een voorsprong van 20 hadden, werd deze na de rust nog verhoogd tot 60. Tegenover deze doelpunten konden de gasten er slechts één zetten, zodat de uitslag 61 in het voordeel van Groede werd. Na afloop van de wed strijd reikte burgemeester J. C. Everaars in het gemeentehuis aan de winnende ploeg een beker uit. Ook de Engelse gasten ontvingen, niettegenstaande dat ze verloren hadden, uit handen van burgemeester Everaars een fraaie beker. De aanvoerder van St. Mary's Old Boys bood de aanvoerder van Groede als herinnering aan de sportieve wed strijd een souvenir aan. Wielrennen. Onder grote belangstelling werd op 3e Paasdag in Groede de zevende ronde sien mee naar Lunteren had genomen. Na de maaltijd stelde Grobbe een ritje voor. Hanneke wilde al vriendelijk, doch beslist bedanken, maar Josien gaf haar daarvoor niet de gelegenheid. „Een reuze-idee, meneer Grobbe, dat doen we graag. Hebt u een mooie wa gen?" „O, heel gewoon, juffrouw Derks. Ik hoop, dat-ie u naar genoegen zijn zal". „Ik stel anders hoge eisen, hoor". „Josien meende Hanneke te moe ten protesteren. „Nou, wat geeft dat?" Josien was in een uitgelaten stemming. „Haalt u die slee van u maar, dan gaan we even naar boven een jasje halen". Boven, op hun gemeenschappelijke kamer, zei Hanneke: „Zeg, Josien, niet dat het mij wat kan schelen, maar mijn indruk is, dat je niet bepaald terughou dend bent". Josien legde een hand op haar arm en keek Hanneke lachend aan. „Laat mij nu vanavond eens begaan, Hanne ke en verwonder je nergens over. Als de avond om is, praten we nog wel eens hierover. En vertel alsjeblieft niet dat ik weduwe ben. Laat hem maar „juf frouwen", dat vind ik wel aardig". Hanneke haalde haar schouders op en mompelde zoiets als: „Mijnentwege". Toen gingen ze weer naar beneden. Grobbe zat al in zijn wagen en open de het portier, toen de dames naar bui Kwaliteit! Creatie! Service! Ixditewi-axituumi. Costuums naar de nieuwste ideeën der Franse mode-ontwerpers. Nieuw in model Nieuw in stof Nieuw in coupe Er is er zeker één voor U bij Prijzen: 99,50, 115.-, 135,- Ook in grotere maten. ex» Bijpassende blouses f 19,50 ÜOO Voor Uw betere dames-confectie eerst kijken bij: UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak van Groede voor amateurs en onafhan- kelijken verreden. De wedstrijd kenmerkte zich door vele uitlooppogingen, die echter alle werden verijdeld. Het was dan ook een grote groep renners die aan de finish ver scheen. Scholten toonde zich van deze renners de snelste sprinter. De uitslag was: 1. Scholten, Den Haag; 2. Van Putten; 3. Goorden, Nispen; 4. Van Engeland, Schijndel; 5. Van Egmond, Den Haag; ten kwamen. Alvorens in te stappen, liep Josien een keer om de auto heen en monsterde die. „Hm", zei ze, toen ze eindelijk ingestapt was en naast Han neke plaats nam, „kan er mee door. Een slee is het niet bepaald. We zullen eens zien, hoe: hij rijdt". Grobbe schoot in een lach. „Die vriendin van u is een type, juffrouw Schoneveld". Ze reden het dorp uit in de richting Ede. „Waarheen zullen we gaan, da mes?" „O, ergens waar het knal is," besliste Josien. „Een leuke tent met muziek en we moeten er natuurlijk kunnen dan sen". Grobbe krabde zich eens achter het oor. „Dansen herhaalde hij, met de andere hand de wagen de Edeseweg op sturend, „dat zou ik niet weten. Ik ben namelijk geen expert op dit gebied". „O, ik evenmin," antwoordde Josien luchtig, „maar we hobbelen wel mee. Rijd u maar naar Arnhem, daar zal al licht wel zoiets zijn". Ze vonden een kleine gelegenheid aan de rand van de stad, waar een bandje speelde en waar gedanst werd. De ober loodste hen naar een tafeltje bij het raam en Grobbe liet hen bestel len. Josien bekeek de kaart en vroeg toen, terwijl ze vleiend haar hand op Grob- be's arm legde: „Mogen we champagne

De Schakel | 1958 | | pagina 1